» »

Prizidek k stanovanjski hiši

Prizidek k stanovanjski hiši

Temo vidijo: vsi

Joe123 ::

Mene zanima koliko ste kaj dali za prizidke in koliko m2 in koliko bi stal prizidek v velikosti 30m2 v eni etaži in to zgornji, vsidran bi bil v zgornjo ploščo in podprt z večjim stebrom, poleg tega bi bile speljane še stopnice.

Opis prizidka:
*betonski steber na katerem je narejena plošča in vsidrana v ploščo hiše, na njo pa zgrajeni zidovi z opeko v skupni kvadraturi 30m2.

Sam sem računal okrog 13000€, a ni to veliko? Namreč rabim le ploščo in stopnice ter zidove, brez ometov in fasade.

Lp

Alec999 ::

A strehe pa ne rabiš?

marsovcek ::

Saj se zavedaš, da za tak steber potrebuješ ogromen temelj? Par k€ te pride že izkop in vsa potrebna armatura.

D3m ::

Moj prizidek je cca. 70m2, bivalnega je dobrih 60m2.

Vložek je trenutno pri cca. dobrih 51k EUR.

V razponu dobrih 10 let.

Temelji, streha, okna, vrata, kopalnica, kuhinja, hodnik, 1.nadstropje, dnevna soba, spalnica, podest (ropotarnica), stopnice.
+
Oprema.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Joe123 ::

streho bomo menjali cel celotno hišo potem to vem približno koliko bo potrebnega. Zanima me samo zidarsko delo oz gradbeno delo. Projektant je risal steber 1.8m x 0.25m da bo dovolj močan iz armiranega betona, tako da temelj za steber ne more biti več kot 2,5mx1m po mojih ocenah, saj plošča bo vsidrana še v hišo oz ploščo hiše in pa naslonjena na zidove garaže.

D3m je izjavil:

Moj prizidek je cca. 70m2, bivalnega je dobrih 60m2.

Vložek je trenutno pri cca. dobrih 51k EUR.

V razponu dobrih 10 let.

Temelji, streha, okna, vrata, kopalnica, kuhinja, hodnik, 1.nadstropje, dnevna soba, spalnica, podest (ropotarnica), stopnice.
+
Oprema.



Koliko te je prišel gradbeni del?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joe123 ()

D3m ::

20k.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Joe123 ::

D3m je izjavil:

20k.



ja no potem bo pomojih ocena dovolj okrog 13k za moj prizidek?

Saj skupna ocena prizidka z opremo in streho ter okni vem da bo okrog 30k

Joe123 ::

D3m je izjavil:

20k.



Koliko časa si pa gradil prizidek? Ta gradbeni del, ne celoto?

D3m ::

2.sezoni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Magic1 ::

Hehe, kaj pa cena za gradbeno dovoljenje?
Magic

D3m ::

Nič od tega takrat, ker je prej tam bila kurilnica (brez temeljev) in ko smo kopali, da bi ji dali temelje se ja sama podrla (ko nas ni bilo zraven).

Ko se je podrla smo na mestu začeli delati prizidek in nismo šli po gradbeno dovoljenje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Magic1 ::

Gradbeno dovoljenje ni le za novo gradnjo... Samo v Sloveniji se tako to dela8-)
Magic

Invictus ::

Za prizidek rabiš gradbeno dovoljenje.

Rabiš ga za vse, kar spremeni zunanji izgled.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Joe123 ::

to vse vem o gradbenem in mi je jasno.

Zanima me le cena gradbenih del, in če je kdo delal kaj podobnega, svoj lastni vhod brez pritličja, se pravi deloma na garaži in deloma na stebru. Isto kot se dela zidane nadstreške samo da si zgoraj zgradiš še stene in streho, seveda konstrukcija mora biti močnejša.

nsa_ag3nt ::

D3m je izjavil:

20k.

Za 30k se spravi hiša pod streho do 3 gf, kako bo en prizidek 20k ?

M-XXXX ::

Se strinjam. Za 30m2 gradnje imaš (res od oka)
-temelji (odvisno od izkopa sicer) 2k
Stene 2k
Plošča 2k
Stene nad ploščo (odvisno od višine) 1k
Streha 2k

Tako da nekje 8-9k, raje bi rekel celo na manj. Veliko nise zgrešil.

Magic1 ::

Te cene so verjetno za zelo domačo izdelavo.
Magic

M-XXXX ::

Magic1 je izjavil:

Te cene so verjetno za zelo domačo izdelavo.

Tele cene se da dobiti s plačanimi zidarji. Been there, done that pa z še dosti nižjim zeskom. Sam ja če se bo plačevalo pavšalno pol bo pa res 15 jurju :)

Utk ::

Ja beton in cigli so res poceni, zakomplicira se pri vhodnih vratih, stopnicah, ploscicah, ograji, elektriki itd. itd., nobena stvar ni draga, jih je pa veliko.

