» »

Ukinitev vinjet na ravni EU

Ukinitev vinjet na ravni EU

1 2 3
4
»

Grey ::

FrRoSt je izjavil:


GLEJ!
Morda res pretiravam. In bi (še) kakih 70% domačih uporabnikov še vedno kupilo vinjeto!

Drugače pa ne razumeš sistema in možnih rešitev. lol

Nisi omenjal kakšnih limitov. In če že govorimo o zakupu in predplačilu za določene kilometre, potem bi morali to izvesti tako, kakor je bilo elektronsko cestninjenje ABC. Saj je neki uporabnik o tem že pisal....
Še kot dodatek: jaz imam mobi kartico. Uganeš zakaj!?

Nisi mi povedal, kako bi plačevali tujci!? In tisti, ki bi "prekoračili limit"!? Kaj bi se jim avto ustavil z blokado motorja ali bi se jim samo zmanjšala hitrost na npr. max 20km/h!? lol

Nikjer nisi omenjal

Kako bi plačevali tujci? Imajo vinjete - naj uvedejo še 7 dnevno pri nas in je stvar rešena. Glede na to, kakšno mentaliteto imaš, bi rekel, da živiš nekje tik ob meji Slovenije in se voziš po avtocesti ravno 1x letno, ko je treba iti k zdravniku v Ljubljano ali pa kaj podobnega.

Uganem zakaj? Se mi ne sanja. Lahko bi kako pikro spustil, pa se bom vzdržal.

Hipotetiziram...kartica je vezana na vozilo in GPS sprejemnik. To ti odmerijo in tisto kar presežeš čez 200 km, ti colajo recimo 1EUR po dodatnem kilometru tako, kot te cola mobilni operater. Pač enakovredno poceni ne more biti EUR/km kot, če imaš naročnino (oz. vinjeto).
Tudi pri mobilnih operaterjih ni tako. Predplačniški mobilni paketi (ali pa metering internet paketi, kjer ti merijo količino prenešenih gigabyteov) so bistveno dražji na enoto. Sicer lahko "meriš" koliko porabiš in si potem zadovoljiš tistega zadrteža v sebi, da lahko rečeš "Plačal sem toliko kot sem porabil", a storitev summa summarum bistveno preplačaš. Ravno tako kot, če bi hotel živeti od 7-dnevnih vinjet. Na koncu leta bi te prišlo čez 300EUR. Ampak! Lahko si meril, koliko si se prevozil in zadostil svojemu egotu, da nisi plačal več kot si rabil. Drugi so pa veselo bili na naročnini in plačali 110EUR pa so imeli mir.

Ceste so tako kot v bloku katerakoli stvar - vsi lastniki morajo prispevati svoj delež za vzdrževanje in razvoj. Arbitratno - če je 50 stanovanj, se strošek razdeli na 50 stanovanj. Tu imamo toliko in toliko voznikov/prebivalcev, strošek vzdrževanja cest in razvoja infrastrukture se razdeli na toliko in toliko voznikov/prebivalcev. Simpl ane? Pa se ne rabiš vozit, si pa del te skupnosti (države) in ni vrag, da ti enkrat cesta pride prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Grey ::

FrRoSt je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Trošarino plača vsak, ki kupi bencin. Lahko se vozi/š po gozdnem KOLOVOZU. Ali pa po zraku! Za to ne potrebuješ AVTOCESTE!?


Jaz moram plačat trošarino tudi za bencin, ki ga uporabljam v motorni žagi in agregatu, pa me sploh ne vozita naokoli.


Kdo bi si mislil!?

Torej trošarina ne bencin nima veze z avtocestami!?

Ali kaj!?

Trošarina nima veze z avtocestami. Kaj država naredi s tem denarjem...nimamo pojma. Verjetno gre nekaj tudi za plače v javni sektor ali pa za kake bunga bunga zabave v Italiji.

Bi bilo fino, da si ljudje malo preberete (poguglate) stvari preden ste tako glasni kot kaka Ćivilna Iniciativa.

Kaj je trošarina? - Trošarina predstavlja obliko davka na porabo. Trošarina je davek, ki posebej obdavčuje točno določene izdelke ali skupino izdelkov. Skupine izdelkov, od katerih se plačuje trošarina v Republiki Sloveniji, so alkohol in alkoholne pijače, tobačni izdelki ter energenti in električna energija.

