» »

Pozicija (orientacija) pojstelje vpliva na spanje?

Pozicija (orientacija) pojstelje vpliva na spanje?

«
1
2

rezator ::

Pred 10 dnevi sva z bodočo ženo preuredila stanovanje. Spiva tam, kjer sem imel prej računalnico. Njej je bila ta soba pač najbolj všeč. Sva jo prebarvala in zdaj je to spalnica. Soba je res lepa, ampak ne morem spati. Lahko sem zelo utrujen, vendar ne spim... Že 10 dni. Mogoče sem enkrat zaspal OK. Ko zaspim je dobro, samo zaspati je umetnost. Da ne bo pomote, sem eden tistih, ki zaspijo v 5 minutah (vsaj do 10 dni nazaj je bilo tako). Nikoli nisem imel problemov zaspati, tudi kje drugje.

Lahko sem zaspan in utrujen in ko grem spati, kar na enkrat nisem več zaspan, samo utrujen. Zmoti me že vsaka malenkost, že njen premik po pojstelji na primer.

Vedno imam v glavi, da je zdaj pojstelja obrnjena 90 stopinj glede na prejšnjo pozicijo v prejšnji sobi in da me to ****, da ne spim.

Kakšne izkušnje, predlogi ali se bom navadil?

p.s. prejšnja soba je zdaj že nekaj drugega. NE pride v poštev iti nazaj v staro sobo. Pojstelja je ista.
Some people feel the rain. Others just get wet.
  • spremenil: rezator ()

HotBurek ::

Glava sever, noge jug.

Presel se nazaj v sobo, kjer (za)spiš normalno. Če si copata, boš pač slabo spal :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Uporabnix ::

Mogoče je to pri tebi samo psihološki problem? Problem s spremembo?
Pa sicer, če že pravijo da je nekaj na tem (osebno mi je vseeno), je važno le, da si poravnan v smeri S-J, ali mora biti prav glava na S?

ST-777 ::

Spanje in REM (Rapid eye movement)

"... studies have suggested that humans who sleep in an East-West position have far shorter rapid eye movement or REM sleep cycles, in which dreams occur, compared with North-South sleepers who got more REM sleep.

REM sleep is the final phase in our deep sleep cycle and it usually takes up 20-25% of the total sleep time. There are various theories about what REM is from neural pathway development to memory consolidation, but science is agreed that it is a vital function and so maximizing your amounts could help promote greater health and well being." https://bodyecology.com/articles/could-...

ST-777 ::

Ko telo leži med spanjem v smeri sever-jug, so izmerili precej več REM spalnih ciklusov, kot takrat, ko leži v smeri vzhod-zahod.

Vzhodna medicina odsvetuje, da je glava na severni strani.
"... sleeping with your head towards any side except north is okay."
http://isha.sadhguru.org/blog/lifestyle...

Po mojem mnenju je zato najbolje, da ima telo med spanjem lego sever-jug in glava je na južni strani.

matobeli ::

Sem spal z glavo proti zahodu, proti severu in proti jugu imam precej rahel spanec.

Med vsemi temi položaji sem pogruntal mi najbolj ustreza da(v tem vrstnem redu):
-Imam dober jogi
-ni prevelike vlažnosti
-je temperatura cca 19stC
-ni virov svetlobe
-ni virov hrupa

kingsix ::

Z mojo sva en čas imela jogi (2x2) na lesnih paletah sredi večje sobe. Spala sva kot sva nekako padla na "posteljo"..nekih razlik nisem opažal. Vem le, da sva spala veliko boljše kot sedaj na ne vem kakšni oh in sploh postelji za aktero sem za brezveze vrgel vstran denar. Ampak pač če imaš normalno posteljo ne rabiš odgovorajat na razna bedna vprašanja in folk ne misli, da si "bogi".

Han ::

Če sta zamenjala tudi ležišče (jogi), je lahko to glavni vzrok.

Meni bolj odgovarja sever-jug, a če ležim na mehki in slabo zračni vzmetnici, tudi v tem položaju spim slabo.

jype ::

kingsix je izjavil:

Ampak pač če imaš normalno posteljo ne rabiš odgovorajat na razna bedna vprašanja in folk ne misli, da si "bogi".
Če je to razlog, da si kupil posteljo, potem se mi resnično smiliš.

