» »

BaoFeng UV-5RE Plus 2M/70cm

BaoFeng UV-5RE Plus 2M/70cm

mzakelj ::

Pozdravljeni

Na netu sem videl akcijo in nabavil dva ta modela radijev. Po nakupu pa sem šel brat malo forumu in se mi zdi iz prebranega da tega nekako ne bi smel uporabljati. Primarna uporaba bi bila v gozdu pri vlečenju lesa kot pripomoček med zapenjalcem in človekom pri traktorju. Če je kaka taka frekvenca da bi jo lahko uporabljal z tem radijem bi bil izredno vesel, drugače bom primoran prodati vse skupaj ker nimam radioamaterske licence. Za nasvet prosim radioamaterje ne političarje in odvetnike !!!!

mujek ::

Ne smeš uporabljati brez licence.

maco-maco ::

Lahko naštimaš na PMR frekvenco. Bo pa moč prevelika. Tako da ne bo šlo po pravilih.
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

goranzaric ::

Ta postaja ima tudi opcijo da oddaja z manjšo močjo poglej navodila, vendar je še vedno preveliko. Uporablaj PMR446 frekvence katerih kanalov je zadosti za kakšno komunikacijo. Lahko da boš slišal tudi kakšno avto šolo ker uporabljajo pmr postaje za komunikacijo.

Če želiš uradni uporabljati pa je potrebno narediti radioamaterski ispit.

Arey ::

Nastavi si PMR kanale (imaš na wikiju seznam frekvenc, ne rabiš niti kabla za programiranje), nastaviš na nižjo moč in to je to. Tudi če pustiš moč kot je, zelo verjetno ne boš mel težav, ker so to precej neobčutljive frekvence. Uporabljam točno to serijo baofenga na nizki jakosti, in nisem imel težav. Je pa res da pazi da ne boš smetil po drugih kanalih. Tisto zna bit neprijetno če te dobijo (in te).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arey ()

mzakelj ::

Hvala za odgovore. Se pravi da če uporabljam na PMR kanalih ne bo panike. Se pa itak ne bo uporabljalo vsak dan mogoče parkrat na leto. Katerih kanalov na PMR pa se moram izogibati da ne bo težav ?

b4d ::

Vse frekvence na PMR446 so ok. Bodi pa uvideven, da ce nekdo kanal ze uporablja, se raje na drugega prestavi. Pa seveda moc znizaj kolikor gre, da tudi ti cim manj druge motis. Naceloma tezav nebi smelo biti, ceprav po pravilih ni primerna postaja (snemljiva antena, pa previsoka moc tudi na minimumu).
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

mzakelj ::

Hvala še enkrat vsem. Za v gmajno bo ok, za tiste par urc in parkrat na leto. Ker tako kot smo sedaj delal enostavno ne gre več. Za en kurčev hlod narediti par sto metrov po zaj... terenu.

krneki0001 ::

Mi jih uporabljamo za offroad vožnje. Odlična zadeva.

Imamo pa kabel za povezavo s pc-jem in smo jih nastavili samo na PMR kanale in 1W izhodne moči.

b4d ::

Se predlog ce bo kdo kupoval, ne kupujte kompliciranih UV-5 variant, ce potrebujete zgolj za PMR446, prevec funkcij in prevec zadev na postaji, ki samo motijo nevescega uporabnika. Priporocam nekaj od tega Baofeng BF888s (MAX) oziroma Retevis RT22 (zelo prirocen). Zanimiv je se Xiaomi MiJia, ce vam je dizajn bolj pomember :)
b4d.sablun.org

krneki0001 ::

UV-5R je trenutno na banggoodu po 24,36€ na komad, če 3 kupiš pa 23,71€. Tako da se kaj drugega niti ne splača kupovat.

http://www.banggood.com/Wholesale-BAOFE...

mzakelj ::

S Kitajske seveda. Prištej še davek ker ti bo carina odprla paket. Sam sem iz Nemčije naročil 2 komada za malo manj kot 70€ kar je nekako tam tam kot to + davek. Samo s carino se mi ne bo potrebno ukvarjat.

Nebivedu : je težko nastavit preko softwerja tistih 8 kanalov ? Bi pomagal če ne bo šlo ?

b4d ::

Uporabis lahko program chirp, na netu je kar nekaj datotek http://www.wijkamp.com/baofeng/lists/uv...

Vseeno pa naredi en screenshot pa prilepi da preverimo :)
b4d.sablun.org

mzakelj ::

Bom seveda prilepil screenshot da ne zaidem v težave.

krneki0001 ::

Mi smo jih 10 naenkrat naročili (group buy). Plačali smo pa še 74 evrov (davek, carina in poštne storitve). Vse skupaj je prišlo okoli 310€.

mzakelj ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mzakelj ()

mzakelj ::

Je to pravilno nastavljeno ali mora biti kako drugače. Če ima kdo pravilen fajl z chirpa se priporočam. Sem pa opazil da se v EU uporablja neke LRP ferkvence. Je tudi to legalno ali moram imeti radioamatersko dovoljenje ?

VolkD ::

Predvsem glej, da ne boš motil koga drugega. Če ni tožnika ni sodnika.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PMR walkie-talkija? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16723686 (590) hipertija
»

Walkie talkie ('dovoljenje') (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5420746 (804) Nesho
»

Prenosna CB postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5915241 (2907) ziggy42
»

Rtl-sdr - Tetra/DMR/ZARE - težave/problemi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12922908 (10280) hipertija
»

Programiranje Baofeng BF-V9

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
183916 (2432) hipertija

Več podobnih tem