» »

Koriscenje viska ur v sluzbi

Koriscenje viska ur v sluzbi

Fob0s ::

Pozdravljeni, ne vem ce ravno spada v to temo, ampak sem rekel da se malo pozanimam o tem. Vsak mesec imam kar nekaj viska ur, ker delam kdaj tudi soboto in nedeljo, problem je pa v tem da mi delodajalec vnaprej sam doloci kateri dan bom doma da se te ure poravnajo in potem moram konec meseca podpisati papir kjer pise da jaz prosim za koriscenje ur in datum kdaj koristim, v resnici mi pa to doloca delodajalec. Tako mi je za drug teden kar rekel naj bom v sredo in cetrtek doma. To se je ze zgodilo nemalokrat, ali pa torek in sreda. Ali ni nobene moznosti da delavec sam predlaga kdaj bi rad koristil visek ur in to odreja delodajalec? Visek ur je lahko tudi izplacan vendar le do 20ur, delam v javnem sektorju. Hvala za nasvete vnaprej!

OmegaM ::

Sam delam v realnem sektorju, v mislim, da kar enemu večjih podjetij.
Meni ur ne izplačujejo, ter priznam, da se mi niti ne izplača in raje ure koristim.
V podjetju sem cca. 10 let in si vedno naberem ure. Ampak v mojem podjetju to ni problem, k večjemu je problem, da ne porabim vsega dopusta, pa še takrat mi gredo na roko in mi ure pišejo v dobro.
Pač imam pisan dopust in normalno hodim na šiht, ker drugače ne gre. Te ure izkoristim, in še nikoli, niti enkrat sam krat mi niso komplicirali. Zamenjavo imam, to je našim pomembno. Ostalo pa je po moje dobra volja delodajalca oz. vodja.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

smacker ::

Če delaš izmensko, si tud ne moreš izbirat kdaj boš prost in kdaj v službi. Marsikje dobiš razpored in si zraven vesel, če ti upoštevajo željo, da si na ženin rojstni dan fraj ;) Pejt do šefa in se zmeni, druge ni. Iskanje pravice z zakoni in na sodišču se za take malenkosti ne splača, tudi če imaš prav.

IQ Veverica ::

Best comment no #1

Pejt do šefa in se zmeni, druge ni.


Best comment no #2

skanje pravice z zakoni in na sodišču se za take malenkosti ne splača, tudi če imaš prav.



Če #1 odpade, ne boš dosegel nič. Razen če dobiš drugo službo.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

marsovcek ::

Predvidevam, da se za tvoje delovno mesto ne more zagotovo vnaprej napovedati obremenitev. Šef tako sproti razporeja kader glede na potrebe in občasno nekdo "mora" ostati doma, da ni preveč delavcev v službi?

Koriščenje prostih ur je načeloma stvar dogovora. Pri nas jih najlažje porabiš tako, da greš kako uro prej iz službe (kadar je to mogoče) ali se zmeniš za prost dan. Javni sektor.

Fob0s ::

marsovcek je izjavil:

Predvidevam, da se za tvoje delovno mesto ne more zagotovo vnaprej napovedati obremenitev. Šef tako sproti razporeja kader glede na potrebe in občasno nekdo "mora" ostati doma, da ni preveč delavcev v službi?

Koriščenje prostih ur je načeloma stvar dogovora. Pri nas jih najlažje porabiš tako, da greš kako uro prej iz službe (kadar je to mogoče) ali se zmeniš za prost dan. Javni sektor.


Tocno tako kot si napisal, ne sprasujem zaradi tega, da bi karkoli kompliciral, ampak mi to koriscenje ur sredi tedna enostavno ne potegne. Pac se bom moral prilagoditi delodajalcu. Samo se to me zanima, ce delam v nedeljo 12 ur ali mi pripada tudi dodatek na nadure ali samo na nedeljsko delo? Hvala vsem za odgovore

next3steps ::

Nekatere kolektivbe pogodbe od delodajalca zahtevajo, da delavcu omogočijo prosti dan na dan izpita. Se da izkoristititi kaj tudi v tej smeri.

marsovcek ::

To boš najbolj točno izvedel v službi za obračun plač. Različne ustanove namreč lahko enako delo nekoliko drugače obračunavajo. Ne razumem točno, kaj misliš z dodatkom na nadure; dodatek za izmensko delo (oziroma neenakomeren delovni čas) ali višjo osnovno urno postavko (kao nadura)? Višja urna postavka in nedeljski dodatek se - vsaj pri nas - izključujeta.

