» »

Kaj bi naredili, če bi dobili 5mio evrov?

Kaj bi naredili, če bi dobili 5mio evrov?

Vazelin ::

tko se govori mahoni.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Furbo je izjavil:

Niti centa ne bi dal v kakšne oslovske dobrodelne namene, niti centa ne bi nikamor vložil, ne bi povedal živi duši, dvignil bi keš v banki (tu bi užival, ko bi si pulili lase), ga zabrisal v predal in sproti jemal, kar bi rabil (brez metanja ven).


Jaz.bi isto tu nq forumi uzival. Vmes bi pa pice narocal.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

boldleaf ::

Zivel bi tocno enako kot zdaj. Dejansko ne vem kaj bi s toliko denarja. Verjetno bi stal na banki. Mogoce bi podkupil Jankovica, da naredi preostale P+R in zapre promet znotraj obvoznice za neprebivalce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

pirat ::

boldleaf je izjavil:

Zivel bi tocno enako kot zdaj. Dejansko ne vem kaj bi s toliko denarja. Verjetno bi stal na banki. Mogoce bi podkupil Jankovica, da naredi preostale P+R in zapre promet znotraj obvoznice za neprebivalce.

Uf, to pa 5 mio ne bi zadoščalo. On je navajen bolj na 29+ mio številke.

nekikr ::

Če gre za odpis, če gre pa za donacijo bi pa najbrž tudi ta drobiž sprejel.

Je pa zanimivo koliko bi vas pri prejemu dovolj denarja za mirno življenje vas in vaših potomcev skočilo po nepremičnine za oddajanje. Se pravi, tudi, če imaš dovolj in preveč bi se hotel še naprej ukvarjati z najemniki, obnovami itd. za praktično drobiž. Se pravi, vprašanje se glasi: "kaj bi počel v življenju, če denar ni več nobena ovira" in zelo veliko vas ne spravi skupaj nič bolj pametnega kot "renovacija lastne nepremičnine" in "ukvarjal bi se z oddajo nepremičnin za drobiž". Fast forward na smrtno posteljo, kjer te obkroža skregana žlahta, saj niso vsi dobili enako, predvsem pa, po njihovo, ne dovolj, ti si pa ponosen nase, ker si v živlenju, kjer bi lahko počel vse kar bi si zaželel, kupil nekaj nepremičnin in jih oddajal.

FTad ::

Zanimivo mi je brati odgovore tisti, ki pravijo, da bi si kupili malenkosti, oz tisto kar je najbolj nujno (malce drazji avto, hiso ipd). Tudi sam razmisljam namrec podobno. Torej, kupil bi si boljsi avto, nepremicnino. Potem pa kar se tice hobijev: nekaj kitar ipd.

Omislil bi si osebnega kuharja, da mi dnevno pripravi fit obroke in dostavi, da imam za cez dan.

Me pa zanima, ce bi kar naenkrat postali apetiti vecji, ko dejansko naenkrat dobis 5mio. Torej navaden avto ni vec dovolj, mora biti 100k€+, pa namesto hise za npr 300k€, mora biti hisa za 600k€+ ipd in na koncu zapravljas vsepovprek brez glave.

Kar se tice podarjanja denarja. Sicer ne bi nikomur povedal, koliko sem tocno dobil, bi pa definitivno dajal mesecno rento starsem, da gredo lahko v penzijo, pa ce imajo kaksno stvar za kupit, bi jo jaz potem placal. Isto bi dal denar mojemu BFF-u, ki mi je bil vedno ob strani, ter neko vsoto mojemu bratu. Drugem ne bi dajal nic.

Bi pa investiral denar v nekega psihoterapevta (torej preverjena znanost), da izbojsanje psihe. Nekaj podobnega kot dela LeBron James, ki zelo skrbi za svoje telo in menda letno placa 1.5mio$, da ostaja v top formi. Edino, ne bi pac zapravljal toliko denarja.

zasekamroz ::

odkupil bi slo tech forum

mahoni ::

Ocitno sem jaz edini, ki je dal top odgovor. Vi bi se drkali z revnimi najemniki, jaz pa bi oddajal 5 dragih nepremicnin, ki si jih lahko privoscijo le poslovnezi.
Pa se u Urusom bi se prevazal naokoli.

Cruz ::

@nekikr Tudi jaz ne razumem od kod ta fetiš oddajanja nepremičnin. Verjetno zato, ker se kul sliši. No, saj ni slaba ideja, ampak tudi meni se tudi zdi malo škoda vsega tega.