Jogi, ki leži na tleh (no, na leseni podlagi, da se lufta), je daleč najboljša rešitev.

kingsix ::

jype, sem se malo šalil.
Jogi je ostal enak - in ja - veliko bolje je jogi na tleh. Poskusite in boste posteljo dali na deponijo ali pa bolho =).
Midva bova tudi kmalu nazaj na le jogiju.
Je pa še ena velika prednost tega - če imaš tanko in lahko podlago jogi enostavno dvigneš in nasloniš na steno in imaš tako veliko več prostora, for many activities.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

bambam20 ::

rezator je izjavil:



Vedno imam v glavi, da je zdaj pojstelja obrnjena 90 stopinj glede na prejšnjo pozicijo v prejšnji sobi in da me to ****, da ne spim.

Kakšne izkušnje, predlogi ali se bom navadil?


Ne boš. Vplivalo bo na tvoje počutje. Postal boš razdražljiv.

Zagotovo ti sedjanja pozicija ne odgovarja. Kje imaš sedaj glavo ( sever, jug, vzhod, zahod).. Če imaš možnost, postavi posteljo enako.. Lahko vpliva tudi druga barva sobe. osebno imam belo barvo. V barvnih sobah pa ne spim dobro.

energetik ::

A dejte no s temi pozicijami. Spal sem že v vseh mogočih položajih, prostorih in jogijih, pa sem prišel do zaključka, da je najbolj važno da nimaš skrbi in da zvečer ne misliš o problemih.
Osnova pa je seveda dober jogi (magari na tleh), tema, tišina in dober zrak s primerno temperaturo.

Magic1 ::

Damn, sam kaj je dober jogi? Zadnjič sem probal nove jogije v Harveyu za par jurjev in je bilo vse slabše od trenutnega cheap jogija.
Magic

energetik ::

Mani osebno žepkasto vzmetenje + latex. Že 10 let odlično spiva gor.

jype ::

Tudi jaz imam s takim ležiščem dolgotrajne odlične izkušnje.

borisk ::

za dober spanec pomaga sex, pa da ni prevroče, klišeji gor ali dol :) za dober sex pa postelja ki ne škripa

bambam20 ::

Magic1 je izjavil:

Damn, sam kaj je dober jogi? Zadnjič sem probal nove jogije v Harveyu za par jurjev in je bilo vse slabše od trenutnega cheap jogija.


Dober jogi je tisti na katerem se boš odlično počutil. Ti telo pove.

buttcrack ::

mal na mežnarja zaigraj in poročaj :p

Han ::

energetik je izjavil:

Mani osebno žepkasto vzmetenje + latex. Že 10 let odlično spiva gor.
Meni pa ravno ta kombinacija ne odgovarja, ker je lateks slabo zračen in slabo odvaja vlago, ker se med njim in telesom ustvari nekakšen film topline, ki nekatere moti...

111111111111 ::

jype je izjavil:


Jogi, ki leži na tleh (no, na leseni podlagi, da se lufta), je daleč najboljša rešitev.

Jap, noseča žena ti bo neizmerno hvaležna, ko se bo morala vstajati iz tal.

Drugače pa vzmeti + latex. Jaz imam za podlago kar 4 cm iverno ploščo namesto raznih prečnih latic. Je skoraj tako kot bi spal na tleh in predvsem nič ne škripa.

energetik ::

Han je izjavil:

energetik je izjavil:

Mani osebno žepkasto vzmetenje + latex. Že 10 let odlično spiva gor.
Meni pa ravno ta kombinacija ne odgovarja, ker je lateks slabo zračen in slabo odvaja vlago, ker se med njim in telesom ustvari nekakšen film topline, ki nekatere moti...
Tisto je spominska pena in ne lateks..

Han ::

Imam lateks na žepkastem vzmetenju, tako da je to iz lastnih izkušenj. Nikoli več.

urosh ::

Vodna postelja je zakon. Spim pa glava S, noge J. Hrbtenica mi je hvalezna v primerjavi s prejsnjimi jogiji.

ST-777 ::

Imam vzmetnico z žepkastimi vzmetmi in sem z njo zelo zadovoljen.

"Vzmetnice z žepkastimi vzmetmi nudijo optimalno podporo, hkrati pa zagotavljajo izjemno udobje. Na takšni vzmetnici je hrbtenica v pravilnem položaju, saj je telo ustrezno podprto, mišice sproščene, spanec pa je miren, z manj obračanja. Vzmetnice s takim tipom vzmetenja so točkovno prilagodljive. Vzmeti so med seboj ločene. Vsaka je vstavljena v ločeno tekstilno vrečko in deluje neodvisno od drugih. Tako se upogibajo samo tiste vzmeti, ki so pod pritiskom telesa, ostale pa mirujejo." http://vzmetnica.com/2-vzmetnice-lezisc...