...:TOMI:... ::

Enakost in sociala... pomisli koliko bo Hrvat, ki gre na obisk v Nemčijo plačal. Pa imajo še nižji standard kot mi. Potem bomo plačevali cestnino glede na to kje je avto registriran, kje človek dela, kje ima prebivališče?


Se bo pa vozil po navadnih cestah ali pa uporabil javni prevoz, "prevoz.org" ipd.


Kaj je trošarina? - Trošarina predstavlja obliko davka na porabo. Trošarina je davek, ki posebej obdavčuje točno določene izdelke ali skupino izdelkov. Skupine izdelkov, od katerih se plačuje trošarina v Republiki Sloveniji, so alkohol in alkoholne pijače, tobačni izdelki ter energenti in električna energija.


Po domače rečeno, trošarino se zaračunava tam, kjer je najlažje zaslužit in je stabilen vir dohodka. Vsem trošarinskim dobrinam se ljudje ne bodo odpovedali, še v času vojne bodo te dobrine popularne, čeprav ne bo za hrano, bo pa za tobak in alkohol, ter seveda tudi za ostalo.
Tomi

hammock ::

Od kje je prisla cifra 12c/km? To bi veljalo po celi EU? Pri taki tarifi bi letno placal 2500€+ cestnine :))

Poleg tega, po neki logiki bi recimo Romunija skoraj mogla imeti nizje cene na km kot recimo Francija. Ce ze hocemo biti fer, je treba cene prilagodit standardu.

tikitoki ::

krneki0001 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

V primerjavi z zahodnimi drzavmi je cestnina pri nas napol zastojn. Kar se mene tice naj vozaci, ki se cdnevno vozijo 150 km na siht, placajo vec. Tko bo vsaj mal vec spodbude za bolj racionalne odlocitve.



Sej že plačajo več. S TROŠARINAMI!!! Peesda, pa kaj vam idiotom ni jasno. Več se voziš, več goriva porabiš in več trošarine plačaš v sam sistem.


Se dobro da debil spregledas da sem to ze izpostavil.

Same cesznine pa niso drage pri nas. Pojdi do milana in nazaj in porocaj

xmetallic je izjavil:

Bolj kot sama cena me moti način cestninjenja. Da bo en Joe v Avstriji meni sledil s kamerami po avtocesti in beležil kje in kdaj sem vozil ne pride v poštev. Praktično te lahko v vsakem trenutku locirajo na ~50km natančno. Fejk tablice bodo postale aktualne.


A ti slucajno uporabljas mobi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

LeQuack ::

Sploh ne vem zakaj debatirate o drugih možnosti, tako kot bo EU rekla bo, nobena vlada ne bo rekla ne. Pravi ljudje v vladi komaj čakajo, namreč novi projekti pomenijo nove provizije. Vprašanje je torej samo, kako se bo kdo sprijaznil s tem. Ali bo začel uporabljati javni promet, ali bo še vedno vsak dan jezno divjal po avtocesti, ali pa kaj drugega.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

oemdzi ::

Eko oz. varovanje okolja je predvsem biznis in nič drugega. Stavim, da, če bi teoretično 1/2 ljudi presedlalo izključno na kolesa, tudi tisti, ki imajo po 30 in več km poti v eno smer, ko se vozijo v službo, bi na koncu naši vrli trenutno "eko" vojaki prišli do kakšne "genialne" ideje kako tudi kolesarjem računati na prevožen kilometer.
Verjetno ne bi imeli tako dobrega izgovora kot ga imajo sedaj za cuzanje denarja v imenu ekologije, ki je več kot očitna zlata jama, sploh, ker jim veliko naivnežev res verjame. Tudi sam vidim prednosti in logiko v ekološkem načinu življenja, ampak si ne delam utvar, da se stvari dražijo zaradi skrbi za planet. Večino njih briga za vse skupaj, če 50 let tako ne bodo več med živimi, za par 100K €€€ pa lastnega otroka prodajo in dvomim, da jih skrbi teoretični potencialni problem, da bi moral njihov otrok oz. vnuk, leta 2050 dihati z masko...

Briga njih za okolje in planet, jim bolj denar diši. Briga pa tudi mene, dokler bom gledal tiste črne dimne zavese iz tovarn, po drugi strani pa na tehničnem švical, ker imam malenkost previsok izpust CO v visokih obratih.