Jaz bi vložil v podjetniški inkubator, naredil en pro-bono glasbeni studio, pa staršem dajal ta-pravo penzijo. Za razvajanje samega sebe, bi si kupil kajak, naredil fitnes doma, namakalni sistem za travo in ležalnik, na katerem bi opazoval namakanje trave. :)

shadeX ::

Me pa zanima, ce bi kar naenkrat postali apetiti vecji, ko dejansko naenkrat dobis 5mio. Torej navaden avto ni vec dovolj, mora biti 100k€+, pa namesto hise za npr 300k€, mora biti hisa za 600k€+ ipd in na koncu zapravljas vsepovprek brez glave.


Seveda bi. Človek se navadi na eno stanje in v človeški naravi je da potem strmi k večjim dobrinam kot jih trenutno ima. Samo pravi karakter, se temu zna odreči, ni pa lahko. Še jaz, ki so mi te stvari jasne vem da ne bi mirno gledal tistih 5M (oz. kar bi mi ostalo po nakupu določenih dobrin), da kar tam sedijo. Zato bi jih preventivno zaklenil, da dostopa do njih ne bi imel in uredil sistem, ki bi mi določen delež izplačal mesečno.

Je pa dokazano, da se človeku bistveno ne dvigne kvaliteta življenja od 70k € / leto naprej.

c00L3r ::

iTrader je izjavil:

c00L3r je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Jaz bi naredil en izlet za izbrane člane iz kripto grupe. Kaka Tajska ali Miami. Sex alkohol in droge. All you can fu*k varianta. Vse plačano

A sem lahko tvoj prijatelj? :))

Dodatek; skoraj zagotovo bi kontaktiral kakšno "bambino". Povprašal za en teden skupnega lajfa. In si dal duška...

c00L3r je izjavil:

Kupiš več stanovanj, pobiraš najemnine in lepo živiš od dela drugih.

Brawo, zmagovita hipoteza za samomor z nožem v hrbet! En model je jeseni v manjšem SLO mestecu kupil v enih novogradnjah fletov za pol milje. Ko sem to slišal, sem crknil od smeha! Če bi jeseni vložil 500.000 v zlato, bi danes, pol leta kasneje, imel že najmanj 10% donos. Tako pa ima neke stene, katerim je cena padla za koliko... 10%?


Če kupiš stanovanj za 5 milijonov, še zaposliš nekoga, ki se ukvarja s pobiranjem najemnin in vzdrževanjem. Tako nimaš 0 dela s podnajemniki. Prav tako si s tako količino pobranih najemnim vsako leto kupiš 1 ali 2 dodatni stanovanji. Širša družba od tega nima nič, ker si kapitalist, ki postaja vsako leto večja pijavka ekonomskega sistema. Živiš kot kralj, se napajaš od dela drugih in sam ne nič ne ustvariš. Pa obvezno moraš jamrat, kako hudobna država jemlje davke "uspešnim posameznikom" in pomaga socialno šibkim.

Tako enostavno to je?
Mislim, da za vse nepremičninarje tukaj je bolje, da se zgledujete po Dan Bilzerianu.


Jop, tako enostavno. Če imaš večjo količino kapitala, tega investiraš v razpršene nerizične naložbe. Tipičen primer je več manjših stanovanj. Tako tudi, če gre z 1 nekaj narobe, ostala pokrijejo stroške/izgubo. Dajat 1 stanovanje v najem je dosti bolj rizično. O Bilzerianu ne vem kaj dosti, razen da meče ženske s streh.

lisaac ::

Odplačal puf starima..potem pa gradnja hiše (do nekje 350.000eur) + avto v rangu 30k + potovanje okol sveta. Ostalo na banki.

mahoni ::

lisaac je izjavil:

Odplačal puf starima..potem pa gradnja hiše (do nekje 350.000eur) + avto v rangu 30k + potovanje okol sveta. Ostalo na banki.

Bedak. Zivel pa bos koliko? 285 let?

feryz ::

Zanimivo. A sem res edini, ki nima kaj kupiti?
Itak pa je žalostno, da nekateri v celem lajfu niso zbrali skupaj niti toliko, da bi par tajk prevrnili. Kaj za vraga pa ste in še počnete v življenju? Zgradili blok in vam je požrl denar?

