» »

Gneča v LJ te dni

Gneča v LJ te dni

Temo vidijo: vsi
1
2
»

Shegevara ::

Drzava bi recimo lahko malo spodbujala tudi delo od doma (tam kjer se to lahko tako organizira). Ene par podjetij sem ze dal skozi kjer bi to glede na naravo dela bilo lahko izvedljivo pa so enostavno nenaklonjeni temu, da bi recimo hodil v sluzbo le na sestanke.

Vcasih takole premisljujem, ko stojim v jutranji guzvi in vem da bom v pisarni sedel za racunalnikom.

[D]emon ::

Delo od doma zahteva zelo specificen karakter cloveka.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

Delo od doma predvsem zahteva sposobnega šefa, ki zna tako razdeliti delo, da noben task ni daljši od enega do dveh tednov. Kar je več, je že problem...

In kjer mi ni merilo za delo štempljanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

Za delo od doma mora imeti clovek veliko mero samodiscipline; vecina ljudi je nima.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

Treba je imeti samo pravo mero kontrole.

Ampak večina slovenskih šefov je pač prebutasih, da bi znali meriti delo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndyS ::

Invictus je izjavil:

Treba je imeti samo pravo mero kontrole.

Ampak večina slovenskih šefov je pač prebutasih, da bi znali meriti delo...


Natančne estimacije inženirjev so še bolj redke...

The Player ::

pripravite se še na večjo gnečo. Od dans pa vse do konca junija bo popolna zapora gosposvetske in dalmatinove ceste v Ljubljani. Juhu bruhu :)

me zanima kako bo trola sedaj peljala.

Invictus ::

AndyS je izjavil:


Natančne estimacije inženirjev so še bolj redke...

Saj šefi delajo estimacije, ne inženirji...

Seveda, ker je šef butast, niti ne ve koliko so inženirji sposobni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

The Player je izjavil:

pripravite se še na večjo gnečo. Od dans pa vse do konca junija bo popolna zapora gosposvetske in dalmatinove ceste v Ljubljani. Juhu bruhu :)

me zanima kako bo trola sedaj peljala.


Imas objavljeno na http://www.lpp.si/aktualno/spremenjene-...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

AndyS ::

Invictus je izjavil:

AndyS je izjavil:


Natančne estimacije inženirjev so še bolj redke...

Saj šefi delajo estimacije, ne inženirji...

Seveda, ker je šef butast, niti ne ve koliko so inženirji sposobni...


Hja, to seveda ni vedno res. V slo poznam vsaj dve IT firmi, ki nasprotujeta tvoji trditvi (glede estimacij), verjetno jih je še več.

Ponavadi pa je v realnosti izziv v tem, da se dela z novimi tehnologijami, novimi jeziki, novimi knjižnicami, novimi rešitvami za nove probleme, kar posledično pripelje do tega, da niti vodja niti inženir ne moreta natančno oceniti potrebnega časa. Ne pa v tem kdo je - po tvojih besedah - butast.

Invictus ::

Jaz jih pa poznam vsaj 10, kjer temu ni tako... Pa jih je najbrž še več... Pa ne verjetno, ampak sigurno.

Kaj bi rad povedal?!?!?! Delo z novimi tehnologijami?

Kot stranka mi dol visi. Hočem da delajo na moji platformi... In ne, da se učijo novih tehnologij z mojim denarjem.

Novo NI vedno boljše ;).

Sploh ne v tem zmešanem web frontend framework svetu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndyS ::

Invictus je izjavil:

Jaz jih pa poznam vsaj 10, kjer temu ni tako... Pa jih je najbrž še več... Pa ne verjetno, ampak sigurno.

Kaj bi rad povedal?!?!?! Delo z novimi tehnologijami?

Kot stranka mi dol visi. Hočem da delajo na moji platformi... In ne, da se učijo novih tehnologij z mojim denarjem.

Novo NI vedno boljše ;).

Sploh ne v tem zmešanem web frontend framework svetu...


