» »

Kako ste zadovoljni z a1 kombo paketom

Kako ste zadovoljni z a1 kombo paketom

1
2
»

starfotr ::

tv.si, pa lahko gledaš mobio.

klemen666 ::

Zdravo.
Tudi jaz se odločam o najemu A1 Kombo (verjetno M), pa me zanima kakšno je trenutno stanje s TV (vmesnik, časovni zamik, kvaliteta).
Hvala.

noob96 ::

Vmesnik dobiš zraven, časovnik zamik je v M paketu 3 eur na mesec, v L pa brezplačen, kvaliteta je dobra, zadeva pač deluje.

klemen666 ::

Hvala za odgovor. Kot vmesnik mislim način preklapljanja med kanali, časovni zamik itd. Ali je zadovoljiv ali obupen kot nekateri omenjajo?

Groot ::

klemen666 je izjavil:

Hvala za odgovor. Kot vmesnik mislim način preklapljanja med kanali, časovni zamik itd. Ali je zadovoljiv ali obupen kot nekateri omenjajo?


Tole sem že pred časom objavil v eni enaki temi in dejansko še vedno drži:

Ogled nazaj je vsaj meni osebno neposrečen zaradi slabe uporabniške izkušnje. Preprosto rabiš čisto preveč klikov oziroma tudi potem ko že dejansko gledaš vsebine za nazaj je uporabniška izkušnja slaba. Nekaj stvari, ki motijo mene:
- ko gledaš za nazaj na TVju ne moreš več preveriti ure (preprosto ni več vidna v meniju)
- tekom ogleda oddaje za nazaj ne moreš preprosto vtipkati številk da bi preskočil direktno na drug program, ampak moraš najprej ročno iti ven nazaj na TV v živo in šele nato lahko zamenjaš kanal
- med ogledom za nazaj tudi ne moreš v meniju preveriti drugih oddaj na tem istem programu

Glede splošne uporabniške izkušnje pa še naslednje:
- slabo pregleden vmesnik, ki prikazuje vsebino na posameznih programih (npr. da pogledaš vsebino oddaje moraš najprej posebej v meniju izbrati informacije, kjer pa ti pokaže samo en majhen del teksta. Če želiš izvedeti še več o vsebini, moraš ponovno v meniju klikniti še podrobne informacije, da končno vidiš vse)
- ko med prestavljanjem programov prideš na kanal, ki ga nimaš zakupjenega, ne moreš direktno z vnašanjem številk preskočiti na drug program, ampak moraš bodisi s puščicami prestaviti na program, ki ga imaš zakupjenega, bodisi najprej klikniti exit in nato lahko vtipkaš številko programa

Sicer sama kakovost slike je po mojem mnenju popolnoma primerljiva z drugimi ponudniki. Vmesnik in prestavljanje med programi deluje celo hitreje kot npr. na T-2, ki sem ga bil vajen prej. Tako da all in all mene osebno zgornje pomankljivosti ne motijo tako močno, da bi zato plačal precej več in vzel T-2 ali pa Telekom.

klemen666 ::

Super hvala za odgovor. Verjetno bom šel v kak A1 center samo toliko da še preverim, ampak glede na ceno, mislim da je še vedno top ponudba.

GucciSLO ::

Ker prehajam iz Telekoma na A1 (fiksne storitve) in me še niso preklopili me nekaj zanima glede TV vmesnika.

Nekje sem prebral, da se na A1 STB ne da prestavljati programov po želji. Tudi to, da bi programe, ki jih ne gledam "umaknil", oz. naredil nevidne/neaktivne. Je to res?
Na Telekomovem STB sem to bolj ali manj težko lahko naredil. Še najlažje je bilo s T-2 na njihovem spletnem programčku, ko je še obstajal.
Hvala

z3ro ::

GucciSLO je izjavil:

Ker prehajam iz Telekoma na A1 (fiksne storitve) in me še niso preklopili me nekaj zanima glede TV vmesnika.

Nekje sem prebral, da se na A1 STB ne da prestavljati programov po želji. Tudi to, da bi programe, ki jih ne gledam "umaknil", oz. naredil nevidne/neaktivne. Je to res?
Na Telekomovem STB sem to bolj ali manj težko lahko naredil. Še najlažje je bilo s T-2 na njihovem spletnem programčku, ko je še obstajal.
Hvala

Jaz še nisem našel te funkcije pri A1, da se pa menda narediti seznam priljubljenih programov ampak se nisem ubadal z tem, ker grem na drugega ponudnika.

Groot ::

GucciSLO je izjavil:

Ker prehajam iz Telekoma na A1 (fiksne storitve) in me še niso preklopili me nekaj zanima glede TV vmesnika.

