» »

hiška 60m2 , 40.000€ ...

hiška 60m2 , 40.000€ ...

«
1
2

XLapse ::

https://skandinavske-hiske.si/tiny-60m2/
Tukaj sm najdu hiško 60m2 in mi zgleda res profi ...
na ključ neki manj kot 40.000EUR

Ok še naslednje faze nism vključil. Kar je nekje še dodatnih 20k.




Zame k mislim bit sam v taki hiški, se mi zdi ful dobra zadeva. Še posebej ker je zemlje eno tono kjer bi lahko to postavil.


In katere so slabe lastnosti take zadeve?

Skupaj z VSEM kar se da izbrat, še aparati kuhinjski ,dnevna soba, peč centralna na pelete, klima.. je prišlo 79.000EUR , za 60m2 na obali ne dobim za 79.000EUR. Tudi če še vštejem ceno gradbene dovoljenja, vode itd. , še vedno ceneje kot neko šitty stanovanje 60m2
alien technology
  • spremenilo: XLapse ()

sandmat ::

ko sem poklikal vse opcije (recimo da bi rad hiško na ključ) sem prišel na 81k€.

Na obali boš težko dobil karkoli za 80k, ker rabiš parcelo, ki je verjetno vredna več kot hiša na njej.

TheBlueOne ::

Ahm to je kar drago. Racunaj se vsaj temeljno plosco, zemeljska dela, prikljucke itn.

Ce hoces poceni, potem je morda alternativa kaj takega:

https://trex-systems.com/sl/

Tukaj ne potrebujes temeljne plosce ampak samo obod.

XLapse ::

sandmat je izjavil:

ko sem poklikal vse opcije (recimo da bi rad hiško na ključ) sem prišel na 81k€.

Na obali boš težko dobil karkoli za 80k, ker rabiš parcelo, ki je verjetno vredna več kot hiša na njej.


imam(o) cel kup gradbenih parcel in tud parcel k ni težko uredit gradbeno

TheBlueOne je izjavil:

Ahm to je kar drago. Racunaj se vsaj temeljno plosco, zemeljska dela, prikljucke itn.

Ce hoces poceni, potem je morda alternativa kaj takega:

https://trex-systems.com/sl/

Tukaj ne potrebujes temeljne plosce ampak samo obod.

super bom pogledal
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

TheBlueOne ::

Drugace na obali je praviloma najdrazja parcela. Poglej tudi, ce sploh smes postavljati taksno hisko tam, kjer si nasel parcelo. Recimo, kjer bom gradil sam in so parcele relativno poceni, bo hisa 110m2, niti polovica stroska. Verjetno lahko za parcelo na obali + zemeljska dela + osnovna plosca + legalije pricakujes 100.000€+.

Machete ::

TheBlueOne je izjavil:

Ahm to je kar drago. Racunaj se vsaj temeljno plosco, zemeljska dela, prikljucke itn.

Ce hoces poceni, potem je morda alternativa kaj takega:

https://trex-systems.com/sl/

Tukaj ne potrebujes temeljne plosce ampak samo obod.


Ve kdo za kaj podobnega za 'športne dvorane'. (Šotor varianta odpade). Ca 100 m2 prazne vadbene površine + garderoba + wc + prostor za druženje. Vem, da se da verjetno s temi firmami zmenit za custom made zadevo, ampak, če kdo pozna koga, ki dela prav take objekte?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sandmat ::

XLapse je izjavil:

sandmat je izjavil:

ko sem poklikal vse opcije (recimo da bi rad hiško na ključ) sem prišel na 81k€.

Na obali boš težko dobil karkoli za 80k, ker rabiš parcelo, ki je verjetno vredna več kot hiša na njej.


imam(o) cel kup gradbenih parcel in tud parcel k ni težko uredit gradbeno



precej pomembna informacija :D
mene hiša pride 1000€. Aja hišo mam, v bistvu kupujem klimo :D

če imaš parcelo, potem računaj še plato in priključke, kot so že omenili drugi.

TheBlueOne ::

Machete je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ahm to je kar drago. Racunaj se vsaj temeljno plosco, zemeljska dela, prikljucke itn.

