» »

Odnos avtomobil kolesar

Odnos avtomobil kolesar

Temo vidijo: vsi
««
4 / 29
»»

knesz ::

BlaY0 je izjavil:

mirator je izjavil:


Torej kolesarji tipa @jype me ne skrbijo v smislu, da bi jih lahko poškodoval. So pa vseeno nevarni udeleženci prometa, ker so predpisi za njih španska vas...

Ne bi se strinjal da so mu španska vas, prej bi rekel da jih precej bolje pozna kot večina ostalih udeležencev v prometu, drugače bi s takšno vožnjo kot jo prakticira na kolesu zdržal kvečjemu kakšno leto, naprej bi se pa v invalidskem vozičku vozil. Saj je že večkrat napisal da so predpisi napisani za normalne/povprečne, to so tisit ki lahko recimo maksimalno dve stvari naenkrat počnejo. Jasno, da če nisi sposoben nadzirati dogajanja okrog sebe, so potem tu predpisi, ki ti omogočajo da ti tega ni treba početi 100%.

Predpisi veljajo za vse, tudi za nadpovprečne jipete. To je to.

BlaY0 ::

Da. Nihče te pa v resnici ne more prisiliti da bi jih upošteval, če vidiš, da bolje prideš skozi (ti in tudi vsi ostali okoli tebe), če jih ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Samael ::

Looooooka je izjavil:


Ste kje videli, da se na enem pasu drug ob drugem vozita 2 avtomobila? NE.

Ne, to bi vas predrago stalo. Raje se eden teh dveh zapelje in parkira na kolesarsko stezo.
Si kdaj videl, da bi avto parkiral in zapustil sredi ceste?
Samael != Samuel

Mare2 ::

Samael je izjavil:

zapelje in parkira na kolesarsko stezo.


Tole je pogost pojav, ja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BlaY0 ::

Samael je izjavil:


Si kdaj videl, da bi avto parkiral in zapustil sredi ceste?

Al pa kolesar parkiral kolo na sredi ceste...

codeMonkey ::

BlaY0 je izjavil:

Saj ne gre za nadzor, gre za racinalno aplikacijo sposobnosti vseh udeležencev. Vse je pač treba dati na isti imenovalec.


Aha, se strinjam! Ni mi pa jasno kje je skupni imenovalec, ko si en kreten (na kolesu, motorju, avtu, čolnu itd.) predstavlja pravila po svoje. Očitno pa je, da sam ne vidiš lukenj v svojem razmišljanju.

jype ::

Ah, saj točno vem, kaj moti voznike. Da je kolesar hitrejši.

BlaY0 ::

codeMonkey je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Saj ne gre za nadzor, gre za racionalno aplikacijo sposobnosti vseh udeležencev. Vse je pač treba dati na isti imenovalec.


Aha, se strinjam! Ni mi pa jasno kje je skupni imenovalec, ko si en kreten (na kolesu, motorju, avtu, čolnu itd.) predstavlja pravila po svoje. Očitno pa je, da sam ne vidiš lukenj v svojem razmišljanju.

Čakaj malo... skupni imenovalec je v končni fazi varna vožnja oziroma 0 nesreč. Imaš 20 udeležencev. 19 jih lahko varno vozi samo tako da upoštevajo neka napisana pravila, ker drugače bi jim po 5ih minutah vožnje razneslo glavo od preobremenjenosti sinaptičnih povezav v možganih, dvajseti pa recimo lahko enako doseže brez upoštevanja teh pravil.

facepalm ::

jype je izjavil:

Ah, saj točno vem, kaj moti voznike. Da je kolesar hitrejši.

Nas bolj moti, da kolesar sili v nevarne situacije in pri tem vpleta nas voznike. Ko pride do nesrece je pa on edini nedolzen.
Sej ce bi obvladal se kako drugo prevozno sredstvo, bi morda razumel. Zato pa, nihce niti ne pricakuje od tebe, da bi bil sposoben razumeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

jype ::

Ja, ja, seveda, to vas moti, da "kolesar sili v nevarne situacije".

Pa poglejmo nekaj video zapisov:





Toliko o tem, kako "kolesar" kamorkoli sili.

BlaY0 ::

facepalm je izjavil:


Nas bolj moti, da kolesar sili v nevarne situacije in pri tem vpleta nas voznike...

