» »

Zajtrk

Zajtrk

««
6 / 10
»»

MostWanted ::

Vazelin je izjavil:

od solate imam najraje kisle kumarice (ETA kamniške / une iz hoferja), tudi rdečo peso.

Moji obroki gredo takole:
1. zjutraj kava/dve, ena pol vrečke sladkorje, druga brez če pijem še drugo
2. nekje okol 12ih pojem kakšno žemljo, štručko, salamo ipd. Skratka morda 250 kalorij max.
3. zame glavni obrok predstavlja nekje ob 18ih - tule ne škrtarim in pade vse ... od dunajca do čevapov ... ampak kot že rečeno si tudi sam že pečem zrezke ki so mi osebno boljši kot tisti po gostilnah. Evo jutri zjutraj bom pekel piščančje ;)
4. actimel in ena valfruta 150 kalorij

To je v glavnem to.Spijem pa max. 2 deci sladkane pijače dnevno. drugo ali cola zero ali voda.

Če s tem vztrajam 1 leto se bom že spogledoval s six packi ;)


še dachauski "atleti" so boljše jedli od tebe.

kingsix ::

Vazelin.. Čestitam.. Worst diet in history of mankind.

MostWanted ::

kingsix je izjavil:

Vazelin.. Čestitam.. Worst diet in history of mankind.


milo rečeno. trol al pa resnično verjame v to kar dela. da dela prav.

kuglvinkl ::

Tko poglejte. Boljš tako, kakor dela, kot pa brez gibanja. Po moje se giblje proti tipping pointu, in bo odvrgel slabo hrano.
Your focus determines your reallity

Filip8 ::

po enem letu na infuziji..

sm4rt4ss ::

Zajtrk: 3 jajca na oko, kruh, multivitamini&minerali + omega3 in kava z mlekom. Včasih prekinem s kakšnimi ovsenimi kosmiči.

Malica: Včasih sendvič, včasih oreščki + neko sadje, včasih protein bar.

Kosilo: Kos ali dva ali tri pustega mesa, OH priloga (riž, krompir, testenine), omake na sto in en način. Večinoma jem v restavracijah na študentske bone.

Po treningu: protein shake.

Večerja: Včasih solata (motovilec, gentille itd.) z mozzarello, jajčko, paradižnikom in pečenimi piščančjimi prsmi (spar to go, včasih pusta skuta z banano in jogurtom, včasih tunin namaz, tudi kakšni topli sendviči, testeninska solata. Omega 3.

Pred spanjem: Magnezij.


Pozimi fitness 3-4x na teden. Spomladi in poleti tek 3-4x na teden po 5km. Vmesni dnevi light fitness. Tako že slabo desetletje. Počutje je super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

Vazelin ::

Povprečje hoje tega tedna: 9,2 km>:D
Sicer mi ni uspelo (premalo časa je bilo) 20 km, sem pa prehodil 18km

Upam da se noge vsaj približno regenerirajo do jutri dopoldne.

In sedaj pečem piščančje fileje:D

btw. še kdo od vas tule prisega na Colo Zero?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

Damn, kako je pa tisti vok poletje iz Perutnine Ptuj dober mmm:)

Ijus ::

kingsix je izjavil:

Vazelin.. Čestitam.. Worst diet in history of mankind.


haha

[D]emon ::

Vazelin je izjavil:

Damn, kako je pa tisti vok poletje iz Perutnine Ptuj dober mmm:)


Ce bi vedel, kaj vse se dogaja pri proizvodnji v PP, ne bi nikdar vec jedel njihovih izdelkov. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Ijus ::

trenutno zajtrkujem stročnice, ki jih kupujem uopiksnjene v eurospinu v žalcu: fažun, grah, čičerika in leča ter raznorazno zelenjavo od klasike od zelenjave.
posvetim zajtrku toliko časa da normalno prežvečim. ne baš tisto kot krava ampak da je fina papica za izločanje. drugače izličam kot slon. namreč vpeljal sem presnojedstvo - zelenjava in sadje. edino kar skuham je meso, ki je belo ala piščanec, ribe ter krompir, polnozrnate moke al kako se reče tovrstni obliki žitaric ter krompir in jajca, ki so kokošja. imam pa do cca. 4-5 obrokov na dan. vsakič je zelenjava prisotna.

običajno imam tak vrstni red:
1. stročnice + zelenjava
2. ena od žitaric + zelenjava
3. dve kokošji jajci mehko kuhani + zelenjava
4. belo meso + zelenjava
5. sadje

pijem samo vodo ali kak sadni sok ki si ga naredim v mikserju.

