» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
17 / 46
»»

fertighaus ::

Je kdo vzel stanovanjski kredit pri NKBM? Ali se tudi pri njih upošteva regres?

damyan33 ::

Raje si pusti malo rezerve in regres porabi ta to, za kar je mišljen.

fertighaus je izjavil:

Je kdo vzel stanovanjski kredit pri NKBM? Ali se tudi pri njih upošteva regres?

Mato989 ::

fertighaus je izjavil:

Je kdo vzel stanovanjski kredit pri NKBM? Ali se tudi pri njih upošteva regres?


Ko sem ga jaz vzel konec 2019 se je
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

RockyS ::

Upoštevajo ga samo v znesku, ki je določen z zakonom, torej minimalni regres, pa še to samo če je nakazan v enem delu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Blumper ::

Zdravo, pravkar iz banke imam okvirni sliko za kredit.
Zdej me zanima, je kdo to urejal po mailu? Kaj ste jim napisali? Nisem še 2x cepljen zato morem plačevat test za vstop.
Lp

Gregor P ::

Prav za stanovanjski kredit sem to običajno urejal na banki, medtem ko vse ostale storitve pa po elektronski poti (ker sem si že toliko prej na banki uredil vse kar je potrebno za to); torej elektronsko podpisovanje dokumentov itd. Čeprav mislim, da bi se dalo tudi stanovanjski kredit urediti povsem elektronsko, ker dejansko ni bilo dokumenta, ki bi ga moral res fizično prinesti na banko (skeni originalov so npr. zadostovali; ostali dokumenti pa so bili že izvorno v e-obliki). Vendar pa se najbrž pogajanje o obrestni meri ipd. opravi boljše fizično na banki osebno.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

DimmniBurek ::

Živjo,
premetavam excel tabelo iz interneta, pa mi nikakor ne pridejo pravilni izračuni. Če bi se komu dalo malo pogledati...
Marca 2018 sem vzel 117.000€ kredita s fiksno OM 3,1% za 300 mesecev, do sedaj sem plačal 42 obrokov po 561€, kar nanese 23.562€.
Prva napaka je, da mi Excel narobe izračuna obrok, izračuna ga 541€, dejanski je 561€. Stroške odobritve in to sem plačal takrat takoj, tako, da to ne bi smelo bit vračunano v obrok.
Druga napaka je pa v znesku neodplačanega kredita. V aplikaciji banke mi piše, da je neodplačani del kredita (glavnice) 105.554€, po excel tabeli pa bi naj bilo okoli 100k €. Tudi če povečam OM na 3.5% (v tem primeru je obrok v Excelu 561€), mi še vedno pride neodplačani del kredita okoli 100k €.

Kje ga biksam?
Link do Excela

There Is No Stronger Drug Than Reality

Likalnik ::

tudi jaz sem spraševal zakaj je razlika v zneskih recimo v aplikaciji...pa so mi rekli, da so v anuiteti vračunane tudi obresti....zato ta razlika...ti jih pa v svoji tabeli nimaš vračunanih (predvidevam)

Ascendor ::

Že to, da imaš "vračilo glavnice" skos isto neki ne štima. Na začetku je plačilo obresti višje in se postopoma zmanjšuje, obratno pa velja za plačilo glavnice, torej na začetku bo nižji znesek, ki se bo večal proti koncu.

DimmniBurek ::

Humm, kot pravim, to je tabela iz intereta, nisem je jaz napisal. Nimam pojma kako to deluje vse skupaj :)
Kako pol vedt kolk mam dejansko še za odplačat kredita? Zakaj v aplikaciji piše 105k€, če je pa realno nvem 140k €?
There Is No Stronger Drug Than Reality

sniff ::

bzp ::

Naredi si sam v excelu, ali pa na google docs. Za slednje poglej formule PMT, IPMT in PPMT (za fiksno obrestno).

ligmabols ::

DimmniBurek je izjavil:

Živjo,
premetavam excel tabelo iz interneta, pa mi nikakor ne pridejo pravilni izračuni. Če bi se komu dalo malo pogledati...
Marca 2018 sem vzel 117.000€ kredita s fiksno OM 3,1% za 300 mesecev, do sedaj sem plačal 42 obrokov po 561€, kar nanese 23.562€.
Prva napaka je, da mi Excel narobe izračuna obrok, izračuna ga 541€, dejanski je 561€. Stroške odobritve in to sem plačal takrat takoj, tako, da to ne bi smelo bit vračunano v obrok.
Druga napaka je pa v znesku neodplačanega kredita. V aplikaciji banke mi piše, da je neodplačani del kredita (glavnice) 105.554€, po excel tabeli pa bi naj bilo okoli 100k €. Tudi če povečam OM na 3.5% (v tem primeru je obrok v Excelu 561€), mi še vedno pride neodplačani del kredita okoli 100k €.