Btw, nekdo, ki sanja da bo bajto postavil za 350 jurjev, jo niti za 700 ne bo. Garantirano. Sicer se pri domnevnih petih milijonih ni vredno sekirati, ali ipak.

energetik ::

1. sezidal spedenano pametno in pasivno hišo s 4 garažimi in predvsem ogromno DIY delavnico z vsem možnim orodjem, na kakšni odlični lokaciji. Seveda z nekje 2000m2 parcele (sadovnjak, vrt, bazen,...).
2. otrokoma plačal bajti po želji.
3. kakšen mali vikend na osamljeni lokaciji v hribih pa enega na morju.
4. avto mi ne pomeni nič kaj dosti, kako Toyoto hibridnega đipa + kakega EV.
5. najhudejše TT specialko, gravla in pa gorca

Ostalo bi seveda ustrezno razpršil, da bi dajalo ustrezne obresti vsaj meni pa še otrokom. Seveda ne bi hodil na šiht, saj imam miljon hobijev, ki bi jih lahko končno užil. Že vrt in sadovnjak bi pobrala časa, kaj šele komplet opremljena delavnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

D3m ::

But but but.....Mahoni says....
|HP EliteBook|R5 6650U|

nergac ::

Plačal bi najboljše guruje za krotenje jeze, da bi se lahko lepše obnašal na Slo-Techu in bi s svojim zgledom dvignil nivo komunikacije.

nergac ::

Najel najboljše kiropraktike, bionergetike, osebne trenerje, nutrinicioniste, učitelje meditacije in mojstre preživetja v naravi.
Čez dve leti bi šel živeti off the grid.

boldleaf ::

zasekamroz je izjavil:

odkupil bi slo tech forum


TOLE!!!

Odkupil slo-tech in nagnal moderatorje (oz. vsaj nekaj najbolj bolanih egocentrikov, recimo Mavrika pa Bluefisha, zal bi se izkazalo, da sta verjetno lastnika foruma ravno ona, sicer bi jih ze davno kdo drug nagnal), izbrisal vse njihove zapise za nazaj in enablal nazaj vse kar so zbrisali. Tole je bil eden najboljsih predlogov tule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

nergac ::

Da ne odpiram nove teme ...
ST opravlja tudi psihoterapevtsko funkcijo, kaj naj naredimo s tem.
Sicer nas naganjajo na druge forume, ki pa so žal "prešvoh".

Ladjar ::

Mogoče bi zamenjal milijon med 100000 ali 50000 ljudi, ki bi za denar 10 ali dvajset evrov prišli za uro ali dve poslušat kaj imam za povedat. Ostalih 4 mil bi se pa potem odločil.

Utk ::

Njim bi plačal, mi te pa moramo zastonj prenašat...

Ladjar ::

Utk je izjavil:

Njim bi plačal, mi te pa moramo zastonj prenašat...


Tako ja. Sicer pa nisem dobil tega den.

mahoni ::

nergac je izjavil:

Najel najboljše kiropraktike, bionergetike, osebne trenerje, nutrinicioniste, učitelje meditacije in mojstre preživetja v naravi.
Čez dve leti bi šel živeti off the grid.

Za kaj takega ne rabis 5mil €

Dovolj je, da sparas kaksne 2 leti na full, v vmesnem casu izvajas online (youtube) tecaje in pol prides k tapravim ljudem z vsaj neko osnovo in si v roku 5 let zmagal, ma se prej.

Ce pride do tega, bi ti rade volje posredoval svoj TRR

Furbo ::

mahoni je izjavil:

Ocitno sem jaz edini, ki je dal top odgovor. Vi bi se drkali z revnimi najemniki, jaz pa bi oddajal 5 dragih nepremicnin, ki si jih lahko privoscijo le poslovnezi.
Pa se u Urusom bi se prevazal naokoli.

Ja čestitke, ker bi ti vsak dan težila ena Karen, za najemnine bi se pa tožaril. Res pametno.

nergac je izjavil:

Najel najboljše kiropraktike, bionergetike, osebne trenerje, nutrinicioniste, učitelje meditacije in mojstre preživetja v naravi.
Čez dve leti bi šel živeti off the grid.

Jap. Ker bi ti pobrali ves keš vsi omenjeni nateguni.
Potem lahko daš 5mio kar meni in se odpraviš proti gmajni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

mahoni ::

Furbo je izjavil:


Ja čestitke, ker bi ti vsak dan težila ena Karen, za najemnine bi se pa tožaril. Res pametno.


Rabis ucne ure slovenscine? Kaj za vraga zelis povedati?

