» »

Odnos avtomobil kolesar

Odnos avtomobil kolesar

Temo vidijo: vsi
««
2 / 29
»»

Scaramouche ::

facepalm je izjavil:

Kolesarji imajo vedno prav, saj so najsibkejsi clen v prometu. Za njih cpp ne velja, saj ga niso dolzni poznati (ni potreben izpit za voznjo po cesti). Ne razumejo pa, da v primeru nesrece, je njihova glava na betonu, voznik bo pa moral pozret tistih 50eur pribitka pri zavarovalni premiji naslednje leto.


Ko boš enkrat kolesaril dnevno boš lahko videl koliko debilov ne zna voziti ali pa vozijo prehitro! Tudi pijani!

Seveda obstajajo arogantni kolesarji samo arogantni kolesar tebi ne more nič kot vozniku ti pa njemu lahko veliko narediš če nisi pozoren ali pijan....

facepalm ::

Sem imel obdobje (cca 10let), ko sem kolesaril vsak dan. Sedaj skocim na kolo vsakic ko je prilika (pomanjkanje casa). Razumem frustracije kolesarjev in avtomobilistov. To, da se tukaj zgrazam nad kolesarji ne pomeni, da jih v prometu ogrozam. Naceloma sem postal dokaj strpen prometni udelezenec. Na kolesu se zavedam da sem v nevarnosti, zato vozim ob robu vozisca kjer je mozno. Kjer je kolesarska, se peljem po kolesarski. Ce se odlocim vozit pocasi, se umaknem na plocnik (ce ni kolesarske). Ko naredim kolono, mi ni izpod casti zapeljat na travnik ob cesti in se ustavit. Z avtom pa prehitevam kjer je varno, vedno z vecjo razdaljo od predpisane. Nekoc sem celo vozil z razdaljo za kolesarji na manj pregledni cesti, zato da nebi dobili koga v rit.
Vozim neobremenjeno, previdno in se ne pustim ujezit. Ampak zadnje case opazam (vsaj tu na obali), da so kolesarji (ne vsi) najmanj previdni udelezenci v prometu.
Vem da nasa infrastruktura ni prijazna do kolesarjev, ampak vedno mora bit na 1. Mestu varnost, nato pa kulturna, predvidljiva voznja, ne pa tempo voznje in porabljene kalorije.

Scaramouche ::

facepalm je izjavil:

Sem imel obdobje (cca 10let), ko sem kolesaril vsak dan. Sedaj skocim na kolo vsakic ko je prilika (pomanjkanje casa). Razumem frustracije kolesarjev in avtomobilistov. To, da se tukaj zgrazam nad kolesarji ne pomeni, da jih v prometu ogrozam. Naceloma sem postal dokaj strpen prometni udelezenec. Na kolesu se zavedam da sem v nevarnosti, zato vozim ob robu vozisca kjer je mozno. Kjer je kolesarska, se peljem po kolesarski. Ce se odlocim vozit pocasi, se umaknem na plocnik (ce ni kolesarske). Ko naredim kolono, mi ni izpod casti zapeljat na travnik ob cesti in se ustavit. Z avtom pa prehitevam kjer je varno, vedno z vecjo razdaljo od predpisane. Nekoc sem celo vozil z razdaljo za kolesarji na manj pregledni cesti, zato da nebi dobili koga v rit.
Vozim neobremenjeno, previdno in se ne pustim ujezit. Ampak zadnje case opazam (vsaj tu na obali), da so kolesarji (ne vsi) najmanj previdni udelezenci v prometu.
Vem da nasa infrastruktura ni prijazna do kolesarjev, ampak vedno mora bit na 1. Mestu varnost, nato pa kulturna, predvidljiva voznja, ne pa tempo voznje in porabljene kalorije.


Naši vozniki nimajo kuture severnih dežel mi smo še vedno balkan in ljudje hočejo postavljati rekorde na cestah, to pa da kolesar namesto 30 vozi 45 nebi smel biti problem za avtomobilista!

LeQuack ::

mirator je izjavil:

Osebno mislim, da kolesarji, ki so hkrati tudi vozniki motornih vozil, na cestah ne povzročajo težav (vsaj hote ne). Tisti, ki pa nimajo niti izpita za vožnjo z motornimi vozili, pa si očitno napačno tolmačijo načelo šibkejšega udeleženca in pozabljajo, da so pravzaprav enakopravni udeleženci v prometu. Enakopravnost pa pomeni enake pravice, dolžnosti in enake odgovornosti.


