» »

Problem s spanjem

Problem s spanjem

lisaac ::

In kakšni so to problemi..

Skratka, ko grem spat dobim občutek dervenega telesa (mravljinci ter moteč pritisk v glavi, ki je prav neznosen. Ker se mi to pojavlja že nekaj časa, mam že pogruntan ta problem in se moram le zbudit (kar je včasih zelo težko). Ko se mi uspe zbudit, oboje (dervenost, pritisk v glavi) izgine.

Je komu kaj znano?
Se da to kako odpravit, ker včasih je blo 1x-2x na teden..zdaj pa že vsako noč (tudi po 2x-3x na noč).

MadMicka ::

Se da, pejt na polurni sprehod vsako jutro in zvečer in v pojstlo pred 11 uro. Čim manj kadit in pit.

stjan ::

Poskusi z novim vzglavnikom.
Meni menjava pomaga.

lisaac ::

MadMicka je izjavil:

Se da, pejt na polurni sprehod vsako jutro in zvečer in v pojstlo pred 11 uro. Čim manj kadit in pit.


Pa si to že izkusil, ali je to splošen nasvet?


@Stjan:
Vzglavnik sem menjal mesec-dva nazaj, pa niti ne iz tega razloga pa vseeeno..isti problemi kot z vzglavnikom pred 1 letom ali pa pred 3 leti..no, zdaj je le še pogosteje.

korenje3 ::

nič kaloričnih stvari jesti pred spanjem in to je to.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

stjan ::

kakšen vzglavnik imaš?

Jaz uporabljam oblikovane, za 70 eur, iz lidla, hofra, še iz jyska imam sedaj, vsak mi nekaj časa odgovarja, potem me pa boli vrat.
Mogoče je problem v vzmetnici?

#000000 ::

Da nimaš pritiska pprevisokega, baje je ravno tak občutek, ne vem ampak mi je kolega pravil nekaj podobnega ko ga je imel.

edit: aja po slabo prespani noči sigurno imaš višji pritisk, vem iz prve roke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

primozzzz ::

Previsok pritisk? Zmeri si ga.. Včasih sem imel podobne težave.. Kasneje sem omejil, sol, sladkor, energijske pijače itd..
NI PODPISA

janezvalva ::

če spiješ en coldrex pred spanjem, ti to ne pomaga ker vsebuje kofein.
poskusi z naklofenom oz. doreto (močne protibolečinske tablete, efekt je trenutni, najlažje bi ga opisal kot "z lopato po glavi")

seveda se ti bombončki dobijo le na recept
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

brodul ::

Pojdi na obisk osebnemu zdravniku.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

c-lox ::

Morda opisuješ spalno paralizo (http://www.webmd.com/sleep-disorders/gu... ?

Ti najbolje poznaš svoje življenjske navade. Veš tudi, katere od njih oslabijo tvoje počutje/spanec in te vržejo iz ritma.
Primi se v roke in popravi kar misliš da je pomembno. Ali pa še naprej išči bližnjice; tokrat pri farmacevtih.

+ Z nasvetom od MadMicka boš težko zgrešil.
!not my imagination.

AnjaNja ::

Obisk osebnega zdravnike, podroben opis težav. Vsaj osnovni pregled krvi, merjenje pritiska...Gibanje, ne kadit, pit alkohola, ne jest sladkorja...vse to so OK splošni nasveti.

nurse013 ::

Mogoce pomaga fizicno delo 10h+ na dan,ce po prvem dnevu ni efekta nadaljujes...
:)
you gotta be kidding me...

koyotee ::

Konoplja pomaga.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bambam20 ::

lisaac je izjavil:

In kakšni so to problemi..

Skratka, ko grem spat dobim občutek dervenega telesa (mravljinci ter moteč pritisk v glavi, ki je prav neznosen. Ker se mi to pojavlja že nekaj časa, mam že pogruntan ta problem in se moram le zbudit (kar je včasih zelo težko). Ko se mi uspe zbudit, oboje (dervenost, pritisk v glavi) izgine.

Je komu kaj znano?
Se da to kako odpravit, ker včasih je blo 1x-2x na teden..zdaj pa že vsako noč (tudi po 2x-3x na noč).


Mravljinci kje točno. Če se ti pojavljajo mravljinci po telesu je čas, da greš na dodatne preiskave hrbtenice in živčenja.

Po moje problem izvira iz vratnih vreten oz. vratu.

[D]emon ::

Baldrimed, dobis v lekarni brez recepta, eno tableto nekje eno uro pred spanjem. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

gorilla ::

če je pritisk v spr. delu glave pomisli tudi na kaki kronični sinuzitis, mravljinci po okončinah leže je ponavadi hrbtenica, predvsem vrat za roke in križ za noge, možno tudi oboje sočasno. Obisk osebnega zdravnika je vsekakor na mestu

mulc007 ::

Sicer malo starejša tema pa vendar....
Nekdo ki slabo spi se obrača sem ter tja. S tem se v posteljnini kopiči statična elektrika kar še bolj krha slab spanec.
Rekel bi da je bil včasih bombaž boljši za posteljnino. Danes mu v imenu mehkega otipa in napenjanja okoli jogija dodajajo še druge materiale kar statično elektriko verjetno še poveča.

Nekateri pa posteljo kar ozemljijo. Obstaja prav za ta namen narejena blazina ki se jo da na vzmetnico in se jo poveže z radiatorjem ali nekaj podobnega.
Nekateri pod posteljo položijo aluminijasto folijo ki jo prav tako ozemljijo- tu se gre za izničevanje raznih sevanj.

O postopkih ozemljitev bo vedel kdo drug več povedat ker so ene ozemljitve bolješe kot druge - ozemljitev na radiator, ozemljitev v vtičnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupil drago lezisce in posteljno dno, vendar se zmeraj slabo spim (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212231 (9113) rockstar
»

Pozicija (orientacija) pojstelje vpliva na spanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7912586 (10512) oemdzi
»

Tezave s spanjem

Oddelek: Loža
366919 (5487) DOOM_er
»

Kako se imenuje ta "občutek" ?

Oddelek: Loža
244839 (3662) Blindeye
»

zaležana mravljinčasta roka

Oddelek: Loža
229474 (8524) Tutankhamun

Več podobnih tem