» »

ideja za poslovno priložnost

ideja za poslovno priložnost

mirator ::

Zaradi današnje novice o izgubljeni deklici v Kranju, se mi je porodila ideja za poslovno priložnost. Verjetno vzgojiteljici čaka kakšen disciplinski ukrep zaradi nepazljivosti. Po drugi strani, pa se takšen dogodek lahko pripeti kadarkoli. Dovolj je, da se pozornost za hip preusmeri na kakšen drug dogodek ravno tako povezan z otroki. Ideja pa je, da se v množici razno raznih aplikacij za i-mobilnike, naredi tudi aplikacija, ki opozarja na prevelik odmik posameznika od skupine. Oddajniki bi lahko bili v obliki zapestnic.

OracleDev ::

Gps tracker, nic novega

gapyyy ::

Ideja je dobra, vendar težko izvedljiva. Ne predstavljam si, da bi vsi otroci naenkrat zaželi nositi zapestnice. Še težje pa bi bilo prepričati starše. Podobne stvari pa že obstajajajo preko gps sledilnika + aplikacija. V današnjem času pa imajo otroci že itak pri 3-4 letih pametne telefone.

HotBurek ::

Nein, nein, nein. Never. Ever. This. To. Become. Reality.

Ampak gut, plus točke, ker sem se nasmejal, ko sem prebral to idejo. ;)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Gandalfar ::

vilicarist ::

zakaj ne kr čip kokr ga majo mačke/psi
bmw = brings me women

IL_DIAVOLO ::

Spredaj ena vzgojiteljica in zadaj ena. Problem solved.

2dark ::

gapyyy je izjavil:

Ideja je dobra, vendar težko izvedljiva. Ne predstavljam si, da bi vsi otroci naenkrat zaželi nositi zapestnice. Še težje pa bi bilo prepričati starše.


Kaj ima s tem, da bi želeli? Lahko jih imajo pa doma , najamejo osebno varstvo pa ne bo problemov. Tukaj ni, kaj bi nekdo želel, pač pa da bi bilo zakonsko obvezno, dokler si v vrtcu in šoli. Ko greš domov, daš zadevo dol iz roke.

vilicarist je izjavil:

zakaj ne kr čip kokr ga majo mačke/psi


Tako ja. Sploh otroke staršev, ki imajo desničarske nazore, da se jih enostavno sledi in po potrebi zapre v prevzgojno ustanovo za 30 let.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

kuall ::

vsak drek še ni poslovna priložnost :))

HotBurek ::

Kako fajn bi lahko živel, sam 24/7 gps tracking rabimo pa medisjko sranje in smo zmagal ...

https://southpark.cc.com/full-episodes/...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

otago ::

Black Mirror je pokazal, da popolni nadzor ni ok.

Idealno za Gilead. Vendar ne vem, ce si zelimo ziveti v taksni druzbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

SeMiNeSanja ::

It's called RTLS - RealTime Location Services...

Pred leti je bil eden velikih na tem področju Aeroscout, danes pa ti tudi Cisco ponuja RTLS rešitve in še kdo najbrž.

Stvar je precej preprosta - postaviš navadne WiFi accesspointe, otroke (ali karkoli hočeš slediti) opremiš z ustreznim 'beacon-om' (mala napravica, ki se poveže na WiFi, po potrebi nudi tudi 'alarm gumb' ali senzor temperature).

Na drugi strani pa potem pride en strežnik, ki se mu naloži ustrezno programje, doda tlorise in parametre in že lahko slediš celim čredam ovčk.

Včasih se je promoviralo za sledenje kontejnerjem, dragim medicinskim napravam po bolnicah, kot alarm za domove ostarelih (da osebje takoj ve, kje je pacient) in podobno.

Ti pa to na koncu nič ne pomaga, ko gre skupina na sprehod, ker tam samo še GPS lahko uporabiš.

Ampak za vrtec pa ne vem... malo manjše skupine in malo bolj resne / pazljive vzgojiteljice, pa ne bo problema. Mnogo vzgojiteljic je odgovornih in pazi tako kot je treba. A kaj, ko včasih rabi samo za hip zazvoniti mobitel, vleteti SMS in že je pozornost drugje, kot pri otrocih.

