» »

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect?

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect?

1
2
3

joze67 ::

Gagatronix je izjavil:

Ne pozabit da majo radijske postaje predpisane kvote. In ce si neki prisiljen furat bos pac vzel najcenejso varianto. Pa primesas zraven se SAZAS mafijo in imas drek za kosilo.

Kvote bi pojasnile (nekako, sicer slabo), zakaj se ponavljajo slovenske skladbe. Nikakor pa ne ponavljanje tujih skladb. SAZAS mafija računa po številu poslušalcev in/ali dosegu in/ali dohodku od reklami in/ali še čem - edino, česar ni v enačbi, je sestava repertoarja. Meter glasbe stane (za to radijsko postajo) X €, pa če je to zadnji hit ali 40 let stara glasba.

Edino, kar radijske postaje poznajo je pospešeno predvajanja. Založba ali avtor tako postaji plača za več predvajanj skladbe ali skladb. Spet pa to težko pojasni več kot nekaj komadov.

Gagatronix ::

Machete je izjavil:

Zaradi zanimivih oddaj in mešanega okusa ljudi na delovnem mestu. Veliko jih posluša športne prenose. Mnogo jih posluša novice, vreme, pogovorne oddaje. Ne živijo vsi prilepljeni na google music s slušalkami v ušesih in smart phone v faci 24/7.


Ce mas delovno mesto kjer poslusas radio si pac eden od bizgecov prisesanih na drzavni aparat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

r3dkv1c4 ::

Gagatronix je izjavil:

Machete je izjavil:

Zaradi zanimivih oddaj in mešanega okusa ljudi na delovnem mestu. Veliko jih posluša športne prenose. Mnogo jih posluša novice, vreme, pogovorne oddaje. Ne živijo vsi prilepljeni na google music s slušalkami v ušesih in smart phone v faci 24/7.


Ce mas delovno mesto kjer poslusas radio si pac eden od bizgecov prisesanih na drzavni aparat.

Neandertalsko razmišljanje.

Celo življenje delam v privat sektorju in stalno se posluša radio.
Kako nas/se boš označil?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Gagatronix ::

Kot bizgeca ki ne zna svoje lastne muzke nastimat?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

r3dkv1c4 ::

Lepo si se opisal.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Gagatronix ::

Js mam svojo lastno muziko kadar delam. Boli mene za radio.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

nsa_ag3nt ::

V 2018 je zanašanje na klasične radije nekako vintage, sploh ko imaš strani kot so http://www.radio.pervii.com/ , kjer lahko poslušaš preko browserja vse živo.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Timurlenk ::

RŠ, tam dejansko kaj novega predvajajo še kdaj.
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

LeQuack ::

Timurlenk je izjavil:

RŠ, tam dejansko kaj novega predvajajo še kdaj.


A je še kak drug radio kjer imajo vsaj več kot 50 top komadov na dan, ki jih nonstop vrtijo? Rock radio je imel na začetku še dokaj raznoliko glasno, sedaj pa so zgleda tudi padli isto v ta trend vrtenja samo popularnih (čeprav starejših).
Quack !

jype ::

Gagatronix je izjavil:

Js mam svojo lastno muziko kadar delam. Boli mene za radio.
Zato pa ne slišiš ničesar novega.

Gagatronix ::

Slisim kadar sem na javnem prevozu. In me mine.

jype ::

Tisto ni novo po nobenem kriteriju.

msjr ::

Jure, je kaj novega na sceni razen klasik RŠ in Nule?

PreviousUser ::

Meni je kul avstrijski FM4. Tudi alternativa, samo ne pa tako trda kot Študent, včasih tudi kaj komerciale vmes. Lovi pa po določenih koncih Gorenjske in Ljubljane na 102,9 FM in pa po večini Prlekije in Prekmurja na 101,7 FM.

Zgodovina sprememb…

jype ::

msjr je izjavil:

Jure, je kaj novega na sceni razen klasik RŠ in Nule?
Nula je bla takrat nova, zdej ne morš več rečt, da je kaj novega.

RŠ je pa še vedno tak, kakršen je bil. Avantgarda, ki ni vsak dan za vsakogar. Tudi Val 202 se mi zdi, da se že vsaj 10 let popravlja, vsaj v povprečju, čeprav ga v tujini poslušam manj, kot RŠ.

