» »

Kaj bi naredili, če bi dobili 5mio evrov?

Kaj bi naredili, če bi dobili 5mio evrov?

««
«
1 / 6
»»

avtek ::

Ne vem, če je takšna tema že odprta.

Ampak kaj bi recimo naredili, če bi podedovali, zadeli na loteriji (z že odbitim davkom), ali dobili na kakšen drug način 5 mio evrov?

Jaz bi si pomoje zgradil eno čimvarčnejšo - pasivno hišo s čimmanjšimi stroški vzdrževanja same hiše, veliko (v mejah normale) trate okoli hiše.
Verjetno bi pustil službo in si nekako naredil izplačilo "mesečnih plač". S časom bi mi verjetno postalo malo dolgčas, in bi dejansko videl kaj me resnično zanima in veseli in odprl S.P. ali firmo s tega področja.

Dejansko je denarja veliko, bi verjetno tudi do najožjih družinskih članov prišel ta denar.

Tudi za otroke bi dovolj ostalo, vendar bi vseeno želel, da se zaposlijo in delajo, ker...saj vemo "dve generacije ne morejo toliko zaslužit, koliko lahko ena zaj***".

Pa vi?

Vazelin ::

Skoraj gotovo bi pristal na kokainumu
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Meiniken ::

Nič posebnega. Ajde, kupil neko minimalistično bajto to je pa to. Nisem nek hud potrošnik, ker se zavedam kaj rabim in kaj ne.

Če bi kdo izvedel, da sem dobil tolko denarja bi najverjetneje naslednji dan spoznal ljubezen svojega življenja in kar naenkrat imel obilico prijateljev :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

TineTone ::

Verjetno bi dal Bill Gejtsu da čim prej razvije cepivo.

c00L3r ::

Kupiš več stanovanj, pobiraš najemnine in lepo živiš od dela drugih.

TheBlueOne ::

Pustim sluzbo, vsaj 2h/dan bi porabil za studiranje investicij.

Kripto mesi ::

Kupim Mitchotu kmetijo v prekmurju, Snežinkici pa Twizija. Mogoče bi še shintarotu plačal psihiatra.

Utk ::

Naredil bi isto kot OP. Eno hiško malo bolj na samem, nekaj časa na off, potem bi pa začel nekaj delat. Verjetno bi pa s časoma s tem zaslužil (še) več kot zdaj...
Glavnice razen začetne "investicije" ne bi zapravljal.

Vazelin ::

Jaz bi naredil en izlet za izbrane člane iz kripto grupe. Kaka Tajska ali Miami. Sex alkohol in droge. All you can fu*k varianta. Vse plačano
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

mr_chai ::

Isto k zdej, nč. Gledu bi v luft v eni temni sobici.

showsover ::

Denar, ker ga preziram pač samo ene pobarvane listke, bi iz principa zavrnil, ker ni v skladu z ideologijo.

nergac ::

Sam sploh ne razmišljam o tem.
Raje razmišljam o kakih dobrih orgijah ob odlični hrani in pijači, brez kakih psihoaktivnih substanc z izjemo dobre kapljice.
Seveda v nekem nedegradiranem naravnem okolju, bog ne daj na kakem glampingu.

Cange ::

Up to date delavnica. + I5 10600k in bi z njega naredil spajkalnik za žleb.

Cruz ::

Med drugim bi postavil studio in (mladim) lokalnim bandom omogočil brezplačno snemanje.

FormerUser ::

avtek je izjavil:

Ne vem, če je takšna tema že odprta.


Že milijonkrat je bila, v različnih variacijah, in tudi odgovori so vedno isti, pač v skladu s primitivizmom in etičnim dometom forumske klientele.

nergac ::

Vedno vidiš vse negativno.

Kaj pa Cange, Cruz ...

Res si zagrenjena.

KAVINSKY ::

FormerUser je izjavil:

Že milijonkrat je bila, v različnih variacijah, in tudi odgovori so vedno isti, pač v skladu s primitivizmom in etičnim dometom forumske klientele.


Kaj bi ti storila?

TineTone ::

KAVINSKY je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Že milijonkrat je bila, v različnih variacijah, in tudi odgovori so vedno isti, pač v skladu s primitivizmom in etičnim dometom forumske klientele.


Kaj bi ti storila?


Verjetno bi nad populacijo spustila biološko orožje ki bi pobilo vse moške.

nergac ::

Sicer me za Hipi sploh ne skrbi.
Na koncu bo našla svojega moškega in mu ob vikendih spekla domače piškotke, ki jih bo oboževal, čeprav ji bo to marsikdaj odveč ...

gruntfürmich ::

dobro si preberite odgovore. to so tudi razlogi zakaj nimate 5M...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hojnikb ::

vrgu bi vse v s&p index in si lepo izplacal obresti ;)
#brezpodpisa

nergac ::

gruntfürmich je izjavil:

dobro si preberite odgovore. to so tudi razlogi zakaj nimate 5M...


