» »

Predvajano nasilje v živo preko facebooka na dolenjskem

Predvajano nasilje v živo preko facebooka na dolenjskem

««
13 / 20
»»

imagodei ::

Telbanc je izjavil:

Devojka Aleša Oloveca na Facebook-u je pak stala u odbranu mlađeg napadača i napisala kako joj se Andrej Cekut 'nabacivao' i kako je ponižavao njenog dečka Aleša.

Kako se usuđujete da osuđujete ljude koje ne poznajete. Ja ga poznam predobro i i znam da je to uradio jer mu je zavodio curu i stalno ga ponižavao

http://www.blic.rs/vesti/svet/monstruoz...

Najbrž je bila jezikovna bariera prehud zalogaj. "Djevojka", na katero se sklicuje članek, ni dekle od Olovca. V citatu "djevojka" o pravem dekletu celo govori v tretji osebi.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

@MxxW5, jaz bom za odgovor potreboval malce več časa, sploh zato, ker zdajle več ur ne bom za PC-jem. Sem pa prepričan, da ti npr. jype zna relativno hitro sestavit nekaj lucidnih odgovorov. Morda.

Glede na to, da je tvoje sporočilo zelo kulturno napisano, ga morda ne bo prijel niti "Troll mode".

IOW: jype, comment please.
- Hoc est qui sumus -

Zoran7 ::

Imagodei in MxxW5 vidva pa sta res dvignila nivo debate, mislim da bom dobil se manjvrednostni kompleks.

MxxW5 ti ne bi sel v politiko? Mi blago desni nimamo koga voliti. Jansa je parodija samega sebe, Ljudmila je tudi no-go.

Telbanc ::

imagodei je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Devojka Aleša Oloveca na Facebook-u je pak stala u odbranu mlađeg napadača i napisala kako joj se Andrej Cekut 'nabacivao' i kako je ponižavao njenog dečka Aleša.

Kako se usuđujete da osuđujete ljude koje ne poznajete. Ja ga poznam predobro i i znam da je to uradio jer mu je zavodio curu i stalno ga ponižavao

http://www.blic.rs/vesti/svet/monstruoz...

Najbrž je bila jezikovna bariera prehud zalogaj. "Djevojka", na katero se sklicuje članek, ni dekle od Olovca. V citatu "djevojka" o pravem dekletu celo govori v tretji osebi.


Ja mal čudno vse skup. Kdo ve vzrok, za to zadevo. Za kar se je zgodilo??
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

krneki0001 ::

perci je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Cveto je izjavil:

Ne, problem nastane ko človek zaradi utaje davkov dobi 12 let, nekdo drug, ki je nekoga zaklal pa odide brez kazni.


Koliko jih je pa v sloveniji dobilo 12 let zapora zaradi utaje davkov? Ne moreš dobit toliko kazni za utajo davka pri nas, ker je to prekršek (v ameriki pa kaznivo dejanje).
Sem pa takoj zato, da se iz prekrška spremeni v kaznivo dejanje in tiste, ki utajujejo davke, zaprejo za dolga leta. Ker tisti so oškodovali vse državljane.

Davcna zatajitev je v RS kaznivo dejanje.


Hočeš reči "zatajitev finančnih obveznosti" je kaznivo dejanje. Izognitev davku in zaobidenje davka pa še vedno nista kaznivo dejanje.

MxxW5 ::

imagodei: Mene ne bo blizu računalnika do ponedeljka. Neodložljive obveznosti.

Zoran7: Mi ne pade na kraj pameti :)

nevone ::

Citat zgolj pravi - če nisi prepričan, da je pred tabo dejansko kriv človek, potem boš pač "neučinkovit" in ga ne boš obsodil.


Mislim, da tudi ti nisi prepričan, da vsi ta citat jemljejo iz konstruktivnega stališča. Ja, razlagajo že tako, v ozadju pa je lahko vse kaj drugega. Ampak poudarjam, da so takšni in drugačni. Kdo je kdo, se bodo samo popredalčkali.

Razumem pa, da je želja/videnje "normalnega", da bi vsi delovali, kot da razumejo ta citat na konstruktiven način.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

perci ::

krneki0001 je izjavil:

perci je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Cveto je izjavil:

Ne, problem nastane ko človek zaradi utaje davkov dobi 12 let, nekdo drug, ki je nekoga zaklal pa odide brez kazni.


Koliko jih je pa v sloveniji dobilo 12 let zapora zaradi utaje davkov? Ne moreš dobit toliko kazni za utajo davka pri nas, ker je to prekršek (v ameriki pa kaznivo dejanje).
Sem pa takoj zato, da se iz prekrška spremeni v kaznivo dejanje in tiste, ki utajujejo davke, zaprejo za dolga leta. Ker tisti so oškodovali vse državljane.

Davcna zatajitev je v RS kaznivo dejanje.


Hočeš reči "zatajitev finančnih obveznosti" je kaznivo dejanje. Izognitev davku in zaobidenje davka pa še vedno nista kaznivo dejanje.

A ti misliš, da če večkrat napišeš isto neumnost, bo potem kaj bolj resnična?

Davčna zatajitev je kaznivo dejanje - 249. člen KZ.

imagodei je izjavil:

perci je izjavil:

To, da sodnim sistemom ni treba bit icinkoviti, je ena vecjih neumnosti, ki jih lahko izjavis.

Se bosta to z Žigom zmenila. Sem mu to ukradel iz podpisa.


Da ima to Žiga v podpisu (in najbrž ve, zakaj ima to v podpisu), ne pomeni, da ni neumnost. In ker si ti to vzel iz podpisa in uporabil v razpravi, se bom zmenil s tabo, ne z Žigom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

imagodei ::

perci> "Da ima to Žiga v podpisu (in najbrž ve, zakaj ima to v podpisu), ne pomeni, da ni neumnost. In ker si ti to vzel iz podpisa in uporabil v razpravi, se bom zmenil s tabo, ne z Žigom. "

Do tega trenutka še ni bilo videt oz. ni sledu o kakšnem "menjenju z mano". Je pa nek pokroviteljski odnos zaznat.

nevone je izjavil:

Citat zgolj pravi - če nisi prepričan, da je pred tabo dejansko kriv človek, potem boš pač "neučinkovit" in ga ne boš obsodil.


Mislim, da tudi ti nisi prepričan, da vsi ta citat jemljejo iz konstruktivnega stališča. Ja, razlagajo že tako, v ozadju pa je lahko vse kaj drugega. Ampak poudarjam, da so takšni in drugačni. Kdo je kdo, se bodo samo popredalčkali.