Kje ga biksam?
Link do Excela



Fiksna OM pomeni, da se obresti izračunajo od glavnice, kolikor ta znaša v določenem trenutku. Torej prvo leto od zneska 117.000 EUR, drugo leto od zneska malo manj kot 114.000 EUR itd. V excelu imaš že napako pri mesečni anuiteti, saj je ta pri fiksni OM ves čas enaka. Pošiljam v pomoč kalkulator: http://www.cpr.si/racunovodstvo/pripomo.... V število plačil vpiši 300, v obresti 0.031, v znesek kredita pa 117.000 pa boš videl, da ti pravilno izračuna mesečno anuiteto 560,93 EUR, kar pomeni, da znaša celoten znesek vračila 168.279,00 EUR.

DimmniBurek ::

Super ste!
Rabim za reprogramiranje kredita, za informativni izračun in to :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Ascendor ::

DimmniBurek je izjavil:

Humm, kot pravim, to je tabela iz intereta, nisem je jaz napisal. Nimam pojma kako to deluje vse skupaj :)
Kako pol vedt kolk mam dejansko še za odplačat kredita? Zakaj v aplikaciji piše 105k€, če je pa realno nvem 140k €?

Aplikacija ti verjetno javi preostanek glavnice, ne pa koliko boš dejansko vse skupaj plačal (z obrestmi). :)

Likalnik ::

DimmniBurek je izjavil:

Super ste!
Rabim za reprogramiranje kredita, za informativni izračun in to :)


pri kateri banki boš reprogramiral kredit? kar pomeni samo aneks k pogodbi? ti ni potrebno na novo cenilca in odobpritev, zavarovanje kredita itd.

DimmniBurek ::

Likalnik je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Super ste!
Rabim za reprogramiranje kredita, za informativni izračun in to :)


pri kateri banki boš reprogramiral kredit? kar pomeni samo aneks k pogodbi? ti ni potrebno na novo cenilca in odobpritev, zavarovanje kredita itd.

Pri SKB, fora je, da rabim vseeno ponudbo od konkurence, da mi lahko potem on nardi "bolj legit" nižjo OM
There Is No Stronger Drug Than Reality

postar_si ::

DimmniBurek je izjavil:

Likalnik je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Super ste!
Rabim za reprogramiranje kredita, za informativni izračun in to :)


pri kateri banki boš reprogramiral kredit? kar pomeni samo aneks k pogodbi? ti ni potrebno na novo cenilca in odobpritev, zavarovanje kredita itd.

Pri SKB, fora je, da rabim vseeno ponudbo od konkurence, da mi lahko potem on nardi "bolj legit" nižjo OM


Meni so pol leta nazaj pri SKB reprogramirali kredit, sem skrajšal na 20let, FOM 1.9%, strošek 100 Eur, sporoči kako je šlo.

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Koliko si imel pa začetne parametre?
Računam, da bi tudi jaz probal skrajšati na 20 let...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Likalnik ::

zakaj bi banka hotela reprogramirati kredit...kaj imajo od tega? razen, da gre sebi v škodo.
recimo če imaš kredit po OM 2,9% sedaj bi ga rad reprogramiral in dobil recimo 1,9%...banka je šla sebi v škodo saj bo na ta način manj dobila ti boš pa nekaj prihranil......
vem, da še vedno lahko vse skupaj zapreš in greš po kredit k drugi banki...ampak spet...moraš plačati vse stroške, če na novo vzameš kredit...zato se ti mora res splačati, da kljub predčasnemu zaprtju kredita in ponovnemu odprtju, da greš k drugi banki...kar pa sama OM ponavadi ne naredi take razlike

ker recimo Gorenjska banka nima možnosti reprogramirati kredit....in jih zastopim...zakaj bi to naredili? jaz pa tudi bi rabil res ugodno varianto pri drugi banki, da bi na Gorenjski vse skupaj zaprl....vendar tako ugodne variante trenutno ni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

postar_si ::

FOM 2,5% na 25 let.

