» »

Nekdo posili in ubije vašega otroka...

Nekdo posili in ubije vašega otroka...

1 2
3
»

Pšenični ::

"Ampak situacija je dost zaj***. Si volilec SDS (in imaš na majici naslikanega El Komandanteja) in dan po zmagi Jankovića hodiš "po Fužinama". Nenadoma proti tebi skoči skupina "čefurjev" s kiji in noži.

Se imaš pravico branit?"



Zdej zadeva je lah dost nerodna.

Heh, potegnem pištolo¸(v bistvi jo nimam ,to pravim hipotetično) in ustrelim dva, ko ugotovim, da so šli v bistvu hoteli le mimo mene na pomoč v sosednji blok, kjer posiljujejo prijateljevo punco.

Torej; nauk te zgodbe, da so lahko tud "južnjaki tvoji prijatelji". Ali; prvi vtis je lahko napačen.

Zgodovina sprememb…

power12 ::

imagodei : Ne nebi kr vsakmu polomil roke, noge. To bi bilo samo v primeru umora mojega otroka ( še posebej če govorimo o majhni starosti 2 leti star otrok ), mlajša ko je žrtev bolj šokantno je !

Kar se tiče kaznovanja v šoli podpiram tiste čase, ko so jih kaznovali, poglej kakšna je zdejšnja mulerija.
Če bi mi ubil ženo, nebi nič storil pač naj obsede kazen mogoče bi ga samo prefuku pa na urgenco poslal. Nisem nasilen človek kokr si ti tak občutek dobil, ampak ko govorimo o pobesnelem očetu ( si sploh nemoreš predstavljat kaj je tak človek zmožen ).
Jst sem se enkrat stepel z enmu voznikom, v katerga sem jst počil. Priznal sem krivdo, ampak model je bil tak kreten da se je vame zapodil ( sem poklical policijo ) ampak preden so prišli sem ga že prefuku, in kaj je zanimivo, da se tistega glavnega dela pretepa sploh ne spominjam, ko da nebi bil jaz, in ko so priče rekle da sem ga prjel pa fuknu po tleh, tega se pa jst sploh spominjal nisem, to pa naredi adrenalin !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: power12 ()

nevone ::

Paranoidni shizofreniki se kljub blodnjam in da na čase celo vedo ali sumijo da so v blodnjah, proti prividom oborožijo. Jim pomaga. Kot bi navidezno tebi, če bi živela v naselju nevarnih kriminalcev, ki vsak dan brezumno napadajo.


Torej paranoidni shizofrenik ima popust pri svojih nasilnih dejanjih. On nekako ne more drugače, kot da je v določenih primerih nasilen. Morebitni maščevalec je pa gnilo jajce, ki ne more dobiti statusa začasno motene osebe, ki potrebuje pomoč.

Sklep: jemanje pravice v svoje roke, sploh v čustveno obremenjenih situacijah je no-go.


Kljub vsemu pa v čustveno obremenjeni situaciji nekdo nekoga ubije. Zakaj je to bolj dopustno, kot zločin čustveno obremenjenega maščevalca? (pa ne tistega, ki je šel morit zaradi volilnega poraza ali zmage.)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

Saj to sprašujem. Ali so enaki vatli za vse, ali ima morda paranoidni shizofrenik popust. PA ali ima oče žrtve, ki se je zmotil tudi popust?

In pa - ali ima psihopat, ki je imel težko otroštvo tudi popust?

Aja, kaj pa voznik, ki je malce preveč pritisnil na plin?

Hočem pokazat, da eni niso dobro premislili tega vprašanja.
sudo poweroff

Truga ::

Kaj pa ce en posili vasega otroka, drug ga pa ubije? What then? :P

Tear_DR0P ::

Matthai in nevone - o kakšnih popustih se to pogovarjata?

nimaš pravice vzeti življenja drugi osebi - skozi zgodovino nam je kot družbi uspelo ugotoviti, da je ubijanje kontraproduktivno. prav tako smo ugotovili, da nimaš pravice ubijati, pa četudi bi rad zgolj maščeval smrt svojega bližnjega. a se komu ta del zdi sporen? in zakaj?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

imagodei ::

power12 je izjavil:

imagodei : Ne nebi kr vsakmu polomil roke, noge. To bi bilo samo v primeru umora mojega otroka ( še posebej če govorimo o majhni starosti 2 leti star otrok ), mlajša ko je žrtev bolj šokantno je !

