» »

Plinski Žar

Plinski Žar

vrossi46 ::

Kateri plinski žar bi mi priporočili?
Cena nekje do 250€.

Kaj pravite za tega: https://www.merkur.si/plinski-zar-mq-el...

ali tega:https://www.mimovrste.com/plinski-zari/...


Hvala za pomoč

Lp

mn ::

Nima nihče nobenih izkušenj? Mene podobno zanima pa tudi ne vem kaj je tisti best buy?

Oglja nočem, samo plošče pa tudi ne. Rešetka + plin. Če se da dovolj močno, da se da tudi kako pico speči.

UganiKdo ::

Moja edina izkušnja, ki jo lahko delim je, da v tem proračunu ne boš našel best buy funkcionalnega samostoječega žara. Sem podedoval 2 sezoni rabljen žar tega ranga in ga po enem mesecu prodal na bolhi za vrednost železa.

Ključne težave:
- katastrofalno neenakomerna razporeditev toplote (ti. toast test)
- prenizka max temperatura,
- težave s prižiganjem
- neenakomerno delovanje gorilcev
- majava konstrukcija
- vidna rja na konstrukciji in rešetki.

Osebno bi raje pogledal kak q1200 ali Minichef 420, kot tole. So pa taki žari bolj za družinsko kosilo in so za piknik praviloma premajhni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Badwolff ::

Imam tegale in sem zelo zadovoljen.

https://www.kraljzara.si/plinski-zar-we...

Pomojem se splača dat mal več, razen če iščeš majhno stvar ala q1200.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

z3ro ::

Jaz sem kupil Weber Q1200 mesec dni nazaj za na balkon in lahko samo pohvalim.

pretocniki ::

Sam sem tudi iskal nekaj v rangu okoli 200-250 € in kupil Campingaz 2 LX Plus Vario. V Leclercu je bila cena 225 €,potem pa so vrnili 45 € nazaj na njihovo kartico.

Iskreno povedano sem pozitivno presenecen,sploh kombinacija polovica resetke in polovica cele plosce se je izkazala za zmagovalno.

Tudi sama izdelava se mi zdi kvalitetnejsa kot pri tistem v Bauhausu in Merkurju v tem cenovnem razredu

Verjamem,da je Weber top ampak za ta denar,ki sem ga placal se mi zdi odlicno razmerje med ceno/kvaliteto.

Edino pri sestavljanju je potrebno imeti dobre zivce in hladno pivo?

mn ::

Kaj pa kak Campingaz Expert. Na bolhi je cel kup rabljenih? Doseže to višjo temperaturo, ali je zgolj za kake čevapčiče kdaj?

Kaj gledati pri rabljenih in kaj je ametno zamenjati v takšnih primerih. Verjetno cevi in regulator?

UganiKdo ::

IMO isto sranje drugo pakovanje. Za 40EUR kupiš, probaš in vržeš stran če nisi zadovoljen. Jaz še nisem videl budget žara, ki bi imel približno enakomerno razdelitev temperature in bi se segrel prek 300C (zame res spodnja meja za res dobro pizzo).

Regulator in cev je dobro menjat, pa pred nakupom dobro poglej za rjo (sploh okrog gorilca).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

MaticKregar ::

Odpiram temo. Naročen imam tale žar, prosim za mnenje ali je vreden nakupa?

https://www.mimovrste.com/plinski-zari/...

Predvsem me zanima, ali je to vredu, pekel bi meso, kakšne priloge, ribe in zelenjavo. Prosim za mnenje ?

#000000 ::

Će znaš grilat, sploh nima veze kater gril imaš. Je pa tole predrago

MaticKregar ::

Meni se je pa zdelo ugodno. Koliko pa je realna cena, oz bi kje dobil ceneje??

Badwolff ::

Za ta denar skor dobiš Podobnega webra.

#000000 ::

Katerikoli weber 57 rešetka je za doma TOP, ne vem točno cen, ampak v predsezoni so tam cca 180-200 eur, med sezono pa je drago. Jest osebno si vsak žar kr sam izdelam, sem posledićno nehal gledat cene v štacunah še davno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

UganiKdo ::

200 eur za novega plinskega vebra so mokre sanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

#000000 ::

UganiKdo je izjavil:

200 eur za novega plinskega vebra so mokre sanje.


Jest sem imel v mislih kettle na oglje oz brikete, ta plinska plužna so tko predraga

tomaz- ::

no, s temi mislimi nekako ne slediš temi, kajne??? Mogoče je fino mal prej prebrat, ne se samo pofočkat :)

genesiss ::

Je kak problem uporabljat plinski žar (ala Weber Q1200) na pol odprtem balkonu (ob straneh so fiksne šipce, na sredini je pa odprt)? Nekaj takega:
 Balkon

Balkon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Taip4n ::

Sicer imam balkon kjer lahko premikam vse šipe in imam plinski žar, ki je večji od Q1200 in ni težav.

z3ro ::

Ne bo problema, občasno se sicer malo pokadi če pečeš na višji temperaturi ampak ne bo panike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen žar? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
676191869 (321) kuglvinkl
»

Priklop žara Weber q1200 na plin

Oddelek: Loža
166595 (3790) z3ro
»

Žar za stanovanje

Oddelek: Loža
193677 (2846)          
»

Kje kupiti dober žar na oglje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7446868 (28553) bauci
»

Električni žar

Oddelek: Loža
3118786 (18309) roko11111

Več podobnih tem