» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
15 / 46
»»

Šimpanz ::

Če se ne razumeš v nepremičnine je bolje vzeti agenta da pregleda če je vse ok. Lahko pa vzameš kredit pri banki in bojo oni vse preverili. Če ne bo vse ok ne bojo dali denarja.

Okapi ::

Najbolj varno je potem kupiti z leasingom. Banka kupi stanovanje, in vse preveri, ti pa potem odplačuješ in z zadnjim obrokom od banke kupiš nepremičnino. Je pa dražje kot klasično posojilo.

Lonsarg ::

Vazno za varnost je, da se v kupoprodajno pogodbo, podpisano se predno se placa aro, vpise da je prodajalec dolzan zagotoviti UD.

Sam agent NI zagotovilo da bo tak clen v pogodbi. Je vec sans da te bo direktno najet odvetnik, ki ga placas 200EUR, na to opozoril. Kot pa da te bo agent, kateremu placas 5000-10000. Zalostno ampak tako je, agenti so fejk obcutek varnosti.

Na tisoce kupcev nepremicnin v zadnjih 20 letih bo zgubljalo zivce in na tisoce denarja, ker so kupovali brez UD. Nekateri bodo celo prisiljeni predelati stanovanja in bodo izgubili tudi do polovico vrednosti ko bodo morali zdruzevati skupaj s sosedi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ekran ::

Verjetno neumno vprašanje, ampak kako pa poskrbeti, da v tem času, ko hodite od banke do banke in iščete najugodnejši kredit, stanovanje počaka? Verjetno je to potem izvedljivo samo pri stanovanjih, za katera praktično ni zanimanja?

Ali je vmes ara? Samo kaj pa, če potem ne dobite kredita oz. zneska, ki ga potrebujete za nakup stanovanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ekran ()

Lonsarg ::

Po bankas hodis 3-5 dni, en tok bo pa ustni dogovor o nakupu pocakal. V tem casu tudi ze lahko podpises predpogodbo za aro (ki pa postane veljavna sele z nakazilom are in z tem nakazilom se malo pocakas).

Se bolj prav pa je, da se o max kreditu, ki ga lahko dobis, pozanimas se predno zacnes hodit na oglede.

OZZY ::

Lonsarg je izjavil:


Se bolj prav pa je, da se o max kreditu, ki ga lahko dobis, pozanimas se predno zacnes hodit na oglede.


Max kredit je po navadi tako-- neto plača + prevoz in prehrana + regres (skupaj za zadnjih 12 mesecev) - nato izračunaš mesečni prihodek. Odšeteješ morebitne kredite in leaasinge ter če imate z partnerjem 1nega otroka odšteješ še cc 120 eur (drugi vzdrževani člani se pač drugače obračunavajo). Potem je tukaj še pogodj DSTi ki ne sme presegati določene vrednosti.
Je pa res, da koker sem informiran NLB vzame samo max 100 eur od prevoza in prehrane mesečno. Tudi če dobiš npr. 200 eur. Za kako drugo še nisem slišal.
Ostati ti mora 778 z odbitim kreditom za nepremičnino. Financirajo večinoma do 80% ocenjene vrednosti, nekje tudi 100% po določenimi pogoji. Tako da približno sam več kok si KS.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

RockyS ::

Najslabši možen nasvet kar je možno. Nikoli ne upoštevaj potnih stroškov in malice!
Zakaj? Ker pride covid in ostaneš brez potnih.
Ker imaš 25 ali več dni dopusta, kar pomeni da vsaj en mesec na leto ne dobiš potnih in malice.
Enako velja za morebitno bolniško/porodniško/očetovski dopust itd..

