» »

Kaj bi naredili, če bi dobili 5mio evrov?

Kaj bi naredili, če bi dobili 5mio evrov?

Alien123 ::

Brat se nauči

FireSnake ::

Kupil bi srednje veliko kmetijo.
Uredil bi tako, da bi proizvajal hrano brez pridelave strupov.
Ki bi jo tudi za minimalni denar prodajal (višek).
Znancem bi jo pa zastonj dajal.

Kupil bi avto, ki je kakih 7 jurjev več vreden, kot moj trenutni.

Pa eno zlato žepno uro bi si kupil - te še nimam. Tam okoli 1400EUR so.

To je pa bolj kot ne to.

Edit: aja, pa eno lepo ohranjeno prednjačo bi si tudi kupil. Res dobro ohranjeno, muzejski primerek.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

hojnikb ::

Oh boy, za to nerabiš 5m. Pejt kakemu kmetu čez poletje, pa boš mel praktično vse to :)
#brezpodpisa

dexterboy ::

Vazelin je izjavil:

Jaz bi naredil en izlet za izbrane člane iz kripto grupe. Kaka Tajska ali Miami. Sex alkohol in droge. All you can fu*k varianta. Vse plačano

A sem lahko tvoj prijatelj? :))

Dodatek; skoraj zagotovo bi kontaktiral kakšno "bambino". Povprašal za en teden skupnega lajfa. In si dal duška...

c00L3r je izjavil:

Kupiš več stanovanj, pobiraš najemnine in lepo živiš od dela drugih.

Brawo, zmagovita hipoteza za samomor z nožem v hrbet! En model je jeseni v manjšem SLO mestecu kupil v enih novogradnjah fletov za pol milje. Ko sem to slišal, sem crknil od smeha! Če bi jeseni vložil 500.000 v zlato, bi danes, pol leta kasneje, imel že najmanj 10% donos. Tako pa ima neke stene, katerim je cena padla za koliko... 10%?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

dexterboy je izjavil:

Tako pa ima neke stene, katerim je cena padla za koliko... 10%?

Na nepremicnine se praviloma gleda kot na dolgorocne investicije 10-20 let, ce uspes preaj realizirati nalozbene plane, super. Poleg tega, da iz naslova stanovanjskih nepremicnin pobiras tudi najemnine, ce niso res v neki vukojebini.

IL_DIAVOLO ::

Kupis, obnovis, prodas. Nimas vzdrževanja in opravka s podnajemniki.

showsover ::

Ja, to je idealno, če poznaš priložnosti in da investiraš v up-trendu, jaz govorim za normalno (ne)srečnega investitorja.

nirm ::

manjšo kučico z velikim vrtom v lj nekje bolj na obrobju, potem vikendico v dolini soče ali bližini bohinja. pa par roadtripov bi si prvošču po različnih kontinentnih.
ostalo bi pretopil v nek siguren sklad in vlekel rento. pustil bi idejo o tehnični karieri in se bolj resno vrgel v vse raznorazne hobije, ki me zanimajo in ki verjetno ne bi bili možni ustvarjati profita.

aja pa vrt bi ponudil kakšnim intelektualcem/umetnikom/glasbenikom za odprte evente za javnost in skupnost. če bi mi preveč denarja od rente ostajalo bi se pač še dobro jedlo

sass628 ::

Šel bi na kavo :D

asdf_jklc ::

Zagotovo nebi nobeden vedel, da sem zadel 5.000.000 EUR (v kolikor nebi podatki s strani javne uprave pricurljali v javnost). Kupil bi eno nomral priced parcelo zunaj središč z norimi cenami, postavil pasivno hiško (minimalni stroški vzdrževanje), zamenjal bi se en od avtomobilov za enak model (Megane) le da bi bil nov in stal max 16.000 EUR kolikor je bil prejšnji model. Ko bi se kriza polegla bi šli na road trip po zahodni obali ZDA (kar je že sedaj planirano), preostalo pa v dolgoročne naložbe, banko in mirno življenje dalje kot da se ni nič zgodilo.

shadeX ::

FireSnake je izjavil:

Kupil bi srednje veliko kmetijo.
Uredil bi tako, da bi proizvajal hrano brez pridelave strupov.
Ki bi jo tudi za minimalni denar prodajal (višek).
Znancem bi jo pa zastonj dajal.
.


Zanimivo. 5 miljonov, da bi potem postal kmet full time. Saj veš, da pridelava hrane ni “mačji kašelj”?

Vrt z zelenjavo in krompirjem imaš pa lahko že sedaj.

