» »

avtomobilsko zavarovanje

avtomobilsko zavarovanje

«
1
2

pravnik ::

Pozdravljeni, ima kdo kako info glede popustov oz. najboljše možnosti za avtomobilsko zavarovanje. Lansko leto sem šel na AS, ker so mi ponudili zastonj tehnični pregled. Zadnjič sem dobil pošto, v upanju, da bo ugodnost podobna, pa samo suhoparen napis, da se mi izteče zavarovanje in lahko podaljšam.... nič pa o kakekm popustu... Drugega zavarovanja nimam. Mi mogoče lahko kdo iz prve pove, kje bi bilo najugodneje avtomobilsko zavarovanje letos. Hvala lepa!

Miha 333 ::

G24.si

bambam20 ::

Forumaš Mare je zastopnik za različne zavarovalnice.

Drugače pa jaz vem za zgodno opcijo samo mi piši na ZS.

jalovec09 ::

Miha 333 je izjavil:

G24.si



Najcenejš in sklene se preko spleta, polico se dobi na e-mail.
Triglav ima v tem primeru 50 evrov več, zakaj nimam pojma, četudi skleneš preko spleta dobiš -13%

retrz ::

da se jaz vprasam, ce mogoce veste katera zavarovalnica da najvec popusta, ce sklenes zavarovanje za avto prvic?
torej nimam se nic bonitete :/

bambam20 ::

retrz je izjavil:

da se jaz vprasam, ce mogoce veste katera zavarovalnica da najvec popusta, ce sklenes zavarovanje za avto prvic?
torej nimam se nic bonitete :/


Tukaj je bolj odvisno od zavarovalnega zastopnika.

Agenti, ki so zaposleni pri določeni zavarovalnici ti po moje dajo manj popusta kot tisti, ki so zgolj posredniki in delajo zavarovanja za več zavarovalnic, ker si sami določajo koliko dobička bodo imeli.

Če me boš kontatiral na ZS, ti lahko posredujem kontakt pa lahko vprašaš koliko bi te prišlo zavarovanje in potem primerjaš z drugimi ponudbami.

...:TOMI:... ::

Tomi

Janac ::

https://www.hi3.si

je legit ;)

bambam20 ::

Janac je izjavil:

https://www.hi3.si

je legit ;)



Druga najdražja zavarovalnica takoj za tremi vrhovi.

Janac ::

bambam20 je izjavil:

Janac je izjavil:

https://www.hi3.si

je legit ;)



Druga najdražja zavarovalnica takoj za tremi vrhovi.


Vir? Si primerjal sploh?

bambam20 ::

Janac je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Janac je izjavil:

https://www.hi3.si

je legit ;)



Druga najdražja zavarovalnica takoj za tremi vrhovi.


Vir? Si primerjal sploh?


Piše ZM =). Kaj čem primerjat. To je tako, kot da mi nekdo hvali Telekom in reče, da so cenovno ugodnješi od konkurence. Lol.

Janac ::

bambam20 je izjavil:

Janac je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Janac je izjavil:

https://www.hi3.si

je legit ;)



Druga najdražja zavarovalnica takoj za tremi vrhovi.


Vir? Si primerjal sploh?


Piše ZM =). Kaj čem primerjat. To je tako, kot da mi nekdo hvali Telekom in reče, da so cenovno ugodnješi od konkurence. Lol.


