» »

Omejitve hitrosti na AC - anketa

Omejitve hitrosti na AC - anketa

1
2
3 4

krucymucy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Aja, kaj se na siht vozis 2 uri v eno stran?

600km. Vsak petek in nedeljo.

          ::

Problem na AC niso omejitve ampak to, da so velikokrat vsi vozniki na levem pasu, desni pa prazen.

energetik ::

Gaius je izjavil:

Na primorski AC zjutraj se vedno zagužva pred vrhniko. Zakaj ravno pred vrhniko? Kljub temu, da je že prej na avtocesti ogromno prometa teče tekoče do Vrhnike, tam pa štop.
Nevem al je problem prekratek pospeševalni pas pri vključevanju iz Vrhnike na AC in se avti vržejo ven z prenizko hitrostjo, kar ima potem učinek domin in seveda vse zadaj upočasni na tistih 60-70kmh.
Da ne govorim potem nekaj kilometrov naprej, ko vsi kot butci še vedno peljejo 70km/h skozi bivšo cestninsko, kljub temu da je ni več, ko gre promet mimo, pa pospeši nazaj na 90-100kmh..

Problem je prevelika gostota prometa za dizajn AC + dodatno motnje v obliki vključevalnih pasov, pacientov gas/bremza, mečkačev in tovornjakov. Še vedno pa je glavni problem prevelika gostota prometa. Če je ta prevelika, je dovolj najmanjša motnja, da se ustvari efekt harmonike in fantomski zastoji. Zgoraj omenjene motnje pa niso male, ampak ogromne. Enostavno ni rešitve razen manj prometa ali mnogo bolj dimenzionirane ceste.

IL_DIAVOLO ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Sp3m je izjavil:

jype je izjavil:

xda develope je izjavil:

V teoriji ja. Če ti bo pa v praksi zapeljal gor traktor z brzino 60km/h ga boš poslal v vse kar ti bo padlo na pamet.
Ne bom. Večina racionalnih ljudi, ki nimajo druge izbire kot avto, po avtocesti vozi 80, ker je to najbolj učinkovito. Ostali se peljemo z vlakom.


Razlagi kar hočeš, sicer je vsem jasno, da je boljše, da se držiš ali kolesa ali vlaka, vendar IMHO ljudje, ki vozijo več kot 10% nižje od dovoljene hitrosti (seveda v razmerah, katere dopuščajo dovoljeno hitrost) niso racionalni ampak so problem na cesti.

Tisti kateri vozijo pa več kot 30% nižje od dovoljene hitrosti bi pa IMHO morali dobiti kazen za prepočasno vožnjo in oviranje prometa.


Zakaj bi moral voziti 130km/h, če pa grem od doma prej, ravno iz razloga, da se mirno in udobno pripeljem na cilj. Ker grem prej od doma, lahko vozim počasneje od najvišje omejitve na avtocesti. Vozim pa po desnem pasu 110km/h po GPS-u. Prehitevam pa kamione vsaj s 130, če ne več km/h.
Veliko bolje bi bilo, če bi vse kamione spravili z avtocest, pa naj jih vlaki prevažajo. Bodo SŽ vsaj malo zaslužile s tem, na avtocestah bo pa manj gužve.
Pa ukinejo naj prevoz na delo in bo še manj gužve, ker si bodo ljudje bližje poiskali službo in ne bo več toliko "migrantov" na cesti vsakodnevno (seveda bi se tudi država morala decentralizirat, da bi bilo kaj takega možno).


Rešitev je:

-delo od doma
-bistveno boljši javni prevoz
-cenovno ugodnejša stanovanja

Zdaj pa nehaj s komunisticnimi idejami, ki nobenemu ne pomagajo v 21. stoletju.

WhiteAngel ::

Hm... kaj točno je namen ankete? Ker pretočnosti AC v konicah ne boš izboljšal (kar bi v resnici želel), če dvigneš omejitev na 150 km/h. Ko je prazna, jo boš pa zmanjšal, če boš znižal omejitev na 120 km/h.

So pa naše avtoceste čisto preveč vijugaste in preozke za vožnjo 180km/h+. Mogoče kakšen posamezen odsek (npr. Torovo-Kranj vzhod). München-Stuttgart je pa druga pesem - tam se počutiš doma pri 170 km/h in pri 150 km/h si že ovira.