Smrekar1 ::

avtek je izjavil:

Ne vem, če je takšna tema že odprta.

Ampak kaj bi recimo naredili, če bi podedovali, zadeli na loteriji (z že odbitim davkom), ali dobili na kakšen drug način 5 mio evrov?

Jaz bi si pomoje zgradil eno čimvarčnejšo - pasivno hišo s čimmanjšimi stroški vzdrževanja same hiše, veliko (v mejah normale) trate okoli hiše.
Verjetno bi pustil službo in si nekako naredil izplačilo "mesečnih plač". S časom bi mi verjetno postalo malo dolgčas, in bi dejansko videl kaj me resnično zanima in veseli in odprl S.P. ali firmo s tega področja.

Dejansko je denarja veliko, bi verjetno tudi do najožjih družinskih članov prišel ta denar.

Tudi za otroke bi dovolj ostalo, vendar bi vseeno želel, da se zaposlijo in delajo, ker...saj vemo "dve generacije ne morejo toliko zaslužit, koliko lahko ena zaj***".

Pa vi?


5 milijonov evrov neto?

3 milijone evrov naložim v take in drugačne delnice. V tem času bi verjetno prednjačila farmacija, prodaja prek spleta, morda orožje, nek širok portfolej pač. Pol milijona evrov naložim v nepremičnine za oddajo v relativni bližini (npr. Ljubljana, Litija). Pol milijona evrov poskrijem v zlatu in depozitih v bankah na vsaj 2 kontinentih. Za pol milijona evrov si zgradim hišo in še za kak vikend ter dopust ostane. Zadnjega pol milijona evrov doniram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

IL_DIAVOLO ::

Zakaj pa ne?



Enostavno je rect da boš preostanek zivljenja samo lezal, ampak to traja nekaj mesecev, potem pa se zacne kriza.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

Zgradil bi dom za ostarele/varstvo in se zaposlil v njem kot hišnik/itjevec. S tem bi imel kaj početi, pa še družba bi imela kaj od mene.

nergac ::

Kupil in preuredil bi staro podrtijo v Piranu.
Dopoldne bi se kopal nag, kjer se to tolerira, popoldne pa bi postavil pred bajto šahovsko tablo in analogno šahovsko uro ter šahiral z mimoidočimi.

BigBoss ::

Na hitro izračunano je to cca 8000 EUR na mesec naslednjih 50 let.

Živel bi .... Delal kar bi mi pasalo.

Aquafriend ::

Nekateri se lahko zahvalite visji sili, da niste dobili teh 5 milijonov. Bodite hvalezni, da jih ne dobite. Jaz hvala bogu jih nimam. Mislite, da vam bo droga olajsala zivljenje. Prej kontra. Mislite, da boste pomagali otrokom, ce jim ni treba nic delat. Ne. Clovek se najvec nauci v tezkih situacijah. Ne pa ko zivi v raju.

nergac ::

Raja brez pekla ni in obratno.
Če bi vse bilo samo težko, pa da bi bilo vse samo učenje, ne da bi užival, potem se živ bog ne bi matral za ničesar.
Je pa res, večji napor in trpljenje pripeljeta do večjega užitka.

shadeX ::

Problem priliva večje količine denarja je v tem, da večina ljudi sploh ne razume kaj to s sabo prinaša. Človek takoj dobi neko vizijo, kaj bo z denarjem naredil/kupil.

Ko pride do željenega cilja se je potrebno zavedat, da se človek tam ne ustali ampak hoče vedno VEČ. To ni stvar karakterja, ampak je stvar naše človeške narave. Stvar karakterja je samo kako te situacije hendlaš, ampak se že ve da več kot 90% loterijskih dobitnikov konča nazaj v službi full time.

Ko dobiš večjo količino denarja je potrebno narediti PLAN in se ga držati. Npr kupil bom tiste 3 stvari, ki si jih želim in bodo moje življenje olajšale. Nekaj bom investiral, drugo pa ZAKLENIL in si mesečno pobiral toliko in toliko.

Če nimaš plana, boš ob poležavanju ob novi hiški hitro dobil misli (večino časa nimaš kontrole nad svojimi mislimi), kako bi si privoščil še to in ono in tretje, kupček pa hitro začne kopneti. Sploh če imaš zraven še "prijatelje" , ki ti svetujejo kaj z denarjem.

c3p0 ::

Ko nekdo ob 5 milijonih najprej pomisli na drogo in dame noči, je takoj jasno zakaj nima nič, kamoli 5 milijonov.

shadeX ::

Ja pol se mu pa ne piše nč dobrega

dexterboy ::

c3p0 je izjavil:

Ko nekdo ob 5 milijonih najprej pomisli na drogo in dame noči, je takoj jasno zakaj nima nič, kamoli 5 milijonov.

to pišeš iz lastnih izkušenj?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

nergac ::

c3p0 je izjavil:

Ko nekdo ob 5 milijonih najprej pomisli na drogo in dame noči, je takoj jasno zakaj nima nič, kamoli 5 milijonov.