Dobra. Ja pa pejte s helikopterjem al pa trajektom pa ne boste vpleteni! Zakaj se sekirate brez veze...

facepalm ::

Sekiram se takrat, ko vpletajo mene.
V primeru OPja, so ga celo napadli in zmerjali.

codeMonkey ::

BlaY0 je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Saj ne gre za nadzor, gre za racionalno aplikacijo sposobnosti vseh udeležencev. Vse je pač treba dati na isti imenovalec.


Aha, se strinjam! Ni mi pa jasno kje je skupni imenovalec, ko si en kreten (na kolesu, motorju, avtu, čolnu itd.) predstavlja pravila po svoje. Očitno pa je, da sam ne vidiš lukenj v svojem razmišljanju.

Čakaj malo... skupni imenovalec je v končni fazi varna vožnja oziroma 0 nesreč. Imaš 20 udeležencev. 19 jih lahko varno vozi samo tako da upoštevajo neka napisana pravila, ker drugače bi jim po 5ih minutah vožnje razneslo glavo od preobremenjenosti sinaptičnih povezav v možganih, dvajseti pa recimo lahko enako doseže brez upoštevanja teh pravil.


Uf, teče, teče... Ne drži vode tole. Niti približno.

jype ::

facepalm je izjavil:

V primeru OPja, so ga celo napadli in zmerjali.
Napadli? Zmerjali?

A si ti že bil kdaj na cesti?

Najbolj pissed off so norci v osebnih avtomobilih, ki se jim mudi, pa ne morejo naprej, ker so njihova vozila preširoka, da bi se zbasali skozi promet.

facepalm ::

jype je izjavil:

facepalm je izjavil:

V primeru OPja, so ga celo napadli in zmerjali.
Napadli? Zmerjali?

A si ti že bil kdaj na cesti?

Najbolj pissed off so norci v osebnih avtomobilih, ki se jim mudi, pa ne morejo naprej, ker so njihova vozila preširoka, da bi se zbasali skozi promet.


Udarec po strehi in sredinec velja za napad in zmerjanje. (Edit: op tega ne omenja ampak en drugi post. My bad)

Sem.

Vir?

BlaY0 ::

A si slep? Gor maš video kjer se šoferjem tako mudi da zapeljejo na nasprotni pas oziroma na kolesarsko na nasprotnem pasu da pridobijo 7 sekund.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

SimplyMiha ::

Zakaj so kolesarji tako agresivni?

facepalm ::

Imas tudi video kjer kolesar skoraj ubije pesca. In?

BlaY0 ::

Imaš več videov kjer avto skoraj ubije pešca. In?

MrStein ::

Samael je izjavil:

Raje se eden teh dveh zapelje in parkira na kolesarsko stezo.

Ali na pločnik.

Ali na cesto.
Si kdaj videl, da bi avto parkiral in zapustil sredi ceste?

Sredi križišča, ja, sem že videl. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlaY0 ::

MrStein je izjavil:


Si kdaj videl, da bi avto parkiral in zapustil sredi ceste?

Sredi križišča, ja, sem že videl. :P

In si bil tako zaprepaden, da si pozabil posnet ;((

Samael ::

SimplyMiha je izjavil:

Zakaj so kolesarji tako agresivni?

Svet se spreminja. Nočemo biti več žrtve. Nihče nas ne bo zatiral! ;)
Samael != Samuel

MrStein ::

BlaY0 je izjavil:

MrStein je izjavil:


Si kdaj videl, da bi avto parkiral in zapustil sredi ceste?

Sredi križišča, ja, sem že videl. :P

In si bil tako zaprepaden, da si pozabil posnet ;((

Zakaj bi snemal? To naredi policija, ko daš prijavo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

codeMonkey ::

facepalm je izjavil:

Imas tudi video kjer kolesar skoraj ubije pesca. In?


Ne ne. Kolesar je rešil pešca. Nisi videl naslova? In to mu je uspelo z dvakratnikom dovoljene hitrosti na kolesarski stezi. Res je car. Kot Kevin Bacon v Quicksilverju...

BlaY0 ::

MrStein je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

MrStein je izjavil:


Si kdaj videl, da bi avto parkiral in zapustil sredi ceste?

Sredi križišča, ja, sem že videl. :P

In si bil tako zaprepaden, da si pozabil posnet ;((

Zakaj bi snemal? To naredi policija, ko daš prijavo.

