» »

Izpisan iz izobrazevanja za odrasle

Izpisan iz izobrazevanja za odrasle

šajtriš ::

Letos sem se vpisal(fiktivno) za delo preko studentskega servisa, ker s faksom pavziram.

Zdaj pa je nastopil problem, ker so nas izpisal iz izobrazevanja za odrasle, ker nismo imeli prisotnosti in nismo delali izpitov...

Zanima me ali se še splača delati preko študentskega servisa, oz. kaksna je kazen za delo s poteklo napotnico. Ker slišal sem da študentski servis ne bo preverjal ali sem še vedno vpisan ali ne, in dosti ljudi dela kar dalje s poteklo napotnico.

Bolj me skrbi višina kazni, ker za tistih 300e mesecno ne bi tvegal, če je na koncu kazen od davčne 1000 evrov ali celo več..ve kdo?

...:TOMI:... ::

Uredi si zdravstvo in odpri s. p. To je to.
Tomi

mirkorepnik ::

Si bil vpisan v prvi letnik? Kdaj so vas izpisali? Ni malo čudno da najprej dobite potrdila o vpisu potem pa vas izpisejo.

bambam20 ::

mirkorepnik je izjavil:

Si bil vpisan v prvi letnik? Kdaj so vas izpisali? Ni malo čudno da najprej dobite potrdila o vpisu potem pa vas izpisejo.


V naši državi ni nič čudno. S tem dobijo tudi subvencije, če imajo fiktivne vpise na začetku leta.

[D]emon ::

Torej, zavedno si goljufal in zdaj se hoces izognit posledicam ? Hja, miki.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

eric_cartman ::

[D]emon je izjavil:

Torej, zavedno si goljufal in zdaj se hoces izognit posledicam ? Hja, miki.



Vseeno boljše, da človek vsaj dela, četudi pri fiktivnem vpisu, kot pa da ne bi delal. Saj veš.. Zavod za zaposlovanje ---> denar davkoplačevalcev... etc..

[D]emon ::

To je bullshit--ce res tako blazno rabi delo, naj si najde redno zaposlitev. Za minimalca bo dobil celo vec kot 300 na mesec.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

šajtriš ::

[D]emon je izjavil:

Torej, zavedno si goljufal in zdaj se hoces izognit posledicam ? Hja, miki.

Ne, prvotno sem še imel neko idejo kako bom naredil ta program. Da bi bi imel status do konca... Šola nas je obvestila o tem, da bomo izpisani če ne bomo delali.. Jaz pa sem pač tipično malo zaspal z življenjem :)

Trenutno nisem nič navzkriž z zakonom, sprašujem pa za naprej kakšna je kazen s strani države, če bi delal dalje priložnostna dela, ker status imam(navidezno) čeprav ga v resnici več nimam(a to bi utegnila vedeti le zzzs in davčna).

Sprašujem ker me mika, da bi delal dalje. Se pravi kar si omenil, zavedno goljufal. Zato iščem podatek o višini kazni, če je sploh smiselno. Ali pa sem pač preostanek leta doma, se učim in nabijam komp :)

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Pri delu brez napotnice ali na neveljavno ali na tujo napotnico ti pri ugotovitvi krsitve (zaposlovanje na crno) ne bos kaznovan glede tega. Kaznovana bosta delodajalec in odgovorna oseba. Gre pa pri takem delu na neveljavno/tujo napotnico ali brez nje za KD po 211. clenu KZ (Goljufija oz. v tem primeru protipravna pridobitev premozenjske koristi) za kar je v najslabsem primeru zagrozena kazen do treh let zapora.

Ce se splaca, presodi sam.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Gambino ::

Za take, ki se fiktivno vpisujejo, bi bilo potrebno vpis plačat.

RegulusDraco ::

šajtriš je izjavil:

Letos sem se vpisal(fiktivno) za delo preko studentskega servisa, ker s faksom pavziram.

Zdaj pa je nastopil problem, ker so nas izpisal iz izobrazevanja za odrasle, ker nismo imeli prisotnosti in nismo delali izpitov...

Zanima me ali se še splača delati preko študentskega servisa, oz. kaksna je kazen za delo s poteklo napotnico. Ker slišal sem da študentski servis ne bo preverjal ali sem še vedno vpisan ali ne, in dosti ljudi dela kar dalje s poteklo napotnico.

Bolj me skrbi višina kazni, ker za tistih 300e mesecno ne bi tvegal, če je na koncu kazen od davčne 1000 evrov ali celo več..ve kdo?


bejž delat. Pogodba o zaposlitvi in šopaj.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Gambino je izjavil:

Za take, ki se fiktivno vpisujejo, bi bilo potrebno vpis plačat.

