» »

Maksimalen čas za uradni odgovor

Maksimalen čas za uradni odgovor

Bye ::

Prosim, če mi kdo pove, v kolikšnem času so službe javne uprave (ministrstva, zavodi, agencije...) dolžne odgovoriti, ter ali jih dopis po elektronski pošti sploh obvezuje na odgovor. Hvala.

vostok_1 ::

1M mislim da.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Bye ::

Jesus... Ampak odgovoriti so obvezni?

vostok_1 ::

Da. Kolikor vem.

So bila sicer neka rahljanja obveznosti pred kakim letom, ampak za njih še vedno velja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Bye ::

Hvala.

otago ::

ZUP, 222.clen
(1) Kadar se začne postopek na zahtevo stranke oziroma po uradni dolžnosti, če je to v interesu stranke, pa pred odločitvijo ni potreben poseben ugotovitveni postopek, mora pristojni organ izdati odločbo in jo vročiti stranki čimprej, najpozneje pa v enem mesecu od dneva, ko je prejel popolno vlogo za začetek postopka, oziroma od dneva, ko je bil začet postopek po uradni dolžnosti. V drugih primerih, ko se začne postopek na zahtevo stranke oziroma po uradni dolžnosti, če je to v interesu stranke, mora pristojni organ izdati odločbo in jo vročiti stranki najpozneje v dveh mesecih.
(2) Če stranka vloži vlogo, ki je nepopolna in jo po pozivu dopolni, začne teči rok iz prejšnjega odstavka od dne, ko je organ prejel dopolnitev vloge.

jb_j ::

Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve je za eno pisno pritožbo nazadnje rabilo 5 mesecev.
za 2. pisno pritožbo sta pretekla skoraj 2 meseca in še vedno brez odgovora.

na dopise preko elektronske pošte na csd in Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve, po skoraj 2mesecih brez odgovora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Bye ::

Katastrofa.

K0l1br1 ::

To je dolgoletna realnost. Stvari tečejo počasi. Ljudi, ki odločajo in pišejo, je premalo.
Sicer pa za molk organa velja rok 2 mesecev, potem je mogoča tožba na upravno sodišče, kot da bi organ zavrnil zahtevek.,
Za odgovarjat na vsak mejl, ki ga pošlje vsak, ki se nekaj spomne, pa po moje nimajo časa ali kadra, čeprav so meni vedno dokaj hitro odgovorili, zlasti, ko so kaj hoteli od mene.

Bye je izjavil:

Prosim, če mi kdo pove, v kolikšnem času so službe javne uprave (ministrstva, zavodi, agencije...) dolžne odgovoriti, ter ali jih dopis po elektronski pošti sploh obvezuje na odgovor. Hvala.

Kaj s tem misliš, dopis po elektronski pošti? Vloga, zahtevek...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Bye ::

Sicer offtopic, ampak ne gre se za "nekaj spomne"...
Ne eno ne drugo, zdaj da ne dolgovezim, ker sploh ni pomembno; pač poslal sem jim vprašanje za informacijo, vezano na že procesirano zadevo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

PaX_MaN ::

Bye je izjavil:

Prosim, če mi kdo pove, v kolikšnem času so službe javne uprave (ministrstva, zavodi, agencije...) dolžne odgovoriti, ter ali jih dopis po elektronski pošti sploh obvezuje na odgovor. Hvala.

Uredba o upravnem poslovanju:
18. člen

(Odgovarjanje na prejete dopise)

(1) Organ mora odgovoriti na vse dopise, ki jih prejme v fizični ali elektronski obliki, razen če so šikanoznega značaja. Organ mora na dopis odgovoriti najkasneje v 15 dneh po prejemu le-tega, če je iz dopisa razviden naslov pošiljatelja. Za zahtevnejše zadeve mora organ v tem roku izdati vsaj obvestilo o nadaljnjem ukrepanju/postopanju in realnem roku.

(2) Organ mora odgovarjati tudi na dopise v elektronski obliki, ki so prejeti preko enotnega državnega portala.

Vloge, zahteve, pritožbe,..., po ZUP/ostalo so drugačne beštije.

Bye je izjavil:

Sicer offtopic, ampak ne gre se za "nekaj spomne"...
Ne eno ne drugo, zdaj da ne dolgovezim, ker sploh ni pomembno; pač poslal sem jim vprašanje za informacijo, vezano na že procesirano zadevo.

To zveni kot Nekaj po ZUP. Odvisno kaj hočeš "zvedet". Vse informacije, vezane na procesirano zadevo bi naj bi bile v odločbi/sklepu, če si stranka v postopku pa imaš pravico do vpogleda v dokumente zadeve.

Za odgovarjat na vsak mejl, ki ga pošlje vsak, ki se nekaj spomne, pa po moje nimajo časa ali kadra, čeprav so meni vedno dokaj hitro odgovorili, zlasti, ko so kaj hoteli od mene.

Nojano. Trije meseci+ brez odgovora po moji kilometrini so stalnica. YMMV, očitno. :P:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Bye ::

To zveni kot Nekaj po ZUP. Odvisno kaj hočeš "zvedet". Vse informacije, vezane na procesirano zadevo bi naj bi bile v odločbi/sklepu, če si stranka v postopku pa imaš pravico do vpogleda v dokumente zadeve.


Sprašujem jih ravno zato, ker v odločbi/sklepu manjkajo bistvene informacije.:)

K0l1br1 ::

Kadar manjkajo v obrazložitvi? sklapa/odločbe bistvene informacije, bodisi, da manjkajo dejstva (nepopolno ugotovljeno dejansko stanje) bodisi da so dejstva napačno ugotovljena (napačno ugotovljeno dejansko stanje), bodisi da ni navedena materialna podlaga (procesna kršitev) bodisi, da je materialni predpis zmotno uporabljen (zmotna uporaba materialnega prava), se vloži pritožbo, tako kot piše v pravnem pouku, bodisi sproži upravni spor (glede na pravni pouk), če pa organ ni o vsem odločal, pa se pošlje pisni predlog, da odloči o tem, o čemer še ni odločil. Itd. Nekako procesno ni predvideno, da bi se informacije iskalo preko mejla, če odločba še ni dokončna, saj se pri tem zamudi rok za pravno sredstvo (pritožba, upravni spor), če pa se jih, pa je itak brez veze, ker na dokončen sklep, pri katerem je vedno bistven izrek, ker ta ustvarja, oblikuje, spreminja določen pravni položaj, nimajo več nobenega vpliva.

Bye ::

Skrenilo se je s teme, vidim. Hotel sem zvedeti, kolikšen je maksimalni rok za odgovor. Ali se gre za odločbo/sklep ali preprosto vprašanje, vezano na karkoli, sploh ni pomembno.

St235 ::

Predpis rok za splošne odzive je, kot je zgoraj napisano 15 dni. Gre pa za instrukcijski rok, tako da njegova kršitev sama po sebi nič ne pomeni. Drugače pa je neodgovrajanje na emaile precej širši problem kot samo ministrstva. Tudi v privatnem sektroju, če ne gre ravno za pripravo predračuna, kjer si odbetajo profit se lahko načakaš za odgovor. Bolj kot karkoli drugega je povezano s kulturo posameznika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovne naloge ki niso navedene v pogodbi o delu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5917026 (15088) NonPlusUltra
»

Cena izbrisa služnosti ob smrti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13837043 (33617) dronyx
»

Obvezujoče pravno mnenje

Oddelek: Loža
61620 (1391) St235
»

Mnenje: totalitarni vzgibi slovenskih oblasti pri odnosu do interneta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
29136093 (28215) driver_x

Več podobnih tem