Razumem pa, da je želja/videnje "normalnega", da bi vsi delovali, kot da razumejo ta citat na konstruktiven način.

o+ nevone

Madona, no, kakšna metadebata. Kako napačno razumljen je ta citat nima prav nobene veze s tem, zakaj sem ga jaz napisal, ane. In dubio pro reo, katerega širši zapis je pravzaprav omenjeni citat, je pravnikom (in laikom, dasiravno z drugimi besedami) precej poznano načelo. O konkretnem citatu smo menda že večkrat razpravljali tukaj gor, tako da... Tisti, katerih se ta citat tiče, verjetno vejo, da na šiht niso prišli spat in zabušavat. Če pa tega ne vejo, pa to spet ni problem citata, ampak osebnostnih lastnosti tistega, ki na šihtu zabušava.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

imagodei ::

Mi ne da gmaha, čeprav že v stoje tole pišem... In dubio pro reo sicer je eno izhodišče tega citata, ni pa edino. Ne gre samo za sodni postopek. Gre tudi za predkazenske postopke, zbiranje dokazov, vdiranje v zasebnost, preiskave prostorov ipd.

Citat govori tudi o tem, da ne smemo prelahkotno poenostavljat posameznih ustaljenih postopkov samo zato ker bi bilo to za sodstvo, tožilstvo ali policijo bolj lahkotno. Koliko časa se lahko hranijo prometni podatki? A lahko policija kar vsevprek uporablja IMSI lovilce? Lahko policija brez odredbe sodnika pridobi podatke o telefonskih klicih? Itd, ipd.

Če želimo biti samo učinkoviti, potem naj policija ob naslednji kraji kolesa v stanovanjskem bloku enostavno zapre sosesko, policisti pa lepo od vrat do vrat po celotni soseski pregledovat stanovanja. Če nimaš kaj skrivat, ne rabiš sodnikovega naloga za pregled stanovanja. Učinkovitost preiskanosti kraje koles zagotovljena.
- Hoc est qui sumus -

nevone ::

pa to spet ni problem citata


Je problem citata, ker nekateri iščejo v njem opravičilo oziroma izgovor. Citat sam po sebi nima nobene vrednosti. Vrednost ima tisto, kar se pod njim razume. In strogo gledano je rahlo protisloven, sem ti že razložila zakaj. Zato, ker nedolžni je v obeh razlagah citata lahko oškodovan. Profitira lahko samo storilec. Žal mi je, če tega ne razumeš.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

D3m0r4l1z3d ::

Imagodei, nimaš šans, si že preveč zaveden, nevone te je peljala scat, iz tega te tudi jype ne bo mogel rešiti.

Nevone, kakšen je pomen, namen pisanja o+ nevone v vsakem postu?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

r3dkv1c4 ::

jype je izjavil:

Cveto> Ne, problem nastane ko človek zaradi utaje davkov dobi 12 let, nekdo drug, ki je nekoga zaklal pa odide brez kazni.

Ampak večina tistih, ki zahteva smrtno kazen za umor, zahteva smrtno kazen tudi za tajkune.

Logično, kar je tudi prav.

Človeku, ki krade lastnemu narodu, bi bilo potrebno odsekat roko.

Škode ne bi bilo nobene.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

nevone ::

Nevone, kakšen je pomen, namen pisanja o+ nevone v vsakem postu?


o+ je znak za žensko, vse skupaj pa podpis.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PaX_MaN ::

MxxW5 je izjavil:

imagodei:

Resno hvala za odgovore!

Ne bom citiral, ker bo potem predolg špeh. Že itak bo. Najprej par disclaimerjev: Prvi post sem napisal, ker me je po pravici rečeno ogorčilo, da se nekomu zdijo bedarije, ki jih bedaki pišejo po internetih, večji problem od tega, da je bil nekdo pretepen do smrti. Da se skratka (tako si jaz razlagam) nekomu zdi zagroženo, teoretično nasilje večji problem od že uresničenega nasilja. To velja še posebej ob dejstvu, ker se ob takih dogodkih vedno oglasijo internetni "krvoločneži" in pozivajo na to in ono. Pri nas, v tujini in povsod. Že od nekdaj je tako, ker je taka človeška narava. Ljudi taki dogodki ujezijo, potem se zlajajo, v roku parih tednov pozabijo, naslednjič pa spet jovo na novo. Včasih v gostilnah, sedaj pa po internetih. Uresničenih groženj je v razvitem svetu potem malo ali nič. Skratka, to nasilje, ki se ti zdi (tako si jaz razlagam tvoje poste) večji problem od tega, da je bil nekdo čisto zares pretepen do smrti, je povsem teoretično nasilje. Besedno nasilje, ki ne poškoduje nikogar, razen občutljivih čustev levičarjev.

Aha, levičarji. Še o tem. Beseda "levičar" je danes zastarela in jo je skoraj nemogoče definirati. V marsikaterem pogledu sem recimo tudi levičar. Vseeno bom to besedo tule uporabljal, saj tvoje pisanje smatram, z vsem dolžnim spoštovanjem, za tipično regresivno levičarsko. Tako da v nadaljevanju pišem predvsem regresivnim levičarjem. Nekaj zate velja, nekaj verjetno ne. Da ne boš preveč osebno jemal. Tudi ne pričakujem, da boš na vse odgovarjal. Tudi jaz (upajmo!) ne bom več pisal tako dolgih postov.

--------------------------------------- sovražni govor -------------------------------------------------------

>Vsekakor bi dosledno morali preganjat podpisane tovrstne objave, sploh pa, če jih objavljajo ljudje iz pozicije moči.

Vidiš, že tule je jasno, da pri tem vprašanju skupaj ne bova prišla. Jaz se namreč dosledno zavzemam svobodo govora, kot velja v ZDA. Kar (na kratko) pomeni, da je t.i. „hate speech“ kazniv le v primeru, če povzroči neposredno nevarnost („imminent danger“). Kar pomeni, da po mojem ne bi smelo biti kaznivo pozivanje k nasilju nad komerkoli, če ni (neporedne) nevarnosti, da se takšne grožnje uresničijo. Očitno je, da sva torej tukaj preveč narazen in da skupaj ne bova prišla. Me pa, moram priznati, kar malo jezi, da pri nas (v Sloveniji in v Evropi), moje mnenje velja skorajda za nelegitimno. Povsem noro. Čeprav ne pri nas, ne v Evropi, nimamo nobenih težav s sprejemanjem ameriške kazenske sodne prakse (izločitev dokazov, sadež zastrupljenega drevesa, plain view....), pa velja v Evropi ameriška interpretacija svobode govora za povsem neresno in nevredno resnega obravnavanja.

