» »

Cene piva skočile v nebo

Cene piva skočile v nebo

1 2 3
4
5

blackbfm ::

Če si ne moreš privoščiti pivo za 4-5 EUR, ga pač ne kupuj... Jaz na vsake toliko časa rade volje primaknem kak EUR več in poskusim kaj drugega.. V čem je problem?


glej kdaj izraze na obrazih ko folk poskuša "kvalitetna" craft piva.. naredijo požirek potem pa neve kam bi pljunil ven, sam čak če je pir 5 euro pol mora bit dober ane.. NO naslednja faza je da si gre človek popravljat okus z navadnim unionom/laškim:))

Scaramouche ::

blackbfm je izjavil:

Če si ne moreš privoščiti pivo za 4-5 EUR, ga pač ne kupuj... Jaz na vsake toliko časa rade volje primaknem kak EUR več in poskusim kaj drugega.. V čem je problem?


glej kdaj izraze na obrazih ko folk poskuša "kvalitetna" craft piva.. naredijo požirek potem pa neve kam bi pljunil ven, sam čak če je pir 5 euro pol mora bit dober ane.. NO naslednja faza je da si gre človek popravljat okus z navadnim unionom/laškim:))


Se strinjam, ko sem tukaj poslušal hvalisanje hudih pirov sem šel probat par belgijskih in niso nič posebnega, kaj šele za 5x ceno...

Sem pa probal temno točeno češki Budweiser pa rečem res dobro za to ceno, tudi Union če dobiš sveže točeno je res dobro, filtrirano iz trgovine tudi...

Tudi če probaš tuje in je res dobro ni boljše za tisti 3-5x denar...

pegasus ::

"Dobro pivo" je oksimoron.

Še najmanj zanič od vsega, kar sem do sedaj poizkusil, je zagrebški Tomislav.

Unknown_001 ::

Meni še vedno zmaga češki Bernard.

Craft piva sem že poskusil ampak... tega nikakor ne bi zmogel piti redno. Razlog leži v tem, da to ni pivo ki bi odžejalo ampak je skorajda mišljeno kot nek "dessert", ne pa pijača.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

GrX ::

blackbfm je izjavil:

Če si ne moreš privoščiti pivo za 4-5 EUR, ga pač ne kupuj... Jaz na vsake toliko časa rade volje primaknem kak EUR več in poskusim kaj drugega.. V čem je problem?


glej kdaj izraze na obrazih ko folk poskuša "kvalitetna" craft piva.. naredijo požirek potem pa neve kam bi pljunil ven, sam čak če je pir 5 euro pol mora bit dober ane.. NO naslednja faza je da si gre človek popravljat okus z navadnim unionom/laškim:))


Seveda, ker je slovenski pivoljub navajen točno določenega piva oz. okusa, pa naj bo to Union ali Laško.. Će nekdo natepava 20 let Union ali Laško se je pač že navadil točno določenega okusa in prav to bo iskal pri drugih pivih..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

NikolormousB ::

Unknown_001 je izjavil:

Meni še vedno zmaga češki Bernard.

Craft piva sem že poskusil ampak... tega nikakor ne bi zmogel piti redno. Razlog leži v tem, da to ni pivo ki bi odžejalo ampak je skorajda mišljeno kot nek "dessert", ne pa pijača.


"Craft" pivo ni okus, ampak način varjenja. Obstajajo tudi craft svetli lagerji, naprimer.

Scaramouche ::

Zanimivo je da imasta US in Belgija približno isto število pivovarn na prebivalca(cca 5000-6000ljudi na pivovarno), mogoče Slovenija rabi kak program kjer bi mikropivovarji dobili kak vzgon oziroma finančno vzpobudo.. Nas je pa že en zapustil ko mu niso dali papirjev.

