» »

Statistika predvajanja pesmi na rock radio

Statistika predvajanja pesmi na rock radio

mujek ::

V enkrat v prvi polovici leta sem opazil, da se je na radijskih frekvencah v mojem kraju pojavil rock radio.
Bil je (in vsekakor še zmeraj je) prijetna osvežitev stanja na radijskih frekvencah.
Long story short, začeli smo še doma poslušat rockradio (prek interneta, preko FM). Po nekaj časa je radio postal kot ostali - ponavjajoč. Takrat se je pojavilo vprašanje - kako zelo se predvajana vsebina ponavlja.
Ker smo inženirji, smo se lotili analize.

Od julija pa do danes sem spremljal katere izvajalci/pesmi se vrtijo na rockradiu (danes sem se odločil, da preneham spremljati podatke).
V tem času sem zajel 70k predvajanj pesmi. 511 različnih izvajalcev; 1.469 različnih pesmi.
V sedmih mesecih (~210 dni) se je 10 predvajalo vsaj 210x (vse skupaj). 100 pesmi pa se je predvajalo vsaj 150x.

Moj zaključek je - ja ponavlja se. Zelo. Je pa rockradio še zmeraj meni najbolj poslušljiv radio od vseh, ki oddajajo na našem območju.

Podatki (sqlite, csv) in skripta za zajem so na razpolago na githubu. Če slučajno koga zanima.
Sem pa podatke tudi pošiljal na last.fm, kjer je tudi lepši pregled.

Za ostale radije ne vem kolikšne so statistike predvajanih pesmi, bi pa bilo zanimivo videti in primerjati.

FTad ::

ja jaz vem za rock radio odkar so ga uvedli, pred cca 2.5 leti in se mi zdi, da se še vedno ene in iste pesmi pojavljajo/ponavljajo že od takrat. Zato se vprašam, od česa je to odvisno...

Mavrik ::

Nisi edini ki je to opazil, recimo tule je blog post v katerem je nekdo drug šel isto analizirat frekvenco pesmi: http://www.natan.si/misc/rockradio/

Očitno imajo nekaj CDjev na repeat :D
The truth is rarely pure and never simple.

kuglvinkl ::

Kar se mene tiče, imajo "pet plat". Najbolj zgonjene pop komdade.

Sicer, super, hvala za analizo!

kul @Mavrik :)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

juroz ::

Občasno preklopim na rockradio ko mi val202 začne presedat.
Ampak vsakič po max dnevu ali dveh prestavim nazaj na val202.

Preveč se ponavlja, pa sedaj vidim da imajo cca 1500 komadov. Jaz poslušam recimo da 1h/dan pa vseeno mam filing, da vse poznam oz. da sem ravno slišal ta komad.
Ko pa slišm black betty je pa avtomatska menjava postaje. :)

SloLord ::

Rock radio poznam že več let oz ko blo možno poslušat samo še na spletu. Že takrat so se pesmi ponavljale+pesmi, ki niso rock.
Kakorkoli sem pa bil presenečen ko slišim Master of Puppets. :o
Poslušam mogoče kako uro na 2 tedna...
It is I, Leclerc!

ahac ::

Včasih sem rock radio poslušal, ko sem se z avtom vozil v službo pa se je zgodilo, da sem 2 dni zaporedoma na istem ovinku poslušal točno isto stvar... ostale dni tisti teden pa par ovinkov prej ali kasneje. :))

Also, očitno je rock dokončno umrl pred 15 leti, ker novejšega nimajo nič...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

b4d ::

Zanimivi podatki, je kaksna moznost se za Radio BOB? Tudi tam imam obcutek, mogoce se bolj, da ponavljajo :)
b4d.sablun.org

GupeM ::

Ko se je ta radio pojavil (takrat niti reklam še ni bilo), sem hitro ugotovil, da se komadi res ponavljajo. Ne samo večkrat na dan, ampak so celo ob istih urah kot dan pred tem. Sedaj ga že dolgo ne poslušam več.