Kreditna sposobnost in pogoji se poiščejo tekom iskanja nepremičnine in ne šele ko jo najdeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

boocko ::

OZZY je izjavil:



Podoben primer sem imel v kranjski gori, kjer se je nepremičnina celo prodajala preko agencije. Cenilka je ugotoivla, da je na tistem območju dovoljena gradnja, mislim da samo objekti z do 8 stanovanji. Notri pa jih je bilo veliko več (13 ali 14) saj je prejšnji kupec zadevo predelal. Potem pa se je agent še nekaj usajal in ni hotel vračati are z različnimi izgovori, da je objekt star in da tisti prostorski načrt ne velja itd.. Na koncu jo je. Dejansko tudi agentu ni 100% za zaupati.
Je pa res, da cenilec košta in je tvoj strošek. Dogovor stroška pa je lahko, da se razdeli med oba in če je gradnja neskladna strošek plača prodajalec - pač vse v predpogodbi.
Ja še to.. ara se lahko v takem primeru deponira tudi pri notarju. Sicer nekaj vzame za to je pa garancija za vračilo.


Če je za neizpolnitev pogodbe kriva stranka, ki je aro prejela, lahko kupec zahteva povrnitev dvojne are, (razen če je bila v pogodbi odstopna kazen drugače dogovorjena). Ali je bilo tudi v tem primeru tako? Zanima me, koliko ljudi to v praksi izkoristi.

Invictus ::

OZZY je izjavil:


Notar dejansko ne pregleda stanja nepremičnine in ne naredi obiska - tako da dejanskega stanja na terenu ne gleda.

Notar ne preverja same nepremičnine c(ker naj bi to naredil kupec ;)), preveri pa vso papirologije, in če ne štima, ne potrdi posla... Še posebno, če je v igri hipotekarni kredit...

To pomeni, GD, UD, in še soglasje vojske, če je nepremičnina v bližini vojaških objektov, mislim, da krog 5km... Sicer to zadnje se ukinja, ampak leto in pol nazaj je bilo to še v veljavi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DimmniBurek ::

Živjo,
3 leta plačujem kredit (celotna doba 25 let), ali se da na banki "rekalkulirati" kredit? Ker če dam informativni izračun, mi da manjšo obrestno mero kot jo imam sedaj. Se to prakticira?
There Is No Stronger Drug Than Reality

jabe ::

Da! Ali pa nov kredit za poplačilo starega, če se izide. Pri 25 letnem bi skoraj stavila da se... Tu seveda svetujem, da se višina anuitete obdrži pa rocnost zniža.

DimmniBurek ::

Jemljete spremenljivo OM? Jaz imam fiksno, pa vidm da je spremenljiva (vsaj zaenkrat velik nižja)...
There Is No Stronger Drug Than Reality

jabe ::

Na 20 let pri zdajšnjih 1,8% ali še nižje absolutno fix. Inflacija ga poje. Če na 10 pa raje spremenljivo. Plačaš na koncu manj. Pač če spekulriamo, da v 10 letih Euribor ne bo zrastel za več kot 1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

OZZY ::

RockyS je izjavil:

Najslabši možen nasvet kar je možno. Nikoli ne upoštevaj potnih stroškov in malice!
Zakaj? Ker pride covid in ostaneš brez potnih.
Ker imaš 25 ali več dni dopusta, kar pomeni da vsaj en mesec na leto ne dobiš potnih in malice.
Enako velja za morebitno bolniško/porodniško/očetovski dopust itd..

Kreditna sposobnost in pogoji se poiščejo tekom iskanja nepremičnine in ne šele ko jo najdeš.


Jaz sem napisal, kaj banka LAHKO upošteva in SME upoštevati pri letnem dohodku. V kaki meri pa imajo interna pravila na to prilagojena je pa drugo.
Sam sem prav takega mnenja kot ti, da upoštevanje tega do določene vsote je OK. Ti moraš prav tako priti na šiht in nekaj pojest.
Go with the flow.

OZZY ::

Invictus je izjavil:

OZZY je izjavil:


Notar dejansko ne pregleda stanja nepremičnine in ne naredi obiska - tako da dejanskega stanja na terenu ne gleda.