Rok Woot ::

Fob0s je izjavil:

da se te ure poravnajo in potem moram konec meseca podpisati papir kjer pise da jaz prosim za koriscenje ur in datum kdaj koristim


Torej podpišeš laž on te pa prisili. Meni se zdi to nelegalno. Kako je lahko legalno, da delodajalec pove delavcu, kaj si on želi. In to se vam zdi normalno?

black ice ::

Poišči drugo službo.

MadMicka ::

Delovni čas odreja delodajalec. To pomeni, da delodajalec določi, kdaj boš koristil višek ur.

Ni vsaka ura preko 8 ur, nadura. Večkrat gre za začasno neenakomerno prerazporejen delovni čas. Šele, poenostavljeno rečeno, če ti ostane višek ur npr. konec leta, so to nadure.

koyotee ::

MadMicka je izjavil:

Delovni čas odreja delodajalec. To pomeni, da delodajalec določi, kdaj boš koristil višek ur.

Ni vsaka ura preko 8 ur, nadura. Večkrat gre za začasno neenakomerno prerazporejen delovni čas. Šele, poenostavljeno rečeno, če ti ostane višek ur npr. konec leta, so to nadure.


Ja ampak vseeno, nemorš ti delat prerazporeditvenih ur 12h/dan in imaš recimo v tednu 56ur. Recimo v ponedeljek delaš 12ur v torek pa samo 4, to so prerazporeditvene ure.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

p0ki ::

Jaz sem recimo oktobra naredil še en dodatni šiht z nadurami, ampak pri nas ne moreš koristiti ur niti ni izplačano, jih pač ni.
Kar moram priznati me moti ampak po drugi strani mi je dokaj všeč kar delam in vrjamem v prihodnost tega, kar malo odtehta te zadeve.
Delam v privatnem sektorju
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

GrimReaper ::

Pri nas v večji privatni firmi (mehatronika) ne komplicirajo (seveda odvisno od oddelka, če si v proizvodnji, verjetno težje koristiš).
Od 14-ih do 16-ih (če imaš prilagodljiv delovni čas 6-7 in 14-16) se ti normalno nabira, ampak 1. naslednji mesec izgubiš ure nad 8 ur.
Če delaš po 16-i uri, ti gre na FIFO. Tam ni omejitve, lahko pa koristiš tako da prideš do 31. dneva v minus, 1. ti pa poberejo iz FIFO. Pač to so zgoljufali zakon, ker drugače ne smeš imet tolk nadur.
Pred 6-o se ti pa ne šteje nič (oz. v razvoju, financah itd., pred 7-o), zato sam in veliko drugih vedno hodimo na šiht 6:15-6:30. Proizvodnja se seveda tega ne more it, popoldne prve vidim že ob 13-ih, celo uro prej, ne verjamem da se jim to šteje.
Seveda v razvoju nimajo takega luksuza in imajo tudi po 200+ ur plusa, so lahko veseli že če gredo v petek domov 14:30-15:00.

Dela se pa lahko kakor ti je volja (seveda moraš prej povedat kako misliš delat) oz. kakor je zmenjeno, sam moram začasno delat en teden 10 ur, vsak drugi teden pa lahko delam po 6 ur. Seveda pa to nikakor ni enako kot če bi vedno delal po 8 ur.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

MadMicka je izjavil:

Delovni čas odreja delodajalec. To pomeni, da delodajalec določi, kdaj boš koristil višek ur.

Ni vsaka ura preko 8 ur, nadura. Večkrat gre za začasno neenakomerno prerazporejen delovni čas. Šele, poenostavljeno rečeno, če ti ostane višek ur npr. konec leta, so to nadure.

Samo eno leto gre tako.