Utk ::

Skoraj ne morem verjet, da nekdo pravi, naj se folk neha vozit na šiht, da se njemu ne bo treba vozit v gužvi. Ampak po drugi strani, vseeno je to slo-tech...

pegasus ::

WhiteAngel je izjavil:

München-Stuttgart je pa druga pesem -
Ampak samo do Ulma :D
Ta odsek je A+ in je res nevaren, poln kamikaz in se mu je najbolje izogniti. Je bavarska na srečo dovolj lepa, da se je veliko lepše in manj stresno peljati po lokalnih cestah do Salzburga.

zobnik ::

120 je optimalna hitrost zaradi varnosti.

men avto pri 120 isto porabi kot pri 150 pač plin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

cypena ::

zobnik je izjavil:

120 je optimalna hitrost zaradi varnosti.

men avto pri 120 isto porabi kot pri 150 pač plin

Če je to res, je to pravi Čudež :O v Vatikan z njim :))
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

jype ::

Ni čudež, zgolj zlagal se je.

feryz ::

Hoče reči, da zmeraj za 20 evrov natoči. Pa naj se vozi 120 km/h ali 150 km/h. Torej je tudi poraba vedno enaka.
In cena plina tudi.

jype ::

Na to možnost res nisem pomislil, moja napaka.

T-h-o-r ::

2dark je izjavil:

Jaz vozim, če mi stanje na avtocesti omogoča 140-150.. Tukaj ne gre nobena provida za mano, ker se jim ne splača.

Ponoč pa pičim 190-200.

Saj do 150 majo toleranco

Utk je izjavil:

Skoraj ne morem verjet, da nekdo pravi, naj se folk neha vozit na šiht, da se njemu ne bo treba vozit v gužvi. Ampak po drugi strani, vseeno je to slo-tech...

Ko bomo eko-stalinisti osvojili oblast, bodo šli v gulag vsi, ki bodo proletariat silili, da mora proizvajati emisije, zato da se prifura na šiht v pisarno, kjer 8 ur klofa po tipokovnici. Katastrofalna poraba resursov in človeških ur.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

zobnik ::

feryz je izjavil:


In cena plina tudi.

Cena plina niha od 58-63 centov

zmaugy ::

HotBurek je izjavil:

Jst lepo peljem, 150-160. To je taka lepa hitrost za AC.

Sicer pa naj pustijo kazni in omejitve tako, kot je. Pičkice bi rade omejitev 120 in še večje kazni.

Naj raši nabijejo jebene tovornjake (oz. tranzitni tovor) na vlak, tisti ki pa vztrajajo, pa lepo orenk cestnino.

Pa kontrolo na mejinih prehodih in ustavit vsak bel mercedes kombi in zelen avtobus z UA/RO/MD registrsko in čez tehničnega.


Lepo napisano. Danes sem se vozil po avtocesti in je toliko samooklicanih "policajev", ki vztrajajo s 130 na levem pasu, čeprav bi lahko komot spokali na desnega, tovornjakov pa tudi cel kup.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Jerry000 ::

Zaradi avta in porabe furam tam 100-110

zmaugy ::

jype je izjavil:

xda develope je izjavil:

V teoriji ja. Če ti bo pa v praksi zapeljal gor traktor z brzino 60km/h ga boš poslal v vse kar ti bo padlo na pamet.
Ne bom. Večina racionalnih ljudi, ki nimajo druge izbire kot avto, po avtocesti vozi 80, ker je to najbolj učinkovito. Ostali se peljemo z vlakom.


Ti se pa že dolgo nisi vozil po avtocesti...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zmaugy ::

Scorpy84 je izjavil:

Za slovenijo mi je neumnost govoriti, da se splaca voziti 150-160 km/h ker gre majhne razdalje. Ok mogoce za nekoga iz kp-mb se splaca, ampak tistih 10 min lj-kp ki jih prodobis, se niti ne splaca, sploh ker moras veckrat po bremzi stisnit ko se nekdo odloci prehitevat tovornjak, pa ne upa po gasu stisnit. Ko je gostota prometa je najlepse voziti 100-110 prehitevam z dost visjo hitrostjo, da nikogar ne oviram (edino ce kdo zeli 190 iti, je za take vse ovira), drugace pa zvecer pa se tudi spravim voziti 150-160 ali vec. Zadnje case bolj redko, ker se niti ne splaca. Sicer pa za visje hitrosti rabimo dodaten pas, ker drugace ob taki gostoti prometa ki jo imamo se samo splaca znizat.