Uporabnix ::

Magic1 je izjavil:

Damn, sam kaj je dober jogi? Zadnjič sem probal nove jogije v Harveyu za par jurjev in je bilo vse slabše od trenutnega cheap jogija.


Prodajalci pravijo, da je dober jogi tisti, ki je v prerezu vizualno najbolj marsovski in ima visoko ceno. :P
Ampak resno, kako vedt, ker je dobr? Enostavno tisti, ki paše hrbtenici? V tistih par min ležanja v trgovini je to bolj težko ugotoviti...

ST-777 je izjavil:

Imam vzmetnico z žepkastimi vzmetmi in sem z njo zelo zadovoljen.

"Vzmetnice z žepkastimi vzmetmi nudijo optimalno podporo, hkrati pa zagotavljajo izjemno udobje. Na takšni vzmetnici je hrbtenica v pravilnem položaju, saj je telo ustrezno podprto, mišice sproščene, spanec pa je miren, z manj obračanja. Vzmetnice s takim tipom vzmetenja so točkovno prilagodljive. Vzmeti so med seboj ločene. Vsaka je vstavljena v ločeno tekstilno vrečko in deluje neodvisno od drugih. Tako se upogibajo samo tiste vzmeti, ki so pod pritiskom telesa, ostale pa mirujejo." http://vzmetnica.com/2-vzmetnice-lezisc...


To pomeni, da ima notri fedre? Pa jih kdaj slišiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

Han ::

Kvalitenih žepkastih feder se ne sliši.

Ljudje smo si tako zelo različni, da vsakemu pač ne odgovarja določen tip ležišča. Papir (ekran) vse prenese, telo pač ne. ;)

OrkAA ::

Na slo-techu smo, ljudje se pa pogovarjajo v katero smer neba je treba bit obrnjen za dober spanec. :)

Lahko kdo pojasni mehanizme za katere meni, da vplivajo na to?

Han ::

Silnice in magnetno polje planeta... Tudi kompas kaže proti severu. :P

OrkAA ::

Ja, in?

3p ::

OrkAA je izjavil:

Na slo-techu smo, ljudje se pa pogovarjajo v katero smer neba je treba bit obrnjen za dober spanec. :)

Lahko kdo pojasni mehanizme za katere meni, da vplivajo na to?


Placebo.

Unknown_001 ::

OrkAA je izjavil:

Na slo-techu smo, ljudje se pa pogovarjajo v katero smer neba je treba bit obrnjen za dober spanec. :)

Lahko kdo pojasni mehanizme za katere meni, da vplivajo na to?


Slo tech postaja alternativa MON greznici.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Han ::

Unknown_001 ::

Han je izjavil:

Silnice in magnetno polje planeta... Tudi kompas kaže proti severu. :P


Maj ti misliš da kaj bolje spiš če je glava bližje severu? Zakaj potem ne premakneš postelje za dva metra dol, če se ti gre za to? Orientacija nima veze. Bože sačuvaj kakšne probleme si ljudje ustvarijo iz nič.

Han je izjavil:

http://www.the-open-mind.com/how-the-di...


Itak, psevdoznanost.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Han ::

Kaj češ, eni smo pač občutljivi na magnetno polje. Za severno poloblo naj bi bil optimalen spalni položaj noge proti severu, glava proti jugu.

OrkAA ::

Han je izjavil:

http://www.the-open-mind.com/how-the-di...


Saj ves da ta clanek nima nobenih virov? Pravtako je vecina navedb notri _najmanj_ smesnih, ce poznas osnove fizike.

Han ::

Vem... Vem pa tudi, da sam spim bolje v postelji sever-jug kot v postelji vzhod-zahod.

Evo, še ena na to temo, s slikicami. :P

http://isha.sadhguru.org/blog/lifestyle...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Furbo ::

Jaz samo gledam, da je postelja vodoravno. Ostalo je nepomembno.

Razni hipohondri pa vrtijo postelje, nameščajo lovilce sanj, odstranjujejo vtičnice, si dajejo piramide zraven glav...

Pač prezrači spalnico pred spanjem, ne delaj pri cool white svetlobi pred spanjem in na nažlampaj se kofeta/cocacole. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

OrkAA ::

Han je izjavil:

Vem... Vem pa tudi, da sam spim bolje v postelji sever-jug kot v postelji vzhod-zahod.