Drugi in v Evropi res hud problem je nezadržno širjenje definicije sovražnega govora. Čisto resno smo prišli do točke, kjer je sovražni govor vse, kar ni v skladu s prevladujočim (levičarskim) mnenjem. Primerov je dovolj in čedalje več, najboljši pa je verjetno tale:

http://siol.net/siol-plus/kolumne/zapom...

http://www.mirovni-institut.si/wp-conte...

Tako imenovani „Svet za odziv na sovražni govor“ je članek Žige Turka, ki v nobenem pogledu ne ustreza niti najširši definiciji sovražnega govora, označil za sovražni govor, ker se z avtorjem ni strinjal. Človeka res kar oblije, ko vidi, kam smo prišli. Levičarji z drugače mislečimi ne bi debatirali in soočali argumentov, ampak bi izražanje drugačnih mnenj preprosto - prepovedali.

Ampak v redu, bo rekel kdo. Tale Svet za sovražni govor ni oblast, Turka ni nihče sodno preganjal. Še ne, pravim jaz.

Ne vem, koliko so kaj znane sodbe Evropskega sodišča za človekove pravice (ESČP), ampak to sodišče se je strinjalo s kaznijo 10000 EUR politiku, ki je izjavil nekaj takega: „Ko bo v Franciji ne bo več 5 milijonov muslimanov, ampak 25 milijonov, bodo prevzeli oblast.“ Skratka, politik je izrazil mnenje. Pravilno ali napačno. Mnenje. Bil je kazensko preganjan in kaznovan. Dalje. ESČP je ugotovilo, da ni bilo kršitve človekov pravic v primeru, kjer je turško sodišče kaznovalo lastnika časopisa zaradi pisma bralca, v katerem je le ta žalil turško vojsko (pisal je o tem, kaj turški vojaki počnejo na kurdskih območjih). Skratka, ESČP je dalo prednost užaljenosti turške vojske pred svobodo izražanja.

Ali res hočemo živeti v taki državi, v takem sistemu? Kjer boš (in si) kazensko preganjan zaradi izraženega mnenja? V čem točno se npr. „prepoved zanikanja holokavsta“ razlikuje od kitajske prepovedi izražanja mnenja o tem, kaj se je 1989 zgodilo na trgu nebeškega miru? V čem se torej v EU glede tega še razlikujemo od Kitajske, Rusije in drugih totalitarnih držav? Evo thought experiment: Kje je večja nevarnost, da sistem postane totalitaren? V državi, kjer ljudje vedo, da se o določenih stvareh pač ne sme govoriti, ali v državi, kjer ljudje vedo, da lahko svobodno govorijo o čemerkoli? Ali res kateri levičar misli, da bo imel sodnik, ki obsodi človeka zaradi „sovražnega govora“, kakšno težavo z obsodbo človeka, ki bo grdo govoril o ljubljenem vodji?!

Tu je prava nevarnost za Evropo; ne „sovražni govor“ bedakov po internetih, ampak kazensko preganjanje le-tega. Ker volitve so še vedno svobodne. Če (ko) na oblast v EU državah pridejo ljudje, proti katerim sta Wilders in Le Pen nedolžni ovčki, jim sploh ne bo treba spreminjati zakonov. Vse bo že tu. kar lepo kaže primer Turčije in Erdogana.


---------------------------------------------mediji-----------------------------------------------------------------

> bi IMO morali imeti dolžnost, da poročajo umirjeno in več prostora namenijo tudi sporočilom pristojnih institucij. Odgovorni mediji bi v takem primeru lahko objavili npr. sporočilo policije, da pač policija obvladuje situacijo, da pozivajo ljudi k umiritvi strasti in samovoljnim akcijam, ter da delajo vse, da bo storilce doletela pravična kazen.

>problem ne nastane, kadar mediji poročajo o dogodkih, problem nastaja, kadar o njih poročajo brez vsake družbene odgovornosti, senzacionalistično, histerično, enostransko, z izbiro premišljene secenografije, ki ustvarja nelagodje, hitrim tempom, zgolj z namenom večje gledanosti (in večjega kupčka denarja).

Vsekakor mislim, da nazorni bližnji posnetki ne sodijo na TV, točno zato, ker jih ljudje ne znamo racionalno predelati. Nimajo torej nobene večje informativne vrednosti, igrajo pa na najprimitivnejša čustva.


Tudi tule ne bova skupaj prišla. Bom kar prešel v bistvu. Levičarji (če tudi ti, ne vem, ampak izgleda da) soljudi ne vidijo kot odraslih, zrelih ljudi, sposobnih razmišljanja z lastno glavo, sposobnih sprejemanja lastnih odločitev (in mnenj) ter prevzemanja odgovornosti zanje. Ljudje (odrasli) so eni taki veliki otroci (stvari ne znajo „racionalno predelati“), zato jim naj mama država tudi s pomočjo medijev pove, kaj naj mislijo in kaj je prav. Zato naj mediji ne pišejo o tem, kaj se je zgodilo, ampak naj neukemu ljudstvu posredujejo eno tako „sporočilo za javnost“, v katerem je že vsebovano, kaj naj si ljudstvo o tem misli. Zato medij ne sme objaviti novice: „Moški severnoafriškega porekla na novoletni večer množično spolno nadlegovali ženske,“, ampak naj o tem sploh nič ne piše, ko pa stvar pride na dan na presnetem internetu (ki je končal medijski in državni monopol nad informacijami in tu je kleč, ampak o tem ne bodo govorili, ampak bomo raje uporabljali izraz „fake news“), pa je treba pisati konspirativno in okolišarsko, z opravičevanjem storilcev, pozornost pa preusmeriti drugam, najbolje na nestrpne komentarje na internetu.

-----------------------------------------------------kazen-----------------------------------------------------------

Kazen je že po definiciji povračilna. Kazen pomeni, da se nekdo kaznuje, da se mu hudo s hudim povrne. Ne več po načelu „zob za zob“, vsekakor pa naj kazen storilcu povzroči neugodje. Kaznuje naj se ga, skratka. Prevzgoja je nekaj drugega in ima drugačen cilj. Za ta namen imamo tudi v našem kazenskem sistemu opozorilne sankcije, ki niso kazni, ampak grožnja s kaznijo.

