» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
5 / 46
»»

winko12345 ::

Sam sem dobil preko S.p,ja vredu ponudbo samo pri SKB

Imel sem pa obe opcije hipotekarni in zavarovalnica..

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

genesiss je izjavil:

Na kak način si pa pristopil k pogajanjem? Si imel kakšno kontra ponudbo ali kak drug leverage?


Točno, imel sem ponudbo in sem hodil od banke do banke in vsakokrat naprej šel z najnižjo ponudbo. Pomaga, če imaš kaj v rokah. Se takoj začenjo pogajati.

Wrop ::

shotalick je izjavil:


Se podpišem. Tudi mi2 z ženo sva v fazi, ko jemljeva kredo. In sicer cca. 70k in sva dobila na SKB najboljšo ponudbo (hipotekarni). Obrestna mera 3,05 (fix) - pa bova prišla nižje, že vem. Enako stroške kredita 250€. Na NLB mi je ponudila 4,15 obrestno, sm jo kar pogledal.


Zakaj sploh fiksno obrestno mero? Koliko let in znesek mesečno, če ni skrivnost?

3p ::

Wrop je izjavil:

Zakaj sploh fiksno obrestno mero? Koliko let in znesek mesečno, če ni skrivnost?


obrestno tveganje?

FTad ::

3p je izjavil:

Wrop je izjavil:

Zakaj sploh fiksno obrestno mero? Koliko let in znesek mesečno, če ni skrivnost?


obrestno tveganje?


saj, a ni tudi eurobor ze dolgo izredno nizek in je za pricakovati, da se bo slej ali prej povecal? Torej znajo biti obresti pri kreditu brez fiksne obrestne mere po parih letih dodatno vecje.

Invictus ::

O povečanju euriborja se sanja vsaj že 2 leti, če že ne več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Saj tudi krediti v CHF so bili super. Pa vemo, kaj je prinesel čas.

Alien123 ::

Jaz sem šel povprašat za kredit na NLB.. oni plačajo 60% vrednosti stanovanjskega nakupa.. vem da mi je na koncu nekak tak zračunala da bi za 30 let dobil 53 tisoč, vrnit pa bi moral 100 tisoc.. za 25 let pa bi dobil 46 tisoc vrnit pa bi moral okrog 70 tisoc.. vglavnem polom od banke, upam da najdem izpiske ki mi je dala pa pokazem

SkIDiver ::

@miko22 obresti se dvigajo, čeprav sedaj kot kaže stojijo. So pa nekateri v začetku 2017 dobili kredite s precej ugodnimi obrestnimi merami.

@genesiss na NLB sem prišel s ponudbo SKB-ja. SKB pa je bila prva banka na katero sem šel. Za fiksno obrestno mero takrat nisem dobil boljše ponudbe. Lahko bi se odločil za spremenljivo obrestno mero, ampak nisem za takšen riziko.

@Alien123 na SKB dobiš 85% vrednosti nepremičnine, ki jo oceni cenilec. V mojem primeru je bila novogradnja in je bil največji znesek kredita 85% od oglaševane prodajne cene stanovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Invictus ::

Danes šel na unicredit.

Za 200k na 10 let bom plačal 20-23k obresti, odvisno ali vzamem življenjsko zavarovanje ali ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BladE_ ::

Kako 20-23k obresti, nekaj na približno? A nisi bil tam, ti niso naredili točnega izračuna? So ti kaj natisnili, da greš lahko recimo na drugo banko "barantat"? Ne vem kako to gre ampak verjetno ti na banki ne govorijo "ja, plačal boš približno toliko"?
Akcija - Reakcija

user4683 ::

Invictus je izjavil:

Danes šel na unicredit.

Za 200k na 10 let bom plačal 20-23k obresti, odvisno ali vzamem življenjsko zavarovanje ali ne...