Zelo verodostojen primer ja ;)

Scorpia ::

Kaksnega agenta, oziroma zastopnika najdi. Sej jih je veliko, ce ti pri enemu ne bo vsec, gres k drugemu. Pac mu obraz poves, da se bos pri drugemu zastopniku pozanimal koliko popusta ti lahko zrihta.
Sam sem pred leti tako naredil, pa se zdaj z enim agentom fajn zastopiva, ker imam tri avta prek njega. Primer za en avto. V zavarovalnici bi imel 240-250eur zavarovanja(brez kaska), mogoce vec ker je to izracun pred leti. Zdej letos mi je zrihtal 150eur. S tem da so na zavarovalnici vsako leto, visali po par eur ne glede na to ali gres za en razred dol. Tako da najd enga agenta, pa j**** te zavarovalnice in njihove interne agente, ki imajo zvezane roke, ko je treba kak popust dat. Itak ko jih rabis, sploh za izplacilo, so polom.
////

bambam20 ::

Janac je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Janac je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Janac je izjavil:

https://www.hi3.si

je legit ;)



Druga najdražja zavarovalnica takoj za tremi vrhovi.


Vir? Si primerjal sploh?


Piše ZM =). Kaj čem primerjat. To je tako, kot da mi nekdo hvali Telekom in reče, da so cenovno ugodnješi od konkurence. Lol.


Zelo verodostojen primer ja ;)



100€ manj pri konkurenci se verjetno lepše sliši. verjetno si ti tako premožen, da ti 100€ ne pomeni nič.

laguna1 ::

Sem poskusno naredil izračun pri WIZ zavarovalnici za peugeot 307 sw letnik 2006, doplačilo mladi voznik in mi je dal znesek 980,19 EUR na leto. Gre pa samo za WIZ obvezno in voznik mlajši od 23 let. A je to mogoče? WIZ obvezno MESEČNO 69,52 eur in mladi voznik MESEČNO 17,38 EUR. Meni se zdi to ogromna cifra za obvezno zavarovanje + mladi voznik in nič drugo.

LP

Šimpanz ::

Jaz sem na Wizu sklenil obvezno zavarovanje+ polni kasko za 3 leta star C4 GP za 768€ tako da ti sigurno nekaj narobe delaš.

Aston_11 ::

Še to je dosti. Za novega G7 so mi naračunali cca 600, če ne celo manj (A0, A0+, zavarovanje voznikov, asistenca, voll kasko).

tomaz- ::

jaz sem ravno nekaj dni nazaj praznoval " rojstni dan" svojega avta, ravno tako C4 Picasso in sicer 2.0HDi Exclusive z vso opremo ( kar pomeni, da nakupna cena za odmero zavarovanja ni ravno nizka ) . Zavarovanje s polnim kaskom je prišlo 682EUR, zavarovalnica Triglav, agent mi vsako leto pride na dom. Res pa je, da imam tam tudi še drugi avto ( tudi polni kasko ) , pa hišo, pa dodatno zdravsteno za familjo, pa mati hišo in avto, pa fotr avto...

Skratka, meni se zdi dokaj ugodno, res pa je, da niti nisem prav pretirano gledal okoli, ker dosedaj nisem niti enkrat imel kakršnihkoli problemov z izplačilom škode, če je do tega prišlo.. ( tok-tok po lesu )

edit:
aja, pa asistenca je v ceni..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

MIHAc27 ::

Če imaš za peugeot letnik 2006 boš pa že napraskal še za zavarovanje.

Drugače pa.... na začetku, ko nimaš nobenih bonusov glej za vozilom, ki ima malo konj in kw. Idealno je nekaj z 1.4 max 1.6 mašino. Zavaruješ osnovno AO kar ne bi smelo biti tako drago. Ko pa imaš bonus, in malce izkušenj na cesti... pa nabaviš kako močnejše vozilo, novejše in z kasko.

Seveda so izjeme. Nekdo, ki živi na Krvavcu, bo vzel Nivo ker bo to rabil. Ali pa 18-21 letnik, bo seveda rabil BMW-ja, da pokaže vsem, kak frajer je.

namko ::

laguna1 je izjavil:

Sem poskusno naredil izračun pri WIZ zavarovalnici za peugeot 307 sw letnik 2006, doplačilo mladi voznik in mi je dal znesek 980,19 EUR na leto. Gre pa samo za WIZ obvezno in voznik mlajši od 23 let. A je to mogoče? WIZ obvezno MESEČNO 69,52 eur in mladi voznik MESEČNO 17,38 EUR. Meni se zdi to ogromna cifra za obvezno zavarovanje + mladi voznik in nič drugo.

