» »

Biti vegan

Biti vegan

««
18 / 23
»»

frudi ::

Unknown_001 je izjavil:

cesnja je izjavil:


Moraš imeti malo tršo kožo

Vse je bilo povedano, lahko zaključimo.

Torej ko vas naslednjič že sama prisotnost veganov spomni na lastno slabo vest glede tega, da zaradi lenobe in razvajenosti prispevate k mučenju in ubijanju živali, boste namesto defenzivnega izbruha napačno usmerjene jeze raje zadržali jezik in ne boste več težili veganom?

Pohvalno :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

fikus_ ::

Frudi, komu ti to s krivdo in slabo vestjo! Jaz se nič krivega ne počutim , ko jem meso.
Pa še to, imam ekološko kmetijo in živali na kmetiji, in za svoj krožnik sam pridelam meso. Verjamem, da neprimerno bolj "humano", kot vidiš na kakšnih youtube posnetkih (tam so prikazani ekstremi). Dobim celo subvencijo (plačano) za dobrobit živali in kontrolo s strani pooblaščenega organa.
Imam občutek, da si sam eden od ekstremnih vegetariancev/veganov, ki drugim solijo pamet, da zaradi mesojedcev živali trpijo. Pa si naredil kaj konkretnega za dobrobit živali, ali samo pišeš tukaj na forumu?!

jype ::

fikus_ je izjavil:

Pa si naredil kaj konkretnega za dobrobit živali,
To vprašaš vegana? Zanimiva oblika kognitivne disonance.

fikus_ ::

Jype ne trolaj. Jaz tudi lahko neham jesti meso, si zatiskam oči in rečem, da je vse OK, da nihče ne muči živali.

Heavy ::

jype je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Pa si naredil kaj konkretnega za dobrobit živali,
To vprašaš vegana? Zanimiva oblika kognitivne disonance.


Kot sem napisal par strani nazaj. Če si vegan ne narediš nič za dobro živali. Pobijejo jih enako število, meso se zgolj proda malo ceneje.
#TeamFelix

jype ::

Heavy je izjavil:

Kot sem napisal par strani nazaj. Če si vegan ne narediš nič za dobro živali. Pobijejo jih enako število, meso se zgolj proda malo ceneje.
Napisal si narobe, kar sicer tudi sam zelo dobro veš, tako da gre tudi pri tebi za zanimivo obliko kognitivne disonance.

Aquinas ::

Heavy je izjavil:

Kot sem napisal par strani nazaj. Če si vegan ne narediš nič za dobro živali. Pobijejo jih enako število, meso se zgolj proda malo ceneje.


Koliko procentov ljudi pa bi moralo biti veganov, da bi začeli pobijati manj živali? Kje je ta meja? Dajmo eno številko, kar pavšalno, čez šank.

Heavy ::

Aquinas je izjavil:

Heavy je izjavil:

Kot sem napisal par strani nazaj. Če si vegan ne narediš nič za dobro živali. Pobijejo jih enako število, meso se zgolj proda malo ceneje.


Koliko procentov ljudi pa bi moralo biti veganov, da bi začeli pobijati manj živali? Kje je ta meja? Dajmo eno številko, kar pavšalno, čez šank.



Ko bo Afrika sita :)
#TeamFelix

Magic1 ::

In kdo bo potem ustavljal nataliteto tam dol, če jih vse nafutraš? Najbolj da jim še zastonj zrihtaš konkretno medicinsko oskrbo in čakaš, kaj se bo zgodilo. Mogoče jih moraš prisilno steralizirat, ali jih kar pustiš, da se razmnožujejo kot zajci?
Hrana ni problem v današnjem svetu... Izobrazba, razvoj in čas pa se bodo stvari same s časom uredile. V prehodnih obdobjih diktatura najbolje deluje, če le diktator ni iste zaostale miselnosti.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

thramos ::

Aquinas je izjavil:

Koliko procentov ljudi pa bi moralo biti veganov, da bi začeli pobijati manj živali? Kje je ta meja? Dajmo eno številko, kar pavšalno, čez šank.


Saj jih že sedaj pobijemo manj - zaradi veganov. V Sloveniji pobijemo čez 100.000 krav letno, koliko pa psov?

fikus_ ::

Da ne bo kdo rekel, da vsi slabo skrbimo za krave.
http://siol.net/novice/svet/najdrazja-g...

frudi ::

fikus_ je izjavil:

Frudi, komu ti to s krivdo in slabo vestjo! Jaz se nič krivega ne počutim , ko jem meso.

Ne počutiš se krivega, ker se ne zavedaš občutka krivde. Kognitivna disonanca je podzavesten pojav, ki ga ni vedno zlahka prepoznati. Če bi občutek krivde pri vsejedcih bil zavesten, se ne bi manifestiral v takšni iracionalni agresiji proti sami ideji veganstva, kot se lepo vidi v tej in vsaki drugi temi o veganstvu.

fikus_ je izjavil:

Pa še to, imam ekološko kmetijo in živali na kmetiji, in za svoj krožnik sam pridelam meso. Verjamem, da neprimerno bolj "humano", kot vidiš na kakšnih youtube posnetkih (tam so prikazani ekstremi). Dobim celo subvencijo (plačano) za dobrobit živali in kontrolo s strani pooblaščenega organa.