Alien123 ::

pri nas pa je tako, da če se bodo delale nadure se pol sam odločiš al boš koristil ali dobil plačane. Plačane dobiš do 20 ur, če pa koristim tistih 8 ur, pa sem pol lahko 11 ur doma. Nekak tak. Ni pa nobenga problema kdaj lahko koristim. Lahko ure tudi koristim kar med delom, sam če presežem 12 ur mi gre en dan dopusta.

bbbbbb2015 ::

Fob0s je izjavil:

Pozdravljeni, ne vem ce ravno spada v to temo, ampak sem rekel da se malo pozanimam o tem. Vsak mesec imam kar nekaj viska ur, ker delam kdaj tudi soboto in nedeljo, problem je pa v tem da mi delodajalec vnaprej sam doloci kateri dan bom doma da se te ure poravnajo in potem moram konec meseca podpisati papir kjer pise da jaz prosim za koriscenje ur in datum kdaj koristim, v resnici mi pa to doloca delodajalec. Tako mi je za drug teden kar rekel naj bom v sredo in cetrtek doma. To se je ze zgodilo nemalokrat, ali pa torek in sreda. Ali ni nobene moznosti da delavec sam predlaga kdaj bi rad koristil visek ur in to odreja delodajalec? Visek ur je lahko tudi izplacan vendar le do 20ur, delam v javnem sektorju. Hvala za nasvete vnaprej!


V podjetju, za katerega delam, moram v naprej prositi odobritev, da sploh lahko delam več, kot je 8 ur na dan. In to mora biti vezano na doseganje nekih hitrejših rezultatov.

Potem predlagam, da če delam več kot 8 ur, da se to na določene dneve zravna. Seveda se potem ene stvari upočasnijo, ker me ni.

Dopuste moram javiti 3 mesece v naprej. V aprilu se sprašuje za dopust v juliju/avgustu.

Da bi kar ure nabiral - to ne gre.

oracle ::

Fob0s je izjavil:

Pozdravljeni, ne vem ce ravno spada v to temo, ampak sem rekel da se malo pozanimam o tem. Vsak mesec imam kar nekaj viska ur, ker delam kdaj tudi soboto in nedeljo, problem je pa v tem da mi delodajalec vnaprej sam doloci kateri dan bom doma da se te ure poravnajo in potem moram konec meseca podpisati papir kjer pise da jaz prosim za koriscenje ur in datum kdaj koristim, v resnici mi pa to doloca delodajalec. Tako mi je za drug teden kar rekel naj bom v sredo in cetrtek doma. To se je ze zgodilo nemalokrat, ali pa torek in sreda. Ali ni nobene moznosti da delavec sam predlaga kdaj bi rad koristil visek ur in to odreja delodajalec? Visek ur je lahko tudi izplacan vendar le do 20ur, delam v javnem sektorju. Hvala za nasvete vnaprej!

Je dobra novica in je slaba novica.

Dobra je ta, da ti morajo vsako odstopanje od "normalnega" (kot je v pogodbi ali drugih dokumentih) javiti v naprej PISNO. Prav tako za koriščenje ur! Se pravi to je tvoja osnovna pravica in njihova dolžnost. Vse od tu naprej je pa lahko slaba novica. Če zahtevaš, da se držijo teh osnovnih pravil, boš morda "omadeževan". Po drugi strani se pa lahko ustrašijo (začnejo spoštovat) in boš morda dosegel marsikakšen dogovor. Mogoče ti ukinejo nadure, mogoče ti bodo prepustili lastno izbiro dni... Odvisno tudi, ali si zaposlen za nedoločen čas?

Moj nasvet je sledeč: Na čim bolj vljuden in diplomatski način zahtevaj spoštovanje osnovnih pravil - vse prerazporeditve v naprej in pisno. Poglej tudi, kako je to urejeno v kolektivni pogodbi oziroma drugih aktih. Magari se obrni na kadrovsko/pravno, vendar to ni vedno zanesljiv vir informacij. Pojdi po malih korakih. Zahtevaj eno malo zadevo, ki ti pripada in ne odnehaj, dokler jo ne dosežeš. Govorim seveda o neki zadevi, ki ti po zakonih absolutno pripada in ti ni zagotovljena. Potem na naslednjo. In naslednjo. Dokler ne bodo stvari korektno urejene... ali pa te odpustijo :)) Kuhaj žabo počasi, ne vrzi je v krop.

