» »

Gospodarska kriza 2018

Gospodarska kriza 2018

Temo vidijo: vsi
««
39 / 76
»»

Vazelin ::

https://siol.net/avtomoto/novice/kriza-...
"Svoje naloge smo vestno opravili in zato menim, da si ta dodatek zaslužimo. Ni naša krivda, da so letos zmanjšali proizvodnjo in da smo imeli več kot 130 dni plačanega dopusta," je za srbsko agencijo Beta povedal predsednik sindikata Zoran Marković.

:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype6 ::

A. Smith je izjavil:

zgrešil napoved?!
Saj je ni. Začetek QE je napovedal zelo točno, če QE ni kriza, pa res ne vem, kaj naj bi bila.

hammock ::

Vazelin je izjavil:

https://siol.net/avtomoto/novice/kriza-...
"Svoje naloge smo vestno opravili in zato menim, da si ta dodatek zaslužimo. Ni naša krivda, da so letos zmanjšali proizvodnjo in da smo imeli več kot 130 dni plačanega dopusta," je za srbsko agencijo Beta povedal predsednik sindikata Zoran Marković.

:D

Pa ti probaj imeti 20 tednov dopusta brez bozicnice... se za pivo ti zmanjka, kje je se morje :))

Mato989 ::

jype6 je izjavil:

A. Smith je izjavil:

zgrešil napoved?!
Saj je ni. Začetek QE je napovedal zelo točno, če QE ni kriza, pa res ne vem, kaj naj bi bila.


Kriza je ko se odvijajo masovni stecaji odpuscanja in splosen padec bdpja vsaj 3 cetrtletja zapored v vec kot 2 odstotkih..

Qe je samo jokcanje oligarhov ker ni 2 postov inflacije in jim to ne pase
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype5 ::

Mato989 je izjavil:

jype6 je izjavil:

A. Smith je izjavil:

zgrešil napoved?!
Saj je ni. Začetek QE je napovedal zelo točno, če QE ni kriza, pa res ne vem, kaj naj bi bila.


Kriza je ko se odvijajo masovni stecaji odpuscanja in splosen padec bdpja vsaj 3 cetrtletja zapored v vec kot 2 odstotkih..

Qe je samo jokcanje oligarhov ker ni 2 postov inflacije in jim to ne pase
QE _je_ inflacija. Ne vem sicer, kako jim uspe trenutno meriti tako nizko, ampak v zadnjih petih letih je bila inflacija v ZDA in EU ogromna, cene večine reči, ki jih jaz kupujem, so se dvignile za več kot 50%.

Mr.B ::

No počakajmo na 15.12. Takrat se vse zaključi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ejresnevem ::

jype5 je izjavil:

so se dvignile za več kot 50%.

Do sedaj bi že lahko vedel, kako se (monetaristično) računa inflacija, Q=MV/P, za vsak slučaj preveri pri uspešnih forumskih akademikih...
Očitno nekega faktorja nisi upošteval, ker, kot zatrjuješ, splošeni nivo cen si.
Jaz sicer mislim, da gre za neke kvazi interpretacije, če ne že anekdotne dokaze.
Ampak menda ne boš dajal poudarka mnenju omejenega slovenčka? :-)

Koliko pa vas je, jypetov? Prej je bil 1, zdaj pa N?

Zgodovina sprememb…

jype4 ::

A. Smith ::

jype6 je izjavil:

A. Smith je izjavil:

zgrešil napoved?!
Saj je ni. Začetek QE je napovedal zelo točno, če QE ni kriza, pa res ne vem, kaj naj bi bila.


No, tudi tako bi se dalo argumentirati.

ejresnevem je izjavil:

jype5 je izjavil:

so se dvignile za več kot 50%.

Do sedaj bi že lahko vedel, kako se (monetaristično) računa inflacija, Q=MV/P, za vsak slučaj preveri pri uspešnih forumskih akademikih...
Očitno nekega faktorja nisi upošteval, ker, kot zatrjuješ, splošeni nivo cen si.
Jaz sicer mislim, da gre za neke kvazi interpretacije, če ne že anekdotne dokaze.
Ampak menda ne boš dajal poudarka mnenju omejenega slovenčka? :-)

Koliko pa vas je, jypetov? Prej je bil 1, zdaj pa N?