Notar ne preverja same nepremičnine c(ker naj bi to naredil kupec ;)), preveri pa vso papirologije, in če ne štima, ne potrdi posla... Še posebno, če je v igri hipotekarni kredit...

To pomeni, GD, UD, in še soglasje vojske, če je nepremičnina v bližini vojaških objektov, mislim, da krog 5km... Sicer to zadnje se ukinja, ampak leto in pol nazaj je bilo to še v veljavi...


Da. preveri papirologijo. Dejanskega stanja pa ne.. In tukaj nastane problem za kupca če tega ne preveri prej. Preveri pa lahko le s kako pooblaščeno osebo, npr. cenilec, ki pogleda prav tako papirologijo in dejansko stanje. Če ne potrebuješ kredita je super, zaplete pa se lahko kasneje, ko hočeš kaj delati pa se ugotovi, da nekaj ni ok in ne dobiš soglasja dokler ne urediš za nazaj.
Go with the flow.

Invictus ::

Tudi, če cenilec preveri, so lahko kasneje problemi. Cenilec preveri za banko, ali bo banka v primeru neodplačevanja kredita lahko zaplenila nepremičnino in jo brez problema prodala. Da bodo takrat papirji štimali...

Ne bo pa preveril geodetskega stanja, porazno v celi Sloveniji - imajo za 40 let dela, kao, meje s sosedi, soglasja z občino, lastniki cest, itn...

To zadeve pridejo na vrsto kasneje, ko boš začel kaj obnavljati.

Zdaj je trend glupačev na občinah, da moraš delati ograjo 5m od ceste...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mujek ::

DimmniBurek je izjavil:

Živjo,
3 leta plačujem kredit (celotna doba 25 let), ali se da na banki "rekalkulirati" kredit? Ker če dam informativni izračun, mi da manjšo obrestno mero kot jo imam sedaj. Se to prakticira?

Odvisno od primera.
Jaz sem lahko spremenil fiksno obrestno mero (NLB - moral plačati ponovno odobritev kredita).
Kolega, ki ima kredit z spremenljivo obrestno mero pa bi moral ponovno k notaru, ponovno cenitev (NKMB). Na koncu je ugotovil, da bi imel več stroška kot dobitka.

Invictus ::

Meni pa Unicredit vsake 3 mesece na noovo obvračuna obrestno mero.

Sem prišel iz 1,56 na 1,35...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

marvin42 ::

Invictus je izjavil:

Meni pa Unicredit vsake 3 mesece na noovo obvračuna obrestno mero.

Sem prišel iz 1,56 na 1,35...


Zato se ji pa reče spremenljiva :)
Mostly Harmless

Likalnik ::

mujek je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Živjo,
3 leta plačujem kredit (celotna doba 25 let), ali se da na banki "rekalkulirati" kredit? Ker če dam informativni izračun, mi da manjšo obrestno mero kot jo imam sedaj. Se to prakticira?

Odvisno od primera.
Jaz sem lahko spremenil fiksno obrestno mero (NLB - moral plačati ponovno odobritev kredita).
Kolega, ki ima kredit z spremenljivo obrestno mero pa bi moral ponovno k notaru, ponovno cenitev (NKMB). Na koncu je ugotovil, da bi imel več stroška kot dobitka.


tako je odvisno od primera in od banke...GB noče nič slišati o rekalkulaciji kredita....samo možnost je, da se komplet kredit zapre in odpre novi...seveda je potrebno vse stroške še enkrat plačati....na koncu bi tudi jaz imel višje stroške kot pa odbitka.

