» »

Radijske postaje > uporabljajo MP3 ali audio (orginal) cd ??

Radijske postaje > uporabljajo MP3 ali audio (orginal) cd ??

mrTwelveTrees ::

Ok že naslov vse pove...

zanima me, kako majo radijske postaje to "uštimano"...
- ali morajo dobiti orginal cd od izvajalca/založbe ali je pogodba dovolenje in copy cd zadosti ?
- predvajano glasbo imajo vse na cd.jih ali MP3 ?

kdo za boga bo menju cdje... pol bi jih mogl met ufff dosti...

mp3 pa winamp (play lista) pa gremo na kavico ? :)

pa še to: nekatere postaje nimajo čez noč programa, majo samo glasbo - potem valda majo vse v Mp3-jih, pa če nobenga ni v studiju... pa windowsi friznejo... hehehe...

Tomi ::

Radijske postaje imajo sklenjene pogodbe z nevemkateroustanovože, ki jih potem plačujejo določene dajatve. Kako je s tujimi izvajalci, ne vem.

Sem pa opazil, da je predvsem na "drugorazrednih" postajah kakšna skladba šumela na podobno enakih mestih, kot kakšna "moja".

Kar pa se nasplošno tiče mp3-jev, ima pa vsakkdo pravico, da si svoje CD-je pretvori v mp3-je. Tako da ne vidim razloga, da tega ne bi imeli.
metrodusa.blogspot.com

Tero ::

Če se ne motim radijske postaje ne uporabljajo formata mp3 ampak (marsidko bo zaj hudo presenecen) mp2(mpeg 1.0 layer2). MP2 je nekaksen profesioanlni standard za radijske postaje. Seveda pa uporabljajo razlicno kvaliteto (birate).
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

mrTwelveTrees ::

ja ok, a pol mojo oni to pretvarjat v MP3 ? ..

largie ::

ja, sami pretvarjajo, imajo pa za to namenski hardver če se ne motim, ki je nekajkrat hitrejši od najhitrejših desktop procesorjev pri tem opravilu.

pivmik ::

Mislim da imajo sedaj že kar MP3 skoraj vse postaje.
Moj bratranec je pred leti celo download prodajal MP3je eni radijski postaji. :)
Ko še ni blo Kabelskega interneta in ADSL.
LP, Gregor GRE^

.:joco:. ::

Mp2 je še vedno standard na radijskih postajah.

Drugače pa majo tut "juboxe" like winamp in playlisto. Kdo pa misliš da celo noč vrti musko na salomoncu:P
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

pivmik ::

Tipi so prow "malo za časom", še so na MP2, jazst še vedno ne verjamem.
.
.
[EDIT: debili sem zamenjal z bolj prijaznejšo besedo, oprostite]
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

gumby ::

PicNiK: zakaj bi bili debili, če uporabljajo mp2?:\

mrTwelveTrees ::

kakšna pa je razlika v kompresiji med mp2 in mp3 ?

SkIDiver ::

Ja uporabljajo MP2. Vem, ker sem delal pol leta na radijski postaji. Na tej kateri sem jaz delov winamp sploh ne pride v poštev. Imeli smo prov poseben program namenjen radijskim postajam katerega pišejo mislm da v ZDA ali V. Britaniji (nism 100%) in je zastopniška firma za distribucijo in vzdrževanje tega programa v Kopru. Mesečno je bilo potrebno plačevati nekaj čez 100 tisočakov za vzdrževanje programa in operacijskega sistema, da zadeva deluje brezhibno in da ne zamrzuje. Muzika je več ali manj bila vsa na diskih edino kar nekaj 100 komadov plošč še ni bilo posnetih na disk. Včasih pa se je našel tudi kak CD ki ni bil vnešen na disk v MP2 format in smo ga moral zarolat na CD-plajer vendar je kmalu pristal v studiju za snemanje reklam in obdelavo muzke. Vso muzko, domačo in tujo smo lahko snemal dol iz kazze al pa dobival CD-je iz ene štacune za katero smo stalno vrtel reklamo po radiju oni pa so nam dajal nove CD-je da smo vnesel in CD-je vrnil nazaj. Nato smo morali oddat kot nekako poročilo SAZAS-u, da smo bili kriti in nismo delovali z piratsko oz nelegalno pridobljeno "robo". Zadeva kr fina, da ne omenim kako debel zalogaj CD-jev sem imel kar na enkrat doma:D

C_maniak ::

ampak a legalno bi mogli vse te cd-je kupit...v trgovini? al založba priskrbi radijskim postajam takoj cd?

am, je to res, da morajo izvajalcu za vsak zavrten komad plačat? kdo pol nadzira vse to?:\

Phoebus ::

Plača se Sazasu, ki naj bi naprej poskrbel za to da pride nekaj denarja tudi do izvajalcev, samo to je bolj tako pri nas, vsi jamrajo da komercialne postaje ne plačujejo tko kot bi mogle, pa da se ne da izterjat kr tko, pa da sazas ne daje naprej tko kot bi mogu. Isto mora (bi morala, komercialne tega ponavadi ne delajo) TV postaja plačat za spot da ga vrti.

|CyGNUS-x ::

V bistvu je video spot reklama izvajalce. Torej volk sit koza cela.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

pivmik ::

Po moje za spote pa se mastno plačuje. Čeprav je reklama za izvajalca. Verjetno pa v SLO so nekateri izvajalci tako bogi/obupani, da dovolijo zastonj predvajanje.

Kako pa vsejo koliko komu dat?
LP, Gregor GRE^

SkIDiver ::

Če je skupina predstavla na radiu CD ali bog_ne_daj kaseto je še vedno en izvod pustila tam. Šel je lepo v MP2 format na disk CD pa v arhiv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAB stanje pri nas (strani: 1 2 3 468 69 70 71 )

Oddelek: Zvok in slika
3537501757 (2450) duh1
»

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11614366 (9177) PreviousUser
»

Statistika predvajanja pesmi na rock radio

Oddelek: Sedem umetnosti
284516 (3429) AmokRun
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7329914 (26006) CyberPunk
»

Koliko domače glasbe na radiu?

Oddelek: Sedem umetnosti
203874 (3564) Tarzan

Več podobnih tem