Hitro se vozi, da ni dolgčas in ne zaradi časovnih prihrankov.

2dark je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Glede na vse večji promet bo treba znizat omejitve.



Pa blokado na končno hitrost tudi. V sloveniji bi vsi avti morali imeti blokado max. 140 po števcu. Upoštevam 10 km odklona.

Utk je izjavil:

Z višjo hitrostjo se pretok zmanjša.


Višajo se prometne.


A predlagaš tudi minsko polje, kjer se aktivira eksploziv takoj, ko je prekoračena hitrost 140 km/h?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

krucymucy ::

zobnik je izjavil:

feryz je izjavil:


In cena plina tudi.

Cena plina niha od 58-63 centov

Nisi razumel. Se enkrat preberi.

feryz ::

Al bo. Enkrat do večera.

zmaugy ::

pikachu004 je izjavil:

Moglo bi biti še vprašanje za tiste, ki vozijo 150+: kje vidite smisel tega?

Ker s tem početjem upočasnjujete konvoj, kar je dokazano. Če lovite minute na cesti, počnete v življenju nekaj hudo narobe. Splanirajte si ga drugače, tako kot smo si ga lahko vsi ostali. Gradivo za začetek.


Vožnja recimo 500 km v eno smer je manj dolgočasna.

2dark je izjavil:

Ko bo usekalo na avtocesti plačevanje po prevoženem kilometru, se bo večina teh drekačev, ki se sedaj vozijo "zastonj" po avtocesti umaknilo nazaj na regionalke. Dokler nismo uvedli poceni sistema vinjet, večina ni vozila po avtocesti, ker je bilo predrago za njihove riti.


Piši v svojem imenu.

tony1 je izjavil:

...kar bo seveda prava katastrofa za varnost v prometu in svinjanje življenjskega okolja folka.


Briga vigilante "policaje" za to, glavno da je po njihovo in te zajebejo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

T-h-o-r je izjavil:

2dark je izjavil:

Jaz vozim, če mi stanje na avtocesti omogoča 140-150.. Tukaj ne gre nobena provida za mano, ker se jim ne splača.

Ponoč pa pičim 190-200.

Saj do 150 majo toleranco

Utk je izjavil:

Skoraj ne morem verjet, da nekdo pravi, naj se folk neha vozit na šiht, da se njemu ne bo treba vozit v gužvi. Ampak po drugi strani, vseeno je to slo-tech...

Ko bomo eko-stalinisti osvojili oblast, bodo šli v gulag vsi, ki bodo proletariat silili, da mora proizvajati emisije, zato da se prifura na šiht v pisarno, kjer 8 ur klofa po tipokovnici. Katastrofalna poraba resursov in človeških ur.


Absolutno se strinjam. Delo od doma in telekonference so rešitev za veliko tako zagonjenega časa in brezveznih emisij.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

feryz ::

Seveda je vseeno, koliko voziš. Po vaše.
Jaz se vsaj 2x mesečno odpravim proti Evropi.
Tako gugl, kot avto napišeta, da bom za 1050 do 1100 km porabil, brez postankov seveda, 10 ur in 50 minut.
Jaz porabim z dvemi 5 minutnimi postanki nekje med 8 in osem ur in pol.
3 ure manj v avtu se hudičevo pozna. Toliko že vem.

Nič ni tolerance. Samo to, ali se jim da, ali ne. Ponavadi se jim ne. Papirjev pisat.

Mene so zadnjič Čehi olupili za stotaka. Je s Provido gonil za mano, niti ni pomembno koliko.
Ko me je vendar ustavil, mi je pokazal slikco, ko sem šel 175 km/h. In ta je uradno obveljala.
Je pa še dodal, da če bi mi pokazal slikco z maksimalno brzino, s katero sva se peljala, bi bila procedura zelo dolga.
Vzamejo kartico, če slučajno kdo nima keša s sabo. Ni problema, Visa, MC, kar češ. Edino N26, Revolut in podobne neumnosti ne primejo.

