» »

Najboljše zavarovanje za avtomobil

Najboljše zavarovanje za avtomobil

1
2
3 4

Ljubljanski1 ::

chacha je izjavil:

Hej, s fantom kupujeva nov avto: Opel Astro, 1.4, bencin. Zanima me ali kdo ve katera zavarovalnica ima najboljšo ponudbo in ceno za zavarovanje avtomobila? Namreč, kar slabo mi naredi ko pogledam spletne strani zavarovalnic in njihovih miljon pogojev itd. Bonusa nimava, oz eno leto sva imela osnovno zavarovan starejši avto pri Savi, tako da ga je mogoče malo. Rada pa bi, da bi novi avto imel tudi kasko. Vsak predlog bo pomagal, hvala. :)


Jaz plačujem za identičen avto 250 e zavarovanja pa sm se mladi voznik

Utk ::

Ej, ko ti srna skoči pred avto iz grmovja, nima to nobene zveze s tabo ali tvojimi nadnaravnimi sposobnostmi upravljanja avta.

Da veš, da so tam srne in grmovje, ni treba nobenih nadnaravnih sposobnosti, samo se ne voziš na polno tam mimo.

Ne rečem, da se ne more zgodit vsakemu, samo da če se ti redno dogaja, se je malo za zamislit, ker nekaterim se ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zmaugy ::

Delaš zaključke na pamet. Meni se to še nikoli prej ni zgodilo, enako mojemu fotru. Na obeh teh mestih še nikoli nisem videl srn, niti tam ni prometnih znakov za to, pa se vozim mimo obeh mest skoraj vsakodnevno že desetletja.

PS: haha, moj foter se vozi "na polno"...

PPS: ampak veš, oba sva vozila dizla, verjetno je to krivo, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

dvihtelic ::

Miha 333 je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Glede izplačil škode imam dobre izkušnje s Triglav in zelo slabe z Generali, ki je kljub policijskemu zapisniku mutil nekaj po svoje in na koncu celo zavrnil izplačilo. Tako da ne glej samo na ceno.


Si 100%, da ti Triglav prav tako ne bi zavrnil? Kar tako ti niso zavrnili, ostane ti še možnost pritožbe. Tudi na zavarovalniško združenje.

Po opravljeni cenitvi so zahtevek najprej odobrili. Čez kaka 2 tedna pa poslali obvestilo o zavrnitvi, ker po njihovem mnenju škoda naj ne bi nastala na v zahtevku opisan način (kljub policijskemu zapisniku in dejstvu, da je tak zavarovalni primer po splošnih pogojih 100% krit - šlo je za zahtevek iz kaska). Smo šli skozi celoten pritožbeni postopek, tudi do zavarovalnega združenja. Njihov odgovor je bil, da ima po splošnih pogojih in po zakonu zavarovalnica pravico, da po lastni presoji iz kateregakoli razloga zavrne izplačilo. Glede na to, da so združenje ustanovile zavarovalnice same, česa drugega niti ni za pričakovati. Ostala bi nam le še tožba, v to pa zaradi relativno majhne višine škode (ca. 2k EUR) nismo šli. Smo pa seveda pri njih prekinili vsa stanovanjska, hišna, življenjska, nezgodna in avtomobilska zavarovanja vseh družinskih članov, nekatera smo imeli pri njih sklenjena tudi že po 10 let, ker najslabše zavarovanje je takšno, za katerega misliš, da ga imaš, v resnici ga pa nimaš. Seveda pa je šlo tudi za princip, ne morem mimo občutka, da so nas imeli za norca, češ dokler 10 let plačujete premije vseh mogočih zavarovanj, je OK, ko pa prvič uveljavljate škodo, pa evo ti k....

Tako da Generali močno odsvetujem.

Podoben primer imel jaz, dokler nimaš karkoli za uveljavit si za njih zakon, ko pa pride si pa zadnji dr.. za njih...zame je in bo Triglav best...

Dzhimen ::

Lep pozdrav.

Zanima me, če ima kdo kakšno informacijo glede "komercialnih popustov" pri zavarovanju avta pri Triglavu?

