» »

Ali se kdo dela svoje pivo?

Ali se kdo dela svoje pivo?

TheBlueOne ::

Pozdravljeni kolegi tehniki, zanima me, ce se kdo vari svoje pivo in kako to pocne. Sam imam mikro pivovarno, kjer lahko zvarim nekje do dve gajbi piva na kuho. Zanima me predvsem, ce ima kdo kaksen DIY sistem, kjer ima cim manj posebne opreme in kaksne rezultate dosega.

BivšiUser2 ::

Jaz sem pred kratkim delal kvass. Nimam ne neke posebne opreme, dve hermetično zaprti 1.5 litra stekleni posodi, par filtrov, loncev in to je praktično to.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

TheBlueOne ::

BivšiUser2 je izjavil:

Jaz sem pred kratkim delal kvass. Nimam ne neke posebne opreme, dve hermetično zaprti 1.5 litra stekleni posodi, par filtrov, loncev in to je praktično to.


Prijatelj, ki me je navdusil nad varjenjem je poizkusil delati svoje kvasovke, ampak ni bil zadovoljen z rezultati piva. Ti dejansko gojis svojega ali operes usedline? Menda je gojenje kvasovk mala umetnost.

mared ::

BivšiUser2 je izjavil:

Jaz sem pred kratkim delal kvass. Nimam ne neke posebne opreme, dve hermetično zaprti 1.5 litra stekleni posodi, par filtrov, loncev in to je praktično to.


so delal ta kvass?

BivšiUser2 ::

Jp, sam je pa ful bleh okus. Ne vem, ali sem jaz nekaj narobe delal, ali pa je pač takšen okus. Rečeno je bilo, da bi to naj bilo podobno kakemu radlerju (oz. light beer).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

jizzer ::

@S4NNY1
A si delal po tem receptu? :D

BivšiUser2 ::

:)) Ja. :))
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Naabo ::

TheBlueOne je izjavil:

Pozdravljeni kolegi tehniki, zanima me, ce se kdo vari svoje pivo in kako to pocne. Sam imam mikro pivovarno, kjer lahko zvarim nekje do dve gajbi piva na kuho. Zanima me predvsem, ce ima kdo kaksen DIY sistem, kjer ima cim manj posebne opreme in kaksne rezultate dosega.

Največ informacij (v slovenščini) boš dobil na Alter forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

TheBlueOne ::

Naabo, ne icem navodil, me je samo zanimalo, ce se kaj geeki ljudi dela pivo. Je vedno zanimivo brati, kako se drugi tehniki lotijo podobnih zadev.

BivšiUser2 je izjavil:

Jp, sam je pa ful bleh okus. Ne vem, ali sem jaz nekaj narobe delal, ali pa je pač takšen okus. Rečeno je bilo, da bi to naj bilo podobno kakemu radlerju (oz. light beer).


Kaj te je motilo pri okusu?

Zgodovina sprememb…

BivšiUser2 ::

Prekislo mi je bilo, čeprav kvas mora biti kisel. Kolko si pa ti ven dal za tvoj setup+ sestavine? Sem se pred slabim letom udeležil tudi ene delavnice na temo pivovarstva, kjer smo skupaj zvarili 60l pale aleja rezultat pa je bil kar soliden.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

mihec87 ::

Vrečkica pravega kvasa za pivo je pod 5eur..Pa potem tega namnožiš ali pa ko ostane v fermentorju le tega izpereš in hraniš...

mujek ::

mared je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Jaz sem pred kratkim delal kvass. Nimam ne neke posebne opreme, dve hermetično zaprti 1.5 litra stekleni posodi, par filtrov, loncev in to je praktično to.


so delal ta kvass?

Obstaja dosti variant kvasa (pijače). Podobno kot piva.
V Srbiji (razen v Vojvodini) ga kar dosti pijejo.

Pri nas ga kupujem v Ruski trgovini.

TheBlueOne ::

BivšiUser2 je izjavil:

Prekislo mi je bilo, čeprav kvas mora biti kisel. Kolko si pa ti ven dal za tvoj setup+ sestavine? Sem se pred slabim letom udeležil tudi ene delavnice na temo pivovarstva, kjer smo skupaj zvarili 60l pale aleja rezultat pa je bil kar soliden.


Jaz imam rezulate na nivoju profi kraft pivovarn. :) Porter je imel lepso peno in bolj poln okus kot Peliconov.

Sestavine kupujem pri prijatelju, ki kupuje malo vec in je poceni. Vse skupaj me stane do 10€ za 20l. Samo to je res max.

Za setup sem dal kaksne 300€.

Ce je bil tvoj kvass kisel, se je verjetno okuzil. Poskusi malo bolj pazit na higieno, dosti vazno je, da ga ne kontaminiras ko se enkrat shladi. Ce vprasas mene kupi se kvasovke za pivo.

Ce bi sam delal tale kvass, kar ga verjetno bom :), bi dodal malo slada, da bi encimi lahko predelali kaj skroba iz kruha v sladkor.

errhec ::

Če ne želiš okusa kvasa v pivu uporabi Pivovarske kvasovke Fermentis SAFALE US-05. 2,5€ za 25l
dd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20168695 (6172) PacificBlue
»

Pivo

Oddelek: Loža
325909 (695) Egidij88
»

DIY PIzza... (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
742137408 (57913) mailer
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149403 (31407) SonoR

Več podobnih tem