če se pa prekršim se pa z ajvarjem ki mi je najboljša hrana. al pa kak pečen polnozrnat kruh.

več pa ne vem kaj bi povedal.

mogoče še to da sem si naredil neko mešanico začimb in zelišč ki jih konzumiram cca. 3/4 čajne žličke na dan. vse fino zmleto v 30 let starem ki se še komaj skup drži maminem braun kavnem mlinčku.

ja no. pa še to. držim se načela kombiniranja živil za optimalno presnovo. edino kar me skrbi je samo pranje sadja in zelenjave. tisto kar lahko olupim olupim drugo pač pod zelo vročo vodo operem s hrapavo stranjo vileda gobice. sej pol lepo dišijo stvari. sam sem zvedel da se ti zaščitni nanosi vžrejo v podlupinje in je treba ali olupit ali vsaj za deset sekund dat plod v vrelo vodo. nekje sem rpebral da jedci kuhane hrane bolje odnesejo z zastrupljanjem telesa. čikn šit! bom še videl kako pa kaj. moral bom najti nek vir bio eko nešpricane hrane. pa tam redno kupovat.

viva la messmerado!

//edit: popravljam: fađlioli, đrah, điđerika in leđa. biđgu madr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Povprečje hoje tega tedna: 9,2 km>:D
Sicer mi ni uspelo (premalo časa je bilo) 20 km, sem pa prehodil 18km

Upam da se noge vsaj približno regenerirajo do jutri dopoldne.

In sedaj pečem piščančje fileje:D

btw. še kdo od vas tule prisega na Colo Zero?


Ajde, jedilnik gre na boljse. :)

Jaz bi se izognil coli zero. Piscanec in hrana, ki ima ugodno razmerje beljakovin/kalorije ti bo odprla vrata za pridobivanje misicne mase. Poskusi med sprehodi intevale teka. Morda dodaj se sklece in zacni trenirati za prvi pull up. Ko ga ne zmores, se samo spuscas... Misicna masa je top zadeva, ker sama po sebi kuri kalorije, jo pa tezko oz. prepocasi gradis samo s sprehodi.

Naceloma se je pametno odvadit sladkih zadev, tudi ce nimajo kalorij. Se jih je desetrkat lazje odvadit kod cigaret. :) Ko si odvajen se nanje niti ne spomnis vec.

Sem radoveden, ali lahko morda ko podajas aktivnosti se pripises tezo in visino. :)

Vazelin ::

TheBlueOne je izjavil:

...

Coli Zero se ne bom odpovedal zaenkrat. Mi je preveč OK, da bi pil neko čisto vodo - če sem iskren mi gre malo na bruhanje samo čista voda

S tekom še ne bom začel ker si nočem zjebat kolen. Moram prej malo moči dobiti v noge. Dobro, saj sedaj imam skoraj že tak feeling v nogah, da bi lahko lastnonožno osvojil Stalingrad:D Imam namen potem teči. Sedaj bom verjetno še hodil nekje 4 tedne. Maja pa hopla malo teka.

Če ti po pravici povem se sploh ne tehtam. :) Se bom enkrat mesečno.

Sem se odvadil čikov in še kako se spomnim nanje. Nekaj časa sem še roko vlekel v žep, kjer sem hranil čike lol ko sem bil zunaj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

LapD ::

Ijus je izjavil:

trenutno zajtrkujem stročnice, ki jih kupujem uopiksnjene v eurospinu v žalcu: fažun, grah, čičerika in leča ter raznorazno zelenjavo od klasike od zelenjave.
posvetim zajtrku toliko časa da normalno prežvečim. ne baš tisto kot krava ampak da je fina papica za izločanje. drugače izličam kot slon. namreč vpeljal sem presnojedstvo - zelenjava in sadje. edino kar skuham je meso, ki je belo ala piščanec, ribe ter krompir, polnozrnate moke al kako se reče tovrstni obliki žitaric ter krompir in jajca, ki so kokošja. imam pa do cca. 4-5 obrokov na dan. vsakič je zelenjava prisotna.