Scorpy84 ::

zmaugy je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Za slovenijo mi je neumnost govoriti, da se splaca voziti 150-160 km/h ker gre majhne razdalje. Ok mogoce za nekoga iz kp-mb se splaca, ampak tistih 10 min lj-kp ki jih prodobis, se niti ne splaca, sploh ker moras veckrat po bremzi stisnit ko se nekdo odloci prehitevat tovornjak, pa ne upa po gasu stisnit. Ko je gostota prometa je najlepse voziti 100-110 prehitevam z dost visjo hitrostjo, da nikogar ne oviram (edino ce kdo zeli 190 iti, je za take vse ovira), drugace pa zvecer pa se tudi spravim voziti 150-160 ali vec. Zadnje case bolj redko, ker se niti ne splaca. Sicer pa za visje hitrosti rabimo dodaten pas, ker drugace ob taki gostoti prometa ki jo imamo se samo splaca znizat.


Hitro se vozi, da ni dolgčas in ne zaradi časovnih prihrankov.


Taksni nestrpnezi niso za na cesto.

pegasus ::

feryz je izjavil:

Tako gugl, kot avto napišeta, da bom za 1050 do 1100 km porabil, brez postankov seveda, 10 ur in 50 minut.
Jaz porabim z dvemi 5 minutnimi postanki nekje med 8 in osem ur in pol.
Voziš ponoči, čez vikende in praznike? Ker drugače je to neizvedljivo. Meni gugl reče 6h 41min, porabim pa 8-14h za 800km.

Invictus ::

Scorpy84 je izjavil:


Taksni nestrpnezi niso za na cesto.

Če se hitro voziš, nisi nujno nestrpen...

Več nestrpnežev je med tako imenovanimi samooklicanimi policaji, ki ne upajo voziti 130 km/h zaradi porabe. Čeprav potem bolj svinjajo okolje, ker nikoli dobro ne ogrejejo katalizatorja, ali pa motor teče na prenizkih obratih.

100km/h v 16. prestavi :))
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zmaugy ::

Scorpy84 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Za slovenijo mi je neumnost govoriti, da se splaca voziti 150-160 km/h ker gre majhne razdalje. Ok mogoce za nekoga iz kp-mb se splaca, ampak tistih 10 min lj-kp ki jih prodobis, se niti ne splaca, sploh ker moras veckrat po bremzi stisnit ko se nekdo odloci prehitevat tovornjak, pa ne upa po gasu stisnit. Ko je gostota prometa je najlepse voziti 100-110 prehitevam z dost visjo hitrostjo, da nikogar ne oviram (edino ce kdo zeli 190 iti, je za take vse ovira), drugace pa zvecer pa se tudi spravim voziti 150-160 ali vec. Zadnje case bolj redko, ker se niti ne splaca. Sicer pa za visje hitrosti rabimo dodaten pas, ker drugace ob taki gostoti prometa ki jo imamo se samo splaca znizat.


Hitro se vozi, da ni dolgčas in ne zaradi časovnih prihrankov.


Taksni nestrpnezi niso za na cesto.


Voznik, ki vozi nad omejitvijo zato, da mu je vožnja manj dolgočasna, je veliko manj nestrpen kot tisti, ki vozi prehitro, da bi prišel prej na cilj ali kot tisti, ki vozi prepočasi, da bi zajebal nekoga, ki bi rad vozil hitreje.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jype ::

zmaugy je izjavil:

Ti se pa že dolgo nisi vozil po avtocesti...
Govoril sem o racionalnih ljudeh, ne o kretenih, ki jih je večina.

zmaugy je izjavil:

vozi prepočasi, da bi zajebal nekoga, ki bi rad vozil hitreje.
Vedno se umaknem, če mora kdo hitreje, če to lahko storim varno (in ni se mi še zgodilo, da ne bi šlo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

zmaugy ::

jype je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ti se pa že dolgo nisi vozil po avtocesti...
Govoril sem o racionalnih ljudeh, ne o kretenih, ki jih je večina.

Na avtocesti, kjer je omejitev 130 km/h, nisem še nikoli videl osebni avto s potovalno. hitrostjo 80 km/h.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

feryz ::

pegasus je izjavil:

feryz je izjavil:

Tako gugl, kot avto napišeta, da bom za 1050 do 1100 km porabil, brez postankov seveda, 10 ur in 50 minut.
Jaz porabim z dvemi 5 minutnimi postanki nekje med 8 in osem ur in pol.
Voziš ponoči, čez vikende in praznike? Ker drugače je to neizvedljivo. Meni gugl reče 6h 41min, porabim pa 8-14h za 800km.
Itak, da izberem tak čas da se mi bo izšlo.
Če, recimo, jurišaš mimo Dunaja, je enak režim kot v Ljubljani. Med 9 in 12 ali pozno popoldne.
Ali pa zjutraj med pol šesto in 8 ne smeš mimo Šentilja, ker se takrat sužnji vozijo tlačanit v Gradec in vozijo kot pezdetje.
In še, in še. Z leti se zverziraš in veš vse. Z lahkoto lahko planiraš tudi poti, kjer se prvič voziš. Pravila so povsod enaka.