Kupujem avto, to bo moja prva registracija, tako da nimam nič bonusa, imam pa Drajv kodo za 25% popusta. Prodajalci rabljenih vozil nudijo komercialni popust za sklenitev zavarovanja pri njih in pravijo da lahko pri njih koristim Drajv kodo, poleg mi pa dajo še njihov komercialni popust.

Zanima me, a je to dejansko bolj ugodno kot če bi šel na Avto Krka ali pa recimo direkt k Triglav agentu?

Invictus ::

Najdi si agenta za Triglav, pa se pogovori z njim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Komercialni popust ponavadi pride, če vzameš lease.
#brezpodpisa

koyotee ::

Nikoli ne sklepaj zavarovanja na tehničnem pregledu.

hojnikb je izjavil:

Komercialni popust ponavadi pride, če vzameš lease.

Ni res.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

hojnikb ::

Če veš še kako drugo varjanto, da prideš do 50% popusta razn preko leasa in letnih bonifikacij, na dan z besedo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jakan123 ::

Pri agentu.

Dzhimen ::

Ja avto bom kupil brez financiranja, pa mi je prodajalec rekel da če pri njemu sklenem zavarovanje da mi zrihta komercialni popust. Zdaj pa me zanima ali je s tem popustom dejansko opazno ceneje, ali pa je to tak popust, ki ga dobim tudi na Avto Krka recimo?

Zanima me za to, da če mi bo pri dogovarjanju zadnje cene za avto prodajalec rekel da mi raje kot popust na avto nudi ugodnejše zavarovanje.
Če je to dejansko res, potem to upoštevam, sicer pa mu rečem da popust pri zavarovanju ni ravno relevanten, ker ga dobim tudi povsod drugod...

jakan123 ::

Na okencu na tehničnih ne boš dobil nekega groznega popusta. Če boš sklepal pri agentu bo pa šlo. Agent ti da lahko enak popust, kot ti ga pa zrihta prodajalec.

Invictus ::

hojnikb je izjavil:

Če veš še kako drugo varjanto, da prideš do 50% popusta razn preko leasa in letnih bonifikacij, na dan z besedo.

Pokličeš agenta in mu rečeš naj ti ga da...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

seveda, kr na lepe oči bo dal 50% :)
#brezpodpisa

jakan123 ::

Ja. Če n da greš pa k drugemu agentu. :)

bambam20 ::

Dzhimen je izjavil:

Ja avto bom kupil brez financiranja, pa mi je prodajalec rekel da če pri njemu sklenem zavarovanje da mi zrihta komercialni popust. Zdaj pa me zanima ali je s tem popustom dejansko opazno ceneje, ali pa je to tak popust, ki ga dobim tudi na Avto Krka recimo?

Zanima me za to, da če mi bo pri dogovarjanju zadnje cene za avto prodajalec rekel da mi raje kot popust na avto nudi ugodnejše zavarovanje.
Če je to dejansko res, potem to upoštevam, sicer pa mu rečem da popust pri zavarovanju ni ravno relevanten, ker ga dobim tudi povsod drugod...


Ne. Pri prodajalcu boš dobil 50% komecrijalnega popusta na polni kasko. Tega ti noben agent ne bo dal. Pa tudi na avto krki ti ne bo referent dal 50%..

jakan123 je izjavil:

Na okencu na tehničnih ne boš dobil nekega groznega popusta.


To ni ravno res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Utk ::

bambam20 je izjavil:



Ne. Pri prodajalcu boš dobil 50% komecrijalnega popusta na polni kasko. Tega ti noben agent ne bo dal. Pa tudi na avto krki ti ne bo referent dal 50%..

jakan123 je izjavil:

Na okencu na tehničnih ne boš dobil nekega groznega popusta.


To ni ravno res.

Mojster samozanikanja znotraj enega posta je spet udaril.

bambam20 ::

Utk je izjavil:


Mojster samozanikanja znotraj enega posta je spet udaril.


Kaj ni jasno. Referent na avto krki bo dal komercijalen popust, vendar ne 50%.

Invictus ::

bambam20 je izjavil:



To ni ravno res.

V bistvu je, ker oni nimajo dostopov do ostalih zavarovanj, ki prinašajo dodatne popuste, kar pa agent ima...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

bambam20 je izjavil:

Utk je izjavil:


Mojster samozanikanja znotraj enega posta je spet udaril.