običajno imam tak vrstni red:
1. stročnice + zelenjava
2. ena od žitaric + zelenjava
3. dve kokošji jajci mehko kuhani + zelenjava
4. belo meso + zelenjava
5. sadje


Veliko bolje bi bilo sadje premakniti na prvo mesto (zajtrk) pa potem med žitarice in jajce dodati nek trening/rekreacijo pa je zmaga.
web&motion designer

TheBlueOne ::

@vazelin,

super hidracija je brazalkoholno pivo. Nima ravno nic kalorij, je pa za moj okus idealna hidracija po teku, v tvojem primeru po sprehodu. Velja za ultimative recovery drink.

Vazelin ::

Sorry ne morem pit brezalkoholno pivo. Potem že raje naročim pivo.:)

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Sorry ne morem pit brezalkoholno pivo. Potem že raje naročim pivo.:)


Noces se hidrirati z alkoholnim. :D Sam imam tako rad pivo, da ga tudi kuham, za hidracijo pa vseeno raje vzamem brezalkoholnega. Ce grem kak daljsi tek kamot na mah popijem liter tekocine, ce bi bilo normalno pivo bi bil totalno nabit, sej ne da tega kdaj ne naredim, ampak vecinoma raje ne. :D

Imas kar nekaj kul vrst brezalkoholnega. Ce si morda dosti v Avstriji dobis enega z malo vec hmelja in je top drink za po vaji.

Clausthaler extra herb je moj favorit

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Vazelin je izjavil:


btw. še kdo od vas tule prisega na Colo Zero?

Jaz. Dieta 14 mesecev, Cola Zero je pa stalnica. :)

Vazelin ::

radmannsdorf je izjavil:

Vazelin je izjavil:


btw. še kdo od vas tule prisega na Colo Zero?

Jaz. Dieta 14 mesecev, Cola Zero je pa stalnica. :)

Si našel še kaj podobnega Coli Zero? Pepsi Zero mi je slabši. Je še kaj, kar je dobro in nekalorično za pit? Jaz bi z veseljem pil Cedevito z umetnim sladilom ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kingsix ::

morda Voda?

Vazelin ::

hot or not? Sorry meni voda brez ničesar je "not". Se prav silim da jo pijem. Že raje ostanem na Coli zero

thramos ::

Dejansko potem spiješ 2+ litra dnevno Coca Cole Zero?

Vazelin ::

- zjutraj ob kavi 2 deci čiste vode (takrat mi celo paše)
- potem kakšno fanto/cedevito (obrok dnevno sladkane pijače)
- potem še ene 3 ali 4 x 2 deci Cole Zero ali tisto vodo z okusom skoraj brez kalorij.

Pravzaprav dvomim, da pogosto spijem 2 litra ali več. Bi rekel da je bolj 1.5-1.8 litra

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

jype ::

Vazelin je izjavil:

hot or not? Sorry meni voda brez ničesar je "not". Se prav silim da jo pijem. Že raje ostanem na Coli zero
Odvadi se. Tako kot si se moral navadit na sladkane pijače, se boš moral navadit še navadne vode iz pipe.

kingsix ::

Ali pa dodaj vodi limeto/limono ter sladilo po želji..

radmannsdorf ::

Vazelin, jaz če grem ven s prijatelji na pijačo, spijem kakšen red bull brez sladkorja, drugače pa tudi jaz ne maram vode, vsaj zdaj ko ni še poletje, zato nabijam litre čaja. No, zdaj se začenja sezona Radenske pri meni, te lahko spijem par litrov na dan poleti.

kingsix ::

Sicer pa Vazelin..pomoje ješ premalo, kljub temu, da je tvoj cilj hujšanje. Polek tega pa uživaš nekvalitetno hrano z malo hranili.
Tvoj cilj bi moral bit, da ješ hrano z max mikrohranili, z namenom hušanja pa pač omejuješ makrohranila.
Najboljše je jest tam 500 kalorij pod maintenance.
kar ok calculator: http://www.1percentedge.com/ifcalc/

Polek hoje dodaj kake vaje za moč (sklece, plank, pullups etc). Intervalen trening je tudi ok..npr alternacija med hojo in šprintom.
Mogoče še probaj z intermittent fasting, ki za nekatere dela "čudeže", za druge malo manj.

