» »

Hitrejša poraba gospodinjskega plina v zadnjem času

Hitrejša poraba gospodinjskega plina v zadnjem času

JohanP ::

Letos sem zamenjal že tri jeklenke (10kg) z UNP plinom za gospodinjstvo.
Ker gre za nenormalno veliko količino - v preteklosti so šle tri jeklenke na leto - me zanima ali tudi kdo od vas beleži nenormalno hitro porabo jeklenk?

Regulator tlaka je pregledan in baje da deluje, tesnila pa menjam ob vsaki menjavi. Pušča ne, ker bi zavohal.
Edino, kar še preostane je manjša količina plina v jeklenki ali pa slabša kvaliteta plina. Če je slednje sploh možno.

Še kdo beleži podoben problem?

Pyr0Beast ::

Za ogrevanje s infra pečjo so šle 2 jeklenke in-a-snap.
Prejšnja (pol prazna) je držala toliko kot ti dve skupaj ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

McMallar ::

Po mojem je slabša kvaliteta plina prav realna možnost...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

krneki0001 ::

Jst sm zarad tega kupil nov regulator, pa vidim, da nisem edini, ki ima te probleme. Ponavadi smo menjali flašo na 3 do 4 mesece, poleti še na več časa, ker smo zunaj pekli na oglju. Zdej pa menjamo flašo na 2 meseca, pa še smrdi ta plin mnogo bolj, kot je včasih.

steev ::

Vonj ni pokazatelj kakovosti plina, ker je plin brez vonja. Bom pa preveril kakšna je poraba pri nas. Kje pa kupujete jeklenke?
:|

St@jler ::

Mi imamo težave s plinom iz plinovoda. Na štedilniku se namreč kar ugasne med gorenjem. Sumimo na slabo kvaliteto plina, saj je bil serviser že večkrat pri nas, pa ni s štedilnikom nič narobe. Se pa to dogaja tudi na drugem štedilniku.

krneki0001 ::

Jst jih kupujem na petrolu 150m od hiše.

k4vz0024 ::

To sm tud jaz opazil. Sedaj tehtam jeklenke, pa da vidm, če je enaka količina plina v njih>:D

Pyr0Beast ::

OMV Novo mesto
Sem pa opazil, da imajo zdaj neke starejše jeklenke, nižje in v zaščitnem ogrodju ožje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JohanP ::

Jaz ponavadi kupujem na bližnji pumpi. Gre za firmo Butan plin.
Zadnja jeklenka je bila "z namenom" kupljena v polnilnici na Verovškovi. Upal sem, da bo držala dlje, pa gre za isto foro.
Razmišljam o prijavi zadeve, ker je zadeva nenormalna moteča.
Kdo je sploh pristojen za take natege pri malih odjemalcih?

k4vz0024 ::

Tržni inšpektorat.

Highlag ::

Verjetno bi se na kalorični vrednosti plina poznalo. Če je teža enaka. Samo so pa prasice, če je res...


Malo me tole spominja na nafto, ki so jo švercali rusi po Donavi v filmu Bela mačka črni mačor....
Never trust a computer you can't throw out a window

OZZY ::

Jst sm zarad tega kupil nov regulator, pa vidim, da nisem edini, ki ima te probleme. Ponavadi smo menjali flašo na 3 do 4 mesece, poleti še na več časa, ker smo zunaj pekli na oglju. Zdej pa menjamo flašo na 2 meseca, pa še smrdi ta plin mnogo bolj, kot je včasih.


To, da po novem plin smrdi lahko samo potrdim. Je šla pravkar ena jeklenka kjer je plin smrdel in sem danes dal notri drugo in je ista fora. Firma..butan plin. Poleg tega jo je tudi dokaj hitro pobralo. Opažam da gori tudi malo drugače--Če daš na ful ma nekaj problemov z gorenjem in ne gori lepo enakomerno. Ventil in regulator 100% ni kriv, saj je bil sistem menjan pred kratkim.

Zgleda, da gre res za slabšo kvaliteto plina. Al pa dajo še kake druge primesi zraven.
Go with the flow.

BluPhenix ::

Plin, s katerim so polnjene jeklenke za domačo uporabo načeloma ne smrdi oziroma je brez vonja. Vonjava je dodana naknadno, da lahko hitro opazimo puščanje plina.

Mi imamo sicer že 3 leta isto jeklenko, tako da žal ne morem podati izkušenj glede plina, se pa vsekakor splača podrezati kakšno inšpekcijo naj malo preverijo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

PARTyZAN ::

Tudi jaz opazam v zadnjem letu, da jeklenke menjamo bolj pogosto. Sem ze mislil, da je kaj narobe z stedilnikom, pa ocitno ni :o.