Ok, nesreče in dela na cesti te pa presenetijo. Ampak to te lahko vedno. Nima veze s splošno prepustnostjo.

Invictus ::

zmaugy je izjavil:


Na avtocesti, kjer je omejitev 130 km/h, nisem še nikoli videl osebni avto s potovalno. hitrostjo 80 km/h.

Se pa ne voziš veliko po avtocestah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zmaugy ::

Invictus je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Na avtocesti, kjer je omejitev 130 km/h, nisem še nikoli videl osebni avto s potovalno. hitrostjo 80 km/h.

Se pa ne voziš veliko po avtocestah...

V zadnjih 14 dnevih cca 3000 km.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jype ::

zmaugy je izjavil:

V zadnjih 14 dnevih cca 3000 km.
Potem nisi opazil skoraj-avtonomnih osebnih vozil, ki se prilepijo za tovornjak in vozijo, kolikor vozi tovornjak?

Čudno, jaz pa vem, da jih je vedno več.

zmaugy ::

Ponavadi gre v teh primerih za voznike, ki so ujeti za tovornjak in čakajo možnost, da skočijo na levi pas in prehitijo.

Dopuščam možnost, da je to moja percpcija, ki je pogojena z mojim načinom vožnje.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Scorpy84 ::

Tema za nestrpneze: opazam ja kako so umirjeni, samo da rocko za dolge ne polomijo, da se jim vsak more isto sekundo umakniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

zmaugy ::

Scorpy84 je izjavil:

Tema za nestrpneze: opazam ja kako so umirjeni, samo da rocko za dolge ne polomijo, da se jim vsak more isto sekundo umakniti.


Imaš svojih pet minut vsak dan na avtocesti, ko te vsaj kdo opazi, ane? Sicer zgolj kot oviro, ampak bolje to kot nič?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

krucymucy ::

zmaugy je izjavil:

Ponavadi gre v teh primerih za voznike, ki so ujeti za tovornjak in čakajo možnost, da skočijo na levi pas in prehitijo.

S teslami se tako vozi. Da lahko napisejo da imajo 170Wh/km.

WizzardOfOZ ::

Gaius je izjavil:

Na primorski AC zjutraj se vedno zagužva pred vrhniko. Zakaj ravno pred vrhniko? Kljub temu, da je že prej na avtocesti ogromno prometa teče tekoče do Vrhnike, tam pa štop.


Tam vsi norijo, na koncu klanca na ovinku pa vsi bremzajo. A si kdaj tam opazil radar? Ja, tam stoji radar in vsi zato bremzajo, pol se pa kolona nabere.

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Skoraj ne morem verjet, da nekdo pravi, naj se folk neha vozit na šiht, da se njemu ne bo treba vozit v gužvi. Ampak po drugi strani, vseeno je to slo-tech...

Nhče ni rekel, da naj se nehajo voziti na šiht. Poanta je da se mora država decentralizirat, da bodo ljudje ostali v svojih krajih, kjer bodo imeli dovolj služb. Tudi če narediš 10 pasovnice v ljubljano, ne bo šlo skozi, ker dnevni migranti zabašejo vse ceste okoli ljubljane in vsi bi se radi vozili po levem pasu. Ljubljana dobi na dan čez 150.000 avtomobilov iz bližnje in daljne okolice ter okoli 240.000 delavcev.

zmaugy ::

krucymucy je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ponavadi gre v teh primerih za voznike, ki so ujeti za tovornjak in čakajo možnost, da skočijo na levi pas in prehitijo.

S teslami se tako vozi. Da lahko napisejo da imajo 170Wh/km.

:)) Teslo bi si zapomnil.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jype ::

zmaugy je izjavil:

:)) Teslo bi si zapomnil.
http://www.jekloruse.si/rocno-orodje/vr...