Osebno mislim, da vozniki, ki so hkrati tudi kolesarji, na cestah ne povzročajo težav (vsaj hote ne). Tisti, ki pa ne kolesarijo, pa si očitno napačno tolmačijo načelo šibkejšega udeleženca in pozabljajo, da so pravzaprav kolesarji šibkejši udeleženci v prometu. To pa ne pomeni enake pravice, dolžnosti in enake odgovornosti.
Quack !

mirator ::

jype je izjavil:

mirator je izjavil:

ti noben predpis ne dovoljuje, da se postaviš ob bok drugemu vozilu
In vendar predpis od voznika motornega vozila _zahteva_, da se _vedno_ prepriča, če lahko _varno_ spremeni smer vožnje (42. člen, prvi odstavek). Avtor teme tako očitno ni postopal zakonito.

Ne citiraj členov zakona, če jih ne razumeš in si na izpitu za voznika motornega vozila bil neuspešen.

facepalm ::

Scaramouche je izjavil:

Naši vozniki nimajo kuture severnih dežel mi smo še vedno balkan in ljudje hočejo postavljati rekorde na cestah, to pa da kolesar namesto 30 vozi 45 nebi smel biti problem za avtomobilista!

Na regionalkah to res ni problem.
Problem je v naseljih, kriziscih in na slabo preglednih odsekih. Kolesar je tezko opazen. Dodaj temu se hitrost 40kmph v naselju in pride hitro do "spregleda".
Pri nas imamo se precej balkanski nacin voznje. Tako vozniki, kot kolesarji.

Scaramouche ::

facepalm je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Naši vozniki nimajo kuture severnih dežel mi smo še vedno balkan in ljudje hočejo postavljati rekorde na cestah, to pa da kolesar namesto 30 vozi 45 nebi smel biti problem za avtomobilista!

Na regionalkah to res ni problem.
Problem je v naseljih, kriziscih in na slabo preglednih odsekih. Kolesar je tezko opazen. Dodaj temu se hitrost 40kmph v naselju in pride hitro do "spregleda".
Pri nas imamo se precej balkanski nacin voznje. Tako vozniki, kot kolesarji.


to je res da so kolesarji slabo vidni če hitro pelješ, pri nas pa že itak noben ne pelje 30,40 v naselju ampak vedno 30kmh plus več kot je omejitev....

[D]emon ::

epecar> Ce se odlocim vozit pocasi, se umaknem na plocnik

In si seveda v prekrsku, ker kolesar na plocniku nima kaj iskat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MonoPattern ::

[D]emon je izjavil:

epecar> Ce se odlocim vozit pocasi, se umaknem na plocnik

In si seveda v prekrsku, ker kolesar na plocniku nima kaj iskat.


Bolje da sem v prekršku kot pa pod kolesi nestrpneža, ki bočno prehiteva na razdalji mišje dlake.

zenith1 ::

MonoPattern je izjavil:

[D]emon je izjavil:

epecar> Ce se odlocim vozit pocasi, se umaknem na plocnik

In si seveda v prekrsku, ker kolesar na plocniku nima kaj iskat.


Bolje da sem v prekršku kot pa pod kolesi nestrpneža, ki bočno prehiteva na razdalji mišje dlake.


Se strinjam, da mnogo kolesarjev pozabi, da morajo postati pešci, ko prečkajo prehod za pešče ali so na pločniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zenith1 ()

Pithlit ::

MonoPattern je izjavil:

Bolje da sem v prekršku kot pa pod kolesi nestrpneža, ki bočno prehiteva na razdalji mišje dlake.

Bolje ogrožat pešca kot avtomobil, se strinjam. Zakaj si predstavljaš da si kaj boljši od kretena ki te gre z avtom prehitevat na razdalji mišje dlake pa ne vem.
Life is as complicated as we make it...

Lonsarg ::

Jedro problema je pač to, da cesta hkrati za kolesarje in avte ni narejena in ne glede na vse zakone dokler ni ločene kolesarske pač to pomeno tveganje.

Kar bi bilo pravilno in bi zmanjšalo nevarnost in frustracije pa je naslednje:
- 1000EUR kazen z strogim nadzorom, če kolesar kljub kolesarski vozi po cesti
- kolesarju dovoljeno vozit v primeru zmerne hitrosti po pločniku za pešče
- par miljonov za kolesarske v LJ, ker trenutno stanje je absurd, mesto ima da je vsaj 90% pokrito

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

s1m0n ::

Jaz bi samo povišal kazni za vožnjo v napačno smer po kolesarskih :)
Ostalo še nekak gre.