To tudi sam pravim.
Zato sem bolj za orgije v neokrnjeni naravi na prostem, seveda brez psihoaktivnih substanc.

Badwolff ::

1-2 m bi šlo v nepremičnine.
Vikend v KG, vikend nekje na morju, nič posebnega, pač za preživljati dopust, najbrž nova hisa/flat v Ljubljani.

Ostalo bolj ali manj v investicije in banke, nekaj razpršenega.

Službe ne bi pustil, mi ni hudega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

iTrader ::

Je bolje 50 let životarit ali 3 leta živet kot rockstar in končat na štriku?

mahoni ::

Ce bi me jutri cakalo 5mil na racunu bi storil sledece:
- nakup Lambota Urusa Mansory
- nakup luksuznega stanovanja za 1mil € v Minhnu za svoje bivanje
- nakup dodatnih 5 stanovanj za 2mil € v Minhnu za najemnine (to bi bilo recimo na mesecni ravni 10k od najemnin)
- nakup apartmaja nekje na Hrvaskem s privatnim izhodom na morje do 1mil - za svoje bivanje
- odprl bi svoj RZ in se s tem zajebaval

nergac ::

iTrader je izjavil:

Je bolje 50 let životarit ali 3 leta živet kot rockstar in končat na štriku?


Nekaj vmes.

mahoni ::

nergac je izjavil:

iTrader je izjavil:

Je bolje 50 let životarit ali 3 leta živet kot rockstar in končat na štriku?


Nekaj vmes.

Odvisno od tega ali ti je cifa zivljenja poznana ali ne. Ce tebi ni znano, da bos zivel samo 3 leta in zivis kot rockstar bi taksno zivljenje sigurno bilo boljse kot 50 zivotarenja.

shadeX ::

Je bolje 50 let životarit ali 3 leta živet kot rockstar in končat na štriku?


To je nevarno vprašanje. Ker 3 leta je praktično zelo kratka doba, da živiš ta čas kot rockstar (enhancani užitki do maximuma). Za to tudi ni potrebno 5M, ampak dnevni odmerek (ali par) najljubše droge (heroin?, meth?) bo dovolj.

Take količine dopamina lahko v trenutku dosežeš samo z drogami.

nergac ::

mahoni je izjavil:

nergac je izjavil:

iTrader je izjavil:

Je bolje 50 let životarit ali 3 leta živet kot rockstar in končat na štriku?


Nekaj vmes.

Odvisno od tega ali ti je cifa zivljenja poznana ali ne. Ce tebi ni znano, da bos zivel samo 3 leta in zivis kot rockstar bi taksno zivljenje sigurno bilo boljse kot 50 zivotarenja.


Obstaja zelo lep slovenski pregovor:
Če bi človek bil vedež, ne bi bil revež.

zavajon ::

avtek je izjavil:

Jaz bi si pomoje zgradil eno čimvarčnejšo - pasivno hišo s čimmanjšimi stroški vzdrževanja same hiše, veliko (v mejah normale) trate okoli hiše.

Taprav Slovenc :))

c00L3r ::

dexterboy je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Jaz bi naredil en izlet za izbrane člane iz kripto grupe. Kaka Tajska ali Miami. Sex alkohol in droge. All you can fu*k varianta. Vse plačano

A sem lahko tvoj prijatelj? :))

Dodatek; skoraj zagotovo bi kontaktiral kakšno "bambino". Povprašal za en teden skupnega lajfa. In si dal duška...

c00L3r je izjavil:

Kupiš več stanovanj, pobiraš najemnine in lepo živiš od dela drugih.

Brawo, zmagovita hipoteza za samomor z nožem v hrbet! En model je jeseni v manjšem SLO mestecu kupil v enih novogradnjah fletov za pol milje. Ko sem to slišal, sem crknil od smeha! Če bi jeseni vložil 500.000 v zlato, bi danes, pol leta kasneje, imel že najmanj 10% donos. Tako pa ima neke stene, katerim je cena padla za koliko... 10%?