Evo, še ena na to temo, s slikicami. :P

http://isha.sadhguru.org/blog/lifestyle...


Ampak tu pise, da moras na severni polobli spat obrnjen na vzhod. Sever je pa baje velik no-no!

Kaj bos pa zdaj? :)

ST-777 ::

Uporabnix je izjavil:

To pomeni, da ima notri fedre? Pa jih kdaj slišiš?
Se ne spomnim, da bi jih kdaj slišal.

Han ::

Zdaj se bom pa na tisti postelji, ki je sever-jug, zavrtel za 180° in spal jug-sever. Zadovoljen?

OrkAA ::

Samo hocem ti pokazat, da izgubljas dragocen cas na resitvah, ki nimajo nobene veze z realnostjo. Veliko lepse je najt resitev, ki se jo da _preverit_. "Znanstvena metoda" ali kakorkoli se ze temu rece.

Unknown_001 ::

Pusti ga, naj verjame kar hoče. Izgubljaš dragocen čas.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Pika na i ::

Stari ljudje bolj rahlo spijo. Sploh če spijo na pojsteljah in ne na posteljah, zna bit to kar problem.8-)
Mogoče ti bližajoča poroka krati spanje? Pramalo intenzivne aktivnosti(pa ne tiste za računalnikom!) čez dan?

Han ::

Znanstvena metoda je šele izguba časa, da stroškov niti ne omenjam. Najbolj enostavno je ali zavrtet posteljo za npr. 90° ali sebe za 180°. Testiraš en teden in veš pri čem si.

Če te med spanjem zebe ali pa si preznojen, je zelo verjetno problem v neustreznem ležišču ali neprimerni sobni temperaturi in vlagi.

jype ::

111111111111 je izjavil:

Jap, noseča žena ti bo neizmerno hvaležna, ko se bo morala vstajati iz tal.
Zakaj bi pa "se" morala vstajati "iz" tal? Postelje niso osnovne fizikalne konstante, da jih ne bi mogel, če si si že zlomil nogo, za nekaj mesecev spremeniti, ker imaš takrat malce drugačne potrebe.

rezator ::

Sva obrnila posteljo za 90 stopinj in jo premaknila na drugo steno. Zaspal sem, kakor mali dojencek. Prej sem imel glavo proti SV, zdaj je proti SZ.

Sem tudi zamenjal zarnice. Dni, ko nisem spal je bila bela led svetloba. Zdaj je rumenkasta. Mogoce tudi to kaj prispeva.

Placebo gor ali dol, zdaj spim.
Some people feel the rain. Others just get wet.

jype ::

borisk je izjavil:

za dober spanec pomaga sex, pa da ni prevroče, klišeji gor ali dol :) za dober sex pa postelja ki ne škripa
Eh, spolni odnos je sicer super, nikakor pa ni edini način, da se pred spanjem utrudiš.

DOOM_er ::

Bi skoraj rekel žarnice, mene je tudi ubijalo nekaj časa ko sem imel bele luči
Robots will steal your job. But that's OK

jype ::

rezator je izjavil:

Placebo gor ali dol, zdaj spim.
Pomembno je, da si rešil. Ker si spremenil več stvari hkrati, zdaj žal ne veš, katera je tista, ki je pomagala.

DOOM_er je izjavil:

Bi skoraj rekel žarnice, mene je tudi ubijalo nekaj časa ko sem imel bele luči
Pa saj menda ja ne spite pri prižganih lučeh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

rezator ::

Nevem. Imava noti se tv., ker dnevna soba se nastaja. In sva gledala tv. Tako da ni svetila vedno luc. Gledala sva tudi vceraj in sem zaspal.

Te razbudi dokljer mas prizgano luc. Preden gres v pojstlo zvecer imas luc jype. Clovek se pac razbudi.

Ja res je spremenil sem 2 stvari. Danes uvedem nazaj belo svetlobo. Test.
Some people feel the rain. Others just get wet.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša vzmetnica - Jogi je? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
227104598 (9312) Vanadium
»

Nakup vzmetnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7434144 (10715) TheHijacker
»

Katero vzmetnico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8142594 (20192) matobeli
»

Kupil drago lezisce in posteljno dno, vendar se zmeraj slabo spim (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8211285 (8167) rockstar
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20691717 (27475) Ganon

Več podobnih tem