» »

Kaj bi naredili, če bi dobili 5mio evrov?

Kaj bi naredili, če bi dobili 5mio evrov?

nekikr ::

najbogatejsi niso nikoli v javnosti, nikoli. Nihce ne ve da sploh obstajajo, kaj sele, da bi bili na kaksnih razbobnanih lestivah.

Torej obstaja nepregledna množica superbogatašev z vsaj 100 milijard €/$ pod palcem? Ampak nihče ne ve, da obstajajo? A so to slučajno isti, ki puščajo ogromne sledi v snegu? Ali so to tisti drugi, ki jih lovijo rednecki?

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

Meni recimo je bedno to, da mors placat za sex.

storitev


Nekateri mislijo da so storitve brezplacne. Merlak ze ve zakaj je samski.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kamiKaZaA ::

Ob prebrani novici sem takoj pomislil: na takšni zabavi bi danes bila pristona tudi Vazelin in PrihajaNodi, "če bi prišla do 5 milijonov evrov"

https://www.nogomania.com/Novica/Sloven...
Srbski časnik Blic poroča, da je policija v okolici Bijeljine (Bosna in Hercegovina) v veliki raciji aretirala kar 35 ljudi. Šlo je za organizirano "zabavo" posebne vrste, ki je vključevala prostitucijo, orožje in kokain.

mzakelj ::

Mato989 je izjavil:

mzakelj je izjavil:

5 miljonov ? Hm, 1 miljon za dam staršem, pol miljona dam bratu in pol miljona sestri , se pravi mi ostanejo 3 miljoni. 1 miljon dam punci da greva po svetu, 1 miljon dam njenemu bratu ka je bankir da mi dnar obrača ..., zadnji miljon pa kupim hišo se preselim s punco v to hišo, opremim modelarsko delavnico in noter nabašem ene 2 SAB Goblina 700 , za okras, pa ene jeta za 30 jurjev. ene 5 jurjev bi dal za komp, pa seveda žurko za 5 jurjev naredu da se ga s kolegi in prijatli naveselimo od petka do pondelka ... 100 jurjev od miljona doniram Psihiatrični bolnici Idrija da poskrbi po pondelku zame.... Če pa še kaj ostane nabavim hrano in grem turo po Sloveniji in delim ljudem ter jim plačujem položnice ...


Pol te pa bejba pusti in brat odnese keš in si nategnjen orenk... bravo :D


Nimamo vsi "keš pičk" za bejbe. Brat pa me ne bo prnesu okrog brez skrbi.. Mi imamo urejeno v familiji.

Mato989 ::

To vsak misli dokler ni obratno!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Vse kar rabijo tvoji ožji clani familije, je lastno prebivališče, potem se pa naj znajdejo kot vejo in znajo. Nedelo vodi v pogubo.

kuall ::

potovanje in hodit na masaže vsak dan (ne erotične btw).
pa pičko bi imel čas iskat 24 ur na dan po tinderju in viset v fitnesu. saj bi se kar fajn žvelo no.

Vazelin ::

kuall je izjavil:

potovanje in hodit na masaže vsak dan (ne erotične btw).
pa pičko bi imel čas iskat 24 ur na dan po tinderju in viset v fitnesu. saj bi se kar fajn žvelo no.

ej, pri 5 mio eur bi ti sponzoruše trkale na vratih, ko bi se razvedelo.:)
winner:
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kuall ::

dvomim v to. včasih sem res mislil, da moraš biti samo bogat pa dobiš vsako, zdaj pa vidim, da ni res. in tudi zato mi misel na to, da bi imel 5 mio sploh ni več nič posebnega kot včasih

Vazelin ::

s tem, da si bogat ni mišljeno to, da maš 2, 3, 4 jurje plače;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kuall ::

2 jurja ali pa 10, same shit kar se mene tiče

Vazelin ::

kuall: upscale moške obleke so po par jurjev na komad. Pol veš kaka revščina je recimo 5k mesečno;) Ni glih nekaj, da boš lovil sponzorašice
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kuall ::

danes sem kupil natikače za 40€. zdej pa bo.

