» »

Drugačen tobak z novim zakonom

Drugačen tobak z novim zakonom

YdoIPonU ::

Okoli 4 leta sem kadil tobak za zvijanje tub Marlboro gold, ki je še pred nedavnim bil v 50 gramski embalaži in z njim sem bil zelo zadovoljen. Sedaj po novem je v 70 gramski embalaži. Problem pa je sledeč.
Ali je še kdo od vas opazil, da je z novim zakonom (torej odkar so te slike gor), Marlboro gold povsem drugačen kot je bil stari? Že po samem rezanju in barvi se vidi, da ni to to. Star je bil temnejši in imel dolge nitke, novi pa je bled in cel zmučkan oz. cel zdrobljen, da ti ga na koncu pol pade iz tube ven, ko ga tlačiš. Tudi skadi se 2x prej in vmes je pol tobaka nekadljivega, same smeti oz. tisti trdi deli so vmes. V starem ni bilo niti enega takega dela, ki ne bi bil za v tubo. To je nek fejk tobak bog ve od kod, ki sem ga dobil v novi embalaži. Je še kdo opazil to? Kako je to mogoče?
  • spremenil: YdoIPonU ()

#000000 ::

fuk I dont know, čeprav kadim čike iste znamke, ampak še nisem naletel na škatlo s temi slikami, mogoče še zaloga ni odprodana.

Se pa zna zgodit da so stare zaloge predrkali v nove pakunge, ker je pri tobaku lažje kot pri čikih ??

BorutK-73 ::

Prešalti na vape YdoIPonU;).
https://slo-tech.com/forum/t593467/849

Drugače pa probaj modri Boss tobak, podoben marlboro tobaku.

Zgodovina sprememb…

shotalick ::

Jst vztrajam pri Golden Virgini-i (rumen) in sem zadovoljen. Si že poizkusil?

jizzer ::

Mene pa je včeraj šokiralo, ko sem po 2 mesecih spet kupil malboro gold tobak za zvijanje (ne tubo), 30g. Prej je bil 3€ zdaj pa 4.7€ ? woot? 8-O a se hecajo, sicer je bil prej res "zastonj" ampak da se naenkrat za 1.7€ podraži pa je konkretno dosti... :8) sicer okusa nemorem primerjat ker sem zmes sedaj kadil čike v pakungi in se ne spomnim več točno okusa :)

zavajon ::

Jaz tudi kadim rumenega Golden Virginia, a ko sem zadnjič prvič kupil nov 30g paket s sliko, se mi je zdel drugačen od prejšnjega 25g. A sem si to razložil kot psihološki učinek zaradi menjave embalaže.

YdoIPonU ::

shotalick@ Ne, nisem še probu.
Evo sem si šel dans nabavit še enga s stare zaloge (komaj sem ga še našu) in slikal oba skupaj. Že po sliki se vidi, da to ni isti tobak in tud vonj ma precej drugačen. V glavnem tale nov je kurčev do amena.

 tobak nov (levo) in star (desno)

tobak nov (levo) in star (desno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YdoIPonU ()

Furbo ::

Mogoče bi bilo pametno nehati vdihavati dim od teh smeti?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

To je bila pri marlboro čikih stalna praksa. Ko so menjali škatlo se je drastično zamenjal tudi okus čikov. Na koncu so bili to čisto drugi čiki, kot leta nazaj. Najbolj drastično nekaj let nazaj, ko so začeli s to mehkejšo manj kvalitetno škatlo, ki se ti spešta v žepu kot nič.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

YdoIPonU ::

No v redu, ne rabim pridige o tem da naj neham kadit. :D Pač pogovarjamo se o novem tobaku oz zakaj je čist drugačen tobak kot prej.

kalorijagr ::

Furbo je izjavil:

Mogoče bi bilo pametno nehati vdihavati dim od teh smeti?