Mimogrede, jeklenke (Butan plin) kupujem na bencinski crpalki Petrol.

medeia ::

Enak problem,poraba treh jeklenk letos, medtem ko smo lani porabili enako količino v celem letu. Drugače pa kupujemo na Petrolu ali pa omv-ju...
Tako, da tale celotna stvar zelo smrdi, nekaj definitivno ni tako kot je bilo.

gruntfürmich ::

jst pa sem opazil (morda napačno) da plin zelo čudno ne gre ves ven iz jeklenke, da ga še nekaj ostane not. to je še bilo bolj vidno, ker imam jeklenko zunaj, vkopano v zemljo, in se mi zdi da sem enkrat kr skoraj polovico jo nazaj nesel zamenjat. in tudi če sem jo postavil not, je tekočina še vedno bila prisotna. ker za razliko od prejšnjih let ta problem ni bil tako izrazit oz. ga sploh ni bilo.
mi je prišlo na misel da bi lahko bila voda not!?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bond007 ::

Tut nam ga prehitro zmanjka - tko 3 tedne do en mesec zdrži. Vem, da sem ga včasih bolj p oredko menjaval, pa smo včasih kuhali samo na plin. Sedaj mamo še steklokeramične plšče in za pogrevanje vode (kakšni čaji,...) mikrovalovko. Čudno tole.

LordTado ::

ja manj dajejo not!

ronaldo ::

Mi smo tud ze tretjo letos zamenjali, kar pa je zelo sumljivo, ker nic vec kot prej ne uporabljamo plin, porabimo pa ga dvakrat hitreje.

;-) ::

Včasih smo porabili eno jeklenko na mesec in pol, sedaj pa približno 1 na slab mesec, pa ko si mi govorili sem mislil da je zarad novega štedilnika pač drugače...zdaj pa vidim da vas več opaža to.

To se dogaja pa tam od novega leta dalje...

aiko ::

Ista zgodba je tudi pri nas.
Zgleda, da je stvar zrela, da jo tržna malo pregleda, kaj pravite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

Pyr0Beast ::

Se strinjam. Ma kdo še račune ? [:D]

Sem pa opazil večjo količino -saj- nad keramičnim gorilcem. Bele, najbrž nekarbonatne spojine. Tega prej sigurno ni bilo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pšenični ::

Jaz tudi enako opažam. Zanimiv pojav. Zelo zanimivo, stane pa jeklenka plina vedno več.....

steev ::

Pri nas gre ponavadi jeklenka na dva meseca. Zdaj je mesec in pol od zadnjega nakupa tako da izgleda da je pri nas v redu. Kupljeno na petrolu v Kranju.
:|

Good Guy ::

pr nas teh problemov nimamo..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

;-) ::

ker kuhate na elektriko?

gruntfürmich ::

Se strinjam. Ma kdo še račune ? :D

Sem pa opazil večjo količino -saj- nad keramičnim gorilcem. Bele, najbrž nekarbonatne spojine. Tega prej sigurno ni bilo.


karbonatnih (soli ogljikove kisline) spojin verjetno res ni:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

LojzePek ::

Ponavadi gre noter 10kg plina - v navadno. Nekoč sem delal počitniško v plinarni, in takrat je vsaj bil postopek da so dal prazno bombo na vago, odčital težo prazne bombe(teža prazne je označena na bombi) in dofilal 10 kg. Tak da si zvagite novo pa bote vidl, če ni polna.

Pyr0Beast ::

karbonatnih (soli ogljikove kisline) spojin verjetno res ni[:D]
Zakaj nebi bile ?
Sicer se te stvari načeloma ne topijo v kislini in je edina možna odstranitev mehanska. Ista stvar je bila na žarilnih svečkah od avta.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Good Guy ::

@;)

ne na plin. na iste butan bombe ko govorite tukaj..

mogoče so to še stare zaloge.. bomo vidl kaj še bo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Prelom ::

pozdravljeni, kot vidim že dolgo tukaj ni nobeden pisal. Živimo v hiši v ljubljani in me zanima če kdo ve kako se lahko pojavi povečana poraba plina če ogravaš samo sanitarno vodo. Primer, Avgusta septembra in oktobra smo imeli prabo 49 kubikov plina, novembra ko je kurilna sezona pa 79 kubikov, OGREVAMO SAMO SANITARNO VODO in ne ogravamo radiatorjev, ker imamo kaminsko peč, na plinovodu so mi zagotovili da ni nič narobe s plinom, ne s števcem, da je lahko naša peč. Peč servisiramo vsako leto izpust je enkraten, meritve so enkratne, samo poraba je kar naekrat večja. Ali mi zna kdo pomagati kaj je s tem???

P.S. Na plinarni pravijo da lahko opravijo meritve plina in števca samo če ugotovijo da je plin vredu in števec ti zaračunajo 30 €!!!

Lep pozdrav

photot ::

Plin iz zadnjih dveh jeklenk (druga polovica septembra, oktober, november) povzroča nenormalno veliko količino črnih saj na posodi. To se je prejšnja leta sicer sem ter tja že zgodilo, vendar z morda četrtino sedanje količine saj in nikoli dve jeklenki zaporedoma.

Kemična sestava plina to jesen pri butan plin-u (kupujem na OMV, Grosuplje) je brez dvoma drugačna od tiste poleti.

Pyr0Beast ::

Si ziher da nimaš zapacane šobe ali pa ti preprosto dimnik ne vleče ?
Taka peč nima niti približno možnost položiti teste. CO-ja je preko vseh meja.

