» »

Odnos avtomobil kolesar

Odnos avtomobil kolesar

Temo vidijo: vsi
««
3 / 29
»»

s1m0n ::

Ne pravim, da ni možno varno med pešci ampak to še ne pomeni pa je pametno, človeško ali pravilno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

mirator ::

jype je izjavil:

mirator je izjavil:

Kreten kolesar se (kot so se njegovi klegi) ni ustavljal ampak je peljal z nezmanjšano hitrostjo preko prehoda za pešce.
To _NI RES_: Hitrost je prilagodil pešcem na način, ki je omogočil varno, enakomerno in neovirano vožnjo naravnost. Vsi kolesarji to ves čas počnemo, ker nima nobenega smisla bicikla ustavljat pred prehodom za pešce samo zato, ker so vozniki motornih vozil _fizično nesposobni_ voziti preko s pešci zasedenega prehoda za pešce, ne da bi ob tem pešce umorili. Če ste fouš biciklistom, si kupte jeben bicikl.
Ne vem, kje vidiš prilagoditev hitrosti.

jype je izjavil:

mirator je izjavil:

Vse bi se izšlo, če bi ne naletel na kretena pešca, ki pa ne samo da je spremenil hitrost, temveč se je obrnil in prekrižal pot kolesarju. Obadva bi jih morala dobiti okoli ušes.
Ne. Pešec kreten se ima pravico obrniti na prehodu in kolesar mora (biti sposoben) ustaviti. Do ničesar ni upravičen, pešec pa ni storil nobenega prekrška.
Pravzaprav negiraš samega sebe. Seveda se ima pešec pravico premisliti, da se vrne nazaj. V posnetku pa je jasno videno, da se je obrnil, ker ga je očitno ziritiral kolesar.
Sicer pa jype, uživaj v svoj vožnji in svojem prav. Resnično ti želim, da se ti še naprej vse izide, samo malo popazi na emšo (veš to je tako kot ura, ki nič ne reče).

Netrunner ::

@jype => s tabo sploh ni smisla razpravljat.

jype ::

s1m0n je izjavil:

Ne pravim, da ni možno varno med pešci ampak to še ne pomeni pa je pametno, človeško ali pravilno!
Drugim je vseeno, kaj si ti misliš o teh rečeh.

mirator je izjavil:

Ne vem, kje vidiš prilagoditev hitrosti.
Brez prilagoditve hitrosti praviloma pride do trčenja. Bom enkrat posnel s kamero na glavi, da boš videl, kako je to videti: Spremljaš pešce, kolesarje in avtomobiliste, ter v glavi poračunaš vektorsko analizo, da najdeš pot, ki te z najmanjšo spremembo hitrosti pripelje skozi množico, ne da bi prišlo do trčenja. Včasih moraš malo pospešiti, včasih malo zavirati, včasih je pa kakšna situacija, kjer so reči preveč nejasne in se pred njo seveda ustaviš, ker ne moreš napovedati, kako se bo razvila.

mirator je izjavil:

Pravzaprav negiraš samega sebe.
Ne, to ni res. Bodisi ti ne bereš pozorno, bodisi imaš sindrom voznika motornega vozila, ki verjame, da mora biti vse tako, da je njemu všeč.

mirator je izjavil:

V posnetku pa je jasno videno, da se je obrnil, ker ga je očitno ziritiral kolesar.
Ja, zato je kreten. Biti kreten ni prepovedano.

mirator je izjavil:

Sicer pa jype, uživaj v svoj vožnji in svojem prav. Resnično ti želim, da se ti še naprej vse izide, samo malo popazi na emšo (veš to je tako kot ura, ki nič ne reče).
Kaj pol praviš, da bi moral vozit s hitrostjo, ki je bližje svetlobni, da bi se počasneje staral? Nisem dost močn v noge.

Netrunner je izjavil:

@jype => s tabo sploh ni smisla razpravljat.
Seveda ne, je pa pametno (natančno in če je treba tudi večkrat) prebrati moje prispevke, saj se iz njih lahko veliko naučite.

49106 ::

Kolesar na posnetku je vse storil tako, kot se od njega pričakuje: Vozil je varno, izognil se je vsem oviram, razen oviri, ki je tekla za njim, ter nikogar ni poškodoval.


