» »

Slab zrak

Slab zrak

m0LN4r ::

Pozdravljeni,

zanima me kaksno je stanje v Mariboru, Celju, Ljubljani glede slabega zraka (NOx) ?

Res je, da se po velikosti naša mesta ne morejo primerjati z Munchnom, ampak vseeno se mi zdi, da je gostota prometa relativno velika tudi prinas in recimo k temu prispeva se recimo lega (ljubljanska kotlina). Ko se pelješ čez maribor, center - tabor - pobrežje se mi zdi, da je ogromno prometa, včasih avto na avtu in to v vsaki pomembnejši ulici.

Video prispevek spodaj izpostavlja, tezave s katerimi se soocajo Nemci:


Tezava je, da se meri na premalo lokacijah, preredko in podakti se ne objavljajo redno.
Vecinoma lahko zasledimo vec informacij o CO2, ne pa o NOxih.

Spomnim se še časoc, ko sem zivel v centru Maribora, da se je na oknih in šipah že po tednu dveh nabral en tanek sloj črnnine,
ki ga brez čistila nisi uspel spucat. Hudo je bilo tudi v poletnih mesecih v prometnih konicah, da se ni splačalo okna odpirat.
Najhujše pa je bilo zjutraj, če se je po mestu vlekla megla (temno siva) in se nekaj časa ni dvignila.
Za test sem imel posajeno solato na okenski polici in je le ta postala zelo hitro polna crnih peg ipd.

To je moja subjektivna izkušnja izpred ca. 3-5 let kakšno je stanje kaj danes? Predvsem pa še Celje in Ljubljana?
Ali se naši politiki kaj ukvarjajo s tem ali še "ni tako hudo" ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
  • spremenil: m0LN4r ()

otago ::

Hm.. Nasel le stran ARSO za PM10 delce, SO2, CO, PM10, O3, NO2, imajo pa tudi objavljene letna poročila z vsebnostjo pomembnejših kovin glede na letni čas. Dnevni podatki.

Če se ne motim, so v LJ pred nekaj leti prestavili merilno mesto. Zlobni jeziki so takrat rekli, da zato, da bi zmanjšali vrednosti meritev.

...:TOMI:... ::

Nekatere meritve v LJ dela tudi MOL.

Stanje je slabo, predvsem pozimi.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rome bans all diesel vehicles .... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15818236 (13107) -valvoline-

Euro 6 zakonodaja

Oddelek: Problemi človeštva
489045 (8060) Mavrik
»

Ljubljanski zrak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13828805 (24975) Okapi
»

Mariborska okoljska cona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13623258 (19873) floyd1
»

TGV novi rekorder med vlaki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7311122 (8801) Vantage

Več podobnih tem