Včasih so kolesarske zaparkirane, delovišča... Drugo kot, da greš po cesti ti ne preostane. Pa tudi končajo se kar po svoje.

Za avtomobile pa vidim edin problem, ko kolesarim le prehitevanje (preblizu, promet na nasprotnem pasu...) in jemanje prednosti. Za ostalo ni večjih problemov. Pa takšni, ki se vključujejo na prednostno pa ti zaprejo celotno kolesarsko.

Naj mi pa kdo pove, a je že kdaj videl te s specialkami vozit po kolesarski?

Invictus ::

Dokler bodo vozniki ustavljali na prehodih za pešce in kolesarskih poteh ter parkirali na kolesarski poti se nimajo kaj bunit o tem kako kolearji vozijo po kolesarskih v napačno smer, ker s tem nikakor ne ogrožajo voznikov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Starodavni ::

Če sem pravilno prebral opis sta ta dva kolesarja vozila po istem voznem pasu kot je za vozila, se pravi ni bilo kolesarske steze, in sta izsilila voznika, ki je zavijal desno in to najavil z žmigovcem.

Tu ni nobenega dvoma, voznik ni kriv, temveč kolesarja, ker sta bila močno v prekršku in sta izsilila avto.

Pravilno bi bilo, da bi kolesarja prehitela avto po levi strani, ne pride do take situacije, sploh če sta bila onadva namenjena naravnost. Druga opcija pa je, da bi čakala za vozilom, dokler se ne umakne. Izsiljevanje po desni strani pa je velik prekršek, ki bi ga onadva plačala zelo drago.

In pol se čudimo, da dosti kolesarjev najebe, če so brez jebenega samoohranitvenega nagona in ko mislijo da imajo neomejene pravice.

Jaz sem kolesar, dosti sem že prekolesaril in vedno se prilagodim okoliščinam. Za mene so najslabši vozniki, ki prehitevajo mene ali druge kolesarje na nož brez vmesnega vsaj 1 metra pasu, nikoli ne veš kaj se lahko zgodi kolesarju, sploh če je starejša ženska, ki jo zafrkava ravnotežje in refleksi.

In še to, da še opravičila nista sprejela, ampak sta okregala avtorja kaže na njuno mentaliteto, ki je čisto na psu.

Tadva bosta še sigurno nekoč spet grdo najebala, a so dandanes vsi udeleženci na cestah na stopnji razvajenih in arogantnih mulcev?

Zgodovina sprememb…

joze67 ::

Jaz berem, da se mu je to zgodilo 2x (2x po en kolesar), in da sta se mu obakrat prikazala iz nič. Ju je pred križiščem prehitel in ju pri tem ni opazil.

Netrunner ::

Kolesarji so golazen na cesti kateri si mislijo da se cel svet okoli njih vrti. To velja za 80% kolesarjev ... se opravičujem preostalim 20% kateri se dejansko držijo pravil.

Samael ::

codeMonkey je izjavil:



Mene najbolj moti menjavanje udeležbe v prometu s strani kolesarjev - kolesar najprej uporablja površino za pešce, ali pa kolesarje, nato pa se kar tako odloči voziti po cesti. In tudi obratno je problem.


Da, nas ljudi marsikaj moti.
Mene pa moti napr., da vozniki avtomobilov uporabljate kolesarsko stezo za parkirplac pred vsako trgovino, butikom, fastfoodom, pošto, šolo, kioskom in vsakim drugim možnim objektom ob cesti.
In kaj lahko kolesar tu naredi? Vsakih 20 - 50 metrov s kolesaske steze zavije na cesto.
Jebena kolesarska steza ni parkirplac.

Samael ::

Netrunner je izjavil:

Kolesarji so golazen na cesti kateri si mislijo da se cel svet okoli njih vrti.

In obratno. Drugič ko boš skočil na burek ali kebab, ne parkiraj avta sredi moje poti (kolesarske steze) ampak ga pusti na svoji poti (cesti). A boš? ali pa se boš pozneje raje pizdil, kako jaz objestnež na kolesu s zaparkirane kolesarske steze vsakih 50m zavijem na cesto, da obidem na kolesarski stezi parkiran avto?

bambam20 ::

Netrunner je izjavil:

se opravičujem preostalim 20% kateri se dejansko držijo pravil.