Pohvalno, da dobro skrbiš za svoje živali. In to ne mislim sarkastično, temveč iskreno. Če bi vsi živalski izdelki bili pridelani tako, bi že bilo neprimerno bolje, kot je sedaj. Ampak žal vsi tisti YT posnetki ne prikazujejo ekstremov, kot praviš, temveč redno prakso po industrijskih farmah in klavnicah po vsem svetu. In ravno iz industrijske pridelave živalskih izdelkov, ne pa iz ekoloških kmetij, pride daleč največji delež vseh živalskih izdelkov, ki so na voljo potrošnikom.

fikus_ je izjavil:

Imam občutek, da si sam eden od ekstremnih vegetariancev/veganov, ki drugim solijo pamet, da zaradi mesojedcev živali trpijo.

Opozarjanje na resnico ni nič ekstremnega ali soljenje pameti. To je kognitivna disonanca, ki te prepričuje v tak izkrivljen pogled. Poslušaj svojo vest, nekje globoko v tebi te opozarja, da ubijanje živali, sploh iz trivialnih razlogov, ni ok.

fikus_ je izjavil:

Da ne bo kdo rekel, da vsi slabo skrbimo za krave.
http://siol.net/novice/svet/najdrazja-g...

Kaj točno je dobrega na tem, da se žival ubije pri niti ne 10% njene življenjske dobe? Morda slabo poznam krave, ampak močno dvomim, da imajo neko posebno željo umreti takoj ko odrastejo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Netrunner ::

next3steps ::

Magic1 je izjavil:

In kdo bo potem ustavljal nataliteto tam dol, če jih vse nafutraš? Najbolj da jim še zastonj zrihtaš konkretno medicinsko oskrbo in čakaš, kaj se bo zgodilo. Mogoče jih moraš prisilno steralizirat, ali jih kar pustiš, da se razmnožujejo kot zajci?
Hrana ni problem v današnjem svetu... Izobrazba, razvoj in čas pa se bodo stvari same s časom uredile. V prehodnih obdobjih diktatura najbolje deluje, če le diktator ni iste zaostale miselnosti.

Inteligentni ljudje zaplodijo manj. Najs stats bro

gus5 ::

5pellfire je izjavil:

Tudi današnji "rastlinojedci" se lahko preseravate izključno zaradi tehnološkega napredka.
Prehrana veganov/vegetarijancev je danes pestrejša tudi zaradi tehnološkega napredka. A sodobni človek brez tehnologije in ognja – goloroki človek – je danes prav tako nebogljeno bitje, kot je bil njegov daljni prednik. In goloroki človek je v prvi vrsti rastlinojedo bitje.

fikus_ je izjavil:

Frudi, komu ti to s krivdo in slabo vestjo! Jaz se nič krivega ne počutim , ko jem meso.
Pri vegetarijanstvu/veganstvu ne gre nujno le za etično vprašanje, za vprašanje empatije. Odločitev za ne-uživanje mesa je lahko utemeljena na povsem racionalistični osnovi. Analize kažejo, da je pridelava mesa neekonomična in za okolje bolj obremenjujoča kot vzgajanje užitnih rastlin. Ponavljam: v proizvodnjo enega zrezka je 'investiranih' približno 1550 litrov vode, v porcijo zelenjave pa 32 litrov; proizvodnja 1 kg mesa v ozračje sprosti 65-krat več CO2 kot proizvodnja 1 kg krompirja; v 'pridelavo' 1 kg mesa moraš 'investirati' vsaj 10 kg pšenice ali 9 kg soje ali… Ljudje se glede svojih prehranskih navad očitno ne odločajo vedno na podlagi racionalistično utemeljenih informacij, glavno vodilo je še vedno – užitek. Meso zasvaja, meso je (legalna) droga. Droga, ki vsebuje psihotropne substance in povzroča psihično ter fizično odvisnost. Tudi to je razlog, da je njegova uporaba tako zakoreninjena.

Unknown_001 ::

Analize, Raziskeve, Stroka, ... + shitload špekulacij
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

V sobotni prilogi na radiu.

In vsakič se mnenje stroke spreminja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

reeves ::

Ne počutiš se krivega, ker se ne zavedaš občutka krivde. Kognitivna disonanca je podzavesten pojav, ki ga ni vedno zlahka prepoznati. Če bi občutek krivde pri vsejedcih bil zavesten, se ne bi manifestiral v takšni iracionalni agresiji proti sami ideji veganstva, kot se lepo vidi v tej in vsaki drugi temi o veganstvu.

Jah, če pa v vsaki temi pljuvajo čez vas, potem je očitno nekaj narobe z veganstvom ne pa z ostalimi 90% ljudmi.
Aja, ne. Vi imate prav, ves ostali svet je butast :))

Pohvalno, da dobro skrbiš za svoje živali. In to ne mislim sarkastično, temveč iskreno. Če bi vsi živalski izdelki bili pridelani tako, bi že bilo neprimerno bolje, kot je sedaj. Ampak žal vsi tisti YT posnetki ne prikazujejo ekstremov, kot praviš, temveč redno prakso po industrijskih farmah in klavnicah po vsem svetu. In ravno iz industrijske pridelave živalskih izdelkov, ne pa iz ekoloških kmetij, pride daleč največji delež vseh živalskih izdelkov, ki so na voljo potrošnikom.