Ce hoces poceni, potem je morda alternativa kaj takega:

https://trex-systems.com/sl/

Tukaj ne potrebujes temeljne plosce ampak samo obod.


Ve kdo za kaj podobnega za 'športne dvorane'. (Šotor varianta odpade). Ca 100 m2 prazne vadbene površine + garderoba + wc + prostor za druženje. Vem, da se da verjetno s temi firmami zmenit za custom made zadevo, ampak, če kdo pozna koga, ki dela prav take objekte?


Ce se ne motim, ti tile pravtako naredijo kar zelis. Kaj cenejsega sam nisem zasledil.

Kleemen ::

Tudi sam sem malo pogledal in tale Trex-systems imajo zelo ugodno. Res pa da nisem kaj veliko raziskoval ostalih ugodnih ponudnikov. Kakšna pa je razlika med opremljeno in neopremljeno? Oz. kaj spada pod to "opremo", ker razlika v ceni je majhna.

TheBlueOne ::

Mislim, da je kuhinja, podi, ogrevanje itn. Ni pa dnevne TVja... Mislim, da sicer pise kaj je kje vkljuceno. Poklici jih, ampak prej nabrusi hrvascino ali anglescino. :) Imajo pa menda eksponat in lahko gres pogledat kako zadeva izgleda.

Sam sem se z njimi pogovarjal, ampak na koncu sva se odlocila za drugo tehnologijo, tako da tezko recem kaj vec, kot da so delujejo ugodni in da so prijazni.

Zgodovina sprememb…

looser ::

podstrešje je ali ga ni, moralo bi biti, ali?
stopnice vodijo v strop, čeprav na modelu...

Kleemen ::

Kje pa imajo sedež za ogled? Sicer pa me samo informativno zanima, bolj je problem s parcelo ker bi bila verjetno večji strošek kot hiša. :)

Invictus ::

Ni samo parcela problem, občine imajo tudi svoje OPPN, ki predpisujejo kake hiše se lahko postavljajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

looser je izjavil:

podstrešje je ali ga ni, moralo bi biti, ali?
stopnice vodijo v strop, čeprav na modelu...


40m2 je na eni etazi. Hmmm.... :) Drugace pri montaznih hisah praviloma zakljucis vse strope+izoliras in stresno izoolacijo, kar pomeni, da je ce naredis luknjo profitiras se kaksne dodatne 30m2.

Kleemen je izjavil:

Kje pa imajo sedež za ogled? Sicer pa me samo informativno zanima, bolj je problem s parcelo ker bi bila verjetno večji strošek kot hiša. :)


V spominu imam, da ni predalec, je pa na Hrvaskem. Na strani pise:
Prototip TREX hiše
Zrinskih 2
40000 Pribislavec
HR - Croatia

Zgodovina sprememb…

mared ::

Bratrancu se ravno v tem času suši temeljna plošča za hišo trex sistem. Sicer se nisem kaj veliko zanimal o tem sistemu, tako če kdo potrebuje kako informacijo lahko posredujem. Lokacija gradnje/montaže je Celje.

looser ::

TheBlueOne je izjavil:

...

govorim za tiny 60 m2
po mojem je stopnišče v strop napaka, saj imaš navedeno pritličje in prvo nadstropje / mansarda; na 2 in 3 sliki, pa neko stopnišče je sicer narisano, na modelu sicer ne, 9,3 x 5,8 = 54m2 tlorisa; za ene 80 m2 (a je toliko uporabne skupne površine potem? streha je kar strma) je mogoče kar luštno...