Glej Invictus, obstaja tudi svet, ki je drugačen od tvojega. Inženirji, ki so manj sposobni od tebe, želje in prioritete posameznikov, ki so drugačne od tvojih, IT področja, ki se hitreje spreminjajo od tvojega, stranke, ki drugače razmišljajo od tvojih.
Primer: Stranka je pred letom dni, ko se je v Android razvoju Kotlin šele dobro prijemal, zahtevala izvedbo v Kotlinu iz future-proof razlogov. Kar nekaj stvari je bilo še neznanih, v beti, tako da je bilo to stranki pojasneno in je vzela v zakup.
Dokler ti tvoja aroganca ne bo dovolila sprevideti različnosti IT sveta in odnosov naročnik/izvajalec, je debata s tabo pod vsakim nivojem.

IL_DIAVOLO ::

[D]emon je izjavil:

Delo od doma zahteva zelo specificen karakter cloveka.


Ja za tip cloveka, ki ne zna delati v skupini.

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Delo od doma zahteva zelo specificen karakter cloveka.


Ja za tip cloveka, ki ne zna delati v skupini.

Ravno delo od doma zahteva team playerja. Oz. nekoga, ki to zna.

AndyS je izjavil:


Glej Invictus, obstaja tudi svet, ki je drugačen od tvojega. Inženirji, ki so manj sposobni od tebe, želje in prioritete posameznikov, ki so drugačne od tvojih, IT področja, ki se hitreje spreminjajo od tvojega, stranke, ki drugače razmišljajo od tvojih.
Primer: Stranka je pred letom dni, ko se je v Android razvoju Kotlin šele dobro prijemal, zahtevala izvedbo v Kotlinu iz future-proof razlogov. Kar nekaj stvari je bilo še neznanih, v beti, tako da je bilo to stranki pojasneno in je vzela v zakup.
Dokler ti tvoja aroganca ne bo dovolila sprevideti različnosti IT sveta in odnosov naročnik/izvajalec, je debata s tabo pod vsakim nivojem.

Ja, res je...

Velike stranke niso naklonjene novim, nepreizkušenim tehnologijah, na papirju še tako dobre in napredne, ker želijo da jim software dela.

Res sem butast, ko strankam ne prodajam novih tehnologij, samo zato, ker stare delajo bolje...

To mogoče lahko počneš v Sloveniji, kjer je večina IT naročnikom ultra butastih in edino kar zna, je našteti cel kup buzzwordov.

In verjemi, da je tako, dovolj dolgo delal v Sloveniji. Na srečo ne več, ker nerad delam z idioti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

[D]emon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Delo od doma zahteva zelo specificen karakter cloveka.


Ja za tip cloveka, ki ne zna delati v skupini.


A lahko se bolj ustrelis mimo ? Ce bi ciljal slona v Afriki bi najbrz zadel psa v New Yorku.

Delo od doma zahteva samodiscipliniranega cloveka, ki je teamplayer, zna komunicirat na nivoju, in predvsem zna rect "zdej pa dost zajebancije, grem delat" in potem oddela svoje.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Jst ::

Pa če si doma narediš eno sobo, ki je pisarna in je namenjena samo delu. Če si ne postaviš meje, da stvari ne mešaš, se ne izide. Tako da ne more vsak, ki bi sicer lahko delal doma, tudi to počel.

Malo ljudi ima na voljo eksta sobo v stanovanju, najbolje je pa, če živiš v hiši, kjer si lahko "daleč stran" od stanovanja urediš pisarno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ginekk ::

Invictus je izjavil:

AndyS je izjavil:


Natančne estimacije inženirjev so še bolj redke...

Saj šefi delajo estimacije, ne inženirji...

Seveda, ker je šef butast, niti ne ve koliko so inženirji sposobni...


Spet tvoja namišljenja separacija med (butastimi) šefi in (pametnimi) inženirji. V realnem svetu je precej slednjih, ki "prestopijo" na tisto temno stran in pri tem ne izgubijo pameti. Butli pa so pri obeh "straneh" enakovredno zastopani.

HotBurek ::

Ste bili včeraj med 19 in 19:30 na rondoju Tomačevo? Rondo je bil 99% zaseden, semaforju so pa še kar spuščali promet v rondo. Na koncu se je vse ustavilo. Za 3/4 rondoja porabil pol ure. :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

sandmat ::

Soy luna?

shadeX ::

Ljubljančanom: Kako zdržite vi v taki gneči?

Invictus ::

Uporabljamo bicikel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Ni čudno da je zrak tam v kur*u, če je skoz tolk pločevine na cesti. Tisti na kolesih se mi zdi da dost ne profitirate, ker vdihujete packarijo direkt iz pločevinastih dimnikov.