Zelo podoben deal sem pred letom in pol dobil na LONu, samo da je bila spremenljiva obrestna mera. In da bo kredit cez nekaj mesecev ze poplacan, tako da bo slo samo 5k za obresti :)

Invictus ::

BladE_ je izjavil:

Kako 20-23k obresti, nekaj na približno? A nisi bil tam, ti niso naredili točnega izračuna? So ti kaj natisnili, da greš lahko recimo na drugo banko "barantat"? Ne vem kako to gre ampak verjetno ti na banki ne govorijo "ja, plačal boš približno toliko"?

Si malo funkcionalno nepismen?!?!?!?!

user4683 je izjavil:


Zelo podoben deal sem pred letom in pol dobil na LONu, samo da je bila spremenljiva obrestna mera. In da bo kredit cez nekaj mesecev ze poplacan, tako da bo slo samo 5k za obresti :)

Saj jaz isto špekuliram...

Še ena letna pogodba z Nemci, pa bo zadeva poplačana v dveh letih :D.

Saj pri meni je šlo tudi za spremenljivo obrestno mero...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Bekiiiii ::

shotalick je izjavil:

SkIDiver je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Namreč ko vse stroške sešteješ, prideš do tega, da je najdražja banka SKB in da je ena izmed najcenejših za najem kredita prav NLB, čeprav vsi pljuvajo po njej.


V mojem primeru to ne bo držalo. Kredit za nakup nepremičnine s fiksno obrestno mero, ki je zavarovan s hipoteko na nepremičnino je bil zame bistveno bolj ugoden pri SKB kot pri NLB. Stroški poslovanja na eni ali drugi banki so zame skoraj identični medtem, ko je NLB hotel 700EUR za stroške kredita sem zanje na SKB plačal 250EUR, obrestna mera na SKB 2.95% letno, NLB pa 4.05% letno. Po nekih vezah in poznanstvih bi na NLB dobil celo 3.95% obrestno mero. Pod črto je bil tudi EOM precej višji na NLB kot SKB.

Pa da ne govorim o odnosu NLB vs SKB. Na NLB so me, razen z izjemo ene gospe, vedno obravnavali kot zadnje govno. Na SKB-ju vedno korekten in primeren odnos.


Se podpišem. Tudi mi2 z ženo sva v fazi, ko jemljeva kredo. In sicer cca. 70k in sva dobila na SKB najboljšo ponudbo (hipotekarni). Obrestna mera 3,05 (fix) - pa bova prišla nižje, že vem. Enako stroške kredita 250€. Na NLB mi je ponudila 4,15 obrestno, sm jo kar pogledal.


Ja meni isto rekla pri SKB da pod 3.00 grejo ce jim prineses boljso ponudbo iz druge banke. Na 20 let 75k.. Pri unicredit ze v startu mi dala ponudbo pod 3.00...

pri skb je se 85% vrednost neprenicnine. Uni ima 80%.. a druge imajo 70% oz se manj... Sem pa bil pri skb v 2 poslovalnicah. V prvi je gospa bla tolk neprijazna in nezgovorna. A druga poslovalnica cisto nasprotje..

Gregor P ::

Moje izkušnje so takšne, da dobim v različnih poslovalnicah iste banke drugačne ponudbe.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

3p ::

FTad je izjavil:

3p je izjavil:

Wrop je izjavil:

Zakaj sploh fiksno obrestno mero? Koliko let in znesek mesečno, če ni skrivnost?


obrestno tveganje?


saj, a ni tudi eurobor ze dolgo izredno nizek in je za pricakovati, da se bo slej ali prej povecal? Torej znajo biti obresti pri kreditu brez fiksne obrestne mere po parih letih dodatno vecje.


Ja in ne. V normalnih razmerah bi seveda počasi pričakovali dvig čez dolgoletno povprečje (glede na to, da je bil zdaj kar dolgo pod povprečjem). A ECB bo letos končala tiskanje, ne bo pa še dvigovala obrestne mere. Kar pomeni, da jih lahko še pred dvigom obrestne mere preseneti naslednja recesija... takrat pa bi naj centralne banke načeloma zniževale obrestno mero. Tako da... če ima kdo kristalno kroglo...