Kar se tiče kaznovanja v šoli podpiram tiste čase, ko so jih kaznovali, poglej kakšna je zdejšnja mulerija.
Če bi mi ubil ženo, nebi nič storil pač naj obsede kazen mogoče bi ga samo prefuku pa na urgenco poslal. Nisem nasilen človek kokr si ti tak občutek dobil, ampak ko govorimo o pobesnelem očetu ( si sploh nemoreš predstavljat kaj je tak človek zmožen ).
Jst sem se enkrat stepel z enmu voznikom, v katerga sem jst počil. Priznal sem krivdo, ampak model je bil tak kreten da se je vame zapodil ( sem poklical policijo ) ampak preden so prišli sem ga že prefuku, in kaj je zanimivo, da se tistega glavnega dela pretepa sploh ne spominjam, ko da nebi bil jaz, in ko so priče rekle da sem ga prjel pa fuknu po tleh, tega se pa jst sploh spominjal nisem, to pa naredi adrenalin !

Ah, jaz si že predstavljam, kaj vse gre normalnemu človeku po glavi v trenutku afekta, ti pa nimaš še čisto izdelane ideje, o čem govoriš.

Adrenalin te drži par minut, to je pa absolutno premalo, da bi nekoga počasi rezal pri živem telesu. Verjamem, da normalen človek vse sorte plane dela, kako bo nekomu počasi rezal stran jajca itd., ampak redko kateri normalen človek bi bil to sposoben v današnjih časih tudi izpeljat. Pa posilstvo in umor otroka gor ali dol. Ko bi začel ti rezat, tvoj ujetnik pa kričat, prosit za milost, se ti posral in poscal od strahu in bolečine, bi se ti, kot normalen človek, najverjetneje malce premislil o izvedbi svojega plana.

Predlagam ogled filma Seven Days. Nismo ravno prvi, ki razglabljamo o tem.
- Hoc est qui sumus -

donfilipo ::

nevone je izjavil:

Paranoidni shizofreniki se kljub blodnjam in da na čase celo vedo ali sumijo da so v blodnjah, proti prividom oborožijo. Jim pomaga. Kot bi navidezno tebi, če bi živela v naselju nevarnih kriminalcev, ki vsak dan brezumno napadajo.


Torej paranoidni shizofrenik ima popust pri svojih nasilnih dejanjih. On nekako ne more drugače, kot da je v določenih primerih nasilen. Morebitni maščevalec je pa gnilo jajce, ki ne more dobiti statusa začasno motene osebe, ki potrebuje pomoč.


Ja če bi veljala nepopolna zavajajoča logika.

Pa ni ravno tako. Večino paranoidnih shizofrenikov strpajo v beli jopič in gumasto sobo, ko dejansko še niso v nevarnih fazah, ali so celo v povsem nenevarnih. Vidijo kuščarje recimo:)

Včasih je to celo primeren izgovor, da se izolira zdravega političnega oponenta.
Torej načeloma ne gre za noben popust.

Dejansko posamično pa ima v civiliziranem življenju vedno prednost nenaden in nenapovedan napad.
Le posledice, če so brez vzroka je treba vzeti v zakup.
Drugače pa, če nekdo, paznik ali policaj pospravi takega bolnika ima razen pisarije precej lažjo nalogo, kot če pospravi zdravo osebo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

In da bo še jasneje.

Nekdo ki ima gripo z visoko vročino ima jebeno prednost, da mu ni treba na dnino, večinoma tudi zaradi tega, ker bi zagiftal-okužil še druge.

In celo nadomestilo dobi. Plačano.

Namesto, da bi vsak prevzel lastno odgovornost, da ne dobi gripe, kolere sušice, luskavice, ali trdega. In vse posledice. Na videz brez smisla ne?

Pa vendar se obnese.
Razen če ne gojiš kak načrt kako izjemno podjetno zreducirati genpol na najbolj srečne in zdrave?

Potem pa ob prvem nahodu pokliči.8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nevone ::

prav tako smo ugotovili, da nimaš pravice ubijati, pa četudi bi rad zgolj maščeval smrt svojega bližnjega.


Tako je. Maščevalec mora pravno-formalno prav tako odgovarjat za svoj zločin. Jaz ne mislim, da je njemu lahko odpuščeno, ker kakorkoli in kadarkoli bi opravičevali umor zaradi kateregakoli razloga, nas to vleče v družbo večjega nasilja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

donfilipo ::

Saj to sprašujem. Ali so enaki vatli za vse, ali ima morda paranoidni shizofrenik popust. PA ali ima oče žrtve, ki se je zmotil tudi popust?