Da.
Blagovni in kupni skladi morajo biti čim bolj usklajeni. Moramo se truditi, da sta S in D čim bolj
uravnotežena. Temeljna enačba kvantitetne teorije denarja:
MV = PQ

MV = ponudba, PQ pa povpraševanje. Če je ponudba večja od PQ, je inflacija. Inflacija se ponekod kaže (nepremičnine), drugje jo pa hočejo, pa je ni (industrijski izdelki). In tukaj vpliva država: veča M (količino denarja v obtoku), kar pa na ponudbo v enačbi nima efekta, ker je hitrost denarja (V) skoraj nič. Populacija je s krediti že tako zasičena, da te praktično prosijo, da vzemi kredit, pa ga malokdo še hoče. Cene nepremičnin so previsoke, zanesljivost zaposlitev v industriji je negotova, ljudje nočejo dodatnega tveganja. Američani (državljani, posamezniki) so že tako prezadolženi, da jim banke ne upajo več posojati.

Naslednji korak bo, da se bodo spravili na varčevalce in jih poskušali prisiliti v zapravljanje, kar se pomalem že dogaja - za depozite na bankah so se začele zaračunavati ležarine. Vendar je to po mojem skromnem mnenju igra z ognjem, ker ljudstvo lahko popeni in se odloči sredstva prestaviti v nogavice. Če se to zgodi z 10% depozitov, so banke nelikvidne!

Ko smo že pri tem. Ali obstaja ustanova, kjer lahko najameš trezor, pa to ni banka?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kow ::

Kako prirocno. Redefiniras besedo kriza, da lahko popravis nepravilno premiso.

Truga ::

kow je izjavil:

Kolk je DJIA v prvem postu? Koliko je danes? Koliko je bil EUR/USD takrat? Koliko je danes?
priznam, bil sem bukov ko sem gledal te indexe, ko so padali, izkazalo se je namrec, da od priblizno leta 2015 te borzne stevilke nimajo vec kaj dosti skupnega z realnostjo:


Kaj tocno to pomeni bomo verjetno se zvedeli ko bo trump sel iz bele hise 2025 in nehal printat miljarde za kolege.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

ZaphodBB ::

Truga je izjavil:

kow je izjavil:

Kolk je DJIA v prvem postu? Koliko je danes? Koliko je bil EUR/USD takrat? Koliko je danes?
priznam, bil sem bukov ko sem gledal te indexe, ko so padali, izkazalo se je namrec, da od priblizno leta 2015 te borzne stevilke nimajo vec kaj dosti skupnega z realnostjo:


Kaj tocno to pomeni bomo verjetno se zvedeli ko bo trump sel iz bele hise 2025 in nehal printat miljarde za kolege.

In seveda je to še en dokaz za imminent failure kapitalizma?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Vazelin ::

I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

dice7 ::

Wau, se kapitalisti so zaceli napovedovati imminent failure kapitalizma

2dark ::

A pol ni krize? Super. gremo v shoping.

A. Smith ::

ZaphodBB je izjavil:

Truga je izjavil:

izkazalo se je namrec, da od priblizno leta 2015 te borzne stevilke nimajo vec kaj dosti skupnega z realnostjo

Kaj tocno to pomeni bomo verjetno se zvedeli ko bo trump sel iz bele hise 2025 in nehal printat miljarde za kolege.

In seveda je to še en dokaz za imminent failure kapitalizma?


Ne vem, zakaj bi to pomenilo, da bo kapitalizem propadel. Propadel bo crony capitalism, kot ga furamo, oziroma se bo znašel v globokih težavah.

S samim konceptom kapitalizma kvantitativno sproščanje nima neke posebne zveze.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zheegec ::

Izgleda da Republikanski desničarski Keynesianism trenutno vzdržuje Ameriško gospodarstvo v sodlidni poziciji, zraven seveda ne smemo pozabiti konstantnih zahtev po ničelnih obrestnih merah.


Republican lawmakers enacted $889 billion in net spending cuts during the final six years of Obama's administration by contrast under Trump Congressional largesse has juiced the economy at a rate comparable to the crisis stimulus, but without a crisis!


https://twitter.com/adam_tooze/status/1...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Truga ::

Vazelin ::

There is no recession on its way in 2020

Sedaj ko so natisnili sladkih 500milijard al kolko za repo bo nekaj časa mir? Do volitev?:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Utk ::

Kapitalizem je propadel že 10 let nazaj. So mi levičarji takrat že povedali. Ni čudno, da dajo zdaj mir.

spegli ::

Wen kriza wen short

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

kow ::

Imo smo v zadnjem ciklu ekspanzije, kar pomeni noro rast v 2020.

