» »

Kako se imenuje ta "občutek" ?

Kako se imenuje ta "občutek" ?

SimobilFan4 ::

Občutek je kot ga dobiš, ko ti noga zaspi, le da se to dogaja v glavi in prsih. Pa tak občutek dobim kot da mi gre na bruhanje. Potem se tudi zgodi, da je tako prijeten občutek, kot ga dobiš ko si zelo utrujen in končno lezeš v posteljo..
A ve kdo kaj bi lahko bilo to?

einstein :P ::

Glede prijetnega občutka: orgazem :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

SimobilFan4 ::

einstein :P je izjavil:

Glede prijetnega občutka: orgazem :))

Orgazem v glavi? :))

primar ::

SimobilFan4 je izjavil:

Občutek je kot ga dobiš, ko ti noga zaspi, le da se to dogaja v glavi in prsih. Pa tak občutek dobim kot da mi gre na bruhanje. Potem se tudi zgodi, da je tako prijeten občutek, kot ga dobiš ko si zelo utrujen in končno lezeš v posteljo..
A ve kdo kaj bi lahko bilo to?



Hm....če še ti srce pumpa kot noro poleg, pol bi rekel panični napad. Če je to - ti sicer nebo hudega, lahko pa iz lastnih izkušenj povem, da ni lahko živeti z panično motnjo...

Več o takih občutkih boš našel na: http://www.nebojse.si/portal/index.php

LP

Avenger ::

Ni razloga za paniko, le krvni strdek imaš, ki ti je zablokiral veno in imaš zato slabo prekrvavitev.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Blindeye ::

Daj povej malo več, ker si ne znam predstavljati... Če dobiš občutek, da ti del glave zaspi, se ni za hecat. To, da govoriš, da ti gre na bruhanje, potem pa si zelo utrujen (če sem prav razumel), je lahko tudi znak migrene (vendar ne pišeš o glavobolu, kar to izloči). Lahko gre tudi za kako obliko epilepsije. Lahko pa je to kar nekaj.

Lahko je tudi panični napad, posledica hiperventilacije...

Premalo si povedal. Kdaj se to dogaja, kakšne so okoliščine, kakšen je srčni utrip, morda pritisk, imaš kakšne izpite, stres...

LP

einstein :P ::

SimobilFan4 je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Glede prijetnega občutka: orgazem :))

Orgazem v glavi? :))


No, mislil sem nekaj podobnega. Drugače naj pa strokovnjaki povejo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

SimobilFan4 ::

Blindeye je izjavil:

Daj povej malo več, ker si ne znam predstavljati... Če dobiš občutek, da ti del glave zaspi, se ni za hecat. To, da govoriš, da ti gre na bruhanje, potem pa si zelo utrujen (če sem prav razumel), je lahko tudi znak migrene (vendar ne pišeš o glavobolu, kar to izloči). Lahko gre tudi za kako obliko epilepsije. Lahko pa je to kar nekaj.

Lahko je tudi panični napad, posledica hiperventilacije...

Premalo si povedal. Kdaj se to dogaja, kakšne so okoliščine, kakšen je srčni utrip, morda pritisk, imaš kakšne izpite, stres...

LP

V bistvu dobim ta občutek že ko samo pomislim na njega. Pa ni panični napad, ker bi bil panični napad neprijeten? Zgodi se, da dobim čudno senzacijo v prsih, grlu in potem v glavi, pa včasih rignem Zraven se dogaja to, kar sem zgoraj opisal.

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Se to dogaja, ko si čisto umirjen?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Blindeye ::

A si se sposoben v tistem trenutku popolnoma skoncentrirat? A popolnoma zaznavaš, kaj se dogaja v okolju ali si morda malo "odmaknjen"?
Si pred tem kaj popil, skadil... ?

In še to: a se morda zezaš?
V kolikor se, potem to ni lepo, da ne rečem kaj drugega.

LP

SimobilFan4 ::

Blindeye je izjavil:

A si se sposoben v tistem trenutku popolnoma skoncentrirat? A popolnoma zaznavaš, kaj se dogaja v okolju ali si morda malo "odmaknjen"?
Si pred tem kaj popil, skadil... ?

In še to: a se morda zezaš?
V kolikor se, potem to ni lepo, da ne rečem kaj drugega.

LP

(ne ne zezam se :D) Ja "odmaknjen" sem, počutim se zelo zaspanega, pa okolica se mi zdi surrealistična..

einstein :P ::

Čudno ampak meni se dogaja, da ko se (predvsem utrujen) uležem preden grem spat v posteljo, ko zaprem oči in se skoncenentriram na nihajočo sliko pred očmi, da mi gredo rahli mravljinci po celem telesu vključno z glavo (tudi srce mi začne čedalje hitreje biti) in slika začne še bolj plavat (kot, da bi bil zadet) in počutim se čisto lahkega, občutek je prav dober ampak je potem kar težko priti ven iz tega, ker imaš kar en podzavesten občutek, kot da letiš in je prav lepo ampak me je kar malo strah tega, ker ne vem, kaj je. Včasih se mi to tudi avtomatsko zgodi tik preden zaspim in se potem kmalu zbudim iz tega občutka... Weird 8-O A mogoče kdo ve kaj bi bilo, ker me tudi malo skrbi?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Če praviš da se ti to zgodi že ko pomisliš je tle vredno razmislit tudi o placebo efektu, ko si že ob misli prepričan, da nekaj ne štima in se tudi tvoje telo odzove v tej smeri. Sicer pa to ni edina stvar, ki je vzrok.