Badwolff ::

Se res Karen uporablja tudi v Sloveniji?

nergac ::

mahoni je izjavil:

nergac je izjavil:

Najel najboljše kiropraktike, bionergetike, osebne trenerje, nutrinicioniste, učitelje meditacije in mojstre preživetja v naravi.
Čez dve leti bi šel živeti off the grid.

Za kaj takega ne rabis 5mil EUR

Dovolj je, da sparas kaksne 2 leti na full, v vmesnem casu izvajas online (youtube) tecaje in pol prides k tapravim ljudem z vsaj neko osnovo in si v roku 5 let zmagal, ma se prej.

Ce pride do tega, bi ti rade volje posredoval svoj TRR


Koliko rabim?
Sicer bi namesto online tečajev uporabil druge kanale.
Poznam dobrega kiropraktika, še enega ki je nekaj podobnega, o meditaciji imam neko predznanje, tudi nekaj malega o ezoteriki. Do mene je celo prišla neka dobra knjiga o pilatesu.
Samo da se resno lotim meditacije, pilatesa in da bodo oprijemljiv učinki, rabim dve leti.
Potem je tu še poglobljeno branje - v poštev pridejo samo fizične knjige. Čeprav mislim da branje ni nujno potrebno.
Vse to je praktično brezplačno, koropraktiki bi bili 200 e letno, bioenergetiki pa so zelo spolzek teren in s tem se ni za igrati.
Še najbolj bi rabil mojstra preživetja v naravi.

Še moja okvirna starost: "kriza srednjih let".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Furbo ::

mahoni je izjavil:

Furbo je izjavil:


Ja čestitke, ker bi ti vsak dan težila ena Karen, za najemnine bi se pa tožaril. Res pametno.


Rabis ucne ure slovenscine? Kaj za vraga zelis povedati?

No evo, ker ne znaš predvidevati situacije dve potezi naprej, ti je tudi moj odgovor nerazumljiv.
Če misliš, da je oddajanje top nepremičnin isto preprosto, kot oddajanje garsonjerce, samo da so številke višje, se motiš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PrihajaNodi ::

Garsonjera se hitreje odda. Vec je samskih kot druzin ali poslovnezev.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mahoni ::

https://www.immobilienscout24.de/Suche/...
Ce bi bilo tako tezko, potem tudi ne bi bile taksne cene. Morate malo iz varnega okolja it vn. Ne bit samo v kuri 2x2.

Jaz sem rekel, da bi z 2mil kupil par dobrih fletov v Minhnu in le te potem oddajal, ker bi mi bilo to najbolj varna investicija. Na koncu dneva, ce bi bil bedak in se vozil pijan u Urusom in ga rasfukal in tako zgubil pol mil €, bi pac prodal eno stanovanje in se zmeraj bil bedak...dokler mi se ne bi vse sesulo ob glavo.

Mato989 ::

Če bi dobil 5 mil evrov čistega, bi šel v penzijo... vložil 2,5 mil v ETF indeks 2 mil v par podjetij (Farmacija, IT, ipd... od tega 1 podjetje v Sloveniji= in 300k na racun (200k bi pa zapravil in razdelil staršem in bratu...)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tone31 ::

nic ne bi ker imam ze vse kaj rabim tak da bi dal mirovnemo institutu

olegq ::

feryz je izjavil:

Zanimivo. A sem res edini, ki nima kaj kupiti?
Itak pa je žalostno, da nekateri v celem lajfu niso zbrali skupaj niti toliko, da bi par tajk prevrnili. Kaj za vraga pa ste in še počnete v življenju? Zgradili blok in vam je požrl denar?

Btw, nekdo, ki sanja da bo bajto postavil za 350 jurjev, jo niti za 700 ne bo. Garantirano. Sicer se pri domnevnih petih milijonih ni vredno sekirati, ali ipak.

Odvisno kako gledas na zivljenje. Meni recimo je bedno to, da mors placat za sex. Se bolj bedno, da moras iti po dekle na drug konc sveta pa se vedno ti ne seze niti do popka. Tudi recimo, ce temu ni tako. Mene osebno bi bilo sram in imel obcutek krivde izkoriscat druge samo zato, ker imam denar zenska pa nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: olegq ()

Vazelin ::

Meni recimo je bedno to, da mors placat za sex.

storitev
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

olegq ::

Recimo, da vam lobisti ponudijo 5 milijonov evrov. Recimo, da ste na zelo pomembni drzavni funkciji. Lobisti vam sicer legalno ponudijo denar ampak je mocno v skodo vasega naroda. Ali bi sprejeli teh 5 milijonov?