Nekje sem prebral, da se na A1 STB ne da prestavljati programov po želji. Tudi to, da bi programe, ki jih ne gledam "umaknil", oz. naredil nevidne/neaktivne. Je to res?
Na Telekomovem STB sem to bolj ali manj težko lahko naredil. Še najlažje je bilo s T-2 na njihovem spletnem programčku, ko je še obstajal.
Hvala


Lahko ustvarjaš svoje lastne sezname (oziroma profile) programov. Vprašaj ko ti pridejo priklopit. Meni so ob priklopu vse razložiti, vendar sem žal pozabil točen postopek oziroma sem se hitro navadil na njihovo tovarniško razporeditev.

frke ::

Ste top box - STB od A1 je obupen.

Razlogi:
- Gledam oddajo xx npr. 3 dni nazaj in ko se ta (po njihovo) konča skoči direktno na trenutno oddajo. Ker oddaje niso časovno poravnane, moram zopet "vrteti" 3 dni nazaj in izbrati za ogled oddajo, ki sledi xx, da lahko ogled dokončam.
- Pri ogledu oddaj skušam preskočiti reklame. Ko se oddaja vrti naprej, ne kaže nobene slike, kje se nahajam, viden je samo čas. Zato vedno ugibam, kako dolg je reklamni blok 2, 5, 7 minut.
- Opažam, da se STBju včasih zmeša. Za nekatere kanale želi staršvsko geslo, čeprav ga nihče ni tako nastavil. Odpravi ga šele factory reset.

Groot ::

frke je izjavil:

Ste top box - STB od A1 je obupen.

Razlogi:
- Gledam oddajo xx npr. 3 dni nazaj in ko se ta (po njihovo) konča skoči direktno na trenutno oddajo. Ker oddaje niso časovno poravnane, moram zopet "vrteti" 3 dni nazaj in izbrati za ogled oddajo, ki sledi xx, da lahko ogled dokončam.
- Pri ogledu oddaj skušam preskočiti reklame. Ko se oddaja vrti naprej, ne kaže nobene slike, kje se nahajam, viden je samo čas. Zato vedno ugibam, kako dolg je reklamni blok 2, 5, 7 minut.
- Opažam, da se STBju včasih zmeša. Za nekatere kanale želi staršvsko geslo, čeprav ga nihče ni tako nastavil. Odpravi ga šele factory reset.


Tole pa ne bo povsem držalo. Včasih je sicer veljalo to, da ob ogledu nazaj po končanju oddaje vmesnik avtomatsko skoči na trenutno oddajo. Ampak so pred časom prenavljali vmesnik in sedaj se po izteku oddaje normalno nadaljuje naslednja oddaja.

Prav tako ne drži to glede preskakovanja reklam. Če ob ogledu nazaj želiš prevrteti naprej čez reklame, se ti med vrtenjem normalno (kolikor to vrtenje/preskakovanja šteješ na normalno) kaže slika. Tukaj je sicer meni osebno bolj všečen sistem, ki ga ima T-2, kjer ti ni potrebno vrteti, ampak izbiraš različne time frame (slike). Ampak tudi pri A1 se da povsem normalno vrteti naprej. Če pričakuješ, da so reklame daljše (vsaj na slovenskih programih to praktično vedno velja), pa lahko s tipko preskočiš tudi 5 minut naenkrat naprej.

Za starševsko geslo pa je bilo vsaj meni ob montaži pojasnjeno, da ga vmesnik včasih zahteva tudi na drugih (ne zgolj namensko zaščitenih) programih, v kolikor je na programu vsebina, ki je označena kot neprimerna za določeno starost (npr. kakšne grozljivke, itd.).

Pa da ne bo pomote, A1 vmesnik seveda ima različne pomankljivosti, ki sem jih že opisal v objavah na forumu, ampak tele zgornje pa res ne veljajo.

GucciSLO ::

Groot je izjavil:

GucciSLO je izjavil:

Ker prehajam iz Telekoma na A1 (fiksne storitve) in me še niso preklopili me nekaj zanima glede TV vmesnika.

Nekje sem prebral, da se na A1 STB ne da prestavljati programov po želji. Tudi to, da bi programe, ki jih ne gledam "umaknil", oz. naredil nevidne/neaktivne. Je to res?
Na Telekomovem STB sem to bolj ali manj težko lahko naredil. Še najlažje je bilo s T-2 na njihovem spletnem programčku, ko je še obstajal.
Hvala


Lahko ustvarjaš svoje lastne sezname (oziroma profile) programov. Vprašaj ko ti pridejo priklopit. Meni so ob priklopu vse razložiti, vendar sem žal pozabil točen postopek oziroma sem se hitro navadil na njihovo tovarniško razporeditev.


To za profil sem prebral, ja. Da imaš v profilu 9 priljubljenih programov.
Ampak meni to ne koristi, ker želim popolnoma lasten razpored VSEH programov.

Se to da??
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677989 (20394) Tilen
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111036 (7895) Daliborg
»

Nastavitve interneta

Oddelek: Omrežja in internet
371793 (1344) Daniel
»

T-2 offline?

Oddelek: Omrežja in internet
355029 (3501) pol3ni
»

VMware Player - DNS server zmešan

Oddelek: Programska oprema
224883 (4452) AndrejO

Več podobnih tem