Če kupiš stanovanj za 5 milijonov, še zaposliš nekoga, ki se ukvarja s pobiranjem najemnin in vzdrževanjem. Tako nimaš 0 dela s podnajemniki. Prav tako si s tako količino pobranih najemnim vsako leto kupiš 1 ali 2 dodatni stanovanji. Širša družba od tega nima nič, ker si kapitalist, ki postaja vsako leto večja pijavka ekonomskega sistema. Živiš kot kralj, se napajaš od dela drugih in sam ne nič ne ustvariš. Pa obvezno moraš jamrat, kako hudobna država jemlje davke "uspešnim posameznikom" in pomaga socialno šibkim.

IL_DIAVOLO ::

Tebi pa bi dosti pokradli oz. so ti ze.

mr_chai ::

mahoni je izjavil:

Ce bi me jutri cakalo 5mil na racunu bi storil sledece:
- nakup Lambota Urusa Mansory
- nakup luksuznega stanovanja za 1mil € v Minhnu za svoje bivanje
- nakup dodatnih 5 stanovanj za 2mil € v Minhnu za najemnine (to bi bilo recimo na mesecni ravni 10k od najemnin)
- nakup apartmaja nekje na Hrvaskem s privatnim izhodom na morje do 1mil - za svoje bivanje
- odprl bi svoj RZ in se s tem zajebaval


Sorry, ampak po takih investicijah, bi bil kmalu spet revež ;)

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

Jaz bi naredil en izlet za izbrane člane iz kripto grupe. Kaka Tajska ali Miami. Sex alkohol in droge. All you can fu*k varianta. Vse plačano


Sem jaz notri?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

pirat ::

PrihajaNodi je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Jaz bi naredil en izlet za izbrane člane iz kripto grupe. Kaka Tajska ali Miami. Sex alkohol in droge. All you can fu*k varianta. Vse plačano


Sem jaz notri?

A ni tako, da ti se iz hiše ne gres, razen ce moras kupiti solato (katero je potrebno prej malo potipati)? Zdaj bi sel pa kar na Tajsko na sex. Kaj pa korona?

c3p0 ::

dexterboy je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ko nekdo ob 5 milijonih najprej pomisli na drogo in dame noči, je takoj jasno zakaj nima nič, kamoli 5 milijonov.

to pišeš iz lastnih izkušenj?


Jap, 4.5M še mi je sicer ostalo, kids beware.

nergac ::

PrihajaNodi je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Jaz bi naredil en izlet za izbrane člane iz kripto grupe. Kaka Tajska ali Miami. Sex alkohol in droge. All you can fu*k varianta. Vse plačano


Sem jaz notri?


Ravno danes sem pomislil nate, kje si.
In potem narediš tako krucialno napako ...

iTrader ::

c00L3r je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Jaz bi naredil en izlet za izbrane člane iz kripto grupe. Kaka Tajska ali Miami. Sex alkohol in droge. All you can fu*k varianta. Vse plačano

A sem lahko tvoj prijatelj? :))

Dodatek; skoraj zagotovo bi kontaktiral kakšno "bambino". Povprašal za en teden skupnega lajfa. In si dal duška...

c00L3r je izjavil:

Kupiš več stanovanj, pobiraš najemnine in lepo živiš od dela drugih.

Brawo, zmagovita hipoteza za samomor z nožem v hrbet! En model je jeseni v manjšem SLO mestecu kupil v enih novogradnjah fletov za pol milje. Ko sem to slišal, sem crknil od smeha! Če bi jeseni vložil 500.000 v zlato, bi danes, pol leta kasneje, imel že najmanj 10% donos. Tako pa ima neke stene, katerim je cena padla za koliko... 10%?


Če kupiš stanovanj za 5 milijonov, še zaposliš nekoga, ki se ukvarja s pobiranjem najemnin in vzdrževanjem. Tako nimaš 0 dela s podnajemniki. Prav tako si s tako količino pobranih najemnim vsako leto kupiš 1 ali 2 dodatni stanovanji. Širša družba od tega nima nič, ker si kapitalist, ki postaja vsako leto večja pijavka ekonomskega sistema. Živiš kot kralj, se napajaš od dela drugih in sam ne nič ne ustvariš. Pa obvezno moraš jamrat, kako hudobna država jemlje davke "uspešnim posameznikom" in pomaga socialno šibkim.

Tako enostavno to je?
Mislim, da za vse nepremičninarje tukaj je bolje, da se zgledujete po Dan Bilzerianu.

PrihajaNodi ::

pirat je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Jaz bi naredil en izlet za izbrane člane iz kripto grupe. Kaka Tajska ali Miami. Sex alkohol in droge. All you can fu*k varianta. Vse plačano


Sem jaz notri?

