» »

Najboljša vzmetnica - Jogi je?

Najboljša vzmetnica - Jogi je?

«
1
2 3
...
5

SkIDiver ::

Potrebujem nov jogi, ker sedanji mi ne odgovarja več. Zjutraj, ko vstanem me boli hrbtenica ali pa križ. Prava groza.

Ne mislim nabavit neki za bajne vsote, ker doma spim 2x na teden včasih 3x na teden. Drugače pa sem med tednom v LJ kjer imam odličen jogi. Vsekakor pa bi rad dobil čimtrše ležišče-tako mi najbolj odgovarja. Kaj priporočate ter kake so cene? Gledal sem v lesnini latex ležišče za 20 tisočakov. Ima kdo izkušnje? Mogoče dormeo?

Vsak predlog, podatek bo koristen.

WarpedGone ::

Malo nazaj sm nabavu dormeo. Ja, topšop, direkt v njihovi štacuni, da je bil mal cenejš. V treh besedah: ni mi žal. Če bi še enkrat nabavlu bi nabavu neki podobnga če ne isto.

Prvo noč je čudno, ker si ful ravn na njem, kak teden ti je ful lušno ležat na njem pol se ga pa navadiš in ga ne opaziš več. Od takrat je moj križ tiho. Še podnevi opažam da bolj zravnan sedim, ne bom pa trdil da je to kakorkoli direkt povezano.

Primerljive meblo zadeve se sučejo okol 50k SIT. Če ti seveda uspe dobit ustrezno dimenzijo.

Edit: plaču mal mej ko 30k.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Phoebus ::

Ja, za 20k boš dobil bolj žalost kot jogi...

misso ::

Ali pa poglej na kakšnemu jogiju spiš(lj) in si enakega kupi če je še možnost

Slowenc ::

Kupi si ortopedski jogi. Meblo, recimo.
Skiny gate.

perci ::

Meblo ma najboljše jogije. Je pa dejstvo, da niso poceni. Dormeo je crap od pene in ne nevemkaj pričakovat od tega.

Pretrdo ležišče spet ni dobro, ne glede na to, da ti morda paše na takem ležat - ni dober za hrbtenico. Nekaj vmes je fajn met.

Jst mam kokos-latex petslojno kombinacijo, ampak prav poceni pa ni zadeva.

Za 20 jurjev ne dobiš nič pametnega.

Slowenc ::

Jah, meblo res ni poceni. Ko je kakšno leto nazaj brat kupoval jogi 180x200cm, je dal okrog 100kSIT. Ampak spi se pa kraljevsko na njem. Moje mnenje je da se splača kupit kar dobr jogi, glede na to da na njem preživiš cca 1/3 lajfa.
Skiny gate.

perci ::

Ja, drago je, midva sva dala za 160*200 kokos latex 140 jurjev z latoflexom vred. Življenska doba je pa tam nekje do 12 let max.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

SkIDiver ::

No stara dva mata jogi za 230k sit dimenzije 2x2 metra. Zadeva je vredna svojega denarja samo mene pride jogi istega proizvajalca isti model čez 100 tisočakov. To mi je pa kr too much, ker še nekaj let ne bom spal vse dneve v tednu na svoji postelji doma. Ravno tako ma sestra jogi za 130 tisočakov spet enega drugega proizvajalca pa je tud divje dobr za spat samo je pa 190x100 cm.

Tisti, ki imate dormeo. Malo sem pogledal na njigovo stran in videl, da imajo 2 ali 3 modele. Katerega bi blo pametno vzeti? Kje ga kupiti najceneje?

BigWhale ::

V bistvu je meblo edini, ki dela Jogije... ;)

No, midva sva z Dormeom zadovoljna. Pa ce vsi tukaj recete, da je crap. :P

SkIDiver ::

Takole.

Danes sem po pošti poslal papir za trajnik, da mi bodo trgali za dormea. Vzel sem ga na 6 obrokov brez obresti za 30090 sit, dostava vključena.

Dostavljen bo v roku dveh dneh. Nekje v sredo ali četrtek.

Alexius Heristalski ::

Katerega si vzel, ker sem videl, da imajo različne modele?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

SkIDiver ::

http://www.dormeo.net/dormeo.asp

Dormeo. Nobenega od tistih ostalih 2 modelov.

perci ::

Mislm, BW, lej, ziher se čist ok spi tut na dormeu, konec koncev jst poleti ok spim tudi na samonapihljivem armiču kak teden - ni pa to to.

