» »

Kako točni so slovenski vlaki?

Kako točni so slovenski vlaki?

gregor_m ::

Predvsem me zanima jutranja relacija Novo mesto - Ljubljana. Imam naslednji primer.
Iz Ljubljane imam prevoz GoOpti dogovorjen ob 7.30 iz glavne železniške postaje. Vlak pa na to postajo pride ob 7.20, torej imam 10min rezerve. Ali so Slovenske železnice dovolj zanesljive ali naj raje vzamem druge opcijo?

ToniT ::

Vzami drugo opcijo!

MTB ::

Točni, razen včasih tistih, ki prihajajo iz tujine. Takšne so moje izkušnje.
Drugače pa imaš za NM-LJ tudi avtobus, ki pride bistveno hitreje?

gregor_m ::

MTB je izjavil:

Točni, razen včasih tistih, ki prihajajo iz tujine. Takšne so moje izkušnje.
Drugače pa imaš za NM-LJ tudi avtobus, ki pride bistveno hitreje?


Ne gre se mi toliko za hitrost potovanja. Glede na to, da je ob 7h-8h največja gneča in možnost kakšnih prometnih nesreč se bi avtobusa izogibal.

...:TOMI:... ::

Pojdi en vlak prej ali pa na prevozih najdi nekoga za prevoz.
Tomi

FTad ::

Verjetno bo najhitreje, ce najdes na prevozi.org nekoga. Sicer je pa odvisno kje v NM-ju te bo spustil

Er333 ::

verjetno so strojevodje dogovorjeni med sabo, da se pri prestopanjih počakajo. Vem da je tako na Jesenicah, kjer vlak za novo gorico počaka potnike iz ljubljane, če ima ljubljanski zamudo.
Drugače mi je pa pozimi vlak LJ-Jesenice zamujal tudi po pol ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

bambam20 ::

gregor_m je izjavil:

Predvsem me zanima jutranja relacija Novo mesto - Ljubljana. Imam naslednji primer.
Iz Ljubljane imam prevoz GoOpti dogovorjen ob 7.30 iz glavne železniške postaje. Vlak pa na to postajo pride ob 7.20, torej imam 10min rezerve. Ali so Slovenske železnice dovolj zanesljive ali naj raje vzamem druge opcijo?


10 minut pa noben vlak ne zamuja, razen, če je izrecno navedano na strani Sž-ja da pride do načrtovanih zamud.

Res, da slovenski vlaki niso biser hitrosti, so pa precej bolj časovno točni , kar je logično. Ne bi rekel, da bi prispel na peron ob 7:22-7:23, potem bi vlak celo ujel.

Načeloma slovenski vlaki imajo točnost nekje 2do 4 minute.

gregor_m ::

Bom šel z vlakom en termin prej, v lj naj bi prispel ob 6.47, tako da bom nato počakal 45min na GoOpti.

bambam20 ::

gregor_m je izjavil:

Bom šel z vlakom en termin prej, v lj naj bi prispel ob 6.47, tako da bom nato počakal 45min na GoOpti.


Ne smeš gledat kdaj prispe, pač pa kdaj ima odhod.

...:TOMI:... ::

Pa poročaj, kdaj si prišel. Oziroma, če boš na kavi, poglej, kdaj pride vlak, s katerim si najprej hotel iti. Me prav zanima, kako odstopanje je.
Tomi

r00k ::

Ko sem se pred 3leti redno vozil z vlakom ni bilo 10minut zamude nič čudnega. Ampak če je res tako kot ostali pravite, potem je še kar uredu.

dice7 ::

Vozil vsak vikend relacijo Celje-MB 3 leta in v vecino primerih je bil vlak res tocen do 1-2 min

Gregor5816 ::

Vlak na relaciji NM-LJ ima le redkokdaj zamudo, ker dolenjska železnica ni odvisna od mednarodnega prometa.

SaXsIm ::

bambam20 je izjavil:

gregor_m je izjavil:

Predvsem me zanima jutranja relacija Novo mesto - Ljubljana. Imam naslednji primer.
Iz Ljubljane imam prevoz GoOpti dogovorjen ob 7.30 iz glavne železniške postaje. Vlak pa na to postajo pride ob 7.20, torej imam 10min rezerve. Ali so Slovenske železnice dovolj zanesljive ali naj raje vzamem druge opcijo?


10 minut pa noben vlak ne zamuja, razen, če je izrecno navedano na strani Sž-ja da pride do načrtovanih zamud.

Res, da slovenski vlaki niso biser hitrosti, so pa precej bolj časovno točni , kar je logično. Ne bi rekel, da bi prispel na peron ob 7:22-7:23, potem bi vlak celo ujel.

Načeloma slovenski vlaki imajo točnost nekje 2do 4 minute.