Meizu ::

Ce bi dobil 5 miljev ne bi potrosil niti enega centa. Lepo bi delal dalje v neki izi sluzbici, ta denar pa investiral v stvari, ki jih lahko trzim dalje brez vecjih tezav - namely, nepremicnine.

Za 5 miljonov lahko ze v Ljubljani pokupis toliko bajt/stanovanj, da ti v zivljenju niti prdnit vec ne rabi.

D3m ::

kuall je izjavil:

danes sem kupil natikače za 40€. zdej pa bo.


Jesus.

Jaz sem se pa cenkal za Puma.

Plačal 33 EUR.

|HP EliteBook|R5 6650U|

WhiteAngel ::

Aja poleg doma za ostarele bi naredil še pločnik in kolesarsko do mesta (in odkupil potrebno zemljo).

feryz ::

MIHAc27 je izjavil:

Ali avto za 100.000, kjer pride 1 set gum 5000€.
Set gum za 150k avto (20 colske, 2x 245, 2x 275) pride točno 774,29 evra.
Kvalitetnih, da ne bo pomote. Dobiš jih tudi za več kot pol manj.

nergac ::

kuall je izjavil:

danes sem kupil natikače za 40EUR. zdej pa bo.


Ni šans da si dobil cele usnjene za 40 evrov.

So pa vsaj natikače.
Ne vem kaj težijo z japonkami. Te so za ženske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

MIHAc27 ::

feryz je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Ali avto za 100.000, kjer pride 1 set gum 5000€.
Set gum za 150k avto (20 colske, 2x 245, 2x 275) pride točno 774,29 evra.
Kvalitetnih, da ne bo pomote. Dobiš jih tudi za več kot pol manj.

Če mi daš 774,29€ ti takoj prodam moj avto... pa je normalno vozen, nekaramboliran. Še gume so stare 1 leto.

Pač prvi zadetek za ceno gum za Lamborginija je vrgel razpon od nekje 1000 do 5000€. Predvidevam samo, da kit vsebuje vse 4. Sem sedajle še malo drugje pogledal, pa dobil bolj 'normalne' cene, nekaj takega kot ti.

avtek ::

Se ne spoznam na tako visoke cifre avtomobilov, ampak Lamborghini (nov?) se dobi za 100k?

MIHAc27 ::

nov bo prej 200k+... rabljenga pa komot za manj. Še na avto.net je en za 85 jurčkov.

BigBoss ::

PrihajaNodi je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Meni recimo je bedno to, da mors placat za sex.

storitev


Nekateri mislijo da so storitve brezplacne. Merlak ze ve zakaj je samski.


Storitve niso nikoli brezplačne. Definicija storitve je to, da nekaj narediš v zameno za plačilo.
Če nekaj narediš ne da bi dobil plačilo je to po definiciji usluga.

Vazelin ::

Tisti lambo za 85k je tam že leta, če se ne motim. Meni izgleda že ekstra zastarelo. Komande ko v predprejšnjem A3 lol. Pa še ene par jurjev letno rabiš, da se sploh pelje
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

avtek ::

MIHAc27 je izjavil:

nov bo prej 200k+... rabljenga pa komot za manj. Še na avto.net je en za 85 jurčkov.



Zanimivo, nisem vedel :)

janezvalva ::

avtek je izjavil:

...kaj bi... ...naredili, če bi... ...dobili... ...5 mio evrov?


nič
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

PrihajaNodi ::

D3m je izjavil:

kuall je izjavil:

danes sem kupil natikače za 40EUR. zdej pa bo.


Jesus.

Jaz sem se pa cenkal za Puma.

Plačal 33 EUR.




Ma jst sm si v lidlu kupu za 15 eur hude cevlje zdej sm pa ene za 12 vidu v pepcotu.

BigBoss je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Meni recimo je bedno to, da mors placat za sex.

storitev


Nekateri mislijo da so storitve brezplacne. Merlak ze ve zakaj je samski.