Invictus ::

Kje pa piše,da se moraš ob cesti vozit ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Nisem vedel da mate še kakšno drugo možnost. A niso kolesarske ponavad oz. večinoma ob cestah?

Sicer pa kjerkoli v LJ boš, še zmer boš dihal to packarijo. Ob cesti al ne. Bi vam pa z veseljem tja poslal mal vipavske burje, če bi imel to možnost, da vam prepuca zrak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Invictus ::

A se moraš vozit ob glavni vpadnici ?

Poleg tega Ljubljana ni Vipava, da bi imela samo eno cesto >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Steinkauz ::

shadeX je izjavil:

Ljubljančanom: Kako zdržite vi v taki gneči?



To si verjetno včer slikal. K je bla soy luna pač...
Kej podobnega je parkrat na let.
To mende preživiš.

shadeX ::

Nisem slikal jaz. Objavljeno je bilo v eni izmed FB skupin.

jukoz ::

Zabavno je, ker je taka gužva samo ko so kulturne prireditve v Stožicah (kjer se ne pije alkohol), če je fuzbal al pa rock grejo vsi z busom =)

Gambino ::

Nam Ljubljančanom ni hudega. Mi se znajdemo. Se bi pa strinjal, da tisti ki smradite in niste iz Lj, obdavčimo z nekim okoljskim davkom, tako kot to počno nemci.

shadeX ::

Nam Ljubljančanom ni hudega


Boš povedal čez nekaj let. Prometa pa verjamem, da ste navajeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Markus386 ::

shadeX je izjavil:

Ljubljančanom: Kako zdržite vi v taki gneči?



Glede na to, gre gre za tomačevo, na smeri ven iz ljubljane, so za to krivi neljubljančani, ki nam hodijo delat gužvo vsak dan.

facepalm ::

Gambino je izjavil:

Nam Ljubljančanom ni hudega. Mi se znajdemo. Se bi pa strinjal, da tisti ki smradite in niste iz Lj, obdavčimo z nekim okoljskim davkom, tako kot to počno nemci.

me zanima kako bi ti bilo to vsec, ko bi moral sam placat enak davek cim se zapeljes mimo table za konec naselja "Ljubljana".

Invictus ::

facepalm je izjavil:

Gambino je izjavil:

Nam Ljubljančanom ni hudega. Mi se znajdemo. Se bi pa strinjal, da tisti ki smradite in niste iz Lj, obdavčimo z nekim okoljskim davkom, tako kot to počno nemci.

me zanima kako bi ti bilo to vsec, ko bi moral sam placat enak davek cim se zapeljes mimo table za konec naselja "Ljubljana".

Ravno tako kot vsi ostali...

A misliš, da tega tebi ne bi bilo treba plačati?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

facepalm ::

vsakemu bi bilo treba. torej nov davek za vse voznike. vsi bi bili malo bolj revni in zivljenje gre naprej. bi pa ze pri porabi prihranili :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

ginekk ::

shadeX je izjavil:

Ljubljančanom: Kako zdržite vi v taki gneči?



Promet po severni obvoznici se je po zadnji obnovi (2016?) upočasnil. Pred tem je šlo vedno tekoče, zdaj se vedno zastoji, zjutraj proti severu itak, popoldan (16-18h) proti jugu pa tudi.

Del popoldanske težave so verjetno tovornjaki (nekaj časa so imeli obvezno smer iz MB po južni obvoznici, ne vem če še), za drugi del pa ne vem.
Morda kak drug obvoz, zaprta cesta v LJ, ker je vse povezano. Tudi zdi se mi, da ljudje vkalkulirajo gnečo in vozijo zaspano manj pozorno. Recimo zjutraj ko se gneča v smeri Kp-Mb pri tomačevskem rondoju zmanjša za 50%, traja še pet kilometrov da se kolona pospeši na normalno hitrost.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitve hitrosti na AC - anketa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19823294 (18727) solatko
»

Rešitev za slovenski javni prevoz (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35578461 (67870) starfotr

Zakaj ni hitrost novih avtomobilov omejena Na 130km/h (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23837862 (32059) dzinks63
»

Fotografiranje vozil na avtocesti

Oddelek: Na cesti
447327 (6074) MIHAc27

Več podobnih tem