Saj se ga plača. Na večini šol mislim, da je nekaj čez 200€.

Gambino ::

GupeM je izjavil:

Gambino je izjavil:

Za take, ki se fiktivno vpisujejo, bi bilo potrebno vpis plačat.

Saj se ga plača. Na večini šol mislim, da je nekaj čez 200€.


Nisem mislil vpisnine, temveč celotno izobraževanje.

MadMen ::

Gambino je izjavil:

GupeM je izjavil:

Gambino je izjavil:

Za take, ki se fiktivno vpisujejo, bi bilo potrebno vpis plačat.

Saj se ga plača. Na večini šol mislim, da je nekaj čez 200€.


Nisem mislil vpisnine, temveč celotno izobraževanje.

Sej ga plačaš, saj na izobraževanju za odrasle. Plačaš vpisnino + vsak izpit, ki ga opravljaš + ure z profesorji, če bi jih potreboval

BlaY0 ::

bambam20 je izjavil:

mirkorepnik je izjavil:

Si bil vpisan v prvi letnik? Kdaj so vas izpisali? Ni malo čudno da najprej dobite potrdila o vpisu potem pa vas izpisejo.


V naši državi ni nič čudno. S tem dobijo tudi subvencije, če imajo fiktivne vpise na začetku leta.

Ne več, so prenehal s to prakso, ko jim je MIZS zagrozil da bodo morali vračati denar...

šajtriš ::

[D]emon je izjavil:

Pri delu brez napotnice ali na neveljavno ali na tujo napotnico ti pri ugotovitvi krsitve (zaposlovanje na crno) ne bos kaznovan glede tega. Kaznovana bosta delodajalec in odgovorna oseba. Gre pa pri takem delu na neveljavno/tujo napotnico ali brez nje za KD po 211. clenu KZ (Goljufija oz. v tem primeru protipravna pridobitev premozenjske koristi) za kar je v najslabsem primeru zagrozena kazen do treh let zapora.

Ce se splaca, presodi sam.


Ne razumem, kako je lahko odgovoren delodajalec, če študentski servis nima vpogleda ali sem še vedno vključen v izobraževanje in se jaz odločim delati dalje. Nisem potem jaz odgovoren?

Za tistih par evrov na mesec res ne vem ce se splaca.. :(

[D]emon ::

Glede na to, da pri delu na napotnico ne gre za standardno obliko zaposlitve po pogodbi, je dolznost delodajalca, da se preprica o dejanskem statusu cloveka, ki ga zaposluje preko napotnice.

Si pa v takem primeru ti, ako ti je dokazano, da si zavedno deloval nelegalno, na udaru preko 211. clena KZ.

Ne bodi butelj, magari si poisci minimalca, ter se redno zaposli.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Horejšio ::

Izkoristi zastonj visokošolsko izobraževanje, če imaš kaj v glavi. V USA letnik na ugledni univerzi stane precej več :)

Blinder ::

V USA imas vejretno tudi kaj koristi od diplome. V sloveniji ima vsak drug diplomo in ce jo imas je skoraj kot da je nebi imel.

Delo je clovekova pravica. Ce ne more dobit redne zaposlitve ima pravico, da se nekako znajde iz situacije. V tem primeru je fiktivni vpis ta bolj legalna moznost (manj legalna je delo na crno).

Jaz sem poskusil ze en kup oblik dela - sest razlicnih - preden mi je finally ratalo dobit redno zaposlitev (preko vez seveda).
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

[D]emon ::

Fiktivni vpis in delo preko tega je delo na crno. Kot tako ni legalno.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Lonsarg ::

Pojem "fiktivni vpis" v naši zakonodaji sploh obstaja ne. Ilegaliziraš pa nehodenje v šolo itak težko, tega se ne rešuje tako...

[D]emon ::

@Azgard > Fiktivni vpis v praksi pomeni, da si vpisan v solski sistem, katerega ne izpolnjujes. Kar bi lahko ze samo po sebi spadalo pod 211. clen.

Problem Slovenije je, da smo edina drzava, ki ima to banana-republique sranje od studentskega dela.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426201137 (39954) Filip8
»

status študenta

Oddelek: Šola
336386 (3831) MadMen
»

Delo preko študenta po 26. letu

Oddelek: Pomoč in nasveti
152785 (2346) Rok Woot
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839779 (23384) BCSman
»

kako do potrdila o vpisu?

Oddelek: Loža
4014348 (9269) jalovec09

Več podobnih tem