DimmniBurek ::

Kakšna je pa opcija da greš k drugi banki? Torej pri eni (SKB) poplačaš 100% kredita v šusu z drugim kreditom?
A ni neka fora, da če predčasno odplačaš kredit, da ti zaračunajo neke stroške?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Likalnik ::

10.000EUR na leto lahko odplačaš brez dodatnih stroškov....kar je več kot ta znesek se ti pa zaračunajo dodatni stroški predčasnega odplačila kredita.

načeloma ni problem zamenjati banko...samo kot smo že napisali...vsi stroški za ponovno odprtje kredita te počakajo + predčasnega zaprtja...vsak pa pri sebi ve ali se mu to izplača ali ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

DimmniBurek ::

Ampak v primeru da menjaš banko, ti bojo zaračunali stroške predčasnega odplačila kredita, je tako?
There Is No Stronger Drug Than Reality

jabe ::

Če imaš fix obrestno mero in glavnice nad 10kEUR trenutno, je to 1%. Če imaš spremenljivo, potem stroškov ni. Banka lahko zaračuna, zato da papirje skup sklamfa ipd, do polovice stroškov odobritve, zato je važno, kaki so ti bili. So vse sorte, od 0 do 800EUR in cez. Sparkasse stroške cenilca skrije v stroške obodritve in reče, pa vam ni treba še za to skrbeti, ampak razlog je seveda drugje...

Potem pa ponovno za nov kredit čaka komplet procedura. Cenitev, stroški odobritve, notar,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Lonsarg ::

Odvisno sicer od visine kredita, ampak tko na oko za tipične velikosti kreditov za stanovanje se ti splača odplačat in nov kredit vzet šele pri 0.3%+ razliki. Če je kredit manjši in na manj kot 10 let morda šele pri 0.5%+ razliki.

Reprogramirat z aneksom za 100EUR pa se po drugi strani splača že pri 0.1% razliki.

Banke seveda vse to vejo in ti za reprogramiranje ponudijo slabšo obrestno mero, kot bi ti jo za nov kredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Likalnik ::

Lonsarg je izjavil:

Odvisno sicer od visine kredita, ampak tko na oko za tipične velikosti kreditov za stanovanje se ti splača odplačat in nov kredit vzet šele pri 0.3%+ razliki. Če je kredit manjši in na manj kot 10 let morda šele pri 0.5%+ razliki.

Reprogramirat z aneksom za 100EUR pa se po drugi strani splača že pri 0.1% razliki.

Banke seveda vse to vejo in ti za reprogramiranje ponudijo slabšo obrestno mero, kot bi ti jo za nov kredit.


se strinjam, da ponudijo slabšo obrestno mero pri reprogramiranju v primerjavi z povsem novim kreditom...kar je tudi logično in sprejemljivo....tudi "slabša" reprogramirana OM je boljša kot pa trenutna obstoječa.

kolikor sem si jaz računal se mi ni splačalo... trenutnega 60kEUR, 2,3% fiksna, na 15 let (sedaj še 13 let) zapreti ta kredit in odpreti novega za 1,6% fiksno za 13 let....da bi se mi splačalo bi moral vzeti na 15 let in ne na 13let kot imam še obstoječega....kar pomeni, da bi vse skupaj odplačeval še 2 leti dalj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Gregor P ::

Tudi mene sicer moti, da moraš kot komitent neke lastne banke, kjer si stranka že več let, dejansko sam poskrbeti za vse in obenem biti tudi pogajalsko vešč posla ter biti več kot le informiran potrošnik.

Ampak vsekakor je npr. reprogramiranje starega hipotekarnega kredita za obdobje 20-25 let z recimo takrat variabilno 2,8% obrestno mero (sedaj najbrž okoli 2,3%) lahko odlična investicija, če recimo uspeš s poplačilom zmanjšati obdobje plačevanja vsaj za polovico (pri enaki mesečni obročni obremenitvi) in pri pri tem recimo zmanjšati obrestno mero na fiksno 1,4%, ob tem pa odpade tudi hipoteka, ker je že toliko manjši znesek (ker ne potrebuje takšnega zavarovanja in sta poroka dovolj, ali pa neka zavarovalna vsota okoli 500,- evrov, če nimaš porokov - banka se vedno trudi najti dodatne stroške za svoje komitente in pa neke njihove bančne produkte:'(). To sem sedaj podal dejansko realen primer.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jabe ::

Pač, zdaj gre zato, da se ve, kake so kaj opcije. Cifre mora pa vsak svoje notri vstaviti.