To si pa velik % pustil

za kršenje predpisov bi bilo enostavno, če bi imeli v prometu precej policistov na kolesu in bi lovili prekrškarje , kar bi bilo seveda nuja, saj si kolesarji v večini res domišljajo, da za njih CPP ne velja .

jype ::

facepalm je izjavil:

Tudi ce bi vsi pustili kolesa doma, nebi bilo vec nobenega poskodovanega kolesarja. Your point?
Poškodovanih kolesarjev bi bilo zelo malo tudi v primeru, da bi vsi doma pustili avtomobile, definitivno bi bilo pa vsaj 100 mrtvih na leto še vedno živih, kar pri kolesarski različici "puščanja doma" ne drži.

Netrunner je izjavil:

Kolesarji so golazen na cesti
Tole je ravno zate. Kako moramo kolesariti, da nas ne ubijejo:



bambam20 je izjavil:

za kršenje predpisov bi bilo enostavno, če bi imeli v prometu precej policistov na kolesu in bi lovili prekrškarje , kar bi bilo seveda nuja, saj si kolesarji v večini res domišljajo, da za njih CPP ne velja .
S tem bi preprečili natanko nič prometnih nesreč (in morda še kakšno povzročili), medtem ko bi, če bi v osebne avtomobile vgradili naprave za sledenje in avtomatično kaznovanje ob izvajanju prekrškov, prihranili ogromno življenj, kaj šele poškodb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

bambam20 ::

facepalm je izjavil:

Za njih cpp ne velja, saj ga niso dolzni poznati (ni potreben izpit za voznjo po cesti).



OD kdaj.

Kateri cestno-prometni predpisi veljajo za kolesarje?

Za kolesarje veljajo isti predpisi glede vožnje po cestah in glede udeležbe v prometu kot za ostale udeležence v prometu.


Otroci se praviloma v četrtem razredu osnovne šole usposobijo za vožnjo kolesa, opravijo kolesarski izpit in dobijo kolesarsko izkaznico.

Sklepam, da si hodil v šolo s prilagojenim programom.

Unknown_001 ::

bambam20 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

se opravičujem preostalim 20% kateri se dejansko držijo pravil.



To si pa velik % pustil

za kršenje predpisov bi bilo enostavno, če bi imeli v prometu precej policistov na kolesu in bi lovili prekrškarje , kar bi bilo seveda nuja, saj si kolesarji v večini res domišljajo, da za njih CPP ne velja .


Teli bi imeli veliko preglavic z dohajanjem specialcev tipa jure. Vsaj neko agilno motorno kolo jim lahko privoščiš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Meni nikoli ni bilo treba bežati pred policisti, ker sem se vedno vse lahko zmenil. Policisti na biciklih razumejo višino rizika, ki ga predstavlja posamezno prepovedano ravnanje, zato se ne ukvarjajo s tabo, če se s kolesom pelješ v napačno smer po ozki mestni enosmerni ulici (saj ve, da se boš, če bo nasproti pripeljalo tako zelo široko vozilo, da ne bo moglo mimo, zlahka umaknil, za razliko od idiotov, ki v enosmerne ulice pripeljejo dva metra široka vozila, ki jih sami sploh dvigniti ne morejo).

Včasih se v tako proceduro spusti kak policist s policijskim avtomobilom, takemu pa res lahko samo iztegneš sredinec in v lahkotnem tempu odpelješ - kaj pa naj naredi? Povozi 10 otrok, da bo ujel družbenega sovražnika številka ena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mare2 ::

Samael je izjavil:

Drugič ko boš skočil na burek ali kebab, ne parkiraj avta sredi moje poti (kolesarske steze) ampak ga pusti na svoji poti (cesti). A boš?


A je Trolljegeren tisti, ki to vseskozi počne? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Samael ::

Mare2 je izjavil:

Samael je izjavil:

Drugič ko boš skočil na burek ali kebab, ne parkiraj avta sredi moje poti (kolesarske steze) ampak ga pusti na svoji poti (cesti). A boš?