Mogoče jeprobelm tudi voda, From the cultivation of the barley and hops necessary to brew the drink to the final bottling of the product, it takes an exponential amount of water to make beer. The UK consultancy Water Strategies estimates it takes 300 total litres of water to make one litre of beer. A WWF/SABMiller study suggests ratios anywhere from 60 to 180 to one.


me pa zanima koliko stane oprema za mikropivovarja....

borisk ::

Scaramouche je izjavil:


me pa zanima koliko stane oprema za mikropivovarja....


ti bo korenje povedal, glede na to da se širokousti da ima prste zraven pri vsaki mikropipvovarni zravn. Verjetno dela pri http://sk-skrlj.com/si/oprema-za-pivova...

cene so odvisne od tega kaj želiš, oziroma koliko avtomatiziran postopek želiš imeti. od nekaj tisoč € za enostavni duplikator do nekaj deset tisoč za kompletni set kot je na linku zgoraj.

Če si malo gambler lahko greš po vmesni poti pa poiščeš relativno solidnega kitajca pa vse skupaj pripelješ iz kitajske

(tukaj seveda ni zravn receptov in suporta kot ti ga verjetno ponuja in zaračuna škrlj).

issak ::

Unknown_001 je izjavil:

Meni še vedno zmaga češki Bernard.

Craft piva sem že poskusil ampak... tega nikakor ne bi zmogel piti redno. Razlog leži v tem, da to ni pivo ki bi odžejalo ampak je skorajda mišljeno kot nek "dessert", ne pa pijača.


Probaj ga, v Hofru imajo Tektonik Normal za 2€, se splača probat.

Session IPA drugače še kako odžeja, ni "craft pivo" samo eno. Sicer pa če smo realni dejansko odžeja samo voda, pivo je za užitek.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Unknown_001 ::

NikolormousB je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Meni še vedno zmaga češki Bernard.

Craft piva sem že poskusil ampak... tega nikakor ne bi zmogel piti redno. Razlog leži v tem, da to ni pivo ki bi odžejalo ampak je skorajda mišljeno kot nek "dessert", ne pa pijača.


"Craft" pivo ni okus, ampak način varjenja. Obstajajo tudi craft svetli lagerji, naprimer.


Me imaš ti za neumnega? To mi je jasno

Večina Craft piv konkurira predvsem z okusom in aromo. A večina tudi ni ravno "pitnih" pač ne v smislu da so zanič ampak pretežka za redno uživanje. Je nekaj posebnega svojega ampak to lahko pijem zgolj kot priboljšek ne pa na plaži ali baušteli, ko pesek šaflaš in švicaš kot konj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

issak je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Meni še vedno zmaga češki Bernard.

Craft piva sem že poskusil ampak... tega nikakor ne bi zmogel piti redno. Razlog leži v tem, da to ni pivo ki bi odžejalo ampak je skorajda mišljeno kot nek "dessert", ne pa pijača.


Probaj ga, v Hofru imajo Tektonik Normal za 2€, se splača probat.

Session IPA drugače še kako odžeja, ni "craft pivo" samo eno. Sicer pa če smo realni dejansko odžeja samo voda, pivo je za užitek.


Hvala za predlog.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

NikolormousB ::

A večina tudi ni ravno "pitnih" pač ne v smislu da so zanič ampak pretežka za redno uživanje.


Ne moreš takole posploševat. Odvisno od stila.

Okapi ::

Scaramouche je izjavil:

Mogoče jeprobelm tudi voda,

Zakaj bi bila voda problem? Pri nas je dobra in poceni.

Unknown_001 ::

NikolormousB je izjavil:

A večina tudi ni ravno "pitnih" pač ne v smislu da so zanič ampak pretežka za redno uživanje.


Ne moreš takole posploševat. Odvisno od stila.