Bistvo se najverjetneje skriva v sledečem: V evropskih (tudi v slovenskem) kazenskim sistemih se storilca ne obravnava kot odrasle osebe, ki se je svobodno odločila za kaznivo dejanje in mora sedaj prevzeti posledice zanj, ampak kot žrtev. Sistema, divjega kapitalizma, slabe vzgoje... itd. Tudi to smo pobrali od Američanov, s tem, da so oni to že davno presegli (v osemdesetih). Ker storilec torej ni odrasla svobodna oseba, ampak žrtev, ga ne smemo kaznovati, ampak mu moramo pomagati, ga „prevzgojiti“ (že ta beseda spomni na otroški vrtec, ne?). Cel kazenski sistem je v bistvu nekoliko predelan sistem mladoletniškega kazenskega prava.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

In tule pridem spet na začetek, ne? Za regresivne levičarje (ki so trenutno na oblasti v večini EU držav) je vsak človek otrok, ki mu je treba povedati, kaj naj misli in govori. Sam se ne bo znal (pravilno) odločiti. Zato mu je treba, če grdo govori, „umiti usta z žajfo“ in mu hkrati, ker nič (pravilno) ne razume, servirati in dozirati informacije tako, da jih bo lahko predelal in se ne bo preveč razburjal. Kot petletniku v vrtcu, ali pa senilnemu atu v domu za ostarele. Če stori kaj narobe, pa naj ga mama država ljubeče prime za ročico in „prevzgoji“.

Tule bi lahko nakladal v nedogled (npr., kako so največji rasisti ravno regresivni levičarji, saj v storilcih tudi najhujših terorističnih dejanj ne vidijo sebi enakovrednih soljudi, ki so se sami svobodno odločili za teroristična dejanja, ampak v njih vidijo žrtve brez lastne volje, ki so sposobni zgolj primitivnega reagiranja na dejanja zlobnega Zahoda, ki je vedno ultimativni krivec....itd.), ampak ne bom, saj sem res jebeno predolg. Ampak kar sem napisal, bom tudi objavil. Fuck it.

Odlično napisano!
Ni kaj drugega dodati kot en masten +1.
In ko smo ravno pri tem, regresivni levičarji so Conwayevi enostavno - prepovedali govoriti.

nevone ::

Drugače pa verjamem in vem, da sodniški posel ni enostaven, če res želiš kvalitetno delati. Tudi če delaš kvalitetno se najdejo napake, na podlagi katerih te potem linčajo, upravičeno ali neupravičeno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

arnecan1 ::

imagodei je izjavil:

@MxxW5, jaz bom za odgovor potreboval malce več časa, sploh zato, ker zdajle več ur ne bom za PC-jem. Sem pa prepričan, da ti npr. jype zna relativno hitro sestavit nekaj lucidnih odgovorov. Morda.

Glede na to, da je tvoje sporočilo zelo kulturno napisano, ga morda ne bo prijel niti "Troll mode".

IOW: jype, comment please.

Sem mislil, da si pameten pob, čeprav sva glede določenih stvari na ločenih bregovih.

Ampak ko se pozivaš na jypove ""lucidne" odgovore, pa je vsaka debata odveč. Ostanejo samo fojbe za nas drugače misleče.

P.S.: MxxW5 si je vzel čas in ti lepo postregel z par dejstvi.

P.P.S.: Dandanes je še samo par starih, tradicionalnih levičarjev. Prevladujejo anarhistično usmerjeni SJW, razvajeni od malih nog, s sindromom mržnje do lastnega naroda, ki vidijo rešitev v lažnih mesijah tipa jype z njihovimi enovrstičnimi cinizmi. Ni vredno besed.

D3m0r4l1z3d ::

nevone je izjavil:

Drugače pa verjamem in vem, da sodniški posel ni enostaven, če res želiš kvalitetno delati. Tudi če delaš kvalitetno se najdejo napake, na podlagi katerih te potem linčajo, upravičeno ali neupravičeno.

o+ nevone

Ja, žrtev je že oškodovana, sodišče mora potem paziti, da je storilec res storilec, da slučajno niso nepravični. Glede kazni pa res zanimivo, so zato, da odvrnejo od kaznivega dejanja, po drugi strani pa hujše kazni ne bi zmanjšale število kaznivih dejanj, kar pomeni, da so storilci vedno neprištevni med dejanjem ali pa mislijo, da jih ne bodo dobili. V primeru Olovca, je jasno, da je bil neprišteven, zato si ne zasluži najvišje kazni, ker revež ni vedel kaj in kako, mogoče je mislil, da mu bodo na fb s komentarji pomagali rešiti zadrego v kateri se je našel.

Glede sekanja rok pri tatvini. Nekdo ti podtakne ukraden predmet in ti odsekajo roko. Tukaj pa je jasno, kakšno odgovornost imajo sodišča.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

Cveto je izjavil:

Zadeva je čisto relvantna, saj se pogovarjamo o teži same kazni in predvsem o razmerjih med samimi kaznimi. Ne moremo namreč reči da je 14 let za morilca preveč, potem pa dati nekomu tako kazen, ker ni plačal davka.

Facebook morilca bi morala dobiti 30 let, potem pa kemično zdravljenje in gps sledilnik.

Tisti link, ki si ga podal?

Tisti je dobil skupno 14 let in 7 mesecev za 5 različnih kaznivih dejanj in tisto "neplačilo davka" je bilo samo eno od njih. Sicer ni nikjer dosegljiv podatek o posamičnih kaznih, ki so prispevale v to malho, ampak k.d. po 254. čl. KZ-1 ima za primere, kjer je pridobljene koristi več kot 50.000 EUR, določen maksimum 8 let.

Tako, čisto mimogrede ... da ne boš še naprej živel v zmoti in si mislil, da je to prišlo iz enega samega kaznivega dejanja. Človek je bil serijski kriminalec.

D3m0r4l1z3d ::

V fb primeru pa ravno obratno, 15 let bo dobil, ker je spravil s sveta gizdalina, ki je imel potencial le črpanja proračuna (socialnih miloščin), no, vsaj tistih 22% bi le prispeval ob nakupih nujnih stvari.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Colt1911 ::

jype je izjavil:

Colt1911> Jaz pa ti svetujem , da se raje še naprej držiš knjige pravlic , ker je resnično življenje prezakomplicirano zate.

"Knjiga pravljic", kot jo napačno imenuješ, je opremljena z viri in literaturo in črpa iz znanstvenega dela sorodnika, Janeza Milčinskega, v tistih časih vodilnega profesorja sodne medicine v Sloveniji, tvoje nebuloze so pa posledica neznanja in zaplankanosti, kar je tudi v skladu s kulturo, ki jo izražaš.


