» »

Zunanji TV-disk, predvajanje

Zunanji TV-disk, predvajanje

IvoC ::

Muči me bedasta napaka pri snemanju (oziroma predvajanju) TV oddaj na zunanji TV disk (USB).

Imam
Panasonic televizor TXP55VTW60
in zunanji disk WDBGLG0020HBK :: 2TB WD My Book AV-TV

Vse od nakupa 2014 pa do ~2 meseca nazaj je bilo vse v redu. Najbolj me čudi, da se je težava začela pojavljati izključno le na SLO-1.

Torej,
snemanje oddaj na televizorju zelo enostavno sprogramiram in posnamem. Ko pa po končanem snemanju pogledam seznam posnetkov, ima nov posnetek čisto drugo ime (največkrat "Vreme") in po posnetku ne morem navigirati (recimo preskočiti reklam). Prikazovalna letev ima vedno kurzor na koncu, kot da bi bil posnetek že predvajan. Ampak ko posnetek poženem, ga vendarle začne normalno predvajati, a karkoli pritisnem (naprej, nazaj ...), mi spet ponudi izbiranje iz seznama.

Kje je vzrok?
Telekom, TV, USB-disk, daljinec (tega sem že zamenjal)? Tudi disk lahko formatiram ali menjam. Televizor (50 kg) najbrž ne bom vozil na servis, Telekom pa ...

Ponavljam, le SLO-1! Za vsak namig bom hvaležen.

LP IvoC

Baja ::

preveri da disk nima kakih bad sektorjev. kaj drugega mi žal ne pade na pamet

IvoC ::

Hvala, Baja.

Precej verjetno je res kriv disk, a Panasonic nima opcije za preverjanje, Windows(10) pa diska ne prepozna. Zaščita!
Sumim pa disk tudi jaz, ker ko disk zapustim in TV ugasnem, se disk očitno še vedno vrti, ker slišim rahlo brnenje. Ko malo "porukam" kable, zvok izgine! Neverjetno!
Stane pa tak disk ~100€. Z nakupom novega bom zato še malo počakal!

LP IvoC

Baja ::

tudi ce ne vidis vsebine diska, bi moral disk biti viden v disk managementu. prikopi in poglej ce ga vidis, nato preveri stanje z crystalDiskInfo.

zanimivo da ne dela samo na enem kanalu. mogoče so slo1 stream kaj spremenili. v kakšnem formatu pa snema tole? .ts, .mp4, ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TeamViewer vdori

Oddelek: Informacijska varnost
267743 (2190) mat xxl
»

Kako ste zadovoljni z a1 kombo paketom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6116553 (12198) GucciSLO
»

Motenje Wi-Fi signala

Oddelek: Pomoč in nasveti
72568 (2251) SaXsIm
»

Lučkarji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15833399 (26542) jest10
»

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36043181 (21787) xandros

Več podobnih tem