WarpedGone ::

Perci, js na svojem dormeu spim ko kralj že zadnjih par mesecev. Manjka mi čisto 0.

Če pa ti spiš na svojem 5x bolje, ker je meblo in 5x dražji, pa tut prav.
Zbogom in hvala za vse ribe

perci ::

5-krat bolje sigurno ne. Nekoliko bolje pa. Vprašanje če dovolj, da upraviči razliko v ceni. Čeprav 160*200 dormeo tut ni zastonj. Je pa tko, da je punca hotla met tak jogi in kaj sem pol jst hotu ;).

SavoS ::

Hay

Sam uporabljam Dormeo vzmetnico 180x200 z latofleks podlogo in NISEM ZADOVOLJEN!!
Jogi je PRETRD! in kakor je že en prej napisal, tudi pretrdo ležišče ni dobro in ta Dormeo, kljub podlogi in nadvložku, je prekleto trd, zato, tisti, ki se bili do sedaj navajeni bolj mehkih ležišč, vam predlagam, da si poiščete katerega drugega, samo Dormeo NE!!

To je samo moje osebno mnenje.........


Drugače pa že iščem nov jogi........na tem se ne da spati, vstanem bolj trd in izmučen, kot pa sem šel spat.....a o spancu in zbujanju sploh ne govorim......
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

perci ::

SavoS: Razmisli o točkovnem vzmetenju. Morda celo vodna postelja, čeprov s tem so tut svoji problemi.

BigWhale ::

Midva ga imava na navadni deski. Trdi in ravni. Pa se nama ne zdi pretrd.

Saj vseeno. Ne mores po necem pljuvat, ce tebi ni vsec. Marsikomu drugemu pa pac je. Sploh take skrajnosti v stilu "tole moje je 5x boljse" so butaste.

perci ::

Midva ga imava na navadni deski. Trdi in ravni. Pa se nama ne zdi pretrd.
Ja, super za vaju. Jst imam tudi rad trdo ležišče, vendar pretrdo ni dobro za hrbtenico. Dormeo je treba dat na latoflex, drugače je brezveze. To je cel smisel penastih in latex ležišč.

Saj vseeno. Ne mores po necem pljuvat, ce tebi ni vsec.
Ja, seveda da lahko. Ravno v tem je smisel. Če nikomur ne bi bil všeč, ne bi blo ravno nekega smisla pljuvat po dormeu, right?

Sploh take skrajnosti v stilu "tole moje je 5x boljse" so butaste.
Ja, kdaj sem pa to izjavu?

BigWhale ::

Ma slo je bolj za tak general rant...

Ljudem manjka zmernosti...

Alexius Heristalski ::

Kaj je to latofleks?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

perci ::

Prožne letvice, ki se jih uporablja za podlago pri nevzmetenih ležiščih.

SkIDiver ::

Jz bom mel zadevo brez latofleksa.

Najbolj spim na trdem ležišču. Najbolše ležišče zame je bila vojaška blazina na tleh. To sem spal kot kralj. Blazina dobila noge in šla in adijo. Tako, da se kr veselim tega dormea in pričakujem da bo čim bolj trd.

SavoS ::

Perci....točkovno ležišče??

A si mislo kaj takšnega : Točkovne postelje??
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

perci ::

jap, točno to sem imel v mislih - zadeva se ti prilagodi telesu, hkrati pa daje dobro podporo. Prvič, ko se uležeš, se zdi zadeva precej mehka, vendar ko malo dlje ležiš vidiš, da ma telo zelo dobro podporo - ni kot da bi se na mehko peno vlegu in bi se ti kar udrlo nekontrolirano ampak se oblikuje telesu.

Dej pejt mal sprobat v kak Meblo salon - se splača IMO.

SavoS ::

Jap bo res treba probat.....celo v Slovenj Gradcu je salon, tak da me bodo jutri že tam iz postelje naganjal....:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

dolenska ::

jest mam v ljubljani kjer sem med tednom dormeo. sem zelo zadovoljen. men je prov lustn spat na leziscu ki je malce trse od drugih.
doma imam navadno vzmetnico in kar kumaj cakam da grem v lj da bom posteno spal. no to je moje mnenje in katermu drugmu recimo dormeo ne pase ker je pretrd. ampak men je zlo dobr.
pa tut un poustar mam k sem ga zraven dobu. pa mi je tut zlo dober ker lezim skoraj naravnost in ni glava nc opognjena. doma imam navaden poustar pa mi sploh ne pase na njem spat. mogoce sem se zdej tako navadil na dormeo da mi drugo ni vec dobro.