Kaj ni jasno. Referent na avto krki bo dal komercijalen popust, vendar ne 50%.

Ni jasno kako BO dal grozen popust, ne bo pa to 50%. Kolk pa največ, 35, 20? Je to še grozen popust? In končno, a kupuješ popust ali zavarovanje? Na tehničnem bo zmeraj dražje kot kjerkoli drugje, ker nobena zavarovalnica jim ne bo dala dostopa do groznih popustov. Kar si pa napisal, da ni res.

damirj79 ::

bambam20 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pri Triglavu gre takole:

- Imaš nesrečo
- Pokičeš agenta
- Greš k cenilcu
- Ga vprašaš za ličarja
- Se zmeniš za datum z ličarjem
- Prideš po popravljen avto.

Nikoli problemov...


Jaz sem drugače naredil.

- imel trk s srno
- poklical policijo ( napisali zapisnik)
- šel do ličarja/kleparja , ki ima pogodbo z Triglavom in je cenilec prišel k njemu,
- pustil avto in čez 4 dni imel popravljenega


Nikoli problemov.


Tako je na vsaki zavarovalnici, ne samo na Triglavu.

damirj79 ::

bambam20 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Meni se je Triglav zameril... sem zgubil par razredov bonusa.

Na srečo je Tilia imela potem bonus, kjer si si pridobil dodatni bonus razred vsako leto.

Drugače pa ja, dokler pridno plačuješ in nič ne zahtevaš so vse zavarovalnice dobre.


Čakaj. ti si izgubil par razredov bonusa, kar je normalno, ker si povzročil nesrečo ( trije razderi gredo papa ).

Ni res. Sam imam izključno dobre izkušnje s triglavom. Nobenih kompliciranj. Avto pa v 4-ih dneh popravljen.


Na Savi je tako, da zavarovalec plačuje zavarovalnici premije, vsako leto toliko in toliko €, hkrati pa tudi beležeijo, koliko ti vračajo nazaj, ko ti uveljavljaš škodne primere. Če imaš nesrečo in si si kriv, ti torej ne poberejo samo premijske razrede (do tri razrede), pač pa te še ocenjujejo sproti. Se pravi v nesreči, kjer si kriv, je iz tvoje AO police šlo še nekaj € drugem u udeležencu, ki ni kriv (si dal kupon). Zdaj če si imel nesrečo z večjo gmotno škodo, potem teli zneski niso majhni in poleg PR razredov, k iti jih odbijejo, grejo papa tudi ostali komercialni popusti, torej adijo -55% ali celo -60% na kasko, temveč lahko dobiš le samo kakšnih 30% ali celo samo 20% popusta. Verjamem, da se gre Triglav podobne fore. Če nimaš res dobrega agenta, potem menjat zavarovalnico.

bambam20 ::

Invictus je izjavil:

bambam20 je izjavil:



To ni ravno res.

V bistvu je, ker oni nimajo dostopov do ostalih zavarovanj, ki prinašajo dodatne popuste, kar pa agent ima...


Ne vem, če bo držalo, ker meni je referentka na avto krki dala komercijalen popust vezan na preostala zavarovanja, ki jih imamo vsi družinski člani.

Utk je izjavil:


In končno, a kupuješ popust ali zavarovanje?



Jaz gledam, da je kvalitetna in resna zavarovalnica in ne, da bom imel 20€ nižjo zavarovalno premijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

damirj79 je izjavil:


Če imaš nesrečo in si si kriv, ti torej ne poberejo samo premijske razrede (do tri razrede), pač pa te še ocenjujejo sproti. Se pravi v nesreči, kjer si kriv, je iz tvoje AO police šlo še nekaj EUR drugem u udeležencu, ki ni kriv (si dal kupon). Zdaj če si imel nesrečo z večjo gmotno škodo, potem teli zneski niso majhni in poleg PR razredov, k iti jih odbijejo,


Samo neumnež si ne uredi dodatka za Odkup prve škode, pri ketrem ti razredi ostane v primeru, da si povzročitelj prometne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Utk ::

Samo neumnež ne razume, da ti 3 PR razredi ne pomenijo dost, če izgubiš 50% komercialnega popusta.