LP


Ja, oni imajo drago za vse, ki so mlajši od 23 let. Sam sem prvi avto kupil v 27. letu in so bili daleč najcenejši - druge zavarovalnice so me postavile v razred brez bonusa in je bila pri WIZ cena za okoli 50 % nižja. Preveri vsako leto, kakšna bi bila tvoja cena pri njih, zagotovo se bo nižala.

bambam20 ::

laguna1 je izjavil:

Sem poskusno naredil izračun pri WIZ zavarovalnici za peugeot 307 sw letnik 2006, doplačilo mladi voznik in mi je dal znesek 980,19 EUR na leto. Gre pa samo za WIZ obvezno in voznik mlajši od 23 let. A je to mogoče? WIZ obvezno MESEČNO 69,52 eur in mladi voznik MESEČNO 17,38 EUR. Meni se zdi to ogromna cifra za obvezno zavarovanje + mladi voznik in nič drugo.

LP



Se strinjam. Cifra, kot da bi rad zavaroval avto s 300 konji.

Sicer ne vem koliko je povprečno doplačilo za mladega voznika in nisi napisal koliko kw ima peugeot Sklpema da med 60 in 80 kw ) , a mislim, da so te pri tem izračunu ogoljufali za 450-500€.

Tako, da pridobi podnube od zastopnikov pri Tiliji, Grawe, Generaliju ...

smacker ::

Pri WIZ (Adriatic) je različne osnovne cene glede na starost voznika. Do 24.? (naj kdo popravi če se motim) leta je extra visoka premija, ne glede na to če si mladi voznik ali nisi. Pri WIZ (vsaj spletni vmesnik) ti tud nobenega popusta ne računa če še nimaš PR, kar ti navadno zavarovalni agenti nekako uredijo s komercialnimi popusti (vsaj tam do 30% bonusa se da prit), če še nisi mel škode. Zato si dobil tako extremno cifro, pač se takim izogneš ;)
Mladi voznik je cca. 80-100eur dodatka, za cca. 150eur dobiš na Adriaticu zavarovanje "na osebo", da lahko pol več avtov voziš (koristno če voziš avto od mame, očeta in babice).

fikus_ ::

Tilia ima nekaj podobnega (zavarovanje za mladega voznika). Cena lani ~ 200 €. Potrebno je dobro prebrati drobni tisk, kaj vse krije takšno zavarovanje. Nekatera zavarovalnice kaj "ven spustijo", da je zavarovanje cenejše.

smacker ::

To z drobnim tiskom velja za vse vrste zavarovanj in podaljšanih garancij ;)

krepki ::

Bom uporabil kar tole temo in sicer zanima me,lani sem ob nakupu novega avtomobila na lizing dobil kasko za 1€ polica zavarovanja je permanentna tako,da moram tudi drugo leto zavarovat polni kasko pri Porsche zavarovanju,ostalo zavarovanje sem sklenil pri moji zavarovalnici Triglav,ker mi je lani ob menjavi avtomobila ostalo dobroimetje pri zavarovalnici Triglav sem poleg osnovnega zavarovanja zavaroval tudi parkirišče,ogledala stekla naravne nesreče krajo itd.
Pa čeprav je vse to bilo krito na polnem kasku pri Porsche zavarovalnici,no letos plačam polni kasko v celoti torej nekaj čez 500€ in me zanima je smiselno vse te dodatne stvari,zavarovat tudi na zavarovalnici Triglav ali na svoji zavarovalnici vzamem le osnovno zavarovanje vozila in oseb.
LP

smacker ::

Daj 500eur porscheju, 300 Triglavu, ene 200 nesi še Savi, pa vsaj 50 še župniku da avto požegna.