Boli me k... za 5M.

sunshine403 ::

Pri meni bi bilo dokaj preprosto. Ker imam bolj kot ne vse urejeno, bi zgolj pustil sluzbo, ali pa v sluzbo hodil zgolj ko bi mi pasalo (beri: bi mi bilo dolgcas), in bi namesto sedanjih 100 in nekaj dni na leto, na smuceh prezivel se kaksnih 50dni vec. Ostalo imam pa ze sedaj, tako da nekih sprememb ne bi bilo.

Utk ::

gruntfürmich je izjavil:

dobro si preberite odgovore. to so tudi razlogi zakaj nimate 5M...

To je v bistvu res. Tist, ki si strašno želi nekaj več denarja, najde način. Ostali smo zadovoljni s tem kar imamo in nekaj bistvenega ne bi spreminjali.

shadeX ::

Kaj bi naredili, če bi dobili 5mio evrov?


Bunch of hookers and cocaine.

Alien123 ::

Milijon bi podelil ožjim v familiji. Takoj bi pustil šiht, milijon bi dal vezat na 20 let, 500k bi vložil v 5 stanovanj, dal v najem, kar bi v slabih 20ih letih prišel na nulo in stanovanja dal kasneje otrokom, kupil bi si hiško na morju ob morju. Ostane še mi nekje 2 milijona, to pa bi mel za sproti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

Egidij88 ::

Sounds exhausting.

shadeX ::

Milijon bi podelil ožjim v familiji.


Oh kako banalna napaka. Pa že zgodovina uči da se tega ne dela. Seveda jim lahko pomagaš hitreje pridet do določenih ciljev, s tem ni nič narobe, nikoli pa ne dajaš takšnih količin denarja okol.

To vsi naredijo, večinoma se ne konča lepo.


Ostane še mi nekje 2 milijona, to pa bi mel za sproti..


Mokre sanje. Že iz napisanega je jasno, da bi tako količino denarja popušil v nekaj letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

feryz ::

V bistvu popolnoma nič, ker sem v življenju že vse postoril. Brez da sem zadel teh 5 milijonov.
Žlahti in znancem pa lahko razdeliš tudi 5 milijard. Pa te ne bodo imeli nič rajši.

Trupl0 ::

- neki bi dal naprej ( za živalce, reveže, družine v stiski )
- postavu bi si novo hiško ( sva ravno v adaptaciji ) na kaki boljši elitni parceli daleč od vsega in čimveč prostora za tekat naokoli s psi
- nekaj bi si našel za delat polovični čas, da se mi ne strga
- obema bi kupu varen prostoren avto
- ko bi dobil otroke bi pustil službo in se v celoti posvetil otrokom in njihovi vzgoji ( da bi imeli fotra čimveč svojega otroštva )

- poplačal bi kredite obema družinama in bratom/sestram
- vsakemu od staršev ( od moje in mojim ) bi dal mesečno rento 1000e na rok 20 let, da bi imeli zraven penzije
- staršem bi kupil montažno hiško, da se končno losata blokovskega življenja

Na kratko... naredil bi življenje lažje sebi in mojim. pomagalo bi :)
If you are going through Hell, keep going !

mr_chai ::

gruntfürmich je izjavil:

dobro si preberite odgovore. to so tudi razlogi zakaj nimate 5M...


Bemtiš, jst pa že tok cajta bulm v steno, pa še nč ni kapnil. Hvala, zdej vem zakaj.

Alien123 ::

shadeX je izjavil:

Milijon bi podelil ožjim v familiji.


Oh kako banalna napaka. Pa že zgodovina uči da se tega ne dela. Seveda jim lahko pomagaš hitreje pridet do določenih ciljev, s tem ni nič narobe, nikoli pa ne dajaš takšnih količin denarja okol.

To vsi naredijo, večinoma se ne konča lepo.


Ostane še mi nekje 2 milijona, to pa bi mel za sproti..


Mokre sanje. Že iz napisanega je jasno, da bi tako količino denarja popušil v nekaj letih.


Kako? Razen milijona ožjim, sem vložil.. V 20ih letih se ne morem taknit milijona pri vezavi, 5 stanovanj imam s tem da bi dobival še lepo ene 2500EUR najemnine na mesec, z leti bi se večala..
Hiška ob morju mora bit za chill, še to bi lahko dajal v najem,.. drugače pa sn že zdaj skromen, pa bi se lahko bolj kurčil.. tak da ne bi jaz bil kot standard propalice :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

solatko ::

Dodal bi tem petim, ki jih že imam.>:D
Delo krepa človeka

krenpac ::

Kupil stanovanje v Ljubljani - 250.000€, kupil hišo na Primorskem - cca. 300.000€, kupil star malo boljši avto - cca. 30.000€ (pa še to s težkim srcem, ker mi je nakup pleha pač stran vržen denar), ene 200.000€ bi dal staršem, ostalo razdelil na več bank, pustil službo in se začel ukvarjati izključno s stvarmi, ki me veselijo in bi mogoče v bodoče celo prinesle kakšen zaslužek. Pa mogoče bi kupil še kakšno stanovanje za oddajo.