Ko grem iz Krškega na vlak za Ljubljano, ni nikoli napovedana zamuda, pa vedno čakamo 5 - 15 minut v Zidanem Mostu, da pride vlak iz MB. Če imaš 10 min margin of error, se izogni vlaku.
SaXsIm

gregor_m ::

Evo sem šel na vlak ob 5.06 iz novega mesta. V LJ je prispel ob 7.49, kar pomeni 2min zamude. Se mi pa zdi da je še vedno vlak najbolj zanesliv, glede točnosti. Če greš z busom ali avtom imš lahko na cesti veliko več stvari, ki gredo narobe.

sesobebo ::

precej tocni;
razen ko maja zasnezi, in potem v srajci in all-starkah, do gleznjev pogreznjenih v sneg, 3/4 ure cakas vlak.

je pa potem vsaj voznja zastonj.

Han ::

2 uri in 43 minut za pot iz NM v LJ? 8-O8-O8-O

bambam20 ::

Han je izjavil:

2 uri in 43 minut za pot iz NM v LJ? 8-O8-O8-O


Ja. Vlak bi bil lahko danes izjemno odlično prevozno sredstvo, če ne bi počakal za "vsakim vogalom" , tirnic , ki ne dopuščajo višjih hitrosti, o vlakih je škoda sploh besed, ki so počasni. Skratka velika žalost, da nimamo v letu 2017 modernizirane železnice, kjer bi te vlak pripeljal na relaciji Lj- NM (71.39 km) v 30 minutah, Celje- Lj 45-50 minut itd...

V tem primeru bi ljudje koristili vlak in manj avto . Tako pa se jajcam Celje- Ljubljana 1.35 minut.

D3m ::

Han je izjavil:

2 uri in 43 minut za pot iz NM v LJ? 8-O8-O8-O


Jesus. Sem mislil, da je v Moskvo šel.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

D3m je izjavil:

Han je izjavil:

2 uri in 43 minut za pot iz NM v LJ? 8-O8-O8-O


Jesus. Sem mislil, da je v Moskvo šel.



Kaj pa razdalja Celje-Koper ( 184 km), ko vlak povprečno vozi 4 ure in 10 minut.

gregor_m ::

bambam20 je izjavil:

D3m je izjavil:

Han je izjavil:

2 uri in 43 minut za pot iz NM v LJ? 8-O8-O8-O


Jesus. Sem mislil, da je v Moskvo šel.



Kaj pa razdalja Celje-Koper ( 184 km), ko vlak povprečno vozi 4 ure in 10 minut.


Aja komaj sedaj sem opazil, da sem se zatipkal. Vlak je v LJ prispel ob 6.49 in ne ob 7.49. Torej je za pot od NM do LJ je potreboval 1h 43min...

FTad ::

gregor_m je izjavil:

bambam20 je izjavil:

D3m je izjavil:

Han je izjavil:

2 uri in 43 minut za pot iz NM v LJ? 8-O8-O8-O


Jesus. Sem mislil, da je v Moskvo šel.



Kaj pa razdalja Celje-Koper ( 184 km), ko vlak povprečno vozi 4 ure in 10 minut.


Aja komaj sedaj sem opazil, da sem se zatipkal. Vlak je v LJ prispel ob 6.49 in ne ob 7.49. Torej je za pot od NM do LJ je potreboval 1h 43min...


To je za to relacijo vseeno vsaj 1 uro prevec.

Invictus ::

Slovenski vlaki niso točni.

Včasih so celo prezgodni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RedDrake ::

Nerad branim naše železnice, ampak 1h40 za to progo ni tako slabo.
Vmes je skoraj 20 postaj (to je 20+ minut stanja na postajah), dolžina proge pa je 75 km.
Torej za 75km stvar porabi 1h20, kar je pa realni čas tudi za avto po regionalnih cestah.

Utk ::

Torej za 75km stvar porabi 1h20, kar je pa realni čas tudi za avto po regionalnih cestah.

Če se vozi v rikverc.

flyby ::

zemljevid.najdi.si: ŽELEZNIŠKA POSTAJA LJUBLJANA > ŽELEZNIŠKA POSTAJA NOVO MESTO
predvidena najhitrejša pot z avtom: Dolžina: 68km, Trajanje: 39 min

RedDrake ::

Utk je izjavil:

Torej za 75km stvar porabi 1h20, kar je pa realni čas tudi za avto po regionalnih cestah.

Če se vozi v rikverc.

Check your privilege!