A ni tako, da ti se iz hiše ne gres, razen ce moras kupiti solato (katero je potrebno prej malo potipati)? Zdaj bi sel pa kar na Tajsko na sex. Kaj pa korona?


Ni mi toliko do sexa. Rad bi morje. So socialno pa pac ne gre to.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

PrihajaNodi je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Jaz bi naredil en izlet za izbrane člane iz kripto grupe. Kaka Tajska ali Miami. Sex alkohol in droge. All you can fu*k varianta. Vse plačano


Sem jaz notri?

Valda, da si noter.
Dokler ne fašemo vsaj klamidijo ne gremo domov8-)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

;-) ::

Dokončal okolico bajte, postavil BigBrother ograjo okoli parcele, kupo 2 francoska buldoga in čakal da mi rata dolgčas...potrm pa dalje.

Kakih resnih investicij in naložb nebi delal, zluftal bi tako kot je prišlo bi odšlo.

D3m ::

Financiral anti-kike proteste.

Da jim vrnem milo za žajfo.

P.S.

Poplačal kredit.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

;-) je izjavil:

Dokončal okolico bajte, postavil BigBrother ograjo okoli parcele, kupo 2 francoska buldoga in čakal da mi rata dolgčas...potrm pa dalje.

Kakih resnih investicij in naložb nebi delal, zluftal bi tako kot je prišlo bi odšlo.


ne rabiš čakat na 5 milijonov, da si kupiš francoza :D

Kvinta ::

mahoni je izjavil:

Ce bi me jutri cakalo 5mil na racunu bi storil sledece:
- nakup Lambota Urusa Mansory
- nakup luksuznega stanovanja za 1mil € v Minhnu za svoje bivanje
- nakup dodatnih 5 stanovanj za 2mil € v Minhnu za najemnine (to bi bilo recimo na mesecni ravni 10k od najemnin)
- nakup apartmaja nekje na Hrvaskem s privatnim izhodom na morje do 1mil - za svoje bivanje
- odprl bi svoj RZ in se s tem zajebaval


Pol bi pa čapci prišli te malo sfockali ti vse stran pobrali pa je to to :))
A.C.A.B

2dark ::

Denar, ki se dobi v stilu loterije človek osebno ne zasluži, se ni trudil zanj, zato ga ne ceni in ga hitro zapravi.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

miha98 ::

jaz če bi imel 5 miljonov.. bi zbiral ideje in vložil v firme po sloveniji.. seeveda tiste, ki delajo pošteno....

Furbo ::

Niti centa ne bi dal v kakšne oslovske dobrodelne namene, niti centa ne bi nikamor vložil, ne bi povedal živi duši, dvignil bi keš v banki (tu bi užival, ko bi si pulili lase), ga zabrisal v predal in sproti jemal, kar bi rabil (brez metanja ven).
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

avtek ::

zavajon je izjavil:

avtek je izjavil:

Jaz bi si pomoje zgradil eno čimvarčnejšo - pasivno hišo s čimmanjšimi stroški vzdrževanja same hiše, veliko (v mejah normale) trate okoli hiše.

Taprav Slovenc :))


A če sem ponosen Slovenc se moram obnašat kot čefur in ostala gamad ali lahko razporejam stvari in finance kot je meni najboljše?

mahoni ::

mr_chai je izjavil:

mahoni je izjavil:

Ce bi me jutri cakalo 5mil na racunu bi storil sledece:
- nakup Lambota Urusa Mansory
- nakup luksuznega stanovanja za 1mil € v Minhnu za svoje bivanje
- nakup dodatnih 5 stanovanj za 2mil € v Minhnu za najemnine (to bi bilo recimo na mesecni ravni 10k od najemnin)
- nakup apartmaja nekje na Hrvaskem s privatnim izhodom na morje do 1mil - za svoje bivanje
- odprl bi svoj RZ in se s tem zajebaval


Sorry, ampak po takih investicijah, bi bil kmalu spet revež ;)

Zakaj ze? Pa saj se samo enkrat zivi. Zakaj koji kurec bi vlagal kot eni v delnice in kopicil kes. Lajf je zato, da se ga uziva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575712 (19666) cen1
»

10 years in a basement. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8012787 (4443) acookook
»

Zadel 200 mil (hipotetično!) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25941634 (9471) D3m0r4l1z3d
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982152865 (58268) krneki0001
»

Prodaja Rimskih term

Oddelek: Loža
335630 (4965) AndrejO

Več podobnih tem