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Samo neumnež ne razume, da ti 3 PR razredi ne pomenijo dost, če izgubiš 50% komercialnega popusta.


Komercijalni popust dobiš zgolj , če avto vzameš v avto hiši.

Utk ::

Kot sem rekel...neumnež ne ve česa ne ve.
Še nikoli nisem vzel nobenga zavarovanja v avtohiši, komerecialnih popustov pa vseeno dobil kolk češ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

damirj79 ::

Komercialni popust dobiš kjer koli, sploh ni problem. Višina je odvisna od mnogo faktorjev. Ampak ta popust je precej spremenljiv in nima veze z odkupom prve škode, ker to ti pokrije samo PR razred, ne pa komercialni popust.

Utk ::

Sej v tem je stvar. Doplačaš, da ne boš plačal 15% več, vseeno pa plačaš pol 30% več.

madebenc ::

Ali je na zavarovalni polici lahko naveden uporabnik vozila (če sta različna) kot zavarovalec ali mora biti lastnik?

Mare2 ::

madebenc je izjavil:

Ali je na zavarovalni polici lahko naveden uporabnik vozila (če sta različna) kot zavarovalec ali mora biti lastnik?


Tole bom povedal "po domače":
Zavarovalec je v bistvu lahko kdorkoli, ki plača polico.
Zavarovanec je tisti, ki je v prometnem dovoljenju vpisan kot lastnik.

Iz splošnih pogojev:
zavarovalec - oseba, ki sklene zavarovalno pogodbo;
zavarovanec - oseba, katere premoženjski interes je zavarovan, pri čemer sta zavarovalec in zavarovanec ista oseba, razen pri zavarovanju na tuj račun;

Seveda, tvoj avto lahko vozi tudi tvoja žena, lahko tudi jaz, če ti to dovoliš. Ni naju potrebno posebej vpisovat v zavarovalno polico. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

UnChien ::

Miha 333 je izjavil:

Njihov odgovor je bil, da ima po splošnih pogojih in po zakonu zavarovalnica pravico, da po lastni presoji iz kateregakoli razloga zavrne izplačilo.


Wait. What?? Potem to ni zavarovanje. Potem je to, kot da daš meni denar za "zavarovanje". Pa to ni logike? Da lahko zavarovalnica "po lastni presoji iz kateregakoli razloga zavrne plačilo". Wtf?? Kot, da grem na pir, pa mi ga samo zaračuna, natakarca se pa po "lastni presoji" odloči, da mi ga ne prinese. Wtf.

Nope. Kle neki ne bo štimal.
"If you want to build a ship, don't drum up people to collect wood and
don't assign them tasks and work, but rather teach them to long for
the endless immensity of the sea."

qwertyy ::

Sam imam Polota 1.4, letnik 2011, bencinar.

Lansko leto me je zavarovanje pri Triglavu prišlo skoraj 600e za eno leto osnovnega zavarovanja, bil se sicer še mladi voznik.

Letos nisem več mladi voznik. Kakšno ceno lahko pričakujem, ker lansko leto me je skoraj šok, 600e za najbolj osnovno zavarovanje za ta jajček od avta? Res, da je mašina 1.4 ampak tistih 90 konjev ni neka ogromna cifra...

krneki ::

Pa to more bit pod 150EUR...

bastadu ::

qwertyy je izjavil:

Sam imam Polota 1.4, letnik 2011, bencinar.

Lansko leto me je zavarovanje pri Triglavu prišlo skoraj 600e za eno leto osnovnega zavarovanja, bil se sicer še mladi voznik.

Letos nisem več mladi voznik. Kakšno ceno lahko pričakujem, ker lansko leto me je skoraj šok, 600e za najbolj osnovno zavarovanje za ta jajček od avta? Res, da je mašina 1.4 ampak tistih 90 konjev ni neka ogromna cifra...

Uf tole so te pa ornk ožemali ...

qwertyy ::

Kaj lahko naredim, da bo letos drugače?

Sem pa padel v skoraj najvišji razred v tistem njihovem sistemu, kar je sicer logično glede na to, da sem prvič sklenil zavarovanje.

Pa vendar, mesečne položnice so bile 50e s tem, da sem nekaj položil že na zavarovalnici...