Tudi od kolesarjev se pričakuje, da ne bodo divjal čez prehod za pešce.

jype je izjavil:

Pešec je kreten.


Kolesar je še večji kreten. Kljub prevoznemu sredstvu bi se incident komot končal s (hujšimi) poškodbami. Razlika med tistim kolesarjem in solatkom je v prevoznem sredstvu.

Ne. Pešec kreten se ima pravico obrniti na prehodu in kolesar mora (biti sposoben) ustaviti. Do ničesar ni upravičen, pešec pa ni storil nobenega prekrška.


Ne rab bit kreten, da se obrne. Lahko so mu padli kljuci, telefon ali denar(nica),... Morda se je spomnil, da je pozabil izklopit štedilnik, ali pa da ni nafutral mačke. Morda je šizofrenik ali le avtist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PacificBlue ::

Tukaj ima jype prav. In mi je zal, ko berem imbecilne komentarje. Verjetno se gre za neizkusene smrkavce, ki ne poznajo pravil v prometu, sploh pa kulturnih pogovorov. Iz jasnega in enostavnega primera obnasanja udelezencev v prometu znajo zakomplicirat do nesmiselnih povedi, da ce bi jaz bil njihov stars bi me bilo sram.
Vceraj sem naredil vec kot 100km na kolesu, bila je lepa tura, z dosti prometa pa ni nihce koga ogrozal. Zakaj se vi ne morete zaceti tako obnasat, biti strpni in odgovorni? Ste sploh zmozni?

jype ::

49106 je izjavil:

Tudi od kolesarjev se pričakuje, da ne bodo divjal čez prehod za pešce.
Kolesar na posnetku ni divjal.

49106 je izjavil:

Kolesar je še večji kreten. Kljub prevoznemu sredstvu bi se incident komot končal s (hujšimi) poškodbami. Razlika med tistim kolesarjem in solatkom je v prevoznem sredstvu.
Solatko bi pešca ubil. Kolesar se je pred pešcem varno ustavil, brez incidenta.

49106 je izjavil:

Ne rab bit kreten, da se obrne. Lahko so mu padli kljuci, telefon ali denar(nica),... Morda se je spomnil, da je pozabil izklopit štedilnik, ali pa da ni nafutral mačke. Morda je šizofrenik ali le avtist.
Drži, če bi bral moje prispevke, seveda ne bi ponavljal reči, ki sem jih že zapisal. Kljub temu ta specifičen pešec _je_ kreten, ker se mu ni zgodilo nič temu podobnega, kolesar pa angelček, ker je kretena zavaroval pred potencialno možgansko krvavitvijo tako, da je s prilagojeno hitrostjo pripeljal do njega in pred njim _ustavil_ - koncept, ki ga mnogi ne razumete.

Takole je videti:







Kolesarji (ki smo kreteni, jasno) očitno kljub naši nedopustni vožnji ne uspemo umoriti niti enega promila količine ljudi, ki jih pomorite vozniki motornih vozil, kje smo šele pri resnih telesnih poškodbah.

Netrunner ::

jype je izjavil:

Seveda ne, je pa pametno (natančno in če je treba tudi večkrat) prebrati moje prispevke, saj se iz njih lahko veliko naučite.


 Se pa visoko ceniš.

Se pa visoko ceniš.

Utk ::

Jype vozi kot kreten, to je dejstvo. On je sicer preprican, da nikogar ne ogroza, morda je to celo res, ampak enako so prepricani tudi tisti, ki vozijo avto kot kreteni. Tako da v bistvu ni med njimi in jypom nobene razlike. Ce bi bil jype nacelen clovek, pa to vemo da ni, ker je vpisal lastnega otroka h katolibanom, bi vozil kolo tako kot pridiga da bi morali vozit avto.

jype ::

Utk je izjavil:

morda je to celo res
Na ljubljanskih Žalah imajo posebno parcelo za žrtve kolesarstva.

Netrunner ::

Ignoranca kolesarjev



In takih večina. Oni so glavni na cesti, njim je vse dovoljeno. vozijo kot avtomobili in se obnašajo kot pešci. Bognedaj da jim kaj rečeš saj oni so šibki člen v prometu.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Netrunner je izjavil:


In takih večina. Oni so glavni na cesti, njim je vse dovoljeno.