To se strinjam. Industrijska pridelava je precej kruta. Se pa tega zavedamo in zakoni se zaostrujejo. Seveda je veliko kršitev, ki pa jih tudi mi ne zagovarjamo. Če bomo vsi vegani, bodo določene domače živali izumrle, ker ne bi več služile nobenemu namenu. To sva že obdelala. Se pravi vegani želite kravam izumrtje, mi pa lepo življenje in hitro, nebolečo smrt. In potem smo mi "the bad guys"???

Opozarjanje na resnico ni nič ekstremnega ali soljenje pameti. To je kognitivna disonanca, ki te prepričuje v tak izkrivljen pogled. Poslušaj svojo vest, nekje globoko v tebi te opozarja, da ubijanje živali, sploh iz trivialnih razlogov, ni ok.

Ja zakaj se pa potem skoz neki bunite. Saj vas samo opozarjamo na resnico.

Kaj točno je dobrega na tem, da se žival ubije pri niti ne 10% njene življenjske dobe? Morda slabo poznam krave, ampak močno dvomim, da imajo neko posebno željo umreti takoj ko odrastejo.

Krave nimajo nobene želje. Imajo samo nagon. Krava ne ve, da bo ubita, dokler ni že prepozno. Če hočeš, se lahko sam prepričaš. Pojdi s puško na en travnik in jo nameri v eno kravo. Potem pa to ponovi še na Tromostovju. Sporoči mi kdo bo panično bežal za življenje ob pogledu na orožje. ;)

kingsix ::

jype je izjavil:


kingsix je izjavil:

daj mi te raziskave, ki kažejo da je pri meso-jedih pomanjkanje Vit b12 bolj pogosta.
Poišči si jih sam. Če te prehrana resnično zanima, to itak že veš, ker je splošno znano, če si vernik, potem pa tako in tako ne bova prišla skupaj.


Aha torej jaz, ki za svoje trditve podam znanstvene raziskave, sem vernik. A tako to gre v tvoji pravljici?
Ti nekaj trdiš, dokaži, da ni larifari oz. da ne lažeš...tako kot vsi ostali.

NikolormousB je izjavil:

rofl. mišice od škrobnih živil. Ninja vedno preseneti s svojim neznanjem.


In an interview by 'HappyCow', Patrik stated that the Protein he uses in his power smoothies is a combination of these specific Organic Rice Protein and Yellow Pea Protein.


Torej uživa beljakovine v prašku, v tem primeru lahko brez težav dobi cel spekter aminokislin.


Kaj zdaj, odloči se. Iz posta v post se bolj zapletaš. A "organic rice protein and yellow pea protein" pridejo od kje drugje kot od škrobnih živil?

Kje se pa zapletam?
- Večino mišične mase je pridobil že preden je postal vegan.
- Imel je pomoč steroidov - zagotovo v času, ko je tekmoval
- Beljakovine sedaj v času veganstva dobiva z uživanjem prehranskih DODATKOV.

Kaj tukaj spet ni jasno? Je zelo enostavno.

NikolormousB je izjavil:


Ravno to jaz razlagam Ninji že celo temo, ker je po njegovem vse to - "planiranje" in podučitev o pomanjkivostih - odveč oz. nepotrebno. Sedaj še lahko tole prebere z strani pro-vegana oz vegana. Hvala !


Ti si res težek. Mi lahko prosim pokažeš kje točno sem napisal, da ustrezna prehrana ni potrebna? Ni lepo takole podtikat.


Z študijami sem ti dokazal, da imaš z veganstvom veliko večje možnosti pomanjkanja kakšnih potrebnih nutrientov (npr b12, 52% veganov ima pod min. mejo - medtem ko ima to pod 1% mesojedcev.).
Ti pa razlagaš kako je veganska prehrana optimalna in najdeš za vse živalskega boljšo zamenjavo . To zelo enostavno ni res, če misliš da je - DOKAŽI.

Ti kar naprej prostiš za linke/raziskave etc. a sam pa nisi podal ene.

fikus_ ::

Glejte, vem da pridelava mesa porabi precej več energije. Sem v tej temi že pisal o tem, prehranska veriga pač. Dokler bo povpraševanje, bom vzrejal govedo.
Odkar smo v EU so malo "zakomplicirali" kmetijstvo. Imam hribovsko kmetijo, strmine in omejujejo gojenje rastlin na njivah zaradi erozije zemlje, tako da ostaja primarna dejavnost govedoreja. Je pa tudi dejstvo, da je bilo 50+ let veliko več kmetijskih površin namenjenih za rastlinsko pridelavo (tudi v strminah) in samo nekaj za živinorejo.
Standard se spreminja, tehnologije pridelave tudi, tako da je meso postalo dostopno več ljudem in zaradi ekonomskih razlogov se živinoreja širi.

