» »

Pozicija (orientacija) pojstelje vpliva na spanje?

Pozicija (orientacija) pojstelje vpliva na spanje?

1
2
»

jype ::

rezator je izjavil:

Ja res je spremenil sem 2 stvari. Danes uvedem nazaj belo svetlobo. Test.
Ni ti treba: Hladna svetloba dokazano močno zmanjša koncentracijo melatonina, zaradi česar težje zaspiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ST-777 ::

rezator je izjavil:

... Danes uvedem nazaj belo svetlobo.
O barvi svetlobe in spanju: "Za naše zdravje je izrednega pomena naravni bio-ritem dneva in noči (t. i. cirkadialni ritem). Medtem ko se s pomočjo sonca podnevi npr. tvori v naši koži vitamin D, se med nočnim počitkom tvori v telesu melatonin, ki deluje antioksidativno in antikancerogeno ter vpliva na kakovost našega spanca in splošno počutje. Vendar vse več znanstvenih raziskav kaže, da je tvorba melatonina ponoči lahko prekinjena zaradi umetne svetlobe. Glede na barvo svetlobe pa tvorbo melatonina bistveno bolj prekine modra svetloba, kot pa svetloba rumenega spektra, ki ima najmanj moteč učinek." http://www.zazdravje.net/razkrivamo.asp...

OrkAA ::

Han je izjavil:

Znanstvena metoda je šele izguba časa, da stroškov niti ne omenjam. Najbolj enostavno je ali zavrtet posteljo za npr. 90° ali sebe za 180°. Testiraš en teden in veš pri čem si.

Če te med spanjem zebe ali pa si preznojen, je zelo verjetno problem v neustreznem ležišču ali neprimerni sobni temperaturi in vlagi.


Saj to je tudi znanstvena metoda. Trik je le v tem, da po enem tednu spet obrni posteljo nazaj kot je bila in testiraj cel teden. Pa bos videl, ce je to res imelo tako velik vpliv.

111111111111 ::

jype je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Jap, noseča žena ti bo neizmerno hvaležna, ko se bo morala vstajati iz tal.
Zakaj bi pa "se" morala vstajati "iz" tal? Postelje niso osnovne fizikalne konstante, da jih ne bi mogel, če si si že zlomil nogo, za nekaj mesecev spremeniti, ker imaš takrat malce drugačne potrebe.

Govorim o tem da nimaš postelje imaš samo jogi na tleh. Spremljaj.

Uporabnix ::

OrkAA je izjavil:

Han je izjavil:

Znanstvena metoda je šele izguba časa, da stroškov niti ne omenjam. Najbolj enostavno je ali zavrtet posteljo za npr. 90° ali sebe za 180°. Testiraš en teden in veš pri čem si.

Če te med spanjem zebe ali pa si preznojen, je zelo verjetno problem v neustreznem ležišču ali neprimerni sobni temperaturi in vlagi.


Saj to je tudi znanstvena metoda. Trik je le v tem, da po enem tednu spet obrni posteljo nazaj kot je bila in testiraj cel teden. Pa bos videl, ce je to res imelo tako velik vpliv.


Spet bo prisoten psihološki učinek. Naj mu žena obrača posteljo tedensko in mu ne pove zakaj.

OrkAA ::

Hehe. :)

Za boljse rezultate lahko uporabis tudi kaksno android aplikacijo za trackanje spanja. Se bolje, ce pride skupaj z zapestinco, ki meri dodatne parametre. Tako bos res vedel kaksen vpliv imajo spremembe. Po mojih izkusnjah je najvecji unicevalec spanja alkohol. :)

jype ::

111111111111 je izjavil:

Govorim o tem da nimaš postelje imaš samo jogi na tleh. Spremljaj.
Vidim, da nisi prebral mojega prispevka.

slotechar ::

borisk je izjavil:

za dober spanec pomaga sex, pa da ni prevroče, klišeji gor ali dol :) za dober sex pa postelja ki ne škripa
sex pomaga da si "sfukan". Seveda ce si "sfukan" potem lazje zaspis. Ni pa to ideal. Op naj se malo pozanima za feng shui ce mu nic od vasih napotkov ne bo pomagalo. Namrec vsak posameznik naj bi imel svoj idealno smer spanja. Pa razni elekronski motilci spanja, slabe energije tudi lahko vplivajo na spanec, sevanje, energetski motilci itd.