TheBlueOne ::

Sorry, ne vem zakaj sem imel v mislih, da je Tiny 40. :) Verjetno se odsteje se malo zaradi mansarde in galerije.

looser ::

TheBlueOne je izjavil:

Sorry, ne vem zakaj sem imel v mislih, da je Tiny 40. :) Verjetno se odsteje se malo zaradi mansarde in galerije.

ja, se zagotovo odšteje :-) mene zanima, koliko je potem dejanske uporabne površine, na oko izgleda ene direktno 60m2...
saj ne gre za pravokotnik 9x6 :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

TheBlueOne ::

Naceloma bi lahko odstranil galerijo in povecal kolencni zid, potem bi imel za prakticno isto ceno 80m2.

looser ::

jah, če si mojster za montažne hiše, si itak zmagal.
dejanske pritlične površine je nekje 9,3x5,8 - 4,0x2,0 = 46 m2
ne pozabi odštet tistih dveh kosov na vsaki strani :)
z mansardo potem pride okrog 60 m2, verjetno, ja

janezvalva ::

na obali je precej burje to bi odpihnilo že ob manjšem maestralu

looser ::

ja, arhitektura za celino in primorje se razlikujeta.
ni za mešat sem in tja.

Kleemen ::

Potem na goriškem verjetno ne pride v poštev, glede na to da imamo kdaj sunke burje tudi 230kmh+ :D

Spajky ::

... naredimo vam avto na ključ za 40k€ ... podvozje poskrbite sami, notranjost tudi, farbanje tudi ... in potem cena naraste do konca za 3x ... matr so eni naivni ... :)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Gajec ::

Kok je kej življenska doba teh montažnih hišk, kot npr. ta s prvega linka OPja?

KAVINSKY ::

Američani so znani po lesenih hišah. Če jih ne odpihne, lahko zdržijo z vzdrževanjem tudi po več generacij.

K0l1br1 ::

Glede na ceno, tudi če jo odpihne, zavarovanje, zbiješ pač drugo podobno.
Glede na gabarite tudi zidana ne bi bila noben strošek. 6x9 metrov zunanjih sten, lesen pod, lesena streha, 3 okna, ena vrata, klima uređaj.

NikolormousB ::

Primerno vzdrževane lesene hiše brez težav zdržijo po več 100 let, odvisno od načina gradnje. Glede vetra tudi nekateri sanjate. Hiša je konkretno zasidrana v temelje in v tem pogledu ni nič slabša od zidane.

KAVINSKY ::

Pa tudi pri nas, naša kmečka hiša:

looser ::

Ja, ne vem, postavi si celinsko bajturino z visoko streho na obali, pa bo...
Boš lahko iz prve roke na forumu povedal čez nekaj let...

Invictus ::

looser je izjavil:

Ja, ne vem, postavi si celinsko bajturino z visoko streho na obali, pa bo...
Boš lahko iz prve roke na forumu povedal čez nekaj let...

Bo dovolj prva burja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

NikolormousB je izjavil:

Primerno vzdrževane lesene hiše brez težav zdržijo po več 100 let, odvisno od načina gradnje. Glede vetra tudi nekateri sanjate. Hiša je konkretno zasidrana v temelje in v tem pogledu ni nič slabša od zidane.


Tako je, drugo so nakloni streh itn., kar pa ni odvisno od nacina gradnje. Vsaka mora biti narejena pravilno, drugace imas probleme, tudi pri "klasicnih". Sam ne vem niti za primer, da bi odnesljo avtodom, ki je narejen kolikor se da lahko, kaj sele prav narejeno hiso, tudi montazno.

Je pa vprasanje, kaj se razume kot lesena hisa. Imas montazne hise in lesene/brunarice. Za moj okus montazne drzijo nekoliko manj, ker se ne starajo lepo. V teoriji verjetno vecno (ce sproti saniras), ampak v praksi verjetno tam nekje do 100 let. So pa toliko cenejse, da dve staneta priblizo toliko kot 1 kalsicna + sanacija cez 40 let, tako, da je popolnoma vseeno kaj se vzame. Bolj gledas druge stvari, kakor, ce lahko kaj spreminjas kasneje, morda kako hitro je projekt koncan itn.

KAVINSKY ::

Invictus je izjavil:

looser je izjavil:

Ja, ne vem, postavi si celinsko bajturino z visoko streho na obali, pa bo...
Boš lahko iz prve roke na forumu povedal čez nekaj let...

Bo dovolj prva burja...


Mešate Vipavsko dolino z Obalo (tri pike).

Kleemen ::

KAVINSKY je izjavil:

Invictus je izjavil:

looser je izjavil:

Ja, ne vem, postavi si celinsko bajturino z visoko streho na obali, pa bo...
Boš lahko iz prve roke na forumu povedal čez nekaj let...