Torej vse je v ponudbi in povpraševanju! Ko bo povpraševanje po mesu padlo, se bom pa prilagodil.

maco-maco ::

Krave nimajo nobene želje. Imajo samo nagon. Krava ne ve, da bo ubita, dokler ni že prepozno. Če hočeš, se lahko sam prepričaš. Pojdi s puško na en travnik in jo nameri v eno kravo. Potem pa to ponovi še na Tromostovju. Sporoči mi kdo bo panično bežal za življenje ob pogledu na orožje. ;)


Če krava ne ve kaj je puška, še ne pomeni, da si ne želi živeti.

Mood and personality interact to determine cognitive biases in pigs
Kaj?

Smrekar1 ::

gus5 je izjavil:

Odločitev za ne-uživanje mesa je lahko utemeljena na povsem racionalistični osnovi.


Zanimivo je, da vegani niso sposobni sproducirati nekega konciznega argumenta za svoj fantizem. Praviloma začnejo s tem kako smo ljudje za to prilagojeni, ker smo od vedno taki. Ko ugotovijo, da s tem ne pridejo nikamor, presedlajo na zdravje. Ko ugotovijo da nabijajo gredo na verske razloge. Ko tisto ne deluje gredo na okoljevarstvo.

Konkretno pri okoljevarstvu veganstvo ima prednost samo kadar primerjajo najbolj problematično živinorejo (industrijsko s krmili) z veganstvom. Pašna govedina je okolju bržkone bolj sprejemljiva kot gojenje katerekoli rastline za potrebe veganov. Ravno govedina je najbolj problematična, ampak vegani drugih praktično ne omenjajo, ker so razlike premajhne.

r3dkv1c4 ::

Svetovna liga so pa komentarji tipa, ne jemo mesa, ker ne bomo ubijali krav.
Rešili bomo svet.
:));((
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

jype ::

kingsix je izjavil:

Aha torej jaz, ki za svoje trditve podam znanstvene raziskave, sem vernik.
Ti za svoje trditve podaš raziskave, ki dokazujejo ravno nasprotno od tistega, kar trdiš.

Smrekar1 je izjavil:

Zanimivo je, da vegani niso sposobni sproducirati nekega konciznega argumenta za svoj fantizem.
Zanimivo je, da moraš o takih rečeh lagati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

frudi ::

reeves je izjavil:

Če bomo vsi vegani, bodo določene domače živali izumrle, ker ne bi več služile nobenemu namenu. To sva že obdelala. Se pravi vegani želite kravam izumrtje, mi pa lepo življenje in hitro, nebolečo smrt. In potem smo mi "the bad guys"???

A če krave izumrejo, bo to že umrle krave kaj prizadelo? Bo katera krava zaradi tega trpela?

V tem se morda drugi ne bodo strinjali z menoj, ampak meni se izumrtje posamezne vrste samo po sebi ne zdi katastrofalno. Je slaba stvar, ampak le v abstraktnem smislu, slabo je bolj za nas ljudi, kot za same živali te vrste. Za živali je precej slabše, če živijo in umrejo v slabih razmerah, kot pa da sploh ne živijo.
Pa ne, da si želim izumrtja krav, sploh ne. In verjamem, da tudi ne bodo povsem izumrle, ko jih nehamo izkoriščati. Nekaj jih bodo ljudje še vedno vzgajali in imeli za družbo, za pašo, kot zanimivost ali karkoli druga že. Glavno, da bodo za njih lepo skrbeli :).

reeves je izjavil:

Krave nimajo nobene želje. Imajo samo nagon. Krava ne ve, da bo ubita, dokler ni že prepozno. Če hočeš, se lahko sam prepričaš. Pojdi s puško na en travnik in jo nameri v eno kravo. Potem pa to ponovi še na Tromostovju. Sporoči mi kdo bo panično bežal za življenje ob pogledu na orožje. ;)

Pojdi vsak dan v čredo krav s puško in vsakokrat eno ubij. Pa boš videl čez čas, ali bodo še vedno samo mirno stale in čakale, ali pa bodo prepoznale plenilca in zagnale paniko.
Nato pa pojdi še na Tromostovje s pohodno palico predelano v puško in začni mahati z njo naokoli. Pa mi povej, koliko ljudi prične bežati pred pohodno palico?

fikus_ je izjavil:

Glejte, vem da pridelava mesa porabi precej več energije. Sem v tej temi že pisal o tem, prehranska veriga pač. Dokler bo povpraševanje, bom vzrejal govedo.
Odkar smo v EU so malo "zakomplicirali" kmetijstvo. Imam hribovsko kmetijo, strmine in omejujejo gojenje rastlin na njivah zaradi erozije zemlje, tako da ostaja primarna dejavnost govedoreja. Je pa tudi dejstvo, da je bilo 50+ let veliko več kmetijskih površin namenjenih za rastlinsko pridelavo (tudi v strminah) in samo nekaj za živinorejo.
Standard se spreminja, tehnologije pridelave tudi, tako da je meso postalo dostopno več ljudem in zaradi ekonomskih razlogov se živinoreja širi.