Mato989 ::

Likalnik je izjavil:

zakaj bi banka hotela reprogramirati kredit...kaj imajo od tega? razen, da gre sebi v škodo.
recimo če imaš kredit po OM 2,9% sedaj bi ga rad reprogramiral in dobil recimo 1,9%...banka je šla sebi v škodo saj bo na ta način manj dobila ti boš pa nekaj prihranil......
vem, da še vedno lahko vse skupaj zapreš in greš po kredit k drugi banki...ampak spet...moraš plačati vse stroške, če na novo vzameš kredit...zato se ti mora res splačati, da kljub predčasnemu zaprtju kredita in ponovnemu odprtju, da greš k drugi banki...kar pa sama OM ponavadi ne naredi take razlike

ker recimo Gorenjska banka nima možnosti reprogramirati kredit....in jih zastopim...zakaj bi to naredili? jaz pa tudi bi rabil res ugodno varianto pri drugi banki, da bi na Gorenjski vse skupaj zaprl....vendar tako ugodne variante trenutno ni


Saj si si sam odgovoril... Banka vedno gembla med možnostjo da zgubi clienta (in s tem tudi vodenje računa itd...) in da spuši recimo v enkratnem znesku 1.000 ali 2.000...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DimmniBurek ::

Še ene stvari ne razumem, Če imam jaz zdaj za odplačat ~106k € glavnice oz. ~145k € celotnega kredita, kako potem folk vzame kredit pri drugi banki in z njim poplača obstoječega? Ali ne bi v tem primeru rabil vzet 145k € kredita, kar pomeni da ga potem spet preplačaš 30k €?
Jaz sicer ne gledam, da bi ga vzel pri drugi banki, ampak tko, informativno?!
There Is No Stronger Drug Than Reality

Lonsarg ::

Banko se ti splaca menjat dokaj hitro. Ze tam pri 0.3%+ razlike ponavadi, je sicer treba case by case izracunati. Torej banki se splaca ponudit reprogramiranje, v kolikor pac dajo teh 0.3 slabso kot konkurenca in te vseeno ohranijo.

@DimmniBurek, ce ti odplacas logicno da ne bos placeval obresti za vnaprej, ampak zgolj glavnico, od kje ideja da bi bilo drugace? ("celotni kredit" ni nic drugega kot glavnica plus predvidene obresti ki se bodo nabrale in placevale sproti). Edino kar je se ekstra je strosek predcasnega odplacevanja, ki je pri variabilni ponavadi zastonj, pri fiksni pa 1% glavnice (zakonsko omejeno da ne smejo vec).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

DimmniBurek ::

Sounds reasonable :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

kuvanasarma ::

sniff je izjavil:

Uporabi tole:

https://we.tl/t-Vx6n7sj1XL



top kalkulator, sem ravno gledal kako sam naredit nekaj podobnega.

Kako bi lahko dodal še da mi upošteva vmesna dodatne vplačila.
Na primer da bi po 16 obrokih namesto 500€ vplačal 3000€?

Hvala!

barakus ::

sniff je izjavil:

Uporabi tole:

https://we.tl/t-Vx6n7sj1XL


Ta povezava je potekla.

Ima morda kdo še kakšen excel template za te izračune?

barakus ::

Odplačujem kredit 80k na 30 let z variabilno OM 2.0 + EURIBOR. Sedaj mi ponujajo, da lahko prekinem in sklenem nov kredit za preostanek 60k na 20 let fiksna OM 1.7%. Dodatni strošek 900 eur. Mislite da se splača?

Mato989 ::

barakus je izjavil:

Odplačujem kredit 80k na 30 let z variabilno OM 2.0 + EURIBOR. Sedaj mi ponujajo, da lahko prekinem in sklenem nov kredit za preostanek 60k na 20 let fiksna OM 1.7%. Dodatni strošek 900 eur. Mislite da se splača?


Zračunaj!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dosan ::

barakus je izjavil:

Odplačujem kredit 80k na 30 let z variabilno OM 2.0 + EURIBOR. Sedaj mi ponujajo, da lahko prekinem in sklenem nov kredit za preostanek 60k na 20 let fiksna OM 1.7%. Dodatni strošek 900 eur. Mislite da se splača?


Loan Amount Interest Rate Term in Years Monthly Payment
60,000.00€ 1.70% 20 295.08€

Skupaj plačano v 20 letih : 70,818.97€

Learn2google amortizacijski načrt prosim.

ubermensch ::

barakus je izjavil:

sniff je izjavil:

Uporabi tole:

https://we.tl/t-Vx6n7sj1XL


Ta povezava je potekla.