Motiš se !

grandioso74 ::

p.s.mislim,da je komentiranja več kot dovolj, pokažimo, da še vedno obstajajo dobri ljudje, odprimo en račun, zberimo prostovoljna sredstva kot neko podporo in nakažimo zbrano žrtvini družini. mogoče še moj komentar k posnetku, po eni starni je dobro, da se je videlo kaj vse se je dogajalo, drugače namreč preberemo novico v enem mediju in bolj ali manj je to to......lp. če ste zato se bo odprl račun in vsak naj nekaj prispeva, tudi en evro bo dovolj, glde na to, da je tu kar dosti folka.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

grandioso74 je izjavil:

p.s.mislim,da je komentiranja več kot dovolj, pokažimo, da še vedno obstajajo dobri ljudje, odprimo en račun, zberimo prostovoljna sredstva kot neko podporo in nakažimo zbrano žrtvini družini. mogoče še moj komentar k posnetku, po eni starni je dobro, da se je videlo kaj vse se je dogajalo, drugače namreč preberemo novico v enem mediju in bolj ali manj je to to......lp. če ste zato se bo odprl račun in vsak naj nekaj prispeva, tudi en evro bo dovolj, glde na to, da je tu kar dosti folka.



Zakaj? V čem je poanta? Če se kdo spomni na začetku, sem sam omenil, da se takšni dogodki dogajajo tam kjer je družba materialno/socialna revna. Saj pa hudiča nakazujemo prostovoljne prispevke že za vsako zdravljenje otrok da jih pošiljamo v tujino. Enačba je preprosta, država je revna, naj bodo solidarni tisti, ki res imajo ter država, ki si grebe davke. Potem, pa pod sledečo novico o umoru bereš kako so nekomu zarubili zemljo in samo čaka kako ga bodo vrgli iz bajte, ker je LEGALNO kupil zemljišče od občine, a je to iste zemljišče dala država nazaj denacionaliziranim lastnikom, ki sedaj želi EUR od lastnikov, ki so ta denar dali občini. Vi se pa še par strani pogovarjajte kako super bi bilo, da sprejmemo smrtno obsodbo.

Prostovoljni prispevki, hvala, ampak ne hvala.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

PrihajaNodi je izjavil:

grandioso74 je izjavil:

p.s.mislim,da je komentiranja več kot dovolj, pokažimo, da še vedno obstajajo dobri ljudje, odprimo en račun, zberimo prostovoljna sredstva kot neko podporo in nakažimo zbrano žrtvini družini. mogoče še moj komentar k posnetku, po eni starni je dobro, da se je videlo kaj vse se je dogajalo, drugače namreč preberemo novico v enem mediju in bolj ali manj je to to......lp. če ste zato se bo odprl račun in vsak naj nekaj prispeva, tudi en evro bo dovolj, glde na to, da je tu kar dosti folka.



Zakaj? V čem je poanta? Če se kdo spomni na začetku, sem sam omenil, da se takšni dogodki dogajajo tam kjer je družba materialno/socialna revna. Saj pa hudiča nakazujemo prostovoljne prispevke že za vsako zdravljenje otrok da jih pošiljamo v tujino. Enačba je preprosta, država je revna, naj bodo solidarni tisti, ki res imajo ter država, ki si grebe davke. Potem, pa pod sledečo novico o umoru bereš kako so nekomu zarubili zemljo in samo čaka kako ga bodo vrgli iz bajte, ker je LEGALNO kupil zemljišče od občine, a je to iste zemljišče dala država nazaj denacionaliziranim lastnikom, ki sedaj želi EUR od lastnikov, ki so ta denar dali občini. Vi se pa še par strani pogovarjajte kako super bi bilo, da sprejmemo smrtno obsodbo.

Prostovoljni prispevki, hvala, ampak ne hvala.

Samo toliko v informacijo si pozabil dodati informacijo, da je eden od akterjev (nečak) teh upravičencev tudi vrhovni državni tožilec in krog je sklenjen. Gre pa za osebe, ki imajo 500 EUR pokojnine in izvršbe sedaj za več tisoč EUR za tisto fliko zemlje, ki so jo kupili.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

PrihajaNodi ::

Ja to sem pa res pozabil. In ti ljudje so na najvisjih pozicijah na mesto, da bi jih posadili na elektricni stol.

Kurzweil ::

Teh "modrosti" glavnega osumljenca pa še nisem videl:

Slika 1:



Slika 2:



Slika 3:



Kot rečeno, ta človek med normalnimi ljudmi nima več kaj iskati, zagrožena kazen od 1-10 je smešna!

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

Teh "modrosti" glavnega osumljenca pa še nisem videl:

Slika 1:



Slika 2:



Slika 3:



Kot rečeno, ta človek med normalnimi ljudmi nima več kaj iskati, zagrožena kazen od 1-10 je smešna!


Tok o tem, da niso vedeli, da je kaj takšnega sposoben. Ni zastonj pregovor, da je lahko v izrečenih besedah lahko resnica.

Sej obtožnica je spremenjena in je zdaj zagrožena najvišja kazen , ker je tip umrel , 15 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

konspirator ::

Eden od policajev na tiskovni konferenci naravnost povedal vzrok problema: storilec ima polno policijsko in prazno pravosodno kartoteko; policija pošiljala ovadbe na tožilstvo, tožilstvo storilo nič.
--

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

konspirator je izjavil:

Eden od policajev na tiskovni konferenci naravnost povedal vzrok problema: storilec ima polno policijsko in prazno pravosodno kartoteko; policija pošiljala ovadbe na tožilstvo, tožilstvo storilo nič.

Zdaj imajo na pladnju, zadeva bo dobila epilog.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Kurzweil ::

@rupsi31, točno tako ja. Če je to pisaril po FBju in to ne samo enkrat, potem res ne vem kako niso vedeli/videli. Upam, da bo sodišče na poti do sodbe imelo tudi tole kot gradivo. 15 let se sliši bolje, ampak še vedno premalo, bi ga pa potem, ko pride iz zapora dal še delati javna dela, da odsluži še stroške nastanitve v zaporu, prav grozno je, ko človek pomisli, da dejansko tudi bližnji od žrtve plačujejo stroške njegovega bivanja v zaporu. Se pa sicer ne bi čudil, če si bo tale fant dejansko tudi v zaporu podaljšal bivanje. Počasi že dobivamo širšo sliko in ko vse skupaj zložimo, vključno recimo tudi s tem, da tega ne obžalujeta, je stvar res na najnižji ravni... bodo pa tiste tablete, ki jih je mati prinesla tamalem + alkohol gotovo zbile par let.

@konspirator, to pa je del problema, imenovanega slovensko sodstvo, kjer pol stvari zastara, 1/4 ima napake v postopku, 1/4 pa je dejansko razsodb, ki so po večini smešne. Sicer pa glede na to, da imajo vsi že debelo policijsko kartoteko, bi rekel oz. upam, da to pomeni "no mercy" pri sojenju in izreku kazni, brez olajševalnih okoliščin iz tega naslova... upam!