Storitve niso nikoli brezplačne. Definicija storitve je to, da nekaj narediš v zameno za plačilo.
Če nekaj narediš ne da bi dobil plačilo je to po definiciji usluga.


Ja ko ti sosed pomaga pri postavitvi bajte se kar naenkrat te usluge spremenijo (za dezavo) v storitve. There is no such thing as free meal.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Cruz je izjavil:

@nekikr Tudi jaz ne razumem od kod ta fetiš oddajanja nepremičnin. Verjetno zato, ker se kul sliši. No, saj ni slaba ideja, ampak tudi meni se tudi zdi malo škoda vsega tega.

jst sem prepričan da zato, ker ta fama kroži med slovenčki; sploh tistimi ki nimajo denarja, kot napotek kako obogateti oz kako denar obračati.

zato pa sem že v začetku napisal, da je večina teh odgovorov v resnici odgovor na to, zakaj folk nima denarja. ker če neka fama kroži med 'propalicami', to potem pomeni da je napačna.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Meizu ::

jst sem prepričan da zato, ker ta fama kroži med slovenčki; sploh tistimi ki nimajo denarja, kot napotek kako obogateti oz kako denar obračati.


Seveda. Dalec najbolj profitabilen nacin oddajanja nepremicnin (v smislu low maintenance, high income) so oddajanja nepremicnin v srediscih centralnih drzavnih mest.

In to ne hisa ali industrijski objekt - stanovajna v blokih. Zdaj bom pa tiho, ker se boste se cesa prevec naucili in mi unicili biznis. Ajde!

kot napotek kako obogateti


Eni nimamo namena obogateti. Ce imam na racunu 100.000€ ali 2.000 eur, ce je vse kar rabim 1000€, je zame povsem irelevantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Boomerang ::

Kaj bi naredil, če bi dobil 5 mio eur? Zelo preprosto:
1. Pokličem šefa, da me jutri ni na šiht... ali pa počakam, da sam opazi, da sem ga odpikal.
2. Skočim v hladilnik po pivo, da proslavim uspeh... 5 mio evrov ne dobiš vsak dan.
3. Pol milijona dam takoj na stran za kakšno nepremičnino in podobne zadeve.
4. Pol milijona porabim za kakšen projekt, ki mi bo kasneje prinesel dodatnih 5 mio evrov.
Ko je točka 4 izpolnjena in služi namenu, spet ponovim od 2. točke dalje.

nekikr ::

Točno zato pa si "revež". Če bi namreč imel idejo za 5mio pri kateri rabiš 0,5mio vložka, bi se banke in investitorji stepli za priložnost, da te financirajo. Na nivoju tistih, ki bi za 5mio kupovali stanovanja in potem kasirali po 500€ najemnin in tako preživeli svoje "sanjsko" življenje.

Utk ::

Ja kaj pa bi? 5 mio je še zmeraj bistveno premalo, da bi samo zapravljal kot da ne bo jutrišnjega dne. Lahko pa po drugi strani od tega denarja lepo živiš ti, tvoji otroci, vnuki in pravnuki. Če se noben ne preserava z jahtami in podobnimi nesmiselno dragimi stvarmi. In če nobenemu ni prepovedano še kaj tudi samemu naredit v življenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

gruntfürmich ::

5mio je ekvivalent 10k plači.

Boomerang je izjavil:

Kaj bi naredil, če bi dobil 5 mio eur? Zelo preprosto:
1. Pokličem šefa, da me jutri ni na šiht... ali pa počakam, da sam opazi, da sem ga odpikal.
2. Skočim v hladilnik po pivo, da proslavim uspeh... 5 mio evrov ne dobiš vsak dan.
3. Pol milijona dam takoj na stran za kakšno nepremičnino in podobne zadeve.
4. Pol milijona porabim za kakšen projekt, ki mi bo kasneje prinesel dodatnih 5 mio evrov.
Ko je točka 4 izpolnjena in služi namenu, spet ponovim od 2. točke dalje.

zakaj pa ne začneš s točko 4. pri bolj skromnem/realnem znesku, in potem prilezeš na 5 mio?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

iTrader ::

Jaz bi vse vrgu v Tezos. Ce gre x250 sem najbogatejsi Slovenec, ce gre vse v qurac pa sem izgubil samo 2 eura (toliko stane loto listek). Win-win situacija.