Ja zato da bi nam tukaj pokazal...

MrStein ::

A za všečke? ;)

Sicer pa to vidiš vsak drugi dan (na "izpostavljenih" mestih, zdaj se vozim po drugih lokacijah tako da redkeje vidim) - če koga zanimajo posnetki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BlaY0 ::

codeMonkey je izjavil:


Ne ne. Kolesar je rešil pešca. Nisi videl naslova? In to mu je uspelo z dvakratnikom dovoljene hitrosti na kolesarski stezi.

Kolk pa je omejitev na kolesarski?

facepalm ::

BlaY0 je izjavil:

Imaš več videov kjer avto skoraj ubije pešca. In?

Tocno tako! "In?"
Vira se vedno ni. Na youtube se da najdet tudi kakega voznika/kolesarja, ki je povozil ribo ali letalo.

Samael ::

Evo, nekaj primerov Zaloške, LJ - ko sem se pizdil včeraj, da moram na vsakih 50m zaviti s kolesarske steze na cesto, medtem ko se nekateri tu po tleh mečete, kako grozni smo kolesarji, da kar na cesto zavijamo ... Še enkrat, jebena kolesarska steza ni parking plac!






vir: http://www.kolesarji.org/pasti/097_Zalo...
Samael != Samuel

MrStein ::

Datum posnetka: 16.09.2002

A še vedno niso zrihtali? :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlaY0 ::

facepalm je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Imaš več videov kjer avto skoraj ubije pešca. In?

Tocno tako! "In?"
Vira se vedno ni. Na youtube se da najdet tudi kakega voznika/kolesarja, ki je povozil ribo ali letalo.

Kakega ja. Če pa vtipkaš recimo "luckiest ppl in the world" boš pa videl večino tistih, ki jih je skoraj povozil avto/tovornjak. Par jih je takih ki jih je skoraj povozil skuter. Kolesarji so izjeme.

MrStein ::

Anecdotal evidence?

Aja, slotek, pa še "tista" kategorija...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

codeMonkey ::

BlaY0 je izjavil:

codeMonkey je izjavil:


Ne ne. Kolesar je rešil pešca. Nisi videl naslova? In to mu je uspelo z dvakratnikom dovoljene hitrosti na kolesarski stezi.

Kolk pa je omejitev na kolesarski?


Za koga zdaj? Za Kevin Bacona, ali za tiste, ki jim sinapse kuri, ko morajo poganjati in držati balanco hkrati?

Samael ::

MrStein je izjavil:

Datum posnetka: 16.09.2002

A še vedno niso zrihtali? :P

Ne. Kolesarska steza je tu za voznike avtomobilov tudi leta 2017 še vedno parking plac. Podobno kot vsepovsod drugje kjer se vozim ...
Samael != Samuel

BlaY0 ::

codeMonkey je izjavil:


Za koga zdaj? Za Kevin Bacona, ali za tiste, ki jim sinapse kuri, ko morajo poganjati in držati balanco hkrati?

Ahh, ti samo ustreli eno številko. Ajd da vidmo če boš zadel iz prve ;((

jype ::

MrStein je izjavil:

A še vedno niso zrihtali? :P
2015 še ni blo, zdej pa že dolg nism šu tam.

BlaY0 je izjavil:

Kakega ja. Če pa vtipkaš recimo "luckiest ppl in the world" boš pa videl večino tistih, ki jih je skoraj povozil avto/tovornjak. Par jih je takih ki jih je skoraj povozil skuter. Kolesarji so izjeme.
Tako je. Ogromno je pa takih, ki jih je povozil osebni avtomobil/tovornjak/skuter, pa sem prepričan, da si vsak od njih močno želi, da bi ga povozil kolesar, če je še živ.

codeMonkey ::

BlaY0 je izjavil:

codeMonkey je izjavil:


Za koga zdaj? Za Kevin Bacona, ali za tiste, ki jim sinapse kuri, ko morajo poganjati in držati balanco hkrati?