Najdeš neki youtube posnetek kolesarja in nonšalantno rečeš "takih je večina", hkrati je pa dovolj, da pogledaš črno kroniko zadnjih 24ih ur, zbrskaš kakšno smrtno žrtev izpod koles preobjestnega voznika avtomobila in pripišeš "takšnih je pa nas večina", pa boš izpadel nekako približno enako bister.

MrStein ::

Uh, ste se razpisali.
Samo tole (o primeru iz prvega sporočila):
_Če_ ni bilo kolesarske steze ali pasu, je kolesar vozil _za_ avtom, na istem pasu in bi ga lahko prehitel zgolj po levi, oziroma še tam ne, ker se v križišču ne prehiteva (razen izjem, ki jih tu ni).
_Če_ pa je steza/pas bila, pa je imel kolesar prednost.

Sorry, izjemoma ne berem vseh sporočil, jih je res preveč.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Scaramouche ::

vozijo kot avtomobili


Res je in potem vas avtomobiliste povozijo, kako si le drznejo ko pa imajo tono in pol pleha, pa se kar tako nonšalantno peljejo s kolesom po cesti...

Netrunner ::

Samael je izjavil:

Netrunner je izjavil:


In takih večina. Oni so glavni na cesti, njim je vse dovoljeno.

Najdeš neki youtube posnetek kolesarja in nonšalantno rečeš "takih je večina", hkrati je pa dovolj, da pogledaš črno kroniko zadnjih 24ih ur, zbrskaš kakšno smrtno žrtev izpod koles preobjestnega voznika avtomobila in pripišeš "takšnih je pa nas večina", pa boš izpadel nekako približno enako bister.


Ne tega ne rečem zaradi par yotube posnetkov ampak na osnovi lastnih vsakodnevnih izkušenj z kolesarji.

ttommy ::

Ne vem kaj tako popizdevate. Kdor je prej v križišču ima prednost. Vsak mora paziti nase in na ostale, ni pa treba nekomu se klanjati drugemu in ga čakati, čeprav je 10 metrov stran....
Gamer

LeQuack ::

ttommy je izjavil:

Ne vem kaj tako popizdevate. Kdor je prej v križišču ima prednost. Vsak mora paziti nase in na ostale, ni pa treba nekomu se klanjati drugemu in ga čakati, čeprav je 10 metrov stran....


Kater člen v zakonu pa pravi "Kdor je prej v križišču ima prednost"?
Quack !

facepalm ::

Komentiram video kjer je pesec oviral kolesarja na prehodu..

Vidno je, da kolesar ni prilagodil hitrosti, saj se ni uspel ustaviti pred pescem (poglejte kje se je ustavil). Sedaj pa pomislite, ce ta pesec nebi bil kreten in bi mu takrat slucajno spodrsnilo, da bi padel na hrbet. Kolesar bi ga (verjetno) pobral na polno.
V tistem videu sta oba kretena.

Scaramouche ::

1:48, tako se je meni peljal model gor v klanec jaz pa dol 60, taki indijanci pri nas vozijo!

donvito ::

jype je izjavil
To _NI RES_: Hitrost je prilagodil pešcem na način, ki je omogočil varno, enakomerno in neovirano vožnjo naravnost. Vsi kolesarji to ves čas počnemo, ker nima nobenega smisla bicikla ustavljat pred prehodom za pešce samo zato, ker so vozniki motornih vozil _fizično nesposobni_ voziti preko s pešci zasedenega prehoda za pešce, ne da bi ob tem pešce umorili. Če ste fouš biciklistom, si kupte jeben bicikl.



Tako kot tale, a ne! Glej poln posnetek od 1.50min do 3min

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: donvito ()

jype ::

donvito je izjavil:

Tako kot tale, a ne! Glej poln posnetek od 1.50min do 3min
Tale je narobe pričakoval, da bo gospa ravnala tako kot vozniki motornih vozil, ki kolesarja ne opazijo. Seveda ni prilagodil hitrosti, če bi jo, potem sploh ne bi prišlo do trčenja.

V prostem času zelo verjetno vozi osebni avtomobil.

s1m0n ::

Kolesar pa ničesar ni opazil ne stanje semaforja ne stanje na prehodu...
Pač zapičen v sebe brez opazovanja okolice!

Ta s kamero je vsaj gledam kje ljudje prečkajo, da gre mimo!