bambam20 ::

Kako ostala? Če je pri polnem kasku vse notri všeto?

krepki ::

smacker hvala za neumen odgovor.
rupsi31 pri polnem kasku je so vse te zadeve vštete ampak potrebno je avto tudi zavarovat Ao in AO plus,kasko moram imet po pogodbi obvezno 2 leti pri porscheju drugače bi vse zavaroval pri Triglavu,kjer imam vsa zavarovanja že vrsto let.
Tako da na triglavu sem lani zavaroval tudi stvari ki jih nebi rabil saj mi polni kasko krije vse ampak lani je bil strošek vse skupaj 250€,ker je kasko častil porsche.Zato moram na Triglavu sklenit zavarovanje za AO in AO plus kar me bo z popusti prišlo okrog 160€.
Drugo leto bo vse zavarovanu na Triglavu in potem ne bo dileme kaj kje zavarovat.

DINAMIK ::

krepki je izjavil:

Bom uporabil kar tole temo in sicer zanima me,lani sem ob nakupu novega avtomobila na lizing dobil kasko za 1€ polica zavarovanja je permanentna tako,da moram tudi drugo leto zavarovat polni kasko pri Porsche zavarovanju,ostalo zavarovanje sem sklenil pri moji zavarovalnici Triglav,ker mi je lani ob menjavi avtomobila ostalo dobroimetje pri zavarovalnici Triglav sem poleg osnovnega zavarovanja zavaroval tudi parkirišče,ogledala stekla naravne nesreče krajo itd.
Pa čeprav je vse to bilo krito na polnem kasku pri Porsche zavarovalnici,no letos plačam polni kasko v celoti torej nekaj čez 500€ in me zanima je smiselno vse te dodatne stvari,zavarovat tudi na zavarovalnici Triglav ali na svoji zavarovalnici vzamem le osnovno zavarovanje vozila in oseb.
LP

Kaj misliš ...,če ti avto ukradejo,da boš dobil 2krat povrnjeno?Če bi bilo tako bi zavaroval polni kasko pri vseh zavarovalnicah in ga enostavno razbill takoj...,to bi bil posel a?

hator ::

krepki je izjavil:

Bom uporabil kar tole temo in sicer zanima me,lani sem ob nakupu novega avtomobila na lizing dobil kasko za 1€ polica zavarovanja je permanentna tako,da moram tudi drugo leto zavarovat polni kasko pri Porsche zavarovanju,ostalo zavarovanje sem sklenil pri moji zavarovalnici Triglav,ker mi je lani ob menjavi avtomobila ostalo dobroimetje pri zavarovalnici Triglav sem poleg osnovnega zavarovanja zavaroval tudi parkirišče,ogledala stekla naravne nesreče krajo itd.
Pa čeprav je vse to bilo krito na polnem kasku pri Porsche zavarovalnici,no letos plačam polni kasko v celoti torej nekaj čez 500€ in me zanima je smiselno vse te dodatne stvari,zavarovat tudi na zavarovalnici Triglav ali na svoji zavarovalnici vzamem le osnovno zavarovanje vozila in oseb.
LP


Zakaj kopliciraš? Zavaruj pri eni zavarovalnici. Izplačano boš tako ali tako dobil zgolj iz ene police. Da še tisto je zelo mizerno.
Samo življenjsko si lahko zavarovan pri več zavarovalnicah.

krepki ::

hator je izjavil:

krepki je izjavil:

