» »

Čiščenje računalnika z stisnjenim zrakom

Čiščenje računalnika z stisnjenim zrakom

SloBiscuit ::

Živjo,

Prišel je čas ko je treba spucat moj računalnik. Zdej večina nas ve, da so te pločevinke z stisnjenim zrakom za en drek za puncaje celotnega računalnika, tako, da teh sploh ne omenjat. sploh pa na dolgi rok stane kar veliko.

Vem pa, da je dosti bolje met kompresiran zrak v eni plinski bombi. Zdej pa vprašanje.

Kje lahko to dobim (komplet, kompresor pa eno plinsko bombo)?
Se, da dobit pod 50€?

Namreč, vseeno mi je kolikokrat moram nafilat tole bombico, samo da ostane pod budgetom.
neznanec555

Gapi ::

Kompresor 84€ Najdi cenejšega

136 € ampak maš mir za veliko let.

Evo 46€ ampak uporaben samo za napihovanje žopg,zračnic in podobno. Prvi in ta kompresorja sta brez posode.

Osebno imam tega samo druga barva Nek kompresor
No person is rich enough,to buy back his past.

SloBiscuit ::

Uj kurva pa ni kar tako pocen...

Ravnokar sem se spomnil, da imam doma nek kompresor za gume filat, stvarca je zlo majhna. A misliš, da bi bil tak kompresor dovolj da nafila manjšo plinsko bombo?
neznanec555

Zgodovina sprememb…

teoo ::

mogoče en nasvet. Pazi, da blokiraš ventilatorje pred pihanjem (zatakneš kak svinčnik skozi). Če tega ne narediš, jih lahko nekontrolirano zavrtiš čez max obrate in uničiš.
defying gravity

Gapi ::

Tist kompresor za gume filat.....ja v skrajni sili bo dober. Še vedno pa potem rabiš kak nastavk za napolnt bombico. O kaki bombici pa je tuki govora. Mogoče jo boš na petrolu hitreje napolnil.
No person is rich enough,to buy back his past.

SeMiNeSanja ::

V kakšno jeklenko pa bi ti filal zrak?!?

Potapljaške jeklenke so tam od slabih 200€ naprej....pritisk notri pa imajo okoli 200 barov. S katerim kompresorjem boš to napolnil?

Navadna jeklenka za plin pa ni narejena za visoke pritiske. Noter po moje ne moreš varno natlačiti nič bistveno več, kot če bi vzel rezervno gumo iz svojega avta. Propan-butan ima namreč pri 40 stopinjah tlek 1,25 atm, tako da kaj dosti več najbrž ni ravno pametno tlačiti tja noter.

Stari maček ::

SloBiscuit ::

Super, super tole.

Ja neko malo jeklenko, glih tok da fajn zapiha vn za kkšne 30sek. :))
neznanec555

Frenckie ::

Pred leti sem se tudi jaz ubadal,s kom bi spihal PC ali prenosnik.
Nazadnje sem ugotovil, da imam že doma v kleti primeren pripomoček - in to električno pumpico za polnjenje blazin. Pripravil sem si cev s primerno šobo. Je kar učinkovita zadeva, a glasna.
Kadar jih imajo v prodaji, so za napetosto =12V ali 220V.

radmannsdorf ::

Zgodovina sprememb…

SloBiscuit ::

Tole je super ko se da filat. Pa za 25$ super. Ampak kaj to nič ne delajo v EU al pa na kitajskem. Je drago tole. 25$ za izdelk +22$ shipping pa +10$ import fee . Pa še skor 1 mesc mine predn dobiš tole...
neznanec555

SloBiscuit ::

Ja škoda no. Bom še brskal malo po alibaba ali pa kaj.

Hvala
neznanec555

dzinks63 ::

Poceni varianta:

Tlačilka za žoge,

tudi sam sem že z navadno tlačilko s primernim ozkim nastavkom, kateri poveča hitrost zraka spihal in prepihal marsikaj.

FX6300B ::

ah če že doma nimaš kompresorja se tisto enkrat ali dvakrat letno ustavi na črpalki , pa spihaj s tistim ki je za gume pumpat :D
May the force be with you!

Daniel ::

SeMiNeSanja je izjavil:

V kakšno jeklenko pa bi ti filal zrak?!?

Potapljaške jeklenke so tam od slabih 200EUR naprej....pritisk notri pa imajo okoli 200 barov. S katerim kompresorjem boš to napolnil?

Navadna jeklenka za plin pa ni narejena za visoke pritiske. Noter po moje ne moreš varno natlačiti nič bistveno več, kot če bi vzel rezervno gumo iz svojega avta. Propan-butan ima namreč pri 40 stopinjah tlek 1,25 atm, tako da kaj dosti več najbrž ni ravno pametno tlačiti tja noter.


Ne vem ravno kolikšen je pritisk plina, ko je jeklenka polna, sem pa prepričan, da mora zdržati vsaj 10 atm. Sam sem si letos iz dveh starih nekoliko večjih plinskih jeklenk naredil dodatno 150 L rezervo zraka za kompresor. Polnim jih na 8 atm in ni nobenih težav. Saj tudi če pogledaš rezervoar od kompresorja ni nič debelejša stena. Iz ene nekoliko manjše, v kateri je bilo prej žveplo pa sem si naredil rezervoar za beljenje z apnom, ki ga pod tlakom držim s kompresorjem in prav tako brez težav drži 8 atm.

Je pa res težava kako se rešiti vonja iz jeklenke, zadeva je precej trdovratna. Za take stvari je jeklenka od žvepla boljša izbira. Pa tudi desni navoj ima za razliko od plinske.

Preizkusni tlak za Butan je 12 atm za Propan pa 25 atm. Glede na to, da gre pri kuhinjskih jeklenkah za mešanico Propan/Butan predvidevam, da mora zdržati kar konkreten tlak.
https://www.uradni-list.si/1/content?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Jst ::

Jaz grem pa 200 metrov od hiše do kolega, ki je vulkanizer in ko mi menja gume, si sam spiham še računalnike, prenosnike, komponente, gadgete,... kar se mi pač zdi, da je notri prah.

Se spomnim, ko sem imel Nvidio 88gts512 z blower hladilnikom in je tako zatulilo, da sem se ustrašil, če bo še kdaj delala. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Airbrush - Začetnik

Oddelek: Loža
112198 (1962) leoncasar
»

Stisnjen zrak

Oddelek: Kaj kupiti
152683 (2365) St235
»

Paintball vprašanja

Oddelek: Loža
125214 (4438) tonitoni
»

Avtomobil s pogonom na zrak (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7110498 (8615) sidd
»

stisnjen zrak

Oddelek: Kaj kupiti
198992 (8443) DMX

Več podobnih tem