Robocop1 ::

Moj plan: 5 mio bi enakomerno razdelil na 50 kupčkov. Na vsakem kupčku bi tako imel po 100.000€ - to je maksimalni znesek, ki ga lahko v enem letu zapravim. Za 50 let sem dober. V službo bi šel pogledat vsake toliko časa (bolj zaradi socializacije in za popestritev dneva), sekiral se ne bi niti malo. Ko mi šefove pripombe dvignejo prvi las, lahko začne iskat drugega delavca. S takim zneskom bi živel kot v pravljici.

Djuro ::

Ehh, naprej bi živel, kot pač živim, malo manj bi se sekiral glede službe in morebiti s familijo več potoval.
Odnosi te delajo srečne, denar je samo morebiti rahel in ne nujen pripomoček k sreči.

FTad ::

Robocop1 je izjavil:

Moj plan: 5 mio bi enakomerno razdelil na 50 kupčkov. Na vsakem kupčku bi tako imel po 100.000€ - to je maksimalni znesek, ki ga lahko v enem letu zapravim. Za 50 let sem dober. V službo bi šel pogledat vsake toliko časa (bolj zaradi socializacije in za popestritev dneva), sekiral se ne bi niti malo. Ko mi šefove pripombe dvignejo prvi las, lahko začne iskat drugega delavca. S takim zneskom bi živel kot v pravljici.


Dejansko je to se ena izmed najbolj enostavnih resitev. Ne rabis se ukravjat z raznimi investicijami blablabla. Vsaj z obrestmi bi si kril izgubo, ki jo prinese inflacija.

Meizu ::

Ne verjamem, da nase banke nudijo obresti visje od inflacije.

nekikr ::

Seveda jih ne. Največ ponuja delavska hranilnica, za 5mio in dobo 10 let ponujajo 0,65%. Se pravi nekje 3-4x manj od uradne inflacije.

Robocop1 ::

FTad je izjavil:

Robocop1 je izjavil:

Moj plan: 5 mio bi enakomerno razdelil na 50 kupčkov. Na vsakem kupčku bi tako imel po 100.000€ - to je maksimalni znesek, ki ga lahko v enem letu zapravim. Za 50 let sem dober. V službo bi šel pogledat vsake toliko časa (bolj zaradi socializacije in za popestritev dneva), sekiral se ne bi niti malo. Ko mi šefove pripombe dvignejo prvi las, lahko začne iskat drugega delavca. S takim zneskom bi živel kot v pravljici.


Dejansko je to se ena izmed najbolj enostavnih resitev. Ne rabis se ukravjat z raznimi investicijami blablabla. Vsaj z obrestmi bi si kril izgubo, ki jo prinese inflacija.


To je top rešitev :) Saj ne rečem, prvo leto bi najbrš porabil kar 2 kupčka, ker bi si privoščil en spodoben avto (seveda imam v mislih novega) in zgradil hiško. V prihodnjih letih ne bi pretirano zapravljal za luksuz, zato bi kar veliko prihranil. Občasno bi si s prihrankom privoščil kakšno potovanje in to je to. Dobrih 50 let živim ko Alica v čudežni deželi. Ko se pojavi družina pa ob tolikšnem denarju tudi to ni problem.

dild0idis ::

Vprašal bi se, kje je ostali dobitek, ki bi ga moral dobiti!?

Samo 5 mio, kako naj preživim s to miloščino?

Meizu ::

Najprej bo treba od teh 5 mio odsteti davek na igre na sreco, pa se potem menimo dalje.

avtek ::

Prosim za začetek preberi prvi post :)

gruntfürmich ::

jst bi si kupil čim večjo parcelo za živet, gor ubost eno luštno bajto (morda kar leseno) in probat imet gor ali kje drugje strelišče.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

300k za parcelo in hišo, 40k za avto, še ene 60k v ostale drobnarije. 900k za tri stanovanja = porabljen 1.5m.
Tri četrt milijona bi dal bratu, sestri, staršem. = porabljenih 2.25m.
Aja, pa kupil bi eno jadrnico za cca 50k, za celotno družino.
1m bi dal v dobrodelne namene.
Ostalo bi šlo v sklade itd..