DimmniBurek ::

Recimo jaz sem vzel 117k na 25let z fiksno 3.1%. Odplačal sem 2 leti 4 mesece. Zdaj sem vpisal v informativni izračun na netu za 100k in 20 let (torej manj kot mi je ostalo) in mi vrže fiksno obrestno mero okoli 2-2.5%.
There Is No Stronger Drug Than Reality

kriptobog ::

DimmniBurek je izjavil:

Recimo jaz sem vzel 117k na 25let z fiksno 3.1%. Odplačal sem 2 leti 4 mesece. Zdaj sem vpisal v informativni izračun na netu za 100k in 20 let (torej manj kot mi je ostalo) in mi vrže fiksno obrestno mero okoli 2-2.5%.


Na 20 let bi moral dobiti fiksno pod 2%. Pojdi na bako in zahtevaj spremembo obrestne mere. Strošek je ponavadi okoli 250€, prihranek pa precejšen pri takem znesku.

jabe ::

117kEUR na 25 let s 3,1% OM je cca 561EUR mesečne anuitete in na koncu plačaš cca 168300EUR. danes po 28 mesecih, ti ostane cca 109500EUR glavnice, za kar boš plačal še cca 152500EUR, če pustiš, kot je sedaj.

Če obdržiš anuiteto in dobiš fix 1,8%, potem boš nov kredit odplačeval 231 mesecev. Skupaj na koncu pa plačaš za ta nov kredit namesto 152500EUR zgolj 129500EUR. Nekaj razlike je. tudi še ko nabiješ 1000EUR, kolikor te zna nov kredit koštat. Če pa banka z aneksom zniža na kaj podobnega, je pa čista zmaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

DimmniBurek ::

Sem najdu en excel kalkulator, tam je typo, odplačal sem 3 leta, 4 mesce, se pravi 40 mescu. Prišparal bom 17k€ pri 1.8% oz. 15k pri 2%. Se kar splača ja :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Twixz ::

Zdaj so mi pa rekli da stanovanjskega kredita ne dobim ker imam prenizko osnovo (ali ima samo NLB zdaj po novem to da se gleda gola osnova, brez malice, potnih in regresa).
Kaj so zdaj moje opcije? Poroka ne dobim, niti ga na nek način nočem.

Gotovinskega dobim 20.000€ takoj (se gleda baje tudi potni, malica in regres).

Počakam do spomladi, če se kaj spremeni? S kreditom se mi ne mudi in ga do spomladi niti ne rabim (se vselitev zamakne za par mesecev.)
Nočem pa vzet 10.000 zdaj pa potem spet, ker rabim cca. dobrih 20.000€.
V špilu je še nakup avta v roku treh let.

Likalnik ::

Čudno, ker so vse skupaj upoštevali v osnovo...malico, prevoz, regres in 13 plačo....
razen, če so sedaj ( v kratkem ) kaj spremenili

oziroma probaj še pri kakšni drugi banki.

Twixz ::

Za stanovanjskega baje ne gledajo na drugo kot neto plačo.

SKB ima 500 evrov manj za plačat na koncu gotovinski kredit. Ima nad 20.000€ nižjo obrestno mero.
Addiko, NLB in Unicredit so srednja žalost.
Ali preveč kompliciram?

kriptobog ::

Koliko sploh potrebuješ? Na kakšno plačo? Koliko lastnih sredstev?

Likalnik ::

Twixz je izjavil:

Za stanovanjskega baje ne gledajo na drugo kot neto plačo.