Torej vse je v ponudbi in povpraševanju! Ko bo povpraševanje po mesu padlo, se bom pa prilagodil.

Ne mislit, da te napadam, sploh ne. S tem, kar si napisal, se strinjam. Problem je v prvi vrsti na strani povpraševanja in zato skušajo vegani ter zagovorniki pravic živali vzbuditi zavest predvsem pri potrošnikih. Seveda je stvar debate, koliko učinkovito to uspeva. Ampak nam je tudi jasno, da če ti ne bi vzgojil živali, ki jih potrošniki zahtevajo, bi jih pa nekdo drug. In zelo verjetno bi pri kom drugem živali neprimerno bolj trpele, sploh če bi ta nekdo drug bil industrijska farma.
Cilj je izboljšanje razmer za živali. Končni cilj, povsem ukinit izkoriščanje in ubijanje živali za človeško porabo, še dolgo ne bo dosežen. Do tedaj je pa vsak korak v pravo smer dober, tudi ta, da se zmanjša delež industrijsko pridelanih živali na račun večjega deleža bolj humano vzrejenih živali na manjših lokalnih kmetijah.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Unknown_001 ::

Poskušajo vzbuditi zavest :)) in to jim gre celo tako dobro da ljudje dobijo odpor do nadaljnje debate >:D. Ja kaj čš, če s tečn ko podrepna muha ti ne moremo drugi pomagat.

Še pes ima rad mir ko je.

Zato vsak gledat v svoj talar in mirna Bosna.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

reeves ::

maco-maco je izjavil:

Krave nimajo nobene želje. Imajo samo nagon. Krava ne ve, da bo ubita, dokler ni že prepozno. Če hočeš, se lahko sam prepričaš. Pojdi s puško na en travnik in jo nameri v eno kravo. Potem pa to ponovi še na Tromostovju. Sporoči mi kdo bo panično bežal za življenje ob pogledu na orožje. ;)


Če krava ne ve kaj je puška, še ne pomeni, da si ne želi živeti.

Mood and personality interact to determine cognitive biases in pigs


Krava si ne "želi" živeti, ima pa seveda nagon po preživetju. Razlika je, da kdor si želi živeti, se lahko odloči tudi, da si ne želi več živeti in naredi samomor. Ljudje npr. Krave izbire želeti/ne želeti nimajo. Imajo samo nagon.
Vse skupaj pa nikakor ne spremeni tega, da krava umre brez strahu pred smrtjo. Pravzaprav mora živina biti kar se da umirjena pred smrtjo, saj zaradi povišanega utripa ostane več krvi v mesu, kar mu zniža vrednost.

K0l1br1 ::

Je video na youtubu, kako to naredijo: s puško šus v glavo, pride možak zraven, ji z nekim velikim nožem z eno potezo odpre vrat proti srcu, kri se vlije in krava je gotova (ne pozabit na šus v čelo). ostale krave tupasto gledajo zraven in se popolnoma nič ne sekirajo, panike pa ni prav nobene, kljub poplavi krvi. Nato naslednjo in naslednjo itd. Nobene panike pri kravah, gledajo enako tupasto ves čas. Tak da, ali si kaj želijo ali ne, ni jim bilo videti, da se kaj sekirajo. Šus v čelo pa jo itak instant izklopi, pri ostalih pa ni zbudil nekega zanimanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Samo346 ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samo346 ()

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

Zato vsak gledat v svoj talar in mirna Bosna.
Samo mesojedci se vsajate nad tem, kako je z vsemi drugimi nekaj narobe, dejstva so pa seveda drugačna.

K0l1br1 je izjavil:

ostale krave tupasto gledajo zraven in se popolnoma nič ne sekirajo, panike pa ni prav nobene, kljub poplavi krvi.
So tudi posnetki, ko je panika in posnetki, ko šus zgreši in posnetki, ko krave tacajo ena po drugi, ljudje pa s palicami tolčejo po njih. Nisi videl? Nič za to, ničesar prijetnega ni v gledanju takih posnetkov, dejstvo pa je, da je po svojih močeh zmanjšati potrebo po mesnih izdelkih največ, kar človek lahko naredi.

reeves ::

A če krave izumrejo, bo to že umrle krave kaj prizadelo? Bo katera krava zaradi tega trpela?

Se pravi, po tvoje je rešitev krav in ostalih domačih živali njihovo uničenje?
Sorry, tega sploh ne morem komentirati. Žal.

Pojdi vsak dan v čredo krav s puško in vsakokrat eno ubij. Pa boš videl čez čas, ali bodo še vedno samo mirno stale in čakale, ali pa bodo prepoznale plenilca in zagnale paniko.

To bi počel, če bi hotel kravam težko življenje in bolečo smrt. Ampak nekateri enostavno nočete razumeti, da tudi vsejedci ne želimo živalim mučenja in boleče smrti.

Cilj je izboljšanje razmer za živali. Končni cilj, povsem ukinit izkoriščanje in ubijanje živali za človeško porabo, še dolgo ne bo dosežen. Do tedaj je pa vsak korak v pravo smer dober, tudi ta, da se zmanjša delež industrijsko pridelanih živali na račun večjega deleža bolj humano vzrejenih živali na manjših lokalnih kmetijah.