Ja ti si pa tudi veoma inteligentno vprašal:)

Kakšen popust? Sezonski?

Paranoidni shizofrenik je lahko razglašen za neprištevnega v času dejanja. Ima popust za dejanje, a sicer pezo in breme bolezni v ostalem življenju.

Če je nevrotik, ki hudo jeclja in se zdravi pri istem terapevtu, (zaradi vez in poznanstev recimo), bo odgovarjal normalno. Polno, kot vsi drugi. Oče, ki maščuje svojo posiljeno in umorjeno hčer, ima pa tudi olajševalne okoliščine. Po tvoje popust:) Če pijan pritisneš na plin, so pa oteževalne.

Ali kaj si mislil s tem popustom?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Ali kaj si mislil s tem popustom?


No, saj ta popust sem jaz privlekla notri pa bom še povedala kaj naj bi pomenil.

Torej če izhajamo iz teze, da je morilec v resnici bolj potreben zdravljenja kot kazni oziroma omejitve gibanja, potem to isto mora veljati tudi za maščevalca.

In če smo zelo razumevajoči do morilca, moramo biti tudi do maščevalca.

Če ne, smo prvemu dali popust, bodisi moralen, bodisi materialen.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

donfilipo ::

Hja težka zofofilska dilema zato ponovimo vajo z razlago obstoječega stanja.

Imamo psihopate, ki v 99% ali več, niso morilci. Hude duševne bolezni, ki niso zajebancija. Ena od oblik, sicer ne najbolj pogosta, je tudi tista iz Matthaijevega primera. Shizoidni paranoik, ki ima lahko tudi privide, konstrukte, ki vodijo do najhujšega. Prividi znajo biti resnično tako plastični in na videz realni, da se oseba prave realnosti ne zaveda in je ne registrira. Živi v neki paralelni samoskonstruirani.

Zdaj, ....kot tak, ima popust pri kriminalnih dejanjih.
VENDAR.
Kot protiutež temu, pa je SLABOST, da se mu načeloma lahko odvzamejo osnovne človekove pravice, se ga strpa v gajbuk, priveže v prisilni jopič, obvezno hospitalizira, v kolikor obstaja diagnoza in nevarnost ponovitve kaznivega dejanja. Uradna represija, mora torej čakati na kaznivo dejanje, sorodniki in bližnji, pa lahko pacienta prisilijo v zdravljenje prej, kar je tudi najbolj pogost primer. Represija prisilno hospitalizacijo uporablja hudičevo redko in na cesti imaš narkomane, za katere je jasno, popolnoma jasno, da bodo kaznivo dejanje ponovili, so že v par postopkih in je to, da so narkomani, torej sužnji odvisnosti, zapisano povsod, razen v izvidu psihiatra. Ta bi nekaj stal. Plačala pa bi verjetno država. In noče8-). Raje pustijo da se naberejo konkretni stroški za kak maljonček8-) In računajo, da se morda pa le kak sam ferderba, če sem zloben.

Torej popust v tem primeru, ali neka diskriminacija, ima smisel.
Popust kot sem rekel ima tudi maščevalec. Šteje se mu zmanjšana zavest pri kaznivem dejanju, jasno pa mora biti to tudi konkretno dokazano in pokazano.

Poznamo tudi oteževalne okoliščine, Kot sem rekel prehitra vožnja + pijan, se kar lepo sešteje v veliko hujše kazni in terapije, kot sama pijanost, ki se načeloma ne kaznuje, ali prehitra vožnja, ki načeloma nima predlogov za zdravljenje.
In ja. Še nekaj smo opazili. V kontinentalnem pravu je običajen tudi količinski popust, pomeni ni izrečenih kazni 912 let zapora. Kar ima nek smisel.

Zdaj potencialni maščevalec, ki je sožrtev nasilnih dejanj, je upravičen do zdravljenja in tudi psihiatrične pomoči. Ni pa vzvoda, praktično nobenega, po katerem bi mu to lahko vsilili.

Taka je realnost. In to, da je shizoidni paranoik opravilno nesposoben, kazensko često ne odgovarja za svoja dejanja, je rezultat tega, da večina psihičnih bolnikov ne mori in ne ogroža dejansko nikogar, razen svojega statusa, službe, in zdravja tudi na splošno. Se reče se ne prehranjuje pravilno itd....