SKB ima 500 evrov manj za plačat na koncu gotovinski kredit. Ima nad 20.000€ nižjo obrestno mero.
Addiko, NLB in Unicredit so srednja žalost.
Ali preveč kompliciram?


stanovanjski kredit sem vzel lansko leto aprila...pa mi je vse štela zraven...ne samo neto plačo...če ti po pravici povem...vse prihodke v enem letu(tudi iz drugih naslovov..ne samo plače)...je seštela pa delila z 12....in sem bil kreditno sposoben (GBKR)

Twixz ::

Koliko sploh potrebuješ?


Inštalacije, izolacija in stene narejene. Okna in balkonska vrata menjal lani.

Zdaj odvisno. Najraje bi vse naenkrat naredil. Imam 85 m2 neto bivalne površine, 5 sob + hodnik.

- Omet in estrihi cca. 2.000EUR,
- Vinil (cca. 25EUR m2 (recimo nek nadpovprečni)) + letve, podloga = slabe 3000EUR. (odštejemo kopalnico),
- Vgradne žarnice, itd. = 2.000EUR (radiatorje že imam),
- Kopalnica = 3000EUR (Merkur kopalnice, izris),
- Kuhinja + jedilnica = cca. 6000EUR (?) (GA+ kuhinje izris, z aparati Bosch) - mogoče Rutar ceneje?,
- Dnevna = 2000EUR,
- "Kabinet" = max. 1000EUR,
- Otroška soba = 1500EUR.

In smo na 20.500EUR :)
Računam pa da bi vzel okoli 25, mogoče kakega jurja manj.

Na kakšno plačo? Koliko lastnih sredstev?


Na plačo 1400 s potnimi in malico (25 delovnih dni povprečno). Sobote delam večino (4 ure, da dobim potne in malico).
Lastnih sredstev cca. 1000€. Mi pa ostane na mesec 200€ če res luksuzno živim. Ostane mi lahko tudi do 500€ če se malo v roke vzamem :) (v planu je našparat 3 jurje do marca).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

c3p0 ::

Ometi in estrihi 2k? Malo nerealno.

jabe ::

Zdaj se gleda vse. Koliko na račun pride. VENDAR, se odbijajo otroci.

Ostale racunice ne vem... Definitivno se stanovanjski bolj splača, ker so obrestne mere nižje, bi pa rekla, da ga za tak znesek zavarujes z zavarovalnico ne hipoteko.

Likalnik ::

Itak za 20 čmokov se gre na zavarovalnico..tu ni debate....pač čudno je, da mu na banki niso upoštevali še ostalih prihodkov...razen, če so mu ampak so mu odbili stran otroke in posledično ni bil sposoben....ker na plačo 1400€...20k€ ne bi smelo biti težav

Gregor P ::

Če še ni bilo zapisano, se upošteva tudi koliko je sicer tvoj del mesečnih stroškov (krediti, zavarovanja tudi zdravstveno, zdravila, hrana, pijača, obleke, ostali računi, prevoz, počitnice, hišni ljubljenčki itd.), po spominu se dokument imenuje "Izjava o življenjskih stroških kreditojemalca/-ke".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jabe ::

Itak... Izpolniš obrazec, koliko te kaj stane v življenju (torej kako živiš) in še izpiske zahtevajo in gledajo, kje kaj zaoravljas in koliko imaš dejansko rezerve.

Twixz ::

Ometi in estrihi 2k? Malo nerealno.


7EUR/m2 Estrih = 600EUR
Omet, 9EUR / m2 = 1200EUR

ker na plačo 1400EUR...


Za zadnje leto je povprečje plače 1000EUR ker sem vmes dobil dva aneksa k pogodbi.

Ostale racunice ne vem... Definitivno se stanovanjski bolj splača, ker so obrestne mere nižje, bi pa rekla, da ga za tak znesek zavarujes z zavarovalnico ne hipoteko.


20.000EUR gotovinskega kredita trenutno ni ovir. Moti me, ker bom plačal obresti toliko več, da bi lahko imel še za polovico avta zraven.