S tem se popolnoma strinjam in zagovarjam to, je pa moje mnenje, da vaš končni cilj ne bo nikoli dosežen.

jype ::

reeves je izjavil:

Ampak nekateri enostavno nočete razumeti, da tudi vsejedci ne želimo živalim mučenja in boleče smrti.
Seveda razumemo. Česar ne razumemo je zgolj to, zakaj se vsajate nad ljudmi, ki zmanjšujejo povpraševanje po mesu in s tem omogočajo zmanjšanje industrijske pridelave. Če bi meso bilo na jedilniku enkrat na teden, bi lahko praktično vse pridelali na način, ki ne bi bil aboten.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Zato vsak gledat v svoj talar in mirna Bosna.
Samo mesojedci se vsajate nad tem, kako je z vsemi drugimi nekaj narobe, dejstva so pa seveda drugačna.



No no s prstom se pa ne bomo kazali.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

gus5 ::

Smrekar1 je izjavil:

Zanimivo je, da vegani niso sposobni sproducirati nekega konciznega argumenta za svoj fantizem. Praviloma začnejo s tem kako smo ljudje za to prilagojeni, ker smo od vedno taki. Ko ugotovijo, da s tem ne pridejo nikamor, presedlajo na zdravje. Ko ugotovijo da nabijajo gredo na verske razloge. Ko tisto ne deluje gredo na okoljevarstvo.
Pripadniki človeških vrst (sapiens, erectus, habilis) ne posedujejo anatomskih/fizioloških atributov, ki bi jim omogočali varno uživanje in 'pridobivane' mesa – ja, goloroki ljudje so že od nekdaj predvsem rastlinojedi. Brez tehnoloških naprav in ognja so (bili) obsojeni na vegetarijanstvo/veganstvo.
Zdravje je kompleksna reč, odvisna od življenjskega stila, ne le od prehranjevanja. In vendar, zdi se, da je s prehrano brez mesa in uživanja živalskih maščob lažje vzdrževati 'primerno' telesno težo in se izogniti (vsaj) boleznim, povezanim z 'debeluharsko' problematiko (bolezni srca in ožilja, visok pritisk ipd.).
Nekatere religije terjajo odpoved uživanju (določenih vrst) mesa, a to ne pomeni, da je vegetarijanstvo/veganstvo religija.
Da je z vidika ekologije bolj smotrno pridelovati rastlinsko hrano kot tisto živalskega izvora, je ugotovljeno v različnih študijah. Ne vem za študijo, ki bi dokazovala, da je pridelava mesa bolj ekološka in ekonomična od vzgajanja užitnih rastlin.

reeves ::

jype je izjavil:

reeves je izjavil:

Ampak nekateri enostavno nočete razumeti, da tudi vsejedci ne želimo živalim mučenja in boleče smrti.
Seveda razumemo. Česar ne razumemo je zgolj to, zakaj se vsajate nad ljudmi, ki zmanjšujejo povpraševanje po mesu in s tem omogočajo zmanjšanje industrijske pridelave. Če bi meso bilo na jedilniku enkrat na teden, bi lahko praktično vse pridelali na način, ki ne bi bil aboten.

To, to. Vidiš, da se razumeva. Vegani zagovarjajo popolno izključitev mesa iz jedilnika, jaz pa to kar si ti napisal.
Pa prosim, če mene omenjaš v prvi osebi. Enkrat sem že napisal, da je to zgolj moje stališče in ne nujno vseh vsejedcev.

jype ::

reeves je izjavil:

Enkrat sem že napisal, da je to zgolj moje stališče in ne nujno vseh vsejedcev.
In vendar se vegane obravnava kot homogeno skupino, mesojedcev se pa naj ne bi smelo?

Smrekar1 ::

frudi je izjavil:


V tem se morda drugi ne bodo strinjali z menoj, ampak meni se izumrtje posamezne vrste samo po sebi ne zdi katastrofalno. Je slaba stvar, ampak le v abstraktnem smislu, slabo je bolj za nas ljudi, kot za same živali te vrste. Za živali je precej slabše, če živijo in umrejo v slabih razmerah, kot pa da sploh ne živijo.


Edini skupni cilj življenja je ne izumreti. Se mi zdi pa paradoksalno, da si borec za pravice živali jemlje tudi pravico odločati kaj te živali rabijo in kaj je za njih najboljše.

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

Edini skupni cilj življenja je ne izumreti.
Industrijska reja živine je pa odlično sredstvo za dosego tega cilja?

PrimoZ_ ::

jype je izjavil:

reeves je izjavil:

Ampak nekateri enostavno nočete razumeti, da tudi vsejedci ne želimo živalim mučenja in boleče smrti.
Seveda razumemo. Česar ne razumemo je zgolj to, zakaj se vsajate nad ljudmi, ki zmanjšujejo povpraševanje po mesu in s tem omogočajo zmanjšanje industrijske pridelave. Če bi meso bilo na jedilniku enkrat na teden, bi lahko praktično vse pridelali na način, ki ne bi bil aboten.


