» »

Zadel 200 mil (hipotetično!)

Zadel 200 mil (hipotetično!)

««
«
1 / 6
»»

kingsix ::

Torej včeraj sem imel pri sebi kolege/kolegice in na eni točki so začeli z debato o loteriji (euroloto ali nekaj - ne vem), kjer je bilo zadetih 190 mil €, nato je logično šlo na to kaj bi oni z tem denarjem. Na začetku sem bil odsoten iz debate, ampak ko so začeli govorit le o avtih ala Ferrari, Lamborghini etc. sem enostavno moral "posredovat".
Pravzaprav vsi (še ženske) bi navalili na ne vem kakšne avtomobile, nepremičnine - oz enostavno le luksuz. Noben ni omenjal kakšnih investicij itd. No, odločil sem se da bom party pooper in skušal iz te debate izvlečt kaj bolj konkretnega.
Na hitro sem podal kaj bi jaz naredil (v to ni bilo vloženega nekega razmišljanje - več ali manj winging it):
- 25 mil v "blue-chip" delnice, ki izplačujejo dividende
- 25 mil v nepremičnine v večjih/turističnih EU mestih (Dunaj, Praga, Budimpešta...), ki bi jih dal v upravljanje in oddajo preko AirBnb ali običajno
- 25 mil v obveznice
- 20 mil v kovine (ne ETF, ampak fizične kovine zlato/srebro)
- 10 mil v kripto
- 10 mil v bolj špekulativne delnice
- 10 mil v bančne depozite (na 3 leta mislim da dobiš zraven 300k)
- 1 mil hiša
- 150k za dva avtomobila
- 5 mil bližnjim sorodnikom/staršem
- 10 mil za dobrodelnost: to ne pomeni, da bi kar delil denar, ampak bi se naredilo npr: Kupil bi stanovanja in jih npr dal v brezplačen "najem" mladim družinam za kakšne 3-5 let, da se jim omogoči nek lažji začetek. Kakšne takšne zadeve. Prav vsi stroški bi bi šli iz tega fonda in ko se le ta izprazni je z tem konec.
- 10 mil na banki za likvidnost
.. ostane še enih 30 mil...menda bi šlo večino med prvih 6 točk.

To je pač zelo poenostavljeno in izmišljeno v kakih 5 min...Po mnenju drugih je to vse brezveze in izguba časa, saj 190 mil itak ne moreš zapravit in pač z €€ uživaš. Očitno to pomeni, da €€ dobiš in ti sedi na banki da ga zapravljaš. Pomoje je velika možnost, da to vodi v zelo počasen bankrot. ...no je pa tudi verjetnost, da bi delovalo, ampak če je ideja nekoga le to, predpostavljam, da bi bil z denarjem tudi razsipen.

Kaj je finačna pismenost ljudi res tako slaba? Večino nima pojma o kakršnemkoli vlaganju itd., vsaj koliko jaz poznam. Seveda izhajam iz nekega srednjega razreda, kjer načeloma nihče nima nekih velikih zneskov za vlaganje, ampak to ravno ni izgovor, da možnosti vsaj ne poznaš - morda če bi jih poznali, bi imeli kaj €€ za vlagat =).

Torej kak je moj plan in ali imajo dejansko prav - da tak denar le dobiš in zapravljaš.

No ,to je lahko tudi tema kamor kak bodoči dobitnik pride in izve kaj uporabnega, tako da ne preveč smetit :p

Heisenberg ::

S toliko denarja se sam sigurno ne bi ukvarjal z borazami in podobno...

Za polovico denarja bi kupil zemljišča in zgradil večstanovanjske objekte, ki bi jih oddajal mladim za majhne denarje. Z dobljenimi najemninami bi potem gradil naprej po celi SLO.

Mogoče bi tudi podprl/odprl firme in ljudem nudim dobro plačana delovna mesta.

Trudil bi se narediti to kar bi morala država že zdavnej.


Sam pa bi samo potoval in užival - skromno ne bogatunsko.