Itak je pa še vedno opcija da do pohištva zrihtam vse, pa potem opremim "za silo" in je. Ni pa luštno če imaš vse splanirano, pa te potem te številke jebejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

Gregor P ::

Pa saj praktično nikoli ne moreš imeti vsega v enem dnevu, tako da ti etape (glede na finančne zmožnosti) ne uidejo. Primer nakupa klime; preden sem jo po 5-ih letih končno kupil, sem moral najprej urediti izolacijo, pa senčila itd. in je to tudi bilo bolje tako, ker če bi najprej kupil klimo, bi ta delovala vedno na visokih obratih ter porabila veliko energije, ker še ni bilo ne dobre izolacije prostorov, ne senčil na oknih.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

RockyS ::

Hrkrati pa 5 let trpel brez klime. Kar slab kompromis.
Sploh ker je klima 700€ kar se da privarčevati s tem da se ne gre na en dopust ali pa z rabljenimi učbeniki za otroke itd.

celje ::

Twixz je izjavil:

Koliko sploh potrebuješ?


Inštalacije, izolacija in stene narejene. Okna in balkonska vrata menjal lani.

Zdaj odvisno. Najraje bi vse naenkrat naredil. Imam 85 m2 neto bivalne površine, 5 sob + hodnik.

- Omet in estrihi cca. 2.000EUR,
- Vinil (cca. 25EUR m2 (recimo nek nadpovprečni)) + letve, podloga = slabe 3000EUR. (odštejemo kopalnico),
- Vgradne žarnice, itd. = 2.000EUR (radiatorje že imam),
- Kopalnica = 3000EUR (Merkur kopalnice, izris),
- Kuhinja + jedilnica = cca. 6000EUR (?) (GA+ kuhinje izris, z aparati Bosch) - mogoče Rutar ceneje?,
- Dnevna = 2000EUR,
- "Kabinet" = max. 1000EUR,
- Otroška soba = 1500EUR.

In smo na 20.500EUR :)
Računam pa da bi vzel okoli 25, mogoče kakega jurja manj.

Na kakšno plačo? Koliko lastnih sredstev?


Na plačo 1400 s potnimi in malico (25 delovnih dni povprečno). Sobote delam večino (4 ure, da dobim potne in malico).
Lastnih sredstev cca. 1000€. Mi pa ostane na mesec 200€ če res luksuzno živim. Ostane mi lahko tudi do 500€ če se malo v roke vzamem :) (v planu je našparat 3 jurje do marca).


25 eur/m2 za nadpovprecni vinil? kje si pa to videl? jaz sem placal 66 eur za m2. pa ni bil niti blizu najdrazjih.
merkur kopalnica 3K? baje bolj 5K +…. osnovna zalost.
omet in estrihi 2K? dream on.

jaz ti svetujem da najdes najprej mojstre, vrzes vse predracune na mizo in sele potem razmisljas o kreditu.

na katerem koncu pa si? mogoce pa je pri vas ceneje…

Gregor P ::

RockyS je izjavil:

Hrkrati pa 5 let trpel brez klime. Kar slab kompromis.
Sploh ker je klima 700€ kar se da privarčevati s tem da se ne gre na en dopust ali pa z rabljenimi učbeniki za otroke itd.
ok v mojem primeru gre kar za močnejšo klimo, ki stane več kot 2x toliko (z montažo). In pa skoraj zagotovo sem več prihranil na ta način kot pa če bi najprej vgradil klimo (manj porabe, manj za gretje itd.). Dejansko že samo dobra izolacija in senčila ohranjajo nizko temperaturo, le ko so vročinski valovi pride pa tudi klima prav. Pa še na dopuste lahko greš 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Twixz ::

celje je izjavil:

Twixz je izjavil:

Koliko sploh potrebuješ?


Inštalacije, izolacija in stene narejene. Okna in balkonska vrata menjal lani.