Hvala lepa. Samo tebe smo čakali, da nam poveš, da so čiki smeti in so nezdravi. Je to kaj novega? Nisem še nikoli slišal nič o tem. Hvala bogu, da si se javil.

Aston_11 ::

Da ne bi potem kdo (od kadilcev, pa še brez filtra) težil, kako dizli in peči na drva svinjajo.

Machete ::

Saj svinjajo, a bi se lagali?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mtosev ::

dvomim, da ti je zakon kriv, da je sedaj tobak slab(ši).

najbolj zdravo je, da neham kaditi in razmisli kolk $$$$$$$ boš prihranil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kalorijagr ::

Vidim, da je obsesija s kadilci velika. Ali se to prične nad 35 letom, ko lulek ne dela več optimalno in potem najdete neko tarčo v družbi, da se počutite boljše v svojem življenju?

Aston_11 ::

Machete je izjavil:

Saj svinjajo, a bi se lagali?
Ne bi lagali, samo so rožice v primerjavi s svinjarijo, ki jo z vsakim potegom cigareta spraviš v pljuča.

kalorijagr je izjavil:

Vidim, da je obsesija s kadilci velika. Ali se to prične nad 35 letom, ko lulek ne dela več optimalno in potem najdete neko tarčo v družbi, da se počutite boljše v svojem življenju?
Ne, to je od rojstva, od takrat, ko je tata rekel, da gre za škodljivo razvado. Ma altruizem, ko želiš pomagati ljudem, da najdejo moč v sebi in se uprejo razvadam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

mtosev ::

kalorijagr je izjavil:

Vidim, da je obsesija s kadilci velika. Ali se to prične nad 35 letom, ko lulek ne dela več optimalno in potem najdete neko tarčo v družbi, da se počutite boljše v svojem življenju?
haha golden comment.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Furbo ::

kalorijagr je izjavil:

Vidim, da je obsesija s kadilci velika. Ali se to prične nad 35 letom, ko lulek ne dela več optimalno in potem najdete neko tarčo v družbi, da se počutite boljše v svojem življenju?

Nekam živčen si, morda je čas za naslednji fiks?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kalorijagr ::

Furbo je izjavil:

kalorijagr je izjavil:

Vidim, da je obsesija s kadilci velika. Ali se to prične nad 35 letom, ko lulek ne dela več optimalno in potem najdete neko tarčo v družbi, da se počutite boljše v svojem življenju?

Nekam živčen si, morda je čas za naslednji fiks?


Očitno imaš težave z razumevanjem kaj pomeni živčnost? Še večjo težavo pa imaš, ker si vsem kadilcem pripisal, da kadijo iz naslova pomirjanja. Meni cigareti, ko sem v stresu ne pašejo, enako je s pivom.

Invictus ::

Samo odgovor na obsesijo. Dol mi visi za kadilce...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kalorijagr ::

Invictus je izjavil:

Samo odgovor na obsesijo. Dol mi visi za kadilce...


Bi rekel, da se kar veliko ukvarjaš s to tematiko, če upoštevam, da je to tvoj že drugi odgovor v temi za katero ti kao dol visi.

St235 ::

kalorijagr je izjavil:

Vidim, da je obsesija s kadilci velika. Ali se to prične nad 35 letom, ko lulek ne dela več optimalno in potem najdete neko tarčo v družbi, da se počutite boljše v svojem življenju?


Projecting much?
http://www.healthline.com/health/erecti...

mtosev ::

če koga zanima zakaj kadilci kadijo



Serotonin

The human brain constantly produces neurotransmitters, which are chemicals that regulate your mood by carrying nerve impulses between nerve cells. There are three neurotransmitters: norepinephrine, dopamine and serotonin. Serotonin helps you maintain a feeling of general well-being and happiness. A serotonin deficiency can lead to a variety of ailments such as insomnia, anxiety and depression. Production of serotonin is stimulated by sunlight and by eating certain foods, and can also be affected by such factors as lifestyle and heredity.