Egidij88 ::

Saj ze od sedenja tega kesa dobis dosti, torej ni samo zapravljanje. Pustil bi siht in uzival po svetu, ko bi se malo navelical pa bi gruntal o kaksnemu vlaganju, morda.

Lepa hisa, kaj dosti drugega hudo dragega pa ne vidim za kupit, tako da bi se v plus sel s toliko kapitala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Avenger ::

Boljše so zgodbe o tem, kaj se je zgodilo z ljudmi potem ko so nekaj zadeli in pa debate o tem zakaj je tako - mislim, da so z zelo redkimi izjemami vsi v nekaj letih bankrotirali. Če odmislim kozmične razloge je morda težava v tem, da ne dojamejo dimenzije v kateri so se znašli. Če kupiš luksuzen avto je padanje vrednosti veliko bolj strmo, zavarovanje, registracija, servisi, nesorazmerno višje. Podobno velja za druge stvari in če teh stvari kupiš več, več in hitreje izgubljaš. Imet drage nepremičnine pomeni tudi drago vzdrževanje in to je še nekaj kamor gre denar. Kolikor sem pa bral, so pa med glavnimi krivci za izgubo denarja dobitnikov loterije sorodniki in prijatelji, ki na polno pritiskajo na dobitnika in ta vedno popusti...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

FTad ::

Je bila podobna debata ze v drugi temi, mislim, da je bil podan tudi link do ene objave na redditu, kaj bi bilo smiselno narediti.

Tako kot je Avenger napisal, se pogosto zgodi, da folk neumno vse zapravi. Ce zelis biti za zihr, kupis obveznice npr. ameriske in zivis potem od tega, pa siguren si, da ne zapravis vsega naenkrat, pa letno dobivas financno injekcijo. Pa definitivno nikomur od sorodnikov povedat, da si zadel loto :)

kody ::

Pri 200 milijoniv se it en financni inzeniring? Zivljenje je prekratko
100 milijoniv das vezat (invidualna pogodba) pa zivet od obresti...
Problem so prijatelji, sorodniki in vsa okolica...ki nekaj hoce od tebe...pol si niti avta za 100.000 ne mores privoscit, ker bi vsi skapirali...
Zato banka...kupit bajto v grciji in zivet srecno...

DOOM_er ::

ene 30 mio bi zadržal zase, postavil bajto kupil nekje nek vikend še, nek normaln avto, ustanovil bi svojo firmo. Mogoče bi šel okoli po svetu malo. Ostalo bi pa razdelil, ne rabim 200mio.
Robots will steal your job. But that's OK

kingsix ::

Problem dobitnikov je, da so slej ko prej zdolgočaseni. Pri sebi vem, da npr to

kupit bajto v grciji in zivet srecno...


V roku nekaj mesecev bi bil živ dolgčas. To potem lahko vodi v totalno neracionalno zapravljanje/vedenje....

Egidij88 je izjavil:

Saj ze od sedenja tega kesa dobis dosti, torej ni samo zapravljanje. Pustil bi siht in uzival po svetu, ko bi se malo


Seveda je to, da se na začetku odstraniš oz vzameš dopust privzeto, da si malo zbistriš glavo =).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Master_Yoda ::

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Pri takih financah je kar zahtevna matematika zadaj. Če človek ni sposoben izračuna, je najbolje, da pusti denar na banki, oziroma da del v obveznice ter si da mesečni limit porabe, da bo ta denar ostal 100 let. Sam že to je za nekatere visoka matematika:|
Magic

Heisenberg ::

kingsix je izjavil:

Problem dobitnikov je, da so slej ko prej zdolgočaseni. Pri sebi vem, da npr to

kupit bajto v grciji in zivet srecno...


V roku nekaj mesecev bi bil živ dolgčas. To potem lahko vodi v totalno neracionalno zapravljanje/vedenje....