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

@rupsi31, točno tako ja. Če je to pisaril po FBju in to ne samo enkrat, potem res ne vem kako niso vedeli/videli.

Ne dolgo nazaj je nedko na Fb-ju zapisal, da bo enkrat zaklal kakšnega kriminalist. Jaz to sporočim na tisto anonimno številko do policije pa mi policist reče, da je to brez veze prijavljat. LOl. Obupni so.

Sicer pa glede na to, da imajo vsi že debelo policijsko kartoteko, bi rekel oz. upam, da to pomeni "no mercy" pri sojenju in izreku kazni, brez olajševalnih okoliščin iz tega naslova... upam!



Hehe. POlicaji v osnovi so leni oz. večina delajo po črki največjega upora, da bi dejansko delali to, kar bi morali. Tudi, če bi jim kdo to pisanje poslal v preverbo bi samo zamahnili z roko in rekli:" Ah, to je samo pisanje. "

Pri nas je vedno občutek in ne samo občutek, da gre vse mimo, dokler se kaj ne zgodi. potem pa jok in stok.


Veš, da to ni tako, ker se obstranske zadeve ne vključujejo, čeprav bi se morale.

Mi mamo tako čudno zastavljene zakone , da normlano razmišljajoč človek lahko samo reče, da tisti, ki so zakone pisali niso umsko normalni, pač pa prizadeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

konspirator ::

Glede hitrosti sodišč je prejšnji teden Pogačnik razlagal v 25-26/ 27:34 min ali Kozina v 26:40:
http://4d.rtvslo.si/arhiv/tarca/1744541...
--

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

Temu tipu še že iz uči vidi da ima downov sindrom. rahla mentalna retardiranost ki povzroča "kitajske" oči in večji razmak med očmi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

bambam20 ::

korenje3 je izjavil:

Temu tipu še že iz uči vidi da ima downov sindrom. rahla mentalna retardiranost ki povzroča "kitajske" oči in večji razmak med očmi.


vrvi okol vratu je vseeno, kaj ima.

Samael ::

imagodei je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Devojka Aleša Oloveca na Facebook-u je pak stala u odbranu mlađeg napadača i napisala kako joj se Andrej Cekut 'nabacivao' i kako je ponižavao njenog dečka Aleša.

Kako se usuđujete da osuđujete ljude koje ne poznajete. Ja ga poznam predobro i i znam da je to uradio jer mu je zavodio curu i stalno ga ponižavao

http://www.blic.rs/vesti/svet/monstruoz...

Najbrž je bila jezikovna bariera prehud zalogaj. "Djevojka", na katero se sklicuje članek, ni dekle od Olovca. V citatu "djevojka" o pravem dekletu celo govori v tretji osebi.


Verjetno si napačno razumel ti. "Djevojka", na katero se sklicuje članek, je dekle od Olovca - to je iz samega članka povsem jasno. Govoriti v tretji osebi tu ni nič nenavadnega. V smislu, da se ti nekoga mahneš, potem pa to opravičuješ z: "če človeku najeda ure in ure, ga bo ta slej ko prej klofnil".

(zgolj popravek napačnega razumevanja)

Mehmed ::

Umirte mal konje. Ce boste dali prevelik pomen fb komentarjem, ker vam ta moment ravno ustreza, boste dali prevelik pomen tudi komentarjem, ki pozivajo k umoru, lincu ipd.
Kar pomeni, da je en psihic ravnokar dobil druzbo nekaj tisoc drugih pa naenkrat sploh ne izstopa vec.

Al pa ce jih vzamete kot nabijanje za pozornost brez nekega pomena kar praviloma so.

krneki0001 ::

bambam20 je izjavil:

POlicaji v osnovi so leni oz. večina delajo po črki največjega upora, da bi dejansko delali to, kar bi morali. Tudi, če bi jim kdo to pisanje poslal v preverbo bi samo zamahnili z roko in rekli:" Ah, to je samo pisanje. "


Sorry, ampak tukaj se bom pa v bran postavil policajem. Oni drugače kot po črkah zakona niti ne smejo delat. In naredijo večinoma vse oni, potem pa na tožilstvu nič ne naredijo. Policaji že dost delajo. Sploh za te smešno nizke plače, ki jih imajo. Govorimo za kriminaliste, ne policaje prometnike.

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

Mehmed je izjavil:

Umirte mal konje. Ce boste dali prevelik pomen fb komentarjem, ker vam ta moment ravno ustreza, boste dali prevelik pomen tudi komentarjem, ki pozivajo k umoru, lincu ipd.
Kar pomeni, da je en psihic ravnokar dobil druzbo nekaj tisoc drugih pa naenkrat sploh ne izstopa vec.

Al pa ce jih vzamete kot nabijanje za pozornost brez nekega pomena kar praviloma so.


Tudi če je zgolj nabijanje v iskanju pozornosti, bi morala veljati NIČELNA toleranca.

Alencica ::

korenje3 je izjavil:

Temu tipu še že iz uči vidi da ima downov sindrom. rahla mentalna retardiranost ki povzroča "kitajske" oči in večji razmak med očmi.


Fetal alcohol spectrum disorder @ Wikipedia

bambam20 ::

krneki0001 je izjavil:



Sorry, ampak tukaj se bom pa v bran postavil policajem. Oni drugače kot po črkah zakona niti ne smejo delat. In naredijo večinoma vse oni, potem pa na tožilstvu nič ne naredijo. Policaji že dost delajo. Sploh za te smešno nizke plače, ki jih imajo. Govorimo za kriminaliste, ne policaje prometnike.


Men je vseeno. Policaj je policaj. In kriminalisti nimajo nič smešno nizkih plač. Tega pa ne boš pisal in jih zagovarjal kakšni revčki so. Noben policaj nima nizke plače za to, da večino preživijo na policijskih postajah in gledajo zrak.

Policaji še kako delajo mimo zakona. In to zelo.

Prometni policaj ima z dodatki 1000€ plus prevozne stroške. To za mene ni nobena nizka plača.

Kriminalisti imajo višje plače.

Kurzweil ::

Mehmed je izjavil:

Umirte mal konje. Ce boste dali prevelik pomen fb komentarjem, ker vam ta moment ravno ustreza, boste dali prevelik pomen tudi komentarjem, ki pozivajo k umoru, lincu ipd.
Kar pomeni, da je en psihic ravnokar dobil druzbo nekaj tisoc drugih pa naenkrat sploh ne izstopa vec.