[D]emon ::

Naredi si vodo z okusom. Skatla citronke je v stacuni za male pare. Primesas po zelji v n.pr. 2L vode in je.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

next3steps ::

Bi mu priporočal HIIT vsaki dan, zgolj zato, ker sem hudoben. :))

Tilen ::

radmannsdorf je izjavil:

Vazelin, jaz če grem ven s prijatelji na pijačo, spijem kakšen red bull brez sladkorja, drugače pa tudi jaz ne maram vode, vsaj zdaj ko ni še poletje, zato nabijam litre čaja. No, zdaj se začenja sezona Radenske pri meni, te lahko spijem par litrov na dan poleti.


Dejansko imajo v ponudbi Red Bull brez sladkorja? Vsakič do sedaj, ko sem si to zaželel, ni bilo na voljo. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

LapD ::

Pločevinka je svetlejše modre barve kot navaden RB



edit: aja verjetno je mišljeno v lokalih, tam pa res ni vedno v ponudbi :)
web&motion designer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LapD ()

radmannsdorf ::

Ja v lokalih ni povsod. V trgovini se kar povsod dobi pomoje, velikokrat kupim tud sparovega, za 0,35EUR :)
Tudi Monster Zero Ultra je dober, ampak ga zadnje čase povsod zmanjkuje, ne vem kaj se gre uvoznik.
Sej ne da samo to pijem, ampak za presekat vodo, kavo, čaje in radensko, je pa kul.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

LapD je izjavil:

Pločevinka je svetlejše modre barve kot navaden RB



edit: aja verjetno je mišljeno v lokalih, tam pa res ni vedno v ponudbi :)


Pločevinko seveda poznam, samo v ponudbi lokalov in diskotek je ni, to mislim. Sicer si najraje kupim tistega v Hoferju, ki je zelo ugoden in še kar ok. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

avtek ::

Pa vam to dejansko pomaga, ali uživate zgolj zaradi okusa? :)

radmannsdorf ::

jaz zaradi okusa. v kofein in te zadeve nekako ne vrjamem. kava zjutraj če je, je zato da nekaj toplega spijem. :)

Spxy ::

Predlagam preimenovanje teme v "Vazelin zmore - nasveti za hujšanje"

nsa_ag3nt ::

kingsix je izjavil:

Vazelin.. Čestitam.. Worst diet in history of mankind.

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Vazelin ::

boss
še froca je mel pri 50ih

Spxy je izjavil:

Predlagam preimenovanje teme v "Vazelin zmore - nasveti za hujšanje"

mal sem mu ukradel temo o zajtrku ja. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

MostWanted ::

vse kar piše zero sugar, sugar free, zero calories, bla bla. je BS!! ima isto cukra pa kalorij kot obična cola, kot monster, reb bull... ampak folk je očitn ovca, ko se jo da nategvat pa brit non stop. pa misli da je pametn pa genij ko einstein... poletje se bliža, folk pa ubira bližnjice in to nenormalne!

kingsix ::

nsa_ag3nt je izjavil:

kingsix je izjavil:

Vazelin.. Čestitam.. Worst diet in history of mankind.



Če shujšaš še ne pomeni, da si zdrav oz. da to počneš zdravo. Oz. če si suh še ne pomeni, da si zdrav. Je pa večja možnost, da si.

next3steps ::

MostWanted je izjavil:

vse kar piše zero sugar, sugar free, zero calories, bla bla. je BS!! ima isto cukra pa kalorij kot obična cola, kot monster, reb bull... ampak folk je očitn ovca, ko se jo da nategvat pa brit non stop. pa misli da je pametn pa genij ko einstein... poletje se bliža, folk pa ubira bližnjice in to nenormalne!

Ne, nima enako cukra. Ima ga manj in dodanih več sladil.

Vazelin ::

nima cukra ampak nadomestek

__Devil__ ::

Prosim, da ne pijete teh energy-drinks raznih pepsijev cola zero ipd, če se imate radi. Žal tudi perutnina ptuj ne dela ravno najlepše z njihovimi piščanci. Bi pa vprašal, če kdo pozna kje kupit kvalitetno piščančje meso in podobne živalske maščobe, maslo, surovo divje bio meso. Bi zelo rad prišel do nekega kvalitetnega piščančjega mesa, trenutno vem samo za piščance iz tržnice, kjer je cena okrog 5eur kg. Precej drago, daš 20€ za piščanca kar je ogromno.