Verjetno pa pešci niso več imeli zelene glede na to, da je semafor preklapljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

bambam20 ::

jype je izjavil:

Seveda ni prilagodil hitrosti, če bi jo, potem sploh ne bi prišlo do trčenja.


Ne, res. Kako si prišel do te ugotovitve. :))

Malajlo ::

Od kod res ideja, da lahko kolesar po desni prehiteva vozila? Če ni kolesarske steze narisane, greš mimo na lastno odgovornost po levi. Če nekdo zavija levo, se mu nalepiš na rit oz. ga mimovoziš po desni. In spet, če nekdo zavija desno, ga mimovoziš po levi. Tako kot bi naredil z vsakim vozilom. Bodisi eno ali večslednim.
Razen, če si nevtrino, jasno.
Ker takole sem pristal enkrat na havbi nasproti levo zavijajočega, ker me ni mogel videti izza kolone, ki sem jo mimovozil po desni (sicer po kolesarski). Sem rešil glavo s padcem vstran in se brez poškodb pobral. Ampak šola pa je bila. Vozniki motornih dvoslednih vozil imajo preveč dela z upravljanjem pleha. Pa še tiste ročke ob volanu ... Cela štala, če imaš preveč let.

jype ::

Malajlo je izjavil:

Od kod res ideja, da lahko kolesar po desni prehiteva vozila?
Od kod neki? Ker vedno trobijo, kadar po levi prehitevajo, ker "kulesarčki pa mene že naujo".

bambam20 je izjavil:

Ne, res. Kako si prišel do te ugotovitve. :))
Fiziko sem študiral, ko je bil študij še resna zadeva, ne pa ta makaronflajš zdej.

s1m0n je izjavil:

Kolesar pa ničesar ni opazil ne stanje semaforja ne stanje na prehodu...
Seveda je kolesar vse to opazil, zgolj napačno je predvideval, da bo dekle nadaljevalo pot preko cestišča.

No, vsaj zbrcal je ni, ko sta padla, kot bi to storil voznik osebnega avtomobila.

Mare2 ::

jype je izjavil:


Kolesarji (ki smo kreteni, jasno) očitno kljub naši nedopustni vožnji ne uspemo umoriti niti enega promila količine ljudi, ki jih pomorite vozniki motornih vozil, kje smo šele pri resnih telesnih poškodbah.


Jype, če bi imel zvonec, bi lahko pešce opozoril na svojo prisotnost. Jaz moram skoraj skoz zvonit, ker sicer nikamor ne prideš kot kolesar.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jype ::

Mare2 je izjavil:

Jype, če bi imel zvonec, bi lahko pešce opozoril na svojo prisotnost. Jaz moram skoraj skoz zvonit, ker sicer nikamor ne prideš kot kolesar.
Ni mi jih treba opozarjati, ker se mi ne mudi in se lahko vozim tudi s hitrostjo pešca, dokler se ne pojavi priložnost za varno prehitevanje.

Malajlo ::

A trobijo iz nevoščljivosti? Jaz sem pa vedno mislil, da me pozdravljajo ... Z Gorjancev s kolesom nizdol sem prehitel (po levi!) vseh pet avtomobilov do Revoza, edini, ki je trobil, je bil Švaba. Zdaj pa vedi, kaj je bil povod zvočnemu opozarjanju. Jaz sem takrat to vzel kot "ala mu vera, vidi junaka!".
Sem pa po levi prehiteval. Sicer nisem levice iztegnil v pozdrav, sem pa vrgel oko nazaj, ako ni ravno kdo hitrejši od mene. Pa ni bil 8-)

BlaY0 ::

jype je izjavil:


mirator je izjavil:

Kreten kolesar se (kot so se njegovi klegi) ni ustavljal ampak je peljal z nezmanjšano hitrostjo preko prehoda za pešce.
To _NI RES_: Hitrost je prilagodil pešcem na način, ki je omogočil varno, enakomerno in neovirano vožnjo naravnost. Vsi kolesarji to ves čas počnemo...

Daleč od resnice... večina jih tega ne počne oziroma tega sploh ne znajo. Večina sploh ne ve kaj se okrog njih dogaja...

BlaY0 ::

Mare2 je izjavil:


Jype, če bi imel zvonec, bi lahko pešce opozoril na svojo prisotnost. Jaz moram skoraj skoz zvonit, ker sicer nikamor ne prideš kot kolesar.