Egidij88 je izjavil:

Saj ze od sedenja tega kesa dobis dosti, torej ni samo zapravljanje. Pustil bi siht in uzival po svetu, ko bi se malo


Seveda je to, da se na začetku odstraniš oz vzameš dopust privzeto, da si malo zbistriš glavo =).



Točno DOLGČAS bi bil..
Zato sem pa napisal,da bi šel v pomoč ljudem, ampak ne v smislu da jim daš denar, ampak v stilu slovenski Ellon Musk :)

Egidij88 ::

Dolgcas? Ne vem, zivel bi cca kot zdaj...po kaksnemu letu. Brez sluzbe mi ni bilo dolgcas, dosti zadev na temu svetu. Se kaksen nov hobi, morda bi kaksen kafic odprl...

Phantomeye ::

200 milijonov ni tako veliko denarja, če se hočeš it neka financiranja ... ampak nujno pa je, da dnar daš na takšno mesto, da proizvajaš denar.

IL_DIAVOLO ::

Ne vem no, sploh ne vem, kaj bi s tolko kesa. Ok zelel bi si svojo hiso(po mojih zeljah), avto za 40k, mogoce apartma nekje na morju, drugega pa jaz ne rabim.
To so ze kar mokre sanje vsakega navadnega zemljana. Ampak za to ne rabis 200M.

Ze 1M bi bil dosti za vec kot dostojno zivljenje.

gruntfürmich ::

ravno tako veliko keša da pravo sliko, kako se razlikuje bogat folk od revnega; revež bo ponorel in končal kot berač ker je neumen, bogat pa živi polno življenje ker je v osnovi pametnejši ter ima izkušnje z bogastvom.
klasična pozitivna naravna selekcija glede na pamet. tu ni veliko za filozofirat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sivistol ::

20 mil dal na banko za zihr
100mil da nardimo kake vikende na morju in stanovanja, za nizke cene ( da bo zihr vedno zasedeno )
20 mil avto hiša, etc sttvari
10 mil kripto
10 mal razdelu žlahti
40 pa nwm
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

tikitoki ::

Je zalostno ,da so ljudje tolk butasti. Sam je to ze znano dejstvo, da dobitnikih tako velikih vsot ponavadi vse zafuckajo. Easy come, easy go.

sivistol ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne vem no, sploh ne vem, kaj bi s tolko kesa. Ok zelel bi si svojo hiso(po mojih zeljah), avto za 40k, mogoce apartma nekje na morju, drugega pa jaz ne rabim.
To so ze kar mokre sanje vsakega navadnega zemljana. Ampak za to ne rabis 200M.

Ze 1M bi bil dosti za vec kot dostojno zivljenje.


eh 1 mil je premau , z 2 pa že lahk nardiš kaj si misliš
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

4knative ::

Avtor je tipičen predstavnik loto igralca, z jasnimi cilji, začrtano strategijo posotpanja v primeru dobitka, visoko motivacijo za trdo igranje. "Že veste kako bi jih porabili" je slogan na katerem temelji loterija. Dobički loterije so nenormalno visoki, plače zaposlenih gredo v nebo, aparat pa povečini poganja ravno najbolj revna populacija. Lahko vam samo zaželim srečno pri številkah in da zadanete čimprej in čimveč milijonov. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

The Player ::

sivistol je izjavil:

20 mil dal na banko za zihr


Pa bi banka bila pripravljena sprejeti takšno količino denarja?

potem se je treba še vprašati kakšne bi bile obresti, saj so iz leta v leto slabše.

kingsix ::

4knative je izjavil:

Avtor je tipičen predstavnik loto igralca, z jasnimi cilji, začrtano strategijo posotpanja v primeru dobitka, visoko motivacijo za trdo igranje. "Že veste kako bi jih porabili" je slogan na katerem temelji loterija. Dobički loterije so nenormalno visoki, plače zaposlenih gredo v nebo, aparat pa povečini poganja ravno najbolj revna populacija. Lahko vam samo zaželim srečno pri številkah in da zadanete čimprej in čimveč milijonov. :D


Nikoli nisem igral lota ali drugih iger na srečo. No, ja v včasih kaj stavim, mogoče 2x letno... Sem pa prebral veliko glede investiranja in splošno financ... to kar sem napisal je bilo več ali manj samoumevno in ni zahtevalo pravzparav nobenega razmišljanja.