Al pa ce jih vzamete kot nabijanje za pozornost brez nekega pomena kar praviloma so.


Sicer nimam pojma na koga leti tole, če pa leti name, ker sem te 3 slike objavil, potem lahko samo rečem, da pišeš skrajne neumnosti. To, da sem objavil slike, ki kažejo na to, kaj je tip pisal in so "de facto" dejstvo je zame najbolj relavantna stvar v tej temi in debati. To pa, da bi te slike povezoval z ostalimoi 1000 komentarji, pa veš samo ti kaj si hotel napisat in je skrajno neumno. Človek preberi še enkrat, kakšne oslarije pišeš :)) Če pa si boš še vedno intepretiral takšne nebuloze in pisal takšne neumnnosti, pa pojdi kakšen post nazaj in boš videl, da sem čista skrajnost tega kar previš, torej so mi komentarji bolani v veliki večini, isto velja za 1900 lajkov videa. Če ne veš kaj bi pisal, ne kakaj neumnosti Mehmed.

krneki0001 ::

bambam20 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:



Sorry, ampak tukaj se bom pa v bran postavil policajem. Oni drugače kot po črkah zakona niti ne smejo delat. In naredijo večinoma vse oni, potem pa na tožilstvu nič ne naredijo. Policaji že dost delajo. Sploh za te smešno nizke plače, ki jih imajo. Govorimo za kriminaliste, ne policaje prometnike.


Men je vseeno. Policaj je policaj. In kriminalisti nimajo nič smešno nizkih plač. Tega pa ne boš pisal in jih zagovarjal kakšni revčki so. Noben policaj nima nizke plače za to, da večino preživijo na policijskih postajah in gledajo zrak.

Policaji še kako delajo mimo zakona. In to zelo.

Prometni policaj ima z dodatki 1000€ plus prevozne stroške. To za mene ni nobena nizka plača.

Kriminalisti imajo višje plače.


Zakaj ne greš za policaja, če samo sedijo in pijejo kavice pa kasirajo višjo plačo kot ti? Sej skos rabijo policaje. Stalno so razpisi.

Tudi meni ljudje govorijo podobne bedarije kot jih ti sedaj. Da jaz pa nič ne delam, samo lenarim, ker samo sedim v pisarni in nekaj klikam po računalniku. Da moje delo zgleda, da trikrat kliknem z miško, nekaj napišem in da to bi pa tudi oni znali. Da je to lahko delo ali pa sploh ni delo, ker edino pravo delo je delo za trakom.

Enkrat k smo pri bajti delal, pa sem hotel da bi delavci malo hitreje delal in sem sam prijel za lopato, pa začel pesek premetavat, me je človek ustavil, pa povedal; Ne hiti, nič hitreje ne bo narejeno, tudi če boš ti vse to naredil, kar si začel. Zato ker delaš zase in hočeš hitro, delavec pa to dela celo življenje in dela počasi umirjeno, ker je škoda da bi se vsak dan pretegnil. Bo v 15ih letih iztrošen in ne bo mogel več delat.

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Ne ciljam nate kurz, se zdalec nisi edini, ki bi izpostavljal izjave unega.
Sam pravim, da je ogromno ljudi dalo ogromno groznih izjav. Dobesedno centimetre stran od njegovih.
Tezko reces ubil ga bom kogajebe je resna, ubijmo ga kogajebe zraven pa ne.

jype ::

SimplyMiha> Tudi če je zgolj nabijanje v iskanju pozornosti, bi morala veljati NIČELNA toleranca.

Tako je. Sebastjan Erlah, 30 let, ampak ker je tako dolgotrajna zaporna kazen predraga, naša država pa varčuje, za rešitev ostane samo še fojba.

PaX_MaNu pa 45 let zaporne kazni, ker se je zlagal na internetu. Kot praviš, "NIČELNA" toleranca.

MxxW5> Jaz se namreč dosledno zavzemam svobodo govora, kot velja v ZDA.

V ZDA svoboda govora ne velja, ker ne smeš zapisati niti naslova punk štikla, ne da bi te oblast izvensodno umorila, sama sebi pa podala oprostilno sodbo.

MxxW5> Drugi in v Evropi res hud problem je nezadržno širjenje definicije sovražnega govora.

Ne, problem je ravno obratno, pa ne le pri nas, tudi v ZDA. Javno se vztrajno laže na način, ki v javnosti povzroča strah in histerijo, z jasnim političnim ciljem prevzeti oblast. Naklada se o nevarnosti, ki ne obstaja, na način, ki je absurden, z namenom poenotenja vseh psihiatrično nestabilnih ljudi zoper trenutno modernega grešnega kozla.

V "dokaz" za svojo trditev pa podaš link, kjer nekdo izvaja sovražni govor, ker trdi, da so "skoraj vsi teroristi muslimani", kar je faktografsko narobe, namenjeno pa izključno politični agitaciji skozi spodbujanje nestrpnosti zoper določeno skupino ljudi, ki si tega ne zasluži. Verjamem, da se tebi to ne zdi sovražni govor, a se motiš, preizkus pa lahko naredimo trivialno:

"Niso vsi Slovenci takšni, da bi izmaličenega nezavestnega človeka še dvajset minut brcali v glavo, mednožje in druge občutljive dele telesa in to v živo prenašali prek spleta, so pa vsi, ki to počnejo, čistokrvni Slovenci."

To je sovražni govor, če je tebi všeč, ali pa ne, na podlagi takšnih izjav pa v avstrijski Koroški ob spreminjanju deželne ustave nasprotujejo zapisovanju pravice slovenske manjšine do slovenščine kot uradnega jezika, ker se upravičeno bojijo teh skrajno nehumanih Slovencev.

MxxW5> Ljudje (odrasli) so eni taki veliki otroci (stvari ne znajo „racionalno predelati“), zato jim naj mama država tudi s pomočjo medijev pove, kaj naj mislijo in kaj je prav.

Prvič, ljudje (ja, odrasli) z inteligenčnim kvocientom pod 108, predstavljajo ustavno večino v vsaki državi. Že to vsakemu racionalnemu posamezniku pove vse, kar mora vedeti o demokraciji.

Drugič, motiš se, če verjameš, da lahko odrasle ljudi obravnavaš kot odrasle. Manipuliranje z njimi je enako trivialno kot manipuliranje z otroci oziroma pogosto še precej lažje. To, da levičarji verjamejo, da bi morala za take reči skrbeti država, je že laž take vrste, ki ni zrastla na tvojem zeljniku, le popolnoma nekritično si jo povzel po svojih ideoloških vzornikih, s čimer si tudi dokazal, da nisi vreden zaupanja, kakršnega bi si zaslužila odrasla oseba in potrebuješ nekoga, da preverja tvoje sklepanje in te opozarja na napake.