2dark ::

olegq je izjavil:

Recimo, da vam lobisti ponudijo 5 milijonov evrov. Recimo, da ste na zelo pomembni drzavni funkciji. Lobisti vam sicer legalno ponudijo denar ampak je mocno v skodo vasega naroda. Ali bi sprejeli teh 5 milijonov?



Ne. Ker če si na pomembni funkciji ne delaš za minimalca.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

olegq ::

2dark je izjavil:

olegq je izjavil:

Recimo, da vam lobisti ponudijo 5 milijonov evrov. Recimo, da ste na zelo pomembni drzavni funkciji. Lobisti vam sicer legalno ponudijo denar ampak je mocno v skodo vasega naroda. Ali bi sprejeli teh 5 milijonov?



Ne. Ker če si na pomembni funkciji ne delaš za minimalca.


Ja ampak a ni Pahor enkrat izjavu, da tezko prezivi s svojo 3000 evrov placo? Pa zdajsnja afera z maskami itd sicer ne Pahor ampak drugi politiki..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: olegq ()

dronyx ::

avtek je izjavil:

Ampak kaj bi recimo naredili, če bi podedovali, zadeli na loteriji (z že odbitim davkom), ali dobili na kakšen drug način 5 mio evrov?

Prvo bi šel kupit Slo-tech portal, potem bi ga pa ukinil. Že samo ob misli kakšno faco bi naredili BigWhale in še par drugih "moderatorjev" mi gre na smeh. Vredno vsakega centa.

dripac ::

dronyx je izjavil:

avtek je izjavil:

Ampak kaj bi recimo naredili, če bi podedovali, zadeli na loteriji (z že odbitim davkom), ali dobili na kakšen drug način 5 mio evrov?

Prvo bi šel kupit Slo-tech portal, potem bi ga pa ukinil. Že samo ob misli kakšno faco bi naredili BigWhale in še par drugih "moderatorjev" mi gre na smeh. Vredno vsakega centa.


Do sedaj daleč najboljša ideja :D Ti privoščim!

Ivo3 ::

Ko imas v zepu 100 eur je to relativno veliko in lahk ze nekaj konkretnega kup;is. Ce imas 100.000 eur. Vau. Lahko kupis hiso, dober avto. Ko imas milijon lahko kupis jahto ali vilo. Ce imas 100 milijonov ze ne ves kako bi jih porabil. Ce imas milijardo to postane ze nekaj abstraktnega. Ce imas na stotine milijard potem ze razmisljas kako zavladat svetu.

nekikr ::

Če imaš 100 milijonov ne veš kako bi jih zapravil? Črnuh, prosim. To še za malce boljšo jahto ni. Milijarda? To je za jahto, prvi servis in dva tanka nafte. Stotin milijard pa še nihče nima (vrednost delnic ni enaka premoženju v žepu).

mzakelj ::

5 miljonov ? Hm, 1 miljon za dam staršem, pol miljona dam bratu in pol miljona sestri , se pravi mi ostanejo 3 miljoni. 1 miljon dam punci da greva po svetu, 1 miljon dam njenemu bratu ka je bankir da mi dnar obrača ..., zadnji miljon pa kupim hišo se preselim s punco v to hišo, opremim modelarsko delavnico in noter nabašem ene 2 SAB Goblina 700 , za okras, pa ene jeta za 30 jurjev. ene 5 jurjev bi dal za komp, pa seveda žurko za 5 jurjev naredu da se ga s kolegi in prijatli naveselimo od petka do pondelka ... 100 jurjev od miljona doniram Psihiatrični bolnici Idrija da poskrbi po pondelku zame.... Če pa še kaj ostane nabavim hrano in grem turo po Sloveniji in delim ljudem ter jim plačujem položnice ...

Mato989 ::

mzakelj je izjavil:

5 miljonov ? Hm, 1 miljon za dam staršem, pol miljona dam bratu in pol miljona sestri , se pravi mi ostanejo 3 miljoni. 1 miljon dam punci da greva po svetu, 1 miljon dam njenemu bratu ka je bankir da mi dnar obrača ..., zadnji miljon pa kupim hišo se preselim s punco v to hišo, opremim modelarsko delavnico in noter nabašem ene 2 SAB Goblina 700 , za okras, pa ene jeta za 30 jurjev. ene 5 jurjev bi dal za komp, pa seveda žurko za 5 jurjev naredu da se ga s kolegi in prijatli naveselimo od petka do pondelka ... 100 jurjev od miljona doniram Psihiatrični bolnici Idrija da poskrbi po pondelku zame.... Če pa še kaj ostane nabavim hrano in grem turo po Sloveniji in delim ljudem ter jim plačujem položnice ...