Bom uporabil kar tole temo in sicer zanima me,lani sem ob nakupu novega avtomobila na lizing dobil kasko za 1€ polica zavarovanja je permanentna tako,da moram tudi drugo leto zavarovat polni kasko pri Porsche zavarovanju,ostalo zavarovanje sem sklenil pri moji zavarovalnici Triglav,ker mi je lani ob menjavi avtomobila ostalo dobroimetje pri zavarovalnici Triglav sem poleg osnovnega zavarovanja zavaroval tudi parkirišče,ogledala stekla naravne nesreče krajo itd.
Pa čeprav je vse to bilo krito na polnem kasku pri Porsche zavarovalnici,no letos plačam polni kasko v celoti torej nekaj čez 500€ in me zanima je smiselno vse te dodatne stvari,zavarovat tudi na zavarovalnici Triglav ali na svoji zavarovalnici vzamem le osnovno zavarovanje vozila in oseb.
LP


Zakaj kopliciraš? Zavaruj pri eni zavarovalnici. Izplačano boš tako ali tako dobil zgolj iz ene police. Da še tisto je zelo mizerno.
Samo življenjsko si lahko zavarovan pri več zavarovalnicah.

Tu je mišljeno kakšne manjše poškodbe,če ti kdo poškoduje avto na parkirnem prostoru in potem ne rabiš koristit iz kaska ampak koristiš to pri svoji zavarovalnici kr imaš to opcijo zavarovano posebej ali kaj podobnega recimo toča itd.

fikus_ ::

Te manjše poškodbe zavaruj pri zavarovalnici, kjer imaš kasko, ker te pride ceneje, kot Kasko pri eni zav., AO + dodatki pri drugi! Preveri pri Triglavu, koliko časa te "čaka" bonus na kasko. Mislim, da 2 leti, ampak vseeno preveri.

Domobrancek ::

No da malo obudim temo: Februarja sem menjal avto. Na AMZS-ju sem delal prepis in tam še zavaroval avto (samo osnovno) z idejo, da se kasneje doda še kasko(velika napaka). Od takrat sem bil že pri 2 zavarovalniških angentih in tudi pri 2 ponudnikih tehničnih pregledov (med drugim tudi na AMZS-ju) vendar mi nikjer ne znajo oz ne morejo dodati stvari k polici. Zataknilo se je že pri spremembi premijskega razreda na tistega, ki sem ga imel prej (vmes sem prodal prejšnji avto zato bi se mi moral premijski razred iz tiste police preneseti k novi vendar jim tudi to ne uspe naredit..). Torej: Ker so pri tej zavarovalnici pač fu****g nesposobni in mi ne znajo urihtat zavarovanja bi rad šel drugam težava pa je ta, da mi trenutno zavarovanje velja do februarja. Ali je možno nekje na sredini preklicati zavarovanje pri eni zavarovalnici in iti k drugi? Bi moral potem pri tisti drugi ponovno plačat zavarovanje in vse ostalo?

Hvala.

Lp

koyotee ::

Domobrancek je izjavil:

No da malo obudim temo: Februarja sem menjal avto. Na AMZS-ju sem delal prepis in tam še zavaroval avto (samo osnovno) z idejo, da se kasneje doda še kasko(velika napaka). Od takrat sem bil že pri 2 zavarovalniških angentih in tudi pri 2 ponudnikih tehničnih pregledov (med drugim tudi na AMZS-ju) vendar mi nikjer ne znajo oz ne morejo dodati stvari k polici. Zataknilo se je že pri spremembi premijskega razreda na tistega, ki sem ga imel prej (vmes sem prodal prejšnji avto zato bi se mi moral premijski razred iz tiste police preneseti k novi vendar jim tudi to ne uspe naredit..). Torej: Ker so pri tej zavarovalnici pač fu****g nesposobni in mi ne znajo urihtat zavarovanja bi rad šel drugam težava pa je ta, da mi trenutno zavarovanje velja do februarja. Ali je možno nekje na sredini preklicati zavarovanje pri eni zavarovalnici in iti k drugi? Bi moral potem pri tisti drugi ponovno plačat zavarovanje in vse ostalo?

Hvala.