Jaz osebno zelo težko prenašam kršenje pravic delavca, vidim pa pri vrstnikih, da so pripravljeni trpeti vse možno zlorabe delovnega razmerja. Če izvajaš delo korektno (pravno gledano tudi to ni pogoj), se mi zdi popolnoma samoumevno, da so spoštovane vse tvoje pravice.

next3steps ::

Sam trenutno delam v fabriki. Imam še ves dopust in za tri dni viška ur. Če treba delati dlje, delam. Višek ur koristim tako, da pridem bolj pozno na šiht, saj sno moški na tem delovnem mestu v manjšini in si zamujanje lahko privoščimo, ker si podjetje odpustitve ne zmore privoščiti. Iz istih razlogov sem lahko doma, kadarkoli želim. Lahko rečem, da podjetje izkorišča delavce in vice versa.

šernk ::

bom raje tiho...

v osnovi: nadure lahko delam kadar želim, če je prav nujno tudi ob praznikih, koristim jih lahko v osnovi kadar ni precej dela, v osnovi nikoli :))

te številke, ki jih omenjate so pa smešno majhne zame ampak ker mi je delo všeč raje delam kot sem doma. Če pa rabim dopust za it kam pohajat ga pa dobim bp, povem pa dan prej.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

konspirator ::

Nabijanje ur je posledica nespodobnega menedžmenta.
Dokler bodo ovce tiho, se bo situacija nadaljevala.
--

Magic1 ::

Zakaj pa je menedžment nesposoben, če lahko izkorišča delavce in firma na ta račun profitira? Bolj je to nesposobnost delavcev.
Magic

Alien123 ::

Ja saj delavec tudi profitira.. kaj mislis da so nadure placane isto kot navadne?

next3steps ::

Ko so koriščene kot navadne, niso izplačane kot nadure. Blya.

Ganon ::

Pri nas jim lahko koristimo po želji. Če bi rad bil doma, se odločiš, kaj naj ti vzamejo. Dopust ali ure. Koristimo jih tudi med kolektivnimi dopusti (doma smo celoten avgust, par tednov v decembru in še vmes kakšen dan, odvisno kako so razporejeni prazniki). Kar ti ostane, izplačajo.

Alien123 ::

next3steps je izjavil:

Ko so koriščene kot navadne, niso izplačane kot nadure. Blya.


saj ti v pogodbi lepo piše kak pa kaj, saj si jo podpisal. Sploh ne delaj več nadur ali pa menjaj job..

bbbbbb2015 ::

oracle je izjavil:

Jaz osebno zelo težko prenašam kršenje pravic delavca, vidim pa pri vrstnikih, da so pripravljeni trpeti vse možno zlorabe delovnega razmerja. Če izvajaš delo korektno (pravno gledano tudi to ni pogoj), se mi zdi popolnoma samoumevno, da so spoštovane vse tvoje pravice.


Po statistiki (GBP na zaposlenega) v Sloveniji in tudi sicer - je učinkovitost slovenskih delavcev pri delu slaba do zelo slaba. Ločiti se mora med 'delati' in 'narediti'.

V ITju je to sploh problem, kar vidim tudi v javnem sektorju.

Če je delo pravilno odmerjeno in se učinkovito dela - nadur preprosto ni.
V Sloveniji sem jaz dojemal kot problem recimo svoje nekdanje sodelavke, ki je nabijala ure, kakor je sama želela, porabila formalno več časa, kot je bilo potrebno. Na te ure ni pozabila, zahtevala je, da jih izkoristi, kar jih je.

Po dveh letih smo se njenega nabijanja ur naveličali vsi, še pridni sodelavci in je morala iti. Dobila je več opominov, vse je šlo skozi eno uho notri, drugo ven. K sreči je sedaj ni več. Sedaj ima s.p., z (brez zajebancije) 0 evrov prihodkov. Kaj dela - ne vem.

Vedno ko so nadure, je nekje problem - pa ne nujno v managementu. Lahko je preprosto v delavcu, ker nečesa ne naredi bolj učinkovito. Lahko pa tudi v delavcu, v smislu, da jemlje več dela k sebi, kot ga zmore in obljubi več, kot je možno narediti v 8 urah.