V SLO pešci niso ravno navajeni na "zvonjenje". Večina jih na zvonec še vedno odreagira kot kura. Recimo ti pozvoniš, bejba (ki je tisti čas v svojem svetu) se ustraši, spusti telefon iz rok, ti ga povoziš, ti spodrsne na njem in ob padcu pokosiš še tri poleg...

jype ::

BlaY0 je izjavil:

Daleč od resnice... večina jih tega ne počne oziroma tega sploh ne znajo. Večina sploh ne ve kaj se okrog njih dogaja...
To pa potem niso kolesarji ampak zgolj ljudje, ki so se zaradi spleta okoliščin slučajno znašli na kolesu. Včasih se komu tudi kaj takega zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

darksamurai ::

jype, če povzamem vse tvoje prispevke so "pravi" kolesarji torej nadpovprečno agresivni "špecjalci" na "špecjalnih" kolesih, ki ne spoštujejo pravil in ne upoštevajo rdečih luči ali pešcev na prehodih. Ne upoštevajo signalizacije v primeru dela na cesti in skozi rdečlo luč rinejo v nasprotno smer, kljub temu, da je še za avto skoraj preozka cesta. V kolikor pa jih opomniš na prekršek, te pa želijo fizično napasti.
Ja jype, imaš prav, takšni ljudje naj ostanejo na kolesu, ker bi z avtom zagotovo morili.

Zgodovina sprememb…

jype ::

darksamurai je izjavil:

Ja jype, imaš prav, takšni ljudje naj ostanejo na kolesu, ker bi z avtom zagotovo morili.
No, vidiš, končno razumeš!

Zdaj samo še generaliziraš za n+1 in ugotoviš, da bi bil svet veliko lepši, če bi bili na kolesih kar vsi - mrtvih bi zagotovo bilo bistveno manj.

darksamurai ::

Ni potrebe, da bi bili vsi. Dovolj bi bilo, da bi za izpit morali prestati psihološke teste.

BlaY0 ::

jype je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Daleč od resnice... večina jih tega ne počne oziroma tega sploh ne znajo. Večina sploh ne ve kaj se okrog njih dogaja...
To pa potem niso kolesarji ampak zgolj ljudje, ki so se zaradi spleta okoliščin slučajno znašli na kolesu. Včasih se komu tudi kaj takega zgodi.

Hmm... kaj pa šoferjev je potem tudi samo par %? Ostali so se samo znašli v avtu za volanom? Pa čisto slučajno jim je nekdo dal izpit ;)

mirator ::

Naj bo kot moj rezime na postavljeno vprašanje v temi.
Torej kolesarji tipa @jype me ne skrbijo v smislu, da bi jih lahko poškodoval. So pa vseeno nevarni udeleženci prometa, ker so predpisi za njih španska vas, pri tem pa ne upoštevajo, da so sebe sicer zaščitili, so pa lahko s svojimi manevri povzročili drugo prometno nesrečo.
Kar se tiče pa mojega osnovnega vprašanja. V prvem primeru, ko sem stal v križišču pred rdečo lučjo, tudi dopuščam, da se kolesar, če je prostor in želi zaviti desno pripelje mimo mojega vozila do prednje preme. Potem ga bom videl in ustrezno reagiral. Ne more pa v tem primeru peljati naravnost. Če ima namen peljati na ravnost, bi se moral postaviti ob moj levi bok.
V drugem primeru sem bil v gibanju z namenom zavijanja desno in upočasnjeno vožnjo do 5km/h ali še manj, kar sem nakazal z žmigavcem. V tem primeru gre dejansko za prehitevanje kolesarja po moji desni. Na srečo sta se oba primera končala brez fizičnih kontaktov, če ne upoštevam jeznih udarcev kolesarjev po strehi avtomobila. In kot sem že zapisal, sem v tistem momentu pač reagiral tako, da sem se poskušal (ne vem sicer zakaj) opravičiti, deležen pa sem bil samo kletvic in sredinca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

fikus_ ::

MrStein:"Samo tole (o primeru iz prvega sporočila):
_Če_ ni bilo kolesarske steze ali pasu, je kolesar vozil _za_ avtom, na istem pasu in bi ga lahko prehitel zgolj po levi, oziroma še tam ne, ker se v križišču ne prehiteva (razen izjem, ki jih tu ni).
_Če_ pa je steza/pas bila, pa je imel kolesar prednost."


