» »

Gneča v LJ te dni

Gneča v LJ te dni

Temo vidijo: vsi
«
1
2

f651795 ::

A kdo ve zakaj je te dni ogromna gneča popoldne v ljubljani? Približno ob istih urah sem na približno istih cestah, ampak ta teden se mi zdi gužva 3x hujša od prejšnjega in tednov prej. Se je kaj zgodilo, so zaprli kako cesto, imajo morda kaki avstrijci počitnice?

Za danes še razumem, zadnji dan pred prazniki,.. za včeraj, predvčerajšnjim in prej, pa ne.

[D]emon ::

Gosposvetska in Dalmatinova sta popolnoma zaprti za promet, vreme je lepo, prazniki so. Skombiniraj vse troje in imas odgovor na dlani.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

f651795 ::

Zakaj so pa to dvoje spet zaprli? Saj že pol leta kopljejo 10m ceste tam :/

[D]emon ::

Za Dalmatinovo ne vem, za Gosposvetsko pa vem, da gre za prenovo cestisca in s tem povezanimi arheoloskimi izkopavanji.

Pa saj prakticno ni lokacije v centru, kjer ne bi arheologi popolnoma zasrali situacije.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

rosomah ::

res je... žličkarji dosti pripomorejo....ampak... zgodovina..... pa, no... :)

[D]emon ::

Mnja. Vseeno pametno tisto, kar je se ostalo, pospraviti v muzej. Ceprav so gradbinci v 1960-ih ravnali z arheoloskimi ostanki kot svinja z mehom.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

scipascapa ::

ker domačini ne morejo uporabiti soliden javni prevoz.

Gregor P ::

Da, ravno eno je šlo danes mimo otrok poleg šole na polno čez rdečo (neko rdeče dirkalno kolo).:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

scipascapa ::

300k folka + 100k migrantov dnevno pa same štale po cestahv lj, zadnjič v pragi 1,1mio + nekaj sto k turistov/migrantov folka pa vse teče....promet, metro, tramvaj....

Zgodovina sprememb…

GR2 ::

V LJ bi se meni strgalo, še v okolici Lesc je postalo noro od 14:30 do 15:30.
Ne zastopim pa folka, ki se gre cijazit, ko se enkrat sprazne cesta, že tako je veliko tovornjakov in avtobusov. Vozijo pa 50 kjer se da vozit za šalo 80, ter 80 kjer se da za šalo 110 tudi v današnjem dežju.
Včeraj tudi en talent speljuje iz semaforja pomoje vsako prestavo samo do 1200rpm in se je ustavil že pri enih 55km/h, pa še razmišljal sem da bi zavil na pas za zavijanje levo in ga takoj ob zeleni pajsnil, to bi imel noter že 100 preden bi se on spravil iz križišča.
Folk res ni več normalen s svojo vožnjo.

To je eden od razlogov, da sem kupil 200KM avto, poleg tega da že tako ali tako rad hitro vozim. Saj zastopim da je tudi kruzanje lahko v užitek, ne zastopim pa kako lahko uživaš v kruzanju, če imaš za sabo promet.
Edino sedaj imam en problem, ko mi pada in narašča temperatura vode, verjetno ravno zaradi teh, ko jih moram prehitevati pri mrzlem motorju do 4000rpm, ker danes mi je ravno po tem začela padati, čeprav je bila že na 90°C. Bom začel ogrevati najprej v drugo smer enih 5km, kaj naj naredim drugega. V mojo smer mi preprosto ne znese, čeprav sem si včeraj ravno to zadal. Že da speljem na glavno cesto, ravno pred tem pelje mimo tovornjak. Do 3000rpm oz. 110km/h v 5. prestavi ga pa lahko prehitim edino na dovolj dolgi ravnini.

Vozit za ostalimi je pa nemogoče, recimo tudi da vozi 80 po števcu (pod 100 sam drugače nikakor ne sprejemam na ravnini, še med blažjimi ovinki se da vozit vsaj tolk), to moram sam zmanjšati na 70 ali še manj, ker da malo pipnem gas sem takoj na 90 in ga ulovim. To nimajo niti P od pospeškov.
Potem nadaljuje naprej, sam pa zavijam levo in moram na pasu za zavijanje levo začet zmanjševat hitrost, ga pa skorajda začnem prehitevat, tolk počasi se vozi.

