» »

Gospodarska kriza 2018

Gospodarska kriza 2018

Temo vidijo: vsi
««
27 / 76
»»

ZaphodBB ::

Leaker49 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Leaker49 je izjavil:

dice7 je izjavil:

Se vredu pocutmo?


Poberi se naci! UTD je moja in ZaphodBB-ova osnovna temeljna človeška pravica. Nihče ti ne brani da hodiš delat, samo ti nasprotuješ moji človeški pravici.

Dobro si ga, fašista neoliberalnega!


Ne vidim več druge opcije, kot da v imenu miru, enakopravnosti in človeštva začnemo vse ki nasprotujejo najinim osnovnim temeljnim človeškim pravicam, da jih začnemo metati v fojbe!

Kdor ni svoboden od dela, ni svoboden!

Kdor misli, da je delo primerna dejavnost za take kot sva midva je naci. Naciji pa niso ljudje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

49106 ::

Jaz sem proti, ker niste psi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Leaker49 ::

ZaphodBB je izjavil:


Kdor ni svoboden od dela, ni svoboden!

Kdor misli, da je delo primerna dejavnost za take kot sva midva je naci. Naciji pa niso ljudje.


Aleluja!

Naraven del napredka je, da vse postane zastonj, ker denar je samo zarota kapitalistov da lahko izkoriščajo ljudstvo, v naravi je drugače vse zastonj! In ko rečem vse, tudi mislim vse. Vključno seks!

Kdor bo kaj protestiral -> fojba.

Zheegec ::

USA imperij se bo pod nekompetenco Drumfa končno sesul!!!

Če bo kateri državi šlo dobro pod krizo, je to potencialno USA, če bodo pametni. Če imaš v lasti svetovno rezervno valuto (status katere redno vzdržuješ s svojo vojsko in takoj napadeš vsako državo, ki hoče trgovati nafto v drugi valuti in pobiješ prebivalstvo) imaš precej odprtih opcij.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ZaphodBB ::

Zheegec je izjavil:

USA imperij se bo pod nekompetenco Drumfa končno sesul!!!

Če bo kateri državi šlo dobro pod krizo, je to potencialno USA, če bodo pametni. Če imaš v lasti svetovno rezervno valuto (status katere redno vzdržuješ s svojo vojsko in takoj napadeš vsako državo, ki hoče trgovati nafto v drugi valuti in pobiješ prebivalstvo) imaš precej odprtih opcij.

Lol, kdo pa si ti. Bolivarski bojsi so napovedali, da bo imperij do konca 2018 na kolenih in sedaj so rezultati pred nami. Ljudje masovno bežijo iz USA v Venezuelo.

Samo F(ake)ox news prodaja neke bučke. Kmalu bo tudi njim pošla sapa.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zheegec ::

Meh
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gruntfürmich ::

Zheegec je izjavil:

Če bo kateri državi šlo dobro pod krizo, je to potencialno USA, če bodo pametni.

vsaki državi lahko gre dobro v vseh časih, če je pametna.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

Ne če nimaš svetovne rezervne valute.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kow ::

To seveda ne drzi. Vse kar potrebujes je konkurencno gospodarstvo in nizko zadolzenost. In nimas nobenih problemov v easy prebroditi krizo.

Ce imas svetovno rezervno valuto, ti je pa veliko lazje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dice7 ::

Ter biti neodvisen od zunanjih vplivov in dejavnikov seveda

Miki N ::

Zheegec je izjavil:

USA imperij se bo pod nekompetenco Drumfa končno sesul!!!

Če bo kateri državi šlo dobro pod krizo, je to potencialno USA, če bodo pametni. Če imaš v lasti svetovno rezervno valuto (status katere redno vzdržuješ s svojo vojsko in takoj napadeš vsako državo, ki hoče trgovati nafto v drugi valuti in pobiješ prebivalstvo) imaš precej odprtih opcij.