...
Kuriš na jeklenke ??
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

Ziher dajejo vodo not! Tko k na pumpah v bencin. ;)

Najprej mora nekdo pokazati in dokazati dejansko povisano porabo, potem se pa lahko zacnete bunit. :) Sedaj ste priblizno tam kjer so tisti, ki v bencin zlivajo aceton, spirit in kacje olje. :>

Prelom ::

ne ne doma kurimo na mestni plin, in na plinarni mi zagotavljajo kakovost plina nespremenjeno, pregled števca je vredu BP, pregled peči je vredu šobe so vredu, stara 5 let, sedaj ko je kurilna sezona po cevi teče kondens (voda), kar pa ne bi smelo ker še ni tako mrzlo.... na energetiki mi ne zanjo pojasniti kaj bi tole bilo pa sem jim rekel da jim lahko sprintam certifikat z boljšo kvaliteto plina in mi morajo verjeti tako kot geoplinu, pa je bil brez besed in mi rekel da bova tole rešila v roku 14 dni in da naj ne govorim okoli. govoril sem z ENERGETIKA g. Juren in g. Kiberovski. ne vem zakaj bi moral biti tiho in ne govoriti okoli tega kaj se dogaja. Kdor je sedaj priklopil radiatorje za ogravanje tega sploh ne opazi. Pri nas smo tole ugotovili slučajno ker kurimo kaminsko peč in ne more biti kar naenkrat seveda ko je kurilna sezona enkrat večja poraba plina, in še začne teči voda po dimniški cevi........ Kaj bomo naredili očitno nas država nateguje, ali se tole splača dati na POP TV in SVET na Kanal A????????

Lep pozdrav

Pyr0Beast ::

Poglej če majo sosedi enake težave.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Prelom ::

Ja to bo problem ker že ogrevajo, mi je pa serviser rekel da nisem edini ki mu je tole povedal da ima večjo porabo v zimski sezoni brez ogrevanja

Naj se kdo javi, ki ima podoben problem!!! Naj mi kdo pomaga kej bi lahko še tole objavil

Hvala

Irbis ::

Mogoče pa vpliva to, da je v stanovanju hladneje kot poleti in je treba vodo bolj segreti (oz. se v bojlerju hitreje ohladi)? Ali pa tudi po vodovodu pride hladnejša voda?

energetik ::

Ja to bo problem ker že ogrevajo, mi je pa serviser rekel da nisem edini ki mu je tole povedal da ima večjo porabo v zimski sezoni brez ogrevanja

Naj se kdo javi, ki ima podoben problem!!! Naj mi kdo pomaga kej bi lahko še tole objavil

Hvala
Voda, ki pride v hišo, je po mojih občutkih hladnejša kot poleti. Tistih par stopinj nižja temp. v hiši ne bi mogla biti vzrok za tako povišano porabo.
Mogoče se pa samo več kopate? Jaz vem, da se pozimi tuširam s konkretno bolj vročo vodo, ker me zebe. Poleti pa z mlačno. In to lahko privede do konkretne razlike v porabi plina...

Zgodovina sprememb…

Prelom ::

Mislim da to ne bo držalo, ker ni bilo ne vem kakšne razlike oktobra in novembra v stopinjah. V hiši imamo konstantno 23 stopinj zgornje nadstropje pa cca 21-22 stopinj, s kaminsko pečjo na drva. Ta vikend celo nedeljo nismo kurili ker je bila hiša tako pregreta da se je šele skozi cel dan malo ohladilo in smo zvečer spet kurili kamin na drva... Imamo dobro izolirano hišo, v bojlerju se ne more tako hitro ohladiti ker potem bi ga moral imeti zunaj in ne notri na sobni temperaturi.

No pote smo prišli do zaključka da je plin kvaliteta vredu in mi porabimo več tople vode, kar pa meni ne gre skupaj, potem bi že prejšni mesec porabili več pa nismo. Ali kdo misli da bi lahko plin bil slabše kvalitete v kurilni sezoni ker itak noben ne porajta ko ogreva da je več porabil kot v letnem času ko je plin boljše kvalitete???

energetik ::

Težko je to brez meritev trditi. Vzorec plina bi moral nesti v laboratorij, kjer bi določili kurilno vrednost. Ne verjamem pa, da je to poceni...
Lahko da plin tudi kje pušča oz. da ima sama peč slabo izgorevanje.
Čeprav po mojem je še vedno glavni krivec večja poraba tople vode. Sej lahko količinsko enako vode porabiš, ampak če je temperatura hladne vode za par ° hladnejša, tuširaš pa se s par ° toplejšo vodo in že imaš konkretno razliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko plina porabi plinska peč?

Oddelek: Loža
397695 (3058) m0LN4r
»

Kuhanje na plin ali elektriko

Oddelek: Loža
397813 (6064) videc
»

Plin vs. steklokeramika vs. indukcija,... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13134838 (30316) amigo_no1
»

Petrolov smisel za biznis

Oddelek: Loža
4518893 (14524) Invictus

avto na plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7929144 (18143) WarpedGone

Več podobnih tem