Zanimiv je pa 7. rock radio, kjer predvajajo samo rock slovenskih izvajalcev. Žal pa mislim, da ga ni na FM frekvencah, ampak je samo prek spleta. Imajo pa ogromno tudi nepoznanih izvajalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

mujek ::

Mavrik,
O super, nisem niti iskal če se je tega že kdo lotil :)

ahac,
Rock ni nič umrl pred 15 leti, še kar brca. Tudi Slovenski rock.

b4d,
Radio BOB izpisuje trenutno pesem na spletni strani - šlo bi.


7. rock radio poslušam do sedaj vse skupaj kakšno urco.
Prvi vtis je zelo pozitiven. Bomo videli kako bo po nekaj dneh :)
Hvala GupeM, za namig

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mujek ()

ahac ::

Rock ni nič umrl pred 15 leti, še kar brca. Tudi Slovenski rock.


Če poslušaš Rock radio, potem to ni očitno... ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

cekr ::

V Sloveniji moramo biti povsod neki rekorderji. Vsak bi imel svojo radijsko postajo na osnovi parih CD-jev.
Predvsem se to dogaja zaradi nekritičnega poslušalstva, primer Radio 1.
So sicer izjeme, ki imajo zadaj ljudi, ki glasbo obvladajo, imajo tudi kaj povedat o njej. Npr. državni radio, Slovenski radio, Veseljak, še kdo?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

kuglvinkl ::

RŠ.
Your focus determines your reallity

negot ::

Val 202. ;)

Heisenberg ::

in kaj je razlog za ponavljanje ? Denar?
Se spomnim ko je zalaufal radio Belvi, so imeli pravilo, da v 24h ne ponavljajo komada.
To bi moralo danes tudi veljati za vse radio postaje.

Drugače pa poslušam veliko tuje radijske postaje in lahko rečem, da povsod delajo po istem kopitu.
Glasbo menjajo 1x na 3 mesece in kot zakleto predvajajo isto glasbo ob isti uri vsak ferdaman dan.

Pri toliko izbrire na milijone glabenih komadov moramo poslušati eno in isto skrupcalo...

FTad ::

@Heisenberg

to tudi mene zanima. Zna kdo odgovoriti?

mujek ::

Jaz predvidevam, da je to povezano s licencami - SAZAS in ostala golazen.

SaXsIm ::

Za slovenske komade morda. Za tuje pa delajo raziskave trga in potem vrtijo tisto, kar je ljudem ok.
SaXsIm

Jirzy ::

SaXsIm je izjavil:

Za slovenske komade morda. Za tuje pa delajo raziskave trga in potem vrtijo tisto, kar je ljudem ok.

Menda je RR res naredil raziskavo, kateri komadi so najnaj. Rezultat je viden. Pač se urednikom ne da delat.

fujtajksel ::

A je še kdo opazil da ima Rock radio slabo kvaliteto zvoka?

d4vid ::

cekr je izjavil:

V Sloveniji moramo biti povsod neki rekorderji. Vsak bi imel svojo radijsko postajo na osnovi parih CD-jev.
Predvsem se to dogaja zaradi nekritičnega poslušalstva, primer Radio 1.
So sicer izjeme, ki imajo zadaj ljudi, ki glasbo obvladajo, imajo tudi kaj povedat o njej. Npr. državni radio, Slovenski radio, Veseljak, še kdo?