A je Trolljegeren tisti, ki to vseskozi počne? :)

Povsem prepričan sem, da je tako! Falot en ... :P

jype ::

Mare2 je izjavil:

A je Trolljegeren tisti, ki to vseskozi počne? :)
Je, ja, sej sem ga že posnel:

Samael ::

jype je izjavil:



Netrunner je izjavil:

Kolesarji so golazen na cesti

Tole je ravno zate. Kako moramo kolesariti, da nas ne ubijejo:





Moj užitek uporabe kolesarske steze s kolesom si odlično prikazal na 2:15 :) in 2:35. Če na tistem kilometru Zaloške s fastfoodom in vsem ostalim vsaj 5x ne zavijem s kolesarske na cesto ... ker si cepci domišljajo, da je kolesarska steza parking plac.

K0l1br1 ::

facepalm je izjavil:

Ravno tako, kolesarjem ni potrebno siliti v nesreco in se potencialno nevarnemu srecanju izognejo z ustavitvijo oz zmanjsanjem hitrosti.
Žal je tako, da moramo kolesarji manipulirati z vozniki. Kolesar, ki je dober manipulant, vpliva na voznike pred njim in za njim. Izrazito obrambna vožnja je kolesarju vedno v škodo, ker se vedno najde voznik, kik si misli, aha, saj ga bom komot še v škarje prehitel ali pa podobna idiocija, saj bomo lahko še zapeljal 130 proti kolesarju na nasprotnem voznem pasu, ker se bom menda pravi čas vrnil na svoj pas.

Stvar je tudi taka, da kot ponavadi, o tem, kako bi kolesarji morali voziti, vedno vedo največ povedati teoretiki, ta isti teoretiki pa niti približno ne obvladajo svojih motornih vozil v okvirih varne vožnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Webmojster ::

Kot kolesar in tudi voznik avtomobila menim, da sta sta kolesarja nardila napako, ko sta te prehitevala po desni.

Sam nikoli ne bi prehiteval po desni gibajočega avtomobila. Izjemoma prehitim po desni, kadar vozila stojijo pri rdeči luči. Pa še to samo, kadar je res prostor (ponavadi ni).

Da so pa (kot nekateri pišejo) vsi kolesarji budale, se pa ne bi strinjal. Večina jih vozi normalno. So pa izjeme - tako pri kolesarjih kot pri voznikih.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Webmojster je izjavil:

Kot kolesar in tudi voznik avtomobila menim, da sta sta kolesarja nardila napako, ko sta te prehitevala po desni.
Ja, razburjala sta se pa zelo verjetno bolj iz navade kot zato, ker bi bila do tega upravičena.

Kako so že rekli v tej temi? "Če je kolesarska maš prednost, če ne pa ne!"

Webmojster ::

No ta kolesar iz youtube videov je tipičen primer egoistične budale, ki misli da ima vedno prednost, ne ozira se na ostale, bog ne daj da bi zmanjšal hitrost.

To so verjetno taki, ki si zastavi neko povprečno hitrost, ki jo želi držati in potem trmasto vztraja (pri tem pa ogroža sebe in druge).

St753 ::

A je vožnja po cesti dovoljena, če je na voljo tudi kolesarska steza? Kako pa je z vožnjo po pasu za javni prevoz (rumena črta)? Jaz bi rekel, da ni dovoljena, ker za kolesarja veljajo enaka pravila kot za avto.

Samael ::

Webmojster je izjavil:

No ta kolesar iz youtube videov je tipičen primer egoistične budale, ki misli da ima vedno prednost, ne ozira se na ostale, bog ne daj da bi zmanjšal hitrost.

To jo mora, če želi med temi objestnimi norci preživeti, najbrž na vsakih par metrov tako ali tako. Sicer pa ob gledanja lepljenke posnetkov najbrž nimaš najbolj občutka, kakšna je dejanska hitrost tega kolesarja, ko vozi po mestu, ane.

s1m0n ::

Če imaš kolesarsko stezo ali pas na cesti kot kolesar nimaš kaj iskat!
Tudi za križišča moraš prečkat po kolesarskih na dveh mestih, da zaviješ levo ne pa po cestišču tako, kot vsi ostali udeleženci v prometu.

Netrunner ::

Samael je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Samael je izjavil:

Drugič ko boš skočil na burek ali kebab, ne parkiraj avta sredi moje poti (kolesarske steze) ampak ga pusti na svoji poti (cesti). A boš?


A je Trolljegeren tisti, ki to vseskozi počne? :)

Povsem prepričan sem, da je tako! Falot en ... :P


Te moram razočarat, saj veljam za precej vzornega voznika. Če moram iz nekega razloga nujno ustaviti avto tam kjer ni to namenjeno, popazim da ne oviram nobenega. Sem tudi eden redkih ki uporablja smernik za vsako malenkost ter vklopim vse štiri ko nekje stojim.