Drugače pa da bi šel jaz z avtom v LJ ali na Bled, bi moral dobiti na TRR vsaj 1000EUR (enkrat sem si rekel 10k, ampak za jurja bi se že splačalo, sploh če bi šel s kakšnim avtom, ki ga je manj škoda). Imaš pa folk, ki še plačuje za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

zobnik ::

Ja prazniki so pred vrati

mi pred prazniki ne hodmo po trgovina, vedno par dni prej nakupmo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

blink ::

scipascapa je izjavil:

300k folka + 100k migrantov dnevno pa same štale po cestahv lj, zadnjič v pragi 1,1mio + nekaj sto k turistov/migrantov folka pa vse teče....promet, metro, tramvaj....


100 ljudi v tramvaju/podzemni ni enako 100 ljudem v 100 avtomobilih. Enkrat za hec poglej koliko je avtomobilov v križišču npr. na zabasanem Bavarcu, ugotoviš da je za gužvo zadolženih cca. 50 avtomobilov v katerih je skupaj za en avtobus ljudi. Zelo neučinkovito.

f651795 je izjavil:

A kdo ve zakaj je te dni ogromna gneča popoldne v ljubljani? Približno ob istih urah sem na približno istih cestah, ampak ta teden se mi zdi gužva 3x hujša od prejšnjega in tednov prej. Se je kaj zgodilo, so zaprli kako cesto, imajo morda kaki avstrijci počitnice?

Za danes še razumem, zadnji dan pred prazniki,.. za včeraj, predvčerajšnjim in prej, pa ne.


1. nekaj držav v EU ima frej velikonočni petek (Nemčija, Madžarska, Češka, Slovaška, Švica..), nekatere pa tudi četrtek
2. zdomci se vračajo za praznike
3. skakanje po trgovinah, ker bo v nedeljo in ponedeljek vse zaprto
4. priprave za na "mini dopust"
5. začetek pomladi, toplejše vreme
itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

koyotee ::

GR2 je izjavil:


Edino sedaj imam en problem, ko mi pada in narašča temperatura vode, verjetno ravno zaradi teh, ko jih moram prehitevati pri mrzlem motorju do 4000rpm, ker danes mi je ravno po tem začela padati, čeprav je bila že na 90°C. Bom začel ogrevati najprej v drugo smer enih 5km, kaj naj naredim drugega.


Kriv je zanič termostat, ne pa promet.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

[D]emon ::

Kaj pa divjak ve o termostatu. On ve samo, da so drugi krivi, da ne more gas do daske stisnit.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MIHAc27 ::

No jaz sem bil v petek popoldne vseeno presenečen, da v trgovinah in po parkingu v BTC-ju vseeno ni bilo nobene gneče.
Parking sem dobil še lažje kot običajno.

sandmat ::

GR2 je izjavil:


To je eden od razlogov, da sem kupil 200KM avto, poleg tega da že tako ali tako rad hitro vozim. Saj zastopim da je tudi kruzanje lahko v užitek, ne zastopim pa kako lahko uživaš v kruzanju, če imaš za sabo promet.
Edino sedaj imam en problem, ko mi pada in narašča temperatura vode, verjetno ravno zaradi teh, ko jih moram prehitevati pri mrzlem motorju do 4000rpm, ker danes mi je ravno po tem začela padati, čeprav je bila že na 90°C. Bom začel ogrevati najprej v drugo smer enih 5km, kaj naj naredim drugega. V mojo smer mi preprosto ne znese, čeprav sem si včeraj ravno to zadal. Že da speljem na glavno cesto, ravno pred tem pelje mimo tovornjak. Do 3000rpm oz. 110km/h v 5. prestavi ga pa lahko prehitim edino na dovolj dolgi ravnini.


problem bo v neizpravnosti hladilnega sistema in ne v prometu. Kar opisuješ je možno samo, če štartaš iz Vršiča v dolino :P

facepalm ::

koscek duct tape-a cez merilnik temperature vode bo resil ta problem.

Mehmed ::

GR2 je izjavil:


To je eden od razlogov, da sem kupil 200KM avto, poleg tega da že tako ali tako rad hitro vozim. Saj zastopim da je tudi kruzanje lahko v užitek, ne zastopim pa kako lahko uživaš v kruzanju, če imaš za sabo promet.

Verjetno jih pomirja panorama pa ideja, da bos pac pol ure kasneje nekoga ubil kot bi ga sicer.