Meridian ::

IL_DIAVOLO ::

Sviral kurac.

showsover ::

Jaz pa bi si kupil nazaj bioloske organe, ki sem jih moral zamenjati za prezivetje v kapitalizmu.
:))

iso2000 ::

Ratal bi muslič, si dobil še eno mlajšio, da bi mi rodila še ene 2-3 otroke. Da bi taka razširjena družina udobno živela, bi rabili edino eno večjo hišo z dovolj prostora za udobno življenje. Pa da me potem žene maze i grle.
Ne vem pa, če bi boljša polovica soglašala :D

krenpac ::

iso2000 je izjavil:

Ratal bi muslič, si dobil še eno mlajšio, da bi mi rodila še ene 2-3 otroke. Da bi taka razširjena družina udobno živela, bi rabili edino eno večjo hišo z dovolj prostora za udobno življenje. Pa da me potem žene maze i grle.
Ne vem pa, če bi boljša polovica soglašala :D


Bi ampka, da bi bil za ziher bi moral iti bolj vzhodno kot južno. :) Kakšno tajko bi si moral umisliti :))

iso2000 ::

krenpac je izjavil:

iso2000 je izjavil:

Ratal bi muslič, si dobil še eno mlajšio, da bi mi rodila še ene 2-3 otroke. Da bi taka razširjena družina udobno živela, bi rabili edino eno večjo hišo z dovolj prostora za udobno življenje. Pa da me potem žene maze i grle.
Ne vem pa, če bi boljša polovica soglašala :D


Bi ampka, da bi bil za ziher bi moral iti bolj vzhodno kot južno. :) Kakšno tajko bi si moral umisliti :))

No, budist, muslič, nisem natančen :P

Jerry000 ::

Ubistvu bi si kupil stanovanje ali manjšo hišo, staršem dal prenovit stanovanje, bratu dal nekaj denarja, nekaj še zase si vzel, ostalo pa v nakup nepremičnine v LJ in oddajat. Pa kupil bi si še kakšno stvar oziroma investiral (foto oprema). To pa to :)

gruntfürmich ::

dosti bi vas kupilo nepremičnino in jo oddajalo. in to tudi večinoma poslušam od ljudi ki nimajo denarja.
le zakaj se mi to zdi neumna ideja...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

iTrader ::

Prvo pravilo naj bi bilo, da samo tvoj odvetnik sme vedet, da si zadel. Vi pa bi talali naokoli te eure. Jao.

nergac ::

Zdaj sem se spomnil.
Ustanovil bi Stranko Ploščatih Slovenije.
S 5M je preboj v parlament praktično zagotovljen.
100 fanov najdem že na ST, tako da dobim podpise za ustanovitev stranke.

O programu, statutu stranke pa kdaj drugič.

Scaramouche1 ::

4 milijone na najbolj varni donos v ameriški sklad ki nikoli ni šel pod 10% dolgoročno.
Ostalo pa v novo bajto, dva avta, lepo kolekcijo ur in oblek!

Drevesce ::

Lahko raje zberem 5.000€ vsak mesec?

nergac ::

Drevesce je izjavil:

Lahko raje zberem 5.000€ vsak mesec?


Ni šans.
Kar 5M, pa si razbijaj glavo kam vložit.

iTrader ::

nergac je izjavil:

Drevesce je izjavil:

Lahko raje zberem 5.000€ vsak mesec?


Ni šans.
Kar 5M, pa si razbijaj glavo kam vložit.

V jahto in high end prostitutke. Cez 3 leta pa v osebni stecaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iTrader ()

nergac ::

Seveda sem mislil na premoženje v dobesednem in ne prenesenem smislu.

(Čeprav je tudi to malce dvoumno.)

djabi ::

Nekaj bi dal stran, večino pa podaril (razdeljeno) lokalni občini, šoli, vrtcu, gasilskemu društvu ... Ne bi pa kupoval bajte ipd. ker ni potrebe.

Itak pa je treba plačat davek. Torej od 5 mio bi šel odbitek ... koliko že?
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575627 (19581) cen1
»

10 years in a basement. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8012762 (4418) acookook
»

Zadel 200 mil (hipotetično!) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25941495 (9332) D3m0r4l1z3d
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982152800 (58203) krneki0001
»

Prodaja Rimskih term

Oddelek: Loža
335619 (4954) AndrejO

Več podobnih tem