Gre se bolj za to, da od folka vedno slišiš kako bi kupovali ne vem kakšne avtomobile, kako bi popolnoma nehali delat in kao le uživali. To so pomoje tipični igralci lota. Moja teza je, da to vodi v bankrot. Ni pa rečeno, da moja ideja ne vodi po isti poti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Unknown_001 ::

Meh znaten del gre itak davkariji. Tko da preko palca daj na polovico.

Ta denar je dovolj, da si doživljenjsko preskrbljen pri standardu srednjega sloja. Če pa nimaš nobenega vira dohodka, te bo pa življenje na veliki nogi spravilo na kant in boš po končani zabavi imel manj kot si imel ored dobitkom.

In odlično opažaš. Danes ljudje bolj gledajo kaj bi kupili kot pa ustvarili. Jaz bi definitivno nekaj vložil v lastno firmo. Tak denar je lep JUMPstart tudi za začet v neki panogi. Idejo imam le sredstva manjkajo. S tem da je to povsem realna ideja in je trg raziskan. Stroji in znanje v katerega bi vlagal mi bodo lahko še kdaj kupili BMW (na primer). Avtomobil za isti denar bo pa itak čez par let vreden tok kot ena nova nizkocenovna mestna kanta.

Še vedno bi veliko ostalo. Seveda najprej nepremičnina, ki jo bom zmožen vzdrževat.

Pa ne smem pozabit na familijo. Vsaj zase vem da bi nekaj denarja razdelil po družini (ne vse) ampak toliko da bo vsak lahko nekaj pametnega s tem naredil oz. si pomagal v bodočnosti. Plus omiliš možnosti kakšnih zdrah pod družinsko streho.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Egidij88 ::

Srednji sloj? Govori se o 200 fakin milijonih.

Unknown_001 ::

Egidij88 je izjavil:

Srednji sloj? Govori se o 200 fakin milijonih.


Ja, ker polovica gre itak davkariji. Torej govorimo realno o cca 100 milijonih. 10 milijonov raztalam med familijo, ostalih 90% mešetarim sam. Višji srednji sloj je tisti maximum da bi lahko brez dela preživel. Upoštevati je treba inflacijo itd. Prerazporejanje denarja čez mesece, možni nepredvidljivi stroški... mogoče biš otroke poslal na kake privat šole... živiš brezskrbno a ne zapravljaš za bedarije , na primer abnormalno velik dvorec z nevemkoliko avtomobili vrednosti 100.000 EUR + preseravanj...

Za višji sloj je pa navadno meja preseravanja samo nebo oz. sedaj ko maš space travel, tudi galaksija.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

krucymucy ::

The Player je izjavil:

sivistol je izjavil:

20 mil dal na banko za zihr

potem se je treba še vprašati kakšne bi bile obresti, saj so iz leta v leto slabše.


Obresti so drek.
Imam 100k vezano na banki, se zdalec ne pokriva niti inflacije.

Ne vem pa kam bi vlozil. Nisem pohlepen, toliko da je nad inflacijo.

Egidij88 ::

Ok, visji srednji. Zame je srednji sloj, ce zdaj dobim 1M cistega. Ce zivim se 50 let je to 20k letno. Kesa dovolj.

Unknown_001 ::

Egidij88 je izjavil:

Ok, visji srednji. Zame je srednji sloj, ce zdaj dobim 1M cistega. Ce zivim se 50 let je to 20k letno. Kesa dovolj.


To je mogoče spodnji srednji sloj. Pa še to pogojno, če živiš sam.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

harmony ::

Lol. Kar naenkrat sami dobrodelnezi...Jaz nobenmu ne bi talal svojga kesa.