Se pa strinjam, imel sem svojčas takega šefa, plačo sem imel astronomsko, za kar si je šef privoščil, da smo z družino šli na počitnice, me je poklical, nujna zadeva, pridi takoj nazaj.

Družina na dopustu, firma je vse plačala, povzročeno škodo, hotel, vse.
Vendar, ko se je to tako ponavljalo, se mi je zdelo, da nekdo nima mere in sem šel.

next3steps ::

Alien123 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Ko so koriščene kot navadne, niso izplačane kot nadure. Blya.


saj ti v pogodbi lepo piše kak pa kaj, saj si jo podpisal. Sploh ne delaj več nadur ali pa menjaj job..

Preberi moj prejšnji odgovor. Mene zavezuje še kolektivna pogodba. Brez skrbi, imam namen izkoristiti delodajalca, kolikor se ga da.
Razen tega sem v položaju, ko lahko navodila nadrejenega glede dela kar ignoriram.

MadMicka ::

Koriščenje viška ur nima nobene veze s pogodbo. Zakon določa, da delovni čas spada pod domeno delodajalca. Drugo je letni dopust, to je načeloma stvar dogovora.

bbbbbb2015, a ti pa praviš, da je učinkovitost slovenskih delavcev slaba? To ni res, ravno obratno je res, naša učinkovitost je dobra. To lahko preveriš pri mednarodnih koncernih, ki imajo podružnice tudi pri nas, ala Lek, Sava Tirs, etc., kjer pač lahko naredijo konkretno primerjavo...

To, da ti gledaš BDP in ga deliš s številom zaposlenih, nima posebnega smisla. Slovenija je po obeh lestvicah okvirno na istem mestu, kar je razumljivo.

next3steps ::

MadMicka je izjavil:

Koriščenje viška ur nima nobene veze s pogodbo.

Seveda ima. Beri zakonodajo in aktualne kolektivne pogodbe.

MadMicka ::

Lepo prosim, ne mi pametovati. Vse, kar imajo kolektivne pogodbe dejavnosti veze s koriščenjem viška ur, je to, da se fond ur lahko izravna v roku enega leta, namesto zakonskih 6 mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

next3steps ::

Vidiš, da znaš. Tako ti nadure niso obravnavane kot nadure. Po enem letu dobiš pogodbo preko drugega podjetja in postopek se ponovi.

MadMicka ::

Lej, če kdaj ne boš kaj vedel, lahko vprašaš. V praksi se pogosto šele 1.1. ve, kaj in kako glede viška ur. Tedaj ves višek ur, ki ostane, mora šteti kot nadura. Se pravi, tudi če se koristi kot prosta ura, mora to biti v razmerju npr. 1 : 1,3.

šernk ::

Če je delo pravilno odmerjeno in se učinkovito dela - nadur preprosto ni.


mi imamo pač zadeve, ko ti delo skače...ko ga dobiš moraš narediti na hitro, potem imaš par dni normalnega dela da porihtaš druge stvari in nato se zadeva ponovi.

in ne pomaga ti niti če imaš 10 različnih delavcev zato, ker pač lahko na stvari dela samo en. Rok izdelave določajo pa kupci.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mojsterleo ::

Tudi pri nas so problemi okrog tega. Smo manjša firma in večina dela se izvaja na terenu. Na terenu je seveda treba delati 8 ur. Pri tem se nam prevoz ne šteje v fond nadur (kot tudi ne prave nadure, ampak kateri bedak bo ob vsem tem delal še dejanske nadure), čeprav je narava delovnega mesta stacionarno ter tudi v pogodbi ni navedeno da gre za delovno mesto na terenu. Z delodajalcem se okrog te teme ne premaknemo nikamor. Grožnje ne pripeljejo nikamor, ure probaš pokoristit kolikor je možno. Na divjem zahodu se imajo bolje.

deltacqb ::

V javnem sektorju (pa tudi v realnem) ni tako težko razumeti kaj je nadurno delo in kaj ne. Najprej pogledaš v ZDR-1 glede definicije delovnega časa in polnega delovnega časa:

Delovni čas, definicija:
(1) Delovni čas je efektivni delovni čas in čas odmora po 154. členu tega zakona ter čas upravičenih odsotnosti z dela v skladu z zakonom in kolektivno pogodbo oziroma splošnim aktom.
(2) Efektivni delovni čas je vsak čas, v katerem delavec dela, kar pomeni, da je na razpolago delodajalcu in izpolnjuje svoje delovne obveznosti iz pogodbe o zaposlitvi.
(3) Efektivni delovni čas je osnova za izračun produktivnosti dela.

