» »

Motenje Wi-Fi signala

Motenje Wi-Fi signala

IvoC ::

Ali je sploh možno, da bi Plazma TV motil moj ruter, oziroma Wi-Fi signal mojega Ruterja?
Domnevam, da moj Plazma Panasonic počne ravno to. Kar na lepem zgubim Wi-Fi signal, Win-10 pa javi, da sploh nimam signala z mojega ruterja, pri tem pa včasih vidim, da obstajajo signali od sosedov, včasih pa niti to ne (to slednje me najbolj bega). Če je moja domneva pravilna, bi to pomenilo, da gre motnja od TV preko hišnega električnega omrežja na ruter. Malo verjetno! Ali vendar?!

To se praviloma dogaja, ko soproga gleda TV. Sumil sem sinhronizacijo z OneDrive, tudi ruter sem že zamenjal ...

Hvala za morebitne komentarje in
LP Ivoc

BorutK-73 ::

Si probal drugo vtičnico ali z TV off.
Prestavi kanal na routerju.

IvoC ::

BorutK-73 je izjavil:

Si probal drugo vtičnico ali z TV off.
Prestavi kanal na routerju.


Kanala na ruterju ne znam prestaviti. Čakam, da se kaj oglasi zet, ki mi je ruter nastavil.

Tole mi pa prosim razloži:
1. Kaj je to TV OFF?
2. Vtičnica za TV ali za ruter?

Hvala in LP IvoC

konspirator ::

Model routerja, tv ?

S tem pogledaš, kateri 2.4 Ghz kanal je najmanj zasmeten (sortiraš po channel, samo 1, 6 in 11 so med seboj ločeni kanali).
http://www.nirsoft.net/utils/wifi_infor...

Opcija je tudi, da se prestaviš na 5 Ghz (router + sprejemnik), minus je to, da je domet praviloma slabši napram 2.4 Ghz wifi.


Kako stara je hišna elektro instalacija ? Mogoče bi pomagalo, da prestaviš router/tv [1] na drugo fazo (el. vtičnico), če kaj od [1] spušča v el. omrežje preveč smeti.
--

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Načeloma bi moral router in tudi plazma ustrezani elektromagnetni združljivosti. To pomeni, da naj ne bi motilo eden drugega.

Jaz sem imel probleme s katodnim TV in žičnim routerjem, to je bilo skoraj 20 let nazaj. Ko je bil prižgan router, je TV imel malo popačeno sliko.

Vae skupaj smo rešili tako, da nato končno kupili nov TV, saj je stari bil star že 25+ let. Kmalu za tem pa še router, saj je nastala potreba po wifi.

Čisto možno je da se z leti, ko se komponente starajo, pride do "uhajanja motenj" in ti moti wifi signal.

Poskusi drug router ali pa prestavi obstoječega. Ali pa prodaj TV in kupi nekaj novega.
Tomi

BorutK-73 ::

IvoC je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Si probal drugo vtičnico ali z TV off.
Prestavi kanal na routerju.


Kanala na ruterju ne znam prestaviti. Čakam, da se kaj oglasi zet, ki mi je ruter nastavil.

Tole mi pa prosim razloži:
1. Kaj je to TV OFF?
2. Vtičnica za TV ali za ruter?

Hvala in LP IvoC

Ne vem a trolaš ali ne zastopiš okrajšav. Pač izklopi TV iz elekrike, ne samo na pilotu izklopit.
Za 2 pa vzameš podaljšek in vklopiš TV na vtičnico na drugi strani stanovanja.

IvoC ::

konspirator je izjavil:

Model routerja, tv ?

S tem pogledaš, kateri 2.4 Ghz kanal je najmanj zasmeten (sortiraš po channel, samo 1, 6 in 11 so med seboj ločeni kanali).
http://www.nirsoft.net/utils/wifi_infor...

Opcija je tudi, da se prestaviš na 5 Ghz (router + sprejemnik), minus je to, da je domet praviloma slabši napram 2.4 Ghz wifi.


Kako stara je hišna elektro instalacija ? Mogoče bi pomagalo, da prestaviš router/tv [1] na drugo fazo (el. vtičnico), če kaj od [1] spušča v el. omrežje preveč smeti.



Ojej, tega (kanali ruterja) pa ne bom znal. Bom pobaral zeta!
Hiša je stara 40 let in ima "ozemljitev z ničenjem" (torej faze niso popolnoma ločene). Napajanje ruterja (in optičnega modema, oboje je na hodniku v kleti) bi načeloma lahko prestavil na drugo fazo. Trenutno je na isti fazi kot krmilni del toplotne črpalke in kot peč Buderus.

Hvala in LP IvoC

SaXsIm ::

...:TOMI:... je izjavil:

Načeloma bi moral router in tudi plazma ustrezani elektromagnetni združljivosti. To pomeni, da naj ne bi motilo eden drugega.

Jaz sem imel probleme s katodnim TV in žičnim routerjem, to je bilo skoraj 20 let nazaj. Ko je bil prižgan router, je TV imel malo popačeno sliko.

Vae skupaj smo rešili tako, da nato končno kupili nov TV, saj je stari bil star že 25+ let. Kmalu za tem pa še router, saj je nastala potreba po wifi.

Čisto možno je da se z leti, ko se komponente starajo, pride do "uhajanja motenj" in ti moti wifi signal.

Poskusi drug router ali pa prestavi obstoječega. Ali pa prodaj TV in kupi nekaj novega.


Gladilni elektrolitski kondenzatorji se sušijo, izgubljajo kapacitivnost in posledično napetost gladijo manj - kakšna špica več uide v omrežje.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Več routerjev, isto omrežje - SSID

Oddelek: Omrežja in internet
232825 (1940) darkolord
»

Kateri brezžični router ...

Oddelek: Kaj kupiti
193900 (3512) dc10
»

Čuden problem z internetno povezavo (rabim pomoč)

Oddelek: Pomoč in nasveti
131353 (1055) Invictus
»

Počasen internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
222382 (1914) konspirator
»

Internetna povezava preko routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
162725 (2496) Ganon

Več podobnih tem