Okrog USD kot "rezervne valute" se je napletelo precej mitov. Izkaže se, da finančni trgi SAMI radi trgujejo v valutah za katerimi stojijo resnično suverene države z močnimi vzvodi in možnostjo korekcij na svetovnem nivoju - ne rabi jih nihče siliti. Takih valut je malo. Evro je še v tem klubu.... zaenkrat.

V bistvu, če bi moraj našteti eno samo močno stran ameriškega gospodarstva bi bila verjetno za marsikoga zelo presenetljivo .... diverzifikacija. Recimo če izvzamemo zavarovalniški sektor so vse panoge pod 10% zastopanosti v BDP, ni nekih posebnih izstopajočih industrij, kot je recimo avtomobilska v EU.

Mogoče ravno tako presenetljivo je edina res "posebna" ameriška industrija farmacija. Poleg obsega je ... živjenskega strateškega pomena ZA DRUGE, kar je jasno izreden vzvod. Ne vem za ostale ampak vsi zdravstveni sistem v Evropi propadejo jutri če izgine ameriški Big Pharma. Vsekakor daleč pomembnejša ameriška industrija od obrambne, kar je še en znan mit (izvoz danes pogosto ne doseže 1% BDP ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

kow ::

dice7 je izjavil:

Ter biti neodvisen od zunanjih vplivov in dejavnikov seveda


To je nemogoce. Samo, ce imas prej omenjene pogoje lahko brez tezav tolces deficite, tudi vec kot desetletje, in ohranjas blaginjo prebivalstva.

dice7 ::

kow je izjavil:

dice7 je izjavil:

Ter biti neodvisen od zunanjih vplivov in dejavnikov seveda


To je nemogoce. Samo, ce imas prej omenjene pogoje lahko brez tezav tolces deficite, tudi vec kot desetletje, in ohranjas blaginjo prebivalstva.

Danasnje gospodarstvo je preprosto prevec prepleteno, da bi lahko izjavljal taksne trditve. Zato tudi moj komentar

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Hohohoho, tovariš. Končno bomo strli neoliberalizem. 2018 bo naše leto!
V tvojem neoliberalizmu ne moreš klicat policije, ker te ustrelijo.

Črni ::

Samo črne brate!

jype ::

Črni je izjavil:

Samo črne brate!
Ne. Zgolj malce verjetneje.

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Hohohoho, tovariš. Končno bomo strli neoliberalizem. 2018 bo naše leto!
V tvojem neoliberalizmu ne moreš klicat policije, ker te ustrelijo.

Saj je vseeno ali me ustreli NKVDjevc jype ali pa privatna policija.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Saj je vseeno ali me ustreli NKVDjevc jype ali pa privatna policija.
Med psihično boleznijo in policijskim nasiljem je razlika bistvena, razumem pa, da jo kot pacient zaradi okvare možganov težko sprejmeš.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Saj je vseeno ali me ustreli NKVDjevc jype ali pa privatna policija.
Med psihično boleznijo in policijskim nasiljem je razlika bistvena, razumem pa, da jo kot pacient zaradi okvare možganov težko sprejmeš.

Misliš, da obstajajo psihično zdravi NKVDjevci?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Misliš, da obstajajo psihično zdravi NKVDjevci?
Seveda ne. Noben desničar ni psihično zdrav.

Zgodovina sprememb…

Truga ::

o jaz sm ze cist pozabu na ta thread. eni se se vedno pretvarjajo da ni krize.

meanwhile, se celo trump je zavohal problem lol https://twitter.com/CNBCnow/status/1114...

kow ::

Volitve se blizajo, in potrebno je se bolj pregrevati ekonomsko masino.

Truga ::

jype ::

In a couple of decades, crypto will look like gold standard did in the 19th century.

D3m ::

S čim ga boš kril?

"Au" lahko primeš veš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

NMH ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

ZaphodBB ::

D3m je izjavil:

S čim ga boš kril?

"Au" lahko primeš veš.

Kril ga bo s termoelektrarnami.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

boolsheat ::

Coca-Cola, United Technologies, Lockheed Martin, and Procter & Gamble all reported better-than-expected quarterly earnings on Tuesday.