LeQuack ::

Radio Študent ima na trenutke v redu muzko, vsaj poslušljivo, spet drugič pa take čudne zvoke, da moraš preveriti če radio še zmeraj dela v redu.
Quack !

rabelj5 ::

zlatih ribic ni uredu imet v tistih mini skledah + spomin imajo dosti daljši kot par sekund

Kvatebrigic ::

Jooj tole z radiem je še vedno aktualno... Same crap over and over and over again! Js ne vem, a ima folk res tolk slab okus ali pa res spomin listka skret papirja? (za zlato ribico že vemo da ima več spomina)
Glasbeni uredniki so itak izumrla vrsta, kvote so hudič, pa valda ima folk rad samo "uspešnice". Pa obvezne nagradne igre! Prijavi se in mi te pokličemo! Vsakih 5 minut! ;((;(
Ja, saj Val 202 je kul, samo znajo bit včasih težki za popizdit, RadioSI ima pa faking verkehr information vsake 15 minut, mi pa tudi na kozlanje potegne. RŠ ima svoje momente in znajo najedat, ostalo je pa tak šrot da niti ni omembe vredno. Rock radio je na začetku nekaj obetal, pa še speaker je včasih kako smešno spustil v eter, potem je šlo pa navzdol. Bon jovi, Aerosmith in RHCP. Rinse and repeat. Radio Europa je bil zelo poslušljiv, zdajšnji Radio Bob je pa čist preveč podoben Rock radiu, z dodatko zdolgočasenega Jonasa.
A res ne premoremo enega normalnega radia, kjer človeku nebi šlo na kozlanje po 5 minutah?

Gagatronix ::

Rece se mu "lastna zbirka glasbe".

c3p0 ::

Meni je pa všeč, ko se mi zalušta Billy Idol vklopim Rock radio in ni hudirja, da ne bi v roku par minut že poslušal Mony, Mony.

jype ::

Kvatebrigic je izjavil:

saj Val 202 je kul, samo znajo bit včasih težki za popizdit
To je bistvena lastnost dobrih radijskih postaj - da ne vrtijo samo čežane v tvoji coni udobja.

borisk ::

Val 202 je vseeno stopnico ali dve nad vsemi radiji v sloveniji. Dejansko imajo glasbenega urednika, pestri in raznoliki voditelji, ki razmišljajo s svojo glavo, imajo govorno šolo, kjer jih trenirajo, da ne poslušaš bosancev, "ljubljaščine" in pijanih štajercev. zamerim jih edino naključne "informercial" reklame za medex in podobno sranje. ampak proti komercialni "konkurenci" so še vedno odlični.

Smrekar1 ::

Soldier je izjavil:

Verjetno nisem edini, ki je opazil, da večina radijskih postaj predvaja cca 15 komadov na dan.
Konkretno Radio Rock Celje: majkemi 15 komadov vrtijo nonstop.
V čem je problem? Ali so zaradi kakšnih novih regulativ z avtorskimi pravicami omejeni? Ali so zakupili samo teh 15 komadov in lahko samo te predvajajo. Ali kdo ve kaj več o tem?

To ne velja za Val 202, pa še mogoče za koga, za veliko večino pa.


Zakup avtorskih pravic pač stane, radijske postaje zakupijo omejen nabor komadov za določeno obdobje.

Vazelin ::

Enkrat sem delal v firmi kjer je bil nonstop prižgan nek radio antena.
Tisto pa je bil suffer. Eni in isti komercialni komadi in potrm še ene in iste zanikrne oddaje
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Matejjjjj ::

jaz si dam prek telefona muzko gor ker ne želim poslušati stalnega nakladanja in teh deset predvajanih komadov. Na vrhu spiska debilizma sta radio ena in radio center.

joze67 ::

Smrekar1 je izjavil:

Zakup avtorskih pravic pač stane, radijske postaje zakupijo omejen nabor komadov za določeno obdobje.

Radijske postaje in na splošno uporabniki A/V del kupijo glasbo na meter. Vseeno, ali predvajajo zadnji hit ali pozabljeno glasbo 80ih, račun bo odvisen od vsega drugega, samo od tega pa res ne.

KAVINSKY ::

Smrekar1 je izjavil:

Zakup avtorskih pravic pač stane, radijske postaje zakupijo omejen nabor komadov za določeno obdobje.


Poslušalec bo menjal postajo, če ne sliši nič njemu všečnega ali znaneg. Posledično ni denarja od reklam. Zato potem postaje vrtijo venček zimzelenih hitov. Model je zasnovan za krajše intervale poslušanja - obiske kafiča ali vožnje z avtom.

3p ::

KAVINSKY je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Zakup avtorskih pravic pač stane, radijske postaje zakupijo omejen nabor komadov za določeno obdobje.


Poslušalec bo menjal postajo, če ne sliši nič njemu všečnega ali znaneg. Posledično ni denarja od reklam. Zato potem postaje vrtijo venček zimzelenih hitov. Model je zasnovan za krajše intervale poslušanja - obiske kafiča ali vožnje z avtom.


Ali kdo ve, kako postaje plačajo za predvajano glasbo? Ugibam, da je stane isto, če Rock radio 20-krat predvaja "I love rock 'n' roll", kot če bi predvajal 20 različnih komadov?