Polni delovni čas:
(1) Polni delovni čas ne sme biti daljši od 40 ur na teden.
(2) Z zakonom oziroma kolektivno pogodbo se lahko določi kot polni delovni čas delovni čas, ki je krajši od 40 ur na teden, vendar ne manj kot 36 ur na teden.
(3) Z zakonom ali drugim predpisom v skladu z zakonom ali kolektivno pogodbo se lahko določi za delovna mesta, pri katerih obstajajo večje nevarnosti za poškodbe ali zdravstvene okvare, polni delovni čas, ki traja manj kot 36 ur na teden.
(4) Če polni delovni čas ni določen z zakonom ali kolektivno pogodbo, se šteje kot polni delovni čas delovni čas 40 ur na teden.

Nadurno delo:
(1) Delavec je dolžan na zahtevo delodajalca opravljati delo preko polnega delovnega časa - nadurno delo:
- v primerih izjemoma povečanega obsega dela,
- če je potrebno nadaljevanje delovnega ali proizvodnega procesa, da bi se preprečila materialna škoda ali nevarnost za življenje in zdravje ljudi,
- če je nujno, da se odvrne okvara na delovnih sredstvih, ki bi povzročila prekinitev dela,
- če je potrebno, da se zagotovi varnost ljudi in premoženja ter varnost prometa,
- v drugih izjemnih, nujnih in nepredvidenih primerih, določenih z zakonom ali kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti.
(2) Delodajalec mora delavcu nadurno delo odrediti v pisni obliki praviloma pred začetkom dela. Če zaradi narave dela ali nujnosti opravljanja nadurnega dela ni možno odrediti nadurnega dela delavcu pisno pred začetkom dela, se lahko nadurno delo odredi tudi ustno. V tem primeru se pisna odreditev vroči delavcu naknadno, vendar najkasneje do konca delovnega tedna po opravljenem nadurnem delu.
(3) Nadurno delo lahko traja največ osem ur na teden, največ 20 ur na mesec in največ 170 ur na leto. Delovni dan lahko traja največ deset ur. Dnevna, tedenska in mesečna časovna omejitev se lahko upošteva kot povprečna omejitev v obdobju, določenem z zakonom ali kolektivno pogodbo, in ne sme biti daljše od šestih mesecev.
(4) Nadurno delo lahko s soglasjem delavca traja tudi preko letne časovne omejitve iz prejšnjega odstavka, vendar skupaj največ 230 ur na leto. V primeru vsakokratne odreditve nadurnega dela, ki presega 170 ur na leto, mora delodajalec pridobiti pisno soglasje delavca.
(5) V primeru odklonitve pisnega soglasja iz prejšnjega odstavka, delavec ne sme biti izpostavljen neugodnim posledicam v delovnem razmerju.

Za delo med vikendi pa si vzami v roke kolektivno pogodbo in/ali področni zakon pa si poglej koliko in kaj je plačano za delo v soboto in nedeljo.

Za javni sektor je določeno (vsaj v obrambnem sektorju), da si delavec lahko izbere en (1) dan po njegovi volji, ostalo mu določi delodajalec. In kot povsod imaš menedžerje, ki poskušajo narediti najboljše za obe strani in menedžerje, ki se gredo šerife. Ker javni sektor ne posluje in nagrajuje glede na poslovni rezultat se te igrice igrajo v nedogled. Slaba praksa v gospodarstvu pa hitro lahko povzroči izgubo najboljših kadrov, ki dobijo ponudbo drugje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478370 (5336) solatko
»

Manjša plača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12227707 (20467) Mato989
»

Problem pri delodajalcu - dopust

Oddelek: Loža
238834 (1385) AndrejO
»

Prevoz do dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12126645 (22731) Invictus

Nižja plača v pogodbi od minimalne plače

Oddelek: Loža
4411212 (9535) Isotropic

Več podobnih tem