Ima morda kdo še kakšen excel template za te izračune?


Tudi jaz se priporočam za novo povezavo.

prtenjam ::

Imam kredit pri bivši ABanki, do včeraj NKBM in sedaj ... :) Kakorokli.

Moja izkušnja je sledeča:

  1. Tudi meni se je zdelo neverjetno, da bi banka odstopila od pogode v svojo škodo??? No neki razlogi obstajajo in so že omenjeni v tej tematiki, pa vendar... - tudi sam sem to spraševal v tej tematiki

  2. Prejšnji mesec sem šel na banko, kjer sem dve leti nazaj vzel kredit s fiksno OM 2,3%. Uslužbenka mi je ponudila reprogramiranje (zakar bi potreboval novo cenitev (366€) + spet k notarju (do 500€)) in potem 1,6%

  3. Pa sem šel v drugo poslovalnico ISTE banke - k neki čisto drugi uslužbenki - in ona mi je rekla "da bova napisala prošnjo za spremembo kreditnih pogojev, ter priložila 12 plač in ponudbo dveh drugih bank". Če odobrijo bo strošek 100€, če ne odobrijo ne bo stroškov. In so odobrili, tako da imam sedaj 1,75% ter strošek 100€



To je to. To je moja konkretna izkušnja. K tematiki torej lahko dodam še nasvet, da poskusite na različnih poslovalnicah vaše banke. Očitno so razlike.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

libreus ::

prtenjam je izjavil:

Imam kredit pri bivši ABanki, do včeraj NKBM in sedaj ... :) Kakorokli.

Moja izkušnja je sledeča:

  1. Tudi meni se je zdelo neverjetno, da bi banka odstopila od pogode v svojo škodo??? No neki razlogi obstajajo in so že omenjeni v tej tematiki, pa vendar... - tudi sam sem to spraševal v tej tematiki

  2. Prejšnji mesec sem šel na banko, kjer sem dve leti nazaj vzel kredit s fiksno OM 2,3%. Uslužbenka mi je ponudila reprogramiranje (zakar bi potreboval novo cenitev (366€) + spet k notarju (do 500€)) in potem 1,6%

  3. Pa sem šel v drugo poslovalnico ISTE banke - k neki čisto drugi uslužbenki - in ona mi je rekla "da bova napisala prošnjo za spremembo kreditnih pogojev, ter priložila 12 plač in ponudbo dveh drugih bank". Če odobrijo bo strošek 100€, če ne odobrijo ne bo stroškov. In so odobrili, tako da imam sedaj 1,75% ter strošek 100€



To je to. To je moja konkretna izkušnja. K tematiki torej lahko dodam še nasvet, da poskusite na različnih poslovalnicah vaše banke. Očitno so razlike.

Čestitam za dober posel. Res zanimivo, kako je celoten proces odvisen od ene same osebe ...

gansta ::

Pa si dejansko imel dve ponudbi od drugih bank?

prtenjam ::

gansta je izjavil:

Pa si dejansko imel dve ponudbi od drugih bank?

Da, to pa; seveda :)

Res je; tudi tukaj sem moral pokazati malce kreativnosti, saj banke res ne dajejo rade PISNIH ponudb. Eden izmed uslužbencev mi je povedal, da bi lahko ob prestavitvi na njihovo banko ipd.. dobil OM 1.4%, vendar pa mi tega ne bo dal na papirju kot ponudbo "ker velja tihi dogovor, da si banke ne zbijamo procentov" in tako vam na banki - na papir - bolj ali manj dajo le ponudbo, ki jo tako ali tako tržijo na spletnih straneh.

O moji "kreativnosti" pri pridobitvi ponudbe torej ne bom razlagal, bi pa samo opomnil, da si morate preračunati, kaj v resnici pomeni prehod in npr. 1,75% na 1,4%, saj mogoče to v mesečnem (letnem) znesku sploh ni veliko.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Ascendor ::

prtenjam je izjavil:


O moji "kreativnosti" pri pridobitvi ponudbe torej ne bom razlagal, bi pa samo opomnil, da si morate preračunati, kaj v resnici pomeni prehod in npr. 1,75% na 1,4%, saj mogoče to v mesečnem (letnem) znesku sploh ni veliko.