Zato pa ne rečem VSA ampak večina, torej se zavedam da so tudi taka lahka v ponudbi. Saj ni zdaj da bi se kaj kregali, da se razumemo. Odvisno je kako si tolmačiš mnenja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Samael ::

Jaz sem mnenja, da je to bolj stvar osebne percepcije. Podobno kot tisto mnenje, da je temno pivo "težje". Kar jasno, ni nobeno pravilo oz. daleč od resnice. Ampak človeku (tudi meni) se pač tako "zdi".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

energetik ::

Unknown_001 je izjavil:

Večina Craft piv konkurira predvsem z okusom in aromo. A večina tudi ni ravno "pitnih" pač ne v smislu da so zanič ampak pretežka za redno uživanje. Je nekaj posebnega svojega ampak to lahko pijem zgolj kot priboljšek ne pa na plaži ali baušteli, ko pesek šaflaš in švicaš kot konj.
Če pivo redno uživaš, si alkoholik.
Ko fizično garaš in švicaš, je pivo fail, ker je diuretik.

Jaz pivo pijem kvečjemu zvečer tu pa tam, kot priboljšek, ja. In takrat mi je všeč, da ni le neka obarvana voda, ampak da je močen in ima okus+aromo. Večinoma je to kakšen stout ali porter, za kakšno bolj masovno pitje pa Kozel Dark, ki je cenovno ugoden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

korenje3 ::

borisk je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


me pa zanima koliko stane oprema za mikropivovarja....


ti bo korenje povedal, glede na to da se širokousti da ima prste zraven pri vsaki mikropipvovarni zravn. Verjetno dela pri http://sk-skrlj.com/si/oprema-za-pivova...

cene so odvisne od tega kaj želiš, oziroma koliko avtomatiziran postopek želiš imeti. od nekaj tisoč EUR za enostavni duplikator do nekaj deset tisoč za kompletni set kot je na linku zgoraj.

Če si malo gambler lahko greš po vmesni poti pa poiščeš relativno solidnega kitajca pa vse skupaj pripelješ iz kitajske

(tukaj seveda ni zravn receptov in suporta kot ti ga verjetno ponuja in zaračuna škrlj).


ne delam pri sk-group. (lahko pa rečem da nas oni kopirajo ;))
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

mojster_joni ::

Unknown_001 je izjavil:


Večina Craft piv konkurira predvsem z okusom in aromo. A večina tudi ni ravno "pitnih" pač ne v smislu da so zanič ampak pretežka za redno uživanje. Je nekaj posebnega svojega ampak to lahko pijem zgolj kot priboljšek ne pa na plaži ali baušteli, ko pesek šaflaš in švicaš kot konj.

sej so točno temu namenjena... če se hočeš poceni napit si kupi uno vino v plastenki, ki stane manj kot 2 eur za 2l (če rabiš več kot enega si pa že orenk kronik), če pa delaš in se hočeš odžejat pa bodi raje trezen in pij kaj brez alkoholnega

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

No ja, ena zmerna količina piva ob delu ni nič napačnega - odžeja in da instant-kalorije.
Recimo ultramaratonec Mravlje je par sto km pretekel na pivo.;)

energetik ::

Odžeja morda trenutno, z vsakim pivom pa si še bolj žejen in dehidriran.

Invictus ::

Če se ukvarjaš s takim športom kot Mravlje, sploh ne hodiš scat. Ker telo pokuri vso tekočino za hlajenje preko znojenja.

Alkohol pa takoj predela v sladkorje in jih porabi.

Saj mravlje ne spije 2 gajbi na 100 km.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Saj delavec na gradbišču tudi ne. Ampak če je za Mravljeta dobro, je tudi za Mujota, ko koplje jarek.

thramos ::

Mogoče bi pa še več(/hitreje) pretekel, če ne bi pil piva ampak kaj drugega.

Scaramouche ::



Če si malo gambler lahko greš po vmesni poti pa poiščeš relativno solidnega kitajca pa vse skupaj pripelješ iz kitajske


Kok gambler pa za to moraš bit?

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Saj delavec na gradbišču tudi ne. Ampak če je za Mravljeta dobro, je tudi za Mujota, ko koplje jarek.