BladE_ ::

Invictus je izjavil:

BladE_ je izjavil:

Kako 20-23k obresti, nekaj na približno? A nisi bil tam, ti niso naredili točnega izračuna? So ti kaj natisnili, da greš lahko recimo na drugo banko "barantat"? Ne vem kako to gre ampak verjetno ti na banki ne govorijo "ja, plačal boš približno toliko"?

Si malo funkcionalno nepismen?!?!?!?!


Kakorkoli že, daj sken/sliko tega izračuna, predstavi mi kako zgleda izračun, da bom vedel.
Akcija - Reakcija

Invictus ::

FTad je izjavil:

Torej znajo biti obresti pri kreditu brez fiksne obrestne mere po parih letih dodatno vecje.

Tudi krediti s fiksno obrestno mero imajo vgrajeno varovalko, da se obrestna mera lahko spremeni ob določenih pogojih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

3p ::

Invictus je izjavil:

FTad je izjavil:

Torej znajo biti obresti pri kreditu brez fiksne obrestne mere po parih letih dodatno vecje.

Tudi krediti s fiksno obrestno mero imajo vgrajeno varovalko, da se obrestna mera lahko spremeni ob določenih pogojih...


Ja, baje na nekaterih bankah.

Invictus ::

3p je izjavil:

Invictus je izjavil:

FTad je izjavil:

Torej znajo biti obresti pri kreditu brez fiksne obrestne mere po parih letih dodatno vecje.

Tudi krediti s fiksno obrestno mero imajo vgrajeno varovalko, da se obrestna mera lahko spremeni ob določenih pogojih...


Ja, baje na nekaterih bankah.

kar na vseh. Pojdi preverit ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

3p ::

Invictus je izjavil:


kar na vseh. Pojdi preverit ;).


Seveda sem prebral svojo kreditno pogodbo (in ni take klavzule). Res pa pogodba ni od letos.

SkIDiver ::

@Invictus moja pogodba tega nima;)

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Wrop ::

3p je izjavil:

Wrop je izjavil:

Zakaj sploh fiksno obrestno mero? Koliko let in znesek mesečno, če ni skrivnost?


obrestno tveganje?


Pri 70 k€ za verjetno 10 let? 3 % fiksne ali 6-mesečni EURIBOR + 1,7 % pribitka? Ob tem, da je EURIBOR negativen, že par let, pa napovedi so, da bo negativen še do 2021. 1,3 % letne obrestne mere je precej, sploh, če je velika verjetnost, da bo spremenljiva ob. mera vsaj še 5 let manjša od fiksne.

Tole zmanjšano obrestno tveganje s fiksno obrestno mero se kar fino plača. Koliko odstotkov časa, če bi/si ob naključnem času vzel kredit, je bila fiksna mera bolj ugodna od spremenljive, recimo v zadnjih 50 letih. Lahko primerjamo 10, 20 in 30 letne kredite.

miko22 ::

SkIDiver je izjavil:

@Invictus moja pogodba tega nima;)


Moja tudi ne.

Isotropic ::

verjetno odvisno od višine obrestne mere - če je le-ta posebno nizka

Invictus ::

miko22 je izjavil:

SkIDiver je izjavil:

@Invictus moja pogodba tega nima;)


Moja tudi ne.

Povejta letnico začetka črpanja kredita,pa bo vse jasno... :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

miko22 ::

imam 2,55% FOM(Sparkasse) in nima tega člena. Sem bil na to posebej pozoren.
Začetek kredita: 2017

SkIDiver ::

@Invictus članki gor ali dol, moja pogodba v vsebini še vedno nima skritega dela, ki bi govoril o spremembi obrestne mere. Celo nasprotno, v pogodbi imam zapisano, da je določena obrestna mera nespremenljiva v času trajanja kreditne pogodbe.

Moj kredit in pogodba sta iz januarja 2018. Pogodba tudi pregledana s strani pravnice, ki je potrdila, da ni nikjer zapisa, ki bi kazal na možnost spremembe obrestne mere. Edino kar je, da lahko banka prekine kreditno pogodbo v določenih primerih in zahteva poplačilo.

