» »

zaležana mravljinčasta roka

zaležana mravljinčasta roka

tsh2 ::

pred dvema dnevoma sem desno roko zaležal. takoj ko sem se zbudil sem čutil, da je bolj resna zaležanost kot ponavadi, ko mine v parih minutah. bolj je bolelo in roka je ostala mravljinčasta cel dan. predidevam, da sem bil zelo zmatran od nekega fizičnega dela prejšnji dan, se zato nisem dovolj premikal med spanjem, zato roko močno zaležal, in po možnosti kaj poškodoval? danes sem jo pa spet zaležal in je spet mravljinčasta cel dan. najbolj v dlani. občutek je mravljinčenje in občutek, kot da bi na komolcu zategnil eno prevezo in kri ne bi pretakala v preostanek roke. precej neprijeten občutek, posebej ker se bojim, da bo kaj resnega. če uporabljam miško s to roko kakšno uro-dve postane pa neznosno. ima kdo kakšne izkušnje s tem (fizično delo - zaležanost - mravljinčenje) in mogoče pozna kakšne dobre vaje?

poleg zaležanosti so še možni vzroki: zadnji teden sem zelo veliko fizično delal (pospravljanje mrve, v enem tednu sem premetal 40 nakladalk mrve, to je pa kar veliko). druga možna povezava pa je ta, da dvigam uteži že kakšna dva meseca, ampak največ 15 kg, večinoma pa 6 kg, nič pretežkega.

whatever ::

Mravljinčenje v rokah ali nogah je lahko med drugim znak sladkorne bolezni...
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

zee ::

mislim, da ni nic resnega. Mravljincenje je lahko tudi posledica vklescenega ali vnetega zivca. Nekaj dni pocitka in kaksna masaza bi moralo resiti zadevo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tear_DR0P ::

kolega je pijan zaspal na šanku na roki in je mel še dva meseca mravljince, s tem da je šel takoj naslednji dan k zdravniku, ki mu je bojda razložil, da je to kar pogost pojav in ima nickname sobotna bolezen :D

tko da pejt k zdravniku, pa če ti isto pove, sporoč :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

SkIDiver ::

Je če nisi navajen težje fizično delat se lahko zgodi s temi mravljinci. Recimo, ko se je začela sezona košnje trave sem začel z laksarco natepavat 1x do 2x na 14 dni 4 do 5 ur. Po prvi košnji je bila desnica še dva dni po košnji pošteno mravljinčasta. Sedaj, ko se je telo navadilo sploh ne opazim, da sem kosil:)

Blinder ::

Je če nisi navajen težje fizično delat se lahko zgodi s temi mravljinci. Recimo, ko se je začela sezona košnje trave sem začel z laksarco natepavat 1x do 2x na 14 dni 4 do 5 ur. Po prvi košnji je bila desnica še dva dni po košnji pošteno mravljinčasta. Sedaj, ko se je telo navadilo sploh ne opazim, da sem kosil:)


Ja a:) Se ti je tresel kozarec v vodi. Pa šprical si vse naokrog=D

Kaj se zgodi pri tem zalezanju? A se prekine pretok krvi v ostali del roke, ali samo omeji? A ni nevarno,da roka umre, če ne dobi krvi?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

zee ::

Ce bi se ti pretok povsem prekinil, bi to vedel, ker zacne tak ud precej boleti in postane moder (ok, potem zacne tudi gnit).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

DarwiN ::

Tole se tut meni zgodi cirka 1x na leto, sredi noči me grobo zbudi nek nemir in roka mrtva. Par sekund roke praktično ne čutim, prstov ne morem premikati, lahko pa tudi udarim ob steno in nič ne boli :)..

V mojem primeru gre seveda za zaustavitev (vsaj v večji meri) dotoka krvi in zadeva se stabilizira v slabi minuti. Pri tebi pa zna iti za vkleščen živec kot je nekdo omenili, vendar se v takem primeru stvar ne prične na tak način kot pri tebi.( je imela mati vkleščen živec na obeh rokah in je zadeva precej bolj dramatična)

Imho tako kot jaz nehote s celim telesom vršiš pritisk na roko in blokiraš dotok, le da ti to uspe dlje kot meni .
Razmišljam pa kako bi lahko to preprečil, kako zagotoviti spanec le v "dovoljenih" legah ?
Nope, ne vem, le kakšne bondage variane z raznimi vrvmi in pasovi mi pridejo na pamet :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