+1

Če tega ne razumete, prosim, ne se voziti po cesti, uporabite javni prevoz, morebiten vozniški izpit pa vrnite na upravni enoti. Hvala. Velja za avtomobiliste, bicikliste, motoriste, skuteriste, tovornjakarje, . . .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

r3dkv1c4 ::

perci je izjavil:

Ja, lahko.

Utemeljitev???

No, vidiš, končno razumeš!


Saj z leti boš razumel, da se spravi iz ceste v gozd.....počasi ti gre na boljše.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

BlaY0 ::

mirator je izjavil:


Torej kolesarji tipa @jype me ne skrbijo v smislu, da bi jih lahko poškodoval. So pa vseeno nevarni udeleženci prometa, ker so predpisi za njih španska vas...

Ne bi se strinjal da so mu španska vas, prej bi rekel da jih precej bolje pozna kot večina ostalih udeležencev v prometu, drugače bi s takšno vožnjo kot jo prakticira na kolesu zdržal kvečjemu kakšno leto, naprej bi se pa v invalidskem vozičku vozil. Saj je že večkrat napisal da so predpisi napisani za normalne/povprečne, to so tisit ki lahko recimo maksimalno dve stvari naenkrat počnejo. Jasno, da če nisi sposoben nadzirati dogajanja okrog sebe, so potem tu predpisi, ki ti omogočajo da ti tega ni treba početi 100%.

mirator ::

BlaY0 je izjavil:

mirator je izjavil:


Torej kolesarji tipa @jype me ne skrbijo v smislu, da bi jih lahko poškodoval. So pa vseeno nevarni udeleženci prometa, ker so predpisi za njih španska vas...

Ne bi se strinjal da so mu španska vas, prej bi rekel da jih precej bolje pozna kot večina ostalih udeležencev v prometu,

Citiral si samo del moje misli, zato verjetno nisi razumel, kaj sem hotel povedati. Še enkrat preberi v celoti. Samo v pojasnilo, to da sem zapisal, da so mu španska vas, ne pomeni, da jih ne pozna, ampak da se nanje požvižga.

BlaY0 ::

Potem sva se narobe razumela... španska vas ne pomeni da se požvižgaš na nekaj ampak da tistega nečesa sploh ne poznaš...

[D]emon ::

Ima BlaY0 kar prav.


Iz nemščine 'Das kommt mir Spanisch vor', iz časa Habsburžanov, ki so s svojega španskega dvora uvažali čudaške dvorne obrede na Dunaj.

Zgoraj omenjeni izraz v nemščini izvira iz 16. stoletja, ko postane cesar Svetega rimskega cesarstva Ferdinand I. Habsburški. Na relativno liberalni Dunaj je s španskega dvora pripeljal radikalne zagovornike katolištva, da bi zatrl reformacijo. Mestno prebivalstvo večinoma ni sprejemalo njihovih nazorov. Na Dunaju je v istem pomenu še danes v uporabi tudi fraza 'Das ist mir ein Spanisches Dorf'.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Massacra ::

facepalm je izjavil:

S tem je misljeno na kolesarja/pesca na plocniku in ne na kaskaderja, ki vozi za tabo in v trenutku, ko bi ti zavijal, bi vozil ob tebi.
Noben udelezenec v prometu nima kaj iskat ob boku tvojega vozila na istem prometnem pasu!


Popolnoma irelevantno je, ali je kolesar na kolesarski stezi ali na cesti. Ko voznik avtomobila zavija desno, se mora prepričati ali je manever možen. Če namreč tega nebi storil, je popolnoma vseeno, ali je kolesar na kolesarski stezi ali na cesti - voznik avtomobila pri zavijanju desno podre kateregakoli kolesarja oz. mu zapre pot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

facepalm ::

Seveda.. normalno je predvidevati, da te bo kolesar, ki vozi za tabo, prehiteval po desni. Ravno tako je za kolesarja normalno pricakovati, da ga bo voznik pri takem manevru pocakal.

fikus_ ::

Friendbre... in podobni, prehiteva se po levi, razen v izjemah, kot jih predvideva zakon! Če tega ne poznate, ali ne upoštevate, vrnite izpit! Si boste zelo verjetno podaljšali življenje.
Po vašem imajo vozila smerokaze zaradi lepšega?!