Če želite kuriti maščobe morate jesti maščobe. Eat fat burn fat. Česa daš več telesu (recimo maslo (ne margarina, izogibajte se je v vseh pogledih)) tistega bo več porabljalo. Recimo zjutraj daš v kavo 1 žlico masla za 1 mesec in boš shujšal garantiram. Bulletproof coffe.

Trenutno poskušam neko novo "vrhunsko" kavo iz Lidla za 4eur Coronini 150g izjemno dobra in tudi občutek je dober. Za bolj naravno jutranjo energijo je tudi vredno pogledat v čaj Yerba Mate (Canarias), in vanj dodate razno superhrano ginseng, predvsem Shilajit (mora biti pravi). Vložek v zdravje je nekaj kar ne boš nikoli obžaloval. Že s tem, da nekaterih stvari NE jemo več in preprosto nekatere stvari nehamo delat lahko občutno izboljšamo dolgoročno počutje. Menim, da okus ni vreden dolgoročnih posledic. Obstaja veliko okusnih pijač, čajev, ki jih lahko pripravimo sami in so popolnoma zdravi. Sam alkohola ne pijem več od lani avusta saj sem prej pil 10 let a sem uspel priti na 0, res še hitro nebi rad šel nazaj v pitje saj priznam, da nimam meje, zato bolje da nič :). Vse te pijače "zero" imajo dovolj nadomestkov in ostalih umetnih sladil, da še vedno ni vredno oz. je še slabše za telo po mojem mnenju.

So pa trenutno zame bio jajca na kokosovem olju zakon, tudi dimljen losos z maslom je izjemen (predvsem irsko maslo). Seveda priporočam vsem, da vsaj poskusite surova jajca preden obsojate. Super prebavljivo že vnaprej. S pečenjem so zgolj proteini iz beljaka hitreje absorbirani. Kruha pa se izogibam, razen občasno kak toast spečem zaradi okusa, kot nekateri pijete energy drinks. A seveda vanj dodam veliko hranil kot je slanina, včasih losos, mogoče kak sir, odlično!

JaGuArKa#1 ::

Kakšno mnenje imate o vodah z okusom?

Ne pijem sladkanih pijač, edini izjemi sta občasen red bull / monster, da lažje preguram nočno ter Zala isotonic (limona, grenivka).
S kaloričnega vidika je pol litra take vode zanemarljivo, spijem je pa nekje do 3l na teden. Drugače pa vodo / nesladkan čaj.

Pridobivanje kilaže me ne skrbi, ker imam prej premalo kot preveč kilogramov, me pa zanima, če ima redno konzumiranje te vode lahko kakšne zdravstvene posledice. Zdrava verjetno ni, ampak a lahko škodi?

Že nekaj časa razmišljam o tem, pa na netu ne najdem kakšnih pametnih odgovorov.

nevone ::

Either we will eat the Space or Space will eat us.

JaGuArKa#1 ::

Dobro, sladkor me ne skrbi, ker praktično ne jem sladkarij :)

martincek1 ::

__Devil__ moral boš najti nekoga, ki piščance redi sam in samo zase. Takoj ko nekdo začne meso prodajat, začne z najcenejšo krmo itd, kvaliteta eksponentno pade. Isto z domačim medom (+ strup), domačimi bio hrenovkami, predelanimi iz najcenejšega mesa, suhega ledu in barvil.. vse je zlagano.

Vazelin ::

JaGuArKa#1 je izjavil:

Dobro, sladkor me ne skrbi, ker praktično ne jem sladkarij :)

Ne rabiš sladkarij da te skrbi sladkor:D

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

JaGuArKa#1 je izjavil:

Dobro, sladkor me ne skrbi, ker praktično ne jem sladkarij :)

Ne rabiš sladkarij da te skrbi sladkor:D


Vazelin ze uci druge. :D

radmannsdorf ::

namazan je z vsemi žavbami! :)
jaz bom pa za kosilo jedel, kar ponavadi jedo ljudje za zajtrk!
3 umešana jajca + voda + začimbe + kos pršuta. NOM NOM! Low carb :)
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22539280 (34563) energetik
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436765 (31210) johan05
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615414 (13638) goldenratio
»

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11822232 (19899) Bananovec

Več podobnih tem