SkIDiver ::

Blinder jap tresel se mi je kozarec v vodi:D

tsh2 ::

kolega je pijan zaspal na šanku na roki in je mel še dva meseca mravljince, s tem da je šel takoj naslednji dan k zdravniku, ki mu je bojda razložil, da je to kar pogost pojav in ima nickname sobotna bolezen :D

tko da pejt k zdravniku, pa če ti isto pove, sporoč :)



skoraj siguren sem, da bo tole. če do ponedeljka ne bo dobro, grem k zdravniku, pa vam sporočim, kaj bo rekel. danes sem več spal na hrbtu in je malo bolje.

marsovcek ::

Problem povzroča pritisk na živec, ne na žile (roka brez prekrvavitve bi _zelo_ bolela). Ob dolgotrajnem pritisku se živec malo poškoduje, nakar traja nekaj dni (odvisno od teže poškodbe) da se zopet obnovi.

Ljubkovalno ime je pa paraliza sobotne noči :D.

KoMar- ::

Tole se tut meni zgodi cirka 1x na leto, sredi noči me grobo zbudi nek nemir in roka mrtva. Par sekund roke praktično ne čutim, prstov ne morem premikati, lahko pa tudi udarim ob steno in nič ne boli :)..

Ponoči je celo telo paralizirano, da si kaj ne narediš med spanjem.

DarwiN ::

Kako pa pol lahko ene luna nosi ? :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alencica ::

carpal/tunnel obv

alexa-lol ::

jst sm se ze u gatah pred blokom zbudu...sreca da je blo poletje

marsovcek ::

Ponoči je celo telo paralizirano, da si kaj ne narediš med spanjem.


Kako pa potem dihaš in se obračaš?

KoMar- ::

Sori za smetenje teme, ampak link za marsovcka: Sleep paralysis @ Wikipedia

marsovcek ::

Omenjena paraliza se pojavlja le v REM spanju (~ 25% časa spanja) in ne zajame čisto vseh mišic.

smilyxx ::

Podobna zadeva se je zgodila mojmu sošolcu, ko je kr fino pijan zaspal v postli, s tem da je imel komolec na okviru in se mu je tko živec preščipnu. Roko je imel še en lep čas v ruti, zrihtal se mu je pa v roku par mesecev.

Poznam pa tud en drug primer, ko je kolega med telovadbo padel na komolec (na parket), pa si je živc preščišnu in prstov na roki ni mogu kakšen mesec alpa dva premikat.

Lp
Save water.
drink beer.

tsh2 ::

včeraj čez dan se mi je čisto popravilo samo od sebe. zjutraj je še malo mraljivnčasta, potem pa hitro izgine. tako da zgleda, da mi ne bo treba hoditi k zdravniku. :-)
mi je pa malo čudno, da je bila danes zjutraj malo mravljinčasta tudi leva roka. to pa ne gre dobro z mojo teorijo, da je kriva samo naključna zaležanost desne roke. :-/

tony1 ::

Tole z obema rokama mi malo ni všeč... :P

Pyr0Beast ::

Sam sem enkrat doživel da sem se tako nerodno usekal v komolec da sem začutil, kot da mi je strela šla skozi roko, tisto je bilo boleče še naslednji dan.

Drugače pa pojdi kar hitro k zdravnici pa naj ugotovi, kaj je narobe :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tutankhamun ::

Ja js sm pa enkrat sanju, da sm pod vodo, pa da zadržujem zrak. Pol me je pa začel v sanjah neki bolet, pa sploh nism vedu kaj je to. Pol se pa zaradi ful velkih bolečin u prsih zbudim. Takrt pa ugotovim, da zadržujem zrk. Kok me je bolel use ej. To bi lahk še umru u sanjah, če se neb zbudu.
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Križ - bolečina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327972 (1725) stajerska
»

Vnetje kit v zapestju (tendonitis) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215050 (13256) vostok_1

Prosim za pomoč glede pojasnitve izvida:

Oddelek: Loža
135321 (4809) zee
»

Bolecina v zapestju

Oddelek: Loža
2813085 (12393) Rippy
»

prometna in odškodnina čez čas

Oddelek: Loža
293745 (2091) andromedar

Več podobnih tem