Ugibam, da večina postaj štarta na poslušalca, ki najraje posluša glasbo, ki jo pozna in hite, ki "grejo v uho" na prvo poslušanje. Na ta način imajo višjo poslušanost in malo več denarja od reklam.

c3p0 ::

Verjetno dobijo popust na količino istega komada.

Alien123 ::

Da se ne menimo o radio 1, sami isti jebe*i komadi.. najbolj smešno pa je, ko imajo kao dan komadov, ki jih niso slišali 100 let. Pol pa poklicejo folk, ki si želijo slišat komade, ki se itq cel čas že vrtijo.. bravo res, zmenjeno vse jebo jih..

issak ::

jype je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Js mam svojo lastno muziko kadar delam. Boli mene za radio.
Zato pa ne slišiš ničesar novega.


Google Play Music ima New Releases skos na voljo, pa tudi Radio je kar ok. Spotify, Deezer ipd. Če ne drugega greš na partis po kakšen nov album vsake toliko. Bolje kot 5 reklam na en komad na naših radiih.


Sem pred leti (ko sem še poslušaš radio) opazil da, ne samo da vrtijo iste komade, vrtijo jih celo ob istem času. Ni bilo dneva da ne bi okoli 8h zjutraj slišal "johnny's got a gun" na rock radiu. In pomožnosti popoldne še enkrat.

Zdaj vrtim sicer 3 CDje v avtu tako da sicer še vedno poslušam skos isto muziko, ampak vsaj všeč mi je. Izven avta pa Google Play Music ali Youtube.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

black ice ::

Smrekar1 je izjavil:


Zakup avtorskih pravic pač stane, radijske postaje zakupijo omejen nabor komadov za določeno obdobje.

It doesn't work like that.

MIHAc27 ::

Kolikor jaz vem, radii plačujejo uporabnino za pesmi glede na to, koliko poslušalcev imajo, in ne katere komade vrtijo.

Torej če zavrtijo 1 komad 100x ali 100 različnih komadov jih stane isto. Razlika je edino v izdelavi playliste. Da izbereš 100 komadov že stane, ker jih nekdo mora izbrat. Zato playliste ponavljajo.

Vazelin ::

Da izbereš 100 komadov že stane, ker jih nekdo mora izbrat. Zato playliste ponavljajo.

Na netu je enih 3232030238 playlist.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

MIHAc27 ::

Ja, ampak nimajo še reklam vmes

PreviousUser ::

Sicer pa ni problem samo v ponavljanju, ampak tudi v kakovosti vrtene glasbe. A razen pop štance produkcija povsod stoji, ne bi ravno rekel no.

starfotr ::

Radiji so prav bolni. Vrtijo lahko kar hočejo. Ampak res, kar hočejo. In ob vsej izbiri izberejo 15 komadov. Jao.

Medtem, ko na TV ne morejo vrteti, kar jim srce poželi.

Vazelin ::

Bo treba za naslednji job na razgovoru vprašat kateri radio vrtijo:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Machete ::

Ni čisto tako. Vse kar zavrtijo morajo imeti zavedeno in ustrezno plačati. Zato jim agencije, ki se ukvarjajo z avtorskim zastopanjem (ne vem kdo in kaj je zdaj to v slo) ponudijo pakete za debile. Ker je tako najceneje za vse in najbolj donosno za paradne konje kič muzike.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

starfotr ::

Ampak je vseeno ali vrtiš Avsenika ali pa Metallico. Plačaš isto, ker se šteje po komadu in ne po dolžini, popularnosti ipd.

psychoshorty ::

Ce poslusam radio potem oe3 (avstrijci). Sami so imeli nekaj casa nazaj obsezno anketiranje / sprejemanje pripomb - izboljsav svojih poslusalcev. Najbolj pogosta pripomba je bila ravno ponavljanje ene in iste glasbe v specificnem casovnem obdobju, ko je clovek npr. na delu itk.

No, so takoj sprejeli izboljsavo in med dnevnim programom (od 8.00 do 16.00) ure nikoli ne ponavljajo glasbe, katera se je v tem casovnem razponu ze odspilala.

Te nase radijske postake pa so za en kakec.

Machete ::

starfotr je izjavil:

Ampak je vseeno ali vrtiš Avsenika ali pa Metallico. Plačaš isto, ker se šteje po komadu in ne po dolžini, popularnosti ipd.

Ja samo za njih ni isto, ali ti izstavijo račun in forwardirajo to z 30x 5komadov coldplay in none 4 blonde ali za 150 nekih gambijskih jazz bandov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

Vazelin je izjavil:

Bo treba za naslednji job na razgovoru vprašat kateri radio vrtijo:))


Enostavno: če vrtijo bilokateri radio, me tam ne bodo videli, pa četudi je ARS ali kateri drug dejansko kvalitetni radio. Obstajajo slušalke in lahko vsak posluša kar želi.