Točno to.
Če bi jedli meso zmerno, bi le tega lahko zagotovili z vzgojo živali na ekoloških kmetijah kjer bi se z njimi dejansko normalno delalo.
Tako meso bi bilo tudi mnogo bolj zdravo in okusno, kar je še plus za mesojede ;)

Če pa želiš mejo jesti vsak dan po možnosti 3x na dan in ga kupovati za 3EUR/kg, potem pa pač imaš tako masovno svinjarijo kot jo pač imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

next3steps ::

Če hočeš, lahko gledaš na vse skupaj tako kot da vegani hočejo pobiti ujete živalske vrste, ki jim je smrt v divjini tako ali drugače usojena.
Grdi grdi veganezarji

Smrekar1 ::

gus5 je izjavil:

Pripadniki človeških vrst (sapiens, erectus, habilis) ne posedujejo anatomskih/fizioloških atributov, ki bi jim omogočali varno uživanje in 'pridobivane' mesa – ja, goloroki ljudje so že od nekdaj predvsem rastlinojedi. Brez tehnoloških naprav in ognja so (bili) obsojeni na vegetarijanstvo/veganstvo.


Naše poglavitne anatomske in fiziološke prilagoditve so ravno v smer uporabe ognja in tehnologije. Zato tudi nimamo drugih atributov, ki jih imajo običajno plenilci - kremplji, ostri zobje, strup ali druga orožja. Izkazalo se je namreč, da je energijsko veliko varčnejše investirati v velike in kompleksne možgane in te stvari pridobiti v okolju z uporabo možgan. Če temu ne bi bilo tako bi bodisi izumrli bodsi razvili kak drug način preživetja (rastlinojedstvo ali klasične prilagoditve za plenilce).

Vegani človeško specializacijo za poseben način lova in predprebave hrane označujejo za dokaz, da nismo plenilci. Heh.

Zdravje je kompleksna reč, odvisna od življenjskega stila, ne le od prehranjevanja. In vendar, zdi se, da je s prehrano brez mesa in uživanja živalskih maščob lažje vzdrževati 'primerno' telesno težo in se izogniti (vsaj) boleznim, povezanim z 'debeluharsko' problematiko (bolezni srca in ožilja, visok pritisk ipd.).


Najbolj problematičen del prehrane, ki je odgovoren za skoraj vso problematiko debelosti in bolezni srca in ožilja, je sladkor. Praktično ves sladkor v prehrani je rastlinskega izvora.

Da je z vidika ekologije bolj smotrno pridelovati rastlinsko hrano kot tisto živalskega izvora, je ugotovljeno v različnih študijah. Ne vem za študijo, ki bi dokazovala, da je pridelava mesa bolj ekološka in ekonomična od vzgajanja užitnih rastlin.


Povsem odvisno je od tega kaj primerjaš oziroma če sem malo ciničen, od tega kaj hoče 'raziskovalec' dokazati. Garantiram ti, da so monokulture za okolje bolj naporne kot lov divjih živali za lastno porabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

darksamurai ::

gus5 je izjavil:

Pripadniki človeških vrst (sapiens, erectus, habilis) ne posedujejo anatomskih/fizioloških atributov, ki bi jim omogočali varno uživanje in 'pridobivane' mesa – ja, goloroki ljudje so že od nekdaj predvsem rastlinojedi. Brez tehnoloških naprav in ognja so (bili) obsojeni na vegetarijanstvo/veganstvo.

Torej praviš, da imajo eskimi skrivne nasade zelenjave in da so naslednje jedi kuhane: sushi, karpačo - goveji- brancin..., tatarski biftek, obstajajo še druge kot so pršut, savinjski želodec... ampak to že vsebuje veliko soli...


Zdravje je kompleksna reč, odvisna od življenjskega stila, ne le od prehranjevanja. In vendar, zdi se, da je s prehrano brez mesa in uživanja živalskih maščob lažje vzdrževati 'primerno' telesno težo in se izogniti (vsaj) boleznim, povezanim z 'debeluharsko' problematiko (bolezni srca in ožilja, visok pritisk ipd.).

To pa sploh ni povezano. Tudi z vegi hrano se lahko pretirano zrediš. Prav tako pa nas ima veliko vsejedcev primerno težo.

Da je z vidika ekologije bolj smotrno pridelovati rastlinsko hrano kot tisto živalskega izvora, je ugotovljeno v različnih študijah. Ne vem za študijo, ki bi dokazovala, da je pridelava mesa bolj ekološka in ekonomična od vzgajanja užitnih rastlin.

Naj ugibam, v študiji so se osredotočili izključno na ekološko pridelavo zelenjave brez pesticidov.

K0l1br1 ::

jype je izjavil:

ljudje pa s palicami tolčejo po njih. Nisi videl?
Nisem, teh stvari namensko ne gledam in nisem na tekočem. Verjamem pa, da so ekcesi, kot povsod, da pa to ni prevladujoča praksa.

reeves ::

jype je izjavil:

reeves je izjavil:

Enkrat sem že napisal, da je to zgolj moje stališče in ne nujno vseh vsejedcev.
In vendar se vegane obravnava kot homogeno skupino, mesojedcev se pa naj ne bi smelo?