Zgodovina sprememb…

jype ::

slotechar je izjavil:

Pa razni elekronski motilci spanja, slabe energije tudi lahko vplivajo na spanec, sevanje, energetski motilci itd.
Jaz bom danes slabo spal, ker se nekdo na internetu (v tem primeru slotechar) moti.

MostWanted ::

3p je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Na slo-techu smo, ljudje se pa pogovarjajo v katero smer neba je treba bit obrnjen za dober spanec. :)

Lahko kdo pojasni mehanizme za katere meni, da vplivajo na to?


Placebo.


edini pametn odgovor. vse je v glavi.

Han ::

Najbolj neumen odgovor.

OrkAA ::

Pred racunalnikom moras sedet obrnjen na severovzhod pa bos mogoce razumel kaj ti je poskusal povedat. Tako lahko je!

Han ::

Tvoje blodnje nimajo niti trohice zveze s temo.

Unknown_001 ::

Han je izjavil:

Tvoje blodnje nimajo niti trohice zveze s temo.

Mislim da moraš biti z glavo obrnjen točno 73.1899654 stopinj od severa. Tam je optimum in boš lažje mislil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

harmony ::

OMG, pa kot bi bral diva portal.

Jaz tudi slabse spim. Tudi jaz sem enkrat razmisljal o teh polozajih, pa nisem vedel da to res lahko vpliva. Torej vecina vas je za to, da je glava prot severu? Al kaj?

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Očitno imajo preveč feromagnetnih kovin v krvi
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

gus5 ::

rezator je izjavil:

Kakšne izkušnje, predlogi ali se bom navadil?
Napotek za mirno spanje: levo nogo moraš imeti v smeri vzhod-severovzhod, desno pa v smeri jug-severozahod. Levo roko moraš imeti iztegnejo s kazalcem usmerjenim proti plafonu, glavo pa v poziciji zahod-jugovzhod, vrat obvezno pod kotom 90 stopinj; če nimaš pregibnega vratu, moraš nekoga zaprositi, da ti ga prelomi. Definitivno pomaga. Spal boš kot ubit.

:)) :)) :))

MrStein ::

harmony je izjavil:

OMG, pa kot bi bral diva portal.

Meni je najbolj smešno, ko kdo zajamra o nivoju na MON...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

rezator ::

Odkar sem zamenjal svetlobo in obrnil posteljo za 90 stopinj spim dobro. Po kateri metodi sem to dosegel mi je vseeno, samo da SPIM. Razumeta gus5 in Raptor16?

Se strinjam o kvaliteti foruma. Ampak ne zaradi tem, ki so v debatah (veliko tem je tipa "Narodna zavest v SLO ni vredna nič", ki ni niti slučajno povezana s tehnologijo, kaj ne avtor teme?). Ampak zaradi impotentnežev, ki kričijo kakor mali otroci in se delajo norca iz drugih. In ne povejo čisto nič pametnega. Ne vem zakaj se takšni sploh vključijo v debato.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Unknown_001 ::

rezator je izjavil:

Odkar sem zamenjal svetlobo in obrnil posteljo za 90 stopinj spim dobro. Po kateri metodi sem to dosegel mi je vseeno, samo da SPIM. Razumeta gus5 in Raptor16?

Se strinjam o kvaliteti foruma. Ampak ne zaradi tem, ki so v debatah (veliko tem je tipa "Narodna zavest v SLO ni vredna nič", ki ni niti slučajno povezana s tehnologijo, kaj ne avtor teme?). Ampak zaradi impotentnežev, ki kričijo kakor mali otroci in se delajo norca iz drugih. In ne povejo čisto nič pametnega. Ne vem zakaj se takšni sploh vključijo v debato.


Aha! Torej, pametno je le tisto kar potrjuje tvoj bullshit bias. Počutim se razsvetljeno.

Svetloba ok, verjamem da je imela vpliv.

Orientacija postelje? CRAP če verjameš v to si pod povšter še kak magnet daj za EXTRA močan spanec. Pomaga zelo. Prodajam po zelo ugodni ceni. Magnetni vzglavniki skrivnostne formule starih kitajcev. Sedaj po ekskluzivni ceni 39.99EUR za kos. In to še ni vse. Če pokličete sedaj, vam bomo zraven dostavili še kompas s pomočjo katerega boste lažje določali idealno smer ležanja. Zato ne odlašajte. Ekskluzivna ponudba velja samo še do konca oktobra. Za prednaročilo pošljite SMS s kodo NATEGNUSMSE na številko 080 -...