Bo dovolj prva burja...


Mešate Vipavsko dolino z Obalo (tri pike).


Sej zato sem napisal gor Goriška, ker Obala in Vipavska dolina je drugi svet. Na obali so mogoče kdaj sunki burje okrog 100kmh, v Vipavski dolini je rekord okrog 260kmh, ko je odkrivalo zidane strehe. :)

Kleemen ::

https://trex-systems.com/sl/moduli/trex...

Za kaj takega se bi že splačalo vzet kredit in oddajat v najem ali kakšna varijanta airbnb. Cca. 24k opremljena hiška + kar je še ostalih stroškov za vse porihtat noter cca. 30-35k + parcela nekje na Primorskem (ne obala) vse skupaj okrog 50k, ki se jih z najemnino v približno 5 letih povrne. Pomembno je samo dobiti pravo lokacijo, severna primorska ali goriška regija mislim, da bi bila kar idealna glede na turizem čez celo leto.

IL_DIAVOLO ::

80k za 60m2 brez vstete cene za parcelo?

To pa je nateg, cuj :)

looser ::

Te mikrohišice so luštne vikendice (airbnb, ja) ali pa za par brez otrok, morda.
Parcele niso vštete, cene hišk so 25k-40k, parcelo je Kleemen računal nekje 50k.
Težko verjamem, da je 20% donos z najemnino pri takšni hiški
(edino mogoče z airbnb, kar je nestandardna oblika oddajanja).
Lahko pa poskusimo, zakaj ne, tudi 15% je ok letno, samo vloge si moramo razdeliti.
No, jaz imam dve levi roki, že vnaprej povem, mam pa nek drug talent, izgleda.

Invictus ::

Airbnb je čisto standardna oblika najema, samo s tem je veliko dela...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

looser ::

Invictus je izjavil:

Airbnb je čisto standardna oblika najema, samo s tem je veliko dela...

No, saj to sem mislil, ja.
Včasih raje tako napišem, da bolj pomembno izgleda...
Zdaj, če že kdo porablja byte, da to konkretno napiše, tudi tudi prav.
Na Štajerskem smo bolj pač siromašni, menda v sramoto Sloveniji :-)

Kleemen ::

Pomoje 40 na noč komot dobiš z airbnb v taki novi hiški za dva. To je 20 na osebo, če sta v dveh. Zastonj. Če imaš 25 dni na mesec zasedenih je to 1000eur na mesec, 12k na leto, 60k v 5 letih, komot poplačaš hiško, opremo in parcelo. Dela je mogoče 1 uro na dan za menjat posteljnino in na hitro počistit. Mislim, da je kar dobra investicija, največji problem se mi zdi v parceli, ki jo je potrebno dobiti na dobri lokaciji.

looser ::

Parcelo na dobri lokaciji boš, domnevam, podedoval in bo tvoj vložek, s čimer boš zagotavljal stranke 25/30 dni? Davka tudi ne poznamo, očitno, pri airbnb? Potem ti ne bo potrebno brezplačno menjavat posteljnine in pospravljati, pomivati tla (in okna ipd), malati po potrebi, kositi okoli hiške (če boš eMower, da ti ga ne sunejo), plačat polno zavarovanje, kakšna hišniška dela opravit...

Kleemen ::

Manjše parcele so okrog 10-20k, bolj jo je problem dobit na dobri lokaciji. Če imaš podjetje je davek vštet v ceno, ko izdaš račun ali je potrebno še kakšen dodaten davek poleg plačat? Pospravljanje in pomivanje ni problema, to je tako ali tako potrebno vsak dan, če imaš stranke.

looser ::

Najprej bi bilo fajn vedet lokacijo, ki ti zagotavlja 25/30 airbnb zasedenost (ne poznam te scene niti malo) in ceno komunalnih priključkov. Potem nekje minimalno parcelo, da je še približno funkcionalno in lepo s takšno hiško (ene 100-200m2). Ne vem, 10-20k zagotovo ne, mogoče na kakšni vasi, samo tam bo zasedenost 0/30, po mojem.

neutronium ::

Kaj pa tale zadeva latvijskega proizvajalca https://houses4you.net/sl/montazni-kit-...