Ne mislim pa se kregat tukaj za kar nekaj. Moje izkušnje z kolesarji so slabe saj vozijo po lastnih pravilih in si ne pustujo nič rečt. Ne zagovarjam voznikov avtomobilov saj so teleta na eni in drugi strani, vendar če bi se vsi držali vsaj osnovnih pravil oz. osnovnega bontona na cesti bi bilo vse ok. Kolesarji dostikrat izsiljujeo svoj "prav" in se ne zavedajo da jih marsikdaj reši pazljivost voznikov avtomobilov saj v primeru trka bi kolesar precej bolj naj____ !

mirator ::

Še ena malenkost je. Vsako vozilo pa tudi kolesar mora nakazati spremembo smeri vožnje. Avtomobilist to naredi tako da prižge smerni žmigavec, kolesar pa z iztegnjeno roko. Torej, kako naj voznik avtomobila ve. kam je namenjen kloesar, ki se mu je v križišču pritihotapil ob zadnji desni bok?
Ker pa smo več ali manj vsi prometni kameleoni (enkrat vozniki motornih vozil, pa kolesarji in seveda tudi pešci)in ker smo že pri norcih in budalah, bom zapisal še eno prigodo.
Tokrat sem bi pešec. Z ženo sva se sprehajala ob Jarški cesti v Ljubljani od Kajuhove proti severni obvoznici. V trenutku, ko sva pri Inženirski zbornici prečkala Žalsko cesto na prehodu za pešce, je iz desne strani pridivjal kolesar. Z ženo sva bila že skoraj na polovici prehoda za pešce, ko kolesar ni dajal znaka o kakšnem zmanjševanju hitrosti. Z ženo sva se seveda ustavila, kolesar pa je tik pred nama stisnil zavoro, za mišjo dlako odvihral mimo in se ustavil na sredini Jarške ceste (imel je izredno srečo, da po Jarški ni bilo nobenega avtomobila). Stopil je s kolesa in naju nadrl: "A ne vidita, da sem na kolesu in imam prednost?" Priznam, da me je hipno kar pogrelo in bi mu najraje eno primazal. Vendar stisk žene za mojo roko in moj moto "mene bo jeza minila, on pa bo otal budala večno" sta botrovala, da sem mu samo mirno predlagal, naj se čimprej umakne s ceste, potem pa sva z ženo nadaljevala svojo pot.

Netrunner ::

Lep primer spoštovanja pravil kolesarjev

facepalm ::

Vedno se najde tak. Neglede na prevozno sredstvo.
Vi, kateri kolesarite prakticno vsakodnevno, imate kako zavarovanje v primeru povzrocene skode?

Aston_11 ::

facepalm je izjavil:

Vedno se najde tak. Neglede na prevozno sredstvo.
Vi, kateri kolesarite prakticno vsakodnevno, imate kako zavarovanje v primeru povzrocene skode?
Krije zavarovanje stanovanjske odgovornosti, dejansko pa ne povzročamo škode. Kakšen otrok prileti v kašno vozilo v domačem okolju, to pa je to, vse ostalo je dovolj redko, da ne predstavlja resnega problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

jype ::

mirator je izjavil:

kako naj voznik avtomobila ve
Voznik kolesarja itak sploh vidi ne.

Netrunner je izjavil:

Moje izkušnje z kolesarji so slabe saj vozijo po lastnih pravilih in si ne pustujo nič rečt.
Prav je tako. Če bi vozili po predpisih, bi jih umorili bistveno več, kar potrjujejo tudi raziskave.

Netrunner je izjavil:

Lep primer spoštovanja pravil kolesarjev
Pešec je kreten.

s1m0n ::

Zakaj bi bil pešec "kreten"?
Kolesar je naredil prekršek ne pešec (no vsaj dokler ga ne bi namlatil) :)

jype ::

s1m0n je izjavil:

Zakaj bi bil pešec "kreten"?
Zato, ker je namenoma oviral druge udeležence v prometu.

s1m0n je izjavil:

Kolesar je naredil prekršek ne pešec (no vsaj dokler ga ne bi namlatil) :)
Kolesar se je varno in spodobno peljal naravnost in prilagodil hitrost tako, da se je izognil vsem pešcem na prehodu. Eden od pešcev je svojo hitrost spremenil tako, da je onemogočil varno in tekoče potekanje prometa.