Mare2 ::

fikus_ je izjavil:

MrStein:"Samo tole (o primeru iz prvega sporočila):
_Če_ ni bilo kolesarske steze ali pasu, je kolesar vozil _za_ avtom, na istem pasu in bi ga lahko prehitel zgolj po levi, oziroma še tam ne, ker se v križišču ne prehiteva (razen izjem, ki jih tu ni).
_Če_ pa je steza/pas bila, pa je imel kolesar prednost."


+1

Če tega ne razumete, prosim, ne se voziti po cesti, uporabite javni prevoz, morebiten vozniški izpit pa vrnite na upravni enoti. Hvala. Velja za avtomobiliste, bicikliste, motoriste, skuteriste, tovornjakarje, . . .



fikus, jaz to vem. Glede na pogost pojav obnašanja kolesarjev očitno kolesarji tega ne ločijo. Bi jih bilo dobro poučiti o tem. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

codeMonkey ::

BlaY0 je izjavil:

mirator je izjavil:


Torej kolesarji tipa @jype me ne skrbijo v smislu, da bi jih lahko poškodoval. So pa vseeno nevarni udeleženci prometa, ker so predpisi za njih španska vas...

Ne bi se strinjal da so mu španska vas, prej bi rekel da jih precej bolje pozna kot večina ostalih udeležencev v prometu, drugače bi s takšno vožnjo kot jo prakticira na kolesu zdržal kvečjemu kakšno leto, naprej bi se pa v invalidskem vozičku vozil. Saj je že večkrat napisal da so predpisi napisani za normalne/povprečne, to so tisit ki lahko recimo maksimalno dve stvari naenkrat počnejo. Jasno, da če nisi sposoben nadzirati dogajanja okrog sebe, so potem tu predpisi, ki ti omogočajo da ti tega ni treba početi 100%.


Neumnost. Nadzor je samo iluzija. Nekateri smo to dojeli kot najstniki, ko smo divjali z motorji in avtomobili, drugim pa niti pri 30+ ni jasno...

BlaY0 ::

Saj ne gre za nadzor, gre za racinalno aplikacijo sposobnosti vseh udeležencev. Vse je pač treba dati na isti imenovalec.

V sistemu brez prometnih pravil bi vsak udeleženec moral predvideti na desetine če ne stotine različnih situacij, jih v glavi v momentu predelati in se na podlagi tega odločiti za nek manever. V sistemu brez prometnih pravil bi 1000 ljudi v celi Sloveniji dobilo izpit za avto, ostali bi pešačili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Looooooka ::

Kolesarji v temi spet dokazujete arogantnost in nespostovanje pravil.
Lep dokaz je ze to, da mislite, da so vas pesci dolzni cakati, ko imajo zeleno in jih gladmo izsilite na kolesarski.
Ko vam pase bili enakovredni avtomobilom.
In v tem primeru bi imeli se neke dodatne pravice.
Ste kje videli, da se na enem pasu drug ob drugem vozita 2 avtomobila? NE.
Ko po desni v kriziscu izsiljujete avto(voznja po cesti ne po plocniku) pocnete tocno to.
Skrajni cajt, da se zacne bolj resno pisat kazni objestnim kolesarjem. Vsako leto jih je vec.
Pa voznja po plocniku v obe smeri. Ker ko je vroce jim ni dovolj enakovrednost z avtomobilom, takrat bi se gospodje radi pretvarjali, ds so pesci.
Jok brate, odpade.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Looooooka je izjavil:

Kolesarji v temi spet dokazujete arogantnost in nespostovanje pravil...

Nič novega, to ve vsak. Šoferjev, ki dokazujejo enako je vsaj za nekaj potenc več. Ampak tudi to ve vsak ane.

Looooooka je izjavil:


Skrajni cajt, da se zacne bolj resno pisat kazni objestnim kolesarjem. Vsako leto jih je vec.

To se pa strinjam. Samo kako, če policajev še za šoferje ni zadosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()
««
3 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14219711 (12538) zmaugy
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818365 (6661) Invictus
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738265 (33136) St235
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957057 (50247) jype

Več podobnih tem