Enostavno bi ga zapravljal do zadnjega centa. Pika!

ZaphodBB ::

Lol. Kar naenkrat sami dobrodelnezi...Jaz nobenmu ne bi talal svojga kesa.

A ne boš daroval socialni državi? Za ceste in otroke?

Unknown_001 ::

harmony je izjavil:

Lol. Kar naenkrat sami dobrodelnezi...Jaz nobenmu ne bi talal svojga kesa.

Enostavno bi ga zapravljal do zadnjega centa. Pika!


Vsakemu svoje. Meni družina dosti pomeni in bi jim zagotovo pomagal v zmernem deležu. Tam do max 10% dobitka. Če sem že moral neprostovoljno skoraj pol dat državi bom tudi za domače poskrbel.

Random folku in raznim filantropskim organizacijam pa ne dam niti centa. F* off.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

damjan1980 ::

Prvo kar bi naredil je, da nobenemu nebi povedal. Oz. vsaj ne višino zneska. Prodal bi zgodbo da sem zadel ravno toliko, da mi omogoča udobno življenje do konca.
Nekaj bi zadržal za sebe, nekaj investiral v podobne stvari kot avtor, nekaj familiji, vse ostalo pa bi bil denar, ki bi ga investiral v okolje. To bi jemal kot službo. Ker sedeti doma in samo razmišljati na katerem luksuzu bi ga zapravil, je pomoje na dolgi rok uničujoče, če nisi ravno rojen takšen

Smurf ::

Jaz bi razpolovil delovne ure, ekstra cas porabil za potovanje. S casom bi se mogoce lotil se kaksnega projekta, drugo pa bi ostalo podobno.

Egidij88 ::

Ce gledam iz svoje situacije: ce bi imel lepo hiso postavljeno sem cisto zadovoljen s svojim jurjem na mesec. Starsem kaj dosti ne manjka, ajde 100k bi jim dal in imajo cez glavo...samo problemi lahko nastanejo...rajsi bi jim zrihtal, kupil kar rabijo kot kes dal.

Vice ::

Unknown_001 je izjavil:

harmony je izjavil:

Lol. Kar naenkrat sami dobrodelnezi...Jaz nobenmu ne bi talal svojga kesa.

Enostavno bi ga zapravljal do zadnjega centa. Pika!


Vsakemu svoje. Meni družina dosti pomeni in bi jim zagotovo pomagal v zmernem deležu. Tam do max 10% dobitka. Če sem že moral neprostovoljno skoraj pol dat državi bom tudi za domače poskrbel.

Random folku in raznim filantropskim organizacijam pa ne dam niti centa. F* off.


Ne vem samo matematika v tvojem primeru nekako ne špila najbolje "dosti pomeni" / "zmerni delež" >:D

Phantomeye ::

Jaz familiji ne bi dal nič. Itak jim nikoli ne bi bilo dovolj. če bi dal komu - bi dal staršem.

Govorim iz izkušenj. Fotr je po svojem stricu podedoval 120 jurjev (10 % tega kar je stric imel).

Seveda familija, ki ni dobila nič, se je čutila upravičena do svojega deleža.

No, dali jim nismo nič, ker 120.000 ni veliko denarja - nam je pa prišel zelo prav, ker smo lahko obnovili hišo in poskrbeli za druge nujne zadeve, ki so bile v čakanju - pa nikoli denarja zanje.

Unknown_001 ::

Vice je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

harmony je izjavil:

Lol. Kar naenkrat sami dobrodelnezi...Jaz nobenmu ne bi talal svojga kesa.

Enostavno bi ga zapravljal do zadnjega centa. Pika!


Vsakemu svoje. Meni družina dosti pomeni in bi jim zagotovo pomagal v zmernem deležu. Tam do max 10% dobitka. Če sem že moral neprostovoljno skoraj pol dat državi bom tudi za domače poskrbel.

Random folku in raznim filantropskim organizacijam pa ne dam niti centa. F* off.