Priporočam, da ne boš zavidal.

zmaugy ::

Eh, nisem rekel, da sem fouš, samo da bi si to zapomnil, ker Tesle so še vedno precej redke, po drugi strani so pa nabildane z močjo in bi to bilo neobičajno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Scorpy84 ::

zmaugy je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Tema za nestrpneze: opazam ja kako so umirjeni, samo da rocko za dolge ne polomijo, da se jim vsak more isto sekundo umakniti.


Imaš svojih pet minut vsak dan na avtocesti, ko te vsaj kdo opazi, ane? Sicer zgolj kot oviro, ampak bolje to kot nič?


Ce preberes zgoraj se drzim, da nobenega ne oviram. Ce prehitevam tovornjak s 135 in sem s tem celo malo v prekrsku, ter vzporedno s tovornjakom, je pa njegov problem.
Me pa tudi zelo moti, da si taki vozniki zelo radi vozijo samo na prehitevalnem, rezervirajo en km vnaprej in ce se samo spravis prehitevat ko budale blendajo, ceprav preden me dohitijo, sem se ze zaradi presnje razdalje ze umaknil. To pogosto srecam v vecernih urah. Cez dan pa samo opazujem kako drugim blendajo.

zmaugy ::

Scorpy84 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Tema za nestrpneze: opazam ja kako so umirjeni, samo da rocko za dolge ne polomijo, da se jim vsak more isto sekundo umakniti.


Imaš svojih pet minut vsak dan na avtocesti, ko te vsaj kdo opazi, ane? Sicer zgolj kot oviro, ampak bolje to kot nič?


Ce preberes zgoraj se drzim, da nobenega ne oviram. Ce prehitevam tovornjak s 135 in sem s tem celo malo v prekrsku, ter vzporedno s tovornjakom, je pa njegov problem.
Me pa tudi zelo moti, da si taki vozniki zelo radi vozijo samo na prehitevalnem, rezervirajo en km vnaprej in ce se samo spravis prehitevat ko budale blendajo, ceprav preden me dohitijo, sem se ze zaradi presnje razdalje ze umaknil. To pogosto srecam v vecernih urah. Cez dan pa samo opazujem kako drugim blendajo.


Sam teh stvari ne počnem, praviloma se vračam vedno na desni pas, ne blendam nekomu, ki “prehiteva”, poblendam pa včasih (bolj kot ne izjemoma), če se kljub praznemu desnemu pasu zaspi na levem pasu, kar je presenetljivo pogosto, ampak kot rečeno, večinoma potrpežljivo počakam, da me voznik opazi in se umakne.
So mi pa nadležni modeli, ki s hitrostjo 130 km/h prehitevajo vozila na desni, ki se premikajo s hitrostjo 129 km/h. Sicer jim ne blendam, mi grejo pa na živce.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

jype ::

zmaugy je izjavil:

po drugi strani so pa nabildane z močjo in bi to bilo neobičajno.
Ja, zaradi okolja se počasi vozijo predvsem tisti, ki vozijo priuse, ki so na srečo tudi že dolgo serijsko opremljeni z radarskimi tempomati, držanjem sredine prometnega pasu in drugimi tehnologijami za reveže, ki so prisiljeni vsakodnevno uporabljati osebne avtomobile na relacijah.

zmaugy ::

Vožnja v koloni in v čredi je resnična tlaka in muka, edina rešitev je da voziš malo hitreje od ostalih ali pa avtopilot. Trenutni pripomočki so delno olajšanje, ampak kljub temu moraš čepeti v tisti škatli, držat volan (večino časa) in opazovat vedno isto jebeno sranje skozi steklo.
Zaradi prave gonje organov... na hitrejše voznike upam da bo kmalu vsaj več avtov z zanesljivim avtopilotom, ker na javnem prevozu se dela en ku.ac.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

jype ::

zmaugy je izjavil:

ker na javnem prevozu se dela en ku.ac.
Ustanovi novo podjetje in ponudi boljšo alternativo.

zmaugy ::

Ne bom.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jype ::

Potem pa uživaj v tlaki.

zmaugy ::

Zaenkrat se še da prit skozi z malo hitrejšo voznjo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332537 (30289) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528114015 (91037) solatko

Zakaj ni hitrost novih avtomobilov omejena Na 130km/h (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23834981 (29178) dzinks63
»

Italija : omejitev hitrosti do 150 km / h (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226306 (24488) IceIceBaby

Več podobnih tem