SimobilFan4 ::

Mogoče imam tako dober spomin, da lahko reproduciram občutek, tako kot nekateri ljudje, ko lahko izzovejo orgazem s samo razmišljanjem in globokim dihanjem?

einstein :P ::

ja, možno je doseči občutek z mišljenjem
STAY OUT OF MY TERRITORY!

SimobilFan4 ::

Ja pa useen, že prvič ko sem to doživel nikjer nisem našel razlage. K zdravniku sem šel, preverili so mi srce, razložil sem kaj doživljam in nimajo pojma..

bump

Zgodovina sprememb…

Blindeye ::

A vedno ležiš, a se ti zgodi tudi, ko stojiš? Kako dolgo traja? Vedno preden greš spat ali tudi čez dan (ko se učiš recimo)? Kako se počutiš pred tem (kakšno posebno stanje morda)? Vidiš auro, čuden občutek v glavi kaj drugega? Kako pogosto se pojavlja? Kakšne so okoliščine pojavljanja (sem že zgoraj napisal): stres ali kaj drugega?

Pametno, da so ti pri zdravniku preverili srce, ko pa gre za občutek (in to je verjetno v glavi). A so naredili EEG? A je bil normalen? Si že bil pri nevrologu?
Sicer niso ravno tipični simptomi, ampak vseeno poglej, če se najdeš v tem: absence seizures.

LP

PS.
Za to, da sem vprašal, če se zezaš, pa oprosti - ampak sem moral...

reeves ::

V bistvu dobim ta občutek že ko samo pomislim na njega.


Hočeš reči, da ti ta občutek kontroliraš? Se pojavi, ko ti hočeš in tudi če se sam od sebe, ga lahko prekineš? Če je tako potem nč bat, to je samo v tvoji glavi.
Če se dobro skoncentriraš na skoraj katerikoli del telesa boš tam začutil mravljince.

Blindeye ::

reeves je izjavil:

V bistvu dobim ta občutek že ko samo pomislim na njega.


Hočeš reči, da ti ta občutek kontroliraš? Se pojavi, ko ti hočeš in tudi če se sam od sebe, ga lahko prekineš? Če je tako potem nč bat, to je samo v tvoji glavi.
Če se dobro skoncentriraš na skoraj katerikoli del telesa boš tam začutil mravljince.


reeves, zelo dobro. Se strinjam!

Meizu ::

Saj pravim, da gre tule verjetno v največji meri za močen placebo.

SimobilFan4 ::

Ko pomislim na to, dobim ta občutek vendar ne morem kontrolirat kdaj bo nehal. Pa tud derealizacijo dobim

Zgodovina sprememb…

SimobilFan4 ::

Blindeye je izjavil:

A vedno ležiš, a se ti zgodi tudi, ko stojiš? Kako dolgo traja? Vedno preden greš spat ali tudi čez dan (ko se učiš recimo)? Kako se počutiš pred tem (kakšno posebno stanje morda)? Vidiš auro, čuden občutek v glavi kaj drugega? Kako pogosto se pojavlja? Kakšne so okoliščine pojavljanja (sem že zgoraj napisal): stres ali kaj drugega?

Pametno, da so ti pri zdravniku preverili srce, ko pa gre za občutek (in to je verjetno v glavi). A so naredili EEG? A je bil normalen? Si že bil pri nevrologu?
Sicer niso ravno tipični simptomi, ampak vseeno poglej, če se najdeš v tem: absence seizures.

LP

PS.
Za to, da sem vprašal, če se zezaš, pa oprosti - ampak sem moral...

Se opravičujem za double post.
So preverili srce, EEG. Ni bilo nič posebnega, trenutno čakam na izvide za nizko vrednost bakra in tsh ščitnice. Ponavadi dobim ta občutek pri vsiljivkah, vendar ko dobim ta občutek ne čutim tesnobe. Ne rabim direktno pomislim na vsiljivke, lahko se pojavi s samo asociacijo.

Blindeye ::

Vsiljivkah? Malo pojasni kaj je to, ne poznam...

SimobilFan4 ::

Blindeye je izjavil:

Vsiljivkah? Malo pojasni kaj je to, ne poznam...

Intrusive thoughts @ Wikipedia

Blindeye ::

Spodaj v Wiki piše, da se vsiljivke lahko odpravlja s/z "Cognitive behavioral therapy" in zdravili.
Si šel tudi h kakšnemu psihiatru, psihologu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blindeye ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kava in tesnoba

Oddelek: Loža
243280 (2146) imagodei
»

Kdaj ste 'zadeti' brez opojnih substanc? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505294 (3174) jype
»

Igre in slabost

Oddelek: Loža
496215 (3563) opeter
»

pozabljanje besed? Se komu dogaja?

Oddelek: Loža
315905 (4564) crniangeo

Trava, čuden občutek na pomoč!

Oddelek: Loža
336795 (5704) Mavrik

Več podobnih tem