Tega nisem nikoli rekel. Nasprotno, večkrat sem izjavil, da je današnji način prehranjevanja nezdrav. Tudi sam sem tak kot ti, zagovarjam eno, prakticiram drugo. Ti zagovarjaš veganstvo pa ješ tudi meso, jaz zagovarjam to kar si ti napisal, pojem pa preveč mesa in premalo sadja/zelenjave.
Mene ne moti, če me obravnavaš kakorkoli, saj se zavedam svoje nezdrave prehrane in ti sigurno ne bom zameril, če mi boš začel nabijati naj jem manj mesa.
Kako bodo na to reagirali ostali vsejedci, pa ni moja stvar.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Industrijska reja živine je pa odlično sredstvo za dosego tega cilja?


Ali je odlična ali ne se ne bom opredelil. Glede na to, da industrijsko rejene linije živali redko izumrejo, se mi sicer zdi pristop. Vsekakor nič slabši od nekaterih drugih prilagoditev, kot je npr. ekstremofilnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

darksamurai ::

Pridelava non eko zelenjave je pa tudi "dobra" za okolje. Pesticidi poskrbijo za "sterilno" okolje. :|


Dejstva:
Rastline pridelujejo hrano iz neživih stvari.
Živali pa se prehranjujejo z živimi stvarmi:
- žive rastline
- žive živali

Narava nas je ustvarila, da moramo pojesti žive stvari in sedaj je sporno, ker nekaterih živih stvari po novem pač ne smemo jesti.

reeves ::

PrimoZ_ je izjavil:

jype je izjavil:

reeves je izjavil:

Ampak nekateri enostavno nočete razumeti, da tudi vsejedci ne želimo živalim mučenja in boleče smrti.
Seveda razumemo. Česar ne razumemo je zgolj to, zakaj se vsajate nad ljudmi, ki zmanjšujejo povpraševanje po mesu in s tem omogočajo zmanjšanje industrijske pridelave. Če bi meso bilo na jedilniku enkrat na teden, bi lahko praktično vse pridelali na način, ki ne bi bil aboten.


Točno to.
Če bi jedli meso zmerno, bi le tega lahko zagotovili z vzgojo živali na ekoloških kmetijah kjer bi se z njimi dejansko normalno delalo.
Tako meso bi bilo tudi mnogo bolj zdravo in okusno, kar je še plus za mesojede ;)

Če pa želiš mejo jesti vsak dan po možnosti 3x na dan in ga kupovati za 3EUR/kg, potem pa pač imaš tako masovno svinjarijo kot jo pač imaš.

No saj gre počasi. V čisto vsem se strinjam s tabo.
Ampak je ironija to, da vegani mesa ne morejo uživati zmerno. Ker potem niso več vegani, a ne.
In kot si sam lepo napisal, rešitev je v tem, da vsi začnemo zmerno jesti meso, ne pa ga popolnoma ukiniti.
Bravo

Smrekar1 ::

reeves je izjavil:


No saj gre počasi. V čisto vsem se strinjam s tabo.
Ampak je ironija to, da vegani mesa ne morejo uživati zmerno. Ker potem niso več vegani, a ne.
In kot si sam lepo napisal, rešitev je v tem, da vsi začnemo zmerno jesti meso, ne pa ga popolnoma ukiniti.
Bravo


Točno tako. Meso je potrebno uživati zmerno in kvalitetno pridelano. S tem se reši vse težave zdravja ki jih povzroča pretiravanje z mesom (te niso hude) in levji delež težav z okoljem, ki jih povzroča industrijska živinoreja. Obenem se tudi prepreči težave ki jih povzroča veganstvo (npr. retardiranost zaradi pomanjkanja esencialnih maščobnih kislin in B12).

Minus je samo v tem, ker potem ne moreš nabijati folku kako si boljši od njih in jih gledati zviška češ kakšen gnoj ste, da jeste živali in neprestano vzbujati pozornosti s svojo banalno drugčanostjo. To je žal večini veganov žal daleč najpomembnejši del veganizma, zato ne pričakujem, da se bodo kaj kmalu spametovali.

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

Minus je samo v tem
Ta minus boli zgolj tebe, nikogar drugega.

tikitoki ::

darksamurai je izjavil:

Pridelava non eko zelenjave je pa tudi "dobra" za okolje. Pesticidi poskrbijo za "sterilno" okolje. :|


Dejstva:
Rastline pridelujejo hrano iz neživih stvari.
Živali pa se prehranjujejo z živimi stvarmi:
- žive rastline
- žive živali

Narava nas je ustvarila, da moramo pojesti žive stvari in sedaj je sporno, ker nekaterih živih stvari po novem pač ne smemo jesti.


Vehementna trdite, da rastline pridelujejo hrano iz nezivih stvari je napacna. Cist enostavno. Ce ne verjames, pa se malce izobrazi o rastlinah.
««
18 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kaj bi se zgodilo če bi vsi postali vegani :) ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16733536 (28595) Netrunner
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969134086 (101039) razerznak
»

Kitajska študija, Avtor: Colin Campbell (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38192321 (79121) Smrekar1

Več podobnih tem