200 kvadratov za cca.19800 evrov? Pozna kdo? Mnenja? Kolikor sem iskal ponudnike mi tole zgleda še najbolj ugodno za hišo, ne znam pa ocenit drugih stroškov...Koliko nanese potem še prevoz v Slovenijo, najem nekoga pri nas da to postavi idr.stroški (brez parcele, to že imam)?

Aquafriend ::

Ne splaca se razen ce imas parcelo. Mizerna hiska za 20.000 je sicer ok, ce dodas solidno parcelo se stroski bistveno povecajo. Za ta dnar dobis lepso nepremicnino z vec kvadratnimi metri in na lepi lokaciji.

Kleemen ::

Za 50k večjo nepremičnino na lepši lokaciji? Kje? :)

TheBlueOne ::

Ko sestejes vse, kar potrebrebujes preden gradis, se ti zdi zamalo dati 20.000€ za hisko. To je kakor, da nekaj let delas podstavek za kip, cakas dovoljenja od druzine, organiziras itn., na koncu pa gres v Kitajsko trgovino kupit bronastega Budo za 20€.

Hiske za 20k€ so praviloma na kaksni poceni odrocni zemlji misljene kot vikend.

@neutronium, to ni hisa za 20k€. To je samo konstrukcija za 20k€. Sem na hitro preletel in v ceni ne vidim:

-Fundament
-Stavbno pohistvo (okna vrata)
-Estrihi
-Napeljave (elektrika, voda, kanal)
-Gretje
-Streha
-Izolacija (zunanje stene samo 210mm?)
-Zakljucki znotraj

In se kaj se najde. :) Marsikaj od tega je pri ponudnikih v Sloveniji vkljuceno, da ne govorim, da drugic od kar iscem hise, kar delam konstantno zadnje leto vidim tako tanjke stene in prvic pri montaznih hisah. Prej sem jih videl samo pri modularnih. Praviloma je debelina zunanje stene med 300mm in 500mm, pri montaznih varcnih ca 400mm.

looser ::

Saj tudi pri konfiguratorju tiny 60 originalne hiške (op) imaš naslednje faze / strani,
na zadnji strani, če vso opremo pokljukaš, prideš na 78k, parcela je še posebej,
jasno. Tudi, če vse sam urejaš, iščeš popuste itn,
boš najbrž okrog 60k (polovična cena priporočene opreme)...
Tako, da, sama cena mikro hišice ni več tako mikro na koncu.

Invictus ::

Če zidaš na lokacijah, ki so v Sloveniji kolikor toliko blizu civilizacije, pride normalna družinska hiška 120m2 s parcelo in dovoljenji 250k plus... Vseljiva seveda...

Pa še tukaj moraš marsikaj postoriti sam. Zato se je vedno dobro pozanimati, kaj ponudnik ponuja v oglaševani ceni in koliko je še vsega ostalega.

Ponavadi rabiš vsaj še 100% ektra denarja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

looser je izjavil:

Saj tudi pri konfiguratorju tiny 60 originalne hiške (op) imaš naslednje faze / strani,
na zadnji strani, če vso opremo pokljukaš, prideš na 78k, parcela je še posebej,
jasno. Tudi, če vse sam urejaš, iščeš popuste itn,
boš najbrž okrog 60k (polovična cena priporočene opreme)...
Tako, da, sama cena mikro hišice ni več tako mikro na koncu.


To je vec kot 1000EUR po m2. Sam imam predracun za montazno hiso slo proizvajalca za 13m2 166.000 na kljuc. Tako, da so vse cene popolnoma obicajne, samo celovite niso.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gradbeno dovoljenje

Oddelek: Loža
4110001 (1148) bemfa
»

mobilne hiške - zakonodaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8748299 (31197) liberluminus
»

Gradnja v dvoje ali celo troje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
789205 (6895) MIHAc27
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43274922 (60721) damirj79
»

Izkušnje z gradbenimi podjetji iz Gorensjke regije

Oddelek: Loža
91998 (1718) TheBlueOne

Več podobnih tem