Vazelin ::

kow je izjavil:

Imo smo v zadnjem ciklu ekspanzije, kar pomeni noro rast v 2020.

Balkanski skladi 2008. :))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kow ::

Pomoje sem mislu bolj 2007.

Vazelin ::

Upravo Petrola prevzela bivša nadzornica, ki je vrgla bivšo upravo:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

ZaphodBB ::

Vazelin je izjavil:

Upravo Petrola prevzela bivša nadzornica, ki je vrgla bivšo upravo:D

Kdo bi si mislil. Povsem nepričakovano...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Vazelin ::

Ljubljana je izgubila supermoderno poslovno zgradbo Petrola, ki bi bila ponos mestu Ljubljana in Bežigrad spremenila v pravo avenijo.
Baje pučistka sodi v kvodo SD-ja.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kow ::

ZaphodBB je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Upravo Petrola prevzela bivša nadzornica, ki je vrgla bivšo upravo:D

Kdo bi si mislil. Povsem nepričakovano...


Ne poznam situacije, ampak domnevam, da jo je prevzela zacasno. Ce je cela uprava odstopila, je to verjetno najbolj smiselno, dokler ne najdejo zamenjav.

Vazelin ::

Ne, je kar redna predsednica uprave lol
Nadzorni svet Petrola je Nado Drobne Popović potrdil za predsednico uprave Petrola. Drobne Popovićeva je bila sicer že vseskozi velika favoritinja in resnega nasprotnika ni imela.


Od nje zdaj pričakujejo, da bo v 21 dneh oblikovala ekipo, ki bo lahko imenovana za petletni mandat kot uprava družbe.


Biti pučist se splača! Ampak je že v pravi stranki oz. podporo stranke, da lahko kaj takega rata!
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kow ::

Ouch O_O

Vazelin ::

Iz principa se bom izogibal Petrol črpalkam.:D Ne podpiram menjave uspešne uprave na ta način. To je res grdo, da se gredo take igrice. coup d'état
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kow ::

Uprava je bila sicer uspesna, vendar je tudi zavajala nadzorni svet. Vsaj kako je bilo predstavljeno v medijih: so se prakticno delali norca iz nadzornega sveta, ko se jim niti dokumentov ni dalo spisati profesionalno.

Vazelin ::

I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

mgermo ::

Nihče ne ve nič one way or the other. Linkaš eno stran, lahko ti linkam 10 strani, ki trdijo diametralno nasprotno. Kdo ima prav? Glej prvi stavek.

PrihajaNodi ::

Zdej bo taka kriza usekala da glava pece. Ljudje imajo prevec denarja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zdej bo taka kriza usekala da glava pece. Ljudje imajo prevec denarja.


Nič ne občutim teh "preveč" pri denarju =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bluefish ::

Občutiš pri poceni kredi za stanovanje.

PrihajaNodi ::

Mas pa stanovanje, sicer na kredo...tud to je treba vzet.

bluefish je izjavil:

Občutiš pri poceni kredi za stanovanje.


Si me prehitel:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Zanima me kaj se bo naredilo z goro startupov v krizi. Ko bo vir financiranja presahnil.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mato989 ::

bluefish je izjavil:

Občutiš pri poceni kredi za stanovanje.


Če je poceni kredit ne pomeni da imam jaz viška denarja, ampak da mi ga samo malo ceneje nekdo posodi, to pa ni glih "preveč denarja" ali? =) Preveč denarja bi imel če bi mi po nakupu fleta ležal denar še po TRRju in ne bi vedel kako zapravit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

Zanima me kaj se bo naredilo z goro startupov v krizi. Ko bo vir financiranja presahnil.


Nic, propadlo bo vse skup pa investitorji bodo kes zgubil. Bolj me zanima kaj bo z BTC jem.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Konlov ::

OP, a si kej žalosten, ko je tvoj prediction fail?

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

bluefish je izjavil:

Občutiš pri poceni kredi za stanovanje.