SkIDiver ::

Danes ponoči je bila druga noč spanja na dormeu. Že prejšnjo noč sem spal kot ubit in se naspan in spočit zbudil ob 7ih zjutraj kot imam v navadi. Danes pa še bolj spočit ob istem času. Ležišče mi odgovarja kot bi blo rojena skupaj z mano. Jz sem zadovoljen z njim.

Alexius Heristalski ::

Mene zanima, kje v Ljubljani so kakšni pametni saloni? Rad bi preizkusil različne jogije. Meblo, Mi Lesnina, je še kaj?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Sami ::

Včeraj sem nabavil Dormeo, danes ga bom sprobal8-) pa poročam.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sisk ::

Za Dormeo mi pošlji ZS vredno res poceni lahk zrihtam vse vrste mer !
AMD Athlon xp 3000 + box Barton, ASUS A7N8X Deluxe,
ATI Radeon 9800 pro, 2x512 Ram PC 400, Logitech Z-640
Kaj bi še hotu :)

Sami ::

Sisk: Včeraj bi rekel...8-O
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

SkIDiver ::

Sisk kje si bil pa prej?;(( 8-O :\

Sami ::

Ufff;( , tale dormeo je pa trd, pol noči nisem spal, pa roka me boli. Treba se ga bo navadit.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Lex ::

Js mam tut v lj kjer sm med tednom dormeo. Men je čis ql, takaltak pa lah spim kjerkol :D Pa on anatomski poušter. Js brez njega sploh ne morem več spat, mi idealno podpira vrat. Na običnih pouštrih se vedno zbudim zaležan, po možnosti še z bolečim vratom, celo občasnim hexnšusom. Dormeo bom pa zamenjo šele ko om meu šiht pa dost dnarja za vodno 8-)

grex ::

A ima še kdo kako izkušnjo s to Latex-Kokos kombinacijo....

Pa še nekaj,... če že spite dober na teh jogijih,... kako se pa kej seksa gor?? Mislim po več mesecih uporabe?

perci ::

kako se pa kej seksa gor??

Heh, kdo pa dandanes še seksa na postelji. :D

Ma ne vem no, med seksom ponavad ne razmišljam o trdoti in čvrstosti jogija. Glavn da je tok mehko, da si glih kolen ne odrgneš, drugač se mi pa zdi, da je dost vseeno.

bastadu ::

Da si še jaz malo sposodim temo... Namreč tudi sam sem se, zaradi čedalje bolj izrazitega reliefa na starem ležišču in ven gledujočih vzmeti :D, znašel pred odločitvijo, katero ležišče kupiti zame in za punco. In sicer za ležišče z letvicami imam namen zapraviti do 800€, kupujem pa dimenzijo 200x180 oz. 2x200x90.
Obiskal sem že Lesnino ter Slovensko posteljo in nekako s pomočjo prodajalcev prišel do teh dveh ležišč:

1. V Lesnini so mi svetovali Optimo, model Vital Comfort, ki ga imajo trenutno v akciji in bi me z letvicami stal približno 670€. Cena je še kar solidna, ampak glede na to da je celo ležišče s prevleko prevlečena pena, se mi vseeno zdi malce drago dati toliko denarja za kos pene... Je ta pena res tako kvalitetna? Poleg tega je model v akciji, na Optimo spletni strani in katalogu ni pa ne duha in sluha o tem ležišču, tako da mi je tudi malo sumljivo, morda se hočejo znebiti kakšnega neuspešnega modela...
Proskusil sem tudi tako opevani model Vienna, ampak meni se je zdel občutno premehak; ko sem se usedel nanj, se je precej pogreznil (pa imam le 70kg) in ob 'hopsanju' je bil občutek kot v avtu s pokvarjenimi amortizerji... Mogoče obstaja kakšen trši model, ampak kje potem to preizkusiti, če ga nimajo v trgovini...

2. Pri Slovenski postelji, kjer je sicer zelo prijazen prodajalec pri svetovanju šel za moj okus malce preveč v detajle, mi je za ta denar svetoval model ANATOMIC TFK STANDARD, ki je kombinacija žepkastih vzmeti in pene. Ta zadeva bi me skupaj z letvicami in popustom stala slabih 800€.