69charger ::

V petek zjutraj trajalo 20min da sm prišel od Brnika do LJ obvoznice ker je folk totalno nesposoben in vsi bremzajo že ob najmanjši kapljici dežja, folk se lagano vozi 80 po prehitevalnem "ker gre pač dež treba bit varen".
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

IL_DIAVOLO ::

koyotee je izjavil:

GR2 je izjavil:


Edino sedaj imam en problem, ko mi pada in narašča temperatura vode, verjetno ravno zaradi teh, ko jih moram prehitevati pri mrzlem motorju do 4000rpm, ker danes mi je ravno po tem začela padati, čeprav je bila že na 90°C. Bom začel ogrevati najprej v drugo smer enih 5km, kaj naj naredim drugega.


Kriv je zanič termostat, ne pa promet.


In par kolesc se tudi vrti v napacno smer.

[D]emon ::

69charger je izjavil:

V petek zjutraj trajalo 20min da sm prišel od Brnika do LJ obvoznice ker je folk totalno nesposoben in vsi bremzajo že ob najmanjši kapljici dežja, folk se lagano vozi 80 po prehitevalnem "ker gre pač dež treba bit varen".


Za aquaplaning najbrz se nisi slisal ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

[D]emon je izjavil:


Za aquaplaning najbrz se nisi slisal ?

Počasi je čas, da zamenjaš svoje 15 let stare, zlizane gume...

Kak aquaplaning...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

69charger ::

Aquaplaning po rahlo mokri cesti, svaka čast. Sej če se pelješ naravnost po avtocesti in nisi mutava baba, ki spusti volan ko zatrese ni problem aveš.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

[D]emon ::

Invictus je izjavil:

[D]emon je izjavil:


Za aquaplaning najbrz se nisi slisal ?

Počasi je čas, da zamenjaš svoje 15 let stare, zlizane gume...

Kak aquaplaning...


Ne vozim. Sem pa zaradi aquaplaninga zgubil frendico, ker je idiot priletel cez sredinsko pregrado pri polni hitrosti v njen avto in to rahlem prsicu. Pa nove gume je mel.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

69charger ::

Pol neveš kaj aquaplaning sploh pomeni, rahel pršič my ass kvečjemu nesposoben folk ki žlajfa na polno pol pa žlajfanje za temi in gremo.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

[D]emon ::

Samo zato ker ne vozim ne pomeni da sem idiot.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

69charger ::

Neznanje še ne pomeni idiot. Sem že mel aquaplaning mnogokrat pa sem se peljal 130, still here.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

[D]emon ::

Good for you. Nekateri pac niso imeli te srece, pa niso bili popolnoma nic krivi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

IL_DIAVOLO ::

[D]emon je izjavil:

69charger je izjavil:

V petek zjutraj trajalo 20min da sm prišel od Brnika do LJ obvoznice ker je folk totalno nesposoben in vsi bremzajo že ob najmanjši kapljici dežja, folk se lagano vozi 80 po prehitevalnem "ker gre pač dež treba bit varen".


Za aquaplaning najbrz se nisi slisal ?


Ti sploh ves kaj je aquaplaning in zakaj pride do tega pojava?

Invictus ::

[D]emon je izjavil:

Samo zato ker ne vozim ne pomeni da sem idiot.

Kar se tiče vožnje, definitivno si...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

PNG bo meni pametoval, ja. Vam samooklicanim "profi" voznikom se avtomatika ne pomaga kaj prida, ker ste pac idioti vsi do zadnjega.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

Še manj bo nekdo brez izpita pametoval... Ki sploh ne vozi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

Izpit imam, vendar nimam zelje biti v istem prostoru s samomorilci na stirih kolesih, ki mislijo, da se jim mora cel svet klanjat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

krepki ::

V bistvu tudi sam preziram voznike, ki se hvalijo po raznoraznih forumih, kako super vozniki so, imajo dobre močne avtomobile, za njih so omejitve kar nekaj, ker pač imajo dober avto in so sposobni voziti bolje od večine voznikov, ki se držijo prometnih predpisov.

vsi tisti naj si pogledajo malo izjave podobnih, voznikov, ki nikoli ne bodo mogli več živet brez pomoči drugih a so k sreči preživeli mnogi od njih niso.
Žal so med njimi tudi taki, ki so bili ob nepravem trenutku na tistem mestu, kjer se je našel eden, ki obvlada svoje vozilo ob velikih hitrostih, češ meni se pa kaj takega ne bo nikoli zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

69charger ::

Kdor se ne upa po mokri cesti vozit naj se ne al pa naj gre naokol, na avtocesti pa povzročajo zastoje ali hujše.
EDIT: Lih prejle vidu na FBju, se že obračajo proti LJ, rahlo mokra cesta, svašta.