Eh... komerciala ni zame.

ps. Tema o narodni zavesti je bila mimo. Kesam se in odkrito priznam. Hvala za pozornost in ciao.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

rezator ::

No hvala za izviren primer odgovora, ki ti da mislit, če bi še kdaj obiskal slo tech ali ne. Šolski primer. Na srečo sem "stari maček" in me tvoje otročarije ne ganejo.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Unknown_001 ::

rezator je izjavil:

No hvala za izviren primer odgovora, ki ti da mislit, če bi še kdaj obiskal slo tech ali ne. Šolski primer. Na srečo sem "stari maček" in me tvoje otročarije ne ganejo.


Jah saj razumem. Slo tech nima več dovolj Feng šuija in kriv sem jaz. Tako kaže stari mačor, koji očigledno ne brine o mom mišljenju.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

MostWanted ::

:))

FTad ::

rezator je izjavil:

No hvala za izviren primer odgovora, ki ti da mislit, če bi še kdaj obiskal slo tech ali ne. Šolski primer. Na srečo sem "stari maček" in me tvoje otročarije ne ganejo.


Kljub temu, da se je Raptor javno opravicil za svoje verbalne napade, in da je napisal, kako je uvidel, da je njegova komunikacija agresivna, se je zopet vrnil na stara pota.

Magic1 ::

Raptor nimaš prav. Zanemarjaš placebo efekt, ki je lahko zelo velik. Nekdo jih je verbalno prepričal, da bo bolje in možgani so zadevo izvedli.
Magic

Unknown_001 ::

FTad je izjavil:

rezator je izjavil:

No hvala za izviren primer odgovora, ki ti da mislit, če bi še kdaj obiskal slo tech ali ne. Šolski primer. Na srečo sem "stari maček" in me tvoje otročarije ne ganejo.


Kljub temu, da se je Raptor javno opravicil za svoje verbalne napade, in da je napisal, kako je uvidel, da je njegova komunikacija agresivna, se je zopet vrnil na stara pota.


Pri vas je zelo enostavno izgubiti potrpljenje. Sicer pa se nimate kaj pritoževat. Povsod kjer je prišlo do spora med mano in X osebo, je zadevo sprovocirala oseba X z napadanjem na osebnem nivoju. Za take stvari se ne bom opravičeval. Če pa ne prenašate dejstva, da vas ne jemljem resno in zabijam nazaj s sarkazmom, medtem ko dobite nek občutek avtoritete je pa to čisto vaš osebni problem. Ne verjamete? Berite za nazaj in boste videli, kdo je provokator spora. Vzorec je ponovljiv in začuda pri vedno istih nadimkih. Navadno celo takih z nazivom.

Kaj si ti meni, da mi boš govoril kako moram misliti!? Nobene avtoritete ti ne priznavam. Pa se požvižgam na argument "ker sem starejši...". Say that again? Si samo navaden jebiveter pod vzdevkom tako kot vsi tu gor. Edina avtoriteta je moderacija ki ima lastniška pooblastila odločati, kaj se bo toleriralo in kaj ne.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

Povsod kjer je prišlo do spora med mano in X osebo, je zadevo sprovocirala oseba X z napadanjem na osebnem nivoju.
Mater si ti en lolek ej.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Povsod kjer je prišlo do spora med mano in X osebo, je zadevo sprovocirala oseba X z napadanjem na osebnem nivoju.
Mater si ti en lolek ej.


I ti nisi loš...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

D3m ::

*smrkam kakav* Pa kaj je jype? Da te navm v berg poslal s cokli ejga.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

Jaz veliko lažje zaspim in tudo bolje spim, če namesto 2,4 GHz WiFija, vspostavim 3,65 GHz WIFI, saj to valovanje očitno pomirjujoče vpliva na moje telo preko raznih receptorjev, nisem popolnoma prepričan katerih, če sem iskren. Čez dan pa seveda nastavim nazaj na 2,4 GHz, ker me zbudi in poveča mojo storilnost, je pa hecno, da to dosegam z manj herci, morda se razlikuje od človeka do človeka.

Še enkrat poudarjam, gre le za moja opažanja in se ne sklicujem na nobeno znanost ali pa trdim, da je to neizpodbitno dejstvo.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša vzmetnica - Jogi je? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
227104530 (9244) Vanadium
»

Nakup vzmetnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7434124 (10695) TheHijacker
»

Katero vzmetnico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8142566 (20164) matobeli
»

Kupil drago lezisce in posteljno dno, vendar se zmeraj slabo spim (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8211265 (8147) rockstar
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20691684 (27442) Ganon

Več podobnih tem