Lp


Odjaviš avto in ponovno registriraš, no biggie.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kixs ::

Urejat moras tam kje imas zavarovan avto. AMZS in agenti so navadno samo posredniki.

koyotee ::

@domobrancek:

Nesposoben si ti, ker bi rad kar sredi zavarovanja spreminjal zadeve :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mare2 ::

Domobrancek je izjavil:

No da malo obudim temo: Februarja sem menjal avto. Na AMZS-ju sem delal prepis in tam še zavaroval avto (samo osnovno) z idejo, da se kasneje doda še kasko(velika napaka). Od takrat sem bil že pri 2 zavarovalniških angentih in tudi pri 2 ponudnikih tehničnih pregledov (med drugim tudi na AMZS-ju) vendar mi nikjer ne znajo oz ne morejo dodati stvari k polici. Zataknilo se je že pri spremembi premijskega razreda na tistega, ki sem ga imel prej (vmes sem prodal prejšnji avto zato bi se mi moral premijski razred iz tiste police preneseti k novi vendar jim tudi to ne uspe naredit..). Torej: Ker so pri tej zavarovalnici pač fu****g nesposobni in mi ne znajo urihtat zavarovanja bi rad šel drugam težava pa je ta, da mi trenutno zavarovanje velja do februarja. Ali je možno nekje na sredini preklicati zavarovanje pri eni zavarovalnici in iti k drugi? Bi moral potem pri tisti drugi ponovno plačat zavarovanje in vse ostalo?

Hvala.

Lp

Kasko je mogoče dodati kadarkoli. To bi naj veljalo pri vseh zavarovalnicah. :)

Seveda, če vozilo odjaviš, moraš spet plačat zavarovanje, od prejšnje zavarovalnice pa dobiš povračilo, če nisi imeš škod.

Pri kateri zavarovalnici pa je nastopil ta problem? Nekateri agenti niso vešči opraviti tega. :)

Domobrancek ::

To, da nisem takoj dodal k zavarovanju vse, kar sem mislil res ni bilo najbolj pametno. Vendar sem mislil, da dodajanje kaska k obstoječi polici pač ni neka raketna znanost (očitno sem se motil :)) Gre se za to, da je kolega zavarovalni agent pri tej zavarovalnici in sem pač mislil, da bova z njim brez težav uredila. Težava je bila potem v tem, da on te police na svojem programu sploh ni videl, ker je bila sklenjena pri ponudniku tehničnih pregledov (amzs) in ne pri zavarovalnem agentu (nevem po kaki logiki to deluje..ampak OK). Rekel mi je, da naj grem do najbližje poslovalnice. Tja sem šel in tudi tam mi niso mogli pomagat iz istih razlogov. Pregladali so mi, da grem nekam kjer imajo tehnične preglede in tam probam urediti. Tam so mi znali samo odjavit staro polico (tudi tu sem dobil občutek, da ne vedo ravno kaj sploh delajo..). Pa tudi spremembo premijskega razreda so mi zavrnili potem tako, da sem res samo prekinil staro polico. Potem sem šel še na AMZS kjer pa spet niso mogli (oz niso znali) nič naredit. Niti približno jim ni bilo jasno zakaj mi niti premijskega razreda ne morejo/nočejo spremeniti... V petek imam namen it na glavno poslovalnico v LJ (kot so mi predlagali na AMZS) pa bom tam videl kaj bo. Tako ali tako ne razumem kako se lahko naredi, da zavarovalni agent ne vidi police, ki je sklenjena pri zavarovalnici za katero je agent in to samo zato, ker je bila ta polica sklenjena pri ponudniku tehničnih pregledov(torej amzs in podobno)... Povsem zgrešen sistem IMO. Imajo vse zavarovalnice tako narejeno?

Poročam kako bo šlo v petek. Drugega mi tako ali tako ne preostane (ostale opcije so dražje in bolj komplicirane).

kixs ::

Se vedno nisi povedal kje imas zavarovano (Triglav, Sava, Generali, ...).

tryhard ::

Če drugačene znaš, vozilo odjaviš in nato nazaj prijaviš.