s1m0n ::

A ustavit pa se ni imel možnosti?
Prehod za pešce je ja prehod kjer se imaš ti za ustavit tako kot vsa ostala več sledna vozila.

jype ::

s1m0n je izjavil:

A ustavit pa se ni imel možnosti?
Kdo? Kolesar _se je_ ustavil, ker če se ne bi, bi pešca zbil, ta bi odletel nekaj metrov in z glavo trčil ob robnik ter obležal v komi - pa ga ni, ker kolesarji spoštujemo vse udeležence v prometu, ki niso kreteni, včasih se pa usmilimo celo kakšnega, ki je, tako kot lahko vidimo na tem posnetku.

s1m0n je izjavil:

Prehod za pešce je ja prehod kjer se imaš ti za ustavit tako kot vsa ostala več sledna vozila.
Ne. Ustaviti moraš, kadar moraš ustaviti, ne pa takrat, ko ti ni treba.

Verjamem, da nekateri ne razumete, da je osebni avtomobil dolg 4-6 metrov in širok 1.5-2 metra in težak tono in več, da so vozniki praktično slepi in gluhi in zato ne razumete, kako lahko kolesar varno prevozi prehod za pešce, ki je poln pešcev, ne da bi se kogarkoli dotaknil. Verjamem, da tudi razumete, da bi pešec, ki ravna tako kretensko, v primeru da bi poskušal "izobraževati" voznika motornega vozila, bil umorjen, zato pešci tega ne počnejo, ko vi drvite preko prehodov za pešce z avtomobili.

St753 je izjavil:

A je vožnja po cesti dovoljena, če je na voljo tudi kolesarska steza?
Ne, seveda ne - je pa nujna, če nočeš biti umorjen, na primer takole:



No, v zgornjem primeru umor ni uspel, v tem pa je:

https://www.dnevnik.si/76526

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Starodavni ::

Pešec je čisto prav naredil, kaj če bi bil to kakšen starejši možakar, ki bi bil počasnejši, oni kolesar pa bi ker divjal in divjal in potem hitro pride do rezultata.

Kolesar bi moral lepo počakati in basta, ne pa naprej voziti, dokler so pešci, ki hodijo.

Tudi ostali kolesarji so ustavili in dali pešcem prednost, ko bi se promet sprostil, pa bi šli naprej in ne bi bilo nobenega problema.

Sam ta, ki je kar čez letel je pač tipični primerek miselnosti: jaz, jaz in jaz. Poglej na posnetku, kako blizu pešcu je bil, tudi če pešec ne bi hodil bi bilo med pešcem in kolesarjem majhna razlika, minimalno 1 meter razdalje.

Že pri avtu-pešcu je to že kar premajhan razlika.

Ti jype pa boš zgleda zagovarjal vsakega kolesarja, ne glede na to kaj naredi, tudi če je očitni prekrškar. Mogoče je to zato, ker si sam poln prekrškov in se potem tako skušaš opravičiti: Nisem jaz kriv, vsi ostali so.

Naravnost nezrelo obnašanje, ki je vredno obsojanja. Zavedam se, da niso vsi kolesarji, pešci in vozniki taki, ampak ko se na kupu najdejo 3 bedaki prve klase je nesreča neizogibna.

Pravila v prometu obstajajo z dobrim razlogom, da se zmanjša verjetnost pojava nesreč in s tem posledic.

s1m0n ::

Ah jype, prosim no! Ko si na cesti veljajo za tebe popolnoma enaka pravila kot za vse ostale udeležence v prometu. Pred prehodom se maš za ustavit in pika. Če ga nihče ne prečka pa lahko greš magari 100km/h, če si zmožen.

Bi te rad videl tole naredi pred policajem.

mirator ::

jype je izjavil:

s1m0n je izjavil:

A ustavit pa se ni imel možnosti?
Kdo? Kolesar _se je_ ustavil, ker če se ne bi, bi pešca zbil, ta bi odletel nekaj metrov in z glavo trčil ob robnik ter obležal v komi - pa ga ni, ker kolesarji spoštujemo vse udeležence v prometu, ki niso kreteni, včasih se pa usmilimo celo kakšnega, ki je, tako kot lahko vidimo na tem posnetku.