@kixs nimamo vsi nekoga, ki nam da stanovanje ali EUR za nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

kixs ::

0,00% :))

Pac vedno brez kredita 8-)

Ampak imate jajca tisti, ki jemljete kredit na 20-30 let 8-O

Invictus ::

Ne živimo vsi pri mamah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kixs ::

Res je... Sem na svojem ze 8 let. Pred tem pa 11 v najemu. Pa tudi nic mi ni bilo senkano/podarjeno, tako ali drugace.

Gambino ::

Lani sem vzel kredit za bajto s fiksno OM 1.81% na 25let, če pa bi štiri mesece prej vzel bi dobil 1,41%.

miko22 ::

Gambino je izjavil:

Lani sem vzel kredit za bajto s fiksno OM 1.81% na 25let, če pa bi štiri mesece prej vzel bi dobil 1,41%.


Katera banka?

bbbbbb2015 ::

eric_cartman je izjavil:

Ker sem glede tega laik, bi potreboval razlago, kaj se najbolj splača.

Jemljem cca. 50.000 EUR kredita za adaptacijo-ureditev mansardnega stanovanja.

Doba odplačevanja bi bila tam do max 10 let. Kakšno obrestno je najboljše vzeti? Fiksno ali spremenljivo? Kaj to v končni fazi pomeni?

Je 10 let za današnje čase predolga doba? Želim rečt..Ali je boljše čim več našparat in vzet na max 5-7 let? Kako imate vi to urejeno?

Hvala!


Najbolje je vzeti sprejemljivo obrestno mero. Banka ti bo dala pribitek. Ko bo EURIBOR začel naraščati, to se ne bo v hipu zgodilo, v najslabšem primeru greš na drugo banko in vzameš novi kredit, s fiksno obrestno, s katerim poplačaš starega.

10 let ni predolga doba, če si relativno mlad. Jaz imam spremenljivega, 1,22% pribitek, že 8 let. Štiri petine je že plačanega. Zavarovanega s hipoteko. Začel sem 3,5% obrestno, ko je bil EURIBOR dosti višji. Banka EURIBOR sicer šteje kot 0%, čeprav v pogodbi to ne piše (EURIBOR bi dejansko morala odštevati). Zdaj se s tem ne bom ukvarjal. Z zadnjim obrokom jih bom prosil za kalkulacijo, morda jih bom nadlegoval za preplačano obrestno mero. Morda pa tudi ne. Vesel sem nizke obrestne mere.

Našparal nekaj bi, ne bi pa čakal več kot 1 leto.

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

Ja, samo ne smeš pozabiti, da ko začne rasti EURIBOR da začne rasti tudi FOM. Že zdaj ne dobiš več FOM tako ugodno kot lani, če pa začne rasti spremenljiva OM, pol računaj, da bo glede na današnji FOM tudi kak procent ali več večji.

shotalick ::

Wrop je izjavil:

shotalick je izjavil:


Se podpišem. Tudi mi2 z ženo sva v fazi, ko jemljeva kredo. In sicer cca. 70k in sva dobila na SKB najboljšo ponudbo (hipotekarni). Obrestna mera 3,05 (fix) - pa bova prišla nižje, že vem. Enako stroške kredita 250€. Na NLB mi je ponudila 4,15 obrestno, sm jo kar pogledal.


Zakaj sploh fiksno obrestno mero? Koliko let in znesek mesečno, če ni skrivnost?


25 let, zakaj bi bila skrivnost. Bil sem tudi na Unicredit, kjer so mi ponudili 80% vrednosti nepremičnine na 20 letno dobo, z fix OM. 2,60 (govorimo o cca. 60k€). Na NLB ne grem več, sme komitent, vendar me bojo izgubili. Se odločam med SKB in Unicredit. Na SKB moraš imeti 5% lastnih sredstev.

Gambino je izjavil:

Lani sem vzel kredit za bajto s fiksno OM 1.81% na 25let, če pa bi štiri mesece prej vzel bi dobil 1,41%.