Mene moti nekaj pri Veseljaku.
Ker imajo oddaje kjer prodajajo cudezne kreme in podobno sranje. Sicer pa rad poslusam naso domaco glasbo. Tisto sranje kar predvaja pa aktual pa ne morem poslusat. Ne morem poslusat niti njihovih voditeljev. Skoda, ker aktual in veseljak spadata pod isto firmo.
Potem pa se cajtnge ponuajajo svet24, kjer napihnejo vse. Iz muhe v slona.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

UnChien ::

Bil sem fan RR pa se je potem, kot je že bilo zgoraj ugotovljeno, začel preveč ponavljati. Sem bil nekaj časa na Radio-SI v kombinaciji z VAL 202 (--> top radio, imho). No zdaj pa je prišel na plano radio BOB. Zdi se mi super, saj vrti različno glasbo, tu in tam se kak komad ponovi, ampak pač požreš ali menjaš. Na žalost pa, kdorkoli je že imel to briljantno idejo, so vzeli enega največjih moronov v ekipo - JŽ je tako preklemano zoprn, da po večini samo zaradi njega prestavim...npr: "...vrteli bomo pa narodno zabavno....[posiljen smeh]....ne sej ne", ali pa "če dolgo časa strmiš v neko točko,...imaš preveč časa". Ok, can you get any lamer than that? Bili bi odličen radio, če bi se ta bizgo vrnil nekam v svojo luknjo...

No ja, pač, my 2 cents.
"If you want to build a ship, don't drum up people to collect wood and
don't assign them tasks and work, but rather teach them to long for
the endless immensity of the sea."

FTad ::

A pa se sploh da, da bi te radijske postaje pripravil, da osvezijo play listo z novimi/drugimi komadi oz od česa je to odvisno?

3p ::

Rock-radijo ima istih 100 komadov na repeat. Od vsakega izvajalca dva največja hita. Če še nimaš skurjenih uh, tega ne moreš poslušati dalj kot en teden.

Heisenberg ::

FTad je izjavil:

A pa se sploh da, da bi te radijske postaje pripravil, da osvezijo play listo z novimi/drugimi komadi oz od česa je to odvisno?


Sploh ne rabijo biti novi komadi.

Je na voljo na milijone drugih komadov!
Ko bi vsaj predvajali top 50 komadov iz zadnjih 20-30let bi imeli za leta in leta materiala. Ampak NE, predvajajo eno in isto (top hit leta iz zadnjih 30 let) + kak nov hit.

mujek ::

Sedaj (zadnje tri tedne) sem poslušal 7. rock radio. Mi je kar všeč.
Vendar je kvaliteta zvoka občasno obupna.

cekr ::

Problem je, da tisti, ki da komade na listo, sploh nima širšega pogleda na glasbo. Mislijo, da so ne vem, kakšni strokovnjaki. V resnici pa nikoli niso poslušali kakšnega celega albuma.
Obstaja mnogo komadov, ki niso bili nikoli über hiti, pa se jih nikoli ne uvršča na play liste. Seveda novodobni glasbeni uredniki albumov sploh ne poznajo. Zanašajo se le v naprej pripravljene kompilacije iz angl/USA trga.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

FTad ::

Heisenberg je izjavil:

FTad je izjavil:

A pa se sploh da, da bi te radijske postaje pripravil, da osvezijo play listo z novimi/drugimi komadi oz od česa je to odvisno?


Sploh ne rabijo biti novi komadi.

Je na voljo na milijone drugih komadov!
Ko bi vsaj predvajali top 50 komadov iz zadnjih 20-30let bi imeli za leta in leta materiala. Ampak NE, predvajajo eno in isto (top hit leta iz zadnjih 30 let) + kak nov hit.


Ja sej vem! Moje vprasanje pa je bilo, kako bi bilo mozno spremeniti playlisto, da se komadi ne bi ponavljali vec kot npr 2x na dan.

AmokRun ::

Kupiš usb ključ ali sd kartico.
Nafilaš z mp3-ji.
Poslušaš brez ponavljanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613447 (8258) PreviousUser
»

Glasba na radiju

Oddelek: Loža
254687 (3758) Thuban
»

Katere internetne radie poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
648645 (4827) galu
»

Slovenski komercialni radiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7913156 (11123) LuiIII
»

Rock in metal na slovenskih radijskih postajah...kje?

Oddelek: Loža
419423 (8416) šernk

Več podobnih tem