Zdaj odvisno. Najraje bi vse naenkrat naredil. Imam 85 m2 neto bivalne površine, 5 sob + hodnik.

- Omet in estrihi cca. 2.000EUR,
- Vinil (cca. 25EUR m2 (recimo nek nadpovprečni)) + letve, podloga = slabe 3000EUR. (odštejemo kopalnico),
- Vgradne žarnice, itd. = 2.000EUR (radiatorje že imam),
- Kopalnica = 3000EUR (Merkur kopalnice, izris),
- Kuhinja + jedilnica = cca. 6000EUR (?) (GA+ kuhinje izris, z aparati Bosch) - mogoče Rutar ceneje?,
- Dnevna = 2000EUR,
- "Kabinet" = max. 1000EUR,
- Otroška soba = 1500EUR.

In smo na 20.500EUR :)
Računam pa da bi vzel okoli 25, mogoče kakega jurja manj.

Na kakšno plačo? Koliko lastnih sredstev?


Na plačo 1400 s potnimi in malico (25 delovnih dni povprečno). Sobote delam večino (4 ure, da dobim potne in malico).
Lastnih sredstev cca. 1000€. Mi pa ostane na mesec 200€ če res luksuzno živim. Ostane mi lahko tudi do 500€ če se malo v roke vzamem :) (v planu je našparat 3 jurje do marca).


25 eur/m2 za nadpovprecni vinil? kje si pa to videl? jaz sem placal 66 eur za m2. pa ni bil niti blizu najdrazjih.
merkur kopalnica 3K? baje bolj 5K +…. osnovna zalost.
omet in estrihi 2K? dream on.

jaz ti svetujem da najdes najprej mojstre, vrzes vse predracune na mizo in sele potem razmisljas o kreditu.

na katerem koncu pa si? mogoce pa je pri vas ceneje…


Vinil si plačal 66€ za m2? No lepo :D

Kopalnica je bila izrisana po tlorisu in če bi hotel dražje bi moral imet stroje za 1000€ :D

Omet in estrihi so izračunani od mojstrov :)

Sem iz savinjsko koroškega konca :)

velikBrokoli ::

Twixz je izjavil:

Koliko sploh potrebuješ?


Inštalacije, izolacija in stene narejene. Okna in balkonska vrata menjal lani.

Zdaj odvisno. Najraje bi vse naenkrat naredil. Imam 85 m2 neto bivalne površine, 5 sob + hodnik.

- Omet in estrihi cca. 2.000EUR,
- Vinil (cca. 25EUR m2 (recimo nek nadpovprečni)) + letve, podloga = slabe 3000EUR. (odštejemo kopalnico),
- Vgradne žarnice, itd. = 2.000EUR (radiatorje že imam),
- Kopalnica = 3000EUR (Merkur kopalnice, izris),
- Kuhinja + jedilnica = cca. 6000EUR (?) (GA+ kuhinje izris, z aparati Bosch) - mogoče Rutar ceneje?,
- Dnevna = 2000EUR,
- "Kabinet" = max. 1000EUR,
- Otroška soba = 1500EUR.

In smo na 20.500EUR :)
Računam pa da bi vzel okoli 25, mogoče kakega jurja manj.

Na kakšno plačo? Koliko lastnih sredstev?


Na plačo 1400 s potnimi in malico (25 delovnih dni povprečno). Sobote delam večino (4 ure, da dobim potne in malico).
Lastnih sredstev cca. 1000€. Mi pa ostane na mesec 200€ če res luksuzno živim. Ostane mi lahko tudi do 500€ če se malo v roke vzamem :) (v planu je našparat 3 jurje do marca).


Resno vprašanje, za kaj porabiš 1200 eur na mesec? Se mi zdi veliko, pa nisem skopuh.
««
15 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167194349 (16475) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465206 (11554) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019570 (11233) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713250 (6014) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416270 (13806) 3p

Več podobnih tem