Ne vem samo matematika v tvojem primeru nekako ne špila najbolje "dosti pomeni" / "zmerni delež" >:D


Starši ti tudi niso cele svoje plače dali v roke, ker so te imeli radi. Nidili so ti toliko, da si bil preskrbljen in ti ni nič manjkalo.

Phantomeye je izjavil:

Jaz familiji ne bi dal nič. Itak jim nikoli ne bi bilo dovolj. če bi dal komu - bi dal staršem.

Govorim iz izkušenj. Fotr je po svojem stricu podedoval 120 jurjev (10 % tega kar je stric imel).

Seveda familija, ki ni dobila nič, se je čutila upravičena do svojega deleža.

No, dali jim nismo nič, ker 120.000 ni veliko denarja - nam je pa prišel zelo prav, ker smo lahko obnovili hišo in poskrbeli za druge nujne zadeve, ki so bile v čakanju - pa nikoli denarja zanje.


Spet vprašanje kako široko gledaš na familijo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

sivistol je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne vem no, sploh ne vem, kaj bi s tolko kesa. Ok zelel bi si svojo hiso(po mojih zeljah), avto za 40k, mogoce apartma nekje na morju, drugega pa jaz ne rabim.
To so ze kar mokre sanje vsakega navadnega zemljana. Ampak za to ne rabis 200M.

Ze 1M bi bil dosti za vec kot dostojno zivljenje.


eh 1 mil je premau , z 2 pa že lahk nardiš kaj si misliš


Vecina Slovencev v celem zivljenju ne sklamfa skupaj enega miljona. Tko, da je miljon dovolj, ce ga ne zafuckas. Pravzaprav je vec, k dovolj, ce ga pametno investiras. Seveda, pa ce spadas v skupino, ki prvo leti kupiti avto za 100.000 EUR....

bambam20 ::

Phantomeye je izjavil:

Jaz familiji ne bi dal nič. Itak jim nikoli ne bi bilo dovolj. če bi dal komu - bi dal staršem.


POd familijo se smatra oče, mati, sestre, bratje, stari straši in ne tete pa strici , ter ostalo daljno sorodstvo.

tikitoki ::

Unknown_001 je izjavil:

Meh znaten del gre itak davkariji. Tko da preko palca daj na polovico.

Ta denar je dovolj, da si doživljenjsko preskrbljen pri standardu srednjega sloja. Če pa nimaš nobenega vira dohodka, te bo pa življenje na veliki nogi spravilo na kant in boš po končani zabavi imel manj kot si imel ored dobitkom.

In odlično opažaš. Danes ljudje bolj gledajo kaj bi kupili kot pa ustvarili. Jaz bi definitivno nekaj vložil v lastno firmo. Tak denar je lep JUMPstart tudi za začet v neki panogi. Idejo imam le sredstva manjkajo. S tem da je to povsem realna ideja in je trg raziskan. Stroji in znanje v katerega bi vlagal mi bodo lahko še kdaj kupili BMW (na primer). Avtomobil za isti denar bo pa itak čez par let vreden tok kot ena nova nizkocenovna mestna kanta.

Še vedno bi veliko ostalo. Seveda najprej nepremičnina, ki jo bom zmožen vzdrževat.

Pa ne smem pozabit na familijo. Vsaj zase vem da bi nekaj denarja razdelil po družini (ne vse) ampak toliko da bo vsak lahko nekaj pametnega s tem naredil oz. si pomagal v bodočnosti. Plus omiliš možnosti kakšnih zdrah pod družinsko streho.