Lahko bi ta mehanizem ovrgli, a potem tudi ni več mehanizma, po katerem večini takih bolnikov, ki niso resno ogrozili nikogar tako, kot samega sebe in svoj splošni življenski status, predpišemo prisilno hospitalizacijo. Bodisi odrejeno z represijo, bodisi prirejeno s prisilo in pritiskom bližnjih.

Pomeni cel kup sicer nenevarnih, a kljub temu motečih norcev, bi se mirno (ali tudi nekoliko manj mirno in glasno:) sprehajalo po cesti. In vidno hirali. Kamor tudi liberalna družba dejansko teži.

Dalje. Da ne bo zofofilizma preveč. Paranoidni shizofrenik, ki bo posilil in umoril deklico, kljub zdravljenju, ki je lahko tudi lobotomija, taka ali drugačna, prave svobode ne bo videl. Nikjer. Pomeni s tega stališča je kazen enaka, kot za normalno osebo. Okolje, kjer bo pogojno rečeno služil kazen, pa je resda drugo. Prilagojeno bolezni.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Tear_DR0P je izjavil:

Matthai in nevone - o kakšnih popustih se to pogovarjata?

nimaš pravice vzeti življenja drugi osebi - skozi zgodovino nam je kot družbi uspelo ugotoviti, da je ubijanje kontraproduktivno. prav tako smo ugotovili, da nimaš pravice ubijati, pa četudi bi rad zgolj maščeval smrt svojega bližnjega. a se komu ta del zdi sporen? in zakaj?


Bela cesta. Popusti. Veseli december?
Izgleda da ste pijani.
Točno tako evo. Vse črke natapkate dvojno.

Ok bom poizkusil mimo tega z močjo konzervacije.

Ubijanje se izplača. Zaradi principa popustov, količinskih in tudi sicer. Bližnji niso pomembni.
Če si izgubil službo, ker je doktor znanosti ekonomije, najprej skušal olastniniti podjetje, pa se je zataknilo, potem smo poceni prodali še vse banke in tuji lastnik, ki je prijatelj našega dohtarja ekonomije, podjetje potem lepo zapre, ti pa crkni od lakote, ga lepo kresneš po lobanjici in imaš 3x na dan zagotovljen obrok in toplo bivališče. Če pri tem kikirikaš in se dereš: 'kučarji prokleti', in razložiš psihiatru kako natanko poteka povsem nečloveški mehanizem prevlade kuščarjev, nad recimo krščanskim principom, ti psihiater lepo pripiše še diagnozo paranoidni shizofrenik in imaš zagotovljeno drugo okolje bivanja, ki zna biti ob prenatrpanih zaporih res celo boljše.

Hm...nekaj se vendarle zdi tu, da je narobe. Ne? Ampak dobro, ko se iztreznite in nehate tele dvojne črke, bomo pa naprej.

>:D;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Tear_DR0P ::

donfilipo - pa ti res verjameš da se ubijanje splača?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

donfilipo ::

Glej enostavno.

Tudi če nedvomno DNK ubijanje predvideva in zanj programirano relativno hitro loči ustrezne kemikalije, četudi ga pozna tudi širša sociološka struktura civilizacij, (najboljša obramba... in vojna) in četudi se v nekaterih primerih ubijanje in vse druge sorte kriminala splačajo in to obilno...

Načeloma to smatram za anomalijo preteklosti in sedanjosti, ki jo je treba z vsemi napori čimbolj učinkovito odpraviti. Ni pa to lahko. Včasih že zagovarjanje te pozicije ne, da o nekem sodobnem jezusovstvu ne govorim. Prej ali slej te začnejo šefi od pilata pribijati na križ.

Dobesedno je boj proti zlu naloga za svetnike in ne za tiste, ki bi to samo radi bili radi slave in denarja:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predvajano nasilje v živo preko facebooka na dolenjskem (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
957161842 (100805) nevone
»

Moralno vprašanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11012179 (10414) BlueRunner
»

Novica leta: Bratranec žrtve vtetoviral njeno ime morilcu na čelo...

Oddelek: Loža
343067 (2136) Pegaz
»

Samoobramba ali maščevanje

Oddelek: Problemi človeštva
284133 (3384) Saladin
»

usmrtitev - civiliziranost ali barbarstvo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
564893 (4392) Yohan del Sud

Več podobnih tem