Kje so ti pa to dal? Share it...

Zgodovina sprememb…

3p ::

miko22 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Lani sem vzel kredit za bajto s fiksno OM 1.81% na 25let, če pa bi štiri mesece prej vzel bi dobil 1,41%.


Katera banka?


Tam kjer dela tašča. Zato pa ne sme povedati. :D Ali pa ima ninja pogajalske sposobnosti.


---
Sicer pa o tej krediti s "fiksno obrestno mero", ki pa se lahko spremeni. Ti so pa mojem mnenju pravi face-palm. Plačaš jih več. Če pride do bistvene spremembe EURIBORja, ko te spremenljiva obrestna mera lahko lepo dotolče, pa se tvoj kredit spremeni v takega s spremenljivo obrestno mero. Bravo banke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Gambino ::

miko22 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Lani sem vzel kredit za bajto s fiksno OM 1.81% na 25let, če pa bi štiri mesece prej vzel bi dobil 1,41%.


Katera banka?



SKB, res pa je da je bilo to za zaposlene.

Wrop ::

shotalick je izjavil:


25 let, zakaj bi bila skrivnost. Bil sem tudi na Unicredit, kjer so mi ponudili 80% vrednosti nepremičnine na 20 letno dobo, z fix OM. 2,60 (govorimo o cca. 60k€). Na NLB ne grem več, sme komitent, vendar me bojo izgubili. Se odločam med SKB in Unicredit. Na SKB moraš imeti 5% lastnih sredstev.


Za 25 let boš pri 2,6 % ob. meri daljal na začetku vsak mesec skoraj 50 % obroka samo za obresti. Za 30 € na mesec več, lahko vzameš spremenljivo in samo za 20 let. Sploh, ker je velika verjetnost da bo še nekaj časa 6 mesečni EURIBOR okoli ničle.

krneki0001 ::

Gambino je izjavil:

miko22 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Lani sem vzel kredit za bajto s fiksno OM 1.81% na 25let, če pa bi štiri mesece prej vzel bi dobil 1,41%.


Katera banka?



SKB, res pa je da je bilo to za zaposlene.


To je čisto nekaj drugega. Normalen komitent pa takega kredita ne more dobiti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Wrop je izjavil:


Za 25 let boš pri 2,6 % ob. meri daljal na začetku vsak mesec skoraj 50 % obroka samo za obresti. Za 30 € na mesec več, lahko vzameš spremenljivo in samo za 20 let. Sploh, ker je velika verjetnost da bo še nekaj časa 6 mesečni EURIBOR okoli ničle.

Večina bank ima razmerje obresti:glavnica na začetku 70:30. 50:50 ne boš nikjer dobil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Wrop ::

Invictus je izjavil:

Večina bank ima razmerje obresti:glavnica na začetku 70:30. 50:50 ne boš nikjer dobil...


Razmerje je odvisno od glavnice, obrestne mere in število anuitet - dolžina odplačevanja dolga. Seveda se lahko zgodi, da ima nekdo kredit, ki ima razmerje 70:30. 30 letni krediti, z visoko obrestno mero, so lahko komot taki.
Lahko govorim samo za svojo banko, kjer se obresti pripišejo enkrat mesečno. Posledično tudi ne odplačujem obresti, ki sploh še niso nastale. Razmerje na začetku je bilo približno (obresti)15:(razdolžnina)85.
Tisti, ki bi radi vzeli kredit, ki ima razmerje 70:30, bi bilo bolje, da razmislijo o alternativah. Meni je že 50:50 čisto nesprejemljivo. Verjamem pa, da nekateri nimajo izbire. Drugi pa pač ne znajo računat.

Invictus ::

Nisi razumel. Se mi zdi ;)...

Tvoja mesečna anuiteta je razdeljena na plačilo obresti (70%) in plačilo glavnice (30%).

S tem se veliko ljudi niti ne ukvarja.

Banka hoče najprej poplačilo obresti kredita, zato, da se glavnica počasneje zmanjšuje.