Mare2 ::

Domobrancek je izjavil:

Povsem zgrešen sistem IMO. Imajo vse zavarovalnice tako narejeno?



Jaz sem zastopnik za 4 zavarovalnice, nikjer ni tako, kot ti opisuješ. Povsod se da kaj dodati ali odvzeti. Pri nekaterih zavarovalnicah kar direktno z računalnikom, drugje pa na žalost še ročno z obrazcem, ki se ga dobi na intranetu). Ampak, da se. :)

Praviš, da imaš svojega zastopnika in tudi njemu ni uspelo rešit zadevo. Jaz mislim, da gre za neznanje zastopnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Miha 333 ::

tryhard je izjavil:

Če drugačene znaš, vozilo odjaviš in nato nazaj prijaviš.

In za to plačaš še čez 30 € takse.

tryhard ::

Če se mu splača ali ne, naj ugotavlja sam.

kr3ten ::

Zanima me, če se nekdo zaleti vate z neregistriranim vozilom ... Si moraš avto popraviti na lastne stroške?

fikus_ ::

Če je bilo pred kratkim še registrirano/zavarovano je menda možno povračilo škode preko zavarovalnega združenja. Pojdi na svojo zavarovalnico in se pozanimaj.

AndrejO ::

kr3ten je izjavil:

Zanima me, če se nekdo zaleti vate z neregistriranim vozilom ... Si moraš avto popraviti na lastne stroške?

Ne.

https://vsebovredu.triglav.si/na-poti/n...

TL;DR:

Pojdi na svojo zavarovalnico, ki ti lahko pomaga s papirji (ni pa ti pri tem dolžna pomagati).

Če ne gre drugače, se obrni neposredno na Slovensko zavarovalno združenje.

Pred kakršnimikoli popravili moraš imeti narejeno cenitev, sicer adijo. Nihče ti ne bo plačeval na lepe oči škodo, ki je ni evidentirala za to določena oseba iz zavarovalnice.

Cenitev bo naredila bodisi tvoja zavarovalnica, ki ti pomaga, bodisi zavarovalnica, ki jo izbere Slovensko zavarovalno združenje, če ti tvoja noče pomagati.

louser ::

Sicer gre zavarovati vozilo tudi nazaj, ampak nekdo z neregistriranim vozilom tega dvomim da bi bil sposoben narediti

AndrejO ::

louser je izjavil:

Sicer gre zavarovati vozilo tudi nazaj, ampak nekdo z neregistriranim vozilom tega dvomim da bi bil sposoben narediti

Če to storiš za vozilo po nesreči, potem si zagrešil dobesedno definicijo zavarovalniške goljufije.

Kdor to počne se lahko pripravi na kazenski postopek, ko v zavarovalnici zavohajo, da nekaj smrdi. 2. odst. 211. čl. KZ-1. Do enega leta zapora. Kaznivo dejanje se preganja po uradni dolžnosti.

Tudi zavarovalna pogodba je v takšnem primeru seveda nična.

bambam20 ::

kr3ten je izjavil:

Zanima me, če se nekdo zaleti vate z neregistriranim vozilom ... Si moraš avto popraviti na lastne stroške?



Če imaš polni kasko ni problema.

Miha 333 ::

bambam20 je izjavil:

kr3ten je izjavil:

Zanima me, če se nekdo zaleti vate z neregistriranim vozilom ... Si moraš avto popraviti na lastne stroške?



Če imaš polni kasko ni problema.

To je najslabši nasvet. Obstaja poseben sklad za take primere: https://www.zav-zdruzenje.si/prometna-n...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848211253 (287) kixs
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841425 (7491) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670216 (37807) ;-)
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8017933 (14748) dj_uro
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525183 (20085) theBill

Več podobnih tem