How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

[D]emon je izjavil:

Izpit imam, vendar nimam zelje biti v istem prostoru s samomorilci na stirih kolesih, ki mislijo, da se jim mora cel svet klanjat.

Se pravi si navaden drekač, ki bluzi o stvareh, ki jih ne počne...

Ful si referenca...

krepki je izjavil:

V bistvu tudi sam preziram voznike,ki se hvalijo po raznoraznih forumih,kako super vozniki so,imajo dobre močne avtomobile,za njih so omejitve kar nekaj,ker pač imajo dober avto in so sposobni voziti bolje od večine voznikov,ki se držijo prometnih predpisov.

Večina se jih ne drži, ampak vozijo slabše od predpisov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

[D]emon ::

Nah. Samo zivim ob enem bolj prometnih krizisc, kjer se nesrece dogajajo tako redno, da bi si po njih skorajda lahko nastavil uro.

Poleg tega ne zivim bogu pod jajci ampak v LJ, in potrebe po avtomobilu pac nimam. Ako pa se kdaj preselim in bom le-tega potreboval, pa bom tako ali tako prostovoljno sel na obnovitveni tecaj, ker nisem idiot, ki bi enkrat naredil izpit in potem mislil, da obvlada do konca zivljenja.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

GR2 ::

Mehmed je izjavil:

Verjetno jih pomirja panorama pa ideja, da bos pac pol ure kasneje nekoga ubil kot bi ga sicer.

In tak voznik, ki se sploh ne ozira na druge, je po tvoje dober voznik?
Dejstvo je, da bo počasnega slej kot prej šel nekdo prehitevat. Tudi če nekdo vozi po omejitvah, za marsikoga to ni dovolj, recimo zame 90 že ni niti približno sprejemljivo, še najbolj normalno mi je 120 po števcu, se pravi 115.
Tako da bi bilo najbolj varno za vse, če bi vsi čim prej pospešili in vzdrževali hitrost omejitve in +20%.
Ne, tudi v naselju ni sprejemljivo, da ti počasi pospešuješ na 50 po števcu, ampak če vidiš da je cesta odprta in pregledna (pešci namreč ne padajo kar iz neba) in za sabo delaš kolono, pospešiš hitro proti 60, zmanjšuješ pa šele po potrebi, če je prehod za pešce itd.
Ker da ti grem jaz prehitevat, imam pa takoj 80 noter, tako da je 60+60 še vedno precej bolje kot 50+80. 55 mi je ok, fora je tudi da večina raje vozi 48, tako da ne prehitevam kar zaradi lepšega.
Pa veliko naselij je narejenih za 70-80, ampak to mi ni treba dopovedovat, ker so ugotovili tudi že ostali, edino sem pa tja kdo misli da dela nekaj zelo koristnega, ko vozi 50.
Eno je pa tako kjer sam ne morem voziti več kot 50-55, pač hiše zelo blizu ceste, ostali pa nimajo problemov s 70.
Tudi se preveč folka ozira na te omejitve, vozijo pa zjutraj v popolni temi 50, popoldne pa enako 50 ali celo 45. Sicer vem da bi morali po pravilih zjutraj voziti 40, ampak sam raje popoldne kompenziram v plus, omejitve pa smatram bolj za neko srednjo vrednost. Max itak ni mišljeno da je, zato pa so previdene kazni za prekoračitev hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

CleanPower ::

jaz če šparam benz, peljem počasi, in takrat mi grejo na k tisti ki so zadaj živčni. ponavadi je to na obvoznici, ker imam samo 5 prestav, peljem 100

Mehmed ::

GR2 je izjavil:


In tak voznik, ki se sploh ne ozira na druge, je po tvoje dober voznik?


Sploh se ne ubadam s tem kaksen je dokler cesta ne bo rezervirana za ene ali druge.

facepalm ::

GR2 je izjavil:

Mehmed je izjavil:

Verjetno jih pomirja panorama pa ideja, da bos pac pol ure kasneje nekoga ubil kot bi ga sicer.