LJ-Bovec je 2h30 za 120km poti.
Dravograd-MB je 1h+ za dobrih 60km poti.
Povprečne hitrosti na regionalkah so med 45 in 60 km/h in nič več.

flyby je izjavil:

zemljevid.najdi.si: ŽELEZNIŠKA POSTAJA LJUBLJANA > ŽELEZNIŠKA POSTAJA NOVO MESTO
predvidena najhitrejša pot z avtom: Dolžina: 68km, Trajanje: 39 min

Google maps pravi 50min najhitrejša možnost od NM center do LJ center.
Imam vikend na dolenjskem, 10km regionalke od AC, skupna razdalja od LJ je 92km. Rabim 55 minut, če grem po omejitvah.
Vidim, da ste spet sami Fitipaldiji na delu ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

BivšiUser2 ::

Sry za manjši hijack teme, me pa zanima kolko prej si moraš kupiti vozovnico, za vlak, če hočeš iti npr. ju3 ob 8.00 z Lj za Ms ( kar se zna zgoditi), prav tako kje je najboljše biti, če imaš prtljago zraven?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Andrej51 ::

RedDrake je izjavil:

Utk je izjavil:

Torej za 75km stvar porabi 1h20, kar je pa realni čas tudi za avto po regionalnih cestah.

Če se vozi v rikverc.

Check your privilege!

LJ-Bovec je 2h30 za 120km poti.
Dravograd-MB je 1h+ za dobrih 60km poti.
Povprečne hitrosti na regionalkah so med 45 in 60 km/h in nič več.

flyby je izjavil:

zemljevid.najdi.si: ŽELEZNIŠKA POSTAJA LJUBLJANA > ŽELEZNIŠKA POSTAJA NOVO MESTO
predvidena najhitrejša pot z avtom: Dolžina: 68km, Trajanje: 39 min

Google maps pravi 50min najhitrejša možnost od NM center do LJ center.
Imam vikend na dolenjskem, 10km regionalke od AC, skupna razdalja od LJ je 92km. Rabim 55 minut, če grem po omejitvah.
Vidim, da ste spet sami Fitipaldiji na delu ...


Lahko pa gremo tudi v drugo skrajnost...

Ljubljana-Borovnica: vlak 0h16min, avto 35 minut
Pragersko-Hodoš: vlak 1h16min, avto 1h18min
Maribor-Pragersko vlak 13 minut, avto 24 min
Ljubljana-Zidani Most: vlak 50 min, avto 1h
...

@S4NNY1 Karto lahko kupiš ko greš na vlak ali pa na samem vlaku (moraš pa doplačat, če je blagajna odprta). Prtljago lahko odložiš na polici nad tabo (podobno kot na letalu) ali pa pod sedež

BivšiUser2 ::

Najlepša hvala, sam sem zadnji moment ulovil bus. Z vlakom že en čas nisem potoval (nekje 4 leta pa še to tak mirni spanec je bil) pa ne vem kako je to. A na naših vlakih je tudi tako mirna vožnja.?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

LepoPojdiPeš ::

Andrej51 je izjavil:


Lahko pa gremo tudi v drugo skrajnost...

Ljubljana-Borovnica: vlak 0h16min, avto 35 minut
Pragersko-Hodoš: vlak 1h16min, avto 1h18min
Maribor-Pragersko vlak 13 minut, avto 24 min
Ljubljana-Zidani Most: vlak 50 min, avto 1h

Kolega, pozabil si da je treba še priti od doma do železniške postaje, ter od izstopne postaje do cilja. Kakorkoli obrneš, je javni prevoz proti avtomobilom bitko že zdavnaj izgubil.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Gejspodar ()

A110 ::

V zadnjem letu so se poboljšali kar se točnosti tiče. Je pa res da so podaljšali naveden čas potovanja. Recimo relacija lj-slovenska Bistrica je včasih običajen vlak bil naveden 2h +-5min vozil je pa 2h15. Zdaj je naveden 2h15+-5min vozil pa toliko kot je naveden cas

TheBlueOne ::

Jaz sem pred casom sel Postojna - Velenje. Vlak je imel zamudo do LJ, zato je odpeljal naslednji. Ce se prav spomnem, sem bil v sedmih urah v Celju, kjer sem obupal in klical na pomoc. :)

V ljubljani me je na recepciji okarala, da slabo planiram, ker je bilo casa za prestop "samo" 20 min.

Zimonem ::

Cele SŽ naj prodajo Kitajcem pa subvencioniranje naprej kot je bilo.

MIHAc27 ::

Vlak za prestope ni dobra izbira. Sam bi rekel, da je drugače v nekje 80-85% točen. Če gre zelo na tesno, raje enega prej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802110945 (84150) Pika na i
»

Zakaj je LJ avtobusna postaja v centru? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9612112 (9914) buttcrack
»

Zastonj parking v okolici FERI

Oddelek: Na cesti
263781 (3271) m0LN4r
»

SŽ - 5 ur na vlaku od MB do KP? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12634450 (28523) DuleKrtola
»

najcenejsa varianta celje - letalisce jozeta pucnika?

Oddelek: Loža
171973 (1545) xsum1

Več podobnih tem