M-XXXX ::

Utk je izjavil:

Ja beton in cigli so res poceni, zakomplicira se pri vhodnih vratih, stopnicah, ploscicah, ograji, elektriki itd. itd., nobena stvar ni draga, jih je pa veliko.

OP sprašuje:

Zanima me le cena gradbenih del, in če je kdo delal kaj podobnega, svoj lastni vhod brez pritličja, se pravi deloma na garaži in deloma na stebru. Isto kot se dela zidane nadstreške samo da si zgoraj zgradiš še stene in streho, seveda konstrukcija mora biti močnejša.


Moje zgornje številke seveda veljajo do 3GF.

IL_DIAVOLO ::

Odvisno od lokacije...na štajerskem koncu ti recimo keramičar zaračuna cca 10 evrov po kvadratu, na gorenjskem pa pod 15 evrov težko najdeš koga. In to je samo eden izmed mnogih sklopov. Tako da na koncu pride do razlike nekaj 10k.

M-XXXX ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Odvisno od lokacije...na štajerskem koncu ti recimo keramičar zaračuna cca 10 evrov po kvadratu, na gorenjskem pa pod 15 evrov težko najdeš koga. In to je samo eden izmed mnogih sklopov. Tako da na koncu pride do razlike nekaj 10k.

Plačajte po urah, pa bo prišlo 7-8€/m2 :)

noraguta ::

Po mojih kalkulacijah je mxxx cene krat 1.5 faktor. Lahko se pa pri kaki postavki malo motim. Ampak tam nekje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

M-XXXX ::

noraguta je izjavil:

Po mojih kalkulacijah je mxxx cene krat 1.5 faktor. Lahko se pa pri kaki postavki malo motim. Ampak tam nekje.

Uredim za 1.25faktor. Resno mislim z računom in vse. Pridejo zidarji zidat.

noraguta ::

M-XXXX je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Odvisno od lokacije...na štajerskem koncu ti recimo keramičar zaračuna cca 10 evrov po kvadratu, na gorenjskem pa pod 15 evrov težko najdeš koga. In to je samo eden izmed mnogih sklopov. Tako da na koncu pride do razlike nekaj 10k.

Plačajte po urah, pa bo prišlo 7-8€/m2 :)

Ker keramičar ne ve kaj je ura in kaj kvadrat.

Pa tud sicer ab plata te pride cca sto ojrou kvadrat. Pa naj bo pohorje osilnica al pa predvor.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

M-XXXX ::

a tud sicer ab plata te pride cca sto ojrou kvadrat. Pa naj bo pohorje osilnica al pa predvor.

Šolnga cca 10€/m2
beton iz hruške (za debelino 15cm)= 10€/m2
Betonsko železje dajmo cca 15€/m2 skupaj z vezanjem armature na robovih (odvisno sicer od prebojev,...) sam 30m2 najbrž nima kaj veliko (eno stopnišče predvidevam)
Delo cca 2 dni, 2 zidarja, 300€ (cca 10€/m2)

Smo na 40€/m2. Potem seveda še nekaj rezerve, dajmo dat na 50€/m2.

Pa sem jaz na svoji gradji (40m2) naredil ceneje. S plačanimi zidarji seveda (plošče nisem delal v lastni režiji).

Ker keramičar ne ve kaj je ura in kaj kvadrat.

Seveda ve. Ve tudi da ima kvadrat računan v praktično njemu najslabšem scenariju. V povprečnem pa mu gre v dobro, v dobrem pa mu gre zelo v dobro.

Koliko je keramičerska norma? Cca 10-15m2. To pomeni cca 140-250€ na dan. Odvisno ali ima material v ceni (določeni ga nimajo).

PS: je pa seveda druga zgodba če je potrebno vse skupaj ravnati, izravnalna, še kakšne dodatne plasti lepila da se dobi v linijo. Sam tisto je treba pa zidarja karat, ne keramičerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

noraguta ::

Me ne boš prepričal. Izkop, filc, nasutje pa plato delaš itak 20cm. Pride ranga 100e kvadrat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Magic1 ::

Vedno lahko narediš zadosti po balkansko, da je pocen.
Magic

M-XXXX ::

noraguta je izjavil:

Me ne boš prepričal. Izkop, filc, nasutje pa plato delaš itak 20cm. Pride ranga 100e kvadrat.

Izkop in nasutje je ranga 500-1000€ (res zelo odvisno od terena). Kar nanese med 10 in 20€/m2.
Bagrska ura je cca 25€, en dan nima nič za kopat. Je pa spet odvisno kam se material vozi...