Delavec na gradbišču ne sme, ker je po splošni kolektivni pogodbi raven alkohola v službi 0.0.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mojster_joni ::

Okapi je izjavil:

No ja, ena zmerna količina piva ob delu ni nič napačnega - odžeja in da instant-kalorije.
Recimo ultramaratonec Mravlje je par sto km pretekel na pivo.;)

napačnega ne, samo rečt da rabiš pivo za delo je pa tud mal tko.... ne rečem da ne paše kdaj spit par piv, ampak pit vsak dan pa spet ni kul tudi če zanemarimo zdravje ker si samo nabijaš toleranco na alkohol in ga rabiš vedno več in več da čutiš kaj

samo kakor koli že, kaka bolj fancy piva niso mišljena glih za pitje v velikih količinah oziroma pitje vsak dan (mislim ok, če si bogat pol pač ima se može se, ampak v tem primeru ti itak dol visi a stane 3 al 5 al pa 10 eur) ampak za ljudi, ki jim je všeč njihov okus in kdaj pa kdaj spijemo kakega... v tem primeru te pa tudi cena 5 eur ne bo ubila (mislim normalno da bi raje videl da je 0,5 eur ampak jebat ga)....

dottor ::

Osebno mi kdaj pa kdaj paše po službi si odpret eno hladno, pa ob pici, pa ko se dobimo s kolegi kje zunaj za vikend oz. ob namiznih igrah. Če spijem več kot 3 pive na teden je že uspeh (sploh zato, ker imam še za vozit ne spijem več kot pive alpa dveh na večer).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

NikolormousB ::

kaka bolj fancy piva niso mišljena glih za pitje v velikih količinah oziroma pitje vsak dan


Če je nekaj "za vsak dan", še ne pomeni, da mora bit zanič.

dottor ::

Osebno pijem pivo ki je meni všeč al je fancy al ne mi malo dolj visi, dokler me paleta okusov prepriča.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Nublet ::

Edelstoff ftw...

mojster_joni ::

NikolormousB je izjavil:

kaka bolj fancy piva niso mišljena glih za pitje v velikih količinah oziroma pitje vsak dan


Če je nekaj "za vsak dan", še ne pomeni, da mora bit zanič.

Pa saj tudi ta cenejša piva niso zanič, samo niso pa tolko dobra kot kako dražje... moj point je bolj to da če imaš željo uživat v okusu za to ne rabiš litrov piva dnevno in višja cena, ki valjda ni idealna, ni hud problem, če se pa hočeš napijat pa itak kupiš tisto vino za 2 eur/l in boš pijan za skor zastojn. Mislim valjda se ne bi pritoževal če bi bla vsa piva pod 1 eur samo tak ti je lajf, top end ma načeloma temu primerno ceno. Edini problem je če si res ljubitelj teh dražjih piv in bi jih rad spil par na dan (kar sicer ni najbolj zdravo amapak ok, #yolo) hkrati pa nimaš ogromno denarja da ti je isti drek če stane 2, 5, 10 al pa 20 eur eno.


Samo jst bi tud vsak dan fuku ta najdražje prostitutke, imel različnega Ferrarija/Jaguarja/BMWja/.. za vsak dan v mesecu in tko naprej pa se pač finančno ne izide...

Smurf ::

Okapi je izjavil:

Mikropivovarji varijo pivo bolj ali manj "od oka", Carlsberg ima pa vrhunsko opremljen raziskovalni inštitut.
https://carlsberggroup.com/who-we-are/g...


Pojdi enkrat do pivovarne Reservoir Dog, so ravnokar upgradali opremo. Top quality in dalec od "oka". Oprema, kjer lahko natancno kontroliras vse parametre varjenja je dostopna na prostem trgu, problem je edino v ceni in se jih vecina ne more privosciti.