Enako je z odpadi, enkrat peljemo par kosov večjih odpadkov na odlagališče, se zapiči on v to kaj je meter in pol dolga plastika, povemo, da od avta in reče, da to pa moramo na avtoodpad peljati. Halo ? 100% plastika, še vijake smo ven pobrali !?! Me ne čudi, da vidim naokrog tega zbirališča smeti, cele gore divjih odpadov, če se grejo takšno birokracijo. Pa sem daleč od tega, da zagovarjam odlaganje v naravi, ampak potihoma se nasmejim, ko vidim 100m od odlagališča, v vse smeri, v šumi gore smeti, če je birokratom tako lažje, tudi v redu, naj bodo tiho in pucajo, če jim je tako bolj praktično kot vsaj malo človeške logike vklopit...

Če bi moral plačati bistveno več kot sedaj za vinjeto, me avtocesta ne vidi več, pač pridružil bi se tistim, ki bi delali gužvo po regionalkah, imam prenizko plačo, da bi jim doniral še več kot sedaj, preko trošarin...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Wrop ::

Nekateri bi kar količinske popuste? Tisti se bodo morali odločiti. Ali se podpira plačevanje po prevoženih kilometrih, torej vsak plača kot prevozi, ker naj bi bilo to pravično. Če pa se ob pravičnem plačevanju (po prevoženih kilometrih) podpira količinske popuste ali pa plačevanje kilometre po paketih (npr. po 100 km), potem ni razloga, da so za ukinitev vinjet.

FrRoSt ::

Grey je izjavil:

FrRoSt je izjavil:


GLEJ!
Morda res pretiravam. In bi (še) kakih 70% domačih uporabnikov še vedno kupilo vinjeto!

Drugače pa ne razumeš sistema in možnih rešitev. lol

Nisi omenjal kakšnih limitov. In če že govorimo o zakupu in predplačilu za določene kilometre, potem bi morali to izvesti tako, kakor je bilo elektronsko cestninjenje ABC. Saj je neki uporabnik o tem že pisal....
Še kot dodatek: jaz imam mobi kartico. Uganeš zakaj!?

Nisi mi povedal, kako bi plačevali tujci!? In tisti, ki bi "prekoračili limit"!? Kaj bi se jim avto ustavil z blokado motorja ali bi se jim samo zmanjšala hitrost na npr. max 20km/h!? lol

Nikjer nisi omenjal

Kako bi plačevali tujci? Imajo vinjete - naj uvedejo še 7 dnevno pri nas in je stvar rešena. Glede na to, kakšno mentaliteto imaš, bi rekel, da živiš nekje tik ob meji Slovenije in se voziš po avtocesti ravno 1x letno, ko je treba iti k zdravniku v Ljubljano ali pa kaj podobnega.

Uganem zakaj? Se mi ne sanja. Lahko bi kako pikro spustil, pa se bom vzdržal.

Hipotetiziram...kartica je vezana na vozilo in GPS sprejemnik. To ti odmerijo in tisto kar presežeš čez 200 km, ti colajo recimo 1EUR po dodatnem kilometru tako, kot te cola mobilni operater. Pač enakovredno poceni ne more biti EUR/km kot, če imaš naročnino (oz. vinjeto).
Tudi pri mobilnih operaterjih ni tako. Predplačniški mobilni paketi (ali pa metering internet paketi, kjer ti merijo količino prenešenih gigabyteov) so bistveno dražji na enoto. Sicer lahko "meriš" koliko porabiš in si potem zadovoljiš tistega zadrteža v sebi, da lahko rečeš "Plačal sem toliko kot sem porabil", a storitev summa summarum bistveno preplačaš. Ravno tako kot, če bi hotel živeti od 7-dnevnih vinjet. Na koncu leta bi te prišlo čez 300EUR. Ampak! Lahko si meril, koliko si se prevozil in zadostil svojemu egotu, da nisi plačal več kot si rabil. Drugi so pa veselo bili na naročnini in plačali 110EUR pa so imeli mir.

Ceste so tako kot v bloku katerakoli stvar - vsi lastniki morajo prispevati svoj delež za vzdrževanje in razvoj. Arbitratno - če je 50 stanovanj, se strošek razdeli na 50 stanovanj. Tu imamo toliko in toliko voznikov/prebivalcev, strošek vzdrževanja cest in razvoja infrastrukture se razdeli na toliko in toliko voznikov/prebivalcev. Simpl ane? Pa se ne rabiš vozit, si pa del te skupnosti (države) in ni vrag, da ti enkrat cesta pride prav.