T743 ::

Ko so v firmi prepovedali radije je bilo kot da bi se odvalil kamen od srca, stres level mi je v hipu upadel za 90%. Jexxxti vse lokalne postaje in štancarijo, ter osladne napovedovalce, ki so iz teh škatel doneli skoraj isto dan za dnem.Nabor opreme je bil neverjeten od avtoradijev, antičnih Savic in Triglavov do najsodobnejše "hifi" opreme ranga max 20 Eur, domišljija je bila res neverjetna.
Najbolje je bilo v času pavz in malice, ko so stroji potihnili so radioti res prišli do izraza, ker jih ama nihče ni utišal, to se je drlo iz vsakega kotička po možnosti druga "štanc" postaja na vsake 5 metrov. Pa finta je bila v temu, da je večini vse skupaj presedalo, ampak je moralo doneti zaradi par posameznikov v vsakem oddelku, katerih skupen imenovalec je bil popolna odsotnost okusa ter različne stopnje naglušnosti.Taki so ponavadi tudi operirali z gumbi za izbiro postaj in glasnost.
Sedaj ko jih ni več jih začuda noben ne pogreša še IQ se je rahlo zvišal se mi zdi...:)
"Rant off"
Meni sprejemljiv je Val 202 tudi študent je v redu, dugače mi pa najbolje igra lastna zbirka, ki jo s pomočjo hires playerja lahko tudi nosim s seboj.
V desetletjih je postala tudi tako velika, da ni problemov z zasičenostjo.

Stari89 ::

Še jaz bi pristavil svoj lonček.
Vse se vrti okoli denarja. Da lahko postaje živijo, rabijo vrtet EPP, ki ga folk posluša. Če želijo met folk, rabijo natančno tistih 15 komadov, ki jih večina folka dovolj pozna, da ne zamenja postaje. Četudi je tistih 15 komadov totalna kozlarija, to ni kriterij za denar. Tako je vedno bilo in tako vedno bo. Prej se sprijaznite, prej se boste nehali sekirat.
Z radiem sem obupal že v osnovni šoli. Od takrat brez prenosnega predvajalnika glasbe ni šlo. Danes furam kvalitetno urejeno glasbeno zbirko (~300GB) na NAS napravi iz katere lahko streamam kamorkoli, tudi (oz. še posebej) v avto.
Bi pa najraje odmontiral glavo sodelavki na prejšnjem šihtu, ki ji brez Radia 1 ni bilo živet.

PreviousUser ::

Je pa tudi nekaj - premajhen trg smo za specializirane radijske postaje. V Italiji in Nemčiji imajo recimo postaje, ki vrtijo raznoliko elektronsko glasbo 24/7, ker je trg neprimerno večji.

radmannsdorf ::

Jaz sem nehal poslušati radio. Zdaj samo še pojem.

3p ::

Ja, smo majhen trg, po drugi strani pa ni razloga za jamranje, ker večina postaj oddaja tudi on-line. In ni razloga, da bi posluašl 15-štiklov-na-repeat + vedno-isti-vici špiker postaje.

In kot je nekdo napisal. Glasbene naročnine imajo slabost v tem, da se hitro ujameš v poslušanje podobnih zadev. Na dobrem radiu te pa včasih vseeno preseneti kaj, kar bi sam težko našel.

profii ::

Občasno imam prižgan Rock radio, se mi je zgodilo dva ali trikrat v razmaku par dni da sem slišal ob malo čez šesto zjutraj, Him - wicked game. Prav v glavi mi je ostalo.
Drugače pa poslušam val 202, enkrat sem celo cel dan imel prižgan Ars. Drugače pa online radio če mi je dolgčas.

Glugy ::

Jz sploh ne poslušam radia v avtu ker mi grejo reklame pa nonstop ene in iste pesmi prveč na živce. Enostavno ne zdržim. Ok Radio Salomon včasih prklopm ampak to je pa to.

Glede slovenske muske pa ; premal je kvalitetne slovenske muske ker je laži za radijske postaje da sam pogledajo kateri komadi v tujini so popularni pa tiste predvajajo namest da bi sami brskal pa iskal dobre slovenske komade; al pa da bi jih celo spodbujal.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komercializacija medijev

Oddelek: Loža
192655 (2429) PreviousUser
»

Statistika predvajanja pesmi na rock radio

Oddelek: Sedem umetnosti
284291 (3204) AmokRun
»

Glasba na radiju

Oddelek: Loža
254672 (3743) Thuban
»

Slovenski komercialni radiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7913107 (11074) LuiIII
»

Rock in metal na slovenskih radijskih postajah...kje?

Oddelek: Loža
419392 (8385) šernk

Več podobnih tem