Scaramouche ::


Pojdi enkrat do pivovarne Reservoir Dog, so ravnokar upgradali opremo. Top quality in dalec od "oka". Oprema, kjer lahko natancno kontroliras vse parametre varjenja je dostopna na prostem trgu, problem je edino v ceni in se jih vecina ne more privosciti.


sej zato se pa vprašaš kje je država da bi dala subvencije in pomoč da lahko vzameš res poceni kredit.

Pomoje je dosti kritja od strani politikov za velike pivovarne ki nočejo konkurence...

borisk ::

Scaramouche je izjavil:


sej zato se pa vprašaš kje je država da bi dala subvencije in pomoč da lahko vzameš res poceni kredit.

Pomoje je dosti kritja od strani politikov za velike pivovarne ki nočejo konkurence...


si videl trenutne obrestne mere za kredite? Če imaš interes, ni boljšega časa za investicije. Kakšna pivovarska mafija, a vam je vročina stopla v glavo?

Scaramouche ::

borisk je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


sej zato se pa vprašaš kje je država da bi dala subvencije in pomoč da lahko vzameš res poceni kredit.

Pomoje je dosti kritja od strani politikov za velike pivovarne ki nočejo konkurence...


si videl trenutne obrestne mere za kredite? Če imaš interes, ni boljšega časa za investicije. Kakšna pivovarska mafija, a vam je vročina stopla v glavo?


vprašaj Bevog glede lahkote odpiranja...

Zdej se moraš vprašat koliko normalnih ljudi si lahko poleg stanovanja privošči še kredo za mini pivovarno...

Invictus ::

Normalni ljudje ne odpirajo svojih pivovarn...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Scaramouche ::

Invictus je izjavil:

Normalni ljudje ne odpirajo svojih pivovarn...


Nekdo je vedno moral začeti od nule da potem lahko čez 20 let nekdo skoči not z kapitalom in firmo dvigne na svetovno raven...

Invictus ::

Ta nekdo je večinoma iz ene podjetniške familije, ki ima osnovne življenske potrebe pokrite.

Njemu so stvari kot kredit za stanovanje neznane, ker mu ponavadi že vse to fotr kupi. Ali pa ga spravi v pravi biznis, da si to lahko sam kupi.

Pa ja ne mislite, da se tega lotevajo povprečni Janezi? No mogoče, dokler živijo pri mami...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

Ta nekdo je večinoma iz ene podjetniške familije, ki ima osnovne življenske potrebe pokrite.

Njemu so stvari kot kredit za stanovanje neznane, ker mu ponavadi že vse to fotr kupi. Ali pa ga spravi v pravi biznis, da si to lahko sam kupi.

Pa ja ne mislite, da se tega lotevajo povprečni Janezi? No mogoče, dokler živijo pri mami...


Še vedno bolje, da se s tem denarjem nekaj ustvari.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

borisk ::

ne, tega se lotevajo ambiciozni ljudje, ki verjamejo v svoje ideje in so za njih pripravljeni tudi kaj žrtvovati.

NikolormousB ::

Pa ja ne mislite, da se tega lotevajo povprečni Janezi? No mogoče, dokler živijo pri mami...


To je dober izgovor, ja.

mojster_joni ::

borisk je izjavil:

ne, tega se lotevajo ambiciozni ljudje, ki verjamejo v svoje ideje in so za njih pripravljeni tudi kaj žrtvovati.

in imajo radi pivo :)

Invictus ::

Predvsem imajo radi denar.

Ta ljubezen do piva je predvsem reklama za rajo. Da nekdo to dela z dušo ;).

Drugače pa vse te slovenske mikropivovarne samo posnemajo tuje recepte. Pa ja ne verjamete, da so se sami spomnili recepta ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mojster_joni ::

kdo pa nima rad denarja

Unknown_001 ::

mojster_joni je izjavil:

kdo pa nima rad denarja


Baje da komunisti, sam vsi vemo, da nam lažejo v fris.