Živel bi od pobranih najemnin in svojega dela, kar bi verjetno naneslo tam okrog 4.000e/mesec.

Čeprav bolj kot razmišljam, bolj sem prepričan, da bi bolj škrtaril. Naprimer 2 leti rabljen avto za 25k, 10 let rabljena jadrnica za 25k itd.. rad bi bil zgled ostalim, ne želim da se kdorkoli iz družine vozi okoli z novim BMW M5, rad pa bi, da so preskrbljeni.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Pokupil stare bajte, jih obnovil in ugodno prodal ali oddal mladim družinam, ki si ne morejo privosciti novogradnje.

Tako bi zbil ceno najemnin za 30m2 luknje, najemodajalce pa spravil na berasko palico :)

Furbo ::

Ja seveda, z usranimi 5mio bi cel nepremičninski trg pri nas zamajal. Pol pa svizec..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

nekikr je izjavil:

Točno zato pa si "revež". Če bi namreč imel idejo za 5mio pri kateri rabiš 0,5mio vložka, bi se banke in investitorji stepli za priložnost, da te financirajo. Na nivoju tistih, ki bi za 5mio kupovali stanovanja in potem kasirali po 500€ najemnin in tako preživeli svoje "sanjsko" življenje.


+1.

Vsi sanjajo o velikih dobičkih, “če bi le imeli točno določeno vsoto denarja”. Je pa dejstvo, da če iz 5€ ne znaš naredit 50 ali iz 500€ 5000, potem tudi ne boš znal iz 500k naredit 5M.

Ljudje sanjajo.

Mato989 ::

shadeX je izjavil:

nekikr je izjavil:

Točno zato pa si "revež". Če bi namreč imel idejo za 5mio pri kateri rabiš 0,5mio vložka, bi se banke in investitorji stepli za priložnost, da te financirajo. Na nivoju tistih, ki bi za 5mio kupovali stanovanja in potem kasirali po 500€ najemnin in tako preživeli svoje "sanjsko" življenje.


+1.

Vsi sanjajo o velikih dobičkih, “če bi le imeli točno določeno vsoto denarja”. Je pa dejstvo, da če iz 5€ ne znaš naredit 50 ali iz 500€ 5000, potem tudi ne boš znal iz 500k naredit 5M.

Ljudje sanjajo.


Daj ne bluzi... iz 5 mil je lažje nardit 50 mil kot iz 5€ na 50€... pa ne govorim o borzi, ampak govorim o tem, da se ti urna postavka splača in da lahko hkrati živiš... če imaš 5 mil in daš vse v pasivni ETF, boš na 50mil in ne boš nič švical, tudi če boš letno vzel ven 10k za skromno življenje... pri 5€ tega ne morš nardit...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Furbo ::

A 5€ imaš in misliš, da se spoznaš na ETFe?

A nisi potem malce narobe zastavil, najprej se nauči kaj takega, kar ti bo prinašalo dohodek, potem pa študiraj ETFe.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mato989 ::

Furbo je izjavil:

A 5€ imaš in misliš, da se spoznaš na ETFe?

A nisi potem malce narobe zastavil, najprej se nauči kaj takega, kar ti bo prinašalo dohodek, potem pa študiraj ETFe.


Gre se za to da s takim denarjem mali premiki pomenijo ogromno za razliko od 3 procentov pri 5e...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575709 (19663) cen1
»

10 years in a basement. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8012786 (4442) acookook
»

Zadel 200 mil (hipotetično!) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25941633 (9470) D3m0r4l1z3d
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982152865 (58268) krneki0001
»

Prodaja Rimskih term

Oddelek: Loža
335630 (4965) AndrejO

Več podobnih tem