MxxW5> Ali res hočemo živeti v taki državi, v takem sistemu?

Ne, nočemo, ampak sistem, za katerega ti trdiš, da ga zagovarjajo levičarji, je v resnici sistem, za katerega so ti _desničarji_ (ki so po definiciji vedno regresivni) povedali, da ga zahtevajo levičarji. Dejstev seveda nisi preverjal, verjetno zato, ker bi sicer svoja prepričanja zelo težko ohranjal brez očitnih protislovij.

MxxW5> Bistvo se najverjetneje skriva v sledečem

Ne, se ne. To, da ti verjameš, da katerikoli sodni sistem v Evropi storilce obravnava kot žrtve, je posledica tega, da ti nisi odrasel človek, ki bi znal razmišljati z lastno glavo, ampak zgolj ponavljaš absurdne desničarske floskule, ki se dobro slišijo, dokler ne preveriš dejstev. Ker je preverjanje dejstev dolgočasno in dolgotrajno delo, se raje odločiš, da boš verjel ideologom, ki so ti pri srcu, ter se dobro počutil, za posledice takega vedenja ti pa itak ni mar.

MxxW5> Za regresivne levičarje (ki so trenutno na oblasti v večini EU držav) je vsak človek otrok, ki mu je treba povedati, kaj naj misli in govori. Sam se ne bo znal (pravilno) odločiti.

Ne. Za levičarje (ki nikoli niso regresivni, ker če so, postanejo desničarji) je vsak človek otrok, pika. Nikakor noben levičar ne verjame, da mu kdorkoli sme karkoli diktirati, je pa dolžnost družbe, države in njegovih bližnjih, da ga ustrezno izobrazijo. Verjamem, da ste regresivni desničarji prepričani, da otrok, ki ni pismen, ker ga starši niso pošiljali v šole in ga tudi sami niso naučili pisanja, sam kriv, da se po smrti staršev nenadoma znajde na robu preživetja, pa to nikakor ne drži, hkrati pa verjamete, da država nima mandata, da v takšen odnos do otroka poseže zaradi zaščite njegovih pravic napram pravicam staršev, da z otrokom počnejo, kar želijo.

Da nerazgledani, slabo informirani, zavedeni odrasli, ki si "dejstva" bodisi domišljajo, ali pa so o njih prepričani zaradi ideološke indoktrinacije, ne dosegajo osnovnega nivoja usposobljenosti za konstruktivno sodelovanje v demokratični družbi, je neizpodbitno dejstvo, da se desničarski ideološki aparat trudi ljudi poneumljati, ker do oblasti lahko pride izključno tako, da ustvari strah in na njegovi podlagi izzove izredne razmere (dejanske ali pa zgolj namišljene), je pa zgodovinsko dejstvo.

PrihajaNodi ::

Zakaj ne greš za policaja, če samo sedijo in pijejo kavice pa kasirajo višjo plačo kot ti? Sej skos rabijo policaje. Stalno so razpisi.


So razpisi a tja pridejo tisti po vezah. Pogoje so tako zaostrili, da moras biti brez tetovaz, stari pa si jih morajo odstraniti. Za rezervne policaje pa poberejo tiste stare policaje v penziji. Kdo drug v gospadarstvu pa lahko gre za rezervista? Za 200 mest je 500 prijav ali vec. Kadra kolkr ces. Place imajo zelo dobre za to kar delajo.
Tist, ki je sposoben delat za tekocim trakom je tud za policija. Razlika pa je v placi in kolicini dela ogromna.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Zanimivo, ampak včasih sem mislil, da ljudje vsaj sebe spoštujete in cenite. Danes pa vidim, da je že od 800 do 1000 evrov plače dovolj, in da ste jo fouš še policajem.
Kaj bi potem šele zame rekli, ko si izplačam parkrat toliko na mesec. Pa nič ne delam, samo mal klikam po računalniku, sej to pa ja ni težko. :))


Je pa ena velika razlika med delavcem za trakom in policajem; Za trakom ni treba gledat pretepenih otrok, posiljenih žensk, razmesarjenih trupel, ni ti treba biti prvi zraven pri avtomobilskih nesrečah, ne vidiš ravno veliko zabodenih ljudi,...

PrihajaNodi ::

Well ja, standard je padel. Javna sluzba = varnost. Niso vsi inzinirji in super duper matematiki.

Je pa bolje delati kot policaj in gledati te prizore kot stati po 8 ur+ za tekocim trakom. Poleg tega imajo se bolniske in regres...Zdej kaj delas ti za placo niti ni pomembno.

vostok_1 ::

Alencica je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Temu tipu še že iz uči vidi da ima downov sindrom. rahla mentalna retardiranost ki povzroča "kitajske" oči in večji razmak med očmi.


Fetal alcohol spectrum disorder @ Wikipedia


Interesting. You learn something new every day.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Well ja, standard je padel. Javna sluzba = varnost. Niso vsi inzinirji in super duper matematiki.

Je pa bolje delati kot policaj in gledati te prizore kot stati po 8 ur+ za tekocim trakom. Poleg tega imajo se bolniske in regres...Zdej kaj delas ti za placo niti ni pomembno.

Se pa kaj nauči... Za policaja se pa že boš... Sicer pa, ali si se sploh prijavil?

Sicer pa bi se učili, ko ste bili mladi. Ampak alkohol je uničil kaj precej mladih življenj. Potem pa le ti ne znajo nič narediti iz sebe, ker jim je vse težko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Se pa kaj nauči... Za policaja se pa že boš... Sicer pa, ali si se sploh prijavil?


Tacen spaca vsaka budala. Tja pa pridejo le izbrani - posveceni. Sicer pa ne skrbi zame.

Sicer pa bi se učili, ko ste bili mladi. Ampak alkohol je uničil kaj precej mladih življenj. Potem pa le ti ne znajo nič narediti iz sebe, ker jim je vse težko...


Spet nekako predpostavljas in poenostavljas. Kot vecina, ki bi postavila ta dva na vislice.

Zgodovina sprememb…

««
13 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CIA zaj ... svojo požarno pregrado na Kitajskem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5713215 (10031) tony1
»

20 dag

Oddelek: Loža
447453 (5613) OttoParts
»

So višje kazni učinkovite ali ne? Ali pravico vzeti v svoje roke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8613598 (9695) TESKAn
»

Nekdo posili in ubije vašega otroka... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11514703 (11941) donfilipo

Več podobnih tem