Ti pa si mi en HIPOTETIK. lololl:))

Če bi to vedel, bi te preskočil. Z veseljem. lol Se ti naslednjič izognem. Z ogromnim radijem.

Pa počasi se odloč, komu sploh misliš zračunat cestnino!? Stanovalcem, prebivalcem ali morda voznikom!?

Tisto svojo hipotetično inteligenčno kartico v glavi pa (kar) obdrži. lol Se ti pozna, da nimaš predplačniške. lololl
----------------------------------------
Kdaj mi bo ADMIN dodal podpis!? #! >:D

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Grey ()

FrRoSt ::

Grey je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Trošarino plača vsak, ki kupi bencin. Lahko se vozi/š po gozdnem KOLOVOZU. Ali pa po zraku! Za to ne potrebuješ AVTOCESTE!?


Jaz moram plačat trošarino tudi za bencin, ki ga uporabljam v motorni žagi in agregatu, pa me sploh ne vozita naokoli.


Kdo bi si mislil!?

Torej trošarina ne bencin nima veze z avtocestami!?

Ali kaj!?

Trošarina nima veze z avtocestami. Kaj država naredi s tem denarjem...nimamo pojma. Verjetno gre nekaj tudi za plače v javni sektor ali pa za kake bunga bunga zabave v Italiji.

Bi bilo fino, da si ljudje malo preberete (poguglate) stvari preden ste tako glasni kot kaka Ćivilna Iniciativa.

Kaj je trošarina? - Trošarina predstavlja obliko davka na porabo. Trošarina je davek, ki posebej obdavčuje točno določene izdelke ali skupino izdelkov. Skupine izdelkov, od katerih se plačuje trošarina v Republiki Sloveniji, so alkohol in alkoholne pijače, tobačni izdelki ter energenti in električna energija.


Si ti kdaj slišal mogoče za DARS!?

Samo prašam. NI mi treba odgovarjat!!

Tole, kaj je to trošarina, se pa ti zmeni in razloži forumskemu uporabniku nebivedu*.

*Brihten lih ene tok k ti. lol :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fritz ()

SambaShare ::

LeQuack je izjavil:

Sploh ne vem zakaj debatirate o drugih možnosti, tako kot bo EU rekla bo, nobena vlada ne bo rekla ne.


Eh za začetek Avstrijci. Nemčija, Madžarska tudi ne bo šlo gladko skozi. Niso še povsod totalno zblazneli s svetništvom/pravičništvom.

Zgodovina sprememb…

Grey ::

FrRoSt je izjavil:


Ti pa si mi en HIPOTETIK. lololl:))

Če bi to vedel, bi te preskočil. Z veseljem. lol Se ti naslednjič izognem. Z ogromnim radijem.

Hvala enako. Preprosto ne dosegaš minimalnih standardov za pogovor s komerkoli, kjerkoli, kjer je potreben intelektualen nivo debate. Izbriši svoj račun s tega foruma, ker tvoje razmišljanje sodi bolj v komentar sekcijo na 24ur.com.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

xmetallic ::

tikitoki je izjavil:

A ti slucajno uporabljas mobi?

Uporabljam. Ampak operater v Avstriji ne bo vedel da sem jaz Janez Novak. To ve samo moj operater, ki se nahaja v Sloveniji. Za pobiranje cestnine pa bodo podatke o mojem vozilu, registerski tablici in osebne podatke morali vedeti v vseh državah, če bodo želeli poslati račun za plačat.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

xmetallic je izjavil:


Uporabljam. Ampak operater v Avstriji ne bo vedel da sem jaz Janez Novak. To ve samo moj operater, ki se nahaja v Sloveniji. Za pobiranje cestnine pa bodo podatke o mojem vozilu, registerski tablici in osebne podatke morali vedeti v vseh državah, če bodo želeli poslati račun za plačat.

Saj bodo vedeli da si N.N. iz Slovenije, pa bodo tja poslali račun.

Domača država te bo pa že našla...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinjete naj ostanejo, ostala načini cestninjenja niso fer (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21950004 (42579) jalovec09
»

Nizozemska testira satelitsko cestninjenje vseh cest (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23142606 (35850) krneki0001
»

Primerjava cen vinjet z drugimi državami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12220980 (18473) sirotka
»

Adijo vinjete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14322897 (19021) MrBrdo
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635779 (32941) pegaso

Več podobnih tem