V bistvu denarja nima rad samo retardiranec ali nekdo ki živi onkraj meja civilizacije.
Vse ostalo je sprenevedanje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

acter ::

Unknown_001 je izjavil:

mojster_joni je izjavil:

kdo pa nima rad denarja


Baje da komunisti, sam vsi vemo, da nam lažejo v fris.

V bistvu denarja nima rad samo retardiranec ali nekdo ki živi onkraj meja civilizacije.
Vse ostalo je sprenevedanje.


Ni bistvo ali imaš rad denar, bistvo je koliko ga imaš, pa še nekaj, koliko ga človek potrebuje, da normalno živi.

Unknown_001 ::

acter je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

mojster_joni je izjavil:

kdo pa nima rad denarja


Baje da komunisti, sam vsi vemo, da nam lažejo v fris.

V bistvu denarja nima rad samo retardiranec ali nekdo ki živi onkraj meja civilizacije.
Vse ostalo je sprenevedanje.


Ni bistvo ali imaš rad denar, bistvo je koliko ga imaš, pa še nekaj, koliko ga človek potrebuje, da normalno živi.


No, kar lepo preskoči filozofiranje o bistvu bistvenega bistva.

What's your fav beer brand?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

acter ::

Unknown_001 je izjavil:

acter je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

mojster_joni je izjavil:

kdo pa nima rad denarja


Baje da komunisti, sam vsi vemo, da nam lažejo v fris.

V bistvu denarja nima rad samo retardiranec ali nekdo ki živi onkraj meja civilizacije.
Vse ostalo je sprenevedanje.


Ni bistvo ali imaš rad denar, bistvo je koliko ga imaš, pa še nekaj, koliko ga človek potrebuje, da normalno živi.


No, kar lepo preskoči filozofiranje o bistvu bistvenega bistva.

What's your fav beer brand?


Saj to ni filozofiranje, to je realnost.

Priljubljenega pira pa nimam, kamorkoli grem, pijem lokalno pivo.

Scaramouche ::

Invictus je izjavil:

Ta nekdo je večinoma iz ene podjetniške familije, ki ima osnovne življenske potrebe pokrite.

Njemu so stvari kot kredit za stanovanje neznane, ker mu ponavadi že vse to fotr kupi. Ali pa ga spravi v pravi biznis, da si to lahko sam kupi.

Pa ja ne mislite, da se tega lotevajo povprečni Janezi? No mogoče, dokler živijo pri mami...


torej edini ki bi rad kaj naredil je nekdo ki ima bogate starše?

Potem gremo športnike samo iz bogatih družib vzemati,intelktulace tudi, sigurno bodo z lahkoto konkurirali s tujci...

Unknown_001 ::

Scaramouche je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ta nekdo je večinoma iz ene podjetniške familije, ki ima osnovne življenske potrebe pokrite.

Njemu so stvari kot kredit za stanovanje neznane, ker mu ponavadi že vse to fotr kupi. Ali pa ga spravi v pravi biznis, da si to lahko sam kupi.

Pa ja ne mislite, da se tega lotevajo povprečni Janezi? No mogoče, dokler živijo pri mami...


torej edini ki bi rad kaj naredil je nekdo ki ima bogate starše?

Potem gremo športnike samo iz bogatih družib vzemati,intelktulace tudi, sigurno bodo z lahkoto konkurirali s tujci...


Eh ne vem od kod je to teorijo privlekel. Poznam primere ko so prijatelji stopili skuoaj, dali denar na kup in speljali zadevo. Pri teh pivovarnah je verjetno podobna zgodba. Sam... normalne ljudi najt. To je bistveno večja umetnost kot firmo zalaufat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pivo

Oddelek: Loža
325908 (694) Egidij88
»

Male pivovarnice

Oddelek: Loža
312432 (1330) marvin42
»

Ali se kdo dela svoje pivo?

Oddelek: Loža
132931 (2288) errhec
»

Pivo Union

Oddelek: Loža
194363 (2985) [D]emon

Več podobnih tem