Damn, ti ocitno se nisi v stiku z realnostjo? 200 miljonov (ok, 100) je po tvoej komaj dovolj za zivljenje v srednjem razredu? Mislim, da nimas pojma kolk kesa je to. V Sloveniji bi lahko rekli, da je srednji razred folk s 1000+ EUR mesecno oz. povprecno placo. 100 miljonov pa je 100x vec, k bo ta folk videl. Res je, pravi revez si. Misli ja, ce si butast in pustis zadevo propasti.
Mislim ,da vec denarja rabis sam za absolutno preseravnaje.
Pa ok, k ti matematika ne lezi, to je skoraj 5000 EUR dnevno do konca zivljenja. Pa ja, vrednsot denarju pada, sam zato imas investicije, vezavo, zlato, da obdrzi relno vrednost.

bambam20 ::

tikitoki je izjavil:


Damn, ti ocitno se nisi v stiku z realnostjo? 200 miljonov (ok, 100) je po tvoej komaj dovolj za zivljenje v srednjem razredu?


Davka pri igrah na srečo je 15%. Se pravi, da imaš 170 milijonov čistega in si lahko brez skrbi kupiš Porscheja 911 , brez, da bi rabu za gume šparat.

Nisem, videl bogatih in s 170 milijoni si bogat, da bi živeli revno. Kaj bodo pa sosedje rekli. Nič. Ker se odseliš v takšno sosesko, kjer živijo tebi podobni in ne živiš med reveži več.

Lahko pa človek ob takšnem znesku počne kar mu je volja. Eni imajo vozijo, ki bi ji, omogočilo, da bi imeli svoje podjetje, ki si ga želijo, drugi bi nekaj časa potovali, eni bi vložili denar v delnice, sklade, kriptovaluute, eni bi se šli tudi dobrodelnost... Skratka. Imeli bi popolno svobodo, saj bi si lahko kupili ogromno, ne da bi potrebovali kredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

tikitoki ::

Kaj meni razlagas? Razlozi Raptorju, ki ne dojame kolk kesa to dejansko je.

Unknown_001 ::

tikitoki je izjavil:

Kaj meni razlagas? Razlozi Raptorju, ki ne dojame kolk kesa to dejansko je.


Ocenjevati na palec in se zanašat da bo ta denar večen je kretenizem. Treba je ustvarjati naprej. In to loči navadne plebejce ki bi samo kupovali, od uspešnežev, ki s tem denarjem znajo ustvarjati dodano vrednost. Jebiga pač že zaradi mentalitete ne more vsak postati Bill Gates.

Ampak ja. Ste vsaj tu pošteni do sebe da priznate kaj vam je cilj. Brezskrbno trošiti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

tikitoki je izjavil:

Kaj meni razlagas? Razlozi Raptorju, ki ne dojame kolk kesa to dejansko je.


Na tisto je letelo, da ti davkarija pri igrah na srečo pobere 50%.

Že 50.000€ je veliko denarja, če smo pri tem.


Zato pa 99% jih sanja, namesto, da bi razvijali svoje iddeje in bi mogoče ob pravem času res uspeli. Tisti, ki sanjajo o super avtih, bajtah ipd.. čakajo, da bi jim ta denar padel iz zraka in bi ga potem 100% zagonili.
Še vsi ti slovenski milijonarji, ki so zadeli 2-3 milijone so propadli.

Če pa zadaneš 200 milijonov in propadeš moraš biti pa prvoklasno teslo, ki ga žene pohlep!

Unknown_001 ::

Rupsi tole ti pa podpišem. Necenzurirano.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bambam20 ::

Unknown_001 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaj meni razlagas? Razlozi Raptorju, ki ne dojame kolk kesa to dejansko je.


Ocenjevati na palec in se zanašat da bo ta denar večen je kretenizem.

Ampak ja. Ste vsaj tu pošteni do sebe da priznate kaj vam je cilj. Brezskrbno trošiti.


Ob predpostavki, da si star 20 in vsako leto zapraviš 3 milijone ( pod to je mišljenom da zadevo tudi vlagaš), si v 50 letih zapravil 150 milijonov in si star 70. Pa še vedno imaš 20 milijonov na rezervi. Se pravi 250.000€ na mesec.

Dvomim, da je Bill Gates razmišljal , kako bo super bogat. Njega so gnali naprej izzivi. Po moje takšni kot so Bill Gates, Steve Jobs niso nikoli razmišljali v tej smeri.. Denar je prišel kasneje kot posledica uspeha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Unknown_001 ::

bambam20 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaj meni razlagas? Razlozi Raptorju, ki ne dojame kolk kesa to dejansko je.