In tak voznik, ki se sploh ne ozira na druge, je po tvoje dober voznik?
Dejstvo je, da bo počasnega slej kot prej šel nekdo prehitevat. Tudi če nekdo vozi po omejitvah, za marsikoga to ni dovolj, recimo zame 90 že ni niti približno sprejemljivo, še najbolj normalno mi je 120 po števcu, se pravi 115.
Tako da bi bilo najbolj varno za vse, če bi vsi čim prej pospešili in vzdrževali hitrost omejitve in +20%.
Ne, tudi v naselju ni sprejemljivo, da ti počasi pospešuješ na 50 po števcu, ampak če vidiš da je cesta odprta in pregledna (pešci namreč ne padajo kar iz neba) in za sabo delaš kolono, pospešiš hitro proti 60, zmanjšuješ pa šele po potrebi, če je prehod za pešce itd.
Ker da ti grem jaz prehitevat, imam pa takoj 80 noter, tako da je 60+60 še vedno precej bolje kot 50+80. 55 mi je ok, fora je tudi da večina raje vozi 48, tako da ne prehitevam kar zaradi lepšega.
Pa veliko naselij je narejenih za 70-80, ampak to mi ni treba dopovedovat, ker so ugotovili tudi že ostali, edino sem pa tja kdo misli da dela nekaj zelo koristnega, ko vozi 50.
Eno je pa tako kjer sam ne morem voziti več kot 50-55, pač hiše zelo blizu ceste, ostali pa nimajo problemov s 70.
Tudi se preveč folka ozira na te omejitve, vozijo pa zjutraj v popolni temi 50, popoldne pa enako 50 ali celo 45. Sicer vem da bi morali po pravilih zjutraj voziti 40, ampak sam raje popoldne kompenziram v plus, omejitve pa smatram bolj za neko srednjo vrednost. Max itak ni mišljeno da je, zato pa so previdene kazni za prekoračitev hitrosti.


not sure if trolling or just...

potem se jaz sprasujem kaj je narobe z ljudmi, ko jih morem na regionalki prehitevat jer vozijo 20 do 30 pod omejitvijo in nepredvidljivo stopajo na bremzo. 5km kasneje, v naselju, pa me dohitijo in se mi zalepijo za rit, ker vozim med 50 in 60 po stevcu.
ocitno je problem v moji voznji. grem se 1x vrnit izpit

MadMen ::

scipascapa je izjavil:

ker domačini ne morejo uporabiti soliden javni prevoz.

Torej, domačini, ki posredno/neposredno financirajo cestno infrastrukturo v LJ, bi morali uporabljati javni prevoz, medtem ko "prišleki" pač imajo ta privilegij, ali kako si si zamislil tole?

sandmat ::

CleanPower je izjavil:

jaz če šparam benz, peljem počasi, in takrat mi grejo na k tisti ki so zadaj živčni. ponavadi je to na obvoznici, ker imam samo 5 prestav, peljem 100


offtopic: Jaz imam samo 4 prestave :(

Back on: kaj ima število prestav veze s tem? verjetno avto zmore iz 130. Zakaj ne greš skozi mesto, če želiš vozit počasneje?

Invictus ::

CleanPower je izjavil:

jaz če šparam benz, peljem počasi, in takrat mi grejo na k tisti ki so zadaj živčni. ponavadi je to na obvoznici, ker imam samo 5 prestav, peljem 100

Ne vozi po levem pasu, pa bo vse v redu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

bjoork: plačamo cestnino, plačamo registracijo, zavarovanje, plačamo vinjeto, plačamo bencin, plačamo ddv itd; isto kot domačini, ki imajo večjo izbio javnega prevoza, kot nekdo iz 100km oddaljenega kraja, ne? trola je čisto solidna, samo premalo se uporablja pa premalo frekventne linije ima...to bi moralo iti na do 5 minut max avtobus...

Invictus ::

In zakaj ti ne uporabljaš trole? Če je tako fajn ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

ker nisem iz LJ? če bi bil bi jo.

Invictus ::

Saj jo lahko. Parkiraš in ne delaš gužve v centru.

Oz., greš z vlakom...

Od kje tebi absolutna pravice uporabe avta ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

Ko sem imel službo v LJ, sem uporabljal avtobus in pešhondo, torej? Od kje tebi relativna pravica foruma? :)

[D]emon ::

scipascapa je izjavil:

ker nisem iz LJ? če bi bil bi jo.


P+R je prakticno na vseh vpadnicah.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitve hitrosti na AC - anketa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19823284 (18717) solatko
»

Rešitev za slovenski javni prevoz (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35578458 (67867) starfotr

Zakaj ni hitrost novih avtomobilov omejena Na 130km/h (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23837861 (32058) dzinks63
»

Fotografiranje vozil na avtocesti

Oddelek: Na cesti
447323 (6070) MIHAc27

Več podobnih tem