Skoraj bi ti dal prav. Ampak tu je lep prikaz srečanja dveh kretenov. Kreten kolesar se (kot so se njegovi klegi) ni ustavljal ampak je peljal z nezmanjšano hitrostjo preko prehoda za pešce. Vse bi se izšlo, če bi ne naletel na kretena pešca, ki pa ne samo da je spremenil hitrost, temveč se je obrnil in prekrižal pot kolesarju. Obadva bi jih morala dobiti okoli ušes.

Samael ::

jype je izjavil:


St753 je izjavil:

A je vožnja po cesti dovoljena, če je na voljo tudi kolesarska steza?
Ne, seveda ne - je pa nujna, če nočeš biti umorjen [...]


Tudi to povsem ne drži. Da ni dovoljeno.

93. člen
(pogoji za udeležbo koles v cestnem prometu)
(1) Vozniki koles morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.


V svojih posnetkih si nazorno prikazal kar nekaj situacij, kjer kolesarska steza zaradi parkiranih avtomobilov na le tej, ni bila prevozna. Da niti ne omenjam tega, da so naše kolesarske steze povečini delane na pločniku in kot take s strani raznih sprehajalcev, mamic z vozički itd, kljub rdečem pasu tretirani kot sprehajalna pot. Ali pa vse te luknje, pesek ... z mojim trekingom gre skozi, si pa težko predstavljam, da bi bile varno prevozne za tvojo specialko.

jype ::

Starodavni je izjavil:

Pešec je čisto prav naredil,
Ne, ni.

Starodavni je izjavil:

kaj če bi bil to kakšen starejši možakar, ki bi bil počasnejši
Bi kolesar prilagodil hitrost.

Starodavni je izjavil:

oni kolesar pa bi ker divjal in divjal
Ni divjal.

Starodavni je izjavil:

Kolesar bi moral lepo počakati in basta, ne pa naprej voziti, dokler so pešci, ki hodijo.
Ne spoznaš se na promet, vidim.

Starodavni je izjavil:

Tudi ostali kolesarji so ustavili in dali pešcem prednost, ko bi se promet sprostil, pa bi šli naprej in ne bi bilo nobenega problema.
Komot bi šli vsi kolesarji preko, hkrati z vsemi pešci, pa ne bi bilo nobenih težav, razen s kretenom, ki se je namenoma nastavil pred kolesarja.

Starodavni je izjavil:

Poglej na posnetku, kako blizu pešcu je bil,
Mhm, ni šel skozi pešca, temveč mimo njega. Nekaj, kar si vozniki motornih vozil očitno težko predstavljate.

Starodavni je izjavil:

Ti jype pa boš zgleda zagovarjal vsakega kolesarja, ne glede na to kaj naredi,
Kolesar na posnetku je vse storil tako, kot se od njega pričakuje: Vozil je varno, izognil se je vsem oviram, razen oviri, ki je tekla za njim, ter nikogar ni poškodoval.

mirator je izjavil:

Kreten kolesar se (kot so se njegovi klegi) ni ustavljal ampak je peljal z nezmanjšano hitrostjo preko prehoda za pešce.
To _NI RES_: Hitrost je prilagodil pešcem na način, ki je omogočil varno, enakomerno in neovirano vožnjo naravnost. Vsi kolesarji to ves čas počnemo, ker nima nobenega smisla bicikla ustavljat pred prehodom za pešce samo zato, ker so vozniki motornih vozil _fizično nesposobni_ voziti preko s pešci zasedenega prehoda za pešce, ne da bi ob tem pešce umorili. Če ste fouš biciklistom, si kupte jeben bicikl.

s1m0n je izjavil:

Bi te rad videl tole naredi pred policajem.
Sem že, velikokrat. Enkrat sem moral plačat 20 evrov polovičke, pa še takrat ni bilo nobene nevarnosti, ker na preglednem križišču ni bilo nikogar, pa sem speljal, ne glede na to, da je bila na semaforju še vedno rdeča luč (prazni ulici se je ravno prižgala rumena).

mirator je izjavil:

Vse bi se izšlo, če bi ne naletel na kretena pešca, ki pa ne samo da je spremenil hitrost, temveč se je obrnil in prekrižal pot kolesarju. Obadva bi jih morala dobiti okoli ušes.
Ne. Pešec kreten se ima pravico obrniti na prehodu in kolesar mora (biti sposoben) ustaviti. Do ničesar ni upravičen, pešec pa ni storil nobenega prekrška.
««
2 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220094 (12921) zmaugy
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818483 (6779) Invictus
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738528 (33399) St235
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957598 (50788) jype

Več podobnih tem