Te zadeve so važne samo, če hočeš kredit predčasno odplačati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Twixz ::

Samo kolikor sem gledal so pri teh "nižjih" zneskih kredita obresti kar precej večje.
Šparat se pa tudi ne splača. Vsaj pri bankah ne. Je pa res da se na kreditiranje sploh ne spoznam ker (še) nisem o tem sploh razmišljal :D

Gregor P ::

Invictus je izjavil:


Banka hoče najprej poplačilo obresti kredita, zato, da se glavnica počasneje zmanjšuje.

... mislim, da to ni več dovoljeno (tako v škodo potrošnika oz. kreditojemalca); vsaj v tujini ni.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

3p ::

Gregor P je izjavil:

Invictus je izjavil:


Banka hoče najprej poplačilo obresti kredita, zato, da se glavnica počasneje zmanjšuje.

... mislim, da to ni več dovoljeno (tako v škodo potrošnika oz. kreditojemalca); vsaj v tujini ni.


A ni tipičen kredit danes enostavno tak:
Nov dolg = dolg + obresti na (preostali) dolg za zadnji mesec - vplačilo

Wrop ::

Invictus je izjavil:

Nisi razumel. Se mi zdi ;)...

Tvoja mesečna anuiteta je razdeljena na plačilo obresti (70%) in plačilo glavnice (30%).

S tem se veliko ljudi niti ne ukvarja.

Banka hoče najprej poplačilo obresti kredita, zato, da se glavnica počasneje zmanjšuje.

Te zadeve so važne samo, če hočeš kredit predčasno odplačati.


Sem razumel.
Kredit, kateremu se obresti pripisujejo mesečno, ti banka ne more mesečno anuiteto poljublno razdelit na plačilo obresti in plačilo glavnice.
Če se mi enkrat na mesec pripiše 100 € obresti od glavnice, mesečna anuiteta pa je 700 €, potem ne more bit razmerje 70:30, ampak je razmerje 1:6 (16:84)
Lahko pa ima nekdo kredit s 3 % letno obrestno mero, s 300 € mesečne anuitete, pa pa bo dal 200 € za obresti in 100 € razdolžnine, razmerje je tu (67:33).

Hipotetični primer. 100.000 € glavnice z 2 % letno obrestno mero. V dveh letih plačaš 22.000 €, nato pa hočeš odplačat preostali del. Kako bo banka pojasnila, da si v resnici odplačal samo 6600 € glavnice, ostalo je šlo za obresti, čeprav si lahko sam izračunaš, je v dveh letih lahko nastalo za cca 4000 € obresti?

Tudi na online informativnih izračunih kreditov nekaterih bank lahko točno vidiš kako je sestavljena mesečna anuiteta za vsak mesec posebej, od prvega do zadnjega obroka. Za moj kredit, nisem nikjer videl, da bi bilo karkoli drugače, kot sem napisal zgoraj. Tudi v pogodbi piše, da se obresti pripisujejo enkrat mesečno.

zavajon ::

Twixz je izjavil:

Je pa res da se na kreditiranje sploh ne spoznam ker (še) nisem o tem sploh razmišljal :D

Pametno. Drži se te strategije še naprej ...;)

Blumper ::

Ojla
K vidim da ste sami štručkoti.
Z mojo imAva stanovanje(sva ga kupila ko sem imel dobro plačano službo), rada bi pa šla v hišo. Na banki še nisem bil, da bi povprašal za kredit. Ker si niti ne upam, ker imam normalno plačico, moja tudi, no zlezeva čez 1500 neto.
Vendar bo en krat tudi na banko treba...
Nekako nama ne rata izračunat oz dobiti neko strategijo, kako do hiše brez da prodava stanovanje.
Dajal bi ga v najem, pod hipoteko bi pa dal samo kupljeno nepremičnino seveda. Bi šlo skozi? Je bil že kdo v taki situaciji in kako se je znajdel.. hvala za odgovore..
Lp
««
5 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167194342 (16468) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465204 (11552) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019570 (11233) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713249 (6013) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416270 (13806) 3p

Več podobnih tem