Soseda je delala (no dela) zidanico. 50 kvadratov, plus 15m2 zakopanega kevdra, dve nadstropji (zgornje so lege direkno na plato), pol zidanice je vkopane, ureditev poti (skopano, nasuto), kar nekaj hitroizolacije, izolacije v zemlji, izdelava "na kluč" pa je na 22k če se ne motim skupaj z dovoljenjem. In dosti nadstandardno streho, ki je še nad balkonom.

Sam delam tudi 40m2 tlorisa in sem tudi prišel krepko pod moj omenjeni znesek (delavci na ure, kar nekaj svojega dela- vendar je res sa sem jaz že v fazi zakljucevanja)

Taki da ja, moja ocena bo kar držala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

FTad ::

D3m je izjavil:

Nič od tega takrat, ker je prej tam bila kurilnica (brez temeljev) in ko smo kopali, da bi ji dali temelje se ja sama podrla (ko nas ni bilo zraven).

Ko se je podrla smo na mestu začeli delati prizidek in nismo šli po gradbeno dovoljenje.



Potem pa imas zgleda da sreco, da te ni kateri nevoscljivi sosed prijavil.

Invictus ::

Saj država vsako leto preslika celo Slovenijo in primerja slike s prejšnjim letom.

Tako ima celoten pregled nad novogradnjami. Legalnimi in ilegalnimi...

Samo še ni bilo junaka v politiki, ki bi to 1x za vselej uredil.

Inšpektorji pa niso proaktivni, ker so leni, ampak delujejo na podlagi prijavi. Takrat pa mora iti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Invictus je izjavil:

Saj država vsako leto preslika celo Slovenijo in primerja slike s prejšnjim letom.

Tako ima celoten pregled nad novogradnjami. Legalnimi in ilegalnimi...

Samo še ni bilo junaka v politiki, ki bi to 1x za vselej uredil.

Inšpektorji pa niso proaktivni, ker so leni, ampak delujejo na podlagi prijavi. Takrat pa mora iti...


Kje pa boš dobil junaka, ki bo vse bajte primerjal.

Po možnosti pa ima še sam ilegalno drvarnico.

Važno, da se denar obrača.
|HP EliteBook|R5 6650U|

noraguta ::

M-XXXX je izjavil:

noraguta je izjavil:

Me ne boš prepričal. Izkop, filc, nasutje pa plato delaš itak 20cm. Pride ranga 100e kvadrat.

Izkop in nasutje je ranga 500-1000€ (res zelo odvisno od terena). Kar nanese med 10 in 20€/m2.
Bagrska ura je cca 25€, en dan nima nič za kopat. Je pa spet odvisno kam se material vozi...

Soseda je delala (no dela) zidanico. 50 kvadratov, plus 15m2 zakopanega kevdra, dve nadstropji (zgornje so lege direkno na plato), pol zidanice je vkopane, ureditev poti (skopano, nasuto), kar nekaj hitroizolacije, izolacije v zemlji, izdelava "na kluč" pa je na 22k če se ne motim skupaj z dovoljenjem. In dosti nadstandardno streho, ki je še nad balkonom.

Sam delam tudi 40m2 tlorisa in sem tudi prišel krepko pod moj omenjeni znesek (delavci na ure, kar nekaj svojega dela- vendar je res sa sem jaz že v fazi zakljucevanja)

Taki da ja, moja ocena bo kar držala.

Sam odpri posel po teh cenah. Boš razprodan 10 let vnaprej. Pa poznam dva ki bi silose s širla.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

videc ::

Ne pozabi na toplotne moste, če boš naredil, tako kot si si zamislil, torej steber itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

krneki0001 ::

D3m je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj država vsako leto preslika celo Slovenijo in primerja slike s prejšnjim letom.

Tako ima celoten pregled nad novogradnjami. Legalnimi in ilegalnimi...

Samo še ni bilo junaka v politiki, ki bi to 1x za vselej uredil.

Inšpektorji pa niso proaktivni, ker so leni, ampak delujejo na podlagi prijavi. Takrat pa mora iti...


Kje pa boš dobil junaka, ki bo vse bajte primerjal.

Po možnosti pa ima še sam ilegalno drvarnico.

Važno, da se denar obrača.


Sej to dela računalnik, ta ven vrže rezultate in anomalije v rezultatih je treba pa kasneje ročno pogledat.

krneki0001 ::

noraguta je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

noraguta je izjavil:

Me ne boš prepričal. Izkop, filc, nasutje pa plato delaš itak 20cm. Pride ranga 100e kvadrat.

Izkop in nasutje je ranga 500-1000€ (res zelo odvisno od terena). Kar nanese med 10 in 20€/m2.
Bagrska ura je cca 25€, en dan nima nič za kopat. Je pa spet odvisno kam se material vozi...