Ahh, ti samo ustreli eno številko. Ajd da vidmo če boš zadel iz prve ;((



Ajd. Poskusi z rezultatom IQ testa / 2...

jype ::

codeMonkey je izjavil:

Za koga zdaj? Za Kevin Bacona, ali za tiste, ki jim sinapse kuri, ko morajo poganjati in držati balanco hkrati?
Za tistega, ki vozi kolo brez pomožnega motorja.

codeMonkey je izjavil:

Ajd. Poskusi z rezultatom IQ testa / 2...
Jaz zelo težko vzdržujem več kot 80 km/h s kolesom, tako da mi ta omejitev ne bi delala težav, tudi če bi dejansko obstajala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

codeMonkey ::

jype je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

Za koga zdaj? Za Kevin Bacona, ali za tiste, ki jim sinapse kuri, ko morajo poganjati in držati balanco hkrati?
Za tistega, ki vozi kolo brez pomožnega motorja.

codeMonkey je izjavil:

Ajd. Poskusi z rezultatom IQ testa / 2...
Jaz zelo težko vzdržujem več kot 80 km/h s kolesom, tako da mi ta omejitev ne bi delala težav, tudi če bi dejansko obstajala.


Za tebe to ne drži. Ti si umen, samo modrosti ti manjka...

Samael ::

Mimogrede, zanimiva zadeva (danes jo prvič vidim) http://www.kolesarji.org/pasti/
Samael != Samuel

jype ::

codeMonkey je izjavil:

Za tebe to ne drži. Ti si umen, samo modrosti ti manjka...
Kaj zdaj, boš še eden tistih, ki so se "nategnili na internetu" in napačno domnevajo, da obstaja "omejitev na kolesarski stezi", ali si že spoznal svojo zmoto, pa zdaj poskušaš debato popraviti tako, da bomo pozabili nate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

facepalm ::

BlaY0 je izjavil:

facepalm je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Imaš več videov kjer avto skoraj ubije pešca. In?

Tocno tako! "In?"
Vira se vedno ni. Na youtube se da najdet tudi kakega voznika/kolesarja, ki je povozil ribo ali letalo.

Kakega ja. Če pa vtipkaš recimo "luckiest ppl in the world" boš pa videl večino tistih, ki jih je skoraj povozil avto/tovornjak. Par jih je takih ki jih je skoraj povozil skuter. Kolesarji so izjeme.

Zanimivo bi bilo vedet koliko ljudi vozi avtomobile in koliko jih kolesari. Seveda tudi stevilo opravljenih kilometrov.
Seveda je vec nesrec z avtomobili, saj jih je vec v prometu. In roko na srce je % sposobnih kolesarjev visji od % sposobnih voznikov, ker je avto nuja in so ga skorajda prisiljeni voziti tudi tisti, ki si tega nebi zeleli.

Stvar je samo v tem, da ne odobravam nespostovanje pravil s strani kolesarjev. Oz zagovarjanje takega pocetja. Seveda tudi vozniki krsimo zakone vsakic, ko se usedemo za volan (hote ali nehote). Ampak tega ne zagovarjamo in za prekrsek odgovarjamo. Prekrsek je prekrsek, fuck it.
Potrebno je voziti predvidljivo, neglede na prevozno sredstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

jype ::

facepalm je izjavil:

Seveda je vec nesrec z avtomobili, saj jih je vec v prometu.
Ja, no, nehajte, pa bo manj nesreč. Če se bodo vsi vozili z bicikli, bo žrtev manj.

facepalm je izjavil:

ker je avto nuja
Ne, ni. Avto je potuha za tiste, ki si ne znajo organizirati vzdržnega življenskega sloga. Zakaj pa misliš, da rak prebavil in bolezni srca in ožilja pobijejo največ Evropejcev? Ziher ne zato, ker bi Evropejci redno telovadili.

facepalm je izjavil:

ne odobravam nespostovanje pravil s strani kolesarjev
Ma, saj jaz tudi ne, ampak po 20 letih na slovenskih cestah sem ugotovil, da je spoštovanje predpisov med kolesarjenjem podobno temu, da v mokrih nogavicah z bakrenim žebljem preveriš, če je napetost v električni vtičnici. Nima smisla, so boljši načini.

facepalm je izjavil:

Potrebno je voziti predvidljivo, neglede na prevozno sredstvo.
Saj jaz vozim predvidljivo, in nikakor ne sprejmem argumenta, da "vozniki osebnih vozil" ne morejo predvidevati, kaj bom storil, glede na to, da me noben od njih sploh nikoli ne opazi, če pa kdo me, popizdi, ker je preveč plačal za svoje osebno vozilo, da bi se zdaj klošarji na biciklih vozili mimo njega samo zato, ker mora čakat v stoječi koloni, mimo pa ne more, ker je kupil preširoko vozilo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

MrStein ::

Samael je izjavil:

MrStein je izjavil:

Datum posnetka: 16.09.2002

A še vedno niso zrihtali? :P

Ne. Kolesarska steza je tu za voznike avtomobilov tudi leta 2017 še vedno parking plac. Podobno kot vsepovsod drugje kjer se vozim ...