To je nevarna novica, ko LMT začne rasti je to ponavadi napoved vojne...

Novica izpred časa:

https://www.barrons.com/articles/defens...

Zgodovina sprememb…

avani ::

No no, v članku lepo piše vojne ALI recesije. Sam bi stavil na recesijo.

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Kril ga bo s termoelektrarnami.
Nč ne veš.

D3m je izjavil:

S čim ga boš kril?
Ti pa ne veš kaj dosti o "gold standard", ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

D3m ::

"Gold standard" po tvojem bo torej vezje in plastika?
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

D3m je izjavil:

"Gold standard" po tvojem bo torej vezje in plastika?
Ne. Gold standard pomeni, da se dejansko prenaša zlato, ne da je nekakšna fiat valuta krita z zlatom.

barakus ::

Mene pa zanima vaše mnenje, kam bodo šle obrestne mere na kredite v prihodnosti?

Običajno centralne banke ohlajajo razgreto ekonomijo z višanjem obrestne mere ampak zadnje čase pravijo, da gospodarstvo ni v dobri formi in ga ne želijo dodatno bremeniti z višanjem obresti, ampak kaj to pomeni na dolgi rok? Obrestne mere so v nekaterih državah celo negativne. Ali mislite, da se bo v nadaljevanju zgodil preboj in bodo centralne banke šle v negativne obrestne mere in kaj to pomeni za vse nas? V tem primeru se morda izognemo gospodarski krizi v bližnji prihodnosti ampak kaj pa to pomeni na dolgi rok?

Imam stanovanjsko stisko in se odločam ali iti v 10 letni kredit z nakupom stanovanja ali raje iti v najem, zdi se mi da je nepremičninski trg trenutno pregret in morda ni najboljši trenutek za nakup, hkrati ne vem kaj se bo dogajalo z obrestmi in inflacijo v prihodnosti, če bodo krediti še dolgo tako poceni, bodo nepremičnine šle verjetno še gor

jype ::

barakus je izjavil:

Mene pa zanima vaše mnenje, kam bodo šle obrestne mere na kredite v prihodnosti?
V minus.

barakus je izjavil:

kaj to pomeni za vse nas?
Da bi kapitalisti radi, da še naprej zapravljate, ker so oni od tega odvisni.

barakus je izjavil:

Imam stanovanjsko stisko in se odločam ali iti v 10 letni kredit z nakupom stanovanja ali raje iti v najem, zdi se mi da je nepremičninski trg trenutno pregret in morda ni najboljši trenutek za nakup, hkrati ne vem kaj se bo dogajalo z obrestmi in inflacijo v prihodnosti, če bodo krediti še dolgo tako poceni, bodo nepremičnine šle verjetno še gor
Če že imaš kup denarja, potem je nakup zdaj smiseln, ker ti bo obstoječ denar sicer kopnel. Če živiš od plače do plače, potem v najem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

avani ::

Verjetna je ponovitev japonskega scenarija iz 90ih v EU. Torej neobstoječa inflacija, rahla deflacija, in minimalna gospodarska rast. Torej ECB ne bo mogla dvigati obrestne mere se kar nekaj časa. Vendar je to zgolj moje mnenje. Lahko se zgodi kaj nepredvidljivega.

Glede kreditov pa poslušaj jype, torej ne se zakreditirat, če si tega ne moreš privoščiti

3p ::

avani je izjavil:

Verjetna je ponovitev japonskega scenarija iz 90ih v EU. Torej neobstoječa inflacija, rahla deflacija, in minimalna gospodarska rast. Torej ECB ne bo mogla dvigati obrestne mere se kar nekaj časa. Vendar je to zgolj moje mnenje.


Ni zgolj tvoje mnenje: https://damijan.org/2019/03/08/pa-smo-s...

Vazelin ::

Jebote tega damjana lol.
Kao neka moralba ekonomska avtoriteta v sloveniji:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

3p ::

Vazelin je izjavil:

Jebote tega damjana lol.