Nicotine

A single cigarette contains about 10 mg of nicotine, the chemical within tobacco that makes smoking both pleasurable and addictive. Via inhalation into the lungs, nicotine reaches the brain in eight seconds, immediately stimulating the neurotransmitters. Among the physical sensations a smoker feels are a rapid increase in heart rate and respiration, and increased production of blood glucose. The latter, in fact, may be partially responsible for the increased feelings of alertness most smokers experience after smoking.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gruntfürmich ::

zopet low iq komunistični dušebrižniki solijo pamet odraslim in odgovornim osebam, kaj naj počnejo z lastnim telesom???
itq, vsako temo morajo kanibalizirat da svoje frustracije in tiranijo sproščajo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

YdoIPonU ::

Men v bistvu dol visi kaj si mislite o kadilcih. Temo sem odprl s tem namenom, ker me je zanimal če je kdo opazil drugačen tobak po novem zakonu, zdej je pa tema čist nasmetena že oz. čist off topic in jo bojo verjetn zaklenl. Res me ne zanimajo neke pridige tukaj, naj kdo napiše raje če je opazil isto kot js...to je edino kar me zanima. :)

shotalick ::

Pa kaj hudiča se sploh oglašate v tej temi, tisti, ki ne kadite in nam solite pamet, kako prenehati kadit, bolje da nehate kadit, itd...

OP je odprl temo glede tobaka, okusa tobaka, kako je tobak narezan in kadilci smo podali mnenje.

Ne vem, če se tako vžigate v temi piva ali kjer je omenjen alkohol. Še nisem zasledil.

Zgodovina sprememb…

rađo ::

Kadim Drum natural flavour že kakšno leto. Zanimivo se mi zdi, da so te nove slike na vseh tobakih, razen drumovih. Me je prav zanimalo kako bodo izgledale slike na drumovih natural paketkih, ki so narejeni iz nekekega drugega materiala. Sprememba okusa/strukture tobaka pa nisem opazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rađo ()

shubell ::

Pokliči philip moris slovenija in jih prašej. +386 1 586 3700
Svoje cajte so meli cigareti pod vrhnjim delom, ko si jih odprl še eno telefonsko za informacije. Vem sem enkrat tja klical, ko so spremenili serijsko pri nalepkah od republike slovenije in so bili cigareti čisto drugi.

Btw: spet majo nekadilci težave vidm... a nismo v liberalni državi..

shotalick ::

rađo je izjavil:

Kadim Drum natural flavour že kakšno leto. Zanimivo se mi zdi, da so te nove slike na vseh tobakih, razen drumovih. Me je prav zanimalo kako bodo izgledale slike na drumovih natural paketkih, ki so narejeni iz nekekega drugega materiala. Sprememba okusa/strukture tobaka pa nisem opazil.


Verjetno so to še stare zaloge Drum-a. "Trgovinska čenča pravi, da naj ne bi prodajal paketkov s slikicami, dokler ne prodajo starih zalog", če je to res, ne vem.

Zanima pa tut mene, kako bo to zgledalo na Drum-u, ker je res, natural flavour ima drugačno strukturo embalaže, kot ostali tobaki.

filip007 ::

Kadilci imate pa res probleme, mene nič ne skrbi, če Union spremeni izgled.:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

BorutK-73 ::

filip007 je izjavil:

Kadilci imate pa res probleme, mene nič ne skrbi, če Union spremeni izgled.:))

Ker nisi kadilc, bi rekel da nimaš pojma:)). Za pivo ni važno izgled embalaže, ampak tekočina.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9656096 (8238) Baja
»

Sledi "zmotanih čikov" na prstih

Oddelek: Loža
376973 (5929) Izbrisan_Acc
»

Katere čike kadite? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
441107952 (42101) Limona
»

Vprašanje za kadilce (rizle...) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5430915 (22271) cigareti
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218729 (10819) BCSman

Več podobnih tem