Soseda je delala (no dela) zidanico. 50 kvadratov, plus 15m2 zakopanega kevdra, dve nadstropji (zgornje so lege direkno na plato), pol zidanice je vkopane, ureditev poti (skopano, nasuto), kar nekaj hitroizolacije, izolacije v zemlji, izdelava "na kluč" pa je na 22k če se ne motim skupaj z dovoljenjem. In dosti nadstandardno streho, ki je še nad balkonom.

Sam delam tudi 40m2 tlorisa in sem tudi prišel krepko pod moj omenjeni znesek (delavci na ure, kar nekaj svojega dela- vendar je res sa sem jaz že v fazi zakljucevanja)

Taki da ja, moja ocena bo kar držala.

Sam odpri posel po teh cenah. Boš razprodan 10 let vnaprej. Pa poznam dva ki bi silose s širla.


Ko sva midva obnavljala hišo, nama je zidar lepo povedal, da mogoče bi bilo pa lažje obstoječo podret pa novo postavit, ker cena bo tam-tam.
Na vprašanje, koliko pride hiša 9x9m (81 kvadratov) do predzadnje gradbene faze ( brez zunanje fasade, brez oken in vrat), s podni narejenimi in ofrajhanimi stenami notri nama je zidar rekel ceno nekje 24k evrov. Torej izkop in postavitev bajte pod streho pride nekje 24k evrov.

Ne govorimo o papirologiji in tistem, kar daš državi, ampak samo fizično postavljanje bajte.

111111111111 ::

Prizidek pod 50% osnovnega tlorisa (če bo 30m2 potem mora biti površina prvotnega objekta vsaj 60m2):
3k - gradbeno
6k temelji
5k pozidava
4k stopnišče

Gradbeno je must have v naselju, ker če ti sosed pošlje inšpekcijo bo orenk kazen. Če boš presegel 50% boš imel črno gradnjo. Itd...

videc ::

Da bi za 24k € dobil bajto do 3GF pa močno dvomim.

krneki0001 ::

videc je izjavil:

Da bi za 24k € dobil bajto do 3GF pa močno dvomim.


V kaj dvomiš? Da je material za izgradnjo ter delo dražje od tega denarja? Govorim namreč samo za material in delo. Ne o papirjih, dovoljenjih, načrtih, priklopih elektrike, kanalizacije, vode, ... Samo material (cegli, beton, železo, plastični rori za elektriko, cevi za vodo, les za ostrešje, cegu za streho,...) in plačilo delavcem, da jo postavijo.

Če kdo misli, da material in delo stane kaj več kot četrt stotaka, so ga dobro odzadaj.

M-XXXX ::

videc je izjavil:

Da bi za 24k € dobil bajto do 3GF pa močno dvomim.



Moj stroškovnik za 40m2.
Dovoljenje je sicer v ceni 20€ (nezahtevni objekt), ampak tukaj tako ali tako govorimo o ceni gradnje, ne dovoljenja.


10305€, odšteti je treba še:

Mešalec mi je ostal

Za ene 30€ je robnikov (za ureditev okolice)
1500 je vračunano že za okna (treba odštet za 3gf)
Streha (kritina) je nadstandardna- Golob Prestiž ravni strešniki
Tukaj manjka še za cca 150€ žlebov
Še dva okna za 370€ je treba odštet
WC material za 30€ je treba odštet

Tako da: 10305€ - 30 -1500 +150 -370 -30

= 8225€.
Del strehe (ljudi) je bila pomoč s strani mojih kolegov, prav tako zidanje kolenjskega zidu. Od oka je to strošek enak doplačilu za nadstandardno kritino.

Tako da ja, kot sem rekel: 8-9k za 30m2, raje manj. Je pa seveda možno, da pride dražje v primeru: štemanja za izkop, daleč odvažanje materiala, naprimer izbira kakšne ultra drage kritine, ali pa nesmiselna gradnja s porotermom naprimer... Vendar vse take stvari so "izven provprečne".

Invictus ::

Planiram prizidek k hiši, kjer bi bile samo stopnice.

Kakšna naj bi bila okvirna cena?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Odvisno kolko boš sam delal.

antrim ::

Invictus je izjavil:

Planiram prizidek k hiši, kjer bi bile samo stopnice.

Kakšna naj bi bila okvirna cena?


Nekje pod 200k.

Bohnedej napisat vsaj kvadrature.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Montažne hiše - pogajanje o ceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7625891 (20749) UganiKdo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153638 (28903) Matejjjjj
»

hiška 60m2 , 40.000€ ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5116532 (14333) TheBlueOne
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43275196 (60995) damirj79
»

Postavitev stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
567103 (5093) Ales

Več podobnih tem