Ker ni moč najti idealnega ležišča v 5 minutnem ležanju na testnih ležiščih v trgovinah in je včasih nepametno zaupati prodajalcem (ker vsak svoj d*ek hvali >:D), me zanima, če ima kdo dolgoročne izkušnje s katerim od teh dveh ležišč in kaj se še sicer trenutno splača kupiti...?
Hvala za nasvete!

BigWhale ::

Jaz sem se vedno zadovoljen z dormeom na trdi deski. Taistim, ki sem ga zgoraj omenjal. :P Pa ce se perci na glavo postavi na njegove letvice... ;>

BigWhale ::

800 EUR za en kup lateksa in desk... pa ni u ludilu... :P Ste nori al kaj? ;>

perci ::

Jaz sem se vedno zadovoljen z dormeom na trdi deski. Taistim, ki sem ga zgoraj omenjal. :P Pa ce se perci na glavo postavi na njegove letvice... ;>
Jebote kit. Nekdo obudi temo in tebi se kuj spet sfuzla :D. Zarad mene ce spis direkt na dili (brez dormea) al pa v lebdecem stanju, for all i care.

Vsakemu svetujem, da gre sprobat in kupi tisto, kar mu paše. Vsak prodajalec ti bo pa povedal, da penasta in latex ležišča brez latofleksa ne pridejo do izraza. Pa če se Kit iz 12ega štuka direkt na dormeo brez latoflexa vrze.

In ne, ni nor, da daje tok denarja za dvojno ležišče. Sej ga bo kupil za 10 let. 3 cela leta bo preživel v njem. A nej si raje kup dva orng hrastova ploha? Tut postelje so napredovale, ne sam procesorji in LCD-ji.

BW, enkrat za foro odpri dormeo in poglej kaj je notri. No, ti jst povem - obična pena. Kupš raj v bauhausu za jurja, kot da daješ 50k (al kok stane) za dvojni jogi.

Ted ::

Kak mesec nazaj so meli "kopijo" dormea v Hoferju res poceni, ne vem, 40-50 evrov. Je pa res, da samo 90x200 dimenzijo.
Sicer pa tudi sam uporabljam Dormeo in če te trdota ne moti je super.
Mah...

BigWhale ::

Perci sej ga bom razmontiral zdaj preden se selim... Ce ga nau prej psica :P

Drgac pa, men se vseen zdi velik 800EUR za eno lezisce.. Kaj ces... :)

delfinus ::

Lateksi in razne pene vam bodo na navadni ravni deski splesnili. Zadeva mora dihat tudi od spodaj torej je latofleks spodaj zelo priporocen.

bond007 ::

Še en super zadovoljen uporabnik dormea. Sicer na dražjih jogijih od 300€ še nisem spal, ampak za mene je to najboljše, kar je lahko. JE pa res, da obstaja več vrst dormea... ker ko sem ga jst kupil sem dobil relativno mehkega in ker sm bil super zadovoljen, sta si še tastara 2 leti kasneje kupila dormeo. Dobila sta veliko tršo verzijo od moje...sicer sta pa tudi zadovoljna!

Fizikalko ::

Dormeo je eden najbolj bednoh jogijev ever in moj zelo neumen nakup. Obeh, ki sem ju nabavil, sem se znebil. Zdaj imam Meblo Dual Latex z dvojnim vzetenjem (fedri) in latex prevleko oz. blaženjem. Huda zadeva. Je pa res, da stane (postelj + jogi) skoraj 1k.

perci ::

Problem pri vzmetnicah je to, da ko se eden premetava (jaz), premetava tudi sosedo (punco). Pri latexu je to bistveno manj opazno. Vsaka zadeva ima svoje prednosti in slabosti. Razen dormea seveda >:D.

Fizikalko ::

:D

BigWhale ::

delfincek,

Ma ti bos mal splesnel... men ni nic splesnelo, prides pogledat? :P
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jogi zelo smrdi

Oddelek: Loža
487077 (2174) cvalsr
»

Nakup vzmetnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7434060 (10631) TheHijacker
»

Katero vzmetnico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8142519 (20117) matobeli
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20691634 (27392) Ganon
»

Nakup vzmetnice - nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7730535 (16841) amigovespuci

Več podobnih tem