Zakaj pa ne bi razložil o tvoji "kreativnosti"? Morda še komu prav pride.

Gregor P ::

Meni so dali 1,4 % informativni izračun natisnjen .
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

celje ::

kje?

Gregor P ::

NLB.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Blumper ::

Danes bil na dbs, 1.65 spremenljiva, 100k na 30 let. Se mi dozdeva, da so najbolj prilagodljivi, baje je mogoče otroka pripisati enemu staršu in tako razbremenit kreditojemalca..
Ima kdo izkušnje?

Likalnik ::

SKB in Gorenjska imata trenutno 1,6 fiksna...v mojem primeru 10let 60k€

Blumper ::

Jah, nimajo fixne na 30 let.
Tudi ne vem še kaj bi sploh izbral, trenutno še zbiram ponudbe.
Swsaj grem se na Nlb in kasneje na sanpaolo

libreus ::

NKBM, 20 let, 1,75 % fiksna.

Old Spice ::

Vprašanje ni vezano na OM, pa vseeno. Katero dokumentacijo je potrebno banki priložiti, če bi želel da mi izda ponudbo za kredit?

Se pravi konkurenčna banka, verjetno lahko pri moji sama elektronsko preveri izplačila plač za zadnjih 12 mesecev? Verjetno lahko sami tudi vidijo, če je prisoten kak obstoječi kredit, lizing? Kaj jim moram posredovati o nepremičnini? Za število otrok potrebujejo kak dokument? Ali je potrebno prilagat pogodbo o zaposlitvi? Za lastno udeležbo, je dovolj, da poveš znesek udeležbe ali gledajo tvoj račun?

Govorim za korak, ko pridobivaš ponudbe s strani različnih bank.

libreus ::

@OldSpice
Sam sem od banke prejel take zahteve: Za izračun kreditne sposobnosti, katero izračunamo iz vaših mesečnih dohodkov potrebujem plač. liste za zadnjih 12 mes.- za oba, info o trenutnih obremenitvah iz naslova obstoječih kreditov in leasingov, številu vzdrževanih družinskih članov, starost kreditojemalca.

gansta ::

Hmm poleti so bile fiksne 1.5-1.6% in to celo oglasevali na internetu, gorenjska banka in ostale.

Kaj se sedaj obrača počasi nazaj, ker vidim zgoraj 1.7-1.8% ...?

libreus ::

Velik poudarek imajo predvsem na "dodatnih produktih" - to najbolj zniša om. Sam jih ne potrebujem in nisem vzel (po hitrem izračunu tistih 0,1 % razlike, niti ni več tako veliko, ko prišteješ še stroške kartic/paketov. Seveda ima vsak svojo zgodbo, poznanstvo ... slišati veliko "posebnih" zgodb, tako da ...

l0g1t3ch ::

sparkase; 180k, 15let, variablina OM 1.1%

Imam pa backup za nekje 40% kredita, če bi stvari ratale vroče v smislu EURIBOR-a.

Blumper ::

Bil na NlB. 15 minut v čakalnici 11 minut noter.
Nevem če je povsod tako ampak izkušnja, katastrofa.
Sem jo prosil po telefonu če mi lahko izda ponudbo po mailu in pravi da samo osebno.
No, danes mi naredi izračun, 30 let, 100k z obrestno 2.7%. Doda da se obrestna mera zniža z prenosom plače + nakup vsesorte njihovih produktov.
Ji rečem naj vse to izračuna pa pravi da se to šele po tem ko se ureja pogodba za kredit.
Btw, tak izračun sem naredil na njihovi spletni.
Pri meni odpade Nlb, ali pa bi se moral kam drugam odpeljati

l0g1t3ch ::

To si ti nekaj čudno urejal.

Vsaka banka, oz. kakih 7 pri katerih sm se menil za kredit, je dala konkretno boljšo ponudbo kot je bilo na spletnih kalkulatorjih.
Povsod sem seveda prinesel zadnjih 12 plačilnih list, to je pa to.

Seveda dobre pogoje dobiš šele s prestopom k banki, da tam prejemaš plačo itd... Ampak to so povsod brez težav upoštevali že ko so delali ponudbo.

Sedajle ko sem reprogramiral kredit, ko so tako padle OM, sem pa vse skupaj urejal kar preko zoom/teams/webex/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()
««
17 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167194308 (16434) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465200 (11548) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019567 (11230) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713242 (6006) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416269 (13805) 3p

Več podobnih tem