Drugače obstajajo tudi mali bluetooth obeski, ki se povežejo z mobitelom. Ko se oddaljijo tako telefon kot obesek pričneta čivkat - krasno za varovat kovček pred krajo - samo verjetno problematično, če imaš 10 obeskov, za vsakega otroka po enega....

Možnih je še en kup drugih prijemov.... vse tja do tistih GPS oddajnikov, katere dajo grešnikom na noge, ko jih obsodijo na domači arest.

Ampak na koncu nič ne more nadomestiti vestne in pozorne vzgojiteljice.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Highlag ::

To je nekdo že naredil... recimo Chipolo.. menda so celo naše gore list...
Never trust a computer you can't throw out a window

c3p0 ::

gapyyy je izjavil:

V današnjem času pa imajo otroci že itak pri 3-4 letih pametne telefone.


Potem so že izgubljeni (ne fizično).

111111111111 ::

Gandalfar je izjavil:


Tale mi je kar huda: https://www.pcmag.com/reviews/bzt-washa...

Tale je zakon. Narediš odsevne jopiče, vzgojiteljicam daš mobilno apliakcijo in ko gredo otroci na sprehod, nosijo odsevne jopiče. Zmaga.

Netrunner ::

Samo večja pazljivost vzgojiteljic katere pogosteje preverjajo stanje in ne samo na koncu. Žense so se zaklepetale in niso bile dovolj pozorne. Ne mi z nekimi gps trackerji, aplikacijami in podobno navlako. V skupini ni preveč otrok, ta jih ne bi bilo mogoče vseh spremljati.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

SeMiNeSanja ::

Netrunner je izjavil:

Samo večja pazljivost vzgojiteljic katere pogosteje preverjajo stanje in ne samo na koncu. Žense so se zaklepetale in niso bile dovolj pozorne. Ne mi z nekimi gps trackerji, aplikacijami in podobno navlako. V skupini ni preveč otrok, ta jih ne bi bilo mogoče vseh spremljati.

Kar ti probaj pazet na hordo mulcev, madtem ko te bombardirajo z SMS sporočili, novicami na Instagramu, Twitterju, FB in bog ne daj še na Tinderju!

Ni danes tako enostavno biti vzgojiteljica, kot pred 30 leti, ko si v žepu nosil kvečjemu kakšno 'analogno' Nokio!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

poweroff ::

Otrokom daš mobilne telefone, pa potem "mirno" ždijo vsak v svojem kotu in vzgojiteljicam še na sprehod ni treba. >:D

In other news... ja, otroke je treba navajat na to, da bodo sledeni na vsakem koraku. Dresura za pridnega potrošnika in vzornega državljana že od malih nog. Seveda vse v njihovo dobro!
sudo poweroff

Gregor P ::

... večji problem tega "popolnega nadzora" nad vsem kar počne otrok je ravno v tem, da otrok ostane nebogljen, nepripravljen na izzive življenja, ki ga še čakajo. In to bi dejansko bil hud poraz za človeštvo.

... če gremo nazaj na varovanje otrok v vrtcu; če bi vsi bili čipirani itd. potem se tudi vzgojiteljica nikoli ne bi naučila, kateri otrok je bolj "problematičen" od ostalih oz. katerega je treba morda malo večkrat naučiti, zakaj ni dobro, da se kar sam preveč oddalji od skupine ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

free_rider ::

Ja OP, ker res hočemo da vzgojitelj/ice gledajo še bolj na ekrane mobilnikov namesto na otroke. /s

Morda ravno zaradi elektronskih distrakcij pride do "pogrešanih" otrok.

mirator ::

Najbolj je poanto zadel @SeMiNeSanja. Drugi pa več ali manj brezvezna pametovanja.
Zapestnice niso mišljene za trajno nošnjo temveč samo, kadar se gre v večjih skupinah v naravo, kino ali kakšen kulturni dogodek. To pa ni nobeno sledenje niti vdor v zasebnost.