LeyaPrive ::

Ne sklepaš zavarovanja na šalterju, ampak pri agentu, da ti vsaj kak popust najde.

Prva leta brez bonusa pa žal bolijo. Poceni alternativa je sicer kak WIZ, samo oni ne štejejo bonusa in si po x letih lahko še vedno v najvišjem razredu.

Utk ::

Če je to prvi avto, dobiš na wizu za 350 evrov polni kasko, ne pa osnovno za 600, madona.

qwertyy ::

Okej, naredil izračun še na Wizu. Osnovno zavarovanje + 9e/mesec, ker sem še mlad voznik bi me letno prišlo 520e oziroma 48e na mesec, kar je v bistvu isti drek kot pri Triglavu... In to za bogega 1.4 Polota!!

Očitno sem ga najebal, ker sem še mlad in šele 2. sklepam zavarovanje...

qwertyy ::

Še podatki, če lahko kdo pove kaj naj:

Polo 1.4, 12k cena takrat, 13. premijski razred, 63kw, mlad voznik. Rabim samo osnovno zavarovanje.

Utk ::

Poskusi še g24.si.

pero50 ::

jezus kristus... Poglej malo za zavarovalniške agencije. Imajo več zavarovalnic in ti dajo ponudbo najcenejše. Mislim, da sem za 77kw, stekla in divjad, ao in ao+ dal prvo leto okrog 400€, pri Adriaticu, sedaj pa pač vzamem samo ao in ao+ pri najcenejši zavarovalnici pa je zavarovanje 180€, sem pa v pr7.

louser ::

qwertyy je izjavil:

Kaj lahko naredim, da bo letos drugače?

Sem pa padel v skoraj najvišji razred v tistem njihovem sistemu, kar je sicer logično glede na to, da sem prvič sklenil zavarovanje.

Pa vendar, mesečne položnice so bile 50e s tem, da sem nekaj položil že na zavarovalnici...

Če imaš v družini koga z avtomobilskim zavarovanjem ali zavarovanjem drugega stroja, se lahko 'obesiš' na njegovo polico.
Ti bo agent znal pomagati.
Full kako tako mene pride 600eur, pa bi me verjetno moral okrog tisočaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Bye ::

qwertyy je izjavil:

Sam imam Polota 1.4, letnik 2011, bencinar.

Lansko leto me je zavarovanje pri Triglavu prišlo skoraj 600e za eno leto osnovnega zavarovanja, bil se sicer še mladi voznik.

Letos nisem več mladi voznik. Kakšno ceno lahko pričakujem, ker lansko leto me je skoraj šok, 600e za najbolj osnovno zavarovanje za ta jajček od avta? Res, da je mašina 1.4 ampak tistih 90 konjev ni neka ogromna cifra...

Kontaktiraj g24, naj ti naredijo informativni izračun. Pri njih se za razliko od WIZ-a zadrži bonus.

delavec44 ::

Kaj ni sedaj pri Wiz-u tudi upoštevanje premijskih razredov? Vsaj pri spletni sklenitvi me vpraša katerega imam. Ali samo ne napreduješ v nižjega?

Bye ::

Ne vem, vprašaj jih. Nazadnje sem imel polico pri njih do junija, takrat niso imeli. Zato sem šel na G24.

qwertyy ::

Hitro vprašanje.

Podaljšati moram zavarovanje za avto in za enkrat sem še mladi voznik. Nekje sredi leta pa več ne bom. Zanima me, če moram tisto 30% doplačila plačati samo za tistih nekaj mesecev, ko sem še mladi voznik, ali mi bodo avtomatsko računali za celo leto?

Že tako me bodo konkretno obrali in nočem, da me po nepotrebnem še pri tem.

;-) ::

Kje pa si da mas 30% za mladega voznika

MrStein ::

Iščem zavarovanje za Hyundai Accent letnik 2004
AO + stekla (ali tudi brez stekel, če je velika razlika)

Detajli na ZS.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

koyotee ::

Jebes stekla, vzemi raje divjad.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
843210576 (3513) wcpapir
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670086 (37677) ;-)
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012484 (7660) BCSman
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821360 (15452) čuhalev
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525141 (20043) theBill

Več podobnih tem