Koliko si jih prijavil?

To je ja 80 EUR v mestni (ali državni) proračun po komadu (65. člen ZPrCP : ustavitev in parkiranje)
Pa še za odstranitev v smislu člena 19 bi lahko dodatno dobili(i).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ribicija ::

No, evo tipičen primer. In tukaj bi naj kolesarji in motoristi čakali v kolini ali prehitevali po levi. A ni logično, da boš šel po desni mimo?

BlaY0 ::

facepalm je izjavil:


Zanimivo bi bilo vedet koliko ljudi vozi avtomobile in koliko jih kolesari. Seveda tudi stevilo opravljenih kilometrov.
Seveda je vec nesrec z avtomobili, saj jih je vec v prometu. In roko na srce je % sposobnih kolesarjev visji od % sposobnih voznikov, ker je avto nuja in so ga skorajda prisiljeni voziti tudi tisti, ki si tega nebi zeleli.

Za tole trditev ne bi dal roke v ogenj. Po moje je relativno več nesposobnih kolesarjev kot šoferjev. Konec koncev rabiš za avto izpit za kolo pa nič. Je pa finta v tem da je avto veliko bolj nevaren in lahko povzroči veliko večjo škodo od kolesa.

facepalm je izjavil:


Stvar je samo v tem, da ne odobravam nespostovanje pravil s strani kolesarjev. Oz zagovarjanje takega pocetja. Seveda tudi vozniki krsimo zakone vsakic, ko se usedemo za volan (hote ali nehote). Ampak tega ne zagovarjamo in za prekrsek odgovarjamo. Prekrsek je prekrsek, fuck it.

Mislim da nihče tukaj ne odobrava nespoštovanje pravil, tudi Jype ne.

facepalm je izjavil:


Potrebno je voziti predvidljivo, ne glede na prevozno sredstvo.

Se strinjam, da je bolje če voziš predvidljivo, na ta način vsaj upaš, da bodo tazarukani dojeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

MrStein je izjavil:

Koliko si jih prijavil?

To je ja 80 EUR v mestni (ali državni) proračun po komadu (65. člen ZPrCP : ustavitev in parkiranje)
Pa še za odstranitev v smislu člena 19 bi lahko dodatno dobili(i).
Motiš se:

http://www.mladina.si/93967/pretepanje-...

facepalm ::

@jype ce pride vsa ta vozniska raja na kolesa, ne bo nic boljse. Bo manj smrti in vec poskodb.

Vseeno ne morem prebavit to, da bi kdorkoli zagovarjal dejanje kolesarja v primeru OP-ja.

jype ::

facepalm je izjavil:

@jype ce pride vsa ta vozniska raja na kolesa, ne bo nic boljse. Bo manj smrti in vec poskodb.
Čisto soliden začetek.

facepalm je izjavil:

Vseeno ne morem prebavit to, da bi kdorkoli zagovarjal dejanje kolesarja v primeru OP-ja.
Kdo ga pa zagovarja? Jaz na biciklu nikoli ne težim voznikom, ker vem, da s tem ne bom ničesar spremenil. V Sloveniji sem celo dvakrat doživel, da se mi je voznik, ki mi je nepravilno odvzel prednost, opravičil, kar me je presenetilo, ker se mi je odvzem prednosti več deset let dogajal več desetkrat dnevno (večina voznikov pri tem, kot sem že večkrat omenil, ni opazila, da sploh obstajam).

BlaY0 ::

facepalm je izjavil:

@jype ce pride vsa ta vozniska raja na kolesa, ne bo nic boljse. Bo manj smrti in vec poskodb.

To pa jaz že skozi poudarjam. Ne bi rad videl vseh teh primitivcev na kolesih.
««
4 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220196 (13023) zmaugy
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818548 (6844) Invictus
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738612 (33483) St235
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957779 (50969) jype

Več podobnih tem