Gejspodar ::

mirator je izjavil:

Najbolj je poanto zadel @SeMiNeSanja. Drugi pa več ali manj brezvezna pametovanja.
Zapestnice niso mišljene za trajno nošnjo temveč samo, kadar se gre v večjih skupinah v naravo, kino ali kakšen kulturni dogodek. To pa ni nobeno sledenje niti vdor v zasebnost.


Ravno tako je sledenje in ravno tako je vdor v zasebnost.

Kaj preprečuje otroku, da bi si zapestnico snel? Je mar odstranljiva samo s pripadajočim ključem? No go kolega.

          ::

mirator je izjavil:

Zaradi današnje novice o izgubljeni deklici v Kranju, se mi je porodila ideja za poslovno priložnost. Verjetno vzgojiteljici čaka kakšen disciplinski ukrep zaradi nepazljivosti. Po drugi strani, pa se takšen dogodek lahko pripeti kadarkoli. Dovolj je, da se pozornost za hip preusmeri na kakšen drug dogodek ravno tako povezan z otroki. Ideja pa je, da se v množici razno raznih aplikacij za i-mobilnike, naredi tudi aplikacija, ki opozarja na prevelik odmik posameznika od skupine. Oddajniki bi lahko bili v obliki zapestnic.


V zapestnico lahko vgradiš še sprotno on-line testiranje za korona virusom in si zmagal!

msjr ::

Ali pa:

 Wedlock

Wedlock

vostok_1 ::

Vi mi pravite, da sem paranoik in da se ne bo pri nas nikoli kaj takega zgodilo.


Tu mate. Povsem obliviously bomo vstopili v tak svet. Jz sicer ne, ker i don't plan to live that long.
Ampak ja...dronizacija je inevitable. Sami boste podpisali. Tko kot ste za google in apple itd.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

matobeli ::

Ne ne bomo, na srečo je realnost drugačna od mokrih želja miratorjev in seminesanjajov.

Vzgojiteljice ne smejo imet mobilnih telefonov pri sebi. Vsaj v občinah kjer jim ni vseeno za otroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

MadMax ::

Vzgojiteljicam, pomočnicam, varuhinjam..., manjka čut za odgovornost pri delu. Se prehitro začvekajo oz. posvetijo nečemu kar ni otrok za katerega je zadolžena.
Ampak hej, saj pri tem nič ne izstopajo od drugih. Zajeb (takrat, pa tudi še sedaj) "modernih" metod vzgoje prejšnjih desetletij. Žal je odzivni čas povratne zanke predolg, neprimerljivo z vinskimi mušicami.

Sploh pa je človek naše največje bogastvo, zato ga moramo nadzirati. Od malega....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

matobeli ::

Ti pa nimaš prav veliko otrok? Še dobro.

MadMax ::

Ne boj se za moje otroke, niso pod gps nadzorom.
Delo vzgojiteljic pa poznam žal predobro.
Tebi pa manjka sarcasmdetector in poznavanje nekaterih smernic prejšnjega režima, sicer bi razumel zadnji stavek. Aja, pa malce zavore pred takojšnjim spuščanjem na osebni nivo ti tudi ne bi škodilo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

matobeli ::

Pol pa povej kaj je narobe, rečt pavšalno da jim manjka čut za odgovornost je pač bebavo.

MadMax ::

Sem napačno predvideval da bo iz mojega zapisa kljub vsemu razvidno, da ne mečem vseh v isti koš.
Le dobra polovica jih je v tistih službah "po sili", tako kot drugje.
Se opravičujem dobrim vzgojiteljicam/pomočnicam/... katere tudi niso tega razbrale kot je bilo mišljeno.
Sem upal, da bo iz začetka druge vrstice to dovolj jasno, pa očitno ni...
So pa očitno nekateri se posredno ali neposredno prepoznali, sicer odziv ne bi bil takoj tako oseben. Ampak hej še enkrat, saj ne morejo biti vsi dobri.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

matobeli ::

Pa ne da fovšijo zganjaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima FURS prav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8611221 (8114) AndrejO
»

Slikanje otrok, soglasje da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5515916 (13706) sisemen
»

OŠ - kaj storiti v primeru nemogoce uciteljice (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9020989 (16546) s6c-gEL
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11929242 (24725) solatko

Več podobnih tem