Če je poceni kredit ne pomeni da imam jaz viška denarja, ampak da mi ga samo malo ceneje nekdo posodi, to pa ni glih "preveč denarja" ali? =) Preveč denarja bi imel če bi mi po nakupu fleta ležal denar še po TRRju in ne bi vedel kako zapravit


Imas stanovanje....poteka faza akumulacije t.j. vec folka si lahko privosci flat mocnejsa bo kriza. Tisti s kesom pa cakajo na poceni nakupe ko bo folk zgubu sluzbe.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

bluefish je izjavil:

Občutiš pri poceni kredi za stanovanje.


Če je poceni kredit ne pomeni da imam jaz viška denarja, ampak da mi ga samo malo ceneje nekdo posodi, to pa ni glih "preveč denarja" ali? =) Preveč denarja bi imel če bi mi po nakupu fleta ležal denar še po TRRju in ne bi vedel kako zapravit


Imas stanovanje....poteka faza akumulacije t.j. vec folka si lahko privosci flat mocnejsa bo kriza. Tisti s kesom pa cakajo na poceni nakupe ko bo folk zgubu sluzbe.


Nič nimam dokler ne odplačam Nodi... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Preveč denarja imajo trenutno tisti katerim je bil natiskani denar šenkan, to so pa banke in posredno tudi privatna finančna podjetja.

Tiskanje zadnjih 5 let je GROZNO poslabšalo že tako slabo razmerje med navadnim človekom in bogataši. Če bodo z tiskanjem rpedolgo nadaljevali bo graf počasi dovolj grozen da bo krvava revolucija.

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

bluefish je izjavil:

Občutiš pri poceni kredi za stanovanje.


Če je poceni kredit ne pomeni da imam jaz viška denarja, ampak da mi ga samo malo ceneje nekdo posodi, to pa ni glih "preveč denarja" ali? =) Preveč denarja bi imel če bi mi po nakupu fleta ležal denar še po TRRju in ne bi vedel kako zapravit


Imas stanovanje....poteka faza akumulacije t.j. vec folka si lahko privosci flat mocnejsa bo kriza. Tisti s kesom pa cakajo na poceni nakupe ko bo folk zgubu sluzbe.


Nič nimam dokler ne odplačam Nodi... =)


Najhuje je ko bo na 70% odplacanega in potem bo fsekalo.

Lonsarg je izjavil:

Preveč denarja imajo trenutno tisti katerim je bil natiskani denar šenkan, to so pa banke in posredno tudi privatna finančna podjetja.

Tiskanje zadnjih 5 let je GROZNO poslabšalo že tako slabo razmerje med navadnim človekom in bogataši. Če bodo z tiskanjem rpedolgo nadaljevali bo graf počasi dovolj grozen da bo krvava revolucija.


Meni se zdi da imajo ljudje nasplosno prevec kesa.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Najhuje je ko bo na 70% odplacanega in potem bo fsekalo.


To me ne skrbi, ker imam obrok dokaj smešno nizek, sem vseeno skeširal 50% vrednosti stanovanja =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Letos bo Trump sicer naredil vse, da bo veselica trajala vsaj še do volitev sicer bo spušil volitve. Vse kar bo potrebno, da se za čas do konca leta prerije v normalnih okvirih. Mene bolj skrbi za 2021/22.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Letos bo Trump sicer naredil vse, da bo veselica trajala vsaj še do volitev sicer bo spušil volitve. Vse kar bo potrebno, da se za čas do konca leta prerije v normalnih okvirih. Mene bolj skrbi za 2021/22.


Če bo Trumpy dobil volitve potem bo žurka šla naprej, pač hočejo firme pokazat da jim je Trumpovo predsedovanje všeč in res tip dela za USA več kot vsi 4je zadnji predsedniki...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
39 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inflacija 2021/2022 (strani: 1 2 3 4207 208 209 210 )

Oddelek: Problemi človeštva
10474904211 (6273) Mr.B
»

Kako prebroditi gospodarsko krizo/recesijo - vaši nasveti iz 2008 za 2022/2023 - oseb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24531464 (911) Mr.B
»

ZDA zamikajo uvedbo carin s Kitajsko za nekatere tehnične izdelke

Oddelek: Novice / NWO
426712 (4238) Mr.B
»

Finančna kriza na Kitajskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12135445 (29870) GregiB

Več podobnih tem