Ocenjevati na palec in se zanašat da bo ta denar večen je kretenizem.

Ampak ja. Ste vsaj tu pošteni do sebe da priznate kaj vam je cilj. Brezskrbno trošiti.


Ob predpostavki, da si star 20 in vsako leto zapraviš 3 milijone ( pod to je mišljenom da zadevo tudi vlagaš), si v 50 letih zapravil 150 milijonov in si star 70. Pa še vedno imaš 20 milijonov na rezervi. Se pravi 250.000€ na mesec.


Hm... ok recimo da se lahko praktično upokojiš ob predpostavki, da bo densr držal vrednost še naslednjih 70 let
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bambam20 ::

Unknown_001 je izjavil:



Hm... ok recimo da se lahko praktično upokojiš ob predpostavki, da bo densr držal vrednost še naslednjih 70 let


Mislim, da se upokojiti v smislu nič delati ni prava pot. Takšnim se milo rečeno zmeša. Poglej vse tiste otroke slavnih, ki nimajo delvonih navad in potem samo žurajo in se dorgirajo. Življenje brez vizije.

Po moje bi se večini ob zadetku 200 milijonov zavrtelo. Vsaj meni bi se. Priznam. To bi bil ogromen psihološki šok.

Unknown_001 ::

bambam20 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:



Hm... ok recimo da se lahko praktično upokojiš ob predpostavki, da bo densr držal vrednost še naslednjih 70 let


Mislim, da se upokojiti v smislu nič delati ni prava pot. Takšnim se milo rečeno zmeša. Poglej vse tiste otroke slavnih, ki nimajo delvonih navad in potem samo žurajo in se dorgirajo. Življenje brez vizije.

Po moje bi se večini ob zadetku 200 milijonov zavrtelo. Vsaj meni bi se. Priznam. To bi bil ogromen psihološki šok.


Odvisno kako čustveno doživiš tak šok. Definitivno je ras kar praviš in ne podpiram brezdelja. Ko se človek enkrat ustavi je konc. Jaz bi fural naprej z vizijo lastnega podjetja, se specializiral v področje in postal št. 1 za tisto delo. Posla ne bi manjkalo ker konkurence ni veliko zaradi specifike, povpraševanja pa dosti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Egidij88 ::

bambam20 je izjavil:


Dvomim, da je Bill Gates razmišljal , kako bo super bogat. Njega so gnali naprej izzivi. Po moje takšni kot so Bill Gates, Steve Jobs niso nikoli razmišljali v tej smeri.. Denar je prišel kasneje kot posledica uspeha.


This. Clovek je pac nerd. Mene pa druge stvari veselijo. Bi raje vriskal kje v planinah.

Unknown_001 ::

Egidij88 je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Dvomim, da je Bill Gates razmišljal , kako bo super bogat. Njega so gnali naprej izzivi. Po moje takšni kot so Bill Gates, Steve Jobs niso nikoli razmišljali v tej smeri.. Denar je prišel kasneje kot posledica uspeha.


This. Clovek je pac nerd. Mene pa druge stvari veselijo. Bi raje vriskal kje v planinah.


Bill gates je dejansko razmišljal o denarju. Njega je pretežno zanimal denar in kako bo do njega prišel. Jobs je bil v nasprotju z njim navaden egomanijak ki se je pomena denarja začel zavedati šele s propadom NEXT a. Takrat je bil Gates že zelo močan.

Slabo vi poznate tole...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako prebroditi gospodarsko krizo/recesijo - vaši nasveti iz 2008 za 2022/2023 - oseb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24531468 (915) Mr.B
»

Kaj bi naredili, če bi dobili 5mio evrov? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26919908 (10015) nergac
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575201 (19155) cen1
»

Dobitniki na lotu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20829099 (20176) avani

Več podobnih tem