Jebote, ti ni všeč njegov levi pogled na ekonomsko "znanost"? :D

Iz povezave: "Vir: Martin Sandbu, Financial Times"

Vazelin ::

Ma tip menja barvo kot mu ustreza:D
Jutri bo spet z Janšo igral ročni fuzbal na ministrstvu
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

3p ::

Vazelin je izjavil:

Ma tip menja barvo kot mu ustreza:D
Jutri bo spet z Janšo igral ročni fuzbal na ministrstvu


Me ne bi čudilo, če ga pravkar igrata.

Truga ::

v ameriki vsaj do leta 2020 kljub najvisjim borznim indexom ne bojo visali obrestnih mer. lmao

evropa je ze itak v pocasni recesiji, ko se en american odloci da je drzavi zmanjkalo denarja za zastonj kredite bo 2008 zgledal kot poletne pocitnice.

Vazelin ::

Ja, imo je hudo nevarna situacija. Kako neka srednje dobra gospodarska rast v svetovnem merilu. A noben si ne upa zviševat obrestnih mer. Pa tako hardcore močna ekonomija je vsepovsod.:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

3p ::

Vazelin je izjavil:

Ja, imo je hudo nevarna situacija. Kako neka srednje dobra gospodarska rast v svetovnem merilu. A noben si ne upa zviševat obrestnih mer. Pa tako hardcore močna ekonomija je vsepovsod.:))


Ja, kar pomeni, da znamo v recesiji dobiti negativne obrstne mere. Tudi znano pod imenom socializem. >:D:))

Vazelin ::

ne vem. meni se zdi vse skupaj v nasprotju s "fizikalnimi" zakoni:D
so pa verjetno stimulusi edino, kar drži svetovno gospodarstvo nad vodo, da ne pade v neko čudno stanje
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

jype ::

3p je izjavil:

Ja, kar pomeni, da znamo v recesiji dobiti negativne obrstne mere. Tudi znano pod imenom socializem. >:D:))
Nekako je treba spizdit denar tistim, ki so ga delavcem kradli zadnjih 50 let.

Wrop ::

Torej bodo člani Forum 21 ostali brez denarja? Močno dvomim.

Truga ::

Vazelin je izjavil:

Ja, imo je hudo nevarna situacija. Kako neka srednje dobra gospodarska rast v svetovnem merilu. A noben si ne upa zviševat obrestnih mer. Pa tako hardcore močna ekonomija je vsepovsod.:))

Zdajle sem prebral, EU tudi verjetno letos ne bo zviseval obrestnih mer, japonska pa celo vsaj do pomladi 2020. lmao.

jype ::

Wrop je izjavil:

Torej bodo člani Forum 21 ostali brez denarja? Močno dvomim.
Komot se to uredi, le revolucijo je treba izvest. Jaz vsekakor ne bi jokal za nobenim članom, vsi imajo polna usta terminologije v ekonomski stroki, delavci pa trpijo.

ZaphodBB ::

barakus je izjavil:

Mene pa zanima vaše mnenje, kam bodo šle obrestne mere na kredite v prihodnosti?

Najprej bodo šli v minus. Potem pa v nebo, dokler ne bodo izravnale povprečja na dolgi rok.

Preden se bo to zgodilo nas čaka še več let sprenevedanja in poskusov izogibanja neizogibnemu.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Potem pa v nebo, dokler ne bodo izravnale povprečja na dolgi rok.
Ekonomija ni zero-sum game.
««
27 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inflacija 2021/2022 (strani: 1 2 3 4207 208 209 210 )

Oddelek: Problemi človeštva
10474904165 (6227) Mr.B
»

Kako prebroditi gospodarsko krizo/recesijo - vaši nasveti iz 2008 za 2022/2023 - oseb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24531464 (911) Mr.B
»

ZDA zamikajo uvedbo carin s Kitajsko za nekatere tehnične izdelke

Oddelek: Novice / NWO
426712 (4238) Mr.B
»

Finančna kriza na Kitajskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12135445 (29870) GregiB

Več podobnih tem