Pol te pa bejba pusti in brat odnese keš in si nategnjen orenk... bravo :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

inferno666 ::

- 0.5M bi dal na več različnih bank, da jih krije jamstvena shema
- 3M v različne z različnimi donosnostmi in tveganji (ETF, ...)
- 0.5M za Nexo in podobna posojanja z mal boljšim donosom
- 0.2M za igranje s cryptom, čist da potešim svojo željo po špekuliranju, gamblanju
- 0.2M za večje stanovanje in mal lepšim pogledom na morje, pa odplačilo vikenda
- 0.6M za uživanje, predvsem potovanja v še neobiskane dele sveta (ogled antarktike, velikonočni otoki, take zadeve, ki so trenutno predrage za 4 člansko družino)

Službo ne bi menjal, ker je ta super. Povečal pa bi količino prostih dni, predvsem za potovanja, hribe, izlete itd...

Za tiste, ki bi kupovali nepremičnine pa jih oddajali. To ni glih pasivni dohodek, rabiš kr dost ukvarjanja s tem, al pa plačuješ doberšen del dobička nekomu, da se s tem ukvarja.
Moraš vkalkulirat tudi amortizacijo, vmesne izpade med menjavo najemnikov, zakonodaja ščiti neplačnike itd...
Jaz če bi se odločil vlagati v nepremičnine, bi dosti rajši vložil v kak večji nrepemičninski sklad. Se ti ni potrebno ukvarjati z nobeno od teh stvari, tveganje je definitivno manjše.

Ivo3 ::

nekikr je izjavil:

Če imaš 100 milijonov ne veš kako bi jih zapravil? Črnuh, prosim. To še za malce boljšo jahto ni. Milijarda? To je za jahto, prvi servis in dva tanka nafte. Stotin milijard pa še nihče nima (vrednost delnic ni enaka premoženju v žepu).


Ali res mislis, da uradno belezijo cisto vse milijarderje, lepo vas prosim. Najbogatejsi lahko kupijo polovico sveta, ne samo medije. Mislite, da je najbogatejsim v interesu povedat javnosti, koliko denarja imajo. Ljudem bi se zmesalo.

nekikr ::

Seveda ne beležijo čisto vsega, zato imaš pa pri Amazonu pri checkoutu možnost, da izbereš "na roke" in pošlješ denar v kuverti na Jeff Bezos, Overlord drive 1, 666 NWO.

Ivo3 ::

lol
najbogatejsi niso nikoli v javnosti, nikoli. Nihce ne ve da sploh obstajajo, kaj sele, da bi bili na kaksnih razbobnanih lestivah. Saj niso neumni razbobnat celemu svetu naj jih kdo pride oropat. A se vi zavedate kaksna bogastva so se kopicila vsa stoletja v druzinah, ki so obvladovali silk road, monopol nad zacimbami, kolonijami itd. Da o izropanih mestih, kot je konstantinopel sploh ne govorim koliko zlata je oropanosamo v tem mestu, ki je veljal takrat za najbogatejse mesto na svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ivo3 ()

MIHAc27 ::

Veliko najbogatejših ima svoj denar v delnicah/podjetjih. Če slučajno propadejo, so instant reveži.
Kaj mu pomaga hiša za 10M, če stane vzdržavanje le-te ogromno. Ali avto za 100.000, kjer pride 1 set gum 5000€.

Furat visok slog življenja pač stane.

Drugače pa... sam bi naredil kot večina verjetno, nabavil hišo, avto, nekaj potalal, nekaj investiral, definitivno pa nekaj spravil tudi v nogavico.

hojnikb ::

instant reveži postanejo tisti, k so postanejo čez noč bogati in ne znajo razpršit svojga bogastva. Tisti z old money pač nebojo čez noč reveži.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575703 (19657) cen1
»

10 years in a basement. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8012786 (4442) acookook
»

Zadel 200 mil (hipotetično!) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25941631 (9468) D3m0r4l1z3d
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982152863 (58266) krneki0001
